Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Novics válasza sgx (#13150) üzenetére


Novics
senior tag

A vissza nem térítendő állami támogatás részre nem kell fizetni illetéket. (Legalábbis nálunk így számoltak, és a határozat szövegéből is így jött le nekem.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13152) petyus_ válasza Novics (#13151) üzenetére


petyus_
senior tag

Igen, mi pont így fértünk be 30M alá, 30,5M-ért vesszük a lakást, de lejön belőle a 2,6M CSOK (két gyerek), és csak a maradékra kell fizetni. A 10M hitel az nem vonódik le.

[ Szerkesztve ]

(#13153) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Vásárolt már valaki úgy ingatlant, hogy az ingatlanon lévő terhelést ő maga fizette ki a banknak, vagy az ő pénzéből állta az eladó?

Kinek milyen élményei vannak? Jók és rosszak is jöhetnek.

Előre is köszönöm a válaszotokat :R :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#13154) Nerd


Nerd
aktív tag

Erdekes video a lakas kereslet visszaesesrol: https://www.youtube.com/watch?v=lVbQqwHFk8c

Nem is hallottam sehol mashol hogy most az elmult 2 honapban ekkora visszaeses volt. A videoban szerintem korrrekten elhangizk mik allhatnak emogott.

(#13155) Fandango válasza Szevam (#13153) üzenetére


Fandango
veterán

Mi most úgy vettünk ingatlant, hogy a felvett hitelből lesz kiegyenlítve a jelzálog ami a lakáson van, a maradékot kapja az eladó.
Az adás-vételi szerződésben rögzítettük ennek menetét.
Előleg (önrész) kifizetése, hitelből jelzálog kiegyenlítése, majd a maradék rész átutalása a vevőnek. Az előlegen kívül mindent a bank utal.

[ Szerkesztve ]

(#13156) Stanlee válasza Nerd (#13154) üzenetére


Stanlee
őstag

Varhato volt, hogy az 5% feletti allampapir mar elegendo ahhoz, hogy sok ingatlan befektetonek alternativat jelentsen. Ennyiert mar en is inkabb az allampapirt vennem, mint lakassal bajlodjak.

Viszont szerintem az ingatlan a megtakaritasoknak egy reszet nyugodtan kiteheti, nekem ma sajnos a lakasom a legnagyobb megtakaritasom.

Nalunk megyei jogu varosban, szinte ugyanazok az ingatlanok vannak mar honapok ota fent az ingatlan portalokon, szoval valoszinuleg a helyi keresletnek ezek mar tulrazottak, vagy aki fizetokepes volt, az mar megvette, amit akart/tudott.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13157) attiati válasza Nerd (#13154) üzenetére


attiati
veterán

Elképzelhető, hogy elindult valami.

Viszont megnéztem jobban a chartot.
Egyértelmű és trendszerű változás nem látszik június elejéig.

Június elején beesik az érdeklődés, gondolom a map+ indulás miatt.
És utána lent marad az érdeklődés a pünkösdi hosszú hétvége miatt (ahogy húsvétkor is beesett mindkettő évben).
Majd onnan elindul egy kicsi emelkedés. Igaz, hogy nem emelkedik vissza a 2018as szintre.
Szóval kb van 18-20 napi adat, ami az ingatlan.com latogatottsagaban visszaesést mutat.

(#13158) Stanlee válasza attiati (#13157) üzenetére


Stanlee
őstag

Az egyik MNB.s grafikonon nagyjabol 1 evnek kellett eltelnie egy iranyba, hogy aztan az maradjon a trend.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13159) attiati válasza Stanlee (#13158) üzenetére


attiati
veterán

Az értékesítők jobban látják a számokat. És a leggyorsabb indikátor a valós idejű kereslet / érdeklődés. Biztos érdemes figyelni rá.

Viszont ahogy ő is mondja, kell belőle pár hónapnyi adat, hogy következtetéseket lehessen levonni. Illetve nem tudom, hogy a 2018as évet lehet e reális bázisnak tekinteni. Erre egyelőre nem tudok döntést, stratégiát alapozni.

(#13160) Gombinyó


Gombinyó
őstag

35 év alatt vagyok, első lakásunkat vesszük, 15m alatt lesz. Ilyenkor érdemes megkeresni a navot előre, hogy tekintsenek el az adótól vagy várjuk meg, hogy megkapjuk és utána érdemes jelezni nekik?

(#13161) RexpecT válasza Gombinyó (#13160) üzenetére


RexpecT
addikt

Amennyiben nem új lakás akkor 2% illeték van 15 millió alatt.
Az illetékkedvezményeket célszerű az adásvételi szerződésben, vagy a Földhivatalhoz benyújtandó, az adóhivatali B400-as (Adatlap ingatlan vagyonszerzés esetén a vagyont szerző adatainak, illetékmentességének, kedvezményének… bejelentéséhez) adatlapon kérni.

(#13162) Stanlee


Stanlee
őstag

Ket erdekes cikk a nemet ingatlanpiacrol, nemetul. A Spiegel cikkeben van egy jo terkep, hogy sok helyen mindegy, hogy berel vagy sajatot vesz az ember, a havi atlagfizetes alapjan majdnem ugyanakkora kiadassal szamolhat. Ami inkabb erdekes, hogy sok nagyvarosban atlagfizetesbol jobban megeri berelni, mint venni.

A Welt-en is megjelent egy cikk, itt arrol irnak, hogy egy ev alatt az atlagos ingatlan hitelfelvetel 34 ezer euroval nott, de ami szerintem meg erdekesebb, hogy 2016 elejehez kepest 66 ezereuroval nott a felvett atlaghitel nagysaga.

Ezt a ket cikket csak azert linkeltem be, hogy a nemeteknel is nehezkes a sajat ingatlan vasarlasa, vagy a bereljek - vegyek kerdesre a valasz. A nemet nagyvarosokban elok is hasonlo problemakkal kuzdenek vasarlas eseten, mint a Budapestiek.

A kommenteket is erdemes elolvasni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13163) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kb. egy éve vettem egy lakást, minden szép és jó, leszámítva, hogy a vagyonszerzési illeték rendkívül megterhelővé vált. Felhívtam a NAV-ot, hogy hány hónap van még hátra, stb. Kiderült, hogy nagyon ügyes vagyok, mert 2 hónappal hamarabb kezdtem el fizetni, de azt mondta az ügyintéző, hogy ha tudom igazolni, hogy valóban megterhelő (számlákkal, stb), akkor küldjek egy szép levelet a Fizetési kedvezmények főosztályánák, amit sajnos sehol sem találok. Esetleg valaki tud adni valami elérhetőséget?

(#13164) Sweet Lou 6 válasza Kephamos (#13163) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem tudom, hogy lehet-e ezt emailben intézni (nekem anno az rémlik, hogy nem, de lehet azóta változott), mindenesetre ha bemész személyesen, akkor is meg tudod igényelni, csak írj egy pár mondatos indoklást.

sweetlou6.wordpress.com

(#13165) Brandynew válasza Kephamos (#13163) üzenetére


Brandynew
őstag

Ügyfélkapun keresztül is be tudod adni a kérvényt.

(#13166) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok,

Ház/nyaraló kiadással kapcsolatos kérdést/topicot hol tehetek fel/ajánlott nyitni? (ha még nincs)

(#13167) attiati


attiati
veterán

olasz 10 éves hozam 1,6% (két hét alatt szakadt 1%pontot)
magyar 10 éves is elindult lefelé (2,4%)... fix hitelek árazásában lehet fontos.
német 10 éves negatív tartományban ragadt
(ilyen hozamok mellett nem csoda, hogy az olasz kötvényt 1,6%-on is elviszik)

nehéz lesz döntést hozni a jövőben is, az tuti

[ Szerkesztve ]

(#13168) Oppenheimer válasza attiati (#13167) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Eleinte kicsit tartottam attól, hogy nem jókor kezdem tőkepiacra vinni a pénzem, de alaptalan volt. Látszik hogy marad a végtelen likviditás kora amíg el nem jön a jelenlegi pénzügyi rendszer vége.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#13169) gerii


gerii
addikt

Volt arról valami elszólás, hogy a 15 milliós illeték értékhatárt feljebb viszik, vagy eltörlik, mivel most már minden pesti fizetni kénytelen lakás vétel után, ami qrva diszkriminatív.
Erről nincs újabb infó, pletyka?

(#13170) golfvariant válasza gerii (#13169) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem, mert a kormány úgy gondolja,hogy akinek van pénze majomra, annak banánra is telik... :)

Egyébként valamiből finanszírozni kell a CSOK-ot, amit a megnövekedett illetékbevételből könnyen tudnak fedezni...

[ Szerkesztve ]

(#13171) Madwe válasza golfvariant (#13170) üzenetére


Madwe
nagyúr

szóval a lakásonként 10-25 milliós hitelt könnyen fedezik a lakásonként beszedett 400.000-4milliós illetékből :D?

[ Szerkesztve ]

(#13172) Revolit válasza Madwe (#13171) üzenetére


Revolit
senior tag

Mert pont ugyanannyi 3 gyerekes CSOK van mint amennyi adas-vetel...

Es a hitelt pont nem kell finanszirozni, azt a bank finanszirozza. A kamattamogatast kell, ami jelenleg kb 0.
A 10 misi vissza nem teritendot persze kell.

[ Szerkesztve ]

(#13173) golfvariant válasza Revolit (#13172) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Az én ismerősi körömben is félnek a CSOKtól mint a tűztől, mert mi lesz ha nem jön össze a két gyerek se...

Másrészt az árakat állítólag a befektetés célú vásárlások hajtják fel, ami általában nem CSOK-os, mert be is kell jelentkezni a címre...

[ Szerkesztve ]

(#13174) Stanlee válasza attiati (#13167) üzenetére


Stanlee
őstag

Draghi-t az ECB vezetoi szekeben Christine Lagarde valtja, a piacok bearaztak, hogy marad hosszutavon az alacsony kamat, ill. az ECB altal biztositott penzboseg, nem lesznek megszoritasok. Az meg hab a tortan, hogy megszuntettek kotelezettsegszegesi eljarast az olaszok ellen, innen mar igazabol mindenki azt csinal amit akar.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13175) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Új építésű lakásnál van valami extra költség a vételáron felül? Szolgáltatóknak kell esetleg fizetni regisztrációs vagy bármilyen díjat? Ahogy látom a konyhabútor nem alap, úgy tudtam, hogy a tűzhely pl. az ingatlan része, használt esetében maradnia is kell.

Vagy nincs a fentiekre szabályozás, ahány ház, annyi szokás?

(#13176) kiszi07 válasza albiosz (#13175) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nagyon nem mindegy, hogyan hirdetik, ha emelt szintű fűtéskész szerkezet, akkor az alap dolgok vannak benne lásd, ha kulcsrakész ( külön kell kérni, akkor magasabb az ár és a kb. a legolcsóbb alapanyagból van minden, modern szép, de nem tartós. Hány milliós az ingatlan? Az sem mindegy az illeték szempontjából, ha 30M és 35 év alatti vagy, akkor a 15M-nak a 2%-a az illeték. Energetikai tanusítvány (kb. 30-40k, a nm2-től függ), földhivatalból a tulajdoni lap, ügyvédi díj, ha kell hitel, akkor annak is vannak költségei.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13177) Revolit válasza albiosz (#13175) üzenetére


Revolit
senior tag

"úgy tudtam, hogy a tűzhely pl. az ingatlan része"

Mi?!? Ezt honnan veszed? Miert pont a tuzhely?

Egyebkent a konyha egyaltalan nem resze az ingatlanak, miert lenne az? En meg ujepitesuben nem talalkoztam olyannal, amiben benne lett volna a konyha. Hasznaltnal nyilvan ott szoktak hagyni az emberek, ugy sem lesz jo uj helyre. Azt neked kell megvenni amilyet akarsz.

Nekunk az ugyvedi dij, energetikai tanusitvany meg egyeb papirok koltsege is benne volt pl a dijban. Fel kell venni adott projekttel a kapcsolatot, es elmondjak egyebkent. Ezt igy latatlanba senki sem fogja megmondani neked.
Mondjuk azt igen, hogy tuzhelyet szinte tuti biztos, hogy nem fogsz kapni...

[ Szerkesztve ]

(#13178) kiszi07 válasza Revolit (#13177) üzenetére


kiszi07
senior tag

Újnál nem, viszont a panelnál a tűzhely tartozék, mint a függönykarnis is.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13179) noorbertt válasza kiszi07 (#13178) üzenetére


noorbertt
őstag

És ez hol van leírva? Én adtam már el panelt és vittük a tűzhelyt is, ami kb 1 éves volt.

Szvsz újépítésű családi csóknak megfelelően épített házat NEM szabad venni.

(#13180) kiszi07 válasza noorbertt (#13179) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nekem az adásvételimben volt leírva, direkt kitértünk ilyen dolgokra, az ügyvéd írta bele magától.
szerk: ha bárkinek bármilyen kérdése van, akkor forduljon az ügyvédhez, neki mindent kell tudnia

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13181) noorbertt válasza kiszi07 (#13180) üzenetére


noorbertt
őstag

Pontosan, adásvételi szerződésben benne kell lennie mi marad, de azt nem az ügyvéd dönti el.. ő egy sablon alapján dolgozik és szerkeszti igény szerint.
De olyan nincs hogy a tűzhely mint kötelező tartozék, ingatlan része.
Be is baszna :D

[ Szerkesztve ]

(#13182) _adaml21_ válasza Revolit (#13177) üzenetére


_adaml21_
őstag

Mi anno a válság kirobannása után (2008-ban) vettünk vidéki megyeszékhelyen egy újépítésű lakást. Akkoriban, mivel eléggé alacsonyan volt a vásárlási kedv, a legtöbb újépítésű lakást úgy próbáltak vonzóbbá tenni ebben a városban, hogy a konyha teljesen felszerelve benne volt a vételárban.

Az elmúlt 4-5 évben, amióta a sz*rt is 200%-os áron lehet eladni Bp-n, hülyék lennének az építtetők még egy bajos alvállalkozóval sz*rozni, és konyhabútorokat építeni a lakásokba, ergo ebben az időszakban én sem találkoztam szinte egyetlen olyan projekttel sem, ahol ez benne lett volna az árban. 1-2 luxuslakóparkban volt lehetőség plusz áron (pl. asszem valami Marina parti házban), de alapvetően csak a kiállásokig csinálják meg, valamint a csempét-járólapot.

(#13183) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Tudtok Magyarországon olyan brókerről amelyik elintézi hogy nem vonják le/automatikusan visszaadják a Németországban levont osztalékot?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#13184) kiszi07 válasza noorbertt (#13181) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én megkérdeztem az ügyvédemet (+ az elmúlt 1,5 évben a családban 4 ingatlan lett, mindegyiknél így volt), azt mondta, hogy ott kell maradnia és, ha neked van egy új, amit megtekintéskor megmutatsz, annak is kell ott maradnia, hidd el, kérdezd meg, ha nem hiszed el. Veszel egy új konyabútort, azt is viszed? Tartozék... Panelnál mindenképpen, amit eladtunk társasház annál is úgy volt.

Oppenheimer pontosan mire gondolsz ?

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13185) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#13183) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Bocsi, ezt nem ide akartam. Egy modi törölheti nyugodtan

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#13186) Stanlee válasza kiszi07 (#13184) üzenetére


Stanlee
őstag

Dr. Bizik Zsófiától plagizalok:

"Az ingatlan alkotórésze mindaz, ami az Ingatlannal elválaszthatatlanul-, vagy akként van egyesítve, hogy annak eltávolítása az állag sérelme nélkül nem lehetséges. Tartozék mindaz, ami nem alkotórész ugyan, de az ingatlan rendeltetésszerű használatához vagy épségben tartásához rendszerint szükséges vagy azt elősegíti (Ptk. 5:16§)."

Van egy Lakastorveny, amiben fel vannak sorolva, hogy mik a tartozekok, ezek kozott ott van a tuzhely is.

Amit irsz, hogy megtekinteskor megmutatjuk es adni kell az ingatlannal, azt szoktak az adasveteli szerzodesben "megtekintett állapotban" cimszo alatt beirni. A meglepetesek es nezetelteresek elkerulese erdekeben viszont tetelesen felveszik az adasveteli szerzodesbe, hogy mi marad es mi nem.

Egy konyhaban a beepitett eszkozok erteke gyorsan fel misi vagy annal tobb is lehet, ilyenkor az eladonak kell eldontenie, hogy meg akarja-e tartani oket, vagy sem, es arrol a vasarlot mar az elejen kell tajekoztatni.

Amugy az, hogy a te ugyveded mit mond, nem mervado, mert egy masik mondhat mast, nem szentiras. Aztan lehet menni birosagra, mert az egyik ezt, a masik azt mondott, majd a birosag dont. Viszont ha a tuzhely a dealbreaker egy ingatlanertekesitesben, akkor az mar nagy baj.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13187) Novics válasza Stanlee (#13186) üzenetére


Novics
senior tag

Mi is így indítottunk, hogy a konyhabútor - igaz nem beépített - az marad, jobban mondva amikor megegyeztünk, akkor még nem volt arról szó, hogy vinnék, csak a klímát mondták. Ami szintén fura, de mi jobban meg akartuk venni a házat, mint ők eladni. Aztán, amikor foglalóztunk, akkor mondták, hogy a konyhabútort is vinnék. Nagy nehezen sikerült az alsó részét belevenni a maradó dolgokba. (Nem egy nagy érték, hogy jövőre dobjuk ki a francba, de nem akartam pont ezért egy újat venni, meg szórakozni a mosogató bekötésével.) Viszont a "Mora" tűzhelyet vitték. Amit mondjuk nem bánok, vettem egy Lidl-s indukciós főzőlapot, az addig pont jó lesz, amíg meg nem lesz a beépített.
Ami viszont gáz, azok a lámpák. Azok közül többet is vittek magukkal, a belépőben, a folyóson és 2 szobában nincsen lámpa, a fürdőből és a nappaliból is elvittek egyet-egyet. Szerencsére a kapcsolókat meg a csapokat meghagyták. :D Kis értékek ezek, és a fenének lenne kedve ezért bíróságra járni, de azért kicsit bosszantó.

Meg a sok gány megoldás, ami a megtekintéskor - háromszor is voltunk, több szemmel - nem derültek ki. Pl a fürdőben a falon szerintem nincsen olyan pont, ahol a 4 csempe egyetlen pontban találkozna. A teraszajtó nem csak szorult, konkrétan el volt törve a pántja, az egyik bukó-nyíló ablakkal 2 órát szórakoztam mire sikerült úgy belőni, hogy 85%-os eséllyel nem bukik akkor is, amikor csak nyílnia kellene. A nappaliban a nagy ablakot nem lehet teljesen kinyitni, mert olyan vékony a tok, hogy éppen csak elfér a redőnygurtni. Most nézem, hogy lent még van egy ujjnyi hely a zsanér meg a fal között, fent már semmi. A teraszon az egyik pala el van törve. Sok apróság...
De amúgy nem bántuk meg, csak apró bosszúságok ezek. De az tény, hogy baromira észnél kell lenni, hogy mit vesz az ember! Mondjuk a nagyja úgyis akkor derül ki, amikor beköltözöl.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13188) noorbertt válasza kiszi07 (#13184) üzenetére


noorbertt
őstag

Érdekes ügyvéded van :D..
Konyhabútor más tészta, hiszen akkor a konyhát úgy kéne mutatni hogy nincs ott a bútor és az alapján tud a vevő dönteni.

Én speciel most nézek családi házakat és a kád, wc és a tűzhely is mehet felőlem mert úgy is kidobom. Ez egyéni, persze nem azt mondom hogy a wc-t is vinném magammal a következő eladás alkalmával :)

(#13189) albiosz válasza kiszi07 (#13176) üzenetére


albiosz
őstag

A legtöbb, amit láttam kulcsrakész. Itt-ott ajándék konyhabútor, de az ritka. Amiket leírtál: ,,Energetikai tanusítvány (kb. 30-40k, a nm2-től függ), földhivatalból a tulajdoni lap, ügyvédi díj, ha kell hitel, akkor annak is vannak költségei." az mind felmerül használtnál is.

(#13179) noorbertt: ,,Szvsz újépítésű családi csóknak megfelelően épített házat NEM szabad venni." Lakásról van szó, de azért kifejthetnéd. :)

Mindenki: Köszi mindenkinek az infokat. Tehát, ha jól értem, akkor nincs semmi extra költség pl. szolgáltatók irányában új lakás vétel esetében.

(#13190) kiszi07 válasza Stanlee (#13186) üzenetére


kiszi07
senior tag

Most akkor mondjam, hogy szerencsém volt vagy mi ? Ilyen nincsen 4 alkalommal 1,5 év alatt, de bemásolom azért neked.
16. A lakásberendezések általában a következők:
a) főzőkészülék (tűzhely, főzőlap stb.);
b) a fűtőberendezés (egyedi kályha, konvektor, elektromos hőtároló kályha stb.);
c) melegvíz-ellátó berendezés (gáz vízmelegítő, villanybojler, fürdőkályha);
d) egészségügyi berendezés (falikút, mosogató, fürdőkád, zuhanyozó, mosdó, WC-tartály, WC-csésze stb., a hozzá tartozó szerelvényekkel);
e) a szellőztető berendezés (páraelszívó stb.);
f) a beépített bútor (ruhásszekrény, konyhaszekrény stb.);
g) a redőny, vászonroló, napvédő függöny;
h) a csengő és a kaputelefonnak a lakásban levő készüléke;
i) a lakás elektromos vezetékeihez tartozó kapcsolók és csatlakozóaljak.

albiosz nagyjából igen, ha lesz hiteled, akkor a bankhoz áthárulhatnak költségek

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13191) axioma


axioma
Topikgazda

Tokegyszeru szerintem. A lakas attol lakas (kapott regi neven lakhatasit, ma hasznalatba vetelit, mar pontosabban 5 evvel ezelottig amig nagyon kellett), ha az alapfunkciok adottak. Futheto, pormentes az aljzat (van padloburkolat), van wc-lehetoseg, van vizveteli lehetoseg, es van fozesi lehetoseg. Utobbiba siman bele lehet erteni a tuzhely otthagyasat, de mivel egy 230-as konnektoron is megoldhato egy regi rezsoval is, ezert ez ma nem annyira feltetlen van igy. De innen eredhet, es elvileg egy platniert lehetne hisztizni.
Mas kerdes, hogy mar a lista is erosen elavult, furdokalyha es falikut nem sok helyen lehet mar mint egyetlen lehetoseg.

Kiszi07: az ugyvedek abbol az egy "altalaban" szobol elnek meg...

[ Szerkesztve ]

(#13192) A Zéé válasza axioma (#13191) üzenetére


A Zéé
addikt

adtam át pár lakást mostanában (újat és felújítottat is), amit nagy vonalakban tudnia kellett mindnek az annyi volt, hogy zárható külső nyílászáróknak kellett lenni, helyiségenként 1 kapcsolóról működő világításnak kellett lenni (ez simán egy foglalat izzóval a mennyezeten) és meg kellett lennie a működő vizesblokknak 1 vízvételi, tisztálkodási lehetőséggel, és egy lehúzható WC-vel.
Ennyi.
Ezen kívül megnézték még a Fi relét. Tűzhely, vagy főzőlap csak oda került, ahol konyhabútort is mi szereltünk, sehova máshova nem.
Amikor nagyszüleim házát eladtuk, vagy amikor nagybátyám lakását vettük, ott pedig szépen fel volt sorolva, hogy melyek azok az eszközök, berendezések, amik maradnak. Konkrétan mindét esetben maradt ugyan a konyhabútor, és a tűzhely is, de pl. a hűtő már nem. Ez mind benne volt a szerződésben.

Just a simple Lineman...

(#13193) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Annyival még érdemes kiegészíteni ezt a mi marad és mi nem a lakásban témát, hogy a legcélszerűbb természetesen beleírni a szerződésbe, azonban ha hitellel vesz az ember, ott érdemes figyelni a vételár részletekre. Ugyanis ideális esetben az utolsó vételár részletet a vevő a birtokba adásig visszatartja, és így ha valami hiányzik, akkor rögzíteni lehet a birtokba adási jegyzőkönyvbe és késleltetni az utolsó vételár részletet a hiányosság rendezéséig. Banki hitelnél alapértelmezetten viszont az utolsó vételár részletet a bank utalja és a birtokba adás csak ezután történik meg. Na most ekkor ha pl hiányzik a tűzhely, akkor nincsen nyomásgyakorlási lehetőség, hiszen a teljes vételár már az eladóhoz került, maximum pereskedni lehet (aminek a költésge valószínűleg nagyobb lesz a hiányzó berendezésnél, persze attól függ, hogy miről van szó pontosan).

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#13194) axioma válasza A Zéé (#13192) üzenetére


axioma
Topikgazda

Termeszetesen eladhato hianyos lakas... arulnak 250 alatti belmagassagut meg mezgaz epuletet is, de attol me'g a lakas az az altalam felsoroltaktol lakas, mondjuk a vilagitas amit te irtal lehet hogy benne van, nem vagyok szakmabeli csak kellett kuzdeni a lakhatasiert [az ideiglenesnel is kell mindez csak jelolhetok nem kesz hasznalaton kivuli helyisegek].
Az tuti hogy mukodo futes nelkul nem lakas, es ott azert egy olajradiatort nem fogadnak el, csak a hoigenynek megfelelot. Azert nekik is van am felelosseguk abban, ha engedelyt adnak ki...

(#13195) gerii


gerii
addikt

Ez mennyire normális műszaki színvonal egy újépítésű lakásnál:

Belső válaszfalak: 10cm Ytong válaszfalelem vagy 10 cm vastag gipszkartonból készítve CW50
horganyzott acél tartó és vázszerkezetre szerelve 2x2rétegben, vizes helyiségekben impregnált
kivitelben. Lakáselválasztó falak 25 cm SILKA lakáselválasztó elem vagy 20 cm vastag gipszkartonból
készítve, ásványgyapot vagy egyenértékű hangszigetelő anyag kitöltéssel.

Valahogy a gipszkarton lakáselválasztó fal nem túl bizalomgerjesztő :F

(#13196) A Zéé válasza gerii (#13195) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerintem felejtős, legalábbis én tuti kerülném.
Csak nem az Arzenál ház Újpesten? Azt láttam teleszórva GK profilokkal.

Just a simple Lineman...

(#13197) golfvariant válasza gerii (#13195) üzenetére


golfvariant
aktív tag

:Y

(#13198) golfvariant válasza A Zéé (#13196) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Rákeresve a Magdolna házat dobta ki a kereső...
Tehát sok "szerencsés" tulajdonos lesz :W

[ Szerkesztve ]

(#13199) A Zéé válasza golfvariant (#13198) üzenetére


A Zéé
addikt

Jajajj, a Magdolna utcát meg még inkább kerülném, az azért még a VIII. kerület "sűrűje".

Just a simple Lineman...

(#13200) golfvariant válasza A Zéé (#13199) üzenetére


golfvariant
aktív tag

"Megfizethető, modern lakások..."

73nm 66 millio, gipszkarton fallal :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.