Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) whited válasza t72killer (#13500) üzenetére


whited
addikt

sok helyi ismerősöm nyaraltat ott, mivel sűrűn járok haza, sokat is vagyok kapcsolatba velük, emiatt írtam a 20k-t
de akkor legyen 15k, az már biztosan vállalható kategória

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13502) t72killer válasza whited (#13501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Parti faluban az már valszleg menni fog, de júli-aug kivételével lehet abból is engedned kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13503) attiati válasza whited (#13501) üzenetére


attiati
veterán

Ez Füred, Siófok?

Annyira elszálltak az árak a Balatonon minden téren. Dubaiban 15e-ért teljes lakást adnak. Kilátással, új bútorokkal. (Ezen mondjuk meglepődtem).
De Bécsben is teljes lakás van 20e körül.

(#13504) Fandango válasza attiati (#13503) üzenetére


Fandango
veterán

És az most miért is releváns infó a Balatoni szállás kiadással kapcsolatban, hogy Dubaiban, meg Bécsben mennyiért lehet kiadó lakást kapni? :F

(#13505) attiati válasza Fandango (#13504) üzenetére


attiati
veterán

Semennyire. Nem akarom elvinni a témát.

(#13506) t72killer válasza Fandango (#13504) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Adriával lenne releváns összehasonlítani, ott német-osztrák iskolaszünet alatt (júli közepétől aug közepéig) napi 60-80EUR körül lehet már találni 3-4főre fullos apartmant, parttól 20méterre...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13507) Fandango válasza t72killer (#13506) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem még az se releváns. Azza nincs kisegítve a fórumtárs, hogy külföldön mennyiért lehet kiadni egy lakást nyári szezonban a tengertől 20 méterre.. Ha valaki a Balatonhoz megy nyaralni, akkor nem az érdekli, hogy bezzeg az Adrián ennyiért mit kapnék.

[ Szerkesztve ]

(#13508) attiati válasza Fandango (#13507) üzenetére


attiati
veterán

Mivel ez egy fórum, ezért szabadon lehet mellékszálat indítani, függetlenül attól, hogy 100%ban kapcsolódik e az előzőhöz, vagy hogy ez őneki segít e.
A te 2 hsz-ed legalább annyira nem kapcsolódik vagy segít.
És az első mondat azzal indult, hogy elszálltak a Balatonon az árak.

[ Szerkesztve ]

(#13509) Mercutio_ válasza Fandango (#13507) üzenetére


Mercutio_
félisten

De ha olcsóbb az adrián nyaralni akkor aki tud számolni oda megy nem a balcsira...ilyen szempontból releváns.
És akkor a hazai kiszámíthatatlan időjárásról nem beszéltünk...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13510) t72killer válasza Fandango (#13507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi köze van hozzá, hogy idővel beárazódnak a dolgok: ha a Balcsi pl túl van árazva az Adriához képest (nem Ny-Ausztráliáról beszélek, aka "külföld", hanem +4-5órácskányi autózásról), akkor erre rájön a vendégkör és egy részük elpárolog/csökkennek a szobaárak.

Nyilván a konkrét árakat a faluban szokásoshoz kell majd belőni, ha 20%-al fölé lősz, nem lesz vendéged, ha nagyon aláigérsz, akkor nemcsak veszteséges leszel, de a konkurrens Juci néni a kertedbe fogja átdobni a tyúkpucolás maradékát és hetente kell javíttatni a kiszúrt gumikat a kocsidon.

Nézelődtem a szállás.hu-n pár partmenti faluban, sajna már lement a szezon nagyja, úgyh nehéz reális képet kapni. De 3fő/napi 20eFt-ért holnaptól indulva több helyet is találtam, ami azt jelenti, hogy ezek a helyek nincsenek feltöltve Aug közepén sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13511) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Meddig nőnek a lakásárak?" - ATV-s cikk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13512) t72killer válasza t72killer (#13511) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kapcsolódó:
"Három éve csökken folyamatosan Budapest lélekszáma: 2016–2017-ben 3-3 ezerrel, tavaly csaknem 6 ezerrel többen hagyták el a fővárost, mint ahányan beköltöztek oda. A vándorbotot ragadók többsége hagyományosan a központi agglomerációban kezd új életet, a főváros „szoknyájához” tartozó 80 településen másfél évtizede 738 ezren, tavaly már több mint 850 ezren éltek." [link]

A trend gondolom folytatódik, ami kihatással lesz az árviszonyok alakulására, azaz ha az agglomerációban van alulértékelt terület, ott emelkedhetnek még az árak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13513) Nerd válasza Nerd (#13465) üzenetére


Nerd
aktív tag

Mar "csak" 856
31.6 -> 29.99

(#13514) Stanlee válasza Nerd (#13513) üzenetére


Stanlee
őstag

Hatha megveszi valaki... Megyei jogu varosban keresunk anyukamnak masik lakast, a 80-as evekben epultek tobbsege most nagyjabol 20%-kal olcsobb, mint egy ujepitesu, igaz a "felujitott" az altalaban azt jelenti, hogy kimeszeltek, de amugy minden eredeti, majd 40 eves cucc benne maradt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13515) Ironizer


Ironizer
tag

Ez se rossz, 12m2 22 milláért: [link]

(#13516) t72killer válasza Ironizer (#13515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Annak ellenére, hogy nem világos lakás,
...
kitűnő hozammal van kiadva airbnb-re."

Egy sötét lyuk. A kitűnő hozam meg addig fog tartani, míg fel nem kerül a netre egy review hogy egy sötét lyuk...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13517) DamianB


DamianB
őstag

Csatlakoznek az előttem szolokhoz 10 K ért béreltek éjszakára Balatonvilágoson házat ismerősek konyha kert fürdőszoba minden volt . Látom tovább haladt a topik ezt Whitednek írtam

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#13518) Mercutio_ válasza t72killer (#13512) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek a hivatalos adatok, viszont az építkezések miatt folyamatosan jönnek a melósok, akik nincsenek bejelent(kez)ve, de egy 2 szobás lakásban legalább 4 fővel lehet számolni velük.

Az agglo pedig egyre zsúfoltabb, a közlekedés egyre rosszabb szinte minden irányból, ha reggelente ránézel a goggle-ön a befelé tartó irányokra sárga-piros szakaszok váltakoznak :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13519) t72killer válasza Mercutio_ (#13518) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sürgősen kéne 4-5 HÉV-vonal. Sajna nem fogják meglépni, mert látják, hogy a "menő" nyugati városokban (München, Párizs) is brutál dugók vannak, miért akarnánk jobbak lenni?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13520) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ilyen új lakást kapsz 40 millióért Budapest különböző részein"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13521) Mercutio_ válasza t72killer (#13520) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tök felesleges linkelni a 2 hetente ismétlődő portfólió/napi.hu cikkeket.
Vagy közismert tényeket ír le, vagy riogat, miközben 3 nap múlva épp az ellenkezőjét üvölti világgá valami clickbait címmel...
Pl. mindjárt kidurran az ingatlan lufi vs. akár még további 30% áremelkedés sem kizárt ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13522) t72killer válasza Mercutio_ (#13521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, még új vagyok a szakmában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13523) mokalade


mokalade
tag

Sziasztok!

CIB honlapján a lakáshitel kalkulátorban magnifica feltétételekkel kijönnek számok, elvileg ez a legjobb, amit adnak. (ide kapsz fizetést, tartasz rajta pénzt stb)
Más bankoknál hasonló feltételekkel jobb számok jönnek ki. CIB-nél rákérdeztem, hogy mennyire rugalmasak, azt jelezték vissza, hogy a kalkulátor csak egy közelítő értéket ad, személyesen adják az igazit.

Kérdésem, hogy CIB-nél, esetleg magnifica feltételekkel vett-e már fel valaki hitelt és a kalkulátorhoz képeset milyen kedvezményekre lehet számítani? (konkurens bank kalkulátorának számait vagy attól jobbat adtak, százalékosan, összegszerűen van-e adat)

Köszönöm!

(#13524) inferno88


inferno88
őstag

Most vettünk ingatlant, 16 millió hitellel, havi 114 törlesztővel(ebben benne van a biztosítás is, Budapest Bank egyenlítő). Nettó bevételünk 500+210 teljesen bejelentettek. Én vagyok a fő adós.
Azon gondolkodunk, hogy belevágunk a babaváró hitelbe: max. 2-3 millió a ház feltupírozására + 1.5 millió egy 2. autóra(mostaniban nincs légkondi és gyerekkel utazáshoz nem is túl nagy + párom használná a régit a városban és én időnként Budapestre feljövök), a többit meg befektetném tartaléknak, mondjuk állampapírba, mert a Kiszámoló is aszonta. :DDD
Babát a következő 1-2 évben tervezünk. A tapasztalatok alapján a fentiek alapján mennyi esélyünk lehet rá(a hitelre, nem a gyerekre)? Olvastam, hogy egyesek szerint a bankok keresztbe tesztnek, ahol tudnak.

Semper fi!

(#13525) dugynok válasza inferno88 (#13524) üzenetére


dugynok
senior tag

Én most kaptam a telefont, hogy megadtàk a Budapest Bank-os babavàrót, múlt csütörtökön adtuk be. 10 munkanap a max elbíràlàsi idő. Ott 45ezerrel khr listàznak és mintha annyival is szàmoljàk a hitelezhetőséget. Szerintem simàn megkapod, de keresd Szarvas Norbert-et az IFLGroup.hu -n, nekem is ő segített.

[ Szerkesztve ]

(#13526) petyus_ válasza inferno88 (#13524) üzenetére


petyus_
senior tag

Ha van hiteled, akkor a maradékot én abba fizetném amúgy bele, valószínűleg többet visz a hitel, mint amit keresni tudsz ha befekteted.

(#13527) Revolit válasza petyus_ (#13526) üzenetére


Revolit
senior tag

Nope. Kicsit 3% folotti THM-re mar lefixalod 5 evre a lakashitelt, mig a "szuperallampapir" 4.95% hoz 5 ev alatt.

Nyilvan tobb valtozos, mindenki maga tudja a sajat szamait, de ez a kijelentes a mai piaci kornyezetben nem igaz alapbol, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#13528) Novics válasza inferno88 (#13524) üzenetére


Novics
senior tag

Mi is hasonló kondícióban toljuk, simán megkaptuk a teljes összeget, pedig csak az én fizumat igazoltuk. Mi egyelőre a számlán parkoltatjuk a pénzt - az egyenlítő hatás miatt - majd ha nagyobb lesz a difi az állampapír meg a hitel kamata között, akkor rakjuk át. Pár milliót mi is költünk jövőre a házra, jó az ha addig teljesen likvid, amíg nem lesz meg a számla vége.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13529) inferno88 válasza Novics (#13528) üzenetére


inferno88
őstag

Igen, alapból én is azt tervezem, hogy az egyenlítőt felturbózzuk így, aztán később kiszámolom, hogy mivel járunk jobban.

Semper fi!

(#13530) Mercutio_ válasza Novics (#13528) üzenetére


Mercutio_
félisten

Addig MÁP+-ba betolni nem lenne jobb? :U
Államkincstárnál ingyenes a számlavezetés, webes felületen kártyás vásárlással az utalás, és saját néven levő számlára majd a kiutalás is. 1 hónap után már (a jelenlegi 0,25%-os büntető mellett is) pluszban vagy a kamattal, ha fordulónap előtt eltöröd akkor is, és az addigi kamatokat megkapod.

PS: Az "egyenlítő hatás" nemtommi :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13531) axioma válasza Mercutio_ (#13530) üzenetére


axioma
Topikgazda

Egyenlito hatas: az adott hitel a (nem kamatozo) hozza tartozo szamlan tartott penz mertekeig (max. az aktualis tartozas talan 70 vagy 80%-a) nem szamit fel kamatot a hitelen.
Anno mikor bevezettek nagyot gratulaltam nekik, kamatado-megkerulesnek tunt elsore ha a beteti kamatot engednek el, de meg annal is jobban jarnak a hitelfelvevok - valoszinuleg valami mas hatasra szamoltak amikor kitalaltak pl. ahogy a visszateritos hitelkartya is megeri lathatoan sok banknak...

(#13532) kiszi07 válasza mokalade (#13523) üzenetére


kiszi07
senior tag

Szia, én lehettem volna magnifica ügyfél, de végül nem, mert nekem a sima 250e Ft-os jóváírás is megfelelő, így kaptam 4,56 %-ot, magneficanál 4,30 most. Nagyjából letudod csekkolni a money.hu-n.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#13533) Fandango válasza Mercutio_ (#13530) üzenetére


Fandango
veterán

Egyenlítő hitel

Először én is innen kértem ajánlatot, de végül úgy döntöttem, hogy nem éri meg, mert eleve rosszabb kamattal/THM-el kaptam volna meg mint ami lett végül, a kötelező biztosítás hozzá még igen jelentősen megdobta az összeget, így a havi törlesztő különbözet nagysága az OTP felé billentette a mérleget.
Illetve a minél nagyobb pénzösszeg parkoltatása a számlán se volt túl szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#13534) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hónapok óta tartó válogatás után végre meglett a kiszemelt.
Hívtam ügyvédet is.
Normális az, hogy nem kell vele találkozni, csak küldjem el emailen az adatokat és a szkennelt okmányokat?

Banki hitelnél a fix törlesztő ugye azt jelenti, hogy 10. év végi utolsó részlet is pont ugyanannyi, mint a legelső részlet? Nincs egyébb költség a lezáráson kívül?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#13535) Gombinyó válasza Lokids (#13534) üzenetére


Gombinyó
őstag

Normális, ügyvéddel már elég akkor találkozni, mikor a kész szerződést írjátok alá. Előtte én is kb 3 sort írtam neki, hogy mennyi a vételár, mikor, hogy fizetem, stb és az alapján elkészíti a kész szerződést.

(#13536) Lokids válasza Gombinyó (#13535) üzenetére


Lokids
addikt

Viszotn azt is kérdezte az ügyvéd, hogy melyik banktól lesz a hitel, amit még nem tudok.
Úgy voltam vele, hogy bank csak akkor ad hitelt, ha már van papír. Így azon túl nem jutottam, hogy van előzetes hitelbírálatom (ami persze már lejárt).

Érdemes amúgy ilyenkor nem a bankba menni, hanem egy hitelközvetítőhöz? Mind azt állítja, hogy a bankinál kedvezőbb hiteleket ad.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#13537) Sweet Lou 6 válasza Lokids (#13536) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

érdemes közvetítőhöz menni:
- a bank fizeti, neked nem kerül +pénzbe
- a bankoknál dedikált ügyintézők vannak a közvetítőkre és ezért nem kell annyit sorba állniuk mint pl. Neked vagy nekem
- jópárnak van kapcsolati tőkéje is vagy ismeri az esetleges kedvezményeket

csak arra figyelj, hogy független legyen.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#13538) Fandango válasza Sweet Lou 6 (#13537) üzenetére


Fandango
veterán

+1

Nekem is független ügyintézőm volt, nem került semmibe. Jobb kamatot kaptam mintha csak én magam intézem, a bankba már csak aláírni mentem. Az már más téma, hogy a bank idióta volt, és olyan hülyeségekkel húzta az időt, hogy a hajam égnek állt, de a hitelt megkaptuk, ez a legfontosabb.

(#13539) Mercutio_ válasza Gombinyó (#13535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én azért aláírás előtt még szeretnék ilyen szituban néhány napot, hogy átolvashassam a szerződéstervezetet, esetleg ismerős jogásszal megnézessem, nem maradt-e ki valami :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13540) Gombinyó válasza Mercutio_ (#13539) üzenetére


Gombinyó
őstag

Simán megteheted, de ezért nem feltétlen kell találkozni személyesen az ügyvéddel. Van olyan, hogy pdf meg email csatolmány. :))

(#13541) Mercutio_ válasza Gombinyó (#13540) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mondtam, hogy személyes találkozás kell :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13542) Fandango válasza Mercutio_ (#13539) üzenetére


Fandango
veterán

Aláírásig én se találkoztam az ügyvéddel, emailben és telefonon kommunikáltunk. A tervezetet átküldte, átolvastuk, ami hibát találtunk azt jeleztük.

(#13543) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ügyvédes témához: én adás vételinél direkt közjegyzőhöz mentem (ő is elküldi előre a szerződés tervezetet). Nyilvános fix díja van, valamint ha a szerződés után bármilyen jogi vitára kerülne a sor, a szerződés az irányadó, amely végrehajtható, nem kell pereskedni x évig rossz esetben sem.

sweetlou6.wordpress.com

(#13544) djgeg


djgeg
őstag

Sziasztok!
Tudom nem feltétlen topkihoz tartozik. Költöznék a belvárosból és ház nézelődőben vagyok.
Halásztelekkel kapcsolatban vannak vélemények? Mennyire gáz a forgalom? Maga Halásztelek élhetés szempontjából? Kár iskolák a környéken stb.

De hogy legyen on is, volt olyan aki külön telek szolgalmi és tulajdonjoggal vásárolt ingatlant? pl egy telken 2 ház van elszeparálva nem arányos telek elosztással, de csak a telek tulajjogának 50% "jár" a házhoz és a két külön földhasználati jog jár a két ingatlan tulajdonosnak ( pl egy külön elszeparált kocsi bejáró egy zsáktelek megoldás szerű megoldásban az egyik ingatlannál és egy normál telek utcai hozzáférhetőséggel a másiknak)
Hitel szempontjából mennyire bonyolíthatja meg ez a dolog, hogy nincsenek elkülönítve a telkek?

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#13545) Lortech válasza djgeg (#13544) üzenetére


Lortech
addikt

Utóbbi időben nagyon sokan költöztek ki a relatív olcsósága miatt, de a közlekedés nagyon nehéz, ha BP-re kell bejutni. A csúcs kitolódott már teljesen. Nem csak 8-9 között van kilométeres dugó a Rákóczin, hanem gyakran már fél hétkor is. Az M0 felújítás meg feltette az i-re a pontot.
A kis utcákban, földutakon keresnek sokan menekülőutakat, hogy előrébb jussanak a dugóban.
Az infrastruktúra sem igazán tartja a lépést a népesség növekedésével, és egyébként sem volt túl acélos.
Tömegközlekedés = sárga busz, ami ugyanott áll a dugóban az 1-1 sávban.
Javaslom, nézz szét, mi van ott reggelente, és csak egyre rosszabb.
Túloldalon legalább van vasút.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#13546) #41635072 válasza Lortech (#13545) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezt megerősíthetem, reggel 6-tól este 8-ig gyakorlatilag HALÁL a közlekedés.

(#13547) HoTDoG válasza djgeg (#13544) üzenetére


HoTDoG
tag

Nagyon meggondolnám a helyedben. Belváros és belváros között is bőven van különbség, pl egy belbuda vagy Szondi utca között, nem mindenhonnan érdemes "kimenekülni". A bejárás halál, nekem több ismerősöm jött már "vissza" arról a környékről, de még Nagykovácsiból is, ami nem említhető egy lapon Halásztelekkel. Hacsak nem olyan a munkád, hogy heti 3-4 HO-t is megengedhetsz... Mennyire értékeled, hogy van kerted, azzal tudsz-e foglalkozni, van-e már olyan korú gyereked akinél a kert előnyös lehet, stb. Napi 3-4 óra elvesztegetett idő utazással szerintem nem mérhető pénzben, de legalábbis nem sokan fizetik meg.

Persze lehetne tök jó alternatíva is az agglo, de sajnos nem az, mert nulla kötöttpályás közlekedés, ami van az átszállós ócska máv/hév, nincs P+R és sorolhatnám, de aki Budapesten él és járt már Bécsben, nyugati nagyvárosban, nem kell bemutatni, hogy működhetnek a dolgok rendesen is.

(#13548) Mercutio_ válasza HoTDoG (#13547) üzenetére


Mercutio_
félisten

Veresegyház, Fót, Vác ugyanez pepitában?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13549) axioma válasza Mercutio_ (#13548) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azert Vac rendesen odebb van, max. Dunakeszit kene egy csomagba tenni a tobbiekkel.
Forditva: en Pomaz-Arpad hid tuloldala is napszakfuggo, de 1 oranal sose tobb, fel oranal viszont talan sose kevesebb (mondjuk ez autoval, a tomegkozi a haztol 20 perc seta a hevig kezdesu lenne...)

(#13550) dugynok válasza Mercutio_ (#13548) üzenetére


dugynok
senior tag

Pont Vàcba gondolkodom én is. Mondjuk onnan nem Pestet céloznàm meg munkahely szempontjàból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.