Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) #68216320


#68216320
törölt tag

Szeretnék az Ubuntu 20.04 Server indulásakor automatikusan egy script-et lefuttatnu user-ként.
Ha service-t csinálok hozzá akkor az root-ként fut csak gondolom.
Hogyan lehetne megoldani user-ként indítva a "/home/userem/scripts/valami.sh" futását?

(#75452) onkelz válasza májkimiki (#75448) üzenetére


onkelz
aktív tag

okés :K

(#75453) onkelz válasza ubyegon2 (#75449) üzenetére


onkelz
aktív tag

10.6 non-free

(#75454) ubyegon2 válasza onkelz (#75453) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelmetlen kérdés volt részemről, mivel itt nincs külön iso minden asztali felületnek, hanem egy nagy iso van és a telepítés elején választ a user, hogy melyik ízben szeretné felrakni.

(#75455) #26097408 válasza májkimiki (#75450) üzenetére


#26097408
törölt tag

Tetszenek a gepeik de nem olcsoak, marmint nekem. Kene egy olyan ceg aki budget linux laptopokat is arul. Eddig csak a starlabs akiket talaltam meg meg slimbook ceg a masik ha jol remlik.

(#75456) májkimiki válasza #26097408 (#75455) üzenetére


májkimiki
őstag

Értem. A rendszerüket kipróbálhatod. Ha nincs nVidia kártya a gépedben, akkor a sima 20.04 LTS-t töltsd le, ha van értelem szerűen az nVidia ISO-t. [link]

[link]

(#75457) ubyegon2 válasza #68216320 (#75451) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha ez még nem volt meg, a script része meg gondolom már megy.

systemd user services

Óvatosan átpörgettem, nekem kicsit kínai, de tuti ez kell neked. ;]

[ Szerkesztve ]

(#75458) #68216320 válasza ubyegon2 (#75457) üzenetére


#68216320
törölt tag

Huh, elég vegyes az oldal. Van itt minden :)
Csináltam már systemd service-t de az root-ként futott. Közben beugrott, hogy adhatok meg egyszerűen "User" és "Group" paramétert is az adott user-t értékként hozzáadva.
Két sort beírtam és rögtön úgy fut ahogy kell :)

(#75459) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mashol is megkerdeztem de nem jott valasz, itt is megkerdezem, hatha.

Ha jól emlékszek régebben itt kaptam megoldást a logfájlok maximális méretének megadására.
A keresővel nem találom, megköszönném ha valaki megint leírná, hogyan kell pl. 100MB-ba maximálni a logok méretét vagy csak pl egy hetet tartson meg, aztan kezdje felülírni.
Kerestem neten, azt megtalaltam hogyan lehet torolni de a beallitasat nem talaltam
Épp most töröltem 4,4GB logfájlt.

[ Szerkesztve ]

(#75460) ubyegon2 válasza #68216320 (#75458) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Huh, elég vegyes az oldal. Van itt minden

Nekem az ilyen oldalak a kedvenceim, jól el lehet mélyedni bennük, ha közben még húsz oldalt pluszban megnyit az ember. :K

Két sort beírtam és rögtön úgy fut ahogy kell

Megrettentél a hosszú leírástól! Így is jó. ;]

(#75461) Rimuru válasza tordaitibi (#75459) üzenetére


Rimuru
veterán

journald

Vigyázat, csalok!

(#75462) tordaitibi válasza Rimuru (#75461) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszonom ez az, journalctl --vacuum-size=100M de ez csak Manjaro, vagy jo Ubuntura is a parancs?

(#75463) onkelz


onkelz
aktív tag

Olyankor mi van, ha a non-free-vel is ugyanaz a kép fogad?
Debian GNU/Linux 10 Debian tty1
debian login :

(#75464) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Lépj be a user jelszópárossal és a nemrég emlegetett parancsokkal telepítsd a firmware-eket. A non-free repoban már benne vannak, de a rendszer attól még nem rakja fel, neked kell. Netet gondolom már telepítéskor intézted. Utána még jön sok minden, ha már van kép a monitoron.

Arról még nem is esett szó, hogy miért is pont Debiant akarsz most felrakni? Ha nem direkt tanulni akarod a rendszert, akkor nem célszerű ezt erőltetni. Ha viszont tanulni akarod, el kell kezdened az alapoktól tanulmányozni a telepítési leírást. Ha így valamivel elakadsz és arra rákérdezel, akkor nem fog felépülni fejben a rendszer. :N

[ Szerkesztve ]

(#75465) ubyegon2 válasza tordaitibi (#75462) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezek a systemd meg journalctrl parancsok univerzálisak, nincs közük a csomagkezelőkhöz közvetlenül, Ubuntukon is működnek.

Ez is hasznos lehet neked, legalábbis a benne lévő link, ha még nem ismered.

ide is kirakom, mert nem baj, ha több helyen is megvan:
#How To Use Journalctl to View and Manipulate Systemd Logs

[ Szerkesztve ]

(#75466) onkelz válasza ubyegon2 (#75464) üzenetére


onkelz
aktív tag

a tanulás lenne az elsődleges szempont.Tudom lett volna ennél kényelmesebb is, de valamiért ez volt szimpatikus.Elnézést a sok kérdésért :)

(#75467) tordaitibi válasza ubyegon2 (#75465) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszonom

(#75468) ubyegon2 válasza tordaitibi (#75467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

INM! :) Nézz vissza, mert ilyenkor mindig szerkesztgetem menet közben.

(#75469) ubyegon2 válasza onkelz (#75466) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elnézést a sok kérdésért :)

Ne értsd félre, az a jó, ha minél többet kérdezel, nem emiatt kérdeztem rá. Nyugodtan kérdezz, ezért van a topik, csak van mikor menet közben derül ki, hogy valaki csak ezt hallotta ismerősétől és azért ugrott neki a Debiannak. Neki mindig javasoljuk az Ubuntu/Mint-et, mert arra van szüksége.

Tudom lett volna ennél kényelmesebb is, de valamiért ez volt szimpatikus.

Nem számít a kényelem, tanulni valóban a Debian a legjobb, de ez persze nyűggel jár, mivel épp az előbbiek miatt itt nincs konyhakészen megcsinálva minden.

Kezdd csak el szépen az elején, közben tényleg nézd át az Install Guide-ot, szerintem elég jól fel van építve. Szóval tényleg nem lerázni akarom a kérdéseidet! :N Bárhol elakadsz kérdezz csak, de ha nem sietős a dolog, először próbáld meg majd a guide alapján is megoldani. Eleinte nem biztos, hogy olyan könnyen megy, de feladni meg nem szabad olyankor. ;]

Amúgy van Debian topik is, ha már nagyon belemélyülsz és bonyolúltabb kérdéseket teszel fel, úgyis oda fogunk navigálni, de addig is nézz be, mik vannak ott. A jelenlegi nokedli szintű kérdések itt jól vannak, mivel az alapok ugyanazok az apt csomagkezelőt használó disztróknál.

[ Szerkesztve ]

(#75470) onkelz válasza ubyegon2 (#75469) üzenetére


onkelz
aktív tag

:)

(#75471) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Timeshifttel készített mentés szeretnék betömöríteni, hogy 1 db fájl legyen és azt menteném a NAS-omra.
terminálba beírtam, hogy pkexec thunar
majd elmentem a feladatkezelővel a /timeshift/snapshots/ mappába és az utolsó mentés könyvtárán jobb egérgomb > archivum létrehozása
De a lenti képen látható hibát dobja

Vagy hogyan kellene ezt másképpen csinálnom?

(#75472) lev258 válasza Sanyi.mTs (#75471) üzenetére


lev258
veterán

Miért kell egyáltalán root jog a művelethez?
A jobb gombos menü részleteit nem ismerem, de elképzelhető, hogy a root jogú fájlkezelőben is csak sima joggal indítja a tömörítést.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#75473) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Újabb téma: Mobil stick használatba vétele
Az áldozat: Alcatel onetouch L850V LTE modem és linux mint 20
Linuxról a stick dobozán a támogatott OS-nél csak ennyi van: Standard Linux

Ha rádugom a sticket a laptopra, akkor "2. vezetékes hálózat (usb0)" -nak ismeri fel. Net nincs, mivel még a SIM pin kódját nem írtam be. De nem is tudom, hogy hova kellene beírnom. PIN kikapcsolása nem lehetséges (céges policy)

valami ötlet, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#75474) lev258 válasza Sanyi.mTs (#75473) üzenetére


lev258
veterán

A Hálózatkezelőben szokott lenni mobilinternet beállító is. Azon kellene végigmenni. Hogy Mint-en pontosan hol találod meg, arra neked kell rájönnöd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#75475) májkimiki válasza lev258 (#75474) üzenetére


májkimiki
őstag

Ubi 20.04-re frissítés után a Samba4 nem látja az előzőleg beállított megosztásokat.
Valahol itt régebben volt erről téma és azt hiszem Te adtad a megoldást.
A Samba configban valahol vissza lehet állítani a smbv1 használatát.
Keresném a posztot, de nem találom. Jól emlékszem?

(#75476) lev258 válasza májkimiki (#75475) üzenetére


lev258
veterán

Biztosan nem. Én nem samba-zok. ;)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#75477) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Amikor fstab téma van valahogy mindig csak tervezem a hozzászólást, de mindig elfelejtem, így most kérdeznék ezzel kapcsolatban:
Kábellel a hálózaton lévő gépre a NAS-t már szépen fel tudom csatlakoztatni az fstab-al, viszont laptop-ra még nem sikerült ezt megoldanom, gondolom azért mert hamarabb próbálja meg felcsatolni a köteteket, mint ahogy felállna a hálózat. Arch wikiben olvastam, hogy a _netdev paraméterrel megmondható, hogy az adott kötet hálózati tároló, és én ezt úgy értelmeztem, hogy ezeket később csatlakoztatja fel a rendszer, azonban ez sajnos nem jött össze, még mindig csak egy sudo mount -a-val tudom felcsatlakoztatni ezeket a köteteket. Még egy talán systemd-s megoldást találtam, illetve rclocal konfigurálást - már régen próbáltam, kicsit homályosak az emlékeim - , de jobb lenne ha az fstab-on belül meg tudnám oldani. Vagy ott nem lehetséges és csak más lehetőséggel tudom ezt megtenni?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#75478) ubyegon2 válasza Véreshurka (#75477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Épp ott van a megoldás, ahol a netdev-et láttad!

ezt a sort beírod az adott meghajtó sorának a végére az FSTAB-ban:

noauto,x-systemd.automount,x-systemd.mount-timeout=30,_netdev

a 30 sec jelenti, hogy a systemd addig várakozik a mount parancs végrehajtásával, akár írhatsz be más értékeket is.

ezzel nézd meg a service statust, lehet, hogy majd ez a szolgáltatás is kelleni fog:
systemctl status networkmanager-wait-online.service

Ha kell, akkor ebben vannak a linkek a helphez.

[ Szerkesztve ]

(#75479) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Corsair Strafe billentyuzetet hasznalok 4. eve (MX Blue kapcsolosat).
Mostanaban egyre inkabb zavar, hogy csak piros hattervilagitast tud, igy lecserelnem.

Van olyan billentyuzet ami

- szigoruan US ANSI
- RGB-s
- MX Blue van benne
- PBT kupakos
- 100% szeles (sok szamitast vegzek, kell a numpad, 20+ ev alatt marhara hozzaszoktam)
- Tartos (a Strafe anyaghasznalata boven megfelel, de ha van jobb, akkor szivesen veszem, ha femhazas, az plusz pont)
- es mukodik Linux alatt OOB+van hozza valami minimalis hattervilagitas-szin konfiguralasi lehetoseg akar AUR csomag/shell script formajaban?

A temahoz illo billentyuzet ajanlos topikban ajanlottak egy Ducky Shine 7-et, de mint kideritettem Google segitsegevel, annak elegge gyaszos a supportja nem Windows rendszeren.

Koszi!

Udv.

(#75480) rin33


rin33
senior tag

Valaki használt hosszabb ideig XFCE-t majd KDE-t (vagy fordítva)? Egy Celeron 430-as régiségen és egy Core 2 Duo laptopon néztem Live-ban a két ablekkezelőt (Manjaro) kb. egyforma gyorsak, most a KDE meglepően kicsi gépigényű (régebben nem így volt emlékeim szerint), pedig ez egy ,,fullos", animált felület, ennek ellenére ugyanúgy 5-700 mb ram kell neki alapjáraton mint az Xfce-nek..

(#75481) Neil Watts válasza rin33 (#75480) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A jelenlegi KDE foverzio (meg ugy kb. az egesz 5.x vonal) a legeroforrastakarekosabb full-featured DE, nem csak a Linux vilagban, hanem egyebkent is.

Ajanlom! :)

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#75482) Véreshurka válasza ubyegon2 (#75478) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Amint a kezemben lesz a laptop megint referálok majd, hogy mit sikerült alkotni!

El Psy Kongroo

(#75483) Synaptic válasza májkimiki (#75475) üzenetére


Synaptic
senior tag

client min protocol = CORE

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#75484) Véreshurka válasza ubyegon2 (#75478) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Na megnéztem. Jól sejtem, hogy az fstab-ban nem számít az opciók sorrendje? Mert sajnos nem megy. Networkmanager-wait-online.service aktív, betöltött. Ilyen most egy bejegyzésem:
192.168.1.12:/csatolni/kívánt/mappa/útvonala /home/user/csatolási/pont nfs noauto,x-systemd.automount,x-systemd.mount-timeout=30,defaults,nofail,_netdev 0 0
a noauto,x-systemd.automount,x-systemd.mount-timeout=30 az ok, az arch wiki-ből jött, meg is néztem nagyjából mit jelentenek,
a nofail ugye azért kell, ha nem lenne elérhető a NAS,
a defaults-ot a legtöbb olyan helyen olvastam ahol NFS csatolásról lehetett olvasni,
a _netdev meg ugye, hogy távoli kötet.

Sajnos még sem megy, rögtön látom, hogy nincsenek felcsatolva újraindítás után (MATE DE Disk Mounter tálcakiegészítőjén keresztül), és a sudo mount -a sem csatolja fel őket csak akkor ha kiveszem a noauto,x-systemd.automount,x-systemd.mount-timeout=30 részt ahogy eddig is volt. Egyébként így újra elolvasva a wiki részt ismerős volt és mintha már ki is próbáltam volna, persze ugyanezzel az eredménnyel. Egyébként mintha ehhez a systemd-s csatoláshoz olvastam volna valahol, hogy még más is kell hozzá (talán valamilyen fájlból definiálni valamit), de most persze pont nem találom :(

El Psy Kongroo

(#75485) ubyegon2 válasza Véreshurka (#75484) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem lesz ez egyszerű, de azért kezdésnek a default opciót lődd ki onnan, mert az egy akkor használatos gyüjtőopció, amikor más opciókat nem nagyon alkalmazunk és az adott fájlrendszerre jellemző opciókat tartalmazza. Esetedben benne van az auto nevű opció és ez a noauto alkalmazásával együtt elég érdekes. Lehet még más is, de ez tuti, hogy nem jó együtt. Én a nofail opciót is kivenném, mert emlékeim szerint ez jelen lévő eszköznél javasolt, nem távolinál.

Itt is azt írják, hogy a default akkor kell, ha más opciókat nem szükséges megadni.

[ Szerkesztve ]

(#75486) Véreshurka válasza ubyegon2 (#75485) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sajnos nem nyert ez sem :( Lenne 6 db csatolásom, találtam 3 különböző lehetőséget, mindet kipróbáltam 1-1 köteten, de nem működik egyik sem:
1. noauto,x-systemd.after=network-online.target,_netdev --> innen
2. noauto,x-systemd.device-timeout=30,timeo=30,x-systemd.idle-timeout=1min --> redditről szedtem
3. noauto,x-systemd.automount,x-systemd.mount-timeout=30,_netdev --> Arch Wiki

Csak egy kis adalék: nem daemon-okat indítottam újra, hanem mindig a teljes rendszert.

Illetve közben megtaláltam amit kerestem, de átfutva ez kicsit nekem bonyolultabbnak hangzik (legalábbis több mindent kell szerkeszteni, mint 1 fájl), mint egy fstab-ot szerkeszteni. Illetve azt sem értem, hogy elvileg már a _netdev opcióval egyedül működnie kéne, legalábbis a legtöbb leírás szerint.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#75487) Yerix


Yerix
tag

Ubyegon2 én hasonló helyzetben vagyok, mint Véreshurka.

Laptopon manjaro linux fut, vezetékes hálózaton van össze kötve egy NAS-sal.
Véreshurkával ellentétben én nem NFS-en, hanem CIFS-en szeretném elérni a NAS-t.

Valamint én addig el jutottam, hogy FSTAB-ban fel sikerült csatolni a NAS-t. Eléri a manjaro, de valamiért minden file-t úgy látok, hogy írható-olvasható-futtatható. Illetve ha új file-t másolok a NAS-ra az is minden jogot megkap, de az MC másolás után hibát ír, hogy nem tudja a file jogosultságát állítani.

Én azt szeretném kérdezni, hogy ha Véreshurkának is és nekem is ennyi nyüg egy NFS felcsaotlása FSTAB-ba, nem lenne könyebb egy autostart.sh-t megfelelően paramérterezve nem lenn jobb megoldás ?

(#75488) Véreshurka válasza Yerix (#75487) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nálad milyen opciók vannak az fstab-ban?

El Psy Kongroo

(#75489) ubyegon2 válasza Yerix (#75487) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#75486) Véreshurka

Úgy néz ki, hogy mindkettőtöknek érdemes lesz azt a linkelt systemd-s csatolási módszert megpróbálni. Nem tűnik egyszerűnek, de végig kell zongorázni amit a leírás javasol. Nem értem mi lehet a gond ezekkel az FSTAB-os csatolásokkal, igaz nem is próbáltam soha, olyan mint ha egy apróságon átsiklana a figyelmünk.....nem tudom, hogy egy autostart.sh mennyivel lenne jobb, nekem ez a systemd-s megvalósíthatónak látszik.

még ezt is idelinkelem, hátha találtok benne valamit:
NFS/Troubleshooting

(#75490) peterattila


peterattila
aktív tag

Milyen AMD vga-t keressek, ami támogatja a yt és offline videok álltal használt codec-et? Elsősorban vp9 a yt miatt, no game. Mndez Ryzen 1200 mellé menne. Köszi.

(#75491) CPT.Pirk válasza peterattila (#75490) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

5000-es széria kell a VP9-hez. Ugyanakkor nem garantált, hogy működni is fog a youtube-on, még elég kezdetleges a dolog. - Az 5000-es széria meg amúgy is drága...

Az offline videók többsége viszont x264 vagy x265-ös codecet használ, azok már a régebbi kártyákon is jól működtek. Ár / érték arányban talán egy használt RX500-as sorozatú kártyát vennék a Polaris GPU miatt, azok mindent tudnak a VP9-et kivéve. - és ráadásul a szoftveres oldaluk is fasza Linux alatt.

Itt megtalálod, hogy melyik GPU mit tud hardveresen dekódolni: https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75492) Yerix válasza Véreshurka (#75488) üzenetére


Yerix
tag

//192.168.1.126/admin /home/manjaro/NAS cifs username=user,password=pass,rw,iocharset=utf8,file_mode=0777,dir_mode=0777 0 0

(#75493) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Véreshurka & Yerix

Ubuntu topikban dobta fel imént ezt a gigolo-t, nem néztek rá?

(#75494) milan26 válasza ubyegon2 (#75493) üzenetére


milan26
senior tag

Én ezt múltkor láttam Xubuntun, ftp szerverre csatlakoztam vele simán. :)

(#75495) tordaitibi válasza ubyegon2 (#75493) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem ubuntun ugyanat az ablakot dobja fel mint amit ott a kolléga linkjén látni a bemutatóba, azaz a Thunar a Gigolo-t hívja meg amikor hálózati mappát csinálok.
Hogy megbizonyosodjak, elkezdtem beírni, gigolo, és van telepítve, és indulása után dettó ugyanazt az ablakot használja mint a Thunarnál, vagyis ez egy előtelepített beépülő modul vagy minek is nevezzem.
Legalábbis nálam így működik.
De jól működik.

(#75496) ubyegon2 válasza milan26 (#75494) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a visszajelzést! :) Fura, hogy itt se nagyon olvastam még, hogy valaki használta volna. Pedig tényleg pofonegyszerűnek tűnik a képek alapján is. Mivel tárolókban is benne van, nem egy rossz ötlet kipróbálni, kivéve ha valaki szeretné megtanulni rendesen a távoli elérést Linux alatt.

Mondjuk úgy látom FTP, SSH, Webdav meg Windows megosztást tud csak. Meg valami egyéni akármit.

(#75495) tordaitibi

Neked is köszi az infót! Valami ilyesmi van a Nemo-ban is, lehet ugyanez van itt is beépülőként....no még egy valami, amit meg kéne nézegetni, ha lesz rá időm.
Mondjuk itt Cinnamonon nem volt telepítve, akkor mégsem az. :N

[ Szerkesztve ]

(#75497) milan26 válasza ubyegon2 (#75496) üzenetére


milan26
senior tag

https://i.imgur.com/G6eVLFr.png

Tökéletesen müxik, most kipróbáltam Virtualboxban. Igaz az FTP szervert nem a fájlkezelőbe csatolja, hanem a Firefoxot használja, ami azért nem szerencsés, mert Firefoxban ha elindítasz egy letöltést, és nem fejezed be, akkor Filezilla szerver esetén beragad a felhasználó az IP címről, nekem csak router restarttal, új IP címmel engedte utána rendesen használni, legalábbis winen így volt. FTP-re amúgy is van jobb megoldás, Chromium Browser, kétpaneles FTP képes fájlkezelő, natív Filezilla kliens, vagy VLC (hálózati adatfolyamként) is tudja. Foobar nem minden fájllal működött, igaz linuxra talán nincs is Foobar.

De Sambára tökéletes és pofon egyszerű. :)

(#75498) milan26 válasza ubyegon2 (#75496) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem Mint Cinnamonon sosem akart sikerülni anno a csatlakozás Nemoval. De ez a Gigolo nyilván Minten is megy, csak telepíteni kell a tárolóból. :)

(#75499) milan26 válasza milan26 (#75497) üzenetére


milan26
senior tag

Na.. felül a Firefoxon csak ott maradt a host-om meg a felhasználónév.. mindegy, csak nem akar betörni hozzám senki :)

(#75500) #26097408


#26097408
törölt tag

Sziasztok,
Elkezdtem az atallast Linuxra szep lassan.
Lementettem mindent ami fent volt a windows notimon. Kiirtam azert a product key-t meg egy pendrive-ra a telepitot hatha vissza menekulnek de nem akarok.
Leszedtem a Mint cinamon verziojat, lecsekkoltam hogy minden okes-e vele es ki is irtam mar egy pendrive-ra. Minden keszen all a telepitesre de elotte meg par kerdes.
1. Megoldhato az exe fajl telepitese Linux alatt?
Van 3 app amire nincs Linux app. (SafeInCloud es a Logitech vezetekmentes egerem appja es iTunes)
2. Jol ertelmezem, hogy ezzel a linkkel tudom majd telepiteni a qbittorrent-et?
https://snapcraft.io/qbittorrent-arnatious
3. Van Firefox fiokom akkor ez azt jelenti ha majd belepek a bongeszoben Linux alatt akkor latni fogom ott a konyvjelzoim?
4. Van battery saving opcio illetve szemkimelo mod mint-nel?

Ha mindezek vannak, megoldhatoak akkor siman el leszek.
:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.