Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) dokee78 válasza King Unique (#39300) üzenetére


dokee78
félisten

Sdb lehet a pendrive.
Este megnézem sikerül-e.

(#39302) lev258 válasza dokee78 (#39299) üzenetére


lev258
veterán

Ha Windows alatt csípted le, nem kizárt az se, hogy lvm módon intézte el. Vagyis nem valós partíciót hozott létre, hanem egy "virtuálisat" a eredeti partíción belül. Ez szerintem magyarázná azt, hogy a Linux alapból nem érzékeli.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39303) King Unique válasza lev258 (#39302) üzenetére


King Unique
titán

Én még ilyet nem tapasztaltam lemezkezelő alatt, de biztos, ha te mondod.
Virtuális partíciót (vhd) kicsit máshogy kell létrehozni [link], de vsz ő sem így csinálta.

(#39304) lev258 válasza King Unique (#39303) üzenetére


lev258
veterán

Én meg nem mondom ez hogy megy Windows alatt. Viszont nemegyszer találkoztam már olyanokkal, akik Linux alatt ebbe a problémába futottak és ők úgy tudták, Windows alatt hagyományosan alakították a partíciókat, de nem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39305) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok.
Abszolút kezdőként feltelepítettem a linux mint 17.2 64bites cinnamon verziót.
Eddig mindent sikerült szépen google segítségével beállítanom/telepítenem.
Tetszik nagyon.
Most viszont megakadtam és a google nemigazán segítőkész.
Az abevjava telepítés kifog rajtam
Így csináltam:
terminalba beírva sorrendben

1 cd /tmp
2 wget https://www.nav.gov.hu/data/cms36637/abevjava_install.jnlp
3 javaws abevjava_install.jnlp

Szépen el is indul a program telepítése csak amikor az usr/share mappában létre akarja hozni az abevjava mappát akkor azt kapom hogy "hiba a könyvtár létrehozása során"
Mintha nem rendszergazda joggal futna az icedtea és nem kreálhatna mappát. Sajnos innentől nem tudom mit kéne csinálnom. Tudnátok tanácsot adni?

Storno az egész. a sudo su parancsot kiadtam és utána a többit. Már kész is a telepítés

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39306) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Az új gépünkben van egy vinyo, amire sikerült feltenni a dualbootot. Win 7+ Linux Mint. Ennek működését, már értem. (legalábbis olyasmi)
Felmerült bennem a kérdés mi van SSD nél? Mi van akkor ha tegyük fel nincs pénzügyi korlát és én egy több OP rendszeres gépet akarok. Mondjuk legyen win 7, win 8.1 és Linux. Mindegyiket külön SSD n? Ilyenkor mi lesz?
Dualbootnál ugye betölt az a Grub rendszerindító. SSD nél van ilyenre lehetőség?
Vagy rossz úton járok és ilyenkor a BIOS ban kell beállítanom a boot sorrendet és az tölti be a legelső SSD-t. Tegyük fel beállítom hogy a Win 8 betöltsön elsőnek. Ha pedig változtatni akarok akkor Biosba kell belépni és beállítom a másik sorrendet. Úgy tudom az újabb típusú UEFI BIOS, már Win alól is meghívható, így ez elvileg nem lenne olyan körülményes.

ÉS a lényeg a bonyolítás ezután kezdődik. Hogy látják az SSD a vinyókat? Mindegyik SSD mellé kell egy Winyót tennem külön külön. Vagy elég lenne egy nagyobbat és azt mindegyik rendszer tudná kezelni?
Elsőre úgy gondolnék rá, mint egy adat winyo, amin filmek képek vannak és van egy nagy 4TB-os, amit mondjuk mindegyik OP rendszerből "látok", de játékoknál már nem érzem ilyen egyszerűnek a dolgot.

pl. régebbi játékot feltennék a Win 7 re újabbakhoz meg Win 8 at használnék. Nem okozna gondot ha ezeket egy winyora tenném fel ?
JA és persze még ott a harmadik SSD-n a Linux Mint is.... :D az meg ugye spéci partíció típus, amit a Win alapból nem kezel. Ezért úgy gondolom látnám a Win alól, hogy van egy 3. SSD-m, de nem látnám, ami rajta van. (adat, doksi, semmi, 0 bájt )

Sose volt SSD-m, szerintem ezek biztos eléggé triviális egyértelmű dolgok, de kicsit belekavarodok.

[ Szerkesztve ]

(#39307) dokee78 válasza lev258 (#39302) üzenetére


dokee78
félisten

Valami dinamikus kötet lett.

(#39308) CPT.Pirk válasza TAKÍÍ (#39306) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmi különbség ezen a szinten egy ssd és egy hdd vagy egy sshd között. Abszolút semmi.

-ha elég nagy az ssd, akkor több oprendszer is ráfér. Ha nem, akkor lehet jobban megéri egy méretes sshd-t venni, mint több ssd-t és egy hdd-t.

-a grub annak az eszköznek a boot szektorába települ, amit megadsz neki a disztró felrakásakor. Ez jellemzően az az eszköz, amire magát a disztrót is raktad. Na mármost ha a Linuxot rakod fel utoljára, akkor a grub menüjéből minden oprendszert megkapsz ami a gépen van. Fordítva nem működik, mert a Windózer az dózeról...

-a grub beállítható. Lehet olyat, hogy fixen x rendszer induljon, meg lehet olyat is, hogy mindig a legutoljára kiválasztott.

-egy ssd esetén 128GB kell ahhoz, hogy 2 Windows és x Linux elférjen rajta. Maga egy Linux disztró akár egy 16GB-s példányon is röhögve elfér.

-a Windows is tudja olvasni a Linuxos partíciókat, ha kap Ext partíció kezelő drivert. Linuxon persze nem kell semmi az ntfs-hez...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39309) lev258 válasza dokee78 (#39307) üzenetére


lev258
veterán

Na pont az a baj. Az nem valódi partíció, hanem az eredeti partíción belül van tárolva egy olyan infó, hogy hol helyezkedik ez el azon belül. Így aztán Windows-on kívül nem is nagyon létezik.
Nem tudom, legacy vagy EFI módban vagy, de előbbi esetén ki is fogytál a partíciókból, 4-nél több elsődleges nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39310) Lathronos válasza Apaxp (#39305) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt is van kettő megoldás.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39311) #89874944 válasza ubyegon2 (#39182) üzenetére


#89874944
törölt tag

köszi, így csináltam. A gond az, hogy a grub mégis egy harmadik winyóra került :) nem keveset szívtam vele míg megtaláltam biosban.... :D hogy lehet átrakni másik winyóra?

(#39312) dokee78 válasza lev258 (#39309) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudom mi a legacy és EFI régi alaplap.

(#39313) lev258 válasza dokee78 (#39312) üzenetére


lev258
veterán

Ha régi, akkor legacy lesz. Vagyis nem tudsz partíciót csinálni, kivéve ha valamelyiket törlöd és kiterjesztettet csinálsz belőle. :(

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39314) dokee78 válasza King Unique (#39300) üzenetére


dokee78
félisten

Töröltem a 40 GB partíciót és ugyanúgy nem látja a formázatlant sem

(#39315) dokee78 válasza lev258 (#39313) üzenetére


dokee78
félisten

Windows partícióra nem tud települni,hogy megmaradjon a Win is ugye?

(#39316) lev258 válasza dokee78 (#39315) üzenetére


lev258
veterán

Így nem. Formázni kellene valamelyiket. Viszont, ha próbálgatni szeretnéd, akkor azt tudod pendrive-ról is egy darabig.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39317) CPT.Pirk válasza dokee78 (#39314) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg kellene nézned valami rendes partíció kezelő cuccal. Pl. a gparted live rendszer alól, és megcsinálni a kellő módosításokat: http://gparted.org/livecd.php

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39318) dokee78 válasza CPT.Pirk (#39317) üzenetére


dokee78
félisten

Most már hagyom.

lev258 Pendriveról nem bootol a gép sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#39319) lev258 válasza dokee78 (#39318) üzenetére


lev258
veterán

Akkor még lehet CD-ről, DVD-ről. De a beállítások, fájlok, ... nem lesznek mentve, kikapcsolásnál elvesznek. Így tényleg csak próbára jó.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39320) dokee78 válasza lev258 (#39319) üzenetére


dokee78
félisten

DVD-ről már ki próbáltam,az ékezet nélküli hozzászólásom onnan írtam. :DDD

Ha pendriveról próbálom ki akkor elmenti a beállításokat is?

[ Szerkesztve ]

(#39321) growler válasza dokee78 (#39320) üzenetére


growler
őstag

Ha az "Unetbootin"-na írod ki az ISO-t, adhatsz neki persistens lemezterületet, ekkor megjegyzi.

[link]

Az alsó ablakban, a 0-t kicseréled a kívánt értékre MB-ban.
Nem érdemes túl sokat adni, mert jól érzékelhetően lelassítja a rendszert. (a live-cd kipróbálását)
(Ez csak Ubuntu-nál, és az ezt alapul vevő (pl. L.M.) distróknál működik.)

[ Szerkesztve ]

(#39322) #89874944


#89874944
törölt tag

Linux Mint 17.2 cinnamon kernel frissítésnél mindig ezt dobja, akár a kernelupdate-el csinálom, akár [link] ezzel a leírással :U mi ez?

Beállítás: linux-image-4.1.6-040106-generic (4.1.6-040106.201508170230) ...
Running depmod.
update-initramfs: deferring update (hook will be called later)
Examining /etc/kernel/postinst.d.
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/apt-auto-removal 4.1.6-040106-generic /boot/vmlinuz-4.1.6-040106-generic
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/dkms 4.1.6-040106-generic /boot/vmlinuz-4.1.6-040106-generic
Error! Bad return status for module build on kernel: 4.1.6-040106-generic (x86_64)
Consult /var/lib/dkms/ndiswrapper/1.59/build/make.log for more information.
Error! Bad return status for module build on kernel: 4.1.6-040106-generic (x86_64)
Consult /var/lib/dkms/virtualbox-guest/4.3.10/build/make.log for more information.
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/initramfs-tools 4.1.6-040106-generic /boot/vmlinuz-4.1.6-040106-generic
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-4.1.6-040106-generic
Warning: No support for locale: hu_HU.utf8
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/pm-utils 4.1.6-040106-generic /boot/vmlinuz-4.1.6-040106-generic
run-parts: executing /etc/kernel/postinst.d/zz-update-grub 4.1.6-040106-generic /boot/vmlinuz-4.1.6-040106-generic

egyik log:[link]

másik log: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39323) lev258 válasza #89874944 (#39322) üzenetére


lev258
veterán

Könnyen lehet, hogy az említett programokkal baja van. Amúgy meg Mint-re 4.1-es kernel? :F

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39324) #89874944 válasza lev258 (#39323) üzenetére


#89874944
törölt tag

Mint-re nem jó a 4.1? csak a 3.9? :U

(#39325) lev258 válasza #89874944 (#39324) üzenetére


lev258
veterán

Miért akarsz egyáltalán kernelt cserélni rajta?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39326) #89874944 válasza lev258 (#39325) üzenetére


#89874944
törölt tag

videó nézés közben felfele futó csíkok mennek :U AMD APU 5800k... gondoltam az új kernelben van már hozzá driver.
Egyébként felment a 4.1 kernel. fglrx-et ajánlott használni vagy xserver-t?

[ Szerkesztve ]

(#39327) lev258 válasza #89874944 (#39326) üzenetére


lev258
veterán

A legjobb úton haladsz afelé, hogy legyen egy instabil rendszered. Még csak most kezdtél el ismerkedni vele, de máris a leglényegesebb elemeket cseréled. Ha ennyire újdonság kell, ne Mint-et tegyél fel. De akkor is meg kellene ismerkedned az alapokkal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39328) erhas01 válasza erhas01 (#39013) üzenetére


erhas01
tag

Lathronos:
Hagytam a deluge-t, kerestem másikat, qBittorrent, a tűzfal a leírtak szerint működik. Köszöntem a tűzfal beállításokat.

Más.
Feltelepítettem a Subtitle Editor-t:
Kérte ezt : ITU H.264 - install H.264 decodert - google
[link]
sudo apt-get install h264enc
sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-media
sudo apt-get update
sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Működik. :)

(#39329) dokee78 válasza growler (#39321) üzenetére


dokee78
félisten

Meglesem holnap!
Köszi,mindenkinek aki segített vagy próbált segíteni! :R

(#39330) Essejó válasza dokee78 (#39312) üzenetére


Essejó
veterán

“Az UEFI legfontosabb előnyei a BIOS-szal szemben:

• Hordozhatóság. Míg a BIOS az x64-es gépeken is csak x86 módban fut és más architektúrákat nem támogat, addig az UEFI az x86, x64, Itanium, ARM processzorokon is natív módon fut.

• Az új eszközök támogatása. Az UEFI 2,2 TB-nál nagyobb meghajtók, akár 128 elsődleges merevlemez partíció és több mint 17,2 milliárd GB méretű memória kezelését is támogatja.

• Gyorsaság. Az UEFI gyorsabb rendszerindítást és hibernálásból való visszatérést tesz lehetővé.

• Modularitás. A moduláris felépítésből adódóan az UEFI egyes részeinek frissítésekor nem szükséges a teljes tartalmat lecserélni.

• Fokozott biztonság. Az UEFI fokozottan védi a számítógépet a rosszindulatú kódok ellen azáltal, hogy a rendszerindítás folyamatát felügyeli és csak megbízható kód indulását engedélyezi. Ezzel a technológiával kiküszöböli a bootkit és a rootkit típusú támadásokat.”

Forrás

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39331) Syl


Syl
nagyúr

Egy telepített/futó programról hogy lehet megállapítani, hogy az 32 vagy 64 bites?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39332) lev258 válasza Syl (#39331) üzenetére


lev258
veterán

file parancsot próbáltad már ráereszteni a binárisra?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39333) Vladi válasza Syl (#39331) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csomag nevéből? -V kapcsolóval?

(#39332) lev258:

Jah, úgy igen:

file /usr/bin/mc
/usr/bin/mc: ELF 64-bit LSB executable, x86-64, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.6.32,

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39334) ubyegon2 válasza #89874944 (#39326) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A10 5800K van nekem is, azzal egyáltalán nem lehetne semmi gond a nyílt driverekkel is tökéletesen fut, nem tearingelhetne a tied sem.

Ebben a válaszban minden benne van: (#39327) lev258

Jó amúgy a 4.1.x kernel is, ha már gyakorlott vagy és tudod kezelni az instabilitást. Az LTS kiadású Minta max stabilitásra ment a rolling disztrók folyamatos frissítési metodikájával ellentétben, ezért van az a kernel benne, amit stabilnak tudnak!

GRUB visszaállítása

GRUB útmutató

(#39335) Syl válasza Vladi (#39333) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39336) inf3rno válasza TAKÍÍ (#39306) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Paragon extfs-el nekem látja a win az ext4-et, szóval ez nem szempont. Ha külön vinyón van minden oprendszer, akkor a bios-nak is van boot menüje, amit tudsz használni, nem kell a grub. Gond nélkül tudnak közös HDD-t használni, ez sem szempont.

Buliban hasznos! =]

(#39337) SteveL


SteveL
aktív tag

Egy bő hete én is összeraktam egy három operációs rendszeres laptopot (Win 7, Win 10, Linux Mint KDE, mindegyik 64 bites), ráadásul MBR-es lemezre, mert a konkrét Toshiba laptopra a Win 7 x64 UEFI-ben nem volt telepíthető. Mivel muszáj volt, hogy a Windowsok egyetlen partícióra menjenek fel az MBR miatt, ezért először mindig létrehoztam egy partíciót a teljes szabad területre (nem a Windows telepítőjével), és csak a másodiknak feltett Win10 után metszettem le egy részt linuxnak, na ezt már nem látta a linux telepítő.

A vége az lett, hogy újra kellett kezdenem az egészet, és létre kellett hoznom Linux Live módban előre az összes szükséges partíciót, és újra feltelepíteni mindent sorban.
Még egy kellemetlenség ért, a Linux Grubja csak a Windows 10 indítómenüjét vette be a listába, a 10 előtt feltett Win7-et külön nem. Ezért a Windows-okat csak két menün keresztül lehetett indítani.

Végül az EasyBCD programmal inkább a Windows betöltőjéhez adtam a linuxot, így legalább egyben van egy op- rendszer listám indításkor. Más kérdés, hogy a Linux még így sem indul közvetlenül, mert előbb behozza a saját oprendszer-választó menüjét. De ennek a megjelenítési idejét levettem 3 másodpercre, így nem zavaró a dolog.

Szerk.:
Ezt csak okulásképp írtam, most nincs semmi probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#39338) whbear válasza inf3rno (#39336) üzenetére


whbear
senior tag

Épp ma volt vele egy jó kis adatvesztésem.

Van valakinek tapasztalata touch screen gépre Linuxot témában? Egy Gigabyte S 1080-ra szeretnék tenni Arch +KDE-t. Onscreen keyboard és touch screen driver miatt kérdezem, ezért nem mertem még hozzáfogni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39339) #89874944 válasza ubyegon2 (#39334) üzenetére


#89874944
törölt tag

Köszi.
Nem tudom miért csíkozott, 4.1 megoldotta... egyébként jessie-vel se csinálja, és az is csak 3.16.7 :U
Ez még nem végleges telepítés, egyelőre csak játszok vele. A frissítéstelepítőben felajánlott 3.19.0-26 azt már stabilnak gondolják?

(#39340) inf3rno válasza whbear (#39338) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Zsír. Még jó, hogy nem sűrűn használom windows alól. Valszeg hosszú távon törlöm az egész windows-t, vagy meghagyom csak játékra, és mindent leszedek róla, ami fent van linuxon. Attól függ, hogy wine hogy reagál origines játékokra.

Feltettem a legújabb 3.16-os kernelt, de még mindig van akadás néha. Nem tudom írtam e ide, de beállítottam az óra appletet, hogy másodpercet is mutasson, és ilyen akadásoknál 1-4 másodperc ki is esik rajta akadásonként. Egér, billentyűzet megy, csak a képernyő nem frissül, illetve buffereli az inputot. Szerintetek feltegyek 3.19-es kernelt a 3.16 helyett?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39341) lev258 válasza #89874944 (#39339) üzenetére


lev258
veterán

A rendszer stabilitása és a kernel stabilitása, bár részben összefüggnek, de nem "arányosan". Egy rendszert egy stabil kernellel is tönkretehetsz, ha nem arra készítették. Mint-nél az a jellemző, hogy adott kernelre hangolják. Ez nem jelenti, hogy csak azzal működik, de okozhat gondokat, ha az ember megy a maga feje után, gondolkodás és háttértudás nélkül. Arch vonalon találod a friss (esetleg legfrissebb) csomagokat, nemcsak a kernelt. A te példádnál maradva, a videókártyához nemcsak a kernel, de pl. Mesa csomagok is lényegesek, a rendszer egyéb összetevőivel együtt, hogy minden rendben működjön.
inf3rno: Olvasd el, amit írtam. Neked is szól.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39342) inf3rno válasza lev258 (#39341) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nehezen megy a sorok között olvasás. Most akkor telepítsem vagy sem? :DD

Buliban hasznos! =]

(#39343) lev258 válasza inf3rno (#39342) üzenetére


lev258
veterán

Telepítheted, de nem jelenti azt, hogy megoldja a gondodat, vagy lehet, újabbakat okoz. Lehet régi vágásúnak nevezni, vagy mondhatjuk, hogy az eddigi gépeimmel nem volt sok gondom, nem voltak nagy igényeim, de én több év Linux használat után jutottam el először oda, hogy babráljak a kész rendszer csomagjaival ilyen szinten. Akkorra éreztem azt, hogy tudom mit csinálok, és vissza is tudom csinálni, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39344) inf3rno válasza lev258 (#39343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát legutóbbi kernel frissítésnél megjelent a grub, ahonnan vissza lehetett volna állítani, ha úgy akarom. Nem tűnik túlzottan veszélyesnek ez így, de biztos van olyan része, amit nem látok. Kipróbálom, hátha javít valamit a helyzeten. A remény hal meg utoljára. :-)

Buliban hasznos! =]

(#39345) CPT.Pirk válasza inf3rno (#39344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen asztali környezetet használsz most?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39346) inf3rno válasza CPT.Pirk (#39345) üzenetére


inf3rno
nagyúr

cinnamon 2.6.13

Buliban hasznos! =]

(#39347) Lathronos válasza whbear (#39338) üzenetére


Lathronos
őstag

Igaz, hogy 3 éves, de talán segít ez az útmutató. Arch fórumokon nem találtam használható információt erről a témáról.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39348) whbear válasza Lathronos (#39347) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ, este megnézem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39349) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nektek volt már olyan, hogy google-be gépeltetek miközben töltődött, és szóközöket tett pár karakter helyére? Ez jelentkezik nálam linux és windows alatt is firefox alól az elmúlt pár hónapban. Elképzelhető, hogy tényleg hardver hiba, ha nem a google-nél van a gond.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39350) CPT.Pirk válasza inf3rno (#39346) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tearing problémákra gyakran megoldás a KDE használata.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.