Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) whited válasza #41635072 (#13050) üzenetére


whited
addikt

Én 27 évesen cirka 3M amit éves szinten félre tudok tenni, de jómagam se látom az alagút végén a fényt..

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13052) axioma válasza #41635072 (#13050) üzenetére


axioma
Topikgazda

Vagyis szerinted amit most, hsz-iras kozben kerdeztem le, csak III. kerulet, 48-52m2, az mind kamu? Jo, akkor kuzdj a te modszereddel, tobbet nem szolok, csak igy nem lehet segiteni sem a mi merre kerdesben.

(#13053) #41635072 válasza axioma (#13052) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem ertem hogy mi volt a javaslat? Koltozzek el egy ugyan olyan arszinvonalu de rosszabb minosegu lakasba mint amiben most vagyok??

(#13054) noorbertt válasza #41635072 (#13053) üzenetére


noorbertt
őstag

Menj szobába és fele annyi idő alatt megvan a zsé. Vagy menj ki külföldre fél, egy évet és dolgozz keményen.
Ha nincs anyuci vagy önerő akkor ezekkel lehet boostolni.

(#13055) axioma válasza #41635072 (#13053) üzenetére


axioma
Topikgazda

Milyen arszinvonal? 120-130-ert berelsz most? Akkor mi az 5M/3ev szumma?

(#13056) #41635072 válasza axioma (#13055) üzenetére


#41635072
törölt tag

130x12x3=4,68M.... Mar irtam korabban hogy ne evi 100 ezer forintot rugozzunk szerintem.
noorbertt: nem a fizetesse van baj es 8 szamjegyu onerot is megszereztem par ev alatt, semmi keresnivalom kulfoldon, nem errol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#13057) axioma válasza #41635072 (#13056) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat akkor szerencses vagy hogy 3 eve egyformat fizetsz. Onnan tenyleg ne mozdulj.

(#13058) Mercutio_ válasza axioma (#13055) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lentebb írta, hogy " akkor nem 5 hanem 4,5M"...

Tel Ellek: kisebb lakást veszel amíg egyedül vagy, vagy bízol benne, hogy 10 év alatt nő annyit a béred, hogy nevetve fizeted majd a törlesztőd + addig lesz állásod mert keresett/hiányszakmában dolgozol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13059) #41635072 válasza axioma (#13057) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ennek ket oka lehet:
1, amikor kivettem akkor azert eleg brutal arnak szamitott csak jo kornyek es ujepitesu. (Nem luxusbol beretem ki hanem mert a sokkal gazabbak sem voltak erdemben olcsok es mar evekkel ezelott is azonnal elvittek mindent amit meghirdettek)
2, Elegge normalis vagyok, rendszeresen fizetek, van megtakaritasom igy baj eseten sem konyorognek halasztasert, es a lakast is rendben tisztan epsegben tartom.
Szerencsere a tulaj is nagyon normalis, nem jar a nyakamra ellenorizgetni hogy nem gyujtottam e meg fel mindnet...

Mercutio: jelenleg regota azon vacillalok hogy egy garzon budapesten vagy egy harom szobas lakas pest megyeben. 10 even belul azert mar csaladalapitas kozbe szolhat, egyelore viszont meg nagyon szeretnek a fovarosban porogni. Szoval pro es kontra mindketto mellett van kb egyenlo mennyisegben. Harom szobas normalis kornyeken meg nem nagyon van 40 misi alatt az viszont szamomra elerhetetlen. Persze persze tudom h ferihegy es havanna mellett a 18-ban meg 10 kerben a sotetitett bmw-s kulonbozo kocsiszínek mellett lehet meg neha talalni ha szerencses az ember es nem licitalnak nyolcvanan ra de szerintem ezeket az opciokat kihagynam. Budapesten meg borzasztoan bekorlatozna h a kocsit esetleg kocsikat nem tudnam hova tenni. (5 misiert auert nem vennek egy kocsibeallot)

[ Szerkesztve ]

(#13060) Mercutio_ válasza #41635072 (#13059) üzenetére


Mercutio_
félisten

amikor kivettem akkor azert eleg brutal arnak szamitott csak jo kornyek es ujepitesu. (Nem luxusbol beretem ki hanem mert a sokkal gazabbak sem voltak erdemben olcsok es mar evekkel ezelott is azonnal elvittek mindent amit meghirdettek

Zavart érzek az erőben;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13061) #41635072 válasza Mercutio_ (#13060) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ugy ertem hogy a tobbseg az olcsobb akat vette ki amik ilyen 90ert mentek es nagyobb meretuek voltak meg mondjuk sokkal beljebb csak epp egy ágy meg tűzhely nem volt a lakásban. Szóval ja relatív

(#13062) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Cserélt mostanában valaki kisebb lakást nagyobbra?

Előbb nyilván el kéne adni a meglévőt és utána venni. Mi ilyenkor a tapasztalat, mennyi időt enged a piac kiköltözésre? Fél év már irreálisan sok vajon? + Mivel kell a pénz az újhoz, az gyakorlat, hogy átadás-átvétel előtt hónapokkal megkapom a teljes vételárat?

Tudom, hogy mindez attól is függ, hogy milyen vevőt találunk, az ügyvéd meg gondolom lepapíroz mindent, de általános tapasztalat érdekelne.

(#13063) A Zéé válasza albiosz (#13062) üzenetére


A Zéé
addikt

Fontos a vevő felől is és felőletek is a rugalmasság. Kollégámék vettek házat tavaly, majdnem egy év volt a tulajdonjog megszerzése és a birtokba adás közt.
De a szomszédunk is úgy adta el a házát, hogy az új épületnek még csak az alapjai voltak meg. Ők mondjuk megszívták, mert nem lett kész az új időben, mehettek 2 hónapra rokonokhoz.

Just a simple Lineman...

(#13064) goccer válasza albiosz (#13062) üzenetére


goccer
aktív tag

Vevő oldali tapasztalatom van ilyenről. 3 hónap telt el az utolsó részlet és birtokbavétel között, de az utolsó részletnek egy része ügyvédi letétbe ment, amit a birtokbaadás után kapott meg az eladó. Én úgy gondolom, hogy az átlagos vevőnél rugalmasabbak voltunk, mert gyakori az is, hogy az eladó visszabérli pár hónapig az ingatlant amíg ki nem tud költözni. Persze a vételáron is múlik a dolog, nyilván azért voltunk rugalmasak, mert egyrészt megtehettük (nem volt sürgős a költözés), másrészt piaci ár alatt egyeztünk meg egy kicsivel érzésem szerint.

(#13065) Revolit válasza albiosz (#13062) üzenetére


Revolit
senior tag

Mar megvalaszoltak, de sok ilyen eset volt ismerettsegi koromben mindket oldalon, ugyhogy en is valaszolok :)

Egyreszt vevokent ha hasznaltan vesz az ember, akkor sokszor azonnal, de legalabb is gyorsan akar koltozni. Ujepitesunel is ez az egyik nagy kritika, hogy honapokig, de inkabb evekig nem koltozheto. Ez hasznaltnal kevesbe toleralt.

Masik oldalrol sokszor nem igazan megoldhato a gyors koltozes, es amit en lattam/hallottam, az az, hogy visszaberelte az elado par (2-4) honapig az ingatlant. Fel evnel nagyob visszaberlesrol meg nem hallottam, de biztos van ilyen. Jo rugalmas vevo kell. Szerintem :)

(#13066) darksamu válasza Revolit (#13065) üzenetére


darksamu
csendes tag

Mi majdnem 1 évig béreltük vissza a lakást, mert hamarabb sikerült eladni és később sikerült beköltözni mint gondoltuk. De sztem az utóbbi pár évben már elég gyakori a befektetés célú vásárlás, úgyhogy könnyebben lehet olyan vevőt találni akitől vissza lehet bérelni, mint régebben.

(#13068) attiati válasza albiosz (#13062) üzenetére


attiati
veterán

Magas bérleti díjaknal és emelkedő megtakarítási hozamoknal felértékelődik az idő.

Úgyhogy pénz kérdése a dolog.
Na meg egyéni élethelyzet.

Alap eset az kb 3 hónap. Már csak a hitelugyintezes miatt is.
És alap esetben nem adják oda fél évre előre a teljes vételárat (egyéb ellenszolgáltatás nélkül)

Ha elválik a birtokba adás és a tulajdonba adás, akkor még futja a vevő az allapotvaltozas kockázatát is

[ Szerkesztve ]

(#13069) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan tervezünk ingatlant vásárolni Pest megyében CSOK-kal kiegészítve.

Kinéztünk egy új építésű ikerházat, ami az ingatlanos szerint társasházként lesz bejegyezve, valamint a telek már egyből a mi nevünkre kerül. Ő azt mondta, hogy mivel társasház lesz, amiatt felvehető rá a teljes CSOK összege (3 gyerek, 10m ft) úgy is, hogy a ház nettó 61m2 lesz.
Valakinek van biztos infója vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban? A neten több ellentétes infót találtam pl: https://jogvadasz.com/2017/09/24/hasznos-alapterulet-csok-uj-ikerhaz-sorhaz/

Előre is köszi :)

(#13070) albiosz válasza A Zéé (#13063) üzenetére


albiosz
őstag

1 év azért nem kevés. Megkapták a teljes vételárat és visszabérelték? Ha nem volt bérlés, akkor jól kifogták, ez gondolom ritka.

(#13064) goccer: a 3 hónap már egész jól hangzik. Max utána még elcsövezünk valahol 1-et, 2-t. Kb. a vételár mekkora része ment letétbe?

(#13065) Revolit: saját példából én is szerettem mindig mielőbb birtokba venni a vásároltat, most is jó lenne majd ilyet kifogni.

(#13066) darksamu: nem tudom mennyire vesznek felénk befektetési céllal, mondjuk a szomszéd folyamatosan kiadja kiesés nélkül, szóval akár ez is elképzelhető.

(#13068) attiati: ez a 3 jó támpont, akkor így kalkulálunk.

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat. Lassan meghirdetjük és kiderül minden.

(#13071) attiati


attiati
veterán

kiszmlo: Lakáscsere: csak óvatosan
2019.06.03

"Ha megvan a lakásod és esik a piac, akkor amit venni akarsz, az is esni fog. Ha nő, a tiédnek is fog nőni az ára."

tuti olvassa a topikot :D

És egy másik szépség. Cikkben még ezt írja:

"Szóval ha lakáscserén gondolkodsz, szerintem mostanában érdemes inkább úgy időzíteni, hogy minél közelebb legyen a két adásvétel egymáshoz, nehogy szembesülj egy 10%-os áremelkedéssel akár fél év alatt is"

Majd a hozzászólások között:
"Kedves Kiszámoló Miklós, akkor most az alacsony önerős fiatal lakástalanoknak mit javasolnál? Kivárás vagy vásárlás sok-sok hitelre CSOK-ra"

"én ezeken az árakon már nem szállnék be, főleg nem sok hitellel"

Aztán a hozzászólások között azért jut egy kis ámokfutás ismét:
"annyira elegem van már a sok okosból, aki szerint minden, amit írok, kitalált."

[ Szerkesztve ]

(#13072) hurenzon válasza kerxy (#13069) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ha meg lesz a nettó 60 nm akkor nem lesz baj. Nem hülyék építik, biztos meg lesz :) új lakásnál nem szokott gond lenni.

(#13073) A Zéé válasza albiosz (#13070) üzenetére


A Zéé
addikt

valahogy úgy volt, hogy megnézték, megtetszett, szóba jött a foglalózás, és akkor nyögték be az eladók, hogy nekik még hátra van a másik ház kibővítése, amit az adott ház vételárából fognak megcsinálni. Ezután ment a vakaródzás, hogy mi legyen, és alkudtak a vételárból egy szemmel látható összeget. Aztán most, április 1-el vehették át a kulcsokat.
Vettek fel hitelt is, a bankot sem különösebben zavarta a dolog.

Just a simple Lineman...

(#13074) goccer válasza albiosz (#13070) üzenetére


goccer
aktív tag

Itt az arány talán kevésbé fontos, 1M HUF volt nálunk a letét. Lényeg hogy legyen akkora összeg aminek már van egy kis visszatartó ereje, de még ne gátolja az eladót abban, hogy ki tudja fizetni az új ingatlanát.

(#13075) Stanlee


Stanlee
őstag

Horrorsztorik a pesti lakáspiacon: milliókat fizettetnének utólag a vásárlókkal, jo kis cikk.

Amig jol megy a projektfejlesztonek, addig orulnek a novekvo araknak, aztan meg ha van valami kis csuszas, egybol a vasarlora tolnak ra a koltsegeket. Meg jo, hogy kikerul az ilyen projektfejlesztokrol a netre az informacio, az ilyennek semmi helye a piacon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13076) HoTDoG válasza Stanlee (#13075) üzenetére


HoTDoG
tag

Semmi helye, de igazából mégis mindig megtalálja. A Hermina Bau már nem egy projektjével kiverte a biztosítékot az elmúlt években, mégis töretlenül hirdetnek, árulnak, néha Michael Fassbender képével is akár, hogy Ő is náluk vásárolt :DDD .
Vagy a Haller 11, ami az elmúlt hónapokban került a középpontba, mégis továbbra is gond nélkül hirdetik a lakásaikat.
Szóval tök jó, hogy a nagyközönség része is értesül(het) ezekről, de következményekről még nem nagyon hallottunk...

[ Szerkesztve ]

(#13077) Stanlee válasza HoTDoG (#13076) üzenetére


Stanlee
őstag

Hermina Bau, ha meghallom mar menekulok, de van meg jopar masik is ami hasonlo reakciot valt ki belolem. Azert mennek meg ezek a cegek, mert a tobbseget nem igazan erdekli a fejlesztoi hatter, mivel elso vasarlas, es nem igazan neznek utana a piacnak.

Amugy ha nalam igy kopogtatna a kivitelezo/projektfejleszto, egybol ugyvedtol kapnanak valaszt, ha nem tetszik nekik, akkor birosag es annak folyamanyai. Persze a tobbsegnek annyira kell a lakas, hogy inkabb meghajol elottuk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13078) updog válasza Stanlee (#13077) üzenetére


updog
senior tag

"Persze a tobbsegnek annyira kell a lakas, hogy inkabb meghajol elottuk."

Igaz ez a projektektől és kivitelezőktől kezdve a legutolsó villanyszerelőig mindenkire, akitől függenek a magánember építtetők.

Sok ismerős építkezik most (off az offban: többen is ikerházban gondolkoznak, értem én hogy költséghatékonyságra törekednek, de mindenki hót ismeretlenekkel áll össze egy közös telekre és lényegében közös ingatlanra, én nem tudok megérteni a jövőre nézve egy ilyen kockázatot, nem csak tulajdonlás, de életvitel szempontjából se) - szóval a lényeg, hogy konkrétan tucatnyi ismerősből egyetlen olyan volt, aki azt mondta, ez így nem normális, és nem hagyja rámenni a családot az építkezésre, milliós veszteséggel, de egyelőre kiszállt.

Miközben pontosan ugyanazokkal a felmerült problémákkal a többiek ugyanúgy tolják bele ezerrel a pénzt, időt, (élet)energiát, gyerek, terhesség, család mellett, hogy Tétény túlsó végén, vagy a 18 szélén legyen egy "saját" házuk.

És úgy ugrálnak ahogy az épp aktuális ember akitől függenek fütyül.

Értem én, az építkezés mindig ilyen, határidők, anyagbeszerzés, ha hozzák a betont, azt ott és akkor ki kell teríteni, biztos hogy nem lehet 100%-ban mindig mindent a terv szerint csinálni stb. - tiszta sor. De jelenleg kb. rulettre felteszed az életed, és még abban sem lehetsz biztos hogy nem pattan le a golyó az asztalról, na kösz nem, megzeberedek itt a panelban inkább, vagy várok hogy nyerjek a lottón :))

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13079) Ursache válasza HoTDoG (#13076) üzenetére


Ursache
senior tag

Ugorjatok a torkomnak: én 1 éve a haller-rel kötöttem előszerződést. Velem nem bontottak (még). De már az ingatalanos körökkel is voltak fájdalmaink. Én bizakodom, mi mást tennék? :K

Viszont több irányból is biztosítottuk magunkat a szerződésben, ugyan akkor persze bizonyos feltételeket nekünk is be kellett nyelni, továbbá úgy is bármit ki lehet olvasni a szerződés bármelyik pontjából... fingfaragás az egész, úgy is a gyakorlat dönt.

Pont tegnap néztem Hír TV-s felvételet, amiben a fickó úgy nyilatkozott az előszerződés szövegéről, hogy egyoldalúan bármelyik fél elállhat... hát akkor ne csodálkozzunk!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#13080) darksamu válasza HoTDoG (#13076) üzenetére


darksamu
csendes tag

Erről - igaz hogy teljesen más terület - de az AAA AUTO jutott eszembe. Az a cég is folyamatosan szivatja az autóvásárlókat, egy csomó rémtörténet van a neten, mégis mindig vannak akik tőlük vásárolnak.

Sajnos nagyon sok ember nem tájékozódik arról, hogy mit vásárol. Én mindig értetlenül állok, amikor azt látom, hogy az emberek úgy vásárolnak autót és lakást (ami a többségnek egy életben csak párszor adatik meg, már ha egyáltalán), hogy fogalmuk sincs mit vesznek. Nálunk a lakóparkba most derül ki sok emberről, hogy fingja nincs milyen specifikációkkal volt meghirdetve a lakás, mik vannak benne a közös költségbe, milyen méretű autóbeállót vett, stb.... Persze ilyenkor utólag megy a sírás, hogy erre nekik senki nem hívta fel a figyelmét, miközben minden információ fent van/volt a neten, csak utána kellett volna nézni... :U

(#13081) Stanlee válasza updog (#13078) üzenetére


Stanlee
őstag

Ami engem zavar, az az, hogy ha egy projektfejlesztot megbizok, az meg egy generalkivitelezot, engem annyira nem erdekel, hogy mekkora veszteseguk/nyereseguk van a projekten, de ha elszallnak a koltsegek akkor ne kopogtasson nalam plusz penzert cserebe.

Ha mondjuk lemegy az epitoiparban a megrendelesallomany, es minden olcsobb lesz, akkor gondolom a projektfejleszto meg vissza is fizeti azt a penzt, ami az elvart haszon felett realizalodott :U

En a beszallitoinknak amikor nyignak a mi nagykereskedoi arresunk miatt mindig felajanlom, hogy reszesedhetnek a magasan realizalt ertekesitesi arainkbol, de ok is ugyanugy futjak velunk a rizikot, hogy ha veszteseg van, akkor naluk realizalodik a veszteseg egy resze, nem nalunk. Na ilyenkor egybol elcsitulnak.

Amugy maganemberkent biztos nem epitenek hazat, ikerhazat meg meg ugyse vadidegenekkel...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13082) axioma válasza Stanlee (#13081) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az epitkezes nagy elonye, hogy olyan lesz, amilyenre akarod (vagy legalabbis tudod hogy hol mennyire ter el a vegeredmeny tole). Ez peldaul akkor elony, ha nem egyezik a tobbseg izlesevel (pl. nem akartunk amerikai konyhat), vagy elvart muszaki tartalmaval (ld. a ket szint kozott ki akarta enekelni a kivitelezo a 10 centi lepesallot, minek az oda felkialtassal... nem hagytam, ez utolag nem javithato, meg akkor sem ha utolag a tetosikba is kerult 28cm kozetgyapot).
Na meg en elveztem ha nem is az epitekezes szivas reszet, de a tervezest, sot a felugyeletet is. Nem mondom hogy semmivel nem vertek at (tipikus pelda: NF teglat ha vagjak, akkor fuggolegesen is habarcsolni kell, oldalrol kicsit megkentek, de elfelejtettek hogy ami az ablak alatti utolso sor ott latjuk...), de sokat szamit hogy nem tudnak baromsaggal ervelni. Bar megjegyzem volt par korlatolt a csapatban aki velem nem is allt szoba csak a "haz uraval"....

[ Szerkesztve ]

(#13083) amargo


amargo
addikt

Ki mennyire lát ebben fantáziát?
Egy trükk: 5 év, 0,7-1,2 milliós nyereség

Éppen házfelújításban vagyok és lehet forgathatnám így is a pénzem?
Hitelképes vagyok.
A kalkulátorok alapján 3% alatt kapnék hitelt felújításra is.
Csak a kivitelezők nem szeretik, ha egy bank fizet ezért így lehetetten leszerződni velük, viszont én előtudom finanszírozni csak kérdés, hogy ilyet lehet-e (bank oldaláról gondolom nem).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13084) kerxy válasza hurenzon (#13072) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi!

Itt inkább pont arra gondoltam, hogy a lakásoknak megfelelő minimum meghatározott méretek (3 gyerek esetén 60m2) teljesülését elfogadják-e ikerháznál, ha az társasházként van alapítva. :R

(#13085) Stanlee válasza axioma (#13082) üzenetére


Stanlee
őstag

A sajatot epiteni az altalad felsorolt elonyok miatt jobb. En arra ertettem, hogy nem epitenek most maganemberkent, hogy a mai helyzetben az epitteto ki van szolgaltatva a generalkivitelezonek, ha azzal epittet, ha meg nem, akkor az alvallkozok osszhangolasa par osz hajszalat biztos general, mire bekoltozhetove valik a haz. Regen is nehez volt, de ma meg inkabb nehez jol epitkezni, szerintem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13086) hurenzon válasza kerxy (#13084) üzenetére


hurenzon
senior tag

Igen, ezért lesz lakás és albetétesítés, mert akkor elég a 60 nm. Családi önálló ház esetén 90 nm kell.

(#13087) noorbertt


noorbertt
őstag

Hali

Van itt ajánlott független, aki tudna segíteni hitel ügyben?

(#13088) hurenzon válasza noorbertt (#13087) üzenetére


hurenzon
senior tag

Pm

(#13089) #41635072 válasza hurenzon (#13088) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor mar nekem is legyszives, koszi.

(#13090) Novics válasza Novics (#13006) üzenetére


Novics
senior tag

A minap kapott a feleségem - lehet, hogy én is, csak az anyuékhoz mehetett, én meg nem kérdeztem rá - egy levelet a NAV-tól, hogy kijönnek felmérni a házat az illeték miatt. Ez mennyire megszokott? Nem azután kellene fizetni, amennyiért vettük? Vagy a NAV úgy gondolja, hogy nem annyit ér ott egy ház?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13091) OPiiPO válasza Novics (#13090) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez teljesen rendben van, általában felméri a NAV, a saját szemének jobban hisz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13092) Novics válasza OPiiPO (#13091) üzenetére


Novics
senior tag

:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13093) amargo válasza Novics (#13090) üzenetére


amargo
addikt

Tegyük hozzá, hogy a NAV érdeke, hogy magasabb árat állapítson meg, így több illetéket kell fizetni.
Az a baj, hogy ezt a szemlézők is tudják és van egy fix áruk..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13094) goccer válasza amargo (#13093) üzenetére


goccer
aktív tag

nálam egy hónapja jártak, teljesen korrektek voltak...

(#13095) mgoogyi válasza goccer (#13094) üzenetére


mgoogyi
senior tag

nálam 2016-ban és dettó

(#13096) attiati


attiati
veterán

usa 10 éves hozam zuhanórepülésben újra 2%-on

Nehéz lesz itt okosnak lenni.

(#13097) attiati


attiati
veterán

Csak most nézem, hogy a német 10 éves meg új mindenkori mélyponton van !
-0,2%

(#13098) Stanlee válasza attiati (#13097) üzenetére


Stanlee
őstag

Nincs ezzel semmi gond, csak akkor ne lepodjon meg a nemet politikus es valaszto, hogy az ingatlanarak es a berleti dijak egyre csak nonek.

Habar most a baloldali berlini csodakoalicio kitalalta a "Wunderwaffe"-t: be kell fagyasztani 5 evre a berleti dijakat :U Oszinten nem tudom, hogy ezek a nemet politikusok ennyire butak? Ha mondjuk bejelentettek volna, hogy epitunk evente 10 ezer szocialis berlakast, akkor meg azt mondom, hogy ezek tenyleg csinalnak valamit, de igy, hogy nuku munka, csak tiltas, a lakhatasi problema(?) nem oldodik meg Berlinben.

Tegnap olvastam, hogy azert nem epulnek Berlinben az uj ovodak, mert a kozbezserzesi kiirasok annyira szigoruak, hogy nem erdemes veluk foglalkozni, nincs aki vallalkozna a kivitelezesre. Ugyanez igaz az iskolafelujitasokra is. Persze nem teszik vonzova a kozbeszerzest, hanem bejelentik, hogy akkor ez most elmarad...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13099) attiati válasza Stanlee (#13098) üzenetére


attiati
veterán

(politikai) érdek > szakmai döntés, még németéknél is

A hozamok alakulása váratlan a piac számára. Korábban írtam, hogy lakásvásárlási döntés előtt nem árt legalább azt megtippelni, hogy x év múlva a -2 vagy a +2 százalékhoz lesz e közelebb a 10 éves német hozam?

[ Szerkesztve ]

(#13100) Stanlee válasza attiati (#13099) üzenetére


Stanlee
őstag

A tavalyi 30 eves bund 0,36%, ha jol emlekszem. Az alapjan is a lakasvasarlasra erdemes menni, de nalunk most mar sok lakas es haz (a fenykepeken ho van) is lassan fel eve fent van a immoscout-on, mert annyira draga, hogy ep esszel nem eri meg megvenni oket. Ugy nem eri meg megvenni, hogy ha osszehasonlitom a berleti dij vs. havi torlesztot, akkor 50 vagy tobb ev jon ki, nincs raszamolva kamat meg amortizacio. Ezzel a problemaval nem most fogok szembekerulni :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.