Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) spammer válasza olivera88 (#38800) üzenetére


spammer
veterán

És felraktad? :DDD Vagy ha nincs is ilyen a tárolókban sem, akkor majd valamelyik KDE szaki megmondja, mi a teendő.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38802) olivera88 válasza spammer (#38801) üzenetére


olivera88
veterán

Nem. Érdekes ha másik meghajtó van megnyitva Dolphinban akkor működik, csak ha a home mappa akkor nem. :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38803) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A cinnamon/.../cinnamon.css-t próbáltam módosítani. Elvileg az kell a magasabb panel-hez. Illetve a gnome/.../default layout-ot vagy valami hasonlót. Egyik sem használ, a panel maradt ugyanolyan magas. Más ötletem nincsen, mindenki csak a cinnamon.css-t írja.

Buliban hasznos! =]

(#38804) lev258 válasza inf3rno (#38803) üzenetére


lev258
veterán

Nekem a panelbeállításokban lehet változtatni a magasságát.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38805) inf3rno válasza lev258 (#38804) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem találtam ilyesmit. Le tudnád írni, hogy pontosan hogyan változtattad?

Buliban hasznos! =]

(#38806) ubyegon2 válasza lev258 (#38804) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erre gondolsz biztosan, de fórumtársunkat az egyszerű megoldások nem foglalkoztatják:

(#38805) inf3rno
panelen jobb katt és ott a panelbeállítások-ra kattintasz :)
vagy a Rendszerbeállításokban a Panel ikon is oda visz, ez egy abszolút kezdőknek is készült disztró, ne úgy próbáld a beállításokat eszközölni, mint egy programozó!

Én különben végig azt hittem, hogy a docky paneljéről van szó! :U

[ Szerkesztve ]

(#38807) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok Szakik, Guruk,

Egy kis segítséget szeretnék kérni Diginet beállításával kapcsolatban.
OS: Linux Mint 17.2
Net: Diginet
Router: nincs

Eljutottam addig, hogy hozzáadtam a DSL-t a beállításokhoz, a felhasználó nevet és a jelszót is megadtam. Sőt még a hálózatra is sikerült fellépnem.
Azonban, ha újraindítom a gépet, akkor a bejelentkezés után egy DSL hitelesítés ablakot (felhasználónév, jelszó) dob be a rendszer, a net nem elérhető el csak többszöri okézás után.
Az automatikus kapcsolódás beikszelve.

Mit lehetne csinálni, hogy ne kelljen okézgatni folyamatosan?

Köszi a választ előre is!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#38808) Gyb001


Gyb001
senior tag

Tudtok valami olyan oldalt (magyarul) ahol össze vannak hasonlítva a DE-k?
valami ilyesmi kellene csak magyarul: [link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#38809) ubyegon2 válasza Gyb001 (#38808) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ilyenek vannak magyarul:
A Linuxos asztali környezetek bemutatása
Próbáld ki a linuxot!
Linux és az asztali környezetek -prezi

(#38807) mikoljan
Régebben ezt csinálta nekem is időnként nehezen állt fel a kapcsolat. Ha nem csinálsz semmit, akkor x időnként elkezdi a kapcsolat keresését?
Lehet, hogy egy frissebb networkmanager csomagot is kipróbálhatnál. :U Most routerem van, de úgy látom 1.0.4 a legfrissebb Archon.

DSL ablakában a szolgáltatás sort hagyd üresen.

[ Szerkesztve ]

(#38810) mikoljan válasza ubyegon2 (#38809) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi a választ!

Igen, valamikor a 4. vagy 5. oké után épült fel a kapcsolat, de volt amikor elsőre.
A szolgáltatás sort nem töltöttem ki.
Ránézek majd a frissebb verzióra, hátha, max veszek egy routert, amennyiben sehogysem megy.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#38811) ubyegon2 válasza mikoljan (#38810) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R
Tényleg nem tudom, hogy jobb lesz-e a felállás újabb nm-csomaggal, de lehet, sajna a digi kapcsolat nálam is ilyen volt, igaz, ha kapcsolódott, akkor nem volt gond vele. A mobil miatt próbáltam ki a régi routeremet és mivel működött, így azóta azt használom. Winnel nem akart már működni, de azóta már tudom, nem a router volt a ludas!

[ Szerkesztve ]

(#38812) Lathronos válasza ubyegon2 (#38811) üzenetére


Lathronos
őstag

Hát a 17.2 Linbux Mint számomra is nagy csalódás, a TP-Link TL-WN822N wi-fi adapteremmel nem hajlandó működni. Feltelepítettem egy másikkal a DKMS firmwaret, erre kernelpánikkal elszáll mikor újraindítom. Majd talán a 18 jobb lesz. Megyek át Ubuntura, ott sikerült megoldanom a firmware integrációt és működik a Wi-Fi gond nélkül.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#38813) Syl válasza Lathronos (#38812) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért van az, hogy ha windowson valamihez nincs driver, akkor az a hardver gyártójának a hibája, linuxon viszont a Linux hibája? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38814) lev258 válasza Lathronos (#38812) üzenetére


lev258
veterán

Tessék utánanézni, mi volt a gond (kernel, telepítés menete, ...).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38815) Lathronos válasza lev258 (#38814) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem vagyok én olyan türelmes, hogy analizálgassak órákig. :( Megnézem még a Manjaro-t is, hátha abban alapból benne van a firmware(kíváncsiságból).

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#38816) growler válasza Lathronos (#38815) üzenetére


growler
őstag

Megpróbálhatod ezt is. (persze nem árt előtte egy Systemback rendsz.visszaállítási pont)
[link]

(#38817) SATA_boy válasza mikoljan (#38810) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Örülök hogy felhoztad ezt a témát, mert anyós gépén én is pontosan azt tapasztalom, mint ami nálad is jelentkezik (azaz valamikor a 4. vagy 5. oké után épül fel a kapcsolat, de van amikor elsőre sikerül csatlakozni a hálózathoz).
Egy router vásárlása biztosan megoldja ezt a jelenséget, de azért kíváncsi lennék én is, hátha van valami lehetőség arra, hogy már elsőre sikerüljön csatlakozni, mindenféle beavatkozás nélkül...esetleg a hálózati csatlakozás késleltetésével lehetne ilyet elérni...de nem ástam bele magam jobban a témába.

(#38818) mikoljan válasza SATA_boy (#38817) üzenetére


mikoljan
tag

Én is anyósék gépén szembesültem ezzel a bibivel.
Egyelőre még nem találtam szoftveres megoldást, úgy látszik szinte minden háztartásban van már router és nem igazán bukik ki ez a téma.

Szerk:
Most elkezdem szépen átolvasni a network manager bugs alatti bejegyzéseket. :)

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#38819) inf3rno válasza ubyegon2 (#38806) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Valahogy átsiklottam felette, pedig néztem ezt a menüpontot is. Működik rendesen.

Buliban hasznos! =]

(#38820) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kiegészítve a korábbi eredményeket, most felraktam a Deiban8-at egy Kínai dzsunka SSD-re (Fastdisk 16GB, 5200Ft házhoz szállítva az ebayről).

A gép: 2*2.6GHz (Pentium dual core E5300 valami) 2*1GB ram és 160GB-s Satás hdd
Debian8 Lxde a Firefox betöltéséig a Grubtól: 47 másodperc
Windows7 friss telepítés, töredezettség mentesítve ugyanezt 82 másodperc alatt érte el.

Aztán az SSD-vel és az Lxde-s Debiánnal ezt mértem:
Grub után 13 másodperccel bejön a desktop, a 14. másodpercben meg már ott virít a böngésző is a google-el. :)

Szóval akinek régi gépbe van, annak lehet nagyon megérné egy ilyen dzsunka ssd megvétele, mivel egy Windows ugyan nem is fér rá, de a Linux disztrók bőven. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38821) lev258 válasza CPT.Pirk (#38820) üzenetére


lev258
veterán

Ha már úgyis küldöd az összehasonlításokat, talán ez is idefér. Írás egy Linux/Windows felhasználó/rendszergazda szemszögéből az új Windows 10-ről: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38822) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Használ valaki Manjaro alatt VMware Workstationt? Az istenbe nem akar normálisan működni, vagyis felmegy meg minden, ideig óráig megy, aztán vmui exception-el elszáll.

Illetve a WoL se akar működni, pedig Arch linux Wiki alapján állítottam be.

Debian-t használtam mostanában, átváltottam Manjaro-ra teszt miatt, de lehet kár volt. XFCE desktop-al gyors meg minden, de vmware-t használnom kéne. Debian alatt simán felment.

Stabil rendszert akarok használni, maradjak az oldschool Debian-nál?

(#38823) King Unique válasza lev258 (#38821) üzenetére


King Unique
titán

És ebben most mi is az extra, annyira azért nem részletezte, méregette a dolgokat és kicsit szubjektív az iromány...?

(#38824) lev258 válasza King Unique (#38823) üzenetére


lev258
veterán

Pontosan az, egy vélemény a felhasználást tekintve. Hogy szubjektív-e, azt döntse el mindenki maga. A Phoronix oldal a tapasztalataim szerint nagyon is szakmai (hosszú ideje olvasom őket), a cikk írója pedig aktív Windows felhasználó is (illetve rendszergazdai örömökben is van része, ahogy írja is).
Azért bátorkodtam belinkelni, mert egy támpontot adhat olyanoknak, akik ezt a topic-ot látogatják és megfordult a fejükben, hogy kipróbálnák a Windows 10 újdonságait.
Tekintsd úgy, hogy kap egy kis reklámot itt is a Windows, ami nem tisztán Windows felhasználó tollából született. Odaát úgyis van elég. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38825) Lathronos válasza lev258 (#38814) üzenetére


Lathronos
őstag

Na csak megoldottam az rtl8192 firmware integrációt, működik. :D Most készítek remastert belőle, hogy másnak ne kelljen ennyit szívnia vele. Csak azt nem értem, miért hagyták ki a kernelből, még ha valami instabil bugos szutyok lenne ami kernelpánikot okoz rendben lenne. De hiba nélkül működik, akkor vajon miért? Ezt valószínűleg sosem tudjuk meg. Azért a blogomban készítek egy kis leírást róla, hogy meglegyen ha kell valakinek, mert Ubuntuék is kisprórolták, mondván: ugyan minek az bele.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#38826) lev258 válasza Lathronos (#38825) üzenetére


lev258
veterán

firmware-t (ami zárt) nem szoktak csak úgy beletenni a rendszerbe, a kernelbe meg végképp nem. Steam OS-be viszonylag sokat belepakolnak alapból, de az más.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38827) King Unique válasza lev258 (#38824) üzenetére


King Unique
titán

Hát nekem kicsit az.
Itteni kemény magnak már megvan róla a véleménye szerintem (+off topik), nekik nem kell reklámozni, aki meg kezdőként idetéved, az már bőven belefuthatott a sok tucat x-es topik valamelyikébe. :DDD
De végül is elfér.

(#38828) lev258 válasza King Unique (#38827) üzenetére


lev258
veterán

Ide azért nem a kemény mag jár, vagy ők inkább csak segíteni. Szerintem amúgy a privacy-t leszámítva inkább pozitív a cikk, azt meg máshol már kivesézték eléggé. A megjelenés előtt pedig már mondták eleget, hogy a 7-es lesz az új XP. ;)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38829) inf3rno válasza lev258 (#38828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz a 7-es és a 8.1-es is ugyanolyan jó. Mindkettőt használtam elég hosszú ideig, nem tudom a 8.x-et miért húzzák le. A cikk nekem inkább semlegesnek tűnik, azt írják, hogy egy nagyon kicsit jobb, mint a 8.1, és itt ki is merülnek a pozitívumok. Nem igazán érzem a fejlődést (a cikk alapján). Majd talán a következő oprendszerük jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38830) King Unique válasza lev258 (#38828) üzenetére


King Unique
titán

Ja, mondták és vsz úgy is lesz, vagy nem biztos, mert elég jól sikerült a birkaterelő marketing... :D

Napi öröm: hőfokok
Korábban szívtam Mint Cinnamon alatt a hőfokok belövésével, kisalkalmazások és Conky a merevlemezt nem is mutatták, de most találtam egy leírást a psensor-ról és ezzel már ok. Kirakja a panelra és már mutatja a HDD hőfokokat is.

sudo apt-get install lm-sensors hddtemp
sudo dpkg-reconfigure hddtemp
sudo sensors-detect
sudo service kmod start

sudo add-apt-repository ppa:jfi/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install psensor

LibreOffice:
Másik gondom az LO frissítése & megjelenése volt, mert Mint alatt vmi fapados, ronda témája alapból és hiába mentem a beállításokba testre szabni, én nem találtam erre megfelelő lehetőséget, akárhogyan is igyekeztem...
A hivatalos magyar oldal leírása nem tudom mire vonatkozik pontosan, de upgrade-re nálam nem volt jó, max friss telepítéshez. Sőt eltávolítva a régit (restart is volt), majd ezt lefuttatva nálam a 4.4.3-at tette fel... :F
+ a téma megint a fapados alap volt csak...

Viszont Ubuntun a normál, tetszetősebb megjelenés van, illetve, ha manuálisan töltöm le a .deb fájlokat és teszem fel, akkor Mint alatt is. Hát ez van, max ezen túl manuálisan telepítem. :D

[ Szerkesztve ]

(#38831) CPT.Pirk válasza inf3rno (#38829) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linuxos szemmel a Win7 -> 8 váltás az kb. olyan, mint amikor az Ubuntu behozta az erősen megosztó Unity felületet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38832) lev258 válasza King Unique (#38830) üzenetére


lev258
veterán

Mint alá ppa-ból tudsz feltenni frissebbet (én már az 5.x-et használom), a témákat meg lehet változtatni, de könnyen lehet, hogy Linux alatt nem települ mind, meg kell keresni a megfelelő csomagot.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38833) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Linkeket és kisebb részben szöveget, fájlokat szeretnék megosztani a gépeim, illetve több oprendszeres gépnél az oprendszerek között. Vannak erre ajánlott sync alkalmazások (win7, win8.1, linux mint), vagy jobban járok, ha összerakok egy NAS-t, és azon keresztül osztok meg mindent (RAID-re nincs szükségem)?

Buliban hasznos! =]

(#38834) King Unique válasza inf3rno (#38829) üzenetére


King Unique
titán

Start menü hiánya miatt + a csempe + a mende-mondák, ennyi már elég is. :D
Amúgy a 10-es jelenleg (majd a jövőben talán) szerintem sem annyival jobb, még a Mintet is szívesebben nyomogatom. :)
"következő oprendszerük"
Az meg nem lesz hivatalosan, mert a X-et fogják fejleszteni. Max egy újjal egyenértékű új THX build.

(#38831) CPT.Pirk: ja, ez a kijelentés kb. iróniának elmegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38835) inf3rno válasza CPT.Pirk (#38831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem semmi bajom magával a metroval. Az egyedüli új amit tanulni kellett az a touch gestures volt. Szerintem jól megcsinálták, és egy tablet-re vagy laptopra fényévekkel jobb, mint egy win7. Ugyanez talán igaz fordítva is, touch nélküli sima pc-re nem biztos, hogy feltenném, de úgy még nem próbáltam. Ami szintén indokolja tablet-nél, hogy kisebb az erőforrás igénye. 2GB memóriával korrekten tudok böngészni. Szvsz ugyanehhez a win7-en már 3GB memória kellene. A 4GB már egy fokkal többet nyújt. De ezt csak érzésre mondom. 2GB win8.1-en és 4GB win7-en is volt már 1000+ tab nyitva, mindkettő erősen küzdött memória gondokkal, a 4GB néhány 100 tabbel bírt többet. Én ezzel így teljesen elégedett vagyok. Gondolom mások más szempont szerint értékeltek.

Buliban hasznos! =]

(#38836) King Unique válasza lev258 (#38832) üzenetére


King Unique
titán

Próbáltam korábban a PPA-t, az fogjuk rá, hogy működik is, a mostani 1 esetet leszámítva. De ez a kinézet, téma dolog nagyon nem, a gyári telepítésben is ez az alap puritán van benne. Azzal meg nem volt kedvem szórakozni, hogy xy kiegészítő csomagot vadásszak. Mert ugye azt se tudtam, hogy mit, illetve a beállításokban nem találtam a váltásra lehetőséget. Egyszerűbb volt feltenni manuálisan és annál még a kinézet is ok.

#38835) inf3rno: én főleg laposom használom és tényleg nem rossz, teljesítményét, stabilitását nem is érte különösebb kritika. Ez a metro dolog meg eleve kicsit túl van lihegve...desktopként használva, ott 1-1-ben az asztal, egérrel modern felület is bőven kezelhető, felrakható a fenti X-es cikkben is említett CS, amivel meg minden testre szabható. Csak ugye ez már a múlt, mert itt a szép és új, még jobban adatgyűjtős X-es korszak és az a jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#38837) inf3rno válasza lev258 (#38832) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnátok részletezni? Én is fel szeretném szórni a LibreOffice-t. Egyelőre a minden héten pár új alkalmazás stratégiát követem, így nem fáraszt le túlzottan, ha utána kell keresni hibakódoknak, telepítésnek, stb. Nodejs, WebStorm minimális utánajárással felment, Firefox-al még küzdök, hogy pluginekkel átmentsem a history-t, könyvjelzőket, megnyitott ablakokat, stb...

Buliban hasznos! =]

(#38838) lev258 válasza inf3rno (#38837) üzenetére


lev258
veterán

https://launchpad.net/~libreoffice/+archive/ubuntu/ppa
Ennyit kell ténylegesen hozzáadni a Szoftverforrásoknál: ppa:libreoffice/ppa

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38839) Rimuru válasza King Unique (#38827) üzenetére


Rimuru
veterán

Mikor masodjara csinalja meg ugyanazt... Kezdhetnenek valamit a frissiteskezelojukkel, remelem ha normalisra megcsinaljak a csomagkezelojeket akkor hasznalni is fogjak. :) 1-1 ev win8 es win7 utan azt mondom hogy most meg inkabb maradnek a hetes mellett ugyis tamogatott lesz "sokaig" (a kulsoseg annyira nem izgat az csak megszokas kerdese, szoval nem erdekel a metro meg ezek).

Vigyázat, csalok!

(#38840) King Unique válasza lev258 (#38838) üzenetére


King Unique
titán

Nekem ez a 2 van a PPA-ban:

libreoffice
deb http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu trusty main

libreoffice (források)
deb-src http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu trusty main

Cseréljem le, vagy manuális telepítésnél mindegy, mert úgysem fog frissülni?

(#38839) colomb2: az ilyen hibákat nem tudom mi okozza pontosan (driver?), de azért sokaknál lement problémamentesen, nálam is. Pedig sokat frissítgettem én is a 8-as időszakban, de most az Insider tesztelés alatt meg főleg.
Lehetne ez jobb is, pl. a frissítések telepítése (viszonylag) lassú mind3 rendszernél, majd utána restart 30% ---> restart 100%...az is egy kínlódás.

[ Szerkesztve ]

(#38841) lev258 válasza King Unique (#38840) üzenetére


lev258
veterán

Amikor megadod neki az általam említett sort, valójában a nálad látható tárolókat veszi fel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38842) King Unique válasza lev258 (#38841) üzenetére


King Unique
titán

Akkor marad.
De amúgy estemben most csak dísznek van ott, vagy frissülni is fog rajta keresztül, ha manuálisan tettem fel?

[ Szerkesztve ]

(#38843) lev258 válasza King Unique (#38842) üzenetére


lev258
veterán

Ha manuálisan telepítetted, akkor szerintem nem fogja frissíteni ppa-ból. De ne legyen igazam.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38844) King Unique válasza lev258 (#38843) üzenetére


King Unique
titán

OK, majd még próbálgatok ezt-azt.
:R

(#38845) inf3rno válasza lev258 (#38838) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, megpróbálom.

Buliban hasznos! =]

(#38846) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Ezt próbálnám összehozni.

Ezt hova kellene beillesztenem pontosan(4. pont):
rm -r .wine-pipelight/drive_c/users/felhasznalonev/'Application Data'/Verimatrix/

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#38847) kispx válasza hódmaci (#38846) üzenetére


kispx
addikt

terminál?

szerk.:
Ha jól olvasom, akkor csatornaváltásonként le kell majd futtatnod, ekkor csinálnák egy fájlt a következő tartalommal:

#!/bin/bash
rm -r .wine-pipelight/drive_c/users/felhasznalonev/'Application Data'/Verimatrix/

Majd a fájlt egy chmod +x fajlnév.sh paranccsal futtathatóvá tenném. Ekkor csak a fájlra kell majd kattintanod.

[ Szerkesztve ]

(#38848) hódmaci válasza kispx (#38847) üzenetére


hódmaci
senior tag

Jah értem.
Egy parancsikon ami auto törli amit kell.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#38849) ubyegon2 válasza lev258 (#38824) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó az írás, köszi, be is linkeltem egy winx-es vitába, kicsit korpa közé keveredtem :)

(#38819) inf3rno Előfordul ez velem is sűrűn, egyszerűnek tűnik a Cinnamom rendszerbeállító része, mégis mindig találok benne valami ujdonságot. Igaz, közben elég sokat változik a verzió frissítésekkel.

(#38850) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#38820) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvastam erről az SSD-ről régebben, mindenképpen sokat dob a gyorsaságon HDD-hez képest. Ha több oprendszert akar az ember használni, akkor jobb azért egy 120 GB -os, olcsóbb is GB-ra kivetítve.
Neked azér nem ismeretlen az SSD teljesítménytöbblete, mivel SSHD-t használsz. :)

120 GB Intel bootja még vonzóbb. ;)

Lefuttattad az ellenőrző parancsokat az SSD-n, hogyan működik a TRIM?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.