Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77651) Ueda válasza tordaitibi (#77650) üzenetére


Ueda
senior tag

Igen, ffmpeg csomag probléma. A twitter videóit nem játszotta le, csak vibrált a kép a helyükön. Nekem nem sikerült megoldani, most meg nem érdekel, mert Vivaldit használom.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#77652) CPT.Pirk válasza #68216320 (#77647) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahha. Jól van, nVidia dolgokkal én sem vagyok teljesen képben. Elvileg ez kell neked, utána elérhető lesz a vaapi számára a vdpau: libvdpau-va-gl1

Btw, egy vdpauinfo-t futtatnék.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77653) #05413120 válasza Ueda (#77648) üzenetére


#05413120
törölt tag

Letöltöd [innen] a libffmpeg.so legfrissebb verzióját és bemásolod az Opera megfelelő könyvtárába (/usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/lib vagy ilyesmi), és menni fog.

(#77654) leviske válasza Cyrin (#77632) üzenetére


leviske
veterán

Ha nem root jogokkal telepítem, akkor nekem kell manuálisan létrehoznom a mappákat ahova települni akar. Matlab esetében ugyanez a helyzet.

#77636 growler: Az openSUSE alatt mondjuk a .bashrc-be másolt alias pkexec="pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY" után sem engedi pkexec segítségével elindítani a jegyzettömböt.

(#77655) Ueda válasza #05413120 (#77653) üzenetére


Ueda
senior tag

Leteszteltem és jó. Berakom képpel a helyet, hogy kb. hol, mit kell látni. Az eredetihez hozzácsaptam _o , mint original jelzést (1,8 MB).


(Opera böngésző videó lejátszás ffmpeg kodek codec Linux Mint Cinnamon)

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#77656) growler válasza leviske (#77654) üzenetére


growler
őstag

Nem ismerem az openSUSE-t, de egy jegyzettömböt miért kéne emelt szintű
jogosultsággal indítani ?
Mint és Manjaro Cinnamon alatt kellett szerkeszteni a .bashrc fájlt ahhoz hogy
admin jogosultsággal (pkexec-el) induljon a xed (a grafikus szövegszerkesztő). [link]

[ Szerkesztve ]

(#77657) CPT.Pirk válasza leviske (#77654) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem is baj, a pkexec legacy dolgok számára van. Ezt olvasd el: https://wiki.archlinux.org/index.php/Running_GUI_applications_as_root

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77658) Cyrin válasza leviske (#77654) üzenetére


Cyrin
addikt

Pont ez a lényeg, nem oda kell telepíteni ahova akarja, hanem a home alá, és egyből nem kell neki root jog. pl home/user/abevjava legyen a könyvtár.

[ Szerkesztve ]

(#77659) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Elég rég jártam itt, de most szükségem lenne a segítségetekre :) Manjaro linux friss telepítés után nem hajlandó update-elni a rendszert. A Pacman -Syyu parancs után azt írja, hogy nem sikerült zárolni az adatbázist. Találtam egy leírást, miszerint, ha törlöm a db.lck fájlt, akkor megjavul, de nem segített.
Van esetleg valami tippetek, mit próbáljak még ki?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#77660) #68216320 válasza CPT.Pirk (#77652) üzenetére


#68216320
törölt tag

(#77661) vadkörte válasza szucstom (#77659) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez, nekem segíteni szokott
sudo rm /var/lib/pacman/db.lck
Forrás:
LINK

Üdv. V. Körte

(#77662) szucstom válasza vadkörte (#77661) üzenetére


szucstom
őstag

ezt próbáltam, nem használt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#77663) vadkörte válasza szucstom (#77662) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem sok kicsit az "y"?

Üdv. V. Körte

(#77664) szucstom válasza szucstom (#77662) üzenetére


szucstom
őstag

szerkeszteni már nem engedte, de ezt a mirrort se találja: mirrors.shuosc.org

eddig is ez volt a parancs, de megpróbálom -Syu kapcsolóval.

áh, na megvan mi volt a hiba. a Repo listát kellett aktualizálni. Mostmár megy az update :D

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#77665) ubyegon2 válasza szucstom (#77664) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Legutóbb is ihletésedre tettem fel ezt a nagyszerűséget, már azon voltam, hogy erre az új SSD-re is felrakom másodiknak és összedobok egy blogot a legjellemzőbb hibáiról, de ezt most megúsztam. ;] Nemrég olvastam mennyire szuper, hogy ennél a repolisták automatikusak, nem kell földrajzi szempontból átállítani, mint egy lesajnált LTS disztrónál.
Mindegy azért egy nonpublic blogot majd írok, mert látom, igény volna rá....

Jó régóta nem használhattál Manjarot, ha ilyen alaphiba is kifogott rajtad! :D

Tudjátok, mik maradnak ki ebből a minimal iso-ból? Mondjuk ez is 2,3GB, látom náluk a minimal definíciót is furán értelmezik.

(#77666) #68216320 válasza #68216320 (#77660) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogyaza... Nem tudom minek köszönhető, de iszonyatosan akadozik a UI. Van hogy teljesen megfagy a DE és se előre, se hátra. Hajítom vissza az Ubi 18.04-et. Ez a 20.04 már többször okozott kellemetlen meglepetéseket desktopon, laptopon. De megérdemlem, minek eröltetem a 20.04-et???

[ Szerkesztve ]

(#77667) leviske válasza growler (#77656) üzenetére


leviske
veterán

Csak példaként próbáltam ki. :DDD A nano megismerése óta én se vágyakozok emelt jogosultsággal futtatott GUI jegyzettömbre.

#77657 CPT.Pirk: De ettől még nem fura? Mert ha jól értelmezem, root jogosultsággal szimplán nincs DISPLAY változó openSUSE esetén.

#77658 Cyrin: Így már értem. Bár matlab esetében így nem tudnék scripteket hozzáadni a usr/bin-hez. Bár openSUSE-n gondolom erre van akkor a home/bin. :DD

(#77668) Ueda válasza #68216320 (#77666) üzenetére


Ueda
senior tag

Azaz érdekes, hogy a legújabb változatát sem ajánlják. https://lacyc3.eu/ubuntu-20.10-goromba-gorilla (a végén van összefoglaló, ha csak röviden érdekel)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#77669) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

https://manjaro.org/downloads/official/kde/

Letöltöttem fenti linkről a normál és a minimal iso-t, tudjátok miként tudom összehasonlítani a két kiadásban milyen csomagok vannak? Fájlkezelőben beolvasva látom az iso-t, de nem találok olyan fájlt, ami felsorolja a csomagokat.

Már szinte mindenki Manjaro-fan, mondjatok valami okosat, mert az alapján döntöm el, melyik verziót írom ki penre.

[ Szerkesztve ]

(#77670) ubyegon2 válasza Ueda (#77668) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azaz érdekes, hogy a legújabb változatát sem ajánlják.

Lehet, hogy tényleg nem jó a legújabb Ubuntu, de akkor azt kéne inkább cikkelni, amit linkelsz, az nem a legújabb és ha majd kiadásra kerül, akkor is csak tesztelőknek való köztes kiadás lesz. Biztosan tudja ezt a blogíró is, csak úgy csinál, mint ha nem tudná. Értelmetlen egy teszt verzióról, főleg annak végleges kiadása előtti verzióról ilyen írást megjelentetni! :(

Kb olyan értelmes ez, mint ha egy gasztroblogger félfővésben lévő ételt kóstolgat és a végén leírja, hogy nem ajánlja ezt megenni senkinek. :W

[ Szerkesztve ]

(#77671) #05413120 válasza ubyegon2 (#77670) üzenetére


#05413120
törölt tag

+1
Én is bírom az ilyen csávókat, béta verzióról írogat szarozó cikket, közben meg hangsúlyozza, hogy mennyire drukkol az openszósz világnak... :W

(#77672) anorche1 válasza ubyegon2 (#77669) üzenetére


anorche1
őstag

Liveban elinditod mind2, es kilistazod (akar fajlba) a telepitett csomagokat?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#77673) ubyegon2 válasza #05413120 (#77671) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig tudna az ember használható írást is elénk dobni, aminek hasznát vehetné, aki saját maga nem tudja megállapítani, mit próbáljon ki. Én is próbáltam egy éve ilyen köztes Ubuntu verziót, reboot után a notebook képernyőjén fejjel lefelé jelent meg a kép, fogalmam se volt, mit kezdjek vele! De nincs mit fikázni, ha egyszer ez a kiadás épp a végleges kiadás előtti csomagokat tesztelteti, többek között. :N (ettől még qrva idegesítő volt maga a jelenség) :O

(#77674) ubyegon2 válasza anorche1 (#77672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

El akartam kerülni, hogy kétszer is ki kelljen írnom az összehasonlításhoz. Debian/Ubuntu alapúaknál az iso-t betallózva egymás mellé nyitok két szövegszerkesztőt és látom a különbségeket egyből. Egyszóval nem a telepített csomagok érdekelnek, hanem ami az iso-ban van, mert a Manjaro honlapja írja, hogy a minimal verzióból kimaradt minden, csak az alap van fenn. No mindegy, itt akkor nincs erre lehetőség, egyelőre akkor jegelem a Manjaro tesztet.

Ilyesmire gondolok, mint Mint alatt a Casper mappában lévő manifest file:

(#77675) growler válasza anorche1 (#77672) üzenetére


growler
őstag

+1
Ennek alapján:
dpkg --get-selections > LM19XFCE_free
dpkg --get-selections > LM19XFCE_nonfree

Majd a két csomaglista különbségét vettem:

diff LM19XFCE_free LM19XFCE_nonfree

Talán így:
pacman -Q > Manjaro_normal
pacman -Q > Manjaro_minimal

diff Manjaro_normal Manjaro_minimal

(A "diff" kétséges Manjaro alatt - lehet hogy telepíteni kell a "fiffpdf" csomagot.)

[ Szerkesztve ]

(#77676) growler válasza growler (#77675) üzenetére


growler
őstag

Javítás ! ... így helyes:

(A "diff" kétséges Manjaro alatt - lehet hogy telepíteni kell a "diffpdf" csomagot.)

(#77677) Véreshurka válasza #05413120 (#77603) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi a leírást! :R

Pont a hsz. előtti egy-két hétben panaszkodtam trim miatt. Esetleg lenne valami észrevételed? Illetve most akkor az fstrim.timer és a discard az vagy az egyik vagy a másik, vagy nem zavarják egymást?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#77678) #05413120 válasza Véreshurka (#77677) üzenetére


#05413120
törölt tag

Jó Linugzos szokás szerint hol így, hol úgy van beállítva, pl. nálam Mandrivan ment alapból mindkettő, gyorsan a discardot ki is szedetem az fstabból...
Én nem javaslom a kettőt együtt, főleg mert felesleges. Igazából az fstrim a favorizált, és bizonyos meghajtók szottyos firmware-jei miatt én is inkább azt javaslom, bár az én Transcend, ADATA, Kingston, Intenso felhozatalomnál sosem volt gond a discarddal sem, viszont bizonyos Samsung, Crucial, Seagate, stb. cuccoknál igen. Ha részletesen érdekel, akkor a libata-core.c doksiját/forrását nézegesd, ott fel van tüntetve, aktuálisan melyik típusokkal van gond.

(#77679) vadkörte válasza ubyegon2 (#77665) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez lett volna az utolsó amire gyanakodni mertem volna. Soha nem találkoztam ilyen hibával, a telepítés után az első, hogy a tükröket Magyarországra állítom. :B

Üdv. V. Körte

(#77680) ubyegon2 válasza #05413120 (#77678) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

hol így, hol úgy van beállítva

Én is így tudtam, míg nemrég Kapitány írta, hogy szerintem, mert a csodaManjaronál éppen mindkettőt kifelejtették, megnéztem és valóban nulla TRIM volt, szóval jó az, ha valami népszerűségre hajt, csak nincs elég idejük alapvető dolgokat berakni/bekapcsolni default a disztróban. Ezt is meg szeretném majd nézni az új Manjaróban, bár ami hibákat eddig találtam, jellemzően később is megvoltak, eddig az iwlwifi negyedórás felismerését javították.

Én amúgy sokáig használtam a heti fstrim-et és a discard-ot is egymás mellett, sok vizet nem zavart, bár kis méretű SSD-nél célszerűbb hetinél gyakoribb fstrim, ha kiszedi valaki az online TRIM-et.

(#77679) vadkörte

Nálam is ez az első minden telepítésnél, mielőtt upgrade-et ráeresztem. :K Kolléga tuti olvasta, hogy Manjaronál ezzel nem kell foglalkozni, mert mindent megcsinál automatikusan. Ja, mint a TRIM-melést például.

(#77677) Véreshurka

Látom btrsf-et használsz, nem ismerem, de a mount opciókat nézd át szerintem a lenti link alapján, mert nagyon nem jó így laikus szemmel nézve. Elsőre a compress tűnt fel, ahová célszerű lenne beírni, milyen módot válasszon, de úgy látom, ha aktív a compression, akkor a nodatacow értelmetlen, mert azt inaktiválja. Figyelni kell ezekre a mount opciókra és csak azt alkalmazni, ami tényleg szükséges és pontosan tudjuk, melyik mire való.

Compressnél is vigyázni kell, például az lzo-t Ubuntu alapúak csak csomagkezelő szinten támogatják, más disztrókban viszont már teljeskörűen. Szóval kevesebb opció néha több, szerintem.

#MOUNT_OPTIONS btrfs

https://btrfs.wiki.kernel.org/index.php/Manpage/btrfs(5)#MOUNT_OPTIONS

[ Szerkesztve ]

(#77681) #05413120 válasza ubyegon2 (#77680) üzenetére


#05413120
törölt tag

Egyszer majd ha nagyon unatkozom, én is írok egy "A Linux szívás" jellegű cikket...

Mé nem gyön el a Linugz Desktop éve, hát pl. ezért, az egyszeri felhasználó egyszerűen nem tudja mire számíthat, mi, hogyan, hol van beállítva...! :O :W
Persze erre mondják, nem kell disztró ugrálni! OK, bár én szeretek ugrálni, de azért mindig is a francia vonal volt a kedvenc, a vége mindig Mageia/Mandriva, és akkor a Mandrivaban az 1000 éve használt URPM csomagkezelő (ami amúgy zseniális) helyett kaptunk DNF-et (ami szintén OK egyébként), mert csak. Szóval nem kell azért ugrálni, hogy alapvető változások jöjjenek, elég ha a T. fejlesztőknek éppen "Miért is ne?!" napja van...

Oszt meg is van az eredmény, a szenzációs 3%-os részesedés (MUHAHAHA) az asztali rendszerek piacán tavaly már csak 1.6% volt, miért nem csodálkozom... :(

[ Szerkesztve ]

(#77682) ubyegon2 válasza #05413120 (#77681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyszer majd ha nagyon unatkozom, én is írok egy "A Linux szívás" jellegű cikket...

No ez jó 5let! :K Szerintem se lesz LinuxÉve soha, egyszerű Winesnek soha nem lesz jó valami okból.

Ezekkel a különböző disztrókkal meg a fejlesztők kísérletezgetnek, próbálgatnak ezt is azt is, de igazából ezért is csinálják, az egy dolog, hogy sokan megtanulják ezeket használni OS-ként.
Ha ennyire francia vonalas vagy, a Manjarot nem teszteled még?

Amúgy van olyan disztró, amit laikusnak felrakva jó eséllyel csak használnia kell, de erre nem térek ki, ilyesmi miatt kellett innen inaktiválódnom....

(#77683) Véreshurka válasza #05413120 (#77678) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Kössz! discard-ot ki is vettem akkor az fstab-ból, hagyatkozom akkor az fstrim.timer-re. doksi/forrás címen erre gondoltál: [link] ?

El Psy Kongroo

(#77684) Véreshurka válasza ubyegon2 (#77680) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

A doksit át fogom bújni!

A discard kivételével a rendszer hozta létre az opciókat, én csak a discard-al kontárkodtam bele. De ha átnyálaztam a doksit, lehet fogok rajta változtatni, lassan úgyis érne egy friss telepítés.

El Psy Kongroo

(#77685) #05413120 válasza ubyegon2 (#77682) üzenetére


#05413120
törölt tag

"Ha ennyire francia vonalas vagy, a Manjarot nem teszteled még?"
Én csak tősgyökeres franciákkal játszom, migrantokkal nem... :DDD

A probléma másik oldala, míg Linugzon kifejlesztik a 100. init meg hangrendszert, meg 100x átszabják a KDE meg a GNOME vezérlőpultját, addig a Microsoftos fiúk sem alszanak, csak ők pl. a biztonságon igyekeznek javítani... Ha megnézed az elterjedtség/biztonsági incidens mutatókat, a Win 10 lassan jobb számokat mutat mint a Linugz. Az pl. (csak hogy érintett légy :D ), hogy a Mint 19 yelp-en keresztül exploitálható nem szerepel az IT oldalak címlapján, azért van, mert kb. a kutyát nem érdekli, szemben a Win sérülékenységeivel...
Úgyhogy a magam részéről az a (részben) Linuxos vagyok, aki senkinek nem ajánl Linuxot, mindenkit igyekszek rábeszélni a Win vásárlásra, nekik is jobb lesz, meg nekem is...

[ Szerkesztve ]

(#77686) #05413120 válasza Véreshurka (#77683) üzenetére


#05413120
törölt tag

Igen.

(#77687) Véreshurka válasza #05413120 (#77686) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szuper, köszi! :R

El Psy Kongroo

(#77688) ubyegon2 válasza Véreshurka (#77684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akartam is kérdezni, honnan jöttek ezek az opciók, de így tiszta! Érdemes foglalkozni vele az elején kicsit, látva a Manjaro trehányságát is TRIM terén (is). Általában sem mondható el, hogy amit a rendszer default beállít, az mindig optimális. Az előbb linkelt doksiban például nyoma sincs a nodiretime opciónak sem. Nézd át, mi mire jó és ha nem tudod, hogy neked arra szükséged van, akkor inkább vedd ki. A noatime is elég idejétmúlt már, a naplózás megléte miatt jobb ha van, bár mint említettem, én csak az EXT4-et ismerem minimálisan mount opciók szempontjából.

(#77689) ubyegon2 válasza #05413120 (#77685) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgyhogy a magam részéről az a (részben) Linuxos vagyok, aki senkinek nem ajánl Linuxot, mindenkit igyekszek rábeszélni a Win vásárlásra, nekik is jobb lesz, meg nekem is...

Annyira nem győztél még meg a Win biztonságossága szempontjából, hogy gyorsan felrakjak egyet. Konkrétan szólva mi biztonságos amúgy? Semmi. Szóval én majd később kezdek aggódni! :D

(#77690) #05413120 válasza ubyegon2 (#77689) üzenetére


#05413120
törölt tag

"Konkrétan szólva mi biztonságos amúgy?"
OpenBSD, nem véletlenül csücsül a kis házi szerveremen... ;)

(#77691) ubyegon2 válasza #05413120 (#77690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OpenBSD

Super! Nekem ilyenem nincs, home user gép biztonsága esetén a banki utalások lényegesek, azok meg úgy meg vannak már bonyolítva, hogy inkább mobilon zajlik már az egész, de ha a gépet és még a mobilt is ellopják, akkor sem lenne egyszerű dolga vele senkinek.

(#77692) vadkörte válasza #05413120 (#77690) üzenetére


vadkörte
addikt

Lehet harapott alma sem véletlenül választotta a BSD-t az OS-e alapjául... :U

Üdv. V. Körte

(#77693) #05413120 válasza vadkörte (#77692) üzenetére


#05413120
törölt tag

Kb. annyira BSD, mint amennyire az Android Linux...
Az almás rendszer meg az OpenBSD biztonság szempontjából nem mérhető össze, egy hónapban van annyi exploit almára, mint amennyi eddig összejött OpenBSD-re összesen (2), persze ennek is számos oka van...

[ Szerkesztve ]

(#77694) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv! Van egy gép ami megy szinte egésznap, de csak ilyen alapdolgokra.
Film, Youtube, letöltés hdd-re.
Maguk a fájlok azok egy WD10Ezex HDD-n tárolódnak, oda töltök és onnan is filmezek.

A rendszer és az alap programok egy Maxell 120GB-os SSD-n vannak!
(pontosabbat nem tudok róla adni, mert neten nem találok ilyet, csak ami külsőre hasonlít, de lassabbak. Ez van ráírva maxell 120gb rw500/400mb/s, Mediamarktból van. szóval nem klón)
Ubuntu 18, x64, Unity ablakkezelővel (nem alap Gnome!)
Magát az SSD-t 2020. 10. 18. 14:20:21kor vettem!

Ilyet állít róla a HDD Sentiel:
Physical Disk Information - Disk: #1: SATA SSD
Hard Disk Summary

Hard Disk Number : 1
Hard Disk Device : /dev/sdb
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Hard Disk Model ID : SATA SSD
Firmware Revision : SBFM61.3
Hard Disk Serial Number : E095070407CE00028591
SSD Controller : Smartbuy / Phison
Total Size : 114473 MB
Current Temperature : 33 °C (91 °F)
Maximum Temperature (during Entire Lifespan) : 33 °C (91 °F)
Power On Time : 58 days, 22 hours
Estimated Remaining Lifetime : more than 1000 days
Lifetime Writes : 1.11 TB

Health :

♦ 100 % (Excellent)
Performance :

♦ 100 % (Excellent)

The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #231 SSD Life Remaining

No actions needed.

Nem sok az több mint 1TB ilyen használat és kor mellett? Mennyit bírhat még ki?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#77695) Ueda válasza mtomi95 (#77694) üzenetére


Ueda
senior tag

Időarányosan nekem dupla írás van tehát kb. 2 TB felel meg :

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : INTEL SSDSA2CW080G3
HDD Serial No: [törölve]
HDD Revision : 4PC10362
HDD Size : 76319 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : Unknown °C
Highest Temp.: Unknown °C
Health : 94 %
Performance : 100 %
Power on time: 627 days, 11 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
Total written: 20.51 TB
Problems occurred between the communication of the disk and the host 93 times.
In case of sudden system crash, reboot, blue-screen-of-death, inaccessible file(s)/folder(s), it is recommended to verify data and power cables, connections - and if possible try different cables to prevent further problems.
More information: https://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_communication_error.php
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #233 Media Wearout Indicator
No actions needed.

Enyém mlc ezért nehezen kopik. Még mindig 94 %-os.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#77696) ubyegon2 válasza mtomi95 (#77694) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rakd be ennek a kimenetét, több infót láthatunk:

sudo smartctl -x /dev/sdx

Egyébként ennyi idő alatt 1TB az nokedli.

(#77697) BoB


BoB
veterán

Plasma 5.21

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#77698) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Több órányi rögzített beszélgetést szeretnék szöveggé alakítani, szövegszerkesztőbe illeszthetővé tenni. A gugel csak a saját, online megoldásait dobja, Linuxos alkalmazást nem.

Mivel bizalmas beszélgetésekről (nyers interjúk) van szó, nem tölteném fel őket a világhálóra, lehetőleg offline dolgoznék velük. Tudtok erre linuxos megoldásokat?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#77699) vadkörte válasza mtomi95 (#77694) üzenetére


vadkörte
addikt

Vajon mire gondolt a költő? Mert a hsz-ból nem derül ki...

"Nem sok az több mint 1TB ilyen használat és kor mellett? Mennyit bírhat még ki?"
Esetleg ez lenne a kérdés? Ha ige, akkor az az SSD még be sincs járatva.

#77698 Eastman:
Kolléganőmmel 1950-es évek beli kitelepítéseket kutatásához gyűjtöttünk interjúkat. Neki is kellett volna ilyen program. Amit találtam,
a, fizetős volt
b, emberi nyelvet nem ismert, emberi=magyar
c, a+b
Ő maradt a begépelem megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#77700) growler válasza Eastman (#77698) üzenetére


growler
őstag

[link] Talán a "DeepSpeech" de ..... ?
Találhatsz róla videót a YouTube-on.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.