Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) quailstorm válasza mike1334 (#44650) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Végülis csak duplaannyi a padfone...
Melyik az új wayteq telefon?

(#44652) mike1334 válasza quailstorm (#44651) üzenetére


mike1334
veterán

Bocs Fonepad :D Ez a Wayteq.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#44653) zso73


zso73
veterán

A telefonomban lévő rom elég furcsa. Orosz oldalak vannak a kedvencek között.
Olcsó, bolti verzió volt. Szerintetek mit tegyek ? Vigyem vissza, mert nem is Magyar régiós, vagy nem is számít ? Egy év gari van rá....
Model: GT-I9295
Country: Russia
Version: Android 4.2.2
Changelist: 2015525
Build date: 15.11.2013
Product Code: SER
PDA: I9295XXUBMK3
CSC: I9295OXEAMK1
MODEM: I9295XXUBMK3

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44654) quailstorm válasza mike1334 (#44652) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindkettő jó lesz ha megfelelő áron van.

(#44653) zso73: ebből botrány lesz a boltban :DDD
Vigyázz mert ha otthon frissíted még kártyafüggővé is válhat. Boltba beviszed 100% a műsor és a várakozás. Garancia nincs, ÁFA és vámcsalt szürkeimportos terméked van garancia nélkül. Ha felmegy rá egy magyar gond örüljél és vigyázz rá.

(#44655) motoflug válasza xiidavid (#44631) üzenetére


motoflug
őstag

Elvileg a partnero ajánlott. Meg a T-nél dominoban esetleg.

(#44656) zso73 válasza quailstorm (#44654) üzenetére


zso73
veterán

Frissült már a rom, de oroszul indul. Tudja a Magyar nyelvet. Nem lett függő a frissítés után.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44657) motoflug válasza zso73 (#44656) üzenetére


motoflug
őstag

Hol vetted? :Y

(#44658) blt.62


blt.62
őstag

Holnap 10-re kellene vinnem az S4-em a G2-ért. Nem tudok dönteni. Az a bajom ,hogy az S4-em gsm bolti garanciás mert Arab Emirátus-ból hozták be,tehát hivatalos garancia nincs. Ez nem izgatna ha nem félnék a kijelző be égéstől ami az S3-amnál megtörtént. Mivel rengeteget játszok a mobillal tudom,hogy az S4 is befog égni. Viszont a G2 kijelzője soha nemfog be égni. Csak lehet,hogy hiányozna az S4 kijelző szépsége,és fotó minősége.

MegtorloXp

(#44659) zso73 válasza motoflug (#44657) üzenetére


zso73
veterán

Nem tudom, hogy merjem írni, vagy sem ?! Home

Blt 62 : Én most vettem S4 Aktívot. S2 volt előtte, és nem hiányzik az AMOLED. Ez is van olyan jó.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44660) quailstorm válasza zso73 (#44656) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó. Az hogy oroszul indul gondolom az üdvözlést jelenti semmi többet. Magyar nyelv meg 2.2 óta az összes droidban van (szinte).
Szerintem használd így, ha nem kényelmetlen. Azzal ha visszaviszed nem hiszem hogy a dühön kívül sokat elérsz. Pénzt ilyenért nem szoktak visszaadni.

(#44661) Švejk válasza mike1334 (#44652) üzenetére


Švejk
őstag

Esküszöm, ez egy JiaYu G3 :))

(#44662) dokee78 válasza blt.62 (#44658) üzenetére


dokee78
félisten

"hiányozna az S4 kijelző szépsége"
Láttad már egymás mellett a két mobilt?
Ha igen akkor tudhatod,hogy van olyan szép a G2 kijelzője is.

(#44663) mike1334 válasza Švejk (#44661) üzenetére


mike1334
veterán

Vagy ez.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#44664) w333 válasza mike1334 (#44663) üzenetére


w333
félisten

Persze mert ez ugyan az a (Wayteq) telefon ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44665) mike1334 válasza w333 (#44664) üzenetére


mike1334
veterán

Tudom, de ez nekem csak jó, pláne hazai garanciával :)

Švejk:

Mint ahogy az összes B brand gyártó, de ezt nem érzem hátránynak, legalább eljutnak ide is az egyre jobb kínai cuccok.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#44666) Švejk válasza mike1334 (#44663) üzenetére


Švejk
őstag

Mivel a WayteQ nem telefongyártó, hanem címkéző/dobozoló aki nóném kínai telókat nevez át ez nem meglepő :)

(#44667) zso73 válasza quailstorm (#44660) üzenetére


zso73
veterán

Értem. Nem is cserélik vissza a készüléket egy másikra ? Hétfőn azt hiszem telefonálok nekik, hogy WTF ? :((( Az alap indító menü is orosz. Soft reset után is orosz a szöveg. Boot menü, és társai..
És szerinted, ha feltennék egy magyar romot abból gáz lenne, ha gariztatni kell ?

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44668) blt.62 válasza dokee78 (#44662) üzenetére


blt.62
őstag

Nem láttam még a G2 kijelzőjét. TE cserélnéd ha olyan szituációban lennél mint én az S4-et a G2-re?

MegtorloXp

(#44669) dokee78 válasza blt.62 (#44668) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem volt szerencsém a Telekomnál egymás mellett megtekinteni.
Simán hozza azt a szintet a G2-sőt én elfogult is vagyok.
Nekem sokkal jobban tetszik az S4-től.
Igaz a kép nem adja vissza annyira,de már az is meggyőző,hogy picivel nagyobb a készülékháza és nagyobb a kijelző mérete.

Ha elcserélted jelezd már csalódás-e vagy jó döntésnek tartottad.

[ Szerkesztve ]

(#44670) migabi24 válasza blt.62 (#44668) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szeged/Árkád/Media Markt egymás mellett van a 2 teló, és akkor nincs meglepetés

(#44671) blt.62 válasza migabi24 (#44670) üzenetére


blt.62
őstag

Tudom. Csak az érdekelne,hogy az Arab S4-em lecseréljem-e? HA a G2 ugyanazt tudja mint az S4 de nem ég be a kijelzője akkor nekem már megéri. Viszont állítólag az LG ára sokkal jobban esik mint a Samu-é.

MegtorloXp

(#44672) bajzal


bajzal
őstag

Htc One vagy Sony Xperia SP az erősebb?

Mindkettő Dual Core 1,7Ghz és Adreno 320 csak a htc sokkal drágább.

(#44673) dokee78 válasza bajzal (#44672) üzenetére


dokee78
félisten

HTC One erősebb,eleve,mert 4 magos.

[ Szerkesztve ]

(#44674) w333 válasza blt.62 (#44671) üzenetére


w333
félisten

Lehet hogy tartja az árát a Samu, de kijelzőcsere után mennyibe is lesz neked már az-az S4 ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44675) pit stop válasza bajzal (#44672) üzenetére


pit stop
addikt

Piaci árakat ahogy nézem amennyivel drágább One annyival többet nem ér. Persze ha nem tetemes a különbség, vagy ár nélkül kéne döntei egyértelműen One-t választanám - de ilyet még nemnagyon láttam.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#44676) quailstorm válasza zso73 (#44667) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A garanciáztatással így is úgyis gond lenne. Bolti már csak ilyen, pláne ha a telefon valahonnan van szerezve.
Ha a kényelmed úgy kívánja nyugodtan felrakhatod, tönkretenni nem fogja. (anno Ace2-nél én meg pont az oroszt dobtam fel magyar telóra mert jobb volt)

(#44677) tankraid


tankraid
aktív tag

Korábban kerestem s2-nél jobb stabil és gyors telót 70e körül. A Nexus 4-et ajánlottátok.
Utána néztem és amellett, hogy nagyon tetszetős, gyorsnak is tűnik arról nem is beszélve, hogy kb. ebben az ármezőnyben nem is nagyon van más ilyen vagy jobb képességű telefon csak már inkább 100e körül vannak.

Újabb kérdésem az lenne, hogy tényleg olyan kiváló telefon-e, főleg olyanok véleményére lennék kíváncsi akiknek jó régóta van meg akár több mint egy éve.

A másik dolog ami izgat, hogy az aksi nem kivehető. De ettől még lehet azért cserélni?
Mert ha nem akkor nincs az mint egy csomó telefonnál, hogy egy év után már tök hulladék mert akkor jó lenne ha cserélhető lenne ha meg nem akkor asz c*pás.

Leginkább akkor szeretnék beruházni egy drágább telóra ha egy jó darabig nem kell cserélni......
....mert ha kihuzná vagy két évig akkor nekem már nagyon megérné! :P

A válaszokat és a segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#44678) Misi1980 válasza blt.62 (#44658) üzenetére


Misi1980
senior tag

Én most váltotam S4-ről G2-re és nekem az a véleményem hogy nagyon nem egy katgóriát képviselnek.A G2 klasszisokkal jobb telefon mind anyag minőségben mind renszerben.Az S4nem volt meg egy hétig sem nálam annyira szar volt.Nem maga a telefon ami rossz volt hanem a rendszer amit 4.3-nak hívnak.Egy optimizálatlan szar amit mostmár a samsung nem először csinál meg szarúl ráadásul ezt egy zárt bootloaderben lehet frissíteni és még azt sem biztosították a samuék hogy visza lehessen rakni egy nyitott bootloaderes rendszert ha nem tetszene az aktuális verzió mert a knox számláló mindjárt ugrik egyet és vége a garanciának.Egyèrtelműen mondhatom hogy G2-re bátran válthatsz mert sokal jobb telefont kapsz az S4 helyett.

(#44679) BMS


BMS
őstag

az szerintetek előny vagy hátrány,hogy az akkumulátort nem lehet kiszedni a telefonból?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#44680) Algotis válasza BMS (#44679) üzenetére


Algotis
addikt

Szerintem nincs se elonye sem hatranya.

Androidos Outlookból küldve

(#44681) kali válasza Misi1980 (#44678) üzenetére


kali
legenda

egyrészt nagyon is jó a végeleges 4.3 az s4-re, másrészt több embernek is javította már a házhoz kivonuló prémium szervizes gariban a már nem nullás knox számlálós telefont.
a bootloader nem zárt az s4 rendszere alatt, hanem csak gyártóilag korlátozott, és ez nagyon nem mindegy - legalábbis annak, aki ért is hozzá...
anyagminőség? pont a g2 és a nexus 5 óta nem illik leszólni emiatt más gyártókat...
az nyilván az én problémám, hogy sokszori nekifutásra sem jött be a g2, pedig bizony próbálkoztam, de olyan nagy kategoriális eltérés azért nincs, csak amit a hardveres eltérés mutat, hiszen a g2 úgy fél évvel újabb típus, de ennek ellenére a (szoftveres) támogatás még mindig nem g2 mellett szól, pedig sokan várják/várnák rá a frissítést...

[ Szerkesztve ]

(#44682) zso73 válasza quailstorm (#44676) üzenetére


zso73
veterán

Hibátlan a telefon egyébként...Ezért is kérdezősködtem itt... Hátha jobb a rálátása valakinek....Már az S2-m sem romoltam, mert fontos a stabilitás...Az előtte lévőt szénné romoltam... Ezt nem tervezem, csak az orosz indító menü idegesít..resetovi...:)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44683) Misi1980 válasza kali (#44681) üzenetére


Misi1980
senior tag

Te milyen szoftveres támogarást vársz az S4-től?A prémium szerizes nekem azt mondta hogy ha majd megjelenik az S5 az majd kitkettel jôn ki és majd utánna megkapja az S4.Ha ez hazugság ő után hazudok csütörtökön volt kint.Nem csak a fél év külömbség miatt jobb a aG2.A 4.3 Samsungra valahogy nem sikerűlt példa erre az hogy az S3 vissza is vonták egy ideig és az S4-re sem sikerűlt ezt rendessen megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#44684) zso73 válasza tankraid (#44677) üzenetére


zso73
veterán

S4 mini. Kipróbáltam, és tetszett. Akinek van mind áradozik róla, hogy milyen jó. És a tesztek is azt mutatják. 78e Ft az ára.Best Buy
:C

Az S4 aktív is jó kis telefon. Nem értem miért fikázzátok ezeket ? Egyszer el kell romlani, mert senki nem venne másikat..Senkinek nem éri meg jó telefont csinálni Lg Sazar szoft, és support..Samsung néha jó, néha melléfog. Ez nem nokia....Amíg nem volt telefonom az E 65 volt nálam. Jó pár éves már, de műxik....

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44685) kali válasza Misi1980 (#44683) üzenetére


kali
legenda

persze, akkor biztos azokkal az s4 tulajokkal van a baj, akik huzamosabb ideje használják a telefont, és leírták, hogy 4.3 alatt gördülékenyebb lett a telefonos, jobb lett az akkumulátoros üzemidő...stb.
nézz utána annak a szoftveres támogatásnak is, az s4 4.2.2 firmware verzióval jött ki, és már a sokadik hivatalos 4.3 jött ki rá azóta, illetve már van két tesztelős 4.4.2 is, pedig az s5 még sehol, szóval nem feltétlenül úgy lesz az!
az s3 más tészta, arra nem sikerült elsőre jól a 4.3, de az s4 alá az elejétől okés.
ja, és az s3 legalább kapott 4.3 verziót, azóta már javítottat is, de az lg csúcstelefonok?!?! csak hírek szivárognak ki, hogy ez lesz rá, meg az, ennyi...
nem tudom, hogy neked milyen forrásból volt a telefon, milyen firmware verziós és állapotú rendszerrel, de amiket írtál, azok alapján - esetlegesen - csak egy megfelelő és tiszta rendszert kellett volna felhúzni.
értem én, hogy neked nem jött be, de egy rövid és kérdéses alapokra épülő tapasztalat alapján ilyeneket leírni... :(

[ Szerkesztve ]

(#44686) Bkrisz9 válasza zso73 (#44684) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ne haragudj de ebbe muszaj bele kotnom: LG es a szar szoft? Mostanaban ovek a leg stabilabb es legjobban optimalizalt. Kevesebbet frissitenek de amit kiadnak az legalabb jo.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44687) morgulfz


morgulfz
tag

Sziasztok! Sajnos még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy melyik legyen. De legalább ti másképpen látjátok a dolgokat mint én. A kérdésem az lenne, hogy megér 50 ezerrel többet a Note3 a G2-vel szemben? Ami visszatart még a Note3-tól, hogy talán kicsit már nagy főleg, hogy vezetés közben is kell nyomkodnom.
Szerintetek?

(#44688) pit stop válasza morgulfz (#44687) üzenetére


pit stop
addikt

Én G2-re szavaznék inkább! Főleg ha másikat már most nagynak gondolod.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#44689) w333 válasza morgulfz (#44687) üzenetére


w333
félisten

+1 az LG G2 -re ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44690) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Ami sajnos szomorú tény, hogy se az Xperia V-t, se az Acro S-t kis hazánk nem forgalmazza (bezzeg Bécsbe kapható mind két készülék a T-Mobilnál) Szóval szerintetek bevállaljak két olyan telefon közti vacillálást amire itthon nincs garancia ? Vagy inkább válasszam az Xperia Sp-t ? Bocsi az off topicért

best regards, egy fórumozó blogger

(#44691) morgulfz


morgulfz
tag

Köszi Urak. Várok még véleményt.
Amúgy meg 1799:Krisztián

(#44692) w333 válasza Dyrtyho (#44690) üzenetére


w333
félisten

Inkább az Xperia SP -t garancia miatt és kb. 2X erősebb is :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44693) Misi1980 válasza kali (#44685) üzenetére


Misi1980
senior tag

Rövid volt a tapasztalat de éppem elég volt.Azert volt ilyen rövid mert ebben a pár napban láttam hogy ez nem az a szinvonal amit az S4-nek képviselni kéne.Gyári rendszer alatt használtam az S4-et pontossan 4.3 XEH verzió.Most komolyan neked ez a telefon ezzel a rendszerrel jelenti a csúcskategóriát?

[ Szerkesztve ]

(#44694) Dyrtyho válasza w333 (#44692) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

De az meg nem vízálló, vagy igen ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#44695) kali válasza Misi1980 (#44693) üzenetére


kali
legenda

igen, mert nekem tökéletesen működik, a megfelelően felhúzott tiszta gyári rendszer!
mondom ezt úgy, hogy előtte xperia z, iphone 4s...stb telefonom is volt, és nem véletlen, hogy 7 hónap után is nagyon nehezen szánom rá magam a lecserélésére, pedig szeretem cserélgetni a telefonjaimat, az xperia z például csak 3 hónapig volt meg.
az is jelent valamit, hogy az iphone 5 nem képezte csere tárgyát az s4 mellett.
nálad valami gond volt a rendszerrel, de esélyt sem adtál neki, így utólag már nem lehet mit mondani rá...

(#44696) w333 válasza Dyrtyho (#44694) üzenetére


w333
félisten

Nem ... :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44697) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Xperia L-ről mi a véleményetek ? Csak mert nézegettem itt az Xperia Sp-t, és valahogy nem túl szimpatikus nekem, vagy én már nem tudom, segiiitsetek légyszi :(

best regards, egy fórumozó blogger

(#44698) w333 válasza Dyrtyho (#44697) üzenetére


w333
félisten

Ha jól gondolom akkor kb. 70-80k között gondolkodsz ... :U
Ebben az esetben ha még valahol kapsz akkor a Nexus 4 -t ajánlom :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44699) Dyrtyho válasza w333 (#44698) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

60-70ezer a max

best regards, egy fórumozó blogger

(#44700) zso73 válasza morgulfz (#44687) üzenetére


zso73
veterán

Samuéknál van hang vezérlés is. Miért kell nyomkodni ? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.