Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) confutatis


confutatis
csendes tag

Sziasztok!

Windows 8.1 64bit mellé telepítettem a Linux Mint 17.2 rafaela 64bit verzióját. UEFI módban van mindkettő.
A gondom, hogy a linux nem tud a hálózathoz csatlakozni, sem közvetlenül etherneten keresztül sem wifin.
A wifi routert észre sem veszi, kábelen keresztül hiába írom be a felh.nevet jelszót akkor sem tud.
A gép: acer vn7-791g-555u. Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet, Qualcomm Atheros QCA61x4 Wireless Network Adapter
Csináltam egy nem UEFIs telepítőt, legacy módban bootoltam róla és úgy sem működik.

A régi laptopon - acer 7740g - kipróbáltam usb live módban és látja a hálózatot.
Most telepítettem először linuxot, úgyhogy nagyon kezdő vagyok

Köszönöm a segítséget!

(#39452) lev258 válasza confutatis (#39451) üzenetére


lev258
veterán

Az ethernetes kapcsolat ugye közvetlen? Tehát a routeren be van állítva minden (ADSL, pppoe kapcsolat, ...)? Vagy hogy van ez?
A gépben levő wifi eszköz úgy tűnik, túl új, még nincs támogatva.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39453) confutatis válasza lev258 (#39452) üzenetére


confutatis
csendes tag

Digis pppoe kapcsolat közvetlen, és routeren is be van állítva minden. A régi aceren látja a wifit illetve ha közvetlenül csatlakoztatom az ethernet kábelt a géphez beírom a felh.nevet és a jelszót van net.
Az utolsó mondatodban lehet az igazság, mert olvasgattam angol nyelvű fórumokat és vmi ilyesmit hámoztam én is ki.
És akkor most várjak meg egy következő mint kiadást amiben már támogatva lesz?
Ja, és ubuntu 14.04-el sem működik.

(#39454) lev258 válasza confutatis (#39453) üzenetére


lev258
veterán

"ha közvetlenül csatlakoztatom az ethernet kábelt a géphez beírom a felh.nevet és a jelszót van net"
Tehát amikor vezetékről vagy, akkor az nem routerbe megy, ha közvetlenül a Digihez, vagyis a pppoe (DSL) kapcsolatot kell beállítani. Ezt pontosan hogy csináltad, esetleg képernyőkép?
Valószínű, hogy a wifi még egy darabig nem lesz támogatva, ahogy írod, talán a legközelebbi Mint-ben, ami jövő tavasz végén, nyáron jön majd ki.
De a vezetékesnek működnie kell, ott más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39455) #21078528 válasza F.B.I. (#39450) üzenetére


#21078528
törölt tag

A gép gyk. bármihez elég. OpenSUSE, Mageia körül nézelődnék a profi grafikus beállítófelületek miatt.

(#39456) confutatis válasza lev258 (#39454) üzenetére


confutatis
csendes tag

Tehát az új gépen sehogyan sem tudok a netre csatlakozni, sem routeren keresztül sem ha a gépbe dugom az ethernet kábelt. Mindkét esetben "disconnected. you are offline" ha jól emlékszem.
Próbálkozik de nem sikerül. Régen a 17es minttel simán ment a régi laptopon akkor még routerem nem volt.

(#39457) lev258 válasza confutatis (#39456) üzenetére


lev258
veterán

Két különböző kapcsolatról beszélünk. Ha a routert is használod, elvileg azon belül be van állítva minden, vagyis a gépen ez egy sima ethernet kapcsolat, extra beállítások nélkül. Ha a router kimarad, akkor a gépen DSL kapcsolatot kell csinálni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39458) Dhampir válasza F.B.I. (#39450) üzenetére


Dhampir
félisten

Próbáld ki a Linux Mint Cinnamon verzióját.

(#39459) F.B.I. válasza Dhampir (#39458) üzenetére


F.B.I.
veterán

SSD-t már jól kezeli?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#39460) confutatis válasza lev258 (#39457) üzenetére


confutatis
csendes tag

Ezt már linux alól írom :) DSL kapcsolatot kellett választanom ahogy írtad. Köszönöm hogy felnyitottad a szemem :R
A wifit továbbra sem érzékeli, de az biztos a támogatás hiánya miatt van. Sebaj nekem így is jó!
Mégegyszer köszi!

(#39461) spammer válasza Gyb001 (#39448) üzenetére


spammer
veterán

snapping, window snap

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#39462) Dhampir válasza F.B.I. (#39459) üzenetére


Dhampir
félisten

Még nem volt alkalmam kipróbálni SSD-vel.

(#39463) Essejó válasza F.B.I. (#39450) üzenetére


Essejó
veterán

Szia!

Asszony és a gyerek ugyanezt a gépet használja? Mert akkor Biszexualizálnod kell :D Mint én a laptopom. :)
Nekem a W7 mellé ment fel egy LinuxMint 17.2 és korrektül teszi a dolgát.
Ha nem félsz olvasgatni egy picit, akkor ITT egy korrekt leírás a Windowsról áttérőknek, én is ezt olvasgattam a telepítés előtt. Bár a leírásban WinXp-ről van szó, de a W7 is simán ment ugyanúgy, gondolom a 8.1 is menne bár azzal szinte semmi tapasztalatom én egy hét után Downgradeltem W7-re vissza.
Részemről ezt raktam a W7 mellé: linuxmint-17.2-cinnamon-64bit. Kinézetre majd mint a Win és amiket felsoroltál arra szerintem már a telepítése után egyből alkalmas. Mindenféle Terminálban végzett bűvészkedés nélkül. A sebességre sem lehet panaszom, pedig én egy Lenovo T61-re raktam 2GB ddr2 ram mellé.
SSD ügyben nekem sincs tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39464) whbear válasza #21078528 (#39455) üzenetére


whbear
senior tag

El akarod venni a kedvét? OpenSUSE igen haladó, Mageia alól meg a Mandriva meg fog hamarosan szűnni. Ha RPM disztró akkor szerintem Fedora, vagy inkább Korora és Kubuntu vagy Xubuntu. De csak szerintem :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39465) ubyegon2 válasza F.B.I. (#39459) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#39466) F.B.I. válasza Essejó (#39463) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem, mindenkinek saját van (ilyen kis apróságok). Az SSD-nél csak a trim érdekelne.

Dhampir és ubyegon2: kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#39467) #21078528 válasza whbear (#39464) üzenetére


#21078528
törölt tag

Az openSUSE tovább-tovább-késszel felrakható (kis túlzással, de legalább telepítés után nem kell hegeszteni), a Mageia pedig évek óta nem függ a Mandrivatól...
Ha pedig fent vannak a legjobb grafikus eszközöket adják a konfiguráláshoz (meg amúgy is a legjobb terjesztések közül valók, különösen a Mageia jó választás, ha stabilitás, megbízhatóság a cél).
A Fedorat nem minősíteném, de az utolsó disztró amit egy kezdőnek ajánlanék (meg úgy általában bárkinek), de ezen nem veszünk össze, ez is csak egy személyes vélemény...! ;)

(#39468) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Elkezdtem a nagy Linux tesztemet. Youtube video-nál a gyorsan mozgó jeleneteket csíkozza a Mint, Cinnamon, Mate és XFCE amivel néztem eddig. A sorrend nagyjából ez: Win7 <0.01 sec, Xfce ~0.1-0.2 sec, Mate ~0.2-0.3 sec, Cinnamon 0.3-0.5 sec, ami alatt újra szinkronba hozza a kép felső és alsó felét egy-egy gyors villanásnál a video-ban vagy scroll-nál a böngészőben. Ezek nyilván csak becsült értékek, de van olyan játékos múltam, hogy nagyjából meg tudom mondani az ilyen rövid időket is. A Win7-nél nagyon ritkán van egy pici vonal, ami video-nál nem látszik, csak scroll-nál egy picit, ha nagyon nézi az ember, a többieknél tisztán látszik, hogy nincs szinkronban néha a kép alsó és felső fele. Emiatt gyakorlatilag használhatatlanok játékra. Video nézésre az xfce elmegy, a másik kettőn biztos nem csinálnék ilyet. Mondjuk tv-ről video-zom, úgyhogy ez nekem nem gond. Az nvidia driverekkel súlyos gondok vannak a noveau fagy, a 304-es is fagy (pedig nem kéne a video kártyámmal), a 340-es meg amint látszik csíkoz. Cinnamon néha szaggat vagy befagy rajta a frissítés vele. Újratelepítés utána is. Mate szintúgy képes akadni, de sokkal kevésbé jellemző rá. Xfce-vel nem tapasztaltam ilyesmit, de azt még csak rövidebb ideig néztem.

Használhatóságban is az xfce tetszett eddig a legjobban, jó sok menüpont van általában vele, és sok dolog testreszabható, ami a másik kettőben nem. Pl screenshot-ot lehet időzíteni vele, amivel a context menüt is sikerült lekapnom. A másik kettővel ez nem lehetséges.

Kiterjesztések terén az xfce közepes. A mate-hez kevés van, a cinnamon-hoz sok van, de hibás az api, mert megengedik a szinkron kéréseket, ami megakasztja az asztalt. Nem tudom a másik kettőben milyen extension api van. Úgy néztem xfce-hez python, mate-hoz meg gnome2-es valami. Ilyen téren mindenképp a Cinnamon a legjobb, de azért még neki is van hova fejlődni.

Login sebességében a mate a nyerő 0.5 sec alatt belépett. Xfce kb 2 sec, cinnamon 5-10 sec, nagyon lassú. Üresen 5 sec, appletekkel megpakolva már inkább 10.

Ezek alapján eddig nekem Mint+Xfce ami a legjobbnak tűnik a stabilitása miatt, de arra se váltanék. Azért még tesztelni fogom mindhármat játékkal is kíváncsiságból. Ami különösen aggasztó, hogy a telepítő mindháromnál noveau driveres, amit nem lehet átállítani rajta, és volt már, hogy telepítés közben fagyott le. Nem tudom mi történne, ha formázás vagy partíciós tábla készítés közben fagyna le, de nem is akarom megtudni. Elég orosz rulettnek tűnik így a telepítés.

Holnap folytatom a tesztelést Mint+KDE-vel és Mageia-val. Holnapután meg törlöm az eddigieket, és felteszek Manjaro és Ubuntu változatokat. A legvégén meg összeszedem azt a 6 változatot, ami a legjobban tetszett.

Buliban hasznos! =]

(#39469) lev258 válasza inf3rno (#39468) üzenetére


lev258
veterán

A nouveau, bár működik, de komoly hiányosságai vannak, ezt felesleges ecsetelned. Nvidia-nál pedig általában a frissebb driverek megoldják az ilyen gondokat (nemegyszer megtörtént már). Az alap tárolókban viszont régi driverek vannak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39470) spammer válasza inf3rno (#39468) üzenetére


spammer
veterán

"Pl screenshot-ot lehet időzíteni vele, amivel a context menüt is sikerült lekapnom. A másik kettővel ez nem lehetséges."

Mármint az alapértelmezett screenshot készítővel nem lehetséges (ha tényleg nem), de ilyen apró dolgok ne legyenek szempontok igazán, mert kismillió screenshot program van, amivel természetesen bármelyik DE/WM alatt lehet használni időzítést.

Pl. a Scrot egy jó kis CLI-s program. Ezzel is lehet időzíteni, területet kijelölni, s mivel CLI-s, bindelni/scriptelni is könnyen lehet. De biztos vannak egyéb gui-s cuccok is, amik tudnak időzítést is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#39471) whbear válasza #21078528 (#39467) üzenetére


whbear
senior tag

Nem veszünk mi össze :) Kicsit nyomnám az Arch vonalat is, mert nekem az a szívem csücske. Manjaro vagy Antergos jó lenne kezdetnek is. És az Arch Wiki legendásan jó. Utána egy év múlva lehetne telepíteni Archot CLI. Mageia nekem nem jött be. Nem a frissességről híres. Miért kell grafikus felület a konfiguráláshoz? Abból csak gond van.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39472) inf3rno válasza lev258 (#39469) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 340.x-es is réginek számít? Az nvidia oldala szerint a 341.81 a legújabb. [link] Ha már a 341. major verziónál tartanak, akkor nem hinném, hogy 1 verzió ugrás évekbe telik, sokkal valószínűbb, hogy néhány hétbe. Konkrétan egy 6 éves kártyáról van szó, ennyi idő alatt azért már jó lett volna valamit produkálni, amivel működik is. Vagy csak én érzem így?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39473) lev258 válasza inf3rno (#39472) üzenetére


lev258
veterán

Milyen videókártyád is van? Van már 355-ös is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39474) inf3rno válasza spammer (#39470) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én az alap csomagokat nézem, esetleg még a meglévő appleteket, deskleteket, ha nem muszáj, akkor nem töltök plusz időt azzal, hogy alternatívákat keressek.

Amúgy az xfce grid az asztalon kenterbe veri a másik kettőt. Cinnamon kriminális ilyen téren, és azt nem fogod megjavítani semmi alternatív programmal.

Buliban hasznos! =]

(#39475) inf3rno válasza lev258 (#39473) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ehhez valószínűleg már csak ez jár, és nem támogatják tovább. Azért érdekes, hogy ezen 2015.08.24-es dátum van. Lehet, hogy a windows-os drivereket eltérően számozzák, vagy hogy ugrottak 15 verziót 4 nap alatt? Gigabyte Geforce GT240 amúgy. Régi olcsó szutyok. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39476) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Szép estét mindenkinek tisztelettel.

Végre van egy normális gépem a Konigom a következő.

Az alaplapom GA-MA69VM-S2 ; AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz ; GeIL CL4-4-4DDR2-800-as-ram; MSINX8800GT-E-videokártya; Képernyő 1280 x 1024 55 Hz-es.

Elegem lett a win...fs-ből most teltbe a pohár végleg hogy miért, :W "League of Legends telepítve és kampec doloresz lett a vége" no koment.

Segítségeteket kérném szépen hogy melyik Linux líve disztribúció verzióját tudnám konkrétan játékra is használni??

A teljesség igénye nélkül> League of Legends > Diabló3 > Starcraft2-őt is lehetne futtatni ez a lényeg.

A családomat szeretném meggyőzni hogy a Linux tényleg jó hogy elhiggyék amit kis-seb sikerrel sikerült is már.

A fenti játékok futtatása lenne a fő lényeg mert ezért ragadtak le win-en mint még most pillanatnyilag én is.

A Linuxoknak több verzióját próbáltam már ki, hozzáértésem abszolút kezdőként voltak-már kisebb sikereim de ez a linux líve cdk-nek köszönhető főleg mert jól lettek konfigurálva kollégák által.

Minden segítségnek nagyon örülnék és jó hogy van ez a fórum mert nagyon jó olvasni is.

Szeretnék ezúton is a linux táborához csapatához csatlakozni és bizony sokat tanulni is.

Üdvözlettel, István László :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39477) Fenyő válasza inf3rno (#39468) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezt hívják screen tearingnek, bár xfce alatt pont zárt Nv driverre nincs igazán "gyári" megoldás (Amd-vel, Intellel nincs gond (bár ott is állítgatni kell, de tökéletesen tearingmentesíthető), ill nouvea-val is ált működik a Synchronize drawing to the vertical blank opció az ablakkezelő hangolásnál), csak a compton vagy a compiz-xfce (ez utóbbi alapból benne van a Mint Xfce-ben), ami Mate-ban is van (mármint compiz), KDE-nek, Cinnamonnak viszont illene alapból tearingmentesnek lennie.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#39478) inf3rno válasza Fenyő (#39477) üzenetére


inf3rno
nagyúr

KDE-t még nem próbáltam. Meglátjuk. Nem fűzök sok reményt hozzá, nekem eddig egyértelműen a driver tűnik felelősnek, ..ra meg nem lehet várat építeni azt mondják... Megpróbálok körülnézni, hátha találok másik driver-t, amivel nincs ez a tearing és nem is fagy le. Erre talán van 1% esély.

Buliban hasznos! =]

(#39479) lev258 válasza inf3rno (#39475) üzenetére


lev258
veterán

Abban igazad van, hogy a 355-ös a tiédet nem támogatja. Viszont az a 340-es, amit látsz a rendszerben, az valószínűleg az, ami tavaly tavasszal került be a tárolókba. Az elég hosszú idő.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39480) #21078528 válasza whbear (#39471) üzenetére


#21078528
törölt tag

A Manjaro szimpi cucc (most próbáltam először). Öreg Linuxosként már nem szeretek sokat kínlódni a telepítés/konfigurálás témával, de amennyit ezzel kell, még belefér.
Az Arch Wiki alap, de a Manjaro sajátja is ügyes.

Ha pisztolyt tartanának a fejemhez, hogy valljak, melyik a kedvenc terjesztésem, a Debian és a Mageia között vacillálnék, és végül a Mageiat mondanám! :K
A Mageia nem friss, ellenben elpusztíthatatlan! ;) A "kiadjuk ha készen van" elvet követik, ezzel el is mondtam róla minden lényegeset azt hiszem! :K
Szóval nekem Ő a szívem csücske, és remélem a Mandriva halála sok okos fejlesztőt jelent a Mageianak (bár létezik openMandriva is, és persze ne feledjük a ROSA-t, akik komoly támogatást nyújtanak a rendszereikhez).

Grafikus felület azért kell, mert kényelmes, és Mageia alatt nincs gond vele (és a YAST-tal se nagyon SUSE-n), és mert az eredeti kérdező kezdő, és könnyen akar boldogulni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39481) inf3rno válasza lev258 (#39479) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megpróbálom azt, ahogy nézem belefejlesztettek mostanában is supportot a régebbi kártyákhoz. A 2xx-es szériákkal nem vagyok egyedül ezekkel a driver gondokkal. [link] [link] Majd átnyálazom ezeket a fórumokat, de már kifolyik a szemem, úh most jóéjt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39482) Fenyő válasza inf3rno (#39478) üzenetére


Fenyő
őstag

Nekem még régebbi NV (9600GT) van az asztali gépemben, amin még Mint 13 XFCE fut lassacskán 2 éve jelenleg 331-es zárt driverrel és comptonnal tökéletesen tearingmentes, bár ez nem feltétlen működik minden karival vagy diszróval tökéletesen együtt, compiz minden esetben megoldás ha működik az adott karival csak az meg nem minden disztrón elérhető, nyílt driverekkel ált kevesebb a probléma, de NV sajnos arra pont magasról tojik (Intel, Amd nyílt driverei ellenben szuperek, sőt Amd esetében a zárt is tökéletes megoldást nyújt tearfree asztalhoz).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#39483) F.B.I. válasza #21078528 (#39480) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megnézem mit tud. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#39484) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Pardon bocsánat erre semmi megoldás nincs a hsz-em (#39476)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39485) lev258 válasza inf3rno (#39481) üzenetére


lev258
veterán

Majd azt nézd meg, a 340.76-os verziót használod-e. Az a legutóbbi ehhez a kártyához Linux alatt. Nvidia központban is körülnézhetsz, milyen beállítások vannak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39486) lev258 válasza IstvánLászló (#39484) üzenetére


lev258
veterán

Ha a játékokra gondolsz, a Wine honlapján kell körülnézni. Ezen kívül még a géped (főleg a videókártya) a sarkalatos pont.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39487) whbear válasza #21078528 (#39480) üzenetére


whbear
senior tag

Openmandriva az Rosa alapú. Én sokat foglalkoztam velük. Vannak gondok azért. Szórakozásra jó, de napi használatra nem ajánlom. Mageiával kapcsolatban teljesen igazad van. Most álltak át csak systemdre. Viszont pacman után az urpmi a kedvenc csomagkezelőm. Yum / dnf elmegy, de az APT től mentsen meg az ég, ezt pár év Ubuntu és Debian után mondom. A Mageia francia eredetű, emiatt nincs nagy bizalmam felé. Pedig beszélem a nyelvet és dolgoztam fr - ben. Lehet pont ezért :) Rosa pedig orosz állami többségi tulajdonú cég. Talán ott nem az nsa figyel, hanem a kgb?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39488) IstvánLászló válasza lev258 (#39486) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A videokártya nvidia csipszetes 512 Mb.

A Wine honlapján hol kell körülnézni, kaphatnék egy konkrét linket és melyik Linux líve disztribúció verzióját használjam.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39489) #21078528 válasza whbear (#39487) üzenetére


#21078528
törölt tag

Hűséges típus vagyok, az első sikeres Linux telepítésem, ami már maradt is a gépen, egy Mandrake 7.x volt (Chip Magazin melléklet volt), azóta is az a vonal jön be a legjobban! :K

(#39490) Apaxp válasza IstvánLászló (#39488) üzenetére


Apaxp
senior tag

wine talán itt megtalálod amit keresel. Fórum is van.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39491) IstvánLászló válasza Apaxp (#39490) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm megnézem amit javasoltál.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39492) Lathronos válasza whbear (#39487) üzenetére


Lathronos
őstag

A KGB 1991-ben feloszlott, mostmár GRU-nak nevezik ugyanazt a feladatot ellátó orosz hírszerzési és felderítő üszervezetet.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39493) Lathronos válasza Lathronos (#39492) üzenetére


Lathronos
őstag

Akarom mondani szervezetet.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39494) Lathronos válasza whbear (#39487) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem tudom mi bajod a Debian vonallal, én Ubuntu-t/Mintet használok 2 éve és semmi bajuk. Nem omlanak össze, gond nélkül feltelepül minden csomag, függőségi hiányosságok miatt nem sír, a sudo védelmi hiányosságaiba most ne menjünk bele, de aki netezésre és multimédiára használja a PC-jét/laptopját és nem munkára/programozásra netán szerverre keres os-t, annak tökéletesen megfelel szerintem(hangsúlyozom szerintem).

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39495) inf3rno válasza lev258 (#39479) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megnézem, hátha tudok rá frissíteni. A kernel frissítés anno csak rontott vagy semmit nem javított a problémán. Mondjuk nem próbáltam 3.19-es kernelt, de szerintem attól még instabilabbá vált volna a rendszer az eddigiek alapján. Ez a külön driver frissítés megoldást jelenthet, ha tényleg van újabb. Úgy nézem a linkelt fórumok alapján, hogy a régebbi drivereknél sok esély nincs a javulásra. Az nvidia-ra mutogatnak, hogy az ő eleve hibás driverükről kellene reverse engineeringel valahogy összehozni egy jót, és hogy ez mennyire nem egyszerű. A legutóbbi idén áprilisi hír, aminél még mindig küzdenek ezekkel a kártyákkal, de azt mondják már valamit javult a helyzet, és nincsenek random fagyások. Ezt végülis alá tudom támasztani a régi driverrel fagyott, az újabbal nem. Hátha van még újabb.

szerk:
Közben bebootoltam xfce alól 340.76 van. Szóval nincs újabb. :S Azért még reménykedem, hátha másik distroval jobban muzsikál... Lehet, hogy veszek egy erősebb kártyát a későbbiekben, ezt meg eladom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39496) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azért jó lenne egy oldal, amin nyomon lehet követni, hogy melyik operációs rendszerek milyen hardverrel kompatibilisek teljes mértékben, és akkor nem futnánk bele ilyesmikbe. Van minden szoftvernél ilyen hardware compatibility list, ami nem sokat ér. Én inkább felhasználói véleményekre/tapasztalatra alapoznám a dolgot. Azt hiszem ez lehet egy piaci rés, csak üzleti modellt kell összerakni hozzá, aztán fel lehet lőni egy oldalt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39497) kovaax válasza inf3rno (#39496) üzenetére


kovaax
őstag

Vannak ilyen oldalak, csak nem túl megbízhatóak. Nekem az utóbbi 3 gépemet sikerült úgy venni, hogy nem volt velük gond (ami azt jelenti, hogy az aktuális Debian csak backportos kernellel tudta, de ez már legyen az én gondom).

http://www.linux-drivers.org/
http://linuxhardware.net/linuxhardware/notes/

https://hardware.redhat.com/
http://www.ubuntu.com/certification/
https://fedoraproject.org/wiki/HCL
http://kmuto.jp/debian/hcl/

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#39498) Fenyő válasza inf3rno (#39495) üzenetére


Fenyő
őstag

3.19-es kernel csak akkor ér vmit, ha a Vivides drivereket is felteszed, hozzá, ahogy a 14.04.3-as Ubuntuban is van, Mintes topikban mintha beszéltük volna (keress rá ott megvan milyen parancssort kell kiadni), egyébként még a 331-es Nv drivet is megnézheted, 14.04/Mint 17 alapból ezzel jött ki, 340 később került bele.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#39499) Essejó válasza IstvánLászló (#39484) üzenetére


Essejó
veterán

Hát kérlek a három felsorolt játék, gond, probléma és akadás mentesen fut pl Windows 7 alatt. Szó se róla vas kell alájuk, főleg a LoL esetében. És el is érkeztünk a videokártyádhoz, ez egy elég gyenge láncszem, főleg ha játékra is akarod a gépet használni. Mert pl netezére mondhatni kiváló.. :)
Ha már mindenképp ezen a vason szeretnél játszani, akkor legalább a PC bontóban keress egy olyant ami még nem Bem apó idejéből való. :))

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39500) whbear válasza Lathronos (#39494) üzenetére


whbear
senior tag

Semmi bajom nincs vele, csak nem tetszik hogy 5 éves csomagokkal van tele és nekem, hangsúlyozom nekem, mindig volt valami nyűgöm a Debian vonallal. (A mintet inkább hagyjuk mert kitiltanak engem innen. Lassú, lagos és olyan mint az állatorvosi ló. De van akinek ez bejön.) Lehet azért mert nem értek eléggé hozzá. De attól még lehet jó, ez csak az egyéni véleményem. Kötetlen beszélgetést folytattunk, nem akartam senkit sem meggyőzni. Viszont ismét adok egy esélyt a Mageia - nak. Az rpm vonal mindig is sokkal profibb volt mint a deb.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.