Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Brandynew válasza #41635072 (#13349) üzenetére


Brandynew
őstag

Kijön az, nem nehéz kiszámolni :)

(#13352) #41635072 válasza Brandynew (#13351) üzenetére


#41635072
törölt tag

Tehat osszesen 5 ev alatt akarod vegtorleszteni havi 110 ezer forint megtakaritassal? Ez 6.6M Ft, es a masik fele volt az onero. Az osszesen 13.2M ft, de a hitelnek is van dija. Szoval 12M ft-ert lehetett tavaly panellakast venni a fovarosban? :U

(#13353) Brandynew válasza #41635072 (#13352) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem, 13,5 millió Ft-ért lehetett panellakást venni Csepelen, 2018. januárjában és a ~110 Ft csak a rendszeres megtakarítás.

[ Szerkesztve ]

(#13354) #41635072 válasza Brandynew (#13353) üzenetére


#41635072
törölt tag

287E Ft/nm aron? Kotve hiszem, ez egyszeruen nem igaz. Tavaly mar boven 18 misi feett mentek ezek a lakasok. Emlekszem meg 2017 kozepen neztem egy 64nm-est 24M-ert...

[ Szerkesztve ]

(#13355) Brandynew válasza vg (#13350) üzenetére


Brandynew
őstag

Lehet, hogy nem akarok árufeltöltőnek menni, nem? :) Pályakezdőként ez teljesen korrekt bér, dolgozok, hogy később több legyen, de most sem panaszkodok.

(#13356) Brandynew válasza #41635072 (#13354) üzenetére


Brandynew
őstag

Most mit mondjak? Keresd vissza Internet Archive-on az ingatlan.com kínálatát. 47 négyzetméteres lakás, 13,5 millió Ft volt. Rossz állapotú, azért is írtam, hogy felújítottuk, és úgy számolunk 21 millió Ft-os értékkel.

[ Szerkesztve ]

(#13357) Gombinyó válasza #41635072 (#13354) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ilyen áron, ahogy nézem már nagyon vidéki városokban sincs lakás, de ha ennyiért BP-n valóban lakáshoz lehetne jutni, akkor én is azt mondanám, hogy könnyű :D

(#13358) #41635072 válasza Gombinyó (#13357) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem is volt.... Ennel meg 3 eve is tobbert mentek az aggloban a teglak.... (Igen tudom az enlitett csepeli az panel)

Kifejezetten emlekszem ahogy 2017-ben mentem megnezni csepeli panelt. Belulrol tok jol meg volt csinalva, persze egy szigeteletlen siralomhaz volt az egesz kivulrol szornyu csernobili hangulattal. 64nm volt, meg 18 misitol indult de aztan a bacsika kb ketnaponta emelgette amikor mentem megnezni mar 24 volt az aktualis ar....

[ Szerkesztve ]

(#13359) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Vegyél Ózdon, ott gombokért mérik a lakást :U

[ Szerkesztve ]

(#13360) Brandynew válasza #41635072 (#13358) üzenetére


Brandynew
őstag

Nagyon vicces, ahogy ezen vitatkoztok :) Ha érdekelne, lefényképezném az adás-vételimet.

[ Szerkesztve ]

(#13361) DigitXT válasza Brandynew (#13360) üzenetére


DigitXT
félisten

Tehát mert te kifogtál valamit áron alul 1,5 éve, ez a lehetőség mindenkinek, mindig
adott. Itt és most 2019 nyarán is. Aki meg nem tud(ott) ilyet kifogni az "nyavalyog".

Ez tényleg vicces. Nem azért mert nem történhetett meg, hanem azért, mert ebből
arra következtetsz, hogy mindenki csinálhatná így, és osztod az észt, hogy olcsók
a lakások. És az egyetlen érved emellett, hogy külföldön drágábbak. (Ez meredek.)

(#13362) Brandynew válasza DigitXT (#13361) üzenetére


Brandynew
őstag

Jelen pillanatban 16 millió Ft-ért vannak hasonló lakások Budapesten, mint amit én vettem. Igen, 2,5 millió Ft-tal többe kerül, de ez csak annyit változtat a helyzeten, hogy max. 2 évvel tovább tart végtörleszteni.

Ha valakinek nem olyan alacsony a bére, mint nekem, mivel nem diplomás, hanem targoncavezető, ahogy írta itt valaki, annak még egyszerűbb lakást vennie.

Ezt ajánlom mindenkinek: olcsó lakás első körben, amit lehetőségeinek megfelelő ütemben felújít, majd pár millióval többért elad, és jöhet a nagyobb ház.

Mindenki csinálhatná így, az is, aki nálam is rosszabbul keres, csak neki nyilván tovább tart végtörlesztenie.

Nekem tényleg hihetetlen, hogy ennyire megugorhatatlan feladatként gondoltok egy lakásvásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#13363) PazsitZ válasza Brandynew (#13337) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azt azegy különbséget viszont mindenki szereti elfelejteni, hogy ott a bérlés is szabályozott és teljesne más kultúra.
Itt a bérlés balkáni, persze amíg agilis vagy még egész jó, de gyerekkel már extra nehéz és rizikós.

- http://pazsitz.hu -

(#13364) #41635072 válasza Brandynew (#13362) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak nehogy egyszer bedőljön a gondolatmeneted, és kevesebbet érjen a pnel pont akkor mikor mennél a nagyobba, mert mindjuk csok mitt felértékelődik a ház/nagy lakás. ;)
Ezt úgy írod, mintha tuti biztos stabil stratégia lenne, meg mintha 10-20 millios hiteleket mindenki 5 ev alatt torlesztene be. Hat persze :D

Gondolod te.... ket ingatlanos is azt mondta hogy ha eleg egy 2 szobas lakas is kezdesnek akkor varjak mert azokbol egy rakat dog a picra omleni, mert mindenkinek csaladi haz kell most, mert az a menci. De majd meglatjuk.

Nem is ertem mibol gondolod hogy innentol 4-5 evig csak felfele mehet a panelár? Arrol hallottal pl hogy par even belul eszak csepelen megepul egy tobb ezer dos kollegium komplexum?

[ Szerkesztve ]

(#13365) Brandynew válasza #41635072 (#13364) üzenetére


Brandynew
őstag

Nagyon valószerűtlen, hogy az arányok annyival megváltoznának, hogy majd nem tudok nagyobb házat venni a panel eladása után. Max. valamivel több hitelt veszek fel.

Igen, én úgy gondolom, hogy tuti biztos stratégia. Komolyan tanácsadást kéne vállaljak, ha ez ennyire nehézséget okoz másoknak.

Milyen 10-20 milliós hiteleket? Ilyenről nem volt szó soha.

Az ingatlanosok 8 általánost végzett idióták. Ha valaki ingatlanos segítségét veszi igénybe, az csak rosszul járhat.

Csepel folyamatosan fejlődik, egyre jobb környék, az alkeszok és jómunkásemberek egyre inkább kiszorulnak.

[ Szerkesztve ]

(#13366) #41635072 válasza Brandynew (#13365) üzenetére


#41635072
törölt tag

Olyan 10-20 millios hiteleket hogy most egy csepeli panelhoz 5 millio onerovel 15-30 misis hitel kell ha be akarsz szallni... :W

Persze mindneki hulye, ok nem latnak ra a folyamatokra. :DDD

Fejlodik.... persze.... Mar evtizedek ota fejlodik, ugy ahogy az orszag is... Annyira fejlodik, hogy az osszes gettofelszamolasbol kikerulo nemzet aranya ott csapodik le.

[ Szerkesztve ]

(#13375) petyus_


petyus_
senior tag

2011-ben vettünk 8,5M-ért egy 35m2-es panelt a 15. kerületben, 4M hitelt vettünk fel. Két éve elkezdtünk nézelődni, akkoriban olyan 16-17M körül mentek ezek, mi 15M-val számoltunk, hogy annyiért biztos elmegy. A kinézett lakás egy X. kerületi 65m2-es újéptítésű lakás lett, mélygarázs beállóval 32M-ért. 2018 januárjában kötöttük meg a szerződést, így a kinézett lakás ára fixálva lett (OTP Ingatlan, gondoltuk ők nem fognak később trükközni, meg valószínű nem megy csődbe, egyébként nem biztos, hogy belementünk volna). A miénket pedig a biztosnak számolt 15M helyett 22M-ért adtuk el (ebből 2,5M-t kellett visszatörleszteni a hitelbe). Igaz, az áprilisi átadás nem jött össze (elvileg aug végén költözünk), de nem a kivitelezéssel van gond, hanem a bürokráciával.

Nem tudom mit sír mindenki, simán lehet lakást venni BP-n :DDD

(#13376) #41635072 válasza petyus_ (#13375) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem tudom, hogy ezt ironikusan vagy komolyan gondoltad.

(#13377) vg válasza petyus_ (#13375) üzenetére


vg
addikt

Pont pár napja láttam egy riport filmet amiben a kifizetett új építésű lakás szerződését felmondta az építő cég alig pár héttel az átadás előtt, Vissza akarta adni a pénzt, vagy még fizessen rá 30%-ot, de a "tulajt" be se engedték a házba. Majd írj ha beköltöztél... :U

(#13378) #41635072 válasza vg (#13377) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az gondolom a hermina, teljesen más sztori. :D

(#13379) petyus_ válasza #41635072 (#13376) üzenetére


petyus_
senior tag

Irónia. (tényleg óriási mázlink volt, valószínűleg életemben nem fogok ennyit keresni 1-2 év alatt, mint amennyit sikerült ezzel megtakarítanunk, persze lehettünk volna a f.. rossz végén).

#vg: Én is olvastam, Hermina Bauról mindenki hallott sztem. Nem mondom, hogy a miénkben nem volt kockázat, de pont azért mertünk belemenni, mert nem valami kis cég csinálta, úgy gondoltuk, egy OTP nem engedheti meg magának az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#13380) lajafix válasza petyus_ (#13379) üzenetére


lajafix
addikt

nem mázli volt, hanem nagykönyv szerinti: válságban venni, konjuktúrában eladni.

Rock'n Roll

(#13381) petyus_ válasza lajafix (#13380) üzenetére


petyus_
senior tag

Azért az elég nagy mázli, hogy pont most volt szükségünk nagyobb lakásra, illetve hogy egy újépítésű mellett döntöttünk, aminek nem emelkedett tovább az ára, míg a miénknek igen. Egyébként ha tudjuk, hogy így elhúzódik a költözés, és nem adjuk el februárban, akkor még kereshettünk volna 1-2M-t. (ennyivel ment fel az ára a hasonló lakásoknak mióta eladtuk)

(#13382) attiati


attiati
veterán

[link]

Azt írja, hogy a külföldi vevők adják a bp-i forgalom 12%át.
Belső kerületekben a 26%át.

(#13383) attiati


attiati
veterán

5. kerben 1950-es években épült tégla ház, panorámás legfelső emeleti, teraszos, 62nm
1,25misi / nm
már csak azt nem értem, hogy hogyan lesz AA+ az energetikai besorolása egy ilyennek?

(#13384) amargo válasza attiati (#13332) üzenetére


amargo
addikt

Pl a steprock pont erre való, de ki a bánat költene erre, hogy a szomszédnak jó legyen?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13385) amargo válasza Brandynew (#13353) üzenetére


amargo
addikt

Csepel melyik része, csak kíváncsiságból kérdezem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13386) lajafix válasza attiati (#13383) üzenetére


lajafix
addikt

fel van újítva mind gépészetileg, szigetelés 20+centi, no meg gondolom esztétikailag.

Rock'n Roll

(#13387) adalbert1 válasza attiati (#13316) üzenetére


adalbert1
veterán

Mennyi lenne a reális ára?
Ahogy nézem, így a nm ár már kb. megközelíti a Metrodom madarász utcai épületében lévőket, igaz ott a másfél szobásak inkább 40nm körüliek, így drágábbak 6-7 millióval - ennyit lehet, hogy megérne az, hogy ne egy 30-40 éves panelben kelljen laknom - az meg külön vicces, hogy egy ilyen árú lakásnál kiemeli, hogy energiatakarékos a világítás, mintha párezer év alatt abból akarnám kispórolni a különbséget. :D
1-1,5 szobás lakásból rengeteg épült a környéken (vannak olyan házak, ahol szinte csak ilyenek vannak), engem inkább az zavar, hogy 2,5-4 szobás lakásokból alig van, ha téglát venne az ember, illetve elég drágák is.

Szinte minden nap megfordul a fejemben, hogy el kellene adni a saját lakásomat, és átköltözni a Metrodom madarász utcai épületébe, de nagyon drágának tartom a lakásokat, olyan 55 milliótól indul, amire érdemes lenne váltani (és akkor még lehet, hogy egy mélygarázs helyet is kellene venni 3,5 millióért, mert a környéken tuti nem marad szabad parkolóhely, ha megépül), viszont zavar, hogy ott már azért elég közel van a váci út, úgy gondolom, hogy ami a B épületből a váci út irányába néz, ott tuti lehet majd hallani a váci utat nyitott ablaknál.
Szóval azon kívül, hogy újépítésű és lehet elég nagy méretű lakásokat venni, illetve az építtető is normálisabb cégként van elkönyvelve sok előnyét nem látom annak a projektnek: a közelben vannak jobb lokációval rendelkező házak, illetve drágának is tartom - nem biztos, hogy el tudnék köteleződni az irányába a következő 10-20 évre, illetve ha esetleg csökken a lakások iránti kereslet, akkor használtként ki tudja, hogy mennyire lenne nehéz majd eladni a váci út közelsége miatt egy esetleges továbbköltözés esetében pl.

(#13388) attiati válasza adalbert1 (#13387) üzenetére


attiati
veterán

Az a baj, hogy a környéken igazán szabad telkek csak a Duna irányába vannak, ott meg csak méregdrága lakásokat lehet építeni.

A másik gond, hogy főleg észak-déli közlekedés van a közelben. Kelet-nyugati irányú közlekedés csak busszal, így a Dunától távol eső részeket nehezebb bekötni a vérkeringésbe. Vagy amire rákapott néhány fejlesztő, hogy Újpestet akarják becsatornázni a metrón át. Vagy majd még marad a 3-as metró meghosszabbítása. A váci két oldalán meg versenyezni kell az irodaházakkal is.
Szerintem ezek miatt fordulhat elő, hogy egy Béke tér környékén is azonos áron mennek a lakások.
Vagy a váci melletti panelek ennyire elszaladtak árazásban.

A környék nincs felkészülve infrastruktúrával.

Ahogy az Árpád hídnál is rengeteg irodaház fog épülni + a nyugati pályaudvar mögé tervezett városrész. De mindkettő esetben van értelmes kelet-nyugati irányú közlekedés, így nagyobb sugarú körben lehet lakóterületeket becsatornázni azokon a részeken. A duna plázánál ilyen nincs.

(#13389) darksamu válasza adalbert1 (#13387) üzenetére


darksamu
csendes tag

"...illetve ha esetleg csökken a lakások iránti kereslet, akkor használtként ki tudja, hogy mennyire lenne nehéz majd eladni a váci út közelsége miatt egy esetleges továbbköltözés esetében pl."

Szerintem azokat a lakásokat, amik nem közvetlenül a Váci út felé néznek, el lehet majd adni. A metró közelsége, a környéken található sok bevásárlási lehetőség, illetve az irodafolyosó közelsége miatt mindig lesz kereslet itteni lakásokra, akár lakhatás, akár kiadás céljából.

(#13390) darksamu válasza attiati (#13316) üzenetére


darksamu
csendes tag

Csak érdekességképpen: ugyanilyen típusú 35 m2-es lakások (normál állapotúak, nem felújítottak) ugyanebben a házban 2018. februárban 18-20 misi körül voltak hirdetve.

(#13391) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Elkezdtünk házakat nézegetni, és arcul csapott a magyar valóság:

Egy ingatlan áráról csak akkor lehet alkudozni a tulajdonossal, ha előre befizetünk 500.000 forintot az ingatlanközvetítőnek... Először nem akartam elhinni, de az ingatlanos elmondása alapján ez normális. Tényleg itt tartunk?

(#13392) Revolit válasza KilgoreTrout (#13391) üzenetére


Revolit
senior tag

En ilyet meg nem hallottam, az ingatlanosokrol meg megvan a nem tul jo velemenyem. Mondjam ki? A lakossagon elo parazitak... Amennyire csak lehetseges probalom elkerulni oket. De vevokent nem rajtam mulik sajnos... (mondjuk ha latok egy hirdetest, es ingatlanos hirdeti, igyekszem felkutatni a tulajdonos hirdeteset is. Csak sokszor ezt is ellehetetlenitik az ingatlanosok, hogy a tulaj rakhasson fel hirdetest... )

[ Szerkesztve ]

(#13393) KilgoreTrout válasza Revolit (#13392) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem sajnálnám tőlük a jutalékot (persze meg van a véleményem arról, hogy megérdemlik-e, tekintve, hogy 99%-uk képtelen normális fotókat vagy alaprajzot készíteni), de ez már tényleg a lehúzás csúcsa.

Ha a tulaj elfogadja az ajánlatunkat, viszont bármilyen egyéb ok miatt nem foglalózzuk le az ingatlant, akkor félmillióért volt a kb. két telefonhívás.
Már bánom, hogy nem kamu adatokat adtunk meg neki, amikor nem kért személyit a megtekintésen.

Amúgy az Immo1 ingatlanirodáról van szó, őket ennek tudatában érdemes messzire elkerülni, a legtöbb ingatlant úgyis hirdeti több cég is.

[ Szerkesztve ]

(#13394) Revolit válasza KilgoreTrout (#13393) üzenetére


Revolit
senior tag

Picit finomitom elozo kijelentesem: Biztos van itt is kivetel, tisztelet annak a nehany ingatlanosnak. Meg nem talalkoztam veluk ;]

(#13395) Sweet Lou 6 válasza Revolit (#13394) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én igen, van kivétel, de minden 10-re jut csak egy korrektebb...

sweetlou6.wordpress.com

(#13396) updog válasza KilgoreTrout (#13393) üzenetére


updog
senior tag

Immo1nél nagyobb surmókkal nem találkoztam még (pedig ők is franchiseban működnek, de ezek szerint évek óta követelmény hogy csak ilyen nyomulós ingatlanosokat alkalmazzanak :D ;] ).

Voltunk anno megtekinteni egy lakást, és konkrétan ha nem látszott volna hogy ha hozzámér megütöm, valószínűleg fizikailag is visszatartott volna, hogy írjam alá a sajtpapírját, amin az van, hogy vevőként én vagyok köteles neki fizetni egy hasonlóan félmilla körüli összeget, mert ő összeköt az eladóval.

--
Ja, itt is írtam már a #6255-ben: "de amikor az ajánlattételi mellé odacsúsztaták a vevő részéről kötendő négy oldalas megbízási szerződést az ingatlan értékesítésére, megbízási díjjal (vevőként!), és az ügyvéd a második mondat után mondta, hogy alá ne írjam, azt mondtuk hogy nothx."
--

Lényegében ugyanez a sztori.

Végül amúgy egy OC-s ingatlanossal egyeztünk meg a mostani lakásra, ő 1%-ot kért (akkoriban ~150k), de csak a konkrét ajánlattételkor, előtte ingyen egyeztetett a tulajjal, és mehettünk személyesen beszélni vele többször is). Szóval velük akkor pozitív tapasztalatom volt.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13397) inferno88 válasza KilgoreTrout (#13391) üzenetére


inferno88
őstag

Ilyet még nem hallottam. Mi hónap végén költözünk, a házat ingatlaniroda hirdette, az ingatlanos hölgy csak külön megrendelésre/felkérésre dolgozik. Sok ingatlant vissza is utasít, ha nem szimpatikus neki az eladó. Mondtuk, hogy érdekelne minket két ház, azonnal szervezte a találkozókat(mi Budapestről mentünk) a tulajokkal.
Ő is mesélte, hogy sajnos nagyon sok a kontár, aki egy nap alatt lesz árufeltöltőből ingatlan szakértő és rontja a szakma megítélését.

Szerintem ez egyszerű lehúzás lehet, én tiltólistára is tenném az ilyen huncutkodókat.

Semper fi!

(#13398) KilgoreTrout válasza inferno88 (#13397) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Innentől abszolút tiltólistás.

Ha esetleg van még hasonló tapasztalat kerülendő cégekkel kapcsolatban, ne tartsátok vissza.

Az a gond, hogy hiába tetszik a ház, így nem fogunk belemenni (főleg ha a doeeg által említett átverős adásvételi szerződéssel lehet csak megvenni). Mivel sajnos nejem aláírta a papírt, hogy megnéztük a lakást, nincs is lehetőség más ingatlanoson keresztül intézni a dolgokat, így a tulaj elbukott egy potenciális vevőt.

[ Szerkesztve ]

(#13399) Mercutio_ válasza KilgoreTrout (#13391) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egyértelmű lehúzás.
Jutalékot az eladótól, nem a vevőtől kellene, hogy kapjon az ingatlanos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13400) attiati válasza Mercutio_ (#13399) üzenetére


attiati
veterán

A licitalaskor szokták kérni, ha többen is érdeklődnek.
Persze enélkül is kötelező érvényűvé lehetne tenni a licitet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.