Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77951) K0zm0 válasza szucstom (#77950) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Utolsó lehetőség, igaz régebbi a bejegyzés. Több ötletem sajnos nincs... :(

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#77952) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Timeshift ügyben kérnék kis segítséget.
Hogyan kellene beállítanom , hogy az egész home könyvtáramat mentse?
Így van beéllítva de a fele home kimarad, ha beteszem az Alkalmazások kihegyása pöttyöt, akkor még t9bb kimarad.
Miért szerepel 2x az Alkalmzások kihagyása, erre sem jöttem rá.Azt szeretném hogy az egész rendszert mentse. van erre mód?
Nem sok, 26GB.

(#77953) lev258 válasza tordaitibi (#77952) üzenetére


lev258
veterán

A többi fülön nincs valami árulkodó?
Ezt a /root dolgot meg nem is értem.
Ha van rá beállítás, érdemes lenne angolra állítani. Mert a hivatalos oldal szerint kellene lennie egy "Include everything" oszlopnak. Lehet fordítási hiba van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#77954) K0zm0 válasza tordaitibi (#77952) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Én angolul használom a rendszeremet (vele értelemszerűen a Timeshiftet is) és az említett ablakban a pöttyök fölött így szerepel a szöveg:
Exclude All - Include Hidden - Include All

Tegyél a 3. helyre pöttyöt és próbáld úgy. Fordítási hibának tűnik.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#77955) I02S3F válasza szucstom (#77944) üzenetére


I02S3F
őstag

Rendben! Ha a hardvert is letesztelted, akkor több ötletem nincs.

Más: Amikor olvasom az új kernel bejelentését a Lkml-en, akkor mindig keresek a contributor-ok között magyart és az esetek 90%-ában találok :).

[ Szerkesztve ]

(#77956) tordaitibi válasza K0zm0 (#77954) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Es lev258, koszi,
attettem a pottyot jobb oldalra es varom a fejlemenyeket.
Akkor ez tenyleg forditasi hiba es vegre egyszer nem en vagyok a bena :)

(#77957) CPT.Pirk válasza I02S3F (#77955) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

LKML... Na ha valami igazán múltidéző az informatikában, akkor az az. Vajon egyszer átállnak valami modernebb megoldásra? Ha újonnan szeretnél belevágni, már önmagában az LKML használatát megugorni se egyszerű lépés. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77958) I02S3F válasza CPT.Pirk (#77957) üzenetére


I02S3F
őstag

Konkrétan a HUP-on olvasom, tehát nem konkrétan az lkml-ben bogarászok. Egyszer rámentem és nem tudtam kiigazodni rajta.
Én azt olvastam, hogy mivel kis fájlokat (patch-eket) küldözgetnek, ezért célnak megfelelő.

Ráadásul Linus-tól hallottam, hogy "nincs egy ember sem, aki az egész kernelhez értene". Innentől meg sem próbálom megérteni az egészet. Persze az olvasást a témában ettől még nem hagyom abba :).

(#77959) CPT.Pirk válasza I02S3F (#77958) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kis fájlok, általában igen. Kivéve mikor pl. a paragon betolta a komplett új ntfs kezelő drivert, most már azt hiszem a 9. körnél tartanak.

Egy patch erejére beszáltam ebbe a témába, nem volt egyszerű. Blogomban megtalálod, kb. 1 éve írtam róla. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77960) I02S3F válasza CPT.Pirk (#77959) üzenetére


I02S3F
őstag

Elolvastam :) Gratulálok!

Nekem sajnos nem sok idegzetem van szívni ilyen technikai problémákkal. Pedig it-snek készülök. Remélem sikerül felülkerekednem!

(#77961) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy openSUSE Leap 15.2-es rendszerem KDE-vel és egy Ryzen 3 Pro 4350G APU-val (Renoir, lásd adatlapom).

A gyári 5.3-as kernelt muszáj volt cserélni, mert az még nem kezelte megfelelően a GPU-t. 5.10-ig rendben is voltam. január végén, február elején 5.11-re váltással a videó kimenetek kicsit elkavarodtak és azóta nem tudom helyre tenni őket.

A monitoromat (DELL U2412M és 1920*1200) DVI-on használnám, de ott mostanság olyan hiba van, hogy a monitor számára nem kezelhető felbontás kap DVI-on, így jellemzően a GRUB után nincs kép, még akkor se, ha előtte vissza veszem a felbontást kisebbre.

VGA kimeneten olyat tapasztaltam, hogy ha a bejelentkező felületen normál Plasma van beállítva, akkor (username+password után) nincs kép. A monitor nem kap jelet és elmenne aludni, ha hagynám.

Plasma + Wayland-re, vagy egyéb asztali környezetre váltva, pl IceWM, van kép a bejelentkezés után is. Minden oké, csak a Wayland még egy kicsit döcögős, az IceWM pedig nem a megszokott és szeretett KDE környezet.

Az egyszerűség kedvéért HDMI-n néha-néha használok egy HD ready felbontású TV-t. 5.10-es kernelig nagyjából itt is két kattintás volt átlőni a képet a TV-re, még ha csak klónozva is, de működött. Még 5.11-re váltva is sikerült néha-néha összerakni, de azt se mindig. Az utóbbi 1-2 héten pedig HDMI-n is rossz a kép. Rosszak a színek, szétesik.

Egyelőre próbáltam előre menekülni, ezért is frissítettem mindig a kernelt, meg az apraját (mesa/X100/wayland/amdgpu/radeon) ha jött új, de nincs eredmény. Ennyi friss csomag után pedig már Tumbleweedet is használhatnék Leap helyett.

Logikus lépés lenne a korábban működő 5.10-es kernel környékére visszalépni, de bevallom, nem találom. A gyári 15.2 Leap repóban csak a 5.3-as van, ami ugye nem jó nekem, de a stabil kernel repóban meg csak a legutóbbi 5.11.

Még az xrandr környékén szimatoltam egy-egy külföldi fórum bejegyzés környékén, de nem mertem hozzányúlni.

Még a Tumbleweedet és egy két másik disztrót kipróbálok Live-ban, az eddig elmaradt.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond és a megoldás, vagy, hogy milyen irányba induljak?

(#77962) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Bluetooth fülessel kapcsolatban lenne gondolom.

Linux Mint 20.1 Cinnamon
Kernel: 5.4.0-66-generic
Dell Latitude 5490 (Bluetooh 4.2)
Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic (TWSEJ08WM/BHR4089GL) (Bluetooth 5.0)

A füles szépen csatlakozik a Bluetooth-on a laptophoz, én tökéletesen hallok, viszont a másik fél engem nagyon rosszul. Kis troubleshoot után rájöttem, hogy nem a füles mikrofonját használja a szoftver, hanem a laptop belső mikrofonját.
2 mp Google (linux bluetooth headset microphone not working) után láttam, hogy ez nem egyedi probléma. feltelepítettem a blueman-t hogy az A2DP-t átváltsam HSP-re [link] de nem sikerült :( Refused to switch profile to headset_head_unit: Not connected
Próbáltam, hogy a load-module module-bluetooth-policy auto_switch=2 sort hozzáadtam a /etc/pulse/default.pa fájlba, de nem segített :(
Kipróbáltam Windows-on, és ott simán működik (Dual boot-os a notebook)

Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne működésre bírni ezt a BT headset-et Linux-on?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#77963) csixy válasza szucstom (#77939) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg netkapcsolat nélkül telepíteni. Hátha a tárolókkal van a baj. Így hátha be tudod csapni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77964) onkelz


onkelz
aktív tag

Srácok olyankor mi van, ha ez a nyomorult KDE Wallet folyamat kéri a jelszót minden belépéskor.Meguntam, kikapcsolta, letöröltem.Most meg a KDE Daemon csinálja ugyanezt.
Hogy tudom ki offolni?Agyamra megy.

(#77965) csixy válasza tordaitibi (#77952) üzenetére


csixy
addikt

Telepítés után az első dolgom, hogy megyek a synapticba és leszedem a timeshiftet gyökertestől. Így aztán semmi probléma nincs. Ami nincs, azzal nincs baj. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77966) BoB válasza onkelz (#77964) üzenetére


BoB
veterán

Ugyanazt a jelszót kellett volna megadnod mint a bejelentkezési jelszavad, akkor feloldódna automatikusan...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#77967) szucstom válasza csixy (#77963) üzenetére


szucstom
őstag

net nélkül is crashel

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#77968) CPT.Pirk válasza szucstom (#77967) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Biosból a legújabb van fent? Ha nem, akkor tedd fel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77969) tordaitibi válasza csixy (#77965) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ebben igazsagod vagyon, ami nincs az el se romolhat.
Viszont, nekem egy 1 eves, vegre jol mukodo, kezreallo es nem keves munkaoraval olyanra alakitott es felszoftverezett rendszert sikerult osszehoznom ami maximalisan megfelel.
Es most nem sorolom hogy smb, helyi haloba beillesztes, nyomtatoim, a szkennerem, a tv tunerem, az apro szkriptjeim, tucatnyi bekonfigolt szoftver, gyorsbillentyuk, kiterjesztett monitor, a felhotarhelyeim, linuxos Onedrive, a telefonommal szinkron, a masodmeghajtoim eleresi utjainak konfigolasa, a panel ikonozasa, az autostartos programjaim, az fstab maceralasa, a monitorvzerlo ddccontrol konfigja, ennek segedszkriptjei, a hdmi audio konfigjai, pulseaudio konfigok, stb.stb. es meg szazszamra sorolhatnam, hogy ez nekem mennyi beleolt munkaoraba telt. A temazasrol, kinezetrol, ablakeffektekrol, ezekrol meg szo se esett.Munkaorak szazaiba, ha a forumozast, guglizasokat beleszamolom.
Es nem akarom barmi miatt ezt az egeszet ujrakezdeni.
Inkabb Timeshift, es ezert is kerdeztem hogyan lehet az egesz / konyvtarat ugy menteni hogy egy esetleges gebasznal az egeszet vissza lehessen allitani.

(#77970) Véreshurka válasza Véreshurka (#77914) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bár kerülő útnak érzem és talán nem a legjobb megoldás, de végül úgy oldottam meg a hiányzó könyvtár problémát, hogy feltelepítettem egy friss rendszert legacy BIOS környezetre, majd a létrejövő i386-pc mappát kimásoltam belőle, majd amikor kellett visszamásoltam a megfelelő helyre.

El Psy Kongroo

(#77971) I02S3F válasza Véreshurka (#77970) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezt egyébként virtuálisan is meg lehetett volna tenni?

(#77972) Véreshurka válasza I02S3F (#77971) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nem biztos, hogy egyre gondolunk... Van egy gépem ami Proxmox szerverként szolgál, itt csináltam mindent. De szerintem Virtual Machine Manager alatt is menne. Virtualbox-ot nem tudom, hogy van-e UEFI támogatása, mint QEMU/KVM alatt az OVMF, ha van akkor valószínű az alatt is meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#77973) I02S3F válasza Véreshurka (#77972) üzenetére


I02S3F
őstag

Úgy értettem, hogy a legacy telepítést, amiatt az i386 könyvtár miatt virtuális környezetben lehetett-e volna meglépni.

(#77974) Véreshurka válasza I02S3F (#77973) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerintem igen. Feltéve ha a gép amin a pendrive készül támogatja a virtualizálást.

El Psy Kongroo

(#77975) I02S3F válasza Véreshurka (#77974) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem ez ma már alap. Persze vannak még olyan régi gépek kereskedelmi forgalomban, amelyek nem támogatják maradéktalanul a virtualizálás minden részét.

(#77976) csixy válasza Véreshurka (#77970) üzenetére


csixy
addikt

Ott tévesztetted el, hogy az említett mappát a telepített rendszered /usr/lib/grub mappájában kell keresni és nem az iso-ban. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77977) Véreshurka válasza csixy (#77976) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ott kerestem, de ott csak egy config file volt, ha jól emlékszem a grub-mkconfig, vagy valami ilyesmi. Csak telepítés után került a helyére, és csak az amilyen telepítéssel csináltam. UEFI alatt az efi mappa, legacy BIOS alatt az i386-pc mappa.

El Psy Kongroo

(#77978) csixy válasza Véreshurka (#77977) üzenetére


csixy
addikt

Ott lehet a probléma gyökere, hogy én magyarul fogalmazok, Te meg mintha angolul értelmeznéd amit írtam. A "telepített rendszer"-t valószinüleg másképp értelmezed, mint én. Én azt értem alatta ami a befejezett jelenidő. Én a festményről beszélek, te pedig az ecsetet és a festéket érted ki a közlésemből.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77979) wetomi válasza wetomi (#77961) üzenetére


wetomi
aktív tag

A megoldás végül egyszerűbb volt, mint reméltem és ilyenkor vagyok mérges, hogy miért nem hamarabb próbáltam?

Nem kellett turkálnom semmilyen konfig fájlt, hanem az előre menekülés, a frissítés segített. Egészen pontosan a bios/uefi frissítése. A korábbi 1202 helyett 1804-es verzióra.

A volt időközben agesa kód frissítés is, valószínűleg ennek köszönhető, hogy a kernel és az egyéb driver/firmware is másként kezelte az APU-t.

Van rendes jel DVI-on, azonnal váltott rá, ahogy a VGA-helyett arra tettem a monitort. Plasmával indulva sem ment el a kép és a HDMI-re is gond nélkül váltok át és vissza.

(#77980) gregory91 válasza szucstom (#77941) üzenetére


gregory91
senior tag

Két dolgot tehetsz :
- Ne rufussal írd ki a képfájlt hanem valami mással(usb-creator,vagy bármi más).
- Közvetlenül a telepítést válaszd a live mód helyett a grub menüben.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#77981) szucstom válasza gregory91 (#77980) üzenetére


szucstom
őstag

BIOS a legfrissebb, Unetbootin-t próbáltam, fel se ismeri a reboot során a pendrive-ot. Nekem összesen 2 opcióm van, ha beindul egyáltalán a pendrive, hogy milyen driverekkel (properiety vagy mi, a másikra nem emlékszem pontosan) induljon a live linux.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#77982) tordaitibi válasza szucstom (#77981) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kovettem a szalat, nem bius/uefi gondod van, a masikkal indulna a telepito?
Bootnal kivalasztva az eszkoz listat, van eg, pl. nalam egy Verbatim Manjaro telepito pendrive:

Verbtim store
Verbatim store uefi

Es itt nem a biosnak megfelelot valasztod?

(#77983) szucstom válasza tordaitibi (#77982) üzenetére


szucstom
őstag

Csak UEFI van engedélyezve, Boot manager csak 1 USB opciót dob fel. Amikor bejön a grub, hogy miként akarom indítani a pendrive-ot, akkor 2 opció van, amit előbb említettem, a properiety és az open source. Más választási lehetőségem nincs. Fast Boot és Secure boot kilőve. De legalább azt írná ki, hogy melyik az a két modul, amire vár, talán okosabb lehetnék...

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#77984) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Youtube-dl-t próbáltam volna frissíteni, mint eddig, de napok óta ez a hiba üzenet:
Could not find a version that satisfies the requirement youtube (from versions: )
No matching distribution found for youtube

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#77985) csixy válasza szucstom (#77983) üzenetére


csixy
addikt

Jaa, amikor a multimédiás modulokra vár , az nagyon soká szokott tartani. Én illyenkor elindítom a böngészőt, kicsit böngészek, hátha hamarabb rádöbben a telepítő, hogy van netkapcsolat, vagy elindítom a gpartedet és mindegyik partíció tulajdonságait megnézegetem, hátha ez az oldalba böködés lök egyet a telepítési folyamaton. Néha ezek mintha segítenének valamit.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77986) Cs.I.T.


Cs.I.T.
csendes tag

Érdekes problémába futottam bele. Van ugye ez a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomagra keresztelt államilag megtámogatott disztribúció, amit a szoftveralapcsomag.hu oldalról lehet letölteni, és a LinuxMint 20 Ulyana-ra épül ugyebár. Az lenne az egész projekt értelme, hogy szegény emberek is legálisan jussanak jól használható oprendszerhez, illetve a nyilt forráskód terjesztése. Gondoltam kiírom pendrájvra, mert már a dvd felett eljárt az idő. Én eleve linuxot használok, és a dd -t használom a telepítő pendrájvok készítéséhez. De ezzel az iso-val nem sikerült bootolható pendrájvot készítenem. (sudo dd if=DJSzA.iso of=/dev/sdc bs=4M && sync) A dd ugyan kiírja a képet, de közvetlenül a pendrájvra, azaz nem hoz létre rajta partíciót, így az nem bootolható. A linuxmint grafikus "lemezek" alkalmazása ugyanilyen hibásan írja ki.
A rufus meg windowos progam. Akkor a szegény embernek a digitális jólét eléréséhez előbb meg kellene vennie a drága windowst??? Jó nem teljesen így van, végül unetbootin-al sikerült kiírni műkőképesen. De ehhez ppa tárolót kell a rendszerhez adni, számomra feleslegesen. Tudna valaki ötletet adni, hogyan lehetne ezt kiírni dd-vel? Azért is érdekes a dolog, mert a rendszer alapjául szolgáló linuxmint 20 cinnamon gond nélkül bootolhatóan kiírható dd-vel.
A letöltési oldalhoz linkelt pendrive készítésről szóló videó nem elérhető jelenleg.

Kérem a financiális és politikai mellékszálakat kerüljük, nem hiányzik a flame. A technikai megvalósítás érdekel csak.

(#77987) Cs.I.T. válasza zoltanz (#77984) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Python verzió váltás miatt van, ha jól emlékszem, nálam egy szimbólikus link készítés oldotta meg, de már nem emlékszem honnan vettem az ötletet, keress utána

(#77988) Cs.I.T. válasza Cs.I.T. (#77987) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

sudo ln -s /usr/bin/python3 /usr/local/bin/python

https://askubuntu.com/questions/1037666/youtube-dl-python-not-found-18-04

[ Szerkesztve ]

(#77989) ubyegon2 válasza Cs.I.T. (#77986) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MintStick-et nem próbálod ki? Ék egyszerű és dd alapú. Ha az sem írja ki, akkor valamit trükköztek azzal az iso-val.

Ehhez a csodadisztróhoz kell regisztrálni, ha le akarom tölteni?

Az lenne az egész projekt értelme, hogy szegény emberek is legálisan jussanak jól használható oprendszerhez, illetve a nyilt forráskód terjesztése.

Ennek a célnak maga a Linux Mint tökéletesen megfelelne átalakítás nélkül is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#77990) Véreshurka válasza Cs.I.T. (#77986) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Esetleg etcher? Többféle képpen is fel lehet tenni linuxra.

El Psy Kongroo

(#77991) Cs.I.T. válasza ubyegon2 (#77989) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Kipróbáltam a mintsticket, de ugyanaz a hiba. Megírtam a weboldalukon található űrlapon az észrevételem, talán válaszolnak majd.
Nem kell regisztrálni, egy kattintással le lehet szedni az oldalról az iso-.

Ennek a célnak maga a Linux Mint tökéletesen megfelelne átalakítás nélkül is.
Az oprendszerhez jutásra ez mondjuk igaz, de azért ez komoly segítség a kezdőknek; egy jól testreszabott rendszer, vagyis az elterjedéshez hasznos szerintem.

(#77992) Cs.I.T. válasza Véreshurka (#77990) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Mint írtam, unetbootin -el meg tudtam azért oldani, de valahogy ellentétesnek érzem a linux életérzéssel azt, hogy ha van egy feladatra egy faék egyszerűségű parancssori eszköz, akkor ennek ellenére olyan grafikusat használjak amit nincs alapértelmezetten telepítve, sőt még az alap repókban sincs.

(#77993) growler válasza Cs.I.T. (#77992) üzenetére


growler
őstag

Az UNetbootinal kiírt .iso csak Legacy módban indul.
Ha dd-vel (vagy ezt használó segédprogrammal pl. Mintstick, Etcher) írod ki
ugyanazt a .iso-t, akkor a telepítő indításakor előcsalogatott boot-választóban (F12 ?)
tudod kiválasztani hogy Legacy vagy EFI módban induljon-e a telepítő.
Azt neked kell tudni hogy az alaplapod BIOS-os vagy UEFI-s
Jobb esetben ha engedélyezhető a "CSM", akkor minkét telepítési metódust
támogatja.

(#77994) growler válasza growler (#77993) üzenetére


growler
őstag

Kiegészítés: Az alaplapok "fejlődéstörténete" [link]

(#77995) tordaitibi válasza Cs.I.T. (#77992) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"de valahogy ellentétesnek érzem a linux életérzéssel azt, hogy ha van egy feladatra egy faék egyszerűségű parancssori eszköz, akkor ennek ellenére olyan grafikusat használjak amit nincs alapértelmezetten telepítve, sőt még az alap repókban sincs."

Le a kalappal, remélem a hozzászólásaidat karakteres böngészőből írod, nem valami guis Firefox alól, már csak az életérzés miatt... ;]

Remélem nem sértődtél meg, de ha valami nem megy a teminálból, és esetleg menne megy egy olyan szoftverrel ami:

nem telepítendő, full portable, ill. appimage
nem kell hozzá ppa, csak le kell tölteni
semmi nyomot nem hagy maga után, 1 darab fájl az egész és a futása során semmilyen rendszemappába nem írkál csak a logfájlokban marad nyoma
elindítva 4 kattintással kiírja a telepítő iso-t

akkor én ezt kipróbálnám.

Azt nem tudom hogy nálad működne-e mivel elviekben ugyanazt a dd-t használja mint Te a terminálból.

[ Szerkesztve ]

(#77996) urandom0 válasza Cs.I.T. (#77986) üzenetére


urandom0
aktív tag

Én megpróbálnám másik pendrive-val, szerintem ott lesz a probléma.
Én is dd-vel írtam ki, nem volt vele gond.

(#77997) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bohóckodok a Ventoy multiboot programmal.
A honlapján írtak szerint működik nem csak boot isos hanem virtuális telepítés esetéln is, vdi, vhd fájlból képes bootolni egy telepített os-t is.

Mindent az [itt leírtak szerint] csinálok, egy Manjaro az alany, benne is van a támogatott listába.
Ennek ellenére a vtoyboot.sh hibára fut, nem támogatott rendszer az üzenet.
És a vhd diszk boot kudarcba fullad, ezzel az üzenettel:

Mit rontok el?

(#77998) zoltanz válasza Cs.I.T. (#77988) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi. Megpróbáltam, de ugyanaz az üzenet.
Utánaolvasva én is több helyen python -nal hozzák kapcsolatban, de konkrétan nem találok megoldást.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#77999) coco2


coco2
őstag

Sziasztok,

Windows alól érek el távoli linux szervert putty-val (ubuntu 20 LTS szerver image).

Ami putty-kat találok, működnek ugyan, be tudok lépni a távoli szerverre, viszont a kurzor mozgatók / tabulátor nem működnek kényelmi funkciókra.

Például írok egy file elérési utat, közben tabot nyomok, nem kapok kiegészítést / listát a lehetőségekről, ami nevek éppen abban a mappában vannak. Kurzor fel/le nem jönnek elő régebben beírt parancsok, hogy újra végrehajtást kérhetnék rájuk. Helyettük amiket kapok, az pár extra szóköz, meg ilyesmik: $ ^[[B^[[A

A linux beállítások között hiányzik valami, vagy a putty-m miatt nem jó?

A putty-t innét szedtem: ( https://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/latest.html ) és ott "Alternative binary files" / "putty.exe" 64 bit (exe nyersen, nem telepítő).

Ha valaki talált orvosságot a problémára, tanácsnak örülnék. Temérdek sok hosszú file nevet mindig végigírni nem éppen kényelmes / gyors napi tevékenység.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#78000) Sonja válasza coco2 (#77999) üzenetére


Sonja
veterán

Add ki ezt a parancsot: chsh -c /bin/bash Utána már működnie kellene.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.