Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Madara-san válasza CPT.Pirk (#39695) üzenetére


Madara-san
tag

Értettem :K

@Fenyő: Oké, akkor Xubuntu helyett inkább a Mintre nézek majd rá.

Egyébként, Linux alatt milyen zenelejátszót illik használni, mely egy foobar2000-hez hasonló minőséget tud nyújtani?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#39702) erhas01 válasza erhas01 (#38494) üzenetére


erhas01
tag

Ismét LiveDVD-ről jelentkezem:

Ububtu 14.04.02 all in one.
Részben más programokkal kiegészítve ugyanazon rendszeren ugyanúgy kizártam magam a belépésből.

Folyamatos üzemmód mellett történt ez a kitiltási probláma mindkettő esetben.
Utóbbi esetben a qtorrent miatt piszkáltam a tűzfalat, az első esetben minden eredeti volt alapon maradt.
A böngészőben az ADPLUS -t lecseréltem ublockra ez utóbbi együtt futott a noscripttel.
Kettő szűrő együtt, tudom ütközést okozhat, vagy működésképtelen a hatásuk.
Az ADPLUST ismertem jól, de a Linuxon nekem félig másképp viselkedett, mint windows alatt. Ezért váltottam.
Minden beállítás töröltettem a böngészőben Firefox, mégis elállítódott többször is, vagy nem jegyezte meg.
Többször feltűnt a Firefox megjegyzi a jelszót, vagy az oldalt, de én újra, meg újra letiltottam.

A Flash-t átállítottam VP9, H264, stb.re .

A programokat úgy frissítettem terminalból, közben futott a program is, pl.: böngésző...
Ez így jó, vagy hiba? Be kell e zárni frissítéskor?
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Ha bezárom a terminalt, vagy lefut a frissítés, akkor visszaáll e rendszergazdáról felhasználóra az alap beállítás?
Kell az exit is?

Először a jelszó ellopás riasztott a böngészőnél, csak a levelezési rész állt le !
... ami valami csoda folytán kb. 6 órán belül megjavult,
majd később egy két óra múlva a systemback leállt, riasztott
ezután egy két órán belül a képernyővédő megjelent jelszót kért, vagy felhasználóváltást.
Belépés után eltűnt az összes szalagmenü, óra, háttérkép teljesen üres lett!
Az Alt+tab és a Super billentyűzettel ment a programok használata.
Gondolom szépen végignéztem, ahogyan óráról órára átengedem az uralmat egy rootkitnek a gép felett.
Majd az újraindításkor már kitiltott a belépési hozzáférésemtől.
Szóval, nagyon nyugodtan vettem tudomásul ezen a hétvégén megint telepítés.

Minden segítséget kipróbálok, tesztelek újból!
Biztosan a használati sorrendemen is és a felhasználói szokásomon is változtatni kell, ilyen gyorsan ugyanaz az eredmény léthehozása hozzáértés nélkül nekem esélytelen.
Valószínűleg szükségem lesz a tapasztalatokra az következő esetnél is, megkockáztatom más verzióval is lenne érzékem ehhez. :)

(#39703) Tim82 válasza Madara-san (#39701) üzenetére


Tim82
nagyúr

Deadbeef?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39704) growler válasza erhas01 (#39702) üzenetére


growler
őstag

rkhunter

Indítása:

sudo rkhunter --update
sudo rkhunter --propupd
sudo rkhunter --check

(#39705) CPT.Pirk válasza Fenyő (#39700) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez jó hír. Amit én írtam, azt a google dobta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39706) Madara-san válasza Tim82 (#39703) üzenetére


Madara-san
tag

Igen, köszi :) ez lesz az igazi

*

Most a T43 épp azt játssza velem, hogy a képernyőt nem viszi le sleep-be. Elfeketül, de a háttérvilágítás marad. Lehet ezen segíteni, valami gyönyörű egysoros paranccsal?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#39707) Lathronos válasza cs_dy (#39697) üzenetére


Lathronos
őstag

Rendszerindítási eszköz: /dev/sda (Western Digital Corp. WD2500AAKX-6)

Ami a második kérdést illeti, ha nincs vesztenivalód, szerintem telepítsd újra a Mageia-t.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39708) Lathronos válasza erhas01 (#39702) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Pont tegnap frissítettem az ISO-t 14.04.3-ra. Szerintem tegyél vele egy próbát.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39709) cs_dy válasza Lathronos (#39707) üzenetére


cs_dy
tag

Egy párszor már feltelepítettem. Majd még ma próbálkozok.

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#39710) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok, a kérdésem a következő:
terminálból hogyan tudok megnyitni egy *.pdf fájlt? Windows alól PuTTY-val próbálkoznék. Előre is köszönöm.

Valószínű, hogy jönni fogok még kérdésekkel, mivel az egyetemi programozás alapjai kurzuson Linuxot kell használni, én pedig csak most ismerkedem a rendszerrel. (Amúgy Debian Linux meg az egyetemi gépeken)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#39711) Sonja válasza vimes (#39710) üzenetére


Sonja
veterán

less valami.pdf

Ez megjeleníti a pdftotext által adott kimenetet.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39712) vimes válasza Sonja (#39711) üzenetére


vimes
senior tag

Kipróbáltam a less paranccsal, de valami katyvasz szöveget dobott ki (mármint a paraccsal nem volt gond, csak kb. úgy nézett ki a szöveg, mintha windows-os jegyzettömbbel nyitnál meg egy pdf fájlt). Nincs arra valami megoldás, hogy Adobe Readerrel nyissa meg a fájlt, vagy ahhoz már Linux kell? Vagy esetleg az egyetemi szerverről a saját számítógépemre lementeni a pdf-et? Akarok majd Linuxt telepíteni a gépre, hogy könnyebbé tegyem az életem, de most kezdtem az iskolát, hirtelen azt se tudom hol áll a fejem.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#39713) Lathronos válasza erhas01 (#39702) üzenetére


Lathronos
őstag

1. "Ez így jó, vagy hiba? Be kell e zárni frissítéskor?
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade"

Ez komoly, hogy LIVE rendszert akarsz frissíteni? Miközben frissítünk, ne fusson semmi.

2. "Ha bezárom a terminalt, vagy lefut a frissítés, akkor visszaáll e rendszergazdáról felhasználóra az alap beállítás?
Kell az exit is?"

Elég csak simán bezárni a terminált.

3. "Gondolom szépen végignéztem, ahogyan óráról órára átengedem az uralmat egy rootkitnek a gép felett.
Majd az újraindításkor már kitiltott a belépési hozzáférésemtől.
Szóval, nagyon nyugodtan vettem tudomásul ezen a hétvégén megint telepítés."

Linuxra írt rootkitekből és egyéb finomságokból nagyon kevés van(és többségük nem is igazán működik), ezek is leginkább adathalászok. De ha egybe is belefutsz amely linux/unix specifikus az nagyobb csoda mint 5 találattal nyerni a lottón 5 milliárdnál.

De mint említettem, frissítettem Ubuntut 14.04.3-ra, amelyben sok bug javítva lett. Többerk között ublock van ADBLOCK helyett.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39714) Rimuru válasza vimes (#39712) üzenetére


Rimuru
veterán

Linux ismeret erosen ajanlott, kesobb is sokat fogjatok hasznalni. :K Windows alatt Xming es putty segitsegevel tudod forwardolni a X-et, igy ssh-n belepve grafikus programokat is hasznalhatsz, de ezt nem ajanlom mert lassu. Inkabb hasznalj pl ftp klienst (total commander, winscp) a fajlok letoltesehez.

Vigyázat, csalok!

(#39715) beloadjoker válasza Lathronos (#39713) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hali!

Gonodltam kipróbálom az iso-d valamit befolyásol? további frissítések ilyesmikre gondolok, esetleg nvidia driver telepítésénél adódik e valami probléma vagy iylesmi vagy ugyanúgy csinálhatok mindent mint a "sima" ubuntunál/mintnl stb? /Egyéként lehet hogy nem ez a megosztó a legjobb választás max 1,4 mbal csorog nekem lefelé/
Ja és ez az lts verzió ugye?
És még egy dolog autó bejelentkezést nem kötelező beállítani ugye?
:R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#39716) rii


rii
nagyúr

havernak valami Lumia telefonja van
a régi gépén asszem Lubuntu van, az felhozta a file manager side bar-ján azonnal, hogy fel lett csatlakoztatva USB-n

de az Antix-on nem találom sem a /media -ban sem a /mnt -ben

hol lehetne mount-olnu a telefonját?

(#39700) Fenyő:
havert lehet hogy érdekelné a synaptic-on belüli rendszerfrissítés ...
megkérdezhetném, hogy hogy kell a Syanaptic-on belül a rendszerfrissítést megcsinálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39717) Lathronos válasza beloadjoker (#39715) üzenetére


Lathronos
őstag

1 Ugyanúgy viselkedik, mint az alap Ubuntu. Az, hogy a grafikus környezet Cinnamon 2.6 és nem az alapértelmezett Unity, semmiféle negatív következményt nem jelent a stabilitás és erőforrásigény szempontjából. Frissíteni is ugyanúgy lehet, nem lesz rendszerösszeomlás. Én már 3 napja ezt használom és semmi gondom vele. A Cinnamon még kevesebb RAM-ot is eszik mint a Unity. A tárhely pedig azért ez, mert a MEGA sokak számára akik nem 3-4 GB RAM-mal rendelkeznek felejtős, a Google Drive meg megszakad egyeseknél letöltés közben.

2. Mivel 14.04 így persze, hogy LTS. Én csak azokból készítek remastert. :)

3. Nem kötelező az autologint bekapcsolni, az csak egy kényelmi opció.

Ha van még kérdés, általában a nap folyamán 4-5x bejelentkezek. Ha nem is rögtön, de még aznap válaszolok.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39718) Lathronos válasza rii (#39716) üzenetére


Lathronos
őstag

Telepítsd az mtptools, jmtpfs és mtpfs csomagokat. Ezután már látni fogja a Lumia-t. :)

Synapticos frissítés: az Állapot gombra kattintasz it kiválasztod a Telepítve(frissíthető) opciót, kijelölöd az itt található összes(vagy csak számodra fontos frissítést) és az Alkalmaz gombra kattintasz.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39719) beloadjoker válasza Lathronos (#39717) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi!
Igen hát erővel nincs gond viszonylag erős vasra teszem /i7 16gb ram ssd/ viszont lehet majd lecserélem xfcere én azt jobban szeretem de majd meglátom, köszi ha minden működik több kérdésem szerintem nem lesz :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#39720) beloadjoker válasza Lathronos (#39717) üzenetére


beloadjoker
őstag

Illetve de mégis lenne Egy kerdesem a laptop mode mit takar pontosan? Kis thinkpad x200amra mindig tlpt teszek de abban p8600 van nagyobb gepemben i7 4700 van es erre ntudom mit tegyek hogy valami norm uzemidom legyen igpvel ha nem kell a dedikalt
Szóval a kérdés mi van a te isodban es mi kell meg hozza?, aztan gondolom felteszek egy nvidia drivert majd meg egy bumblebeet, /igy alapból igp lesz használva ugye? Es menüből vagy optirunnal lehet dedikaltal futtatni a többit/
De ezen kívül tlpben meg egy rakat energiagazdalkodos cucc van azert kérdezem hogy mi kell majd meg vagy inkább kell e a tlp

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#39721) Lathronos válasza beloadjoker (#39720) üzenetére


Lathronos
őstag

Laptop mode tools és beállítása. TLP-t nem ismerem, de majd kipróbálom. Amúgy laptopot már nem használok. Ismerem a ThinkPad-eket, nagyon jó masinák.

Bumblebee-ről semmit sem tudok, most jelenleg AMD kártyám van, azelőtt meg Geforce GTS250-em volt amihez nem kellett mivel ugyebár 1 magos kártya.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39722) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Frissítéssel kapcsolatban kérek segítséget.
Az uname -a parancsra ezt látom a terminalban:

Linux apa-Aspire-5730 3.16.0-38-generic #52~14.04.1-Ubuntu SMP Fri May 8 09:43:57 UTC 2015 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Eszerint akkor a 3.16.0-38-as kernel van a gépemen ha jól értelmezem.
Tegnap a frissítés kezelőben megjelent ez:

Azt szeretném megtudni hogy kell-e nekem ezt telepíteni?
Illetve ha nekem a 3.16.0-38-as kernel van ez pedig 3.13.0-63.103-at ír akkor ez most lecseréli a kernelt egy régebbire?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39723) lev258 válasza Apaxp (#39722) üzenetére


lev258
veterán

A Mint elég egyedi megközelítést alkalmaz kernelfrissítésekkel kapcsolatban. Azt javaslom, egyszerűen ne foglalkozz vele. Mint-en a 4-es, 5-ös szintű frissítésekkel ne foglalkozz. Viszont arra figyelj, hogy ne akarj Terminálból frissíteni, mert az ezt nem veszi figyelembe.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39724) Apaxp válasza lev258 (#39723) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm. Akkor rányomtam a frissítés figyelmen kívül hagyásra.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39725) rii válasza Lathronos (#39718) üzenetére


rii
nagyúr

Köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39726) Penty válasza Lathronos (#39713) üzenetére


Penty
tag

"... Miközben frissítünk, ne fusson semmi."

Háááát... Szerintem ez nem teljesen igaz.
Mondjuk nem ismerem a kartács által használt Ubuntu 14.04.02 all in one-t, de ha pl. a böngésző frissül, miközben éppen nyitva van a böngésződ, akkor csak a következő böngészőindításkor fog életbe lépni a frissítés. Addig nem! Ugyan ez vonatkozik a többi programra is.
Szóval szerintem nyugodtan futhat bármilyen program frissítés közben. Nem windows ez, hogy egy frissítés ganajra vágja a rendszert... (Írom mindezt egy Debian alól...)

(#39727) Cyrin válasza Apaxp (#39722) üzenetére


Cyrin
addikt

ja, 3.16-os kernel van fent nálam is, de bőszen jönnek a frissítések 3.13-hoz, de minek, 3.16-hoz meg semmi...

(#39728) Lathronos válasza Cyrin (#39727) üzenetére


Lathronos
őstag

A 4-es kernelből is szinte hetente jön új verzió, a 3.19 is kap frissítéseket, a 3.16 meg le van ejtve. Olyan ez mint a Google android stratégiája: "minek adjunk ki frissítést, javítást a 4.2-re és 4.4-re(amik mellesleg tele vannak biztonsági résekkel) mikor már a 6.0-nál tartunk. Tessék évente új telefont venni és haladni a korral". Nevetséges, komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39729) Cyrin válasza Lathronos (#39728) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam pont kéne a kernel hibajavítás a Samsung SSD firmware frissítés miatt, persze feltehetném külön is, de akkor is kivárom, kíváncsi vagyok mikor lesz vagy lesz-e, aztán egyszer megunom...

(#39730) lev258 válasza Cyrin (#39729) üzenetére


lev258
veterán

Ebben a Mint-ben nem fog megtörténni (nem hinném).
Lathronos: Mint esetén nem egészen erről van szó. Meg csupán a kernelfejlesztést tekintve se.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39731) ubyegon2 válasza Cyrin (#39729) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arch alapra kéne helyezkedned, ott hamar jön a 4.2. :)

(#39728) Lathronos Régebbről emlékszem, hogy a 3.16 hamar kikerült a stable kosárból is.

[ Szerkesztve ]

(#39732) Cyrin válasza ubyegon2 (#39731) üzenetére


Cyrin
addikt

voltam már, de elmúlt... :D

(#39733) ubyegon2 válasza Cyrin (#39732) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor külön kell felraknod a 4.2-t. ;)

(#39734) vimes válasza Rimuru (#39714) üzenetére


vimes
senior tag

Tudom, meg kell tanulnom normálisan használni a Linux-ot. De ez a Total Commanderes módszert kipróbálom, hátha, köszi!

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#39735) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Olyan programot keresek amivel tudnák videókat vágni,konvertálni különböző formátumokba.avi divx stb..

A program Linuxmint-re kellene

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#39736) Sonja válasza hódmaci (#39735) üzenetére


Sonja
veterán

Vágásra/szerkesztgetésre Shotcut, míg konvertálásra FF Multi Converter.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39737) ubyegon2 válasza hódmaci (#39735) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Én nem használok ilyesmit, de itt van pár alternatíva, pontosíthatod még a keresést.
Például Sonja ajánlatára ezt adja. Meg ezt, shotcut. :)

[ Szerkesztve ]

(#39738) ghost364


ghost364
senior tag

sziasztok!
ma kipróbáltam az elementary os-et egy live pendriveról, és mivel megtetszett, gondoltamf el is telepítem a 64-bites Win8.1mellé. a telepítő fel is kínálta a lehetőséget, hogy feltelepíti windows mellé, és elkezdtem a folyamatot. a D:-t partícionáltam ketté, a ~250 gigából kb.100-at hagytam az elementarynak. a telepítés rendben lezajlott, és kért egy újraindítást. viszont csak a windows indul el, attól függetlenül, hogy a windows boot managert, vagy a hdd-t választom az uefiben. tudok ezzel valamit kezdeni, vagy rakjam fel esetleg, mint elsődleges rendszert?

(#39739) Lathronos válasza ghost364 (#39738) üzenetére


Lathronos
őstag

A GRUB-ot(linux rendszerindító menüje) rossz helyre telepítetted. Ha mutatsz egy gparted képernyőmentést, meg tudom mondani hová telepítsd.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39740) agy73p


agy73p
senior tag

Egy hálózatba tennék egy Lubuntut és egy Manjarot, hogy egymás közt vezeték nélkül tudjak fájlokat cserélni. Hogy kell nekifogni? :F

(#39741) #21078528 válasza agy73p (#39740) üzenetére


#21078528
törölt tag

SSH...

(#39742) ghost364 válasza Lathronos (#39739) üzenetére


ghost364
senior tag

(#39743) Lathronos válasza ghost364 (#39742) üzenetére


Lathronos
őstag

Tehát telepítéskor a következőt kell a GRUB-nál megadni: /dev/sda

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39744) ghost364 válasza Lathronos (#39743) üzenetére


ghost364
senior tag

köszi a segítséget! :R

(#39745) _Dumber_ válasza agy73p (#39740) üzenetére


_Dumber_
őstag

..és ha az ssh megvan, akkor a grafikus felületen már lehet sftp-t indítani.

(#39746) erhas01


erhas01
tag

Kérdésem volna, a többi helyre elég igen,nem is:

Az egyik Samsung Green 1,82TiB HDD. (Kettő egyforma is van. Az egyiken van adat.)
Hogyan tudom megnézni, pl.: Terminal alatt:

1 Volt e formázva, vagy sem xp alatt (ntfs ) .
2 Van e rajta adat.

3 Egybe legyen partiticionálva? Kettőbe? Gparted /dev/sdb1, /dev/sdb2

4 Gpatred szerint: ( Ezek szerint ez az üres.)
Partíció és a Fájlrendszer lefoglalatlan,
Használt, Szabad és Jelölők üres.

5
Jó-e így? A Gparted-del létrehozok: ( ext4 )
Az egész /dev/sdb lemezen Kiterjesztett partíció. #4
Majd ezen belül létrehozok egy Logikai partíció felére leméretezve. #5
Majd a maradék területre még egy Logikai partíció. #6
6
Partíció nevének megadását a létrehozás után kell?
7
Kell-e valami hely a partíciók elé, közé, mögé, vagy alapon ok?

sudo fdisk -l

Disk /dev/sda: 120.0 GB, 120034123776 bytes
255 fej, 63 szektor, 14593 cilinder, összesen 234441648 szektor
Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Lemezazonosító: 0x000c20ee

Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
/dev/sda1 * 2048 219893759 109945856 83 Linux
/dev/sda2 219895806 234440703 7272449 5 Kiterjesztett
/dev/sda5 219895808 234440703 7272448 82 Linux lapozó / Solaris

Disk /dev/sdb: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
255 fej, 63 szektor, 243201 cilinder, összesen 3907029168 szektor
Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Lemezazonosító: 0x40693b6f

(#39747) Rimuru válasza erhas01 (#39746) üzenetére


Rimuru
veterán

1-2: A mostani fdisk kimenet alapjan azt meg tudjuk mondani hogy jelenleg nincs rajta particio (ez nem jelenti azt hogy nem volt, viszont pontos particios tabla ismeret hianyaban nem allithato vissza ha volt is).

3. Attol fugg mire hasznalod, ha csak adatoknak kell szerintem egybe erdemes

4. elso pont

7. jo ahogy alapbol csinalja

5-6 harmas pont, vagy ird le mire hasznalnad.

Vigyázat, csalok!

(#39748) erhas01 válasza Rimuru (#39747) üzenetére


erhas01
tag

1 Elvileg üres. Az jó! Nekiállok.

SSD a gépben.
A 1. WD Green Adattárolás, jelenleg nem folyamatos üzemmód.
A 2. WD Green Sharkoon drive link 3.0 Usb combo-n, vagy külső házba kerül.
Néha folyamatosan üzemelve.
A 3. WD Red HDD-t, -ha megtalálom- ez lesz az adattároló.
Külső házba kerül minden, mert paneltápot használok.

(#39749) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok!

Segítsetek.
Szeretnék áttérni Windows 10-ről Ubuntu-ra azon belül is a Studiora.
Nekem 1 program van ami igazából hiányozna az az Fl Studio ami ugyebár csak windows-ra van.
Tud valaki olyan beállítást vagy esetleg leírást amivel frankón menne?
plusz még a windows-os VST Pluginek is mennek rendesen?

Válaszotokat köszönöm.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#39750) CPT.Pirk válasza Joccc07 (#39749) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy nézem, többnyire működik a cucc Wine alatt. Itt nézd meg, hogy mi hogyan van benne: [link], le van bontva a különböző verziókra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.