Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Kobe válasza Revolit (#11900) üzenetére


Kobe
veterán

Ez csak azt mutatja, a kapitalizmus onmagaban halalra itelt jelenseg, mert kotelezo fujni valamelyik lufit, hogy menjen a szeker.... Aztan ha elfogy a szufla, jonnek a bajok.

Amugy elsore a nyugati szinvonalat utolerni sem lenne rossz, mar mondjuk a berleti piacokon olyan kifeheritett allapotokkal, amik arrafele vannak. De hat az orszag meg nagyon koszovo jogi szempontbol....
Helyette maradnak a kilora megvett kolykok, az biztos jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#11902) Stanlee válasza Csabroncka (#11896) üzenetére


Stanlee
őstag

Ugye nem arra a fantasztikus ingtlanhitelre gondolsz a 80-as evekbol, ahol 91-ben egyik naprol a masikra 3%-rol 15% ill. 32%-ra nott a hitel kamata (Magyar Narancs cikk), mert a rendszervaltas utan az allam nem birta fizetni a piaci hitelkamat es a kedvezmenyes kamat kozotti kulonbseget.

Azt mi is megeltuk, nem kivanom senkinek azt a ketsegbeesest, ami nalunk uralkodott. Orultunk, hogy a csaladon belul sikerult annyi kolcsont felhajtani, hogy visszafizessuk a hitelt. De meg is jartuk, mert el kellett adni a lakast, es varosbol falura kellett koltozni, hogy ne maradjon a nyakunkon az a csaladon beluli hitel se. Na ilyen allami segitsegre nekem nem lenne szuksegem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11903) Csabroncka válasza Kobe (#11899) üzenetére


Csabroncka
addikt

"csaladi potlek osszegen keresztul befolyasolni a piacot" ott sajnos azok kerülnek előnybe, akik valóban a gyerekükből akarnak megélni...

"in medias res"

(#11904) Kobe válasza Csabroncka (#11903) üzenetére


Kobe
veterán

Ha valaki par milla ingyenpenz miatt csinal egy masodik / harmadik gyereket, amit nem tervezett, az nem ugyanaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#11905) Csabroncka válasza Kobe (#11904) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem félreérted, vagy legalább is nem erre gondoltam.

Mondom az én példámat: 33 évesen van két gyerekem, a feleségem 29 éves. Az első gyermekünk 2016-ban született, 2015-ben vettünk lakásunkat.

A lakás úgy jött össze, hogy a cégtől (közepes magyar vállalkozás) ahol dolgozom (elismernek, megfizetnek) kaptam az önerőhöz kamatmentes hitelt, így tudtuk megvenni és berendezni a lakást. 24 éves koromtól dolgozom, sajnos 29 éves koromra oda jutottunk párommal, hogy kifizettük az esküvőnket és volt 2 millió forint megtakarításunk. Ha nem segít a cég, akkor kb még 3 évet, aztán ahogy mentek fel az árak talán még most sem lenne lakásunk és igen, ha nincsen biztos saját lakásom (még ha banki jelzálog is van rajta), nem vállaljuk be a gyerekeket.

Poén: Akkor használt lakásra kaptunk 800.000 Ft CSOK-ot, majd a 4%-os ingatlan illetékkel visszafizettünk 760 ezer forintot a NAV-nak ;] .

A legtöbb fiatalnak a lakásvásárlás önerejéhez kell segítség (szerintem) - ha ebből a szemszögből nézzük, akkor van értelme.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11906) Kobe válasza Csabroncka (#11905) üzenetére


Kobe
veterán

abban, hogy az önerőhöz kell konstrukció, egyetértünk.

Én is tudok példákat a másik oldalról, pl ismerősök / munkatársak is akadnak 2 gyerekkel, kapásból a cafeterian nyer évi 3-400K-t a gyerekek miatt, plusz kapja a havi X 10 ezer forint SZJA kedvezményt (ez a kettő havonta kb nettó 100ezer forint többlet, pedig tök ugyanazt a melót végzi mint te), plusz a CSOK + már törik a fejüket hogyan fogják megjátszani az új kedvezményeket.....én meg pl asszonnyal tavaly csak a k*rva lakáscafeterián 7 számjegyű összeget buktam mert visszamenleg kú*ták ránk az adót X évre, plusz idén is olyan havi 50-70K között lesz kettőnkre a bukó a 'gyerektelen' cafeteriaval....Pedig ismerősök legtöbbje nem fog újabb gyereket bevállalni, az ziher, mi meg a lakáscafit pl arra gyűjtöttük amire való lett volna.....de amíg ennyire tömik a gyerekeseket hogy havi nettó 100K minusz + a megemelkedett lakásárat is ki kéne gazádlkodni, addig nálunk hótziher hogy se lakás, se gyerek....családtámogatás cérba ért :) egy életre lemondtunk róla
Azt tudom, hogy egy gyerek többletköltésggel jár, de cégen belül is kvanagy (bér)feszültségeket generál ez az állapot.....

[ Szerkesztve ]

(#11907) golfvariant válasza Kobe (#11906) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Cafeteriát miként befolyásolja a gyerek megléte?
Milyen és miért szórták meg adóval a lakascafeteriát?

(#11908) Kobe válasza golfvariant (#11907) üzenetére


Kobe
veterán

cafeteriában idén jan 1 től minden bérként adózik (34,5 % + 21% = 55% adóval), kivéve a bölcsődei / óvódai szolgáltatásokhoz tartozó dolgok, mert azok maradtak 0% adómentesek

a lakáscafeteria ugyanez a téma, szintén bérként adózik. Csak mivel olyan elk*rt módon írták meg a törvényt, hogy az visszamenőlegesen lett érvényes. Pl ha te 5 évig gyűjtötted, és csak az utolsó évben lett volna adóköteles, akkor is a felhasználás dátuma szerinti adókulccsal adózott a teljes összeg. (hiába volt mondjuk az 5 gyüjtögetős évből 4 év adómentes, 1 adóköteles).
A másik zsenialitás, hogy azt sem vették figyelembe a törvényhozók, hogy aki lakáscafira gyűjtött, és mondjuk nem tudta felhasználni (ergo más cafeteria elembe kellett kérnie az összeget) az úgyis megszívta, mert a felhalmozott, félretett összeg, akárhogy szórtad szét különböző relative használható elemek között, mindenhol meghaladta a megengedett maximális éves összeget, így arra is büntetőadót kaptál
Pl. ha volt 1.5M-ed lakáscafiban (3 év alatt az éves 500K t raktad el), és mondjuk szép kértyára kérted át, akkor valszeg túlmentél az eves 450K kedvezményes adósávon es kaptad a 34,5+X% adót rá...viszont ha minden évben kikérted volna a max a 450K-t a szep kartyara akkor kevesebbet fizetsz, 34,5% adót
Negativ diszkriminacio es adohatrany rulZ...

[ Szerkesztve ]

(#11909) Chal válasza Kobe (#11906) üzenetére


Chal
addikt

Azt tudom, hogy egy gyerek többletköltésggel jár, de cégen belül is kvanagy (bér)feszültségeket generál ez az állapot.....

Amíg nincs, addig el sem bírod képzelni mekkora költség pénzben és időben, hiába vagy körülvéve gyerekesekkel, nem számolgatják ezt nap mint nap, és lehet hogy szentimentális vagyok, de örömben és szeretetben visszajön minden, ezért az ember nem is úgy éli meg. Kivéve persze amikor hideg fejjel számolgat, hiszen az anyagi felelősség meg tudatosság is fontos. Egészen biztos vagyok benne, hogy csupán a számokat nézve jobban jársz a nap végén, szóval ne sajnáld tőlük, ezek az összegek úgy olvadnak el mint a huzat. Mint már említettem (de keress nyugodtan statisztikai adatokat a neten) egy gyerkőc felnevelése 20-30mFt. Szerinted a kétgyerekes kollégáid hozzád képest havi 250-270eFt-t (nettó) vágnak zsebre? Kötve hiszem.

cafeteriában idén jan 1 től minden bérként adózik (34,5 % + 21% = 55% adóval), kivéve a bölcsődei / óvódai szolgáltatásokhoz tartozó dolgok, mert azok maradtak 0% adómentesek

Ez így van, én is kihasználom, de nehogy azt gondold hogy ez ekkora előny, teljesen látszólagos. Helytől függően havi 8-12 ezer az óvodai kaja (és ebből oldanak meg napi 4 étkezést, gondolhatod milyen lehet, és nincs olyan, hogy több pénzért jobb kaját lehet kérni, de ez egy másik sztori...), semmilyen más számlát nem tudsz begyűjteni onnét, szóval nem mész sokra az 55%-ával. Magánoivnál meg halottnak a csók: 100-120eFt egy hónap alsó hangon. Mennyi cafeteria kell ahhoz, hogy két gyerekkel 200-240eFt-s magánovival hozzád képest többlete legyen?

[ Szerkesztve ]

(#11910) golfvariant válasza Kobe (#11908) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Mostanában nem voltam otthon cafeteria terén. 2015ben jöttem át a jelenlegi munkahelyre, csodálkoztam hogy nincs cafeteria. Akkor ők azt a választ adták, hogy túl bonyolult és nem kiszámítható, ezért ők azt mondták h inkább kevesebbet, de odaadják fizuban...
Visszatekintve jó választás volt adó és kiszámíthatóság terén is. Ez utóbbi nagyon hiányzik szerintem mimdenkinek :U

(#11911) Kobe válasza Chal (#11909) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet ragozni, de ez akkor sem jo irany. Kibaxott bonyolult tole a rendszzer, es megsem mukodik (lasd szuletett gyerekek szama csokkent). SZJA kedvezmeny, SZJA mentesseg, cafeteria kedvezmeny, ingyen hitel, CSOK, kedvezmenyes hitel, kocsikedvezmeny, stb. Lassan mar ott tartunk, hogy akinek gyereke van, bemegy a kozertbe es Afa mentesen vagy felaron vasarolhat majd....
Francokat. Talaljanak ki 1 db, mukodokepes, csaladosokra altalanosan vonatkozo, nem berjellegu kedvezmenyt es csokolom, a tobbit meg a piac oldja meg ha igeny van ra (pl reszfoglalkoztatas, munkahelyi ovoda, stb)
Rengetegen vannak egyebkent, akik full ugyanazt a melot csinaljak, papiron ugyanannyiert, fizupapiron mar joval tobb nettoert ugye es mocskosul kihasznaljak a gyereket (jajj, rohanni kell a gyerekert, jajj, vinni kellett a gyereket, es igy lazan produkal pl egy heten haromszor 9-2ig tarto munkat, ugyanannyi zsoldert.... Na nekik felajanlanam a 75% fizut, a munkaszokasai mellett - hiszen kb annyit van benn idoaranyosan, nem tetsz, instant lapulevel

[ Szerkesztve ]

(#11912) golfvariant válasza Kobe (#11911) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ha ennyire irigykedsz és szerinted ennyire megéri, elkezdheted te is a "tömeggyártást". ;]

(#11913) Kobe válasza golfvariant (#11912) üzenetére


Kobe
veterán

ez nem irigykedés, csupán realizmus - észreveszem, hogy mesterségesen elk*rvult diszkriminatív rendszert építenek, nincs másik olyan (egyébként sokkal jobban rászoruló társadalmi réteg) akit ennyire tolnának. (és bocsánat, az hogy valakinek gyereke van, nem kiváltság, midnen ember alapvető biológiai képessége a reprodukció....általában nem azt 'díjazzuk' aki a veleszületett képességeivel él - tisztelet a kivételnek, pl orvosi okok miatt meddő)
Csak sokan még nem látnak át a gyerek okozta rózsaszín ködön.
Pl azt sem fogják fel, hogy ha mondjuk meg lennének fizetve a bölcsődei, óvodai ápolók (nettó 105 most a sarc asszem?), neadjisten lenne annyi óvoda, amennyi kell, akkor lehet nem kéne havi 60-80-ért magánoviba járatni mindenkit (el lehetne törölni ezt a fajta adókedvezményt).
Vaaaagy, továbbmegyek, ha lenne tömegesen részmunkára lehetőség, nem kellene évekig gyes-gyeden tengődni a családnak (Ausztriában pl nem szokás, átlag 3-6 hónap után visszatér anyus is a munakerőpiacra, nálunk gyakorlatilag a világon az egyik leghosszabb, pont azért mert 30 év alatt nem jutott bölcsödére óvodára, egyszerűbb anyust otthon tartani a létminimumon mint párszáz épületet felhúzni 30 év alatt).
Vagy mondjuk ha a CSOk rendszerét átgondolták volna és nem k*rják fel az egekig az ingatlan árát, lehet nem kéne most az önerőhöz szükséges kedvezményes hitellel házalniuk...

és még lehetne sorolni, gyakorlatilag minden egyes intézkedésre van jobb, átgondoltabb, reálisabb megoldás. Csak idehaza a logika az nem dívik.

(#11914) petyametyo válasza Kobe (#11913) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Na most egyet értünk :K

(#11915) Chal válasza Kobe (#11911) üzenetére


Chal
addikt

Abban tökéletesen egyetértünk, hogy nem jók ezek a megoldások, én csak azt próbálom finoman közölni, hogy ettől még nincs kánaán annak aki vállal 1-2-3 gyereket, mert 18 év alatt sokkal többet fizet ki így is mint te, ezt kb. fél óra kutatással magad is kiszámolhatod.

Az meg hogy próbálkoznak, nem véletlen (ahogy az sem, hogy ilyen elcseszett dolgok jönnek belőle ki). Ahogy már említettem, a körülöttünk levő világot üzemeltetni kell, akkor is ha te még én öregek leszünk, és mi már nem tudjuk ezt megtenni. Abban is egyetértek, hogy ne bízzunk benne, hogy a most születő generáció fog majd minket eltartani, de abban egy kicsit azért talán kellene, hogy 20-30-40 év múlva is lesz ember aki dolgozzon, és ha előrelátóan gondoskodtál legalább az idős éveidről, akkor legyen lehetőséged azt a pénzt odaadni majd valakinek, aki mondjuk cserébe képes kiszolgálni a boltban, vagy éppen elvinni a szemeted. Ez a jelen állás szerint problémás, ezért igyekeznek tüneti kezeléssel gyógyítani, csak jó szarul.

A külföldi példák néha jók, néha rosszak, az pl. szerintem nagyon nem oké, hogy 3 hónap után visszamenjen anyuka dolgozni, annak mindenképpen a gyerek látja kárát. Abban a korban még nem hogy nem zajlott le a szeparálódás a gyerek és az anyja között, hanem vastagon az elején jár, arról nem is beszélve hogy tejre is szüksége van. Szerintem 1 éves kor előtt egyszerűen egészségtelen egy gyereket "otthagyni".

Ez egyébként összefüggésben van a másik problémával is amit írtál, hogy a gyerekesek folyton lelépnek, később mennek, stb.. A dolog gyökere abban rejlik, hogy görcsösen próbálják a szülők a két fizetést maximumon (a gyerek előtti szinten) tartani, a fent említett nem kicsi plusz anyagi teher miatt. Máshogy nem tudják megoldani, vagy így megy, vagy úgy, hogy nem vállalnak gyereket. Már ott el van cseszve a dolog, hogy kitolódott a gyerekvállalás ideje. Mi történik ha felhívnak az oviból, hogy 39 fokos láza van a gyereknek, úgy kb. most azonnal kéne menni? Menjen a bébiszitter óránként 5-8kHUF-ért? Cseberből vederbe... Az én időmben jött értem a nagyanyám. Ma mi történik? A nagyszülők rossz esetben halottak, mert anyuka 35 évesen szült. Jobb esetben élnek még, de vagy 300km-re vannak, vagy maguk is hasonló ellátásra szorulnak már mint a gyerek.

Erre az egészre lehet azt mondani, hogy akkor a francnak se kell gyerek, csak ha túl sokan mondjuk ezt, akkor megint oda kanyarodunk vissza, hogy ki fogja vezetni a mentőt 20-30 év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#11916) golfvariant válasza Kobe (#11913) üzenetére


golfvariant
aktív tag

"....általában nem azt 'díjazzuk' aki a veleszületett képességeivel él"
Nem azért díjazzák őket, mert nem tudnák zsebre tenni azokat a milliárdokat és nem azért mert annyira családcentrikusak. Egyszerűen azért, mert hosszabb távon gazdasági tragédiához vezethet az, ha ilyen ütemben fogy a népesség. A migránsokat meg tudjuk ki küldi, nem fogadjuk be őket, ezért kell lépni valamerre. Gazdaságilag lehet vereség a népesség csökkenés, de föld és emberiség jövője szempontjából szerintem csak jót tenne. (feltételezve, ha nem csak nálunk fogyna, hanem pl India, Kína stb)

"Pl azt sem fogják fel, hogy ha mondjuk meg lennének fizetve..."
A megfizetés kérdése sajnos nem működik nálunk. Mindenhol olvashatod, hogy mennyit nőttek a bérek, egy jó képességűnek sem nevezhető mesterember is komoly pénzekért megy ki házhoz és végzi el a 10 perces munkát. Viszont hiába keres többet, életszínvonalban Magyarországon nem lehet sokkal jobban élni. A fizetőképes keresletet évek óta beárazza a piac. Mint szolgáltatás, építőipar, napi bevásárlás, lakhatás. A Csok sem a családokat gyarapította, mint ahogy a tej/hús áfa csökkenése sem. Mindenhol 1 hónapon belül felhúzták az árakat... Lidl és Aldi, stb is büszkén hirdeti, hogy 15-30% fizetésemeléseket adtak, amit természetesen nem a profitból fognak lecsippenteni, hanem emelik az árakat. Ha az állami bölcsödei dolgozóknak emelnék a fizetését, ahhoz a te "gyermek kedvezmény mentes" adód nem járulna hozzá, csak a családosoké? ;]
Én is mondhatnám hogy évek óta nem voltam beteg, mekkora szemétség, hogy vonják tőlem a TB-t, vonják a nyugdíjastól, aki minden héten 2x megy gyógyszert felíratni?!

(#11917) Kobe válasza golfvariant (#11916) üzenetére


Kobe
veterán

amit írsz, az tökéletesen reprezentálja milyen torz piac az ország.
Olyan nincs (illetve nem kéne hogy legyen), hogy demográfiai válság van, több gyerek kell, ergo a nevelőnő hiányszakma és közben nincsenek megfizetve.
Ez kb olyan mint amikor valaki audi r8-ast keres kispolski árában.....
Én adózom, nem is keveset, meg mindenki más is. Szerintem mindketten tudjuk, hogy a béremelésnek nem igazán a forráshiány a gátja. Lásd pl 1db stadionra többet költenek, mint az egész országos egészségügyfejlesztésére című történet. Illetve ott is sántít, hogy a családoknak hirtelen beígérni pár100 (akár 1000) mrdot van forrás, de mondjuk a nevelőnök béremelésére (pár milliárd meg nincs?)

Az természetes dolog, hogy a piac áraz....ezért is írtam, hogy eleve piaci árazásban visszás a közalkalmazotti jogviszony, mert torzítja a piacot és nem hatékony.
Én pl pont letojnám
mennyit kap egy óvónő, ha tudom hogy jó helyre megy az SZJA adómból....
vagy a TB-mből, ha normális EÜ van (elárulom, én sem voltam évek óta csak privátban, el is ment ilyenekre több millió forintom, de nem is döglöttem bele az első náthába a közkórházban)
de ugyanúgy tudnék örülni a 27% áfa csökkentésének....

épp ezért szép egy normális rendszer, ahol mindenki arányosan bead a közösbe és az úgy van allokálva, hogy nem kellenek a közvetlen stimulusok egyes célrétegeknek. Máshol valahogy működik, egyedül nálunk van az hogy a bejövő oldalon minden adott, de az output sosem sikerül.....az állam egy elég rossz interface ilyen szempontból :D de az hogy nálunk lassan 600 féle támogatási forma van, 86 féle adó és még ki tudja hány egyéb kedvezmény, és ezek fejben tartásához önmagában egy jogi iroda kell, és még úgysem megy a dolog, az felettébb látványos....

[ Szerkesztve ]

(#11918) Mercutio_ válasza Revolit (#11900) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha itthon is olyan lenne a bérlakások száma/minősége/konstrukciója mint nyugaton lehet itt is kevesebben ragaszkodnának a sajáthoz... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11919) axioma válasza Kobe (#11911) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mar bocs, de ha igy alltam volna hozza (9-14 munkanap, wtf) tuti me'g most is alja melot vegeznek anyakent az elso melohelyemen. Mellesleg a korabbi munkahelyeimen mindegyiken percre pontosan lehetett es/vagy kellett vezetni, most vagyok eloszor "nem dokumentaltan", kevesbe is tetszik mert ha mindenkepp biztos akarok lenni, hogy megvannak az oraim - es nem nezlek le a munkatarsaim mint te... nem beszelve a fonok fele mutatott keprol -, bizony nagy atlagban inkabb tobb lesz mint kevesebb. Me'g akkor is, ha allandoan azt latjak, hogy egy oraval elobb elmegyek - ja mert akkor nincsenek itt, amikor 1 oraval elobb itt vagyok (fonokkel termeszetesen egyeztetve ez a munkarend), es igen, ezt a gyerekek miatt. Es akkor en most burzsuj vagyok a 35e adokedvezmennyel meg 26.6e csaladi potlekkal???

(#11920) Kobe válasza axioma (#11919) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem azzal, hogy leirtam, hogy vannak olyanok akik ezeket az elonyoket nem epp ugy hasznaljak ki ahogy kellene / amire valo, azzal nem altalanositottam :)
Ellenben azzal, hogy szerinted en uszkve minden gyerekest lenezek, az mar egy eleg sarkallatos altalanositas :)
Amugy attol, hogy te epp nem igy tolod, nem jelenti azt, hogy senki mas sem - inkabb jellemzo az, hogy minden munkahelyen akad 1-2 ilyen arc, mint az hogy nem.
Megnyugtatasodra: nem vetem meg mindegyiket, csak azokat akik "platozasra" hasznaljak ezt az opciot / gyereket. De ha attol is jobban alszol, a gyerektelen "platosokat" is ugyanannyira utalom :)

(#11921) HoTDoG válasza Kobe (#11913) üzenetére


HoTDoG
tag

El kéne már engedni ezt a ki meddig van az irodában témát. Nem az általad említett csomagok miatt tartunk még itt, hanem emiatt a mentalitás miatt. Ki, meddig és honnan dolgozik, elmegy-e hamarabb és ha igen miért. Ez a jajj.
Skandináviában már azon dolgoznak, hogy a bejárás is beleszámítson a munkaidőbe, a home office pedig nem benefit, hanem természetes dolog, és a munkaidő ne az első ipari forradalmat idézze. Ha én 4kor eljövök az irodából de este 9kor még leülök 1-2 órát dolgozni, akkor az ilyen leselkedők ne szóljanak már. A munkát már rég nem az irodában ült órák számában mérjük. Vannak ettől jobb mutatók is. Szintén nyugaton elzavarnak 5kor, hogy ugyan miért túlóráznál, nekik nem kell kiégett munkavállaló. Persze itthon az "Európa Indiája" bérekért bent maradunk túlórázni, és a kollégákat hátba szúrjuk, akik néha később érkeznek vagy hamarabb mennek.
Aki akar remote is produktív, aki meg nem, az elkávézhat reggel 8tól este 6-ig is az irodában, legalább megy a visibility meg networking.

(#11922) axioma válasza Kobe (#11920) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem a gyerekest hanem azt aki hivatkozva a gyerekre elmegy, azokat irtam hogy lenezed, merthogy visszael a lehetoseggel. Kozben lehet hogy tenyleg beteg a gyerek... vagy tenyleg 16:00-kor bezarjak a bolcsodet, mert ugyis mindenkinel elviszi a nagymama mar 14h-kor... (legkisebbem 15, de true story).
Nalunk eleve nincs sok anyuka (apuka azert akad de rengeteg a gyerektelen), de me'g a kiszolgalo szemelyzetben se lattam erre peldat, pedig vannak cifra elethelyzetuek.

(#11923) Kobe válasza axioma (#11922) üzenetére


Kobe
veterán

Akkor probalom pontositani, hogy a leheto legjobban megertsetek a "celcsoportot", mert a platos kifejezes ugy tunik nem volt eleg pontos. Elobb megy, kesobb jon, rugalmas munkahely lehetoseget nem igazan hasznalja ki (esze agaban sincs mondjuk telefonon elerhetonek lenni, vagy amit felbehagyott neadjisten du 4 utan otthonrol laptoprol meg veletlenuls sem befejezni).
Ne a valos vagy valotlan okot gondold moge (van, lehet mindkettobol, minden napra egy, beteg gyerek, zar az ovi stb) , hanem inkabb az effort hianyat, aminek koszonhetem kemeny 2mperc alatt dobja el a kaszat kapat amint jon barmi hasznalhato indok.
Igen, vannak ilyenek is, szep szammal sajnos. Na en roluk beszelek.
En sem kifejezetten azert neheztelek rajuk, mert gyereke van, hanem mert pl vannak az ilyen igenyeknek, elethelyzeteknek jobban megfelelo foglalkoztatasi formak (reszmunkaido, vagy pl egyeni vallalkozo, tanacsado sajat idobeosztassal)....lehet elni kene vele, de amikor szoba kerul, akkor a leghangosabban agalja a diszkriminaciot

Ha nem volt meg ikyen munkatarsatok, szerencsesek vagytok :)

[ Szerkesztve ]

(#11924) Chal válasza Kobe (#11923) üzenetére


Chal
addikt

Azért nem volt egyértelmű, mert nem ez volt a téma, illetve pont a gyerekes "előnyökhöz" soroltad ezt is, amivel szemben te hátrányban vagy. Önző/ügyeskedő emberekkel szemben mindenki hátrányba lehet, függetlenül attól, hogy van e gyereke vagy nincs. De az meg ugye hogy jön ide a topicba? Na ezen logika alapján tűnt általánosításnak a dolog.

Amúgy szerintem is van mindenhol ilyen ember, és tök érthető a róluk kialakult véleményed, illetve egyetértek vele. Csak hát ez itt irreleváns, ezért is volt félreérthető a dolog.

(#11925) OPiiPO válasza HoTDoG (#11921) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Európa Indiája" - ezt nem ismertem, de találó

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11926) RexpecT


RexpecT
addikt

Egyébként szerintem teljesen felesleges belekeverni, hogy egyes cégek mennyit engednek meg gyerekeseknek. Nyilván rugalmasabban kell hozzájuk állni, de az hogy valaki kevesebbet dolgozik mint a nem gyerekes munkavállaló az a munkáltatót minősíti.
Hány olyan ember van, aki napi szinten 1-2 órát elkávézgat a munkahelyén? Nem kell ahhoz gyerek, hogy kibúvót találj a munka alól.

[ Szerkesztve ]

(#11928) Mercutio_ válasza Fandango (#11927) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom megnézték a statisztikákat, és rájöttek, hogy a potenciális gyerekek megszületéséhez szükséges egyedek teteemes csoportját kizárnák az eredeti feltételekkel.
VAGY
Valamelyik honatya reklamált:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11929) amargo válasza Fandango (#11927) üzenetére


amargo
addikt

jesszus mi lesz itt :Y

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11930) axioma válasza Fandango (#11927) üzenetére


axioma
Topikgazda

En a mogottes logikat nem ertem. Miert is logikus ez a lepes? Raadasul gyerekszuletes a feltetel, tehat az orokbe fogadas hiaba gyerek, nem szamit, mert nem noveli a generaciot? - azert ez nagyon nagy felhaborodast okozhat nem ok nelkul. De egy 40- pasi 40+ no kombinaciot se tudok elkepzelni hogy hogyan vezethetne nagy valoszinuseggel plusz gyerekhez.
Nem gyerekcelu felvetelhez: OK, piaci hitel lesz, de olyan amit mondjuk maskepp nem kaphat meg a hazaspar (gondolom fedezetes kondiciokkal megy az allam kezessegvallalasa miatt, tehat akinek nincs fedezete es van mar KHR multja - ami paradox modon itthon a pozitiv khr-nel is negativ -, akkor igy hozzajut penzhez, tisztan piaci alapon nem). En tovabbra is felvennem adott helyzetben.

(#11931) mobal válasza Fandango (#11927) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez akkor így szimplán el kezdett most érdekelni! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11932) Mercutio_ válasza axioma (#11930) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne keress logikát, jönnek az EU választások, ez szerintem jelenleg elsősorban szavazatokról szól, aztán júniusig még ráérnek tisztázni mit is adnak valójában és kinek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11933) .tnm válasza Mercutio_ (#11932) üzenetére


.tnm
addikt

De mindenesetre az ingatlan árakat fenntartja addig, amíg a haverok az utolsó kedvezményes áfából felhúzott lakásait eladják. Ha majd a Lőrincesek elkezdik eladni az építőipari/ingatlan érdekeltségeiket, akkor fognak csökkenni (legalább reálértékben) az ingatlanárak.

Addig is van mint csámcsogni, hogy most akkor gyerekesek így, ad-e a kormány, vagy elvesz. Megvan a cirkusz is és a kenyér (ígérete) is.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11934) skristof


skristof
tag

a Savoya-ház-ról mi a véleményetek?

leginkább az elhelyezkedése az, ami miatt gondolom ennyi az ára..
jól látom, hogy egy barna iparterület, egy volán garázs és a 6-os út közé épül? :Y

(#11935) Lortech válasza skristof (#11934) üzenetére


Lortech
addikt

És mert beton az egész.
Jól látod, van ott egy autókereskedés is a tövében, és kiváló kilátás Csepel gyártelepre, erőműre (vagy másik oldalon a leányka utcai panelokra, vasútra).
Eredeti projekt leírásban szerepelt a "Duna-parti plázs" (lol) kialakítása is, amit azóta levettek. (szerk: bocs, már újra fent van, egy ideig nem volt ott)

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#11936) Fandango válasza skristof (#11934) üzenetére


Fandango
veterán

Egyetlen pozitívum, hogy a Savoya park az út túloldalán van, egyébként borzalmasan rossz helyen van szerintem.

(#11937) #41635072 válasza skristof (#11934) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az egy lebuj. :D Emlékszem nagyon olcsón hirdették, de semmi infót nem lehetett megtalálni róla, se honlap se semmi. Mostmár horror áron mennek a megmaradt lakások. Full beton az egész, elrendezése olyan mint egy munkásszálló. Konkrétan a foylosók kinnt, az épületen kívül helyezkednek el. Állandó magas autóforgalom... Szerintem felejtős. :D

(#11938) Novics


Novics
senior tag

Házvásárlásnál a foglalóról mindenképpen ügyvédes papír kell, vagy elég ha mi írunk "kézzel" egyet, hogy milyen feltételekkel - összeg, fizetési határidő - vesszük meg a házat, és annak fejében megy a foglaló. (Ja, mondjuk így belegondolva a különböző vis major eseteket is szabályozni kéne, hogy ha pl leég a ház, akkor mi van...)
Mondjuk még nem tartunk ott, még várjuk, hogy az eladó találjon magának másik házat, ahová költözhet, csak eszembe jutott a kérdés. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11939) Mercutio_ válasza Novics (#11938) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt is érdemes rögzíteni meddig irtok szerződést, az talán erősebb doksi, ha eláll az eladó és pereskedni kell.
De én keresnék egy rutinos ügyvédet aki ingatlan adás-vételben utazik, 10k körül van egy tanácsadás ahol 1/2 órában az alap dolgokat elmondják.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11940) concret_hp


concret_hp
addikt

ez kicsit morbid, de erről a hatásról nem nagyon szokott szó lenni... szóval a a korfában most a 62-65 éves korosztályban van egy nagy szélesedés... ha ők elkezdenek kihalni, akkor a szokásosnál jóval nagyobb lesz a népességfogyás /év aminek szintén tuti lesz hatása az ingatlan árakra (ingatlanok nem tűnnek el hirtelen, tehát ugyan annyi ingatlanra egyre kevesebb ember lesz) ezt még megtoldjuk azzal, hogy a következő szélesedés 40 felett van, ahol meg egyre kevésbé lesz gyereked, az még a születésszám oldalon is mutat egy esést...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11941) Stanlee válasza concret_hp (#11940) üzenetére


Stanlee
őstag

Egyre tobb a szingli haztartas, novekvo m2-en. Lehet, hogy korabban, egy egesz csalad elvolt egy lakasban, amit most egy szingli egymaga elfoglal. Rossz pelda, de baratnom kornyezete tele van szingli bukszakkal, mindegyik legalabb masfel szobas lakasokban el, van koztuk olyan, aki 90 m2-es lakast berel egymaganak, a lakas fele ures, de nincs barat/baratno, idegent/ismerost nem tud elkepzelni egyuttlakasra, inkabb fizeti a relative magas berleti dijat es egy csaladtol elveszi a helyet. Ilyenbol szerintem egyre tobb lesz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11942) Mercutio_ válasza Stanlee (#11941) üzenetére


Mercutio_
félisten

...es egy csaladtol elveszi a helyet

wtf?
Ha nekem van pénzem nagyobb lakásra és azt kifizetem, akkor valakitől "elveszem a helyet"?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11943) Novics válasza Mercutio_ (#11939) üzenetére


Novics
senior tag

Na, most telefonált az asszony, hogy felhívta az eladó, találtak házat, mehet a biznyic. (Persze nem annyiért, mint mi akartuk, 500e-rel drágábban, de majd akkor valamit még bele alkudunk.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11944) Sztenly válasza Mercutio_ (#11942) üzenetére


Sztenly
tag

Gondolom aza mondandó lényege, hogy tipikus nyugatos jólét feeling, ami a gyerekszám csökkenésével és az igények növekedésével jár.

(#11945) Stanlee válasza Mercutio_ (#11942) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem azert el egy nagy lakasban, mert szuksege van ra, hanem mert a regi berleti szerzodese miatt havonta csak 200 euroval fizet tobbet, mintha egy feleakkoraba koltozne ma. Ezert inkabb ellovi a nagyobb lakasra evente egy teljes havi fizeteset, cserebe van a varrogepenek egy kulon szoba, meg egy kulon vendegszoba, amiben negyedevente egyszer egy ejszakara ottalszik valaki.

Az "elveszi" lehet, hogy rossz szohasznalat volt, de akkor is feleslegesen foglalja el a nagyobb lakast - szerintem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11946) attiati válasza concret_hp (#11940) üzenetére


attiati
veterán

Az eszkozosztalyba áramló toke is szamit.

Illetve Bp. nepessegvonzo hatása is.
Ossznepesseg fogy, Pest megye nő.

(#11947) Mercutio_ válasza Stanlee (#11945) üzenetére


Mercutio_
félisten

de akkor is feleslegesen foglalja el a nagyobb lakast - szerintem.

Innen már csak 1-2 lépés, hogy az állam döntse el kinek mekkora az elfogadható lakásméret igény, és akinek annál nagyobb van attól elvegye, esetleg a rászorulóknak kiutalja:D

szvsz azt az egyén majd maga eldönti számára felesleges-e az adott méret. Ha megteheti és a konfortérzetének jót tesz, miért ne lakhatna 90nm-es lakásban?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11948) concret_hp válasza Stanlee (#11941) üzenetére


concret_hp
addikt

nem mondtam, hogy nincs olyan hatas ami ezt ellensulyozna. leirtam egy faktort, ami a kovetkezo evtizedben erosodni fog es 100% hogy hat az aremelkedes ellen, hogy mennyire lesz eros, az mas kerdes.

ill. ha jol tudom 60 par evesen ha meg elsz, akkor jo 15-20 ev a hatralevo varhato elettartam, szoval nem is annyira hirtelen hanem jo elnyujtottan fog ez a hatas jonni, lehet hogy nem is nagyon lesz kimutathato kulon.

esetleg az lehet erdekes kerdes, hogy bp korfaja mennyibe mas, mint az orszag tobbi resze?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11949) concret_hp


concret_hp
addikt

hitelbírálat nélkül fel lehet venni a kormány új kamatmentes hitelét

orom az ilyet olvasni, mennyibe fog ez kerulni?
vajon egy bank mondhatja azt, hogy o nem folyosit ilyen hitelt? (nyilvan mindegy, mert mkb-n meg takarekbankon at ugyis megoldjak ha akarjak...)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11950) goccer válasza concret_hp (#11949) üzenetére


goccer
aktív tag

Banknak szerintem mindegy, mert nem az ő pénzük...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.