Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124501) demmer123 válasza neoforce (#124498) üzenetére


demmer123
őstag

És szerinted megéri a Note 5 Pro azt a +20-ezret?Plust 58K-ba lehet kapni.Pro meg 70k.

(#124502) neoforce válasza demmer123 (#124501) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ez igy csak 12k külömbség😀,ha komolyabban jàtszol akkor meg!Redmi note 5 prot még nem lehet kapni.Azt mondom vàrd meg hogy legyen eustock.eu-n mert 70k ért ott a 6/64 note 5 prot megfogod kapni!Jó ideig jó telefon lesz.

[ Szerkesztve ]

(#124503) beller válasza demmer123 (#124501) üzenetére


beller
aktív tag

Hol látod 70-ért. 70-ért valszeg már 6 GB ROM-mal van.
Elkéstem :D

[ Szerkesztve ]

(#124504) Ájvé válasza BenHans (#124499) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem 0 a custom ROM támogatása a P10-nek, Kirin miatt nem igazán lesz rá sose sok custom ROM.

(#124505) diegho


diegho
nagyúr

Az S9 ára el van írva Telenornál? Flottában 193k, az úgy konkrétan bitang jó kezdő ár.

(#124506) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok,
Érdekelni ti mi alapján döntitek el, hogy a fizetések hány % óhajtjátok rákölteni a telefonra. Habár itthon jelezően egyesek a fizetésük többszörösét költik rá sajnos ez jellemző a fiatalabbakra.

Az az igásság én eléggé türelmes ember vagyok ilyen tekintetbe. Jelenleg nincs olyan telefon, (,, hát ez kell nekem érzés” ) amit szívesen megvennék. Több hónapja várok kutatom a piacot, de a telefonom lassan beadja a kulcsot néha nem hall a másik fél úgyhogy lassan dönteni kényszerülök.

Tehát ez érdekelne mennyiért érdemes telefont venni manapság, eddig 100-180 között gondolkodtam. De lehet nem is engedhetném meg magamnak vagy még is?. A fizetésem nem publikus ezért lenne jó lenne úgy %-ban meghatározni fizetéshez, mondjuk 2-3 évre tervezi az ember a cserét, ha már döntésképtelen, de azért a maga szintjéhez válaszon készüléket.. Így legalább eldől, mit engedhetek meg magamnak és mit nem. A válaszokat előre is köszönöm. (komolytalan válaszok nem kellenek)

(#124507) altecsóka


altecsóka
tag

Tudom nem ITT kellene kérdeznem,de mivel ITT sokan vannak:
Help!!
Az új telefonom az ismert WiFi hálozatra nen hajlando csatlakozni azonositási
problema cimén.
A jelszó természetesen Jo (hiszen a másikkal azzal vagyok a hálózaton)
A ruter a szomszédé,"csekély" havidij ellenében használhatom,és a másik telefonon müxik is.
Mi van elqrwa?

DIN 14 040

(#124508) Ájvé válasza Dareius (#124506) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez szerintem privát ügy, mint ahogy te se írtad le mennyit szánsz rá a keresetedből így ne várd el ezt mástól se. Egyszerűbb amúgy egy keretet meghatározni ami erre tudsz szánni, ezért szoktunk erre hagyatkozni és akkor nem fogunk más privát dolgába beleszólni (vagyis hogy keresete mekkora hányadát szánja a készülékre). Az megint privát hogy ki mit engedhet meg magának, van akinek elég egy olcsó készülék is ami használható (pedig lenne pénze drága készülékre is), még más szolgáltatónál megveszi részletre mert soha az életben nem látott annyi pénzt egyszerre (főleg nem a saját kezébe), de ettől még őket sem kell elítélni, esetleg a társadalmat amiben élünk, mert ilyen példát állít a fiatalok elé.
Úgyhogy olyan kérdéseket tegyél fel amire te is megadod választ mert így komolytalan maga a kérdés is.
Elég sok minden belefér az említett keretbe, jó pár csúcskészülék is, én Huawei P10-et mondanám ami nem túl drága de mindenben jó és mindenre elég a tudása.

[ Szerkesztve ]

(#124509) NoOne1976 válasza Dareius (#124506) üzenetére


NoOne1976
őstag

Egy telefon esetében ennek nem sok értelme van.
Ha valaki nettó 150-et keres, és akar egy középkategóriás telefont, vesz egy P10-et normális helyről, ami gariban jó, várhatóan még lesz rá valamennyi támogatás is, és akkor majdnem a fizetését elköltötte, de 80-90%-ot biztos.
De ha nettó 300-at keres, akkor már csak a fizetése 50%-a ment rá.
Ha most valaki annyit ír neked, hogy "én a fizetésem 50%-át szánom rá", valaki meg azt, hogy "100%-at", akkor ez neked mit mond? Semmit.
Inkább írj egy keretet (pl. 50-80e), az alapján korrekt ajánlatokat fogsz kapni.

(#124510) Sungoo válasza diegho (#124505) üzenetére


Sungoo
addikt

A 280-as független árhoz képest tényleg az.

(#124511) Dareius válasza Ájvé (#124508) üzenetére


Dareius
tag

Szia,
Tehát a gazdasági kérdés, illetve megközelítés komolytalan értem…
„Úgyhogy olyan kérdéseket tegyél fel amire te is megadod választ mert így komolytalan maga a kérdés is.”
Épp az a kérdés mennyit szánjak rá, ha tudnám rá a választ akkor nyilván nem írok hanem a konkrét összeg kűrül kiválasztom azt a készüléket ami a megfelel értéket megüti, mivel mint már írtam „nincs jelenleg olyan készülék amire azt mondanám, hogy ez kell nekem…”

Értem egyébként, mit szerettél volna ezzel mondani.

NoOne1976:

Azért az adatokból lehet kumulálni az átlagot. Nyilván kevesebb értelme van, mint autó vagy ház esetén, de ettől függetlenül lehet mérvadó valamennyire szerintem. De azt hiszem igazad van, mivel egy telefon ára jóval elenyészőbb kivétele egyes készülékek árait tekintve. Így fizetéshez %-ban megadni nem sok értelme van. Valószínűleg várok egy kicsit,vagy ha már elegem lesz a jelenlegiből veszek egy készüléket csak úgy az eddig elképzelt összeghatáron belül.

A válaszaitokat egyébként köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#124512) Ájvé válasza Dareius (#124511) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem írtál semmi konkrétumot ami alapján készüléket lehetne ajánlani. Ha 2-3 évre tervezel akkor mostani vagy tavalyi csúcskészülékek közül lenne érdemes keresgélni. Oneplus 5T esetleg de lassan jön a 6 is, lehet még az is bele fog férni a 180-ba.

(#124514) -FLY-> válasza Dareius (#124506) üzenetére


-FLY->
őstag

Fél-egy évre tervezem a telefonokat mostanában, ezért az olcsóbb 70k plafonig megyek el. De aki annyira tud rá vigyázni, hogy három évesen is fitt a telefonja, annak megérheti a 300k-is, függetlenül attól, hogy mennyi keres. Nálam az az általános, hogy amit hosszabb távra tervezek, arra több pénzt szánok.

(#124515) Dareius válasza -FLY-> (#124514) üzenetére


Dareius
tag

Hmm ebből a szemszögből még nem közelítettem meg a kérdés,de ugyan akkor értelem szerű köszönöm a válaszodat.
Megvárom azt hiszem az új Asus zenfone 5z HTCU12 és one plus 6-ot., és ha nem nyeri el tetszésemet egyik sem veszek ideiglenesen egy olcsóbb eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#124516) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok!

Nagy traumában vagyok! :)

Már hónapok óta próbálok dönteni, de egyszerűen nem tudom, hogy mi legyen...

Eddig a befutó, az S9+ és a Pixel 2 XL.. De más ötleteket is meghallgatok :) Nagyon megköszönném, ha tudnátok valamit ajánlani, még a Huawei-en is elgondolkodtam.. Fogalmam sincs, hogy mi legyen.

Árkategória: Mindegy
Használt vagy új: Új
Hol vennéd meg: Akár itthon, akár külföld, szolgáltató független legyen
Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Erre nem igazán tudok mit írni, hosszabb távra inkább :D
Mire használnád? Fényképezés és napi alapvető használat.. Multi-tasking, ilyesmi, játék és ilyesmik kilőve.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android mindenképpen.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6" körüli, eddig Nexus 6-om volt és eléggé lapátkezű vagyok, így igazából ezek a leginkább kényelmesek.

[ Szerkesztve ]

(#124517) z00li válasza z00li (#124496) üzenetére


z00li
senior tag

Erre valaki? :F

(#124518) sqpp válasza z00li (#124517) üzenetére


sqpp
őstag

Egyértelműen P10 Lite.

(#124519) Ájvé válasza z00li (#124517) üzenetére


Ájvé
veterán

P10 Lite, de másik két készülék nincs egy kategóriában vele.

(#124520) z00li válasza Ájvé (#124519) üzenetére


z00li
senior tag

&sqpp: Hálás köszönet! :R

(#124521) Bdanyy válasza keszo (#124485) üzenetére


Bdanyy
addikt

és Ájvé, köszi szépen, megnézem őket. B20 nem annyira számít, mert lehet sim nem is nagyon lenne benne :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#124522) Ájvé válasza Bdanyy (#124521) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor vehetsz tabletet is, Lenovo P8 például nem rossz.

(#124523) vendingo


vendingo
veterán

Döntöttem, mindenképpen veszek egy xiamoit az i6s mellé, érdekel, hogy tetszene-e a nagyobb méret, illetve az android.
Redmi 5 plus és note 5 pro a befutó, de gondolkodok a mi mix2-n is.

A mi mix 2 formát, dizájnt leszámítva ugyanolyan ips panelt kapott, mint a másik kettő említett modell?
Összehasonlító oldalon elvileg ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkeznek. Ha igen, akkor a mi mix 2 ki is esik.

A 2 olcsóbb telefon között a kamera, memória, cpu a legfőbb különbség? Más hirtelen nem szúrt szemet nekem.
Nem vagyok jártas android fronton, de a 4 vs 6 gb ram nagyon érezhető?
Soha nem érdekeltek a technikai specifikációk, amióta Iphonet használok. Tudtam, hogy biztosan jobb lesz mint az előző, szóval bátran megvettem mindegyik kiszemelt modellt.

2-3 évre inkább az erősebbet kellene venni, ha netán mégis megtartanám az iphone helyett?

Note 5 pro mikorra várható?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#124524) Okami68


Okami68
csendes tag

Sziasztok!

Dilemmába kerültem, segítségre szorulok.
Telefont kell vásárolnom, és eddig a Xiaomi Redmi 5 Plus vagy a Note 5 Pro volt a befutó, de egyik barátom a mai napon felajánlott nekem egy Iphone 6-os (16GB-os tárhely) készüléket 60 ezer forintért.
Általános felhasználás lenne a cél, alapvető üzleti alkalmazásokkal, mint a Microsoft Office.
Árban nagyjából ugyanott vagyok. Megéri megvennem az Iphone 6-os telcsit, vagy jobban járok valamelyik új Xiaomi telefonnal?

(#124525) batai15 válasza Okami68 (#124524) üzenetére


batai15
félisten

Valószínűleg nincs garancia már az i6 készülékre.
Amiben biztos jobb a méret, és a kamera. Minden másban gyakorlatilag gyengébb, akkumulátoros üzem időbe főleg.
Én a xiaomit venném.

(#124526) vendingo válasza Okami68 (#124524) üzenetére


vendingo
veterán

Picivel többért már 6s van. Sima iphone 6-ot tuti nem vennék már, kezd eljárni felette az idő.

Amúgy ha visszaolvasol 1hsz-t, akkor láthatod, hogy hasonló dilemmába vagyok én is, csak én 6s-ről váltanék xiaomira. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#124527) Okami68 válasza batai15 (#124525) üzenetére


Okami68
csendes tag

Köszönöm a gyors megerősítést, én is úgy éreztem, hogy az első szándékom a helyes, mert az I6-os mégis csak egy 4 éves készülék. :R

Vendingo:

Igen, olvastam, hogy te is hasonló cipőben jársz, de mégis úgy gondoltam, hogy inkább kérdezek, semmint, hogy hülyeséget csináljak.

Akkor valamelyik Xiaomi lesz. Megvárom, hogy az Eustock.ra megjöjjenek a 4/64GB-os verziók, aztán rendelek. ;)

(#124528) Ájvé válasza vendingo (#124523) üzenetére


Ájvé
veterán

Valószínűleg jobb lehet, de ezt csak közvetlenül lehetne összevetni. Egyébként is más kategória a Mi Mix 2.
Redmi Note 5 Pro-ba erősebb a hardver és a kamera is jobb benne. RAM az jó ha több, főleg ha több alkalmazást akarsz futtatni egyszerre vagy sok weblapot nyitsz meg. Redmi 5 Plusból van B20-as viszont, Redmi Note 5 Proból viszont nem tudni lesz-e.
Van ahol már kapható a Redmi Note 5 Pro (leginkább Indiában), kell pár hét/hónap hogy elterjedjen, felénk nem tudom mikor lesz elérhető és azt se hogy mikor lesz nemzetközi (B20-as) verzió.

(#124529) floratm válasza vendingo (#124523) üzenetére


floratm
senior tag

"A mi mix 2 formát, dizájnt leszámítva ugyanolyan ips panelt kapott, mint a másik kettő említett modell?"

Láttam valahol egy kijző összehasonlító tesztet.
A sorrend nagyjabol:samsung valami, huawei, talan one+5,ezek eddig amoledek voltak majd a mix 2 ami ips. Meg nem volt mix a kezemben de eszerint a legszebb ips van benne

(#124530) neoforce válasza vendingo (#124523) üzenetére


neoforce
aktív tag

Mindegyik Xiaomivel jól fogsz jàrni, személyszerint én megvàrom a Redmi note5 prot, nekem nemsürgös😀 több potenciàl van a 636snapdragonba,és a 6gb ramba! Mondom én aki 2éve nyuzok egy Redmi 3 prot😂😂

Ui: ezt én is sokat hallottam hogy a legszebb IPS van a Mi Mix 2 ben, bàr kézben nemfogtam még.

[ Szerkesztve ]

(#124531) demmer123 válasza Okami68 (#124527) üzenetére


demmer123
őstag

Én is nagyon Várom már a Redmi Note 5 Pro-t.Remélem áprilisba Eustockba már kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#124532) batai15 válasza vendingo (#124526) üzenetére


batai15
félisten

6srol én viszont nem váltanék. Bőven jó telefon még most is, maximum üzem időbe lehet jobb a xiaomi.

(#124533) neoforce válasza batai15 (#124532) üzenetére


neoforce
aktív tag

Az mellé veszi😀Ha tetszik neki tovàbb lép.

[ Szerkesztve ]

(#124534) SZN


SZN
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, mert nem vagyok biztos a döntésemben. Végignéztem a kínálatot (max. 50 ezer-ig), és több jelölt is befutott (pl.: P9 Lite, Redmi Note 4), de talán a legjobban a Redmi 5 Plus tetszett meg (a M1 A1 már kiesik a listáról). Kérdem én, megéri az árát, vagy van tőle jobb?

(#124535) batai15 válasza neoforce (#124533) üzenetére


batai15
félisten

Jaj bocsánat, úgy más.

(#124536) neoforce válasza SZN (#124534) üzenetére


neoforce
aktív tag

A redmi 5 plus megéri az àràt lényegében egy note 4 csak 18:9 képarànnyal meg valamivel jobb kameràja! P9 lite nemgondolom hogy jobb àrban van!

(#124537) vendingo válasza Ájvé (#124528) üzenetére


vendingo
veterán

Ájvé: Ez a legnagyobb dilemma, hogy várjak-e, vagy sem a Prora, vagy vegyem meg pár hét után a 4/64 plust. A hardver annyira nem is érdekel, egyedül a kamerája miatt érdekesebb számomra a Pro.

neoforce: A mi mix2 nagyon tetszik, csak pár fontos dolog hiányzik nekem belőle, hogy annyi pénzért azt válasszam. Igazából felhasználást tekintve ugyan úgy jól járok egy alapabb modellel, csak a kijelző miatt nem ér meg nekem 3x akkora árat.

batai15: Unom a 6s-t, nagyon gyenge az üzemideje, kipróbálnék végre egy nagyobb telefont is, illetve érdekel, hogy hol tart jelenleg az android.

Ha bejön amit látok, akkor valszeg feljebb lépnék android fronton. Mi mix 2s, s8+, note8, V30.... Megvárnám, amíg használtan felbukkannak jó áron, mert az új árukat kicsit sokallom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#124538) w333 válasza SZN (#124534) üzenetére


w333
félisten

a M1 A1 már kiesik a listáról

Mert 2500Ft -al drágább ? stock rendszer és +1GB ram nem ér meg ennyit :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124539) keszo válasza SZN (#124534) üzenetére


keszo
őstag

Jó telefon a R5P de pl ha régebbi típusú az autód bluetooth kihangosítója nem biztos hogy működni fog vele.
A P9Lite lehet ebből a szempontból jobb választás.
Sajnos én most erre keresek megoldást.

Attila

(#124540) batai15 válasza vendingo (#124537) üzenetére


batai15
félisten

Jó a miui. Igazából már a legtöbb normális droid átlag usernek kompromisszum mentes.

(#124541) neoforce válasza vendingo (#124537) üzenetére


neoforce
aktív tag

Akkor nehabozz Redmi 5 plus 4/64 !Kezelhetöségben neméri meg a 3-4 költséget.

[ Szerkesztve ]

(#124542) SZN válasza w333 (#124538) üzenetére


SZN
tag

Ahol néztem, ott 47 ezer a 5 plus, amit meg te linkeltél az M1A1 pedig 52 ezer. Jogos az észrevétel, igaz 5 ezer a különbség, de igazad van 1GB ram és stock android. Akkor úgy kérdem (eltekintve az ártól), jobban megéri az M1A1?

(#124543) w333 válasza SZN (#124542) üzenetére


w333
félisten

Igen jobban megéri ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#124544) SZN válasza w333 (#124543) üzenetére


SZN
tag

Akkor kérdés eldöntetett, marad az M1A1! Köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#124545) neoforce válasza SZN (#124544) üzenetére


neoforce
aktív tag

52 ezerért nagyon jó àr a Mi A1,annyiért még nemlàttam sehol.

(#124546) batai15 válasza w333 (#124543) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#124547) smoky6 válasza SZN (#124542) üzenetére


smoky6
csendes tag

Hol adják annyiért a Mi A1-et? Ezt a telot vadászom, ennyit bőven megér! :)

(#124548) SZN válasza smoky6 (#124547) üzenetére


SZN
tag

https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/xiaomi/mi-a1-5x-32gb-p387250203/#

(#124549) neoforce válasza SZN (#124548) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ez nem A1 abbol nincs 32gb ha joltudom, ez Mi 5x és miui van rajta.

(#124550) smoky6 válasza SZN (#124548) üzenetére


smoky6
csendes tag

Köszi! Alighanem a kisebb háttértár miatt olcsóbb, mint amiket én nézegettem. Bár belegondolva lehet, hogy nem is kell a 64Gb...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.