Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) BigBlackDog válasza attila199207 (#14398) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én láttam már fél-egy évvel ezelőtt is több ingatlant a környékünkön, ami 39,9M Huf és 50M Huf közötti árakkal is fent volt egy időben, több hirdetésben. Ebből kiindulva elég nagy lehet az alkutér, ha ennyire nem tudják az árát meghatározni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14402) attila199207 válasza Gabró (#14399) üzenetére


attila199207
tag

Az ingatlanos nem hülye, minek hirdetné 4 millióval drágábban, kutya sem fogja megvenni tőle, akkor pedig nincs jutalék. Ráadásul úgy tudom, hogy ingatlan.com-on a fényképes hirdetés fizetős.

(#14403) tibbike01


tibbike01
őstag

Ismertek olyan ingatlanos embert Bpn akivel lehet beszélgetni a budapesti ingatlan helyzetről, aki tud tanácsokat adni és segít a vásárlásban/lakás kiválasztásban?

[ Szerkesztve ]

(#14404) Sweet Lou 6 válasza tibbike01 (#14403) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

szerintem erre a legtöbb ingatlanos alkalmas. szvsz Neked inkább olyan kellene aki nem akar átverni és ért is az ingatlanokhoz valamennyire (műszaki téren is).

sweetlou6.wordpress.com

(#14405) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Az létezik hogy a funda áthidaló kölcsönös megtakarításos hitelénél sokkal többet fizetek vissza (pl gyarapodó lakásszámlánál felveszek 20 millió szerződéses összeget 12 évre, 32-őt fizetek vissza) ,mintha banki hitelt veszek fel végig fix kamattal 20 évre + fizetem a babaváró hitel havi 50k-s törlesztőt? Ráadásul ha elszállnak a kamatok, az áthidaló törlesztője is emelkedni fog.

Nem látom hol lenne varázsa a fundának.

[ Szerkesztve ]

(#14406) AxBattler


AxBattler
félisten

Befektetni, valaki? ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14407) axioma válasza _NCT (#14405) üzenetére


axioma
Topikgazda

funda athidalo kolcson csak annak valo, akinek nincs mas hiteltermeke es nem is akar... amugy eleg draga votl mindig is
a sima lakaskolcson (lejaratkor, azaz 4+ utan) az ami jo volt - a korabbi kamatkornyezetben... most mar az se annyira kiemelkedo

(#14408) tibbike01


tibbike01
őstag

Tegnap voltunk az Otthon Centrumban, ahol azt mondták, hogy a ~6 millió ft LTP-re ne úgy gondoljunk, mint meglévő pénz, amiből lakást tudunk venni, mivel az LTP megtakarítást csak a lakás vásárlása után 3 hónappal kaphatjuk meg, tehát előtte nem.

Ez valóban így van? Akkor mi értelme az LTP-nek? :U

[ Szerkesztve ]

(#14409) albiosz válasza tibbike01 (#14408) üzenetére


albiosz
őstag

Fő kérdés, hogy lejárt-é a szerződés. Ha igen, akkor nem igaz a felvetés. A mi vevőnknek is lejárt szerződése volt, bement az OTP-hez és másnap a számlánkon volt a zseton.

Ha nem járt le, akkor viszont valós a 3 hónap. Komoly felárért 1 hónapra lehet csökkenteni esetleg.

(#14410) tibbike01 válasza albiosz (#14409) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem lejárt, 10 évre lett kötve annó és még van belőle 4 év hátra.

(#14411) _NCT válasza axioma (#14407) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi szépen! Nem voltam benne biztos, hogy jók a számításaim, de azért hosszútávon kézzel fogható a különbség.

Azt esetleg tudja valaki, hogy babaváró hitelnél ha 10M kölcsönösszeget felveszek, viszont csak 7.5M-t tudok önerőként ingatlanra fordítani, a maradék 2.5M használható bármire, mint szabad felhasználású hitel? Gondolok itt arra, hogy pl. a 4%-os ingatlanadót és egyéb az ügyintézéshez tartozó költségeket abból finanszíroznám.

[ Szerkesztve ]

(#14412) kicsi83 válasza _NCT (#14411) üzenetére


kicsi83
tag

Babaváró az teljesen szabad felhasználású, arra használod amire szeretnéd.

(#14413) _NCT válasza kicsi83 (#14412) üzenetére


_NCT
őstag

Közben meg is leltem a megoldást, hülyeséget írtam előbb. Igen, szabad felhasználású, de ingatlanvásárlás esetén önerőnek a 10M 75%-a számít a maradék 2.5M hitel, kvázi azzal semmit sem tudsz kezdeni.

(#14414) goccer válasza _NCT (#14413) üzenetére


goccer
aktív tag

Ez a "semmit" még mindig erős túlzás. Mivel önerőn kívül bármire fel tudod használni.

(#14415) bugizozi válasza _NCT (#14413) üzenetére


bugizozi
őstag

" a maradék 2.5M hitel, kvázi azzal semmit sem tudsz kezdeni."

mondjuk berendezni az ingatlant?! :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14416) dugynok válasza _NCT (#14413) üzenetére


dugynok
senior tag

Ok, de mi van, ha van 10 millàm +10 milla babavàróm? Akkor nem hasznàlhatom a sajàt 10 millàmat önerőnek, csak 7,5 millàt?

(#14417) _NCT válasza dugynok (#14416) üzenetére


_NCT
őstag

Így van, ingatlanvásárlásnál csak a 75%-át engedik önerőként használni. Itt a lényeg az, ha önerőként akarod felvenni, lakáscélra. Ha jól értem, például ha 20M lakásra van 10 millád önerőként, akkor 10M babavárót fel tudsz venni hitelként, nem csak a 75%-át.

Idézet:

Az igénylők igen gyakran lakáscélra használják fel a babavárót, mivel ingatlanfedezet nélküli, szabad célú kölcsön, ami lakáshitelnél az önerő kiegészítésére is megfelelő lehet. Azonban a túlzott eladósodottság elkerülése érdekében egy a Babaváró összegének maximum 75%-a lehet önerő.

[ Szerkesztve ]

(#14418) bugizozi válasza dugynok (#14416) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz a saját 10M-t használhatod önerőnek, csak a babaváró 10M 75%-a van megkötve. Magyarul ebben az esetben lenne 10 + 7,5 = 17,5M önerőd.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14419) goccer válasza _NCT (#14417) üzenetére


goccer
aktív tag

Értem, hogy ez csak egy random példa valószínűleg, de 20M lakásra, ha van 10M önerőd, akkor miért akarsz további önerőt? Vegyél fel piacról lakáshitelt, babavárót meg tedd be állampapírba, jobban jársz.

(#14420) _NCT válasza bugizozi (#14415) üzenetére


_NCT
őstag

Félreérthettem (túlgondoltam) valamit, ha van például egy 30M Ft-os ingatlan, amihez ha vesszük a Babaváró 7.5M Ft-os önerejét, akkor hogy teljesüljön egy 30%-os önerő hányad, még kell 1.5 millió valós megtakarítás. A fennmaradó 2.5M forintot pedig betolni a 20M Ft-os banki hitelbe, mint előtörlesztés. Mondjuk az előtörlesztési díjakat figyelembe véve ez nem lenne túl okos döntés.

Jól van, leülök, egyes.

goccer: én csak az önerős feltételeket akartam tisztázni, persze ha van 10M önereje akkor nincs értelme további önerőnek. Vagy állampapír (amit írtál is) vagy ha van esély több gyermekre, akkor a babaváró 10M ajándék lehet (főleg ha teljesül 3, amikor elengedik az egész tartozást).

[ Szerkesztve ]

(#14421) dugynok válasza _NCT (#14417) üzenetére


dugynok
senior tag

Félreértettél. Felvettük a babavàrót és van 10m kp, tehàt össz 20.

[ Szerkesztve ]

(#14422) axioma válasza tibbike01 (#14410) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az akkor mar 30 napra felmondhato es a teljes betet nalad van a 31. napon. A lenyeg hogy alltam fenntartassal mondd fel, es a vasarlas meg kell tortenjen 3 honapon belul. (Elviekben a felmondasban jo mar beleirni az ingatlan azonositojat is, de nem kotelezo.)
Ha a 6M az nem a beteted hanem a betet + lakaskolcson, akkor az a masik szopas a'g, es 99% hogy jobban jarsz ha felmondod, felmarkolod a meglevo betetet, es normal banki kolcsont kersz. Van par kivetel de nem sok.
ltp modosithato ugyan elvben, de "kedves partunk" ugye modositott szerzodesre kulon szankciokat vezetett be, ezzel en most nem probalkoznek (pl. roviditeni 6 evesre es ugy lezarni lakaskolcsonnel).

(#14423) axioma válasza dugynok (#14416) üzenetére


axioma
Topikgazda

Varj, szerintem ketfele onerorol beszeltek.
1. az a resze a hitelnek amit te raksz bele: mivel szabfel, nyilvan barmennyi (a teljes 10M is) onero ebbol a szempontbol
2. a hitelkihelyezeshez szukseges onero/fedezet ara'ny szamolasnal figyelembe vett onero, ami kell 30% legyen altalaban - na ide csak 7.5M-t szamit be a 10-bol a bank. De ha ebben az ertelemben mar a sajat penzeddel megvagy, akkor nem gond, csak nem lehet tisztan babavarobol 35M-s ingatlant venni csak 23M-st kb.

Opsz latom mar volt ez a megoldas csak nem olvastam elore.

[ Szerkesztve ]

(#14424) Mauzes válasza sakal83 (#14393) üzenetére


Mauzes
őstag

Tudom, a kérdező nem panelt keresett, de azért 58 m2-en is vannak (viszonylag) élhető beosztások. Pl az ilyen sztenderd panel 56 m2 belső tér + 4 m2 erkély. A hálók valóban kicsik, de alvóhelynek vagy egy kisgyereknek oké, cserében pedig a nappali tényleg tágas és külön van étkezőnek hely. Angyalföldön az ilyet 30-35 között vesztegetik állapottól függően.

(#14425) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Tuli lapot lehet normális formátumban lementeni valahonnan vagy csak ez az oldalanként képként menthető verzió van 2020-ban?

(#14426) hurenzon válasza albiosz (#14425) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hiteles , ami drágább csak azt tudod .

(#14427) darksamu válasza Mauzes (#14424) üzenetére


darksamu
csendes tag

Én ilyen lakásban nőttem fel, sztem ennek a beosztásnak a hátránya az alaprajzon 'közlekedő'-nek jelölt helyiség. Nehéz értelmesen berendezni, mert kb. 8m2 és tele van nyílászáróval (4 ajtó és 1 ablak).

(#14428) AxBattler válasza darksamu (#14427) üzenetére


AxBattler
félisten

Béke tér környéke tele van ilyenekkel, barátomék is ilyenben élnek, és szerintem egész élhető.

A konyha ajtaját ki kell szedni, a közlekedő pedig az étkező lesz; a kettő közötti falban meg kell vágni egy "kiadó ablakot", 30-40cm széles munkalap "pulttal", amit akár egybe is lehet építeni a konyhaszekrény munkalapjával.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14429) albiosz válasza hurenzon (#14426) üzenetére


albiosz
őstag

Ja, azt valóban nem próbáltam 3600-ért. :) Azért a nem hiteleset is adhatnák egyben, pdf-ben. Köszi az infot!

(#14430) Mauzes válasza AxBattler (#14428) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez jó megoldás, nekünk is étkező az a rész, és sincs ajtó a konyha felé, a nappali felé meg csak tolóajtó, így könnyen átjárható a tér.

(#14431) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Elnézést az offért, de olyan jellegű problémával állok szemben, amiben lehet, hogy innen valaki tud segíteni.

Párommal egy üzletkötőnél kötöttünk Fundamenta lakáskassza szerződést, és annyira belelendültünk, hogy 4 kötvény lett belőle. Aznap este nagyon büszkék voltunk magunkra, milyen szorgosan, takarékosan gondolkozunk. Másnap reggel jöttek a kételyek: bizonytalan munkahely, korona vírus, gazdasági válság, család bővülés, egyéb okok: mi van, ha nem tudjuk majd fizetni? Úgy döntöttünk, hogy a 4 kötvényből egyet nem indítunk el. Igen ám, de már megtörtént az utalás, a számlanyitási díjjal együtt.

Hosszas huza-vona után, 2 nap alatt sikerült az üzletkötővel megértetni, hogy elhatárolódunk attól, amit szeretne (tartsuk meg, ha nem tudjuk fizetni majd csökkentjük, stb. stb. -> nyilván fontos a jutalék), nagy nehezen küldött nekünk egy nyilatkozatot, melyben mi arra kérjük a céget, hogy szűntessék meg a kötvényt, ugyanakkor elismerjük, hogy tudomásunk van arról, hogy ilyenkor a számlanyitási díj nem jár vissza, de kérjük a szolgáltatót, hogy azt szíveskedjen a részünkre vissza szolgáltatni. Ez állt a nyilatkozatban.

A konkrét kérdés: tudtok-e bármilyen infót arról, hogy meddig jogosult az ügyfél elállni, illetve milyen esetben jár vissza a számlanyitási díj?

(#14432) golfvariant válasza csabi94 (#14431) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Állami támogatás nélkül kb a legrosszabb amibe jelenleg teheted a pénzed... Én felbontanám a maradék 3at is.

[ Szerkesztve ]

(#14433) RexpecT válasza csabi94 (#14431) üzenetére


RexpecT
addikt

Szerintem ha már alárírtad, akkor max. a fundamenta jóindulatán múlik, hogy kapsz-e vissza pénzt.
Az új terméknél nem tudom hogy működik az ha x ideig nem fizetsz, a réginél emlékeim szerint annyi történt, hogy nem kaptad meg az állami támogatást.
De az az új termék tényleg nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#14434) vg válasza csabi94 (#14431) üzenetére


vg
addikt

Ilyenkor mennyit szakít az üzletkötő? :U

(#14435) Shade45 válasza csabi94 (#14431) üzenetére


Shade45
senior tag

Állami támogatás nélkül semmi értelme már ezeknek a termékeknek. Ha lehet, szüntessétek meg és nyissatok az államkincstárnál értékpapír számlát, és az adott hónapra szánt megtakarítást rakjátok MÁP+-ba!

(#14436) _Lacos_


_Lacos_
tag

Sziasztok!

Találtam egy nekem tetsző lakást, mi módon tudnám bebiztosítani magam, hogy ne csússzak le róla, amíg sikerül ügyvédet fogadnom? Egyelőre szóbeli megállapodásig jutottunk az eladóval. Ismerős azt tanácsolta, írjunk vételi szándéknyilatkozatot.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#14437) AxBattler válasza _Lacos_ (#14436) üzenetére


AxBattler
félisten

Szándéknyilatkozat, a vételár 1%-ának lerakásával!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14438) Nerd válasza _Lacos_ (#14436) üzenetére


Nerd
aktív tag

En penteken egyeztem meg eladoval es penteken mar az osszes adat ugyvednel volt a szerzodeshez, kovetkezo het csutortokon mar szerzodest irtuk ala ugyvednel. Porgetni kell es kesz. Mar reg emailt kellett volna irnod ugyvednek, vagy felhivni (en eloszor inkabb felhivtam), hogy vallalja-e, illetve hogy milyen adatokra van szuksege es mar azt kerni eladotol. Jelenlegi piacon nem kell parazni hogy elviszik eloled. Max nem alkudsz nagyot es valoszinuleg meg fog varni. Szemet f@sszal meg minek kotnel ekkora oszegu uzletet, itt nagyon fontos a korrektseg mind2 oldaltol.

Illetve en ugy voltam vele hogy max bukom az ugyved oradijat ha megis eladja masnak, mint hogy a konyha asztal felett atadott 4 millioert aggodjak. Ekkora osszeeget ugyved nelkuk nem adunk at!!!!!! Inkabb bukok par 10 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#14439) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!
Lakáshitel felvételének az egyik feltétele a lakásbiztosítás megléte.
Én abban a hitben voltam, hogy amikor már a nevemen van a lakás azt követően x nap alatt kell megkötni a biztosítást.
A bank viszont addig nem utal amíg nincs egy kötvény amin ő a kedvezményezett.
Hétfőn reggel lehet valahol Pesten kötni egy biztosítást ahol a kezembe nyomnák a kötvényt?

Előre is köszi.

(#14440) skristof válasza kalifa777 (#14439) üzenetére


skristof
tag

online nem tudod megkötni? netrisk-en mondjuk

(#14441) kalifa777 válasza skristof (#14440) üzenetére


kalifa777
tag

Kell róla a papír minél hamarabb.
(Meg nem is hallottam túl jókat erről a társaságról)

(#14442) petyametyo válasza kalifa777 (#14441) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Én a annál a banknál kötöttem ahol a hitelt vettem fel így nem kellet rohangálni .Igaz drágább volt de nekem akkor megérte az idő miatt .Egy év múlva átkötöttem oda ahol eredetileg akartam

(#14443) tibbike01


tibbike01
őstag

Szerintetek fognak csökkenni a lakás árak?

Ma voltunk 3 lakást megnézni, de kb úgy érzem magam, mint akit arconcsaptak. Penészes, lelakott vacak lakásokat árulnak 42 millióért a 13 kerületben. :U

[ Szerkesztve ]

(#14444) Drizzt válasza tibbike01 (#14443) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem egészen biztosan, a legnagyobb kérdés az, hogy mikor, illetve hogy nominál, vagy reál értéken.

Nagyon sokan nem gondolják így, de ez az én véleményem. A koronavírusnak is, meg a tőzsdepániknak is biztosan lesz nagy kihatása az ingatlanpiacra, de ezeket még nem látni milyen komolyak lesznek. Egyelőre elég komolynak tűnnek.

I am having fun staying poor.

(#14445) sakal83 válasza tibbike01 (#14443) üzenetére


sakal83
addikt

Az biztos hogy jelentos alku pozik vannak ha az elado valoban el akarja adni. Az a baj hogy az ilyen egyre kevesebb.

(#14446) lajafix válasza tibbike01 (#14443) üzenetére


lajafix
addikt

A 13 kerület nagyon frekventált, ha ott csökkenének jelentősen az árak, akkor vmi komoly zakkanás történt. Esélytelen szvsz.

Rock'n Roll

(#14447) sakal83 válasza tibbike01 (#14443) üzenetére


sakal83
addikt

Mekkorat neztek? Es milyet?

(#14448) AxBattler válasza tibbike01 (#14443) üzenetére


AxBattler
félisten

Rákosborzasztón és Bivalybasznádon talán, egyébként inkább csak az árnövekedés üteme fog csökkenni, de a vásárlói árindexet biztos követni fogja.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14449) Gabró válasza AxBattler (#14448) üzenetére


Gabró
tag

A kétezres évek derekán is sokan így gondolkodtak a bp-i ingatlanpiacról (szüleim is). 5-10 éves időtávon nem lett igazuk.

(#14450) KilgoreTrout válasza Gabró (#14449) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha valami hasonló válság hatására csökkennek az árak, akkor a megélhetés és a hitelhez jutás is jóval nehezebb lesz a mai állapotoknál. Ezt sokan elfelejtik, akik erre spekulálnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.