Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) lajafix válasza McSzaby (#13898) üzenetére


lajafix
addikt

A szigetelés páratechnikailag is tervezve lett? Gondolom valami igazi szakértőt hívsz hogy átnézze.

Rock'n Roll

(#13902) axioma válasza McSzaby (#13898) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nagyon attol fugg, hogy szakszeru-e amit csinaltak. Egyreszt a mar emlitett paratechnika, de mivel ezek alulrol nem szigeteltek a labazati szigeteles, valamint a teto, es az ablakok is egyutt kell egy ara'nyos es mukodo szigetelesi rendszert alkosson. Sajnos lattam en is olyat hirdetni, amikor tkp. "bepucolas" helyett par cm EPS hoszigetelo tablat felraktak, mondvan alig dragabb es akkor mar mint szigetelt jobban eladhato...

(#13903) updog válasza updog (#13872) üzenetére


updog
senior tag

Megvan a válasz a Lakástámogatási osztálytól (nem állítom hogy hivatalos állásfoglalás, de ez a válasz):
CSOK-kal terhelt ingatlanba két módon lehet vállalkozást bejelenteni:
1. már a CSOK szerződés előtt jelzed hogy ezt foglalják bele, hogy vállalkozás székhelye lesz az ingatlan, akkor OK
2. ha már megvan a szerződés, akkor a banknál*** kell jelezni, hogy szeretnél székhelyet létesíteni. Ennek kötelező megtörténnie a székhely bejelentés előtt.

Röviden: én jelen esetben megszívtam, mert megtörtént a bejelentés, tehát valszeg vissza kell fizetnem a CSOK-ot alapkamattal terhelve. Boldogan fogom megtenni, lekerül az állam jelzáloga a lakásról, és soha többé nem kell ezzel sz*rakodni.

*** igen, a bankba mentem először, elhajtottak hogy azt se tudják miről van szó, menjek az Államkincstárhoz, onnan küldtek a Kormányhivatalhoz... tanulság: mindig mindenről kérjetek írásban állásfoglalást! - ha most lobogtathatnám a banknak, hogy tessék, elküldtetek, és mint kiderült, végig a ti felelősségetek ennek a bejelentésnek az intézése, az priceless lenne.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13904) spsalvia válasza updog (#13903) üzenetére


spsalvia
csendes tag

Én még nem kaptam választ, de eléggé furcsállom azt, amit te kaptál.

A törvény szövegében ez van:
"... 2019. december 31-éig teljes bizonyító erejű magánokiratba foglaltan, büntetőjogi felelősség vállalásával nyilatkozhat arról a hitelintézetnek, hogy az állam javára bejegyzett elidegenítési és terhelési tilalom fennállása alatt a kedvezményből vásárolt vagy épített új lakást
a) a legalább többségi tulajdonában álló gazdasági társaság - ide nem értve a részvénytársaságot -, illetve
b) az általa folytatott egyéni vállalkozói tevékenység
székhelyeként a cégnyilvántartásba, illetve az egyéni vállalkozók nyilvántartásába bejelentette, illetve be kívánja jelenteni.
"
Értelmezésem szerint már bejelentett cégre is vonatkozik az utólagos nyilatkozat tételi lehetőség, ami az általad kapott állásfoglalás szerint viszont nem lehetséges. Szerintem a módosítás célja is ez volt, hogy azok, akik már bejelentették a saját vállalkozásukat a CSOK-os ingatlanukba, legalizálhatják a helyzetet.

Ejjj, de bizonytalan ez még így is....

(#13905) updog válasza spsalvia (#13904) üzenetére


updog
senior tag

szerk: ez a "16/2016. (II. 10.) Korm. rendelet az új lakások építéséhez, vásárlásához kapcsolódó lakáscélú támogatásról" rendelet szövegéből van (szöveg alapján logikus), viszont nekem használt lakásra adták... szóval részemről úgy tűnik, nem változott semmi.

szerk.szerk: "17/2016. (II. 10.) Korm. rendelet a használt lakás vásárlásához.."-ban is benne van :D vááh. Na visszakérdezek aztán meglássuk.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13906) spsalvia válasza updog (#13905) üzenetére


spsalvia
csendes tag

:K
Remélem, most már én is kapok választ tőlük...

(#13907) szeraj


szeraj
csendes tag

Van már tapasztalata valakinek lakáshitel támogatás jelzáloghitel csökkentésére?
A kérdés az lenne a gyermek mikor számít be ilyenkor? A hitelszerződés kötés korábban kell megtörténnie, mint a gyermek születés? Esetleg hitelszerződés módosítás bezavarhat? Adós, adóstárs utólagos módosítása, hogy csak az anya és apa legyen a szerződésben?

A pontos történet, hogy egyedül vagyok adós és többen vannak adóstársak, békéért e feleségem is. Két éve kötöttük a szerződést. Egy gyermekünk már született. De még kettőt szeretnénk. A szerződés módosítása befolyásolhatja, hogy állami támogatás keretéből kiessünk?
Mikor lehet az állami támogatást igényelni? A második gyermek születésekor? Vagy érdemes a szerződést minél hamarabb módosítani, vagy csak a támogatás igénylése előtt.

Feleslegesen nem módosítanék rajta, mert az +150e költség.

Köszi a segítséget.

(#13908) szamovar


szamovar
tag

Azt tudja valaki, hogy önkormányzati kamatmentes lakáshitelbe lehet-e LTP-ből betörleszteni?

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#13909) axioma válasza szamovar (#13908) üzenetére


axioma
Topikgazda

Olvasgasd az ASZF-et, de szerintem ez az egyik amire kiterjesztettek me'g 2006 korul (meg cegesre is).
Funda 4 par. (1)-ben van ez:
d) az a)-c) pontokban meghatározott célok finanszírozására pénzügyi intézménytôl
vagy biztosítóintézettôl felvett kölcsön, pénzügyi intézménytôl igénybe vett
pénzügyi lízing, vagy ilyen kölcsönhöz vagy lízinghez kapcsolódó, külön
törvényben meghatározott gyûjtôszámlahitel, valamint a hitelintézet által
folyósított és igazolt célra felhasznált munkáltatói, illetve települési önkormányzat
által nyújtott kölcsön teljes vagy részleges kiváltása

(#13910) Sempronius89


Sempronius89
tag

Sziasztok!

Nekem még nem aktuális a lakásvásárlás, viszont végre kaptam egy olyan állásajánlatot amiért már megéri nekem Budapestre albiba költözni.

Ezzel kapcsolatban kérdem, hogy így lassan 2020-ban melyek a kerülendő zónák Budapesten ahol semmiképp sem éri meg keresgélni?

Azt azért elmondanám, hogy Miskolcról jövök szóval 1-2 negatív dolgot sajnos már "megszoktam" így azt nem várom el, hogy a lakóközösség mindenképpen pacifista környezetvédelmi aktivista fogorvosokból és nagycsaládos református lelkészekből álljon. Viszont szeretnék azért akár éjszaka is úgy hazamenni, hogy ne kelljen értékeimet féltenem.

[ Szerkesztve ]

(#13911) Nerd válasza Sempronius89 (#13910) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hello,

Probald meg a kerdest a [link] topicban is.

Nekem Del pest a nogo zona, VIII, IX, X keruleteket sem kedvelem, de a 8 es 9 rehabilitalt reszei jok, ezen kivul minden keruletben vannak gazos utcak, hazak...

(#13912) concret_hp válasza Sempronius89 (#13910) üzenetére


concret_hp
addikt

amik 15 éve nagyon necces helyek voltak, azok teljesen be vannak kamerázva már.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13913) Mercutio_ válasza concret_hp (#13912) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól még a gangos bérházban kirabolnak ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13914) Sempronius89 válasza Nerd (#13911) üzenetére


Sempronius89
tag

Köszi átvittem a kérdést abba a topikba.

(#13915) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Sziasztok!

A helyzet az, hogy testvéreimmel örökölni fogunk néhány ingatlant, mostani értéken 40 millió Ft értékben. Úgy tervezzük, hogy ezeket majd eladjuk, és a pézen osztozunk. Mivel négyen vagyunk, a rám eső rész mindennek a negyede. Ebből kellene vennem egy saját lakást. Amire kíváncsi vagyok, hogy adózás és a költségek levonása után milyen értékű ingatlanra futja majd, mekkora értékű ingatlant érdemes nézegetnem? Semmilyen hitelt nem akarok felvenni.

(#13916) Fandango válasza SzekeresPeti (#13915) üzenetére


Fandango
veterán

Ez így önmagában kevés.
Az ország melyik részén, mekkora ingatlanra lenne szükséged, új vagy használt?
Illetve ha jó értem akkor lesz 10 milliód az ingatlanok eladásából? Amiből még lejön az adó és a költségek?
Ezen felül van még megtakarítás amit az ingatlanra tudsz fordítani?

[ Szerkesztve ]

(#13917) SzekeresPeti válasza Fandango (#13916) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Teljesen mindegy, hogy az ország melyik részén, a kérdésem az ingatlan árára vonatkozik.
Jól érted, 10 milliót ér a rám eső rész, mire lejön minden költség, mekkora értékű ingatlanhoz juthatok hozzá belőle?
Teljesen lényegtelen, hogy van-e megtakarításom, mivel az örökségből akarom fedezni az új ingatlant, benne van a kérdésben. Légyszíves próbálj szó szerint értelmezni.

(#13918) Fandango válasza SzekeresPeti (#13917) üzenetére


Fandango
veterán

Ha erre ilyen stílusban tudsz válaszolni, akkor tőlem többre ne számíts. :U

(#13919) 426os válasza SzekeresPeti (#13917) üzenetére


426os
őstag

10M Ft-ból tudsz venni egy egész korrekt tanyát valahol a dél-alföldi régióban, közel a déli határhoz. Talán marad is a pénzből valamennyi.

[ Szerkesztve ]

.

(#13920) kacsyx válasza SzekeresPeti (#13917) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mivel nem tudjuk a korod, hogy szereztél-e már korábban ingatlantulajdont, házas vagy-e, az ügyvéded milyen áron dolgozik, etc., így erre nehéz válaszolni. Mivel gondolom akarsz majd bútorokat, meg felújítani is (mivel lényegtelen a megtakarításod és szó szerint kell értelmezni így nem tudhatjuk) és gondolom új lakás nem fog beleférni, ezért szerintem számolj 10 millióval, ha el tudjátok adni annyiért, amennyit gondoltok. Persze azt sem tudjuk, akartok-e ingatlanost bevonni, de ez sem tartozik a kérdéshez.

(#13921) SzekeresPeti válasza Fandango (#13918) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Elnézést, nem állt szándékomban udvariatlanul fogalmazni, tudom, hogy csak segíteni akarsz, egyszerűen csak nem értem miért kérdezed ezeket.

(#13922) Revolit válasza SzekeresPeti (#13921) üzenetére


Revolit
senior tag

Egyébként ingatlan.com-on nézted? Sokkal okosabbat szerintem itt sem fogunk tudni mondani.
Főleg, hogy sokan Budapestiek, és azt ismerik a legjobban. De Budapesten ebből amúgy semmit. De tényleg semmit.

[ Szerkesztve ]

(#13923) Fandango válasza SzekeresPeti (#13921) üzenetére


Fandango
veterán

Mert ilyen alapon nem lehet semmi ajánlani.
Ha azt mondom vegyél Békéscsabán egy 1,5 szobás lakást vagy Sarkadon egy 80nm-es kertes házat, mert talán az belefér, de te Zalaegerszegen laksz, ahol már ez a lakás vagy ház nem fér bele a keretbe, akkor semmire nem mész.
Szóval ha nincsenek konkrét adatok hogy hol és összesen mennyiből szeretnél ingatlant venni nem lehet segíteni. Illetve előttem kacsyx is felvetett elég sok kérdést ami a döntést befolyásolja.
De tényleg az a legegyszerűbb amit Revolit ír, ingatlan.com és megnézed adott összegből adott helyen mit kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#13924) SzekeresPeti válasza 426os (#13919) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Én nem azt szeretném tudni, hogy milyen ingatlant vehetek 10 millióból, hanem h milyen adókkal és költségekkel kell számolni mert tudni szeretném mennyi fog a 10M-ból maradni. Aztán az is fontos lenne, h milyen költségekkel jár az új ingatlan megvétele, vagyis forintban milyen értékű ingatlanokat érdemes nézegetnem.

(#13925) Fandango válasza SzekeresPeti (#13924) üzenetére


Fandango
veterán

Sok változós a dolog, ezért konkrét számokat nem tud senki adni, de olvasd el pl. ezt a cikket, és nagyjából be tudod lőni.

(#13926) Mercutio_ válasza SzekeresPeti (#13924) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre ennyi infó alapján senki nem tud pontos választ adni.
Hívj fel egy régóta ingatlanok adás- vételével foglalkozó ügyvédet és kérdezd meg 1/2-1 órányi ilyen jellegű tanácsadás mennyibe kerül nála. Tippre 5-10 ezer lehet.

Ha majd a lakás adás- vételénél tartotok arra figyeljetek, hogy bár az a szokás, hogy a vevő hozza (és fizeti) az ügyvédet, de jó ha az eladónak is van aki legalább a másik által elkészített szerződést átnézi, a rátok nézve túlzó vagy előnytelen feltételeket jelzi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13927) Sanyi.mTs válasza SzekeresPeti (#13915) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Laknál az ingatlanba vagy kiadnád?

(#13928) SzekeresPeti válasza Sanyi.mTs (#13927) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Laknék.

(#13929) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Lakást cserélnénk, és a felújítás/átköltözés/eladás idejére (terv szerint fél év) az ingatlan értékének kb. 35%-át kitevő áthidaló hitelt/kölcsönt vennénk fel. Lakástakarék, egyéb nincsen, csak a két ingatlan.

A lényeg, hogy a tőkerészt, vagy akár a teljes összeget a futamidő végén egyben szeretnénk visszafizetni, a havi teljesítés durva lenne.
Egyedül az Erste Banknál találtam hasonló megoldást: Áthidaló hitel, aminél havonta csak a kamatot kell törleszteni, a tőketörlesztés a régi lakás eladása után esedékes. Ráadásul a kamatperiódus fél éves, és a THM is kedvezőbbnek tűnik a személyi kölcsönöknél - utóbbiak azért sem jöhetnek szóba, mivel min. 1 év a futamidejük.

Tudtok esetleg valamilyen hasonló megoldásról, más pénzintézetnél?
Kis gond az is, hogy nem Erste-s vagyok, szóval még bankot is kellene váltanom...

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13930) AxBattler válasza AxBattler (#13929) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy simán felveszek egy lakáshitelt és előtörlesztek... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13931) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok. Ha minden igaz a jövő héten sikerül eladnom a kis garzonomat 20 millió Ft-ért Szigetszentmiklóson. Nem sürgős most lakást vennem, megvárnàm a tavaszt. Szeretnék a mostaninál 1-2 szobával nagyobbat. Szerintetek mi várható a piacon 3-4 hónap múlva? Elképzelhető, hogy ezen az àron már vehetek 60 nem körülit? Sajnos ezeknek az alja most 22-23 millió Ft.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13932) Shade45 válasza Ace Ventura (#13931) üzenetére


Shade45
senior tag

Ingatlanosok stagnálást/enyhe csökkenést várnak az árakban, túl nagy dolgokat ne várj szvsz.

(#13933) axioma válasza Ace Ventura (#13931) üzenetére


axioma
Topikgazda

En kicsit szkeptikus vagyok, ne legyen igazam, de tartok tole, hogy csak a szezonalis arcsokkenes az, amit most mar nem uberel a durva aremelkedes. Altalaban mindenki tavasszal akar venni, mert akkor nem kell a felujitas alatt futeni, meg az ev vegi penzmozgasok miatt is sokszor jobb a tavasz (vagy peldaul mar az ev vegen ha uj fizu van jobb a hitelkepesseg is).
Tehat ha eldobod az elmult 5 ev torteneseit, es visszabb nezel, abbol az latszik hogy osszel/telen olcsobb venni, mint tavasszal.
Termeszetesen szigoruan szvsz.

(#13934) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ha eladnék egy ingatlant többért mint amenyiért vettem és 5 éven belül vagyok. Ugye elvileg akkor a különbözetet (Eladási ár - (vételár + értéknövelő beruházások)) le kell adózni.

Na most hogyha nem jövedelem (bevétel szerzés) céljából adom el, hanem egy másik nagyobb értékű ingatlant vásárolnék magamnak az eladási árból (és nyilván még némi további pénzből), akkor nem lehet ezt a SZJA-t valahogy megúszni? :U

(#13935) AxBattler válasza WaterWawe (#13934) üzenetére


AxBattler
félisten

Cserét pótló vétel a böcsületes' neve... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13936) WaterWawe válasza AxBattler (#13935) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, ezt láttam. Csakhogy ez 2015-ös és elvileg 17-ben módosítottak és eltörölték. De már nem tudom biztosra, nehéz kiigazodni. Lehet felhívom a navot és megkérdezem. :))

(#13937) axioma válasza WaterWawe (#13934) üzenetére


axioma
Topikgazda

Var, szja-rol van szo vagy illetekrol?
SZJA eseten le lehet vonni minden koltsegedet is. Peldaul a (tenylegesen kifizetett) illeteket, a hirdetesi dijat, ugyvedi dijat, mindent, ami a megszerzes vayg eladas kozvetlen koltsege (az erteknovelon felul persze).
Masreszt ha nincs meg de 5. evben vagy, akkor a kulonbozetnek mar csak a (ha jol remlik) 20%-a az alap, annak a 15(?)%-at adozod, szoval azert az mar nem akkora osszeg akkor sem, ha fizetni kell (vagy nem oriztel meg minden papirt, bar 5 even belul kene). Ez meg valoban jovedelmed, a piaci mozgasok termeltek ki neked, miert is ne kene leadozni?

(#13938) Lortech válasza WaterWawe (#13936) üzenetére


Lortech
addikt

Nem törölték el, de módosították:
https://drjuhaszzoltan.hu/lakasvasarlas-illetekmentessege-2018/
Én idén vettem és jövőre adom el a régit (1 éven belül), a régi eladási árával csökkenteni fogom az új alapján fizetendő illeték alapját.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#13939) updog


updog
senior tag

Ugye írtam korábban hogy követem a környékünk lakásárait, megint találtam egy gyöngyszemet: 32.5M. De nem is ez a durva hogy egy disznóólért ennyit kérnek, hanem hogy mi az anyámat keres gázpalack egy 9. emeleti panellakásban? :W :(((

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13940) Revolit válasza updog (#13939) üzenetére


Revolit
senior tag

Kurva igénytelen a tulaj, ha még pl. beágyazni sem képes a fotó kedvéért sem (én sem ágyazok be a hálóban by default, de ha jön valaki, vagy eladás miatt fotóznám....). Hogy csak egyet említsek. Biztos igényesen karbantartott lakás :)

(#13941) kacsyx válasza Revolit (#13940) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az ilyen igénytelenség a fotókon mindennapos itt Baranyában is. Kedvencem Kozármisleny, ahol a környék elitje lakik és ha nem áll két Posrche a házad előtt, vagy nem pónit sétáltatsz az utcán akkor egy senki vagy. Na szóval itt rendszeresen tesznek fel hirdetést olyan házakról, ahol kívül minden szép és jó, belül meg valahol a 70-es, 80-as években leragadtak a bútorzatban, a színvilágban pedig minimális jó ízlés sincs. Kifelé persze ők az elit mintapolgárok. Rengeteget dolgoztam itt, az ország egyik legnagyobb fertője Kozármisleny.

(#13942) vg válasza kacsyx (#13941) üzenetére


vg
addikt

Mit nem adnék egy szuper jó állapotú 70-es 80-as évekbeli "Piri" fotelért. :U

(#13943) instantwater válasza updog (#13939) üzenetére


instantwater
addikt

Innen üzenem az ingatlan.comnak, hogy az oldaluk Androidon Brave böngészővel teljesen üres. :((

(#13944) updog válasza kacsyx (#13941) üzenetére


updog
senior tag

Nem ez az első hogy ilyet olvasok Kozármislenyről. Asszem megvan az életcél hogy hova kell költözni :DDD

Az eredetihez visszatérve: így tippre elhunyt / otthonba került az igénytelen nagypapa, aki mióta megözvegyült, nem foglalkozott a lakással, és most kiárulják, gyakoriak a hasonló hirdetések, nagyapámé még durvábban nézett ki, mégis megvették.

Persze az ilyenek miatt nem lehet a házból kiirtani a csótányokat meg a hangyákat, hiába az összes közös terület meg a lakások egy része negyedévente le van fújva... :((( de még mindig a gázpalack zavar a legjobban, főleg a környezeből kiindulva simán kinézem hogy használta is valami félhülye. Panelban...
Vagy ha csak gyűjtögette az ilyen dolgokat... akkor se jobb a helyzet. És amikor felvetődik az ötlet, hogy büntessék az együttélés szabályait letojó, esetleg lakóközösséget veszélyeztető egyéneket, én vagyok leszólva. Ahol a büntetés nem azt jelenti, hogy jajj, 15.000 forint mert megbírságolták a házat a katasztrófavédelem ellenőrzésén, ugyanis Marika néni kint tartja a folyosón az almáriumot... lakógyűléseken rendszeresen felsorolják a renintens tartozókat, fél-1M körüli lógással a társasház felé, vígan élnek és röhögnek a képünkbe.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13945) WaterWawe válasza axioma (#13937) üzenetére


WaterWawe
őstag

Sajnos ez még csak a 2. év és jövőre terveztem eladni, de lehet akkor megvárom 4. évet. A szerzésnek csak az éve számít? Tehát pl ha 17 májusában vettem, és 21 januárban már eladom az még a 3. vagy már a 4. év? :R

Természetesen az alattam történt felújításokról van egy halom számlám.

Azért gondoltam, mert ugyanúgy ingatlanra fordítanám az összeget. Szóval a piaci mozgások miatt bár több lesz a jövedelmem de a másik ingatlanra is nagyobb összeget kell fordítanom. Szóval végső soron nem nyertem semmit, sőt vesztettem mert, ha alacsony áron adnám el és a másikhoz is alacsony áron jutnék hozzá, akkor kevesebb lenne az szja.

Lortech: Már eléggé zavarodott vagyok, hogy most konkrétan mi is van, de itt most nem az új illetékének csökkentése a cél, hanem az eladási ár szja-nak a csökkentéséről, de jó tudni, hogy ilyen lehetőség is van. :R

(#13946) axioma válasza WaterWawe (#13945) üzenetére


axioma
Topikgazda

Fejbol nem tudom, de mintha naptari ev szamitana. A nav oldalan a nyomtatvanykitolto mellett van szja (1853) es kitoltesi utmutatoja, abban keress ra az ingatlan-eladas jovedelmenek szamitasara.
Amugy igy plane netto jovedelem... ha kozben nem lett volna lakasod akkor is meg kene venned a dragabb ujat. [Sot, ha csak siman felujitottad, a szamlakat se vonhatnad le, csak jelzem. Az az allagmegovas. Az erteknovelo beruhazas ha jobb lesz a komfortfokozat, no az alapterulet, uj lesz valamelyik rendszer pl. takarekosabb futes vagy ilyesmi -- az hogy egyenesebb a fal vagy szebb a padlo az nem, talan ha szigeteltel ala akkor az igen.]

(#13947) WaterWawe válasza axioma (#13946) üzenetére


WaterWawe
őstag

Fűtéskorszerűsítés (kondenzációs gázkazán), kéménybélés, ablakcsere, elektromos hálózat felújítás volt. Szerintem ez eléggé értéknövelő. :C

[ Szerkesztve ]

(#13948) axioma válasza WaterWawe (#13947) üzenetére


axioma
Topikgazda

OK, vegulis csak beirsz amit gondolsz es bevallas idopontja + 5 evig orizgetned kell, es ha pont ellenorizni akarnak akkor kell csak indokolni. En csak szolni akartam, hogy nem minden szamit bele. Amugy szerintem az elektromos halozat felujitasa nem, az funkciojaban ugyanaz csak a hasznalhatosag fenntartasa miatt kellett, max. ha gyengearamu halozatot epitettel ki ami nem volt akkor az talan. De semmi kozom a nav-hoz... kerdezz olyat aki jobban ert ezen reszletkerdesekhez. En csak alapszintu iranymutatasnak szantam.

(#13949) -juc- válasza WaterWawe (#13945) üzenetére


-juc-
aktív tag

Van a NAV honlapján egy kalkulátor, én azzal számoltattam ki májusban, hogy mennyit kell befizetnem. (Volt egy elképzelésem, nagyságrendileg ez is azt adta ki, úgyhogy elfogadtam.)

(#13950) axioma válasza -juc- (#13949) üzenetére


axioma
Topikgazda

Na ez meg tok mast mond, mint amit en tudtam. Mea culpa, akkor ha sok volt a beruhazas, jobb ugy eladni hogy a szamlak 24 honapon beluliek legyenek, es kategoriankent 5% felettiek... mert ha jol ertem akkor az allagmegovas is jatszik.
[Basszus hogy ebben az orszagban mindig mozgo celpontra kell loni... miert nem tudnak valamit egyszer fixen tartani?]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.