Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150151) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok, max 200 euroig keresek új telefont. Idősebb hölgynek, normál használatra, böngészés, facebook, YT, telefonálás. A könnyebb olvashatóság miatt a "nagyobb" kijelző jobb lenne. Mind1 milyen márka, a lényeg a megbízhatóság.

(#150152) TeeJay válasza margithid (#150145) üzenetére


TeeJay
félisten

ácsi a Redmi Note 8 Pro más tészta
az Mediatek procis, nincs rá xiaomi.eu ROM sem vagyis próbálkoztak vele de offolták mert túl sok telefon lett tégla mikor rá akartál rakni...
meg elvileg mivel 12nm-en gyártják szeret fogyasztani, ellenben teljesítményben veri picit a Snapdragon 730-at is meg elvileg GPU-ban is ráver kérdés hogy megéri-e a plusz fogyasztásért cserébe mert a 730/730G 8nm-en készül ám tehát fejlettebb gyártástechnológiával.
battery tesztben 4500-as akkuval hozott annyit mint egy 4000-es akkus Snapdragon 730-as telefon. én itt már inkább a több üzemidőt választanám

ezért is várok a K30/Poco X2 global verziójára mert tökéletes lenne nekem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150153) margithid válasza TeeJay (#150152) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem a mi9T is tökéletes, főleg ha jó áron adják.
A k30 azért drága lesz kezdetben, kérdés mikor jön egyáltalán a nemzetközi verzio...
En azt sem tartom elkepzelhetetlennek hogy nyáron. Ugye a koronavirus

(#150154) TeeJay válasza margithid (#150153) üzenetére


TeeJay
félisten

valami jön majd belőle meg már időszerű lenne hiszen lassan 3hónapja mutatták be és már itt lenne az ideje a global verziónak is
nekem a mi9t sajnos már nem opció, szükségem van microSD-re meg kihagyom a pentile OLED kijelzőt
120Hz IPS nekem jobban bejön meg nincs popup szelfi kamera így arcfeloldás villámgyors
várok még :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150155) tvamos válasza TIT (#150146) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt milyen informaciora alapozod?

Nekem azt irtak a cseten, hogy bolti a gari, nem Xiaomi gyari. De persze lehet, hogy ok maguk sem tudjak jol.

Az i-shop.hu azt irja, hogy 24 honap gyari gari van a keszulekre.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#150156) TIT válasza tvamos (#150155) üzenetére


TIT
veterán

Arra,hogy ott vásárolok 13 éve és nem szoktak gagyi gart adni,mondjuk az 1 év fura mert 2 év kéne legyen,mondjuk ők nem vernek át mint a sufnigsm-ek.
Ishop 2 évet ad mindenre viszont nincs bolt és sokan panaszkodnak,hogy eltünnek,nem jön meg az áru vagy mást küldenek ,inkább akkor alza 65-ért.

(#150158) Razzul válasza xhege (#150141) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszönöm! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#150159) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Pár hete már jártam itt, érdeklődtem. Az összetört Redmi Note 5 helyett, amivel maximálisan elégedett voltam kerestem valamit, ami semmiben nem visszalépés. El is döntöttem a javaslatotokra, hogy Redmi Note 8 T lesz. Azért olvasom a dolgokat azóta is, a telót a jövő héten rendelném, asszony úgy sem tudta a névnapomra mivel "lepjen" meg. :)
A lényeg, olvasom itt a fórumot, ha jól látom a Redmi Note 8, és a 8T közt annyi a különbség, hogy a "T" modellben van NFC (Amit nem biztos hogy használnék), a "tétlen" ;] modellben viszont van értesítési led, aminek tuti hasznát venném.
Jól látom hogy egyébként ugyanaz a két teló, ennyi a különbség? Köszi! :)

(#150160) Sgr_A válasza #46372352 (#150157) üzenetére


Sgr_A
addikt

nem szórakozik csak védi az érdekeit, és csak az itthon forgalomba hozott telókra vállal 2 év garit
az ilyen szürkeimportosra csak egy évet ha az eu-s országokban hozták forgalomba
ha nem uniós a teló akkor igy jártál

Az LG csak egy év garit vállal augaz azt bármely telóra ha van róla számlád

(#150161) Norbi. válasza Sgr_A (#150160) üzenetére


Norbi.
őstag

Samsung gariról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#150162) TeeJay válasza Zoli bácsi (#150159) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen tök ugyanaz amúgy. Mindkettőt használtam már sőt tettem rá xiaomi.eu ROM-ot, na azzal nagyon tuti lett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150163) Vakegérke válasza Zoli bácsi (#150159) üzenetére


Vakegérke
veterán

A sima 8-asban 5000mAh-s aksi van, a 8T-ben 4000-res.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#150164) Norbi. válasza Vakegérke (#150163) üzenetére


Norbi.
őstag

5000 a sima Redmi 8-ban lesz.

A Note 8 és a Note 8T akkujában nincs eltérés. :)

Zoli bácsi: Annyi még, hogy a 8T-ben gyorstöltő van, illetve 0.1"-al nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#150165) hegyitaho


hegyitaho
tag

Sziasztok,
Nagy es vilagos AMOLED kijelzos, minimal notch/kameralyukas telot keresek 150 ezer alatt barmilyen forrasbol. Nem kell a legerosebb SoC es legjobb kamera se de azert ne is ne legyen tul docogos. Vizallosag plusz pont.
Oneplus 7t vagy Samsung A71 amik szimpatikusak eddig. Van esetleg olcsobban jobb?
Kosz!

(#150166) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Van egy Xiaomi MI 9 Se telóm amitől szeretnék megválni mert nekem baromira nem jött be a xiaomi. Ár/érték arányban tudnátok ajánlani hasonló telót? Androidos legyen de ne Samsung és xiaomi. Max 6.1 col és legalább 64 gb-os tárhelyre van szükségem.

Előre is köszi.

(#150167) Morris válasza metaldog (#150166) üzenetére


Morris
veterán

P30pro?

Én ezen gondolkozom most nagyon. Egy s8 plus-t váltana.

(#150168) Orgi válasza Morris (#150167) üzenetére


Orgi
őstag

A Mi 9 SE és a P30 Pro ár/értékben hasonló? :)

Különben pl a Honor 20 jobban megfelelne már akkor, árban biztosan, de méretben is csak épphogy túllóg és nem Samsung vagy Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(#150169) Vakegérke válasza Norbi. (#150164) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, tévedtem. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#150170) Morris válasza Orgi (#150168) üzenetére


Morris
veterán

Ár értékben jó, de annyira nem hasonló. :DDD

(#150172) Sgr_A válasza Norbi. (#150161) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az fasza akkor aki trükközik az árral az így járt
mondjuk ez nem fenyeget mert amíg ide csak az exynost hozzák addig nem kell Samsung elég volt az s8

(#150173) Norbi. válasza #46372352 (#150171) üzenetére


Norbi.
őstag

99% hogy nem lesz rá meg a 2 év gyártói gari.

(#150174) Sgr_A válasza #46372352 (#150171) üzenetére


Sgr_A
addikt

[link] Hi itt nincs benne akkor nem hiszem hogy lesz rá gari

(#150176) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Kb. a megjelenés óta szemezek a P30 Pro 256GB/8GB változatával, egyelőre még nagyon jól elvagyok a több mint 3 éves Honor 8 készülékemmel és csak halogatom a cserét :)) , de a nyári nyaralásig mindenképpen le akarom cserélni. Szépen lassan megy is lefele a P30 Pro ára, most már 240k körül is hozzá lehet jutni a 256 gigás változathoz, viszont...

Most felfedeztem a következő készülékeket is:
Xiaomi Mi Note 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Xiaomi Mi 10 5G

Szerintetek maradjak a P30 Pro-nál vagy érdemes lenne a fenti készülékek felé is orientálódni?
Az alábbi kritériumoknak kellene mindenképpen megfelelnie majd az új készülékemnek:

-minimum 8 GB RAM
-minimum 256 GB ROM
-OIS
-gyengébb fényviszonyok között is jó fotók
-minimum 4200 mAh-s akkumulátor
-minimum 2 év gyártói garancia
-minimum 3-4 évre tervezek vele, ahogyan ezidáig a Honor 8 is kihúzta addig :)

Ezek tényében mit gondoltok? A keret kb. a P30 Pro jelenlegi ára ~240k HUF.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.
:R

(#150177) Norbi. válasza Willie (#150176) üzenetére


Norbi.
őstag

Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy nyaralásig lesz valami az Mi 10 verziókból.

Esetleg Oneplus 7t Pro-t nézd meg, az is hasonló áron lehet a 8/256.

Ha nem jön be, a P30 Pro-val várj egy kicsit, a P40 széria biztos le fogja nyomni az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#150178) xhege válasza Willie (#150176) üzenetére


xhege
addikt

Csatlakozva az előttem szólóhoz, a Mi 10 ha esetleg meg is jelenik, akkor sem lesz hivatalosan a nyitóár túl edvező. Mi Note 10 szerintem nem a P30 Pro kategóriája tudásban. Simán megvenném a helyedben a P30 Prot, de valóban érdemes lehet várni, hogy a P40 lenyomja az árat esetleg.

(#150179) psg5


psg5
veterán

Redmi Note 8t
Galaxy A71
Honor 20
Mi 9t

A fenti három telefon tetszik, hiába ne egy liga mindegyik, de mindegyikben van negatívum és pozitívum.
Kérdéseim, hogy
- fotós képességekben (ez az egyik legfontosabb szempont) alapbeállításokon (mindenféle profi módot nem számítva) Redmi nagyon elmarad a többitől? Illetve A 71 teljesen vállalhatatlan és attól még a Redmi is jobb képeket készít?
- vízállóság nem egyértelmű melyik tudja melyik nem.
Nagy a dilemma mert szolgáltatónál Mi 9t nincs, pedig az tetszene, bár az újabb külföldi hozzászólásokban elbizonytalanodtam, hogy nem is vízálló és a kamera sem annyival jobb Note 8t-hez képest mint amennyivel drágább. Illetve redmi 8 pro t-hez képest hogy áll kamerában?

Illetve Nokia 7 Plust váltana így érdekes, mert ha a redmi is előrelépés kamera terén akkor nem rossz a dolog. (tudom hasonlót már kérdeztem, de így másabb az összefüggés).

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#150180) psg5 válasza psg5 (#150179) üzenetére


psg5
veterán

Illetve [link] ezen az oldalon vetem össze a kamerát, de itt redmi note 8 pro képe konkrétan homályos a rossz fényeknél...hogy kell ezt használni, illetve értelmezni az összehasonlítást?

F.K.T.

(#150181) Viktor0610 válasza psg5 (#150180) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt én is néztem.
Szerintem csak rossz példányt kaptak.
Ennyire rossz nem lehetne a kamerája. :D

Samsung Galaxy A54

(#150182) Orgi válasza psg5 (#150179) üzenetére


Orgi
őstag

Én is sokáig vacilláltam a Honor 20 és a Mi9t között, mindkettőnek egész kedvező lett most az ára, én végül különben tegnap a Honor 20 mellett döntöttem, Mediamarktban mindkettő van kiállítva, szabadon nyomogathatóak. Az is számított, hogy Honor 8-ról váltottam, így teljesen ismerős az új teló rendszere is, minden ugyanolyan.

(#150183) Willie válasza Norbi. (#150177) üzenetére


Willie
őstag

(#150177) Tesco Value & (#150178) xhege: Köszönöm szépen, akkor egyelőre várok, hátha lentebb megy az ára. :)

(#150184) margithid válasza TeeJay (#150154) üzenetére


margithid
veterán

Én megbarátkoztam a 64 GB tárhellyel, megrendeltem a MI9T-t, Banggoodról, 250$ szállítással, elvileg vámmentesen.
Szerintem ez igy nagyon jó ár érte, ennyiért vettem a Redmi Note 5-öt s.
K30 nekem nem gurít annyit, hogy várjak rá, meg kezdetben biztos drágább lesz a nekünk szánt verzió.

(#150185) Oliver92


Oliver92
csendes tag

Sziasztok!
Édesapámnak kéne egy új telefon, mivel a xiaomi mi a1 már döglődik. Sajnos sokszor nem lehet hívni, és ő sem tud hívást kezdeményezni. A szolgáltatóval és a SIM kártyával minden rendben. Ezért szeretne egy minél frissebb kiadású okostelefont. A keret 65.000ft lenne max, duál SIM, és csak általános dolgokra használná, mint az email, GPS, hívás, internet. Semmi egyéb. A következő lényegi dolog, hogy méretre nem lehet nagyobb a xiaomi mi a1-nél.

Köszönöm, ha ajánlatok valamit.

Szép estét.

(#150186) Máté94 válasza Oliver92 (#150185) üzenetére


Máté94
addikt

MI A3/Redmi Note 8/8T

(#150187) TeeJay válasza margithid (#150184) üzenetére


TeeJay
félisten

amíg nincs global nem tudjuk mennyi lenne kuponnal :O
sajnos nekem kell a microSD meg a 4500-as akku is + 10% a Mi9T-hez képest
meg nem akarok oled kijelzőt, jó nekem az IPS bőven

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150188) margithid válasza TeeJay (#150187) üzenetére


margithid
veterán

Persze, majd kiderul.
Csak félek lesz április május is mire ténylegesen rendelni lehet.
Eddig semmi hír a nemzetközi verzió megjelenéséről.
Nekem is jó lenne a micro sd hely és a 4500as aksi, de a kameralyuknak már annyira nem örülnék...
Ezekkel a kompromisszumokkal még elvagyok, snapdragon 730 kelloen erős a 6 gb ram időtálló, android 11 is jon majd, szoval 2 évig jó kis telefon lesz ez.

(#150189) TeeJay válasza margithid (#150188) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet van kameralyuk de annyival több pixel függőlegesen a kijelző mint a full kijelzős Mi9T-nél csak az kidugja a kamerát és a mechanika miatt nincs hely microSD-re
szóval ha azt nézem megkapod a Mi9T kijelző felbontását plusz 60pixelt még amibe befér a kameralyuk meg a felső státusz sor így végül több a megjeleníthető adat :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#150190) TIT


TIT
veterán

Az A70 csak a kamerájába jobb mint az A50+a 6gb ram vagy a proci is erősebb?
Mondjuk valakinek így is gyenge a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#150191) eron009


eron009
tag

Sziasztok
Melyik telefont ajánlanátok inkább, ha fontos szempontok: az üzemidő és a kamera.
Anyum számára keresek telefont, amire használja: Családi fotók, facebook, messenger, és telefonálás.
2 telefon között vacilálok, kb egy árban is vannak, melyik a jobb választás a fenti szempontok alapján?
LG Q60 (OIS, kicsit olcsóbb, elvileg jobb nagylátoszögű kamera, 3gb ram) és Xiaomi Redmi Note 8T (Nincs ois, 2x zoom egész válalható, még ha nincs is telefotó lencse, 4gb ram, xiaomi talán tovább adja ki a frissítéseket)
LG Q60-ról nem nagyon találok értelmes tesztet.

(#150192) margithid válasza TeeJay (#150189) üzenetére


margithid
veterán

Nekem alapvetően a kameralyuk egy nagy minusz, legyen teljes képernyő.
Ha minden igaz a K30 pro lesz teljes kijelzős, az meg nagyon drága lesz.
A 730 meg nem kér sok kakaót elvileg, igy az aksi is elégséges, persze jobb lenne 4500-as is, nem azt mondom :)

(#150193) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Hali!

Új telefont szeretnék venni, mert a mostani haldoklik..
Melyik telefont/telefonokat ajánlanátok?

3-4-5 évre tervezném a következő mobilt, de minél hosszabb az élettartama annál jobb.

általában ezekre használom a mobilom:
-spotify zenehallgatás, youtube videónézés
-reddit, facebook, messenger, gmail
-sms-ek, hívás
- pár egyszerű játék van, de nemigazán használom azokat sem
- videó, fényképkészítés: ritkán használom és inkább munkához akkor is, ha elfogadható képet készít, akkor megvagyok vele elégedve, nemhiszem hogy kell 3-4 kamerás új mobil nekem..

Árban ha lehet szeretnék 150k alatt új mobilhoz jutni.
+ lehet külön téma, de az a tervem, hogy ahogy megkapom a mobilt, letiltom a frissítéseket, és amiket nagyon muszáj csak azokat telepítem. Jó ötlet-e ez, vagy sem? Ha nem, miért nem?

Válaszotokat előre is köszi

(#150194) psg5 válasza Viktor0610 (#150181) üzenetére


psg5
veterán

Sajnos én már több esetben véltem azt feltételezni, hogy a készített kép csak hirtelen elvégzett fotózás és pont leto...ták, hogy esetleg sikerült-e a kép. Szerintem nagyon nem mérvadó már az oldal, illetve pont ezért kérdezem, hogy hogy kell egyáltalán használni :)

#150182)Orgi: továbbra is dilemmában vagyok és teljesen elvesztem a telefonok közt. Honor 20 nálad milyen telefont váltott? Milyen a kamera az előzőhöz képest?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#150195) Orgi válasza psg5 (#150194) üzenetére


Orgi
őstag

Honor 8-at váltott és holnap derül ki, de nehezen tudom elképzelni, hogy rosszabb lehetne...

(#150196) dualface


dualface
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék mobil választásban az alábbi paraméterekkel:

- Árkategória:
100k HUF környéke(nagyon max 125k)
- Használt vagy új?
Elsősorban új, de szinte új, karcmentes, sok garis használt is szóba jöhet biztos helyről.
- Hol vennéd meg?
Ahol jó áron megkapom és biztosan van rá rendes garancia. Kína, Ali, zug gsm nem játszik.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel,
szeretném, ha két évig megbízhatóan működne, ritkán cserélek telefont.
- Mire használnád?
Email, térkép, telefon, böngészés, fényképezés néhány játék. Dual sim kellene, fényképező nem kell hogy extra legyen. Legyen gyors, de nincs szükségem gamer hülyeségre.
Akkumulátor az viszont nagyon fontos.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Nem ragaszkorom, de a Samsung rendszer nem jön be.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

Honor 8-at váltanék, méretben nem kéne nagyobb, de a trendet követve vszinű lemondok erről. SAjnos a Honor nem bírt ki 2 évet hiba nélkül, az akksija meghalódott és a csere sem hozott tartós javulást.

Eddig a Xiaomi Mi9T jön be leginkább, a nagy akksi, notchless amoled kijelző miatt főleg.
A pro verzió nekem nem biztos hogy megérné, illetve most a mi mix 5g, amit néztem, hogy éppen beleférne a keretbe. Amit még szeretnék, de a 9T nem tudja az a wireless töltés.

Ezeken kívül valami opció, esetleg ami jobb lehet mint a Mi 9T?

(#150197) Viktor0610 válasza psg5 (#150194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez nem feltétlen az ő hibájuk.

Mármint elég professzionálisnak tűnik a környezet, ahol és ahogy tesztelik a készülékeket, illetve hallottunk már kezdetben rosszabb képminőségről, amit aztán a szoftverfrissítés feljavított.

Samsung Galaxy A54

(#150198) psg5 válasza Viktor0610 (#150197) üzenetére


psg5
veterán

Akkor viszont ez nem megnyugtato note 8 pro ra nezve.

F.K.T.

(#150199) psg5 válasza dualface (#150196) üzenetére


psg5
veterán

Hasonlo a cipőm. Mondjuk nalam honor 20 kepben van de ha te kilotted akkor szerintem is 9t a jo valasztas. Mondjuk zavar is hogy ezzel ki is lőve az alternatívák ha ebben az ársávban jo kamerás jo aksisat keresunk. Én samut is bevállalnék de hihetetlen hogy egy joval drágább a71 re is azt mondják joval rosszabb a kameraja mint a fenti kettőé nem beszelve a51 ről ( ami már árban jo lenne)a leirasok szerint annak olyan a kamerája hogy jobban járok ha lerajzolom magam amit meg szeretnék orokiteni...ezt nem is ertem.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#150200) dualface válasza psg5 (#150199) üzenetére


dualface
tag

Köszi a megerősítést.
A honor 20-at nem lőttem ki, de hogy a 8 nem bírt ki 2 évet gond nélkül megrendítette a bizalmamat erősen, valamint a "lyukas kijelző" elég nagy negatívum a 9T-vel szemben.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.