Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) Kobe válasza vg (#11749) üzenetére


Kobe
veterán

Arra vonatkozolag is kell lennie utalasnak a szerzodesben.
Pl hogy ha kulso dokumentumot hivatkoznak meg, annak melyik valtozata a mervado: a szerzodeskoteskor ervenyes hirdetmeny vagy az eppen aktualis

(#11752) Mercutio_ válasza Stanlee (#11742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ami engem meglepett, hogy folyamat racionalizálás/optimalizálás fel se merül, pedig pl. ismerettségi kör által elmondottak alapján látszik, hogy sok esetben csökkenthetőek lennének a terhek, ami által az elvándorlás is kisebb lehetne, nem beszélve a profitról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11753) Csabroncka válasza RootRulez (#11743) üzenetére


Csabroncka
addikt

A k&h ebben a tekintetben (és sok másban is) elég szigorú, igaz sokszor jó kamatokkal ad hitelt. Biztosan van másik bank aki vállal, de az is biztos, hogy a kockázat miatt magasabb kamattal.

"in medias res"

(#11754) albiosz


albiosz
őstag

Mostanában a 3 hó próbaidő lejárta elég a hitelfelvételhez? Van egyébként 5+ év folyamatos munkaviszony.

(#11755) petyametyo válasza albiosz (#11754) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Pl: OTP-nél igen . Van ahol 6 hónap kell ,K&H-nál például. Bankja válogatja

[ Szerkesztve ]

(#11756) concret_hp


concret_hp
addikt

egyébként a nagyobb új lakásokért továbbra sincs túl nagy sorállás... ilyen 70m2, amire azt mondom, hogy mondjuk 2 gyerekkel élhető, az ugye óvatos 50M körülről indul...
metrodom pl most parkolóhelyet ad hozzá

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11757) Novics


Novics
senior tag

Hölgyek, Urak!

Van valakinek arra vonatkozó tapasztalata, hogy ha feleségemmel közösen veszünk házat, közös hitelre - stabilabb kapocs, mint a házasság :D -, akkor mind a kettőnk önsegélyezőjéből kérhetjük a törlesztő támogatást, vagy az egyikünkéből? Jelenleg ugyanannál a biztosítónál vagyunk, de ha kell, akkor asszonyt átléptetem egy másikba. (Nálunk a cég csak egy meghatározott pénztárba hajlandó fizetni, így nekem nem opció a váltás.)

A biztosítónál rákérdeztem, ott azt mondták, hogy csak az kérheti, akinek a nevén a bankszámla van, amiről megy a törlesztés, ha kettőnkén, akkor mind a ketten kérhetjük, de akkor csak a fél összeget. Teát nem vagyunk kisegítve. A két külön pénztári tagság megoldás lehet, vagy akkor is feleződik a támogatás, mert ez esetben akkor nincs értelme váltani.

:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11758) golfvariant válasza Novics (#11757) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Tisztázzuk, biztosítás vagy egészségpénztári önsegélyező?

(#11759) Novics válasza golfvariant (#11758) üzenetére


Novics
senior tag

Jogos. Önsegélyező pénztár. (Fogalmam sincsen, hogy miért biztosítót írtam...)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11760) amargo válasza Novics (#11757) üzenetére


amargo
addikt

Ha adós vagy adós társként jelentek meg a hitelszerződésen, akkor tudjátok ketten igénybe venni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11761) golfvariant válasza amargo (#11760) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Sőt elvileg több önsegélyezőnél is igénybe lehet venni egyszerre...

(#11762) Mercutio_ válasza Novics (#11757) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem az a támogatás ami idén van(volt?) utoljára? Vagy keverem valamivel? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11763) golfvariant válasza Mercutio_ (#11762) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Az a cafeteria amit eltoroltek, de van önsegélyező pénztár, hasonlo mint az ep vagy önkéntes nyugdíjpénztár.

(#11764) petyametyo válasza golfvariant (#11763) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Egy linket esetleg tudsz ? :R

(#11765) golfvariant válasza petyametyo (#11764) üzenetére


golfvariant
aktív tag

[link1]

[link2]

Nincs benne tapasztalatom, mi meg csak a hitelszerzodeskotes es elotakaerekoskodasi fazisban vagyunk :)

Mi a 3% hitelt akarjuk kozel 0-ra kihozni belole ;)

[ Szerkesztve ]

(#11766) Novics válasza golfvariant (#11761) üzenetére


Novics
senior tag

Kérdés az, hogy minden pénztárnál mehet a min.bér*15%, vagy azt kell szétszabdalni pénztárak között.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11767) amargo válasza golfvariant (#11761) üzenetére


amargo
addikt

Ezt nem gondolom, bár lehet egy jogi hézag, de ha tudsz erről mutatni bármi meggyőző infót, azt megköszönöm!

Szerk:
Már látom a kiszámolós linket.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11768) petyametyo válasza golfvariant (#11765) üzenetére


petyametyo
aktív tag

:R

(#11769) Nordik


Nordik
őstag

Nem egészen ide illik, de személyi kölcsön törlesztése hogy történik? Minden hónapban vonják a számláról?

(#11770) hurenzon válasza Nordik (#11769) üzenetére


hurenzon
senior tag

Igen.

(#11771) axioma válasza concret_hp (#11741) üzenetére


axioma
Topikgazda

Amiben mi vagyunk irodahaz ott is 2 szint + fogadoszitn van kesz, a tobbi (4) kozul egy keszulget, folyton csuszik, emiatt mar par csoport egy masik irodahazba koltozott vissza... nem igeny nincs ra, hanem emberkez ami csinalna, itt mar holnaptol berlo lenne a ceg.

[ Szerkesztve ]

(#11772) axioma válasza golfvariant (#11761) üzenetére


axioma
Topikgazda

Teves! Egy onsegelyezo egy max. havi kifizetes, fuggetlen attol hogy az igenylo az a penztartag, vagy szolgaltatasra jogosult. Egy embernek meg tudtommal egy onsegelyezoje lehet.
Masreszt az viszont megy, hogy en is es ferjem is mkbep, es mindketten megkapjuk a teljes max. havit. Egyszer, hiaba vagyunk keresztben jogosultak.

(#11773) axioma válasza Novics (#11766) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem kene egy penztaron belul se gondnak lennie, elobb irtam, nalunk egy penztaron belul (de ket kulon penztartaggal) is mukodik, mennie kene. Ha nem akkor kerj irasbeli allasfoglalast, hogy mire hivatkozva nem adjak.
Ha viszont egy penztartag van es a masik csak jogosult, akkor jogos amit mondanak, viszont ahhoz eleg ugyanott de kulon szamlat nyitni neki.

[ Szerkesztve ]

(#11774) Novics válasza axioma (#11773) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi. Akkor kisajtolom belőlük, hogy mi ez a marhaság, aztán ha nagyon kötik az ebet, akkor az oldalbordát átléptetem másik EP-be, oszt jónapot.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11775) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Szmélyi hitellel kapcsolatban lenne kérdésem.

Ha elhívnak adóstársnak, de hamarosan én is vennék fel hitelt, az befolyásolja az én esélyeimet? Eleve kizárja, hogy hitelt kapjak esetleg, ha rendesen törlesztenek, akkor nem akadály?

═════════════════════════════════════════

(#11776) RootRulez válasza RootRulez (#11775) üzenetére


RootRulez
félisten

write only off

Közbe utánanéztem, és rájöttem érhet hátrányosan. Viszont időközben, ha már elég a fennálló hitelhez a saját keresete, akkor kiléphetek.

═════════════════════════════════════════

(#11777) concret_hp válasza RootRulez (#11775) üzenetére


concret_hp
addikt

tudom, hogy nem kérdezted, de te adnál kölcsön annak, akinek adóstársra van szüksége a bank szerint?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11778) RootRulez válasza concret_hp (#11777) üzenetére


RootRulez
félisten

Tehát később én mennék saját hitelért, mint más adóstársa.

═════════════════════════════════════════

(#11779) PazsitZ válasza RootRulez (#11775) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez elsősorban az összegektől és az igazolható jövedelmedtől függ.
A JTM-ről itt olvashatsz: Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató

Azon túl ezt a keretet az adóstársi hitel fogja csökkenteni.
Adóstárs esetén a törlesztő arányos része, kezes esetén a teljes része levonódik a potenciális hitelkeretedből.

Nyílván ha ingatlan fedezetről lenne szó, akkor a felértékelés alapján megállapított terhelés utáni gap talán betölthető, bár nem vagyok biztos, hogy szeretnek 1 ingatlanra két féle fedezeti tételt is rávezetni.

Ha viszont így is tudod teljesíteni a felvenni szándékozott hitel kritériumait, kaphatsz saját hitelt is.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11780) Nordik válasza RootRulez (#11775) üzenetére


Nordik
őstag

Bele számolják, hogy a jovedelmed mennyit bír el a két hitellel együtt.

Pont egy volt kollégám járt így. Édesanyjának segitett, o volt a kezes és most nem tud lépni. Bár nem az a fajta aki el akar menni a szülői haztol, de ahogy telnek az évek elgondolkodott nyilván. Önerő van neki bőven de emiatt nem kaphat megfelelő hitelt.

(#11781) golfvariant válasza axioma (#11772) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Lehet szürke zónás, de az ügyfélszolgálat szerint is működik...
Már csak az a kérdés mi lenne ha kiderül..

(#11782) axioma válasza golfvariant (#11781) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ez ugyanaz mint amit en irtam. Mindketten mkb, es mindketten kapjuk. Ez igy jo, ok se irjak h keresztben is adnanak.
Azt nem tudom, h lehet-e ket penztarban tag vki. De vszinu nem ellenorzik mert ugyse eri meg, mert adokedvezmenynel egy van, a masikban meg csak bukta lenne a mukodesi ktg es semmi plusz.

(#11783) Kobe


Kobe
veterán

A topikot latogatok kerem tegyek meg tetjeiket. A mai bejelentesek utan ki mit tippel, mikor kerul fel a netre az elso ingatlanhirdetes "vetelar X millio forint, 40 ev alatti elsohazas noi vasarloknak/adostarsaknak X+10 millio" szovegezessel? :D

(#11784) Gombinyó válasza Kobe (#11783) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem lesz ilyen, csak simán megtoldják egy 10essel az árat :D

(#11785) Mercutio_ válasza Kobe (#11783) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel tavasszal lehet kisebbre váltanánk én bízom a számolni és gondolkodni lusta tömegekben;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11786) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Milyen bejelentés volt ?Lemaradtam :K

(#11787) Gombinyó válasza petyametyo (#11786) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hét pontos "családsegítő" akcióterv.

(#11788) petyametyo válasza Gombinyó (#11787) üzenetére


petyametyo
aktív tag

:R

Ez érdekes. Gondoljátok hogy ez lehet feljebb tolja az árakat?

[ Szerkesztve ]

(#11789) attiati válasza Kobe (#11783) üzenetére


attiati
veterán

indexen olvastam a 7 pontot, ott csak annyit írtak, hogy 10 misi kedvezményes kölcsön.

De a részletesebb alapján 2 gyereknél már a hitel harmada átvált vissza nem térítendőre.
3. gyereknél pedig a teljes tőketartozást elengedik.

"A törlesztést az első gyermek érkezésekor 3 évre felfüggesztik, a második gyermek esetében újabb 3 évre felfüggesztik és a tőketartozás a harmadát elengedik, a harmadik gyermeknél a maradék tőketartozást elengedik."

3 gyerekeseknél akkor ez most 10+10 misi vissza nem térítendő a csokkal együtt?

Persze majd a részletes feltételek lesznek érdekesek és hogy mi van azokkal, akik már felvették a hitelt piaci alapon vagy igényeltek csokot?

És hogy miért kell a száguldó lakáspiacra még több kormányzati pénzt önteni pont most.
Lenne más módja a családtámogatásnak.

[ Szerkesztve ]

(#11790) Kobe válasza attiati (#11789) üzenetére


Kobe
veterán

Igen, ha jol ertem ez kb kedvezmenyes szemelyi kolcson lesz es melle csok kerheto, igy 10+10+10re novelnek a meg csak hazas de gyerekvallalasban gondolkozok kitomeset

Gyanitom az volt a cel, hogy a tulfutott lakaspiacon konnyen jussanak onerohoz akik most szallnanak be a dologba (ugye ksh nal is kijott hogy a 10+10 kb mint halottnak a CSOK, nemhogy nott de csokkent a gyerekvallalasi kedv), de erdekelne, hanyan gondoljak az ingatlanszakik kozul hogy egy 25% arboomot meg elbir a piac.
Nem kene ennyire prociklikusan szembe menni mindennel, csunya vege lehet a ciklus vege utan ha mindent joelore elzenel a tucsok

(#11791) Patrick válasza petyametyo (#11788) üzenetére


Patrick
addikt

El tudom képzelni...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11792) attiati válasza Kobe (#11790) üzenetére


attiati
veterán

Hát igen, túlfűtött lakáspiacba nem kellene segíteni beszállni.
A részleteket majd megnézzük.

Vidéken egy 20M-es lakásnál biztos erősebb hatást gyakorol az árakra.
Már a "kétgyerekes" 3,3 misi is jelentős.

További szerkezeti torzulást okoz (város-vidék) és az emberek nem piaci alapon hoznak döntést a költözésről, munkahelyről.
A gyerek és házasság nélküliek hátránya pedig tovább nő a lakásvételnél.

szerk: mondjuk idővel ezek a torzulások szétterülnek.
Mert nem lehet minden lakást a gyerekesekre árazni.
És a vidéken túlszaladt árak újra vonzóvá teszik Bp-et, stb.
De függővé válik a lakáspiac ezektől a támogatásoktól.
És aránytalanul lakhatás súlypontú a támogatási rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#11793) savoo válasza attiati (#11789) üzenetére


savoo
addikt

Mert dilettánsak, azért.

(#11794) HoTDoG


HoTDoG
tag

Ismét sikerül mesterégesen fent tartani a lakásárakat, vagyis talán még feljebb tornázni. Pedig a jelek szerint idén év végén már elindult volna valamiféle normalizálódás. Lásd globális gazdasági környezet, több ezer lakásátadás év végéig. Így ez is teljesen kizárt.
Akik az első ingatlanjukat vennék, nemhogy lassan, de már rég kiszorultak. Az agglomerációban másfél-két éve még 40 millióért árult 100-110nm körüli sorházak már 60+nál járnak. Városi lakáshoz meg semmit nem ér a csok. Budapesten kívül pedig némi túlzással, nincs perspektíva. Ez a virágzó jövő? :)

[ Szerkesztve ]

(#11795) Mercutio_ válasza attiati (#11789) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés mikorra tisztázódnak pontosan a részletek :U
Simán el tudom képzelni, hogy az EU képviselői választások miatt dobták be pár dolgot és a részletszabályok majd erősen szűkítik a maximumra jogosultak körét :U

Ami még fura, hogy a 3. ponttal a 7-ből (1+3+további gyerekenként 1 millás hitelátvállalással) a korábbi szándékkal szembemenve az aluliskolázott vidéki réteget is további gyermekvállalásra ösztönzi :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11796) Novics válasza Kobe (#11783) üzenetére


Novics
senior tag

No, hát amúgy baromi fasza ez az egész. Már tavaly augusztus környékén is belebegtettek ezt-azt, aztán kuss. Most megint mondtak valamit a levegőbe.

Mondjuk annyiból könnyű a dolgunk, hogy már nem kell a házasságkötés meg a gyerekvállalás időpontján agyalni, mert mindegyik adott, viszont azért egy "kicsit" fájna, hogyha kiizzadjuk az önerőt, felvesszük a hitelt, aztán rá két hétre meg kijön a rendelet, hogy innét kezdve minden friss házas meg most szülő nő kapja a lóvét zsákszámra, mi meg nézünk bután. (Persze, tudom, hogy aznak sem jobb, akik mondjuk tavaly házasodtak, gyerekesedtek, és azért csúsztak le a jobb lehetőségekről.)

Attól tartok én is, hogy ezekből majd csak a választások után lesz valami. Sőt, még az önkormi választásokra is kell valamit tartogatni az meg csak ősszel lesz ugye...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11797) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Erre írtam én,nem is olyan régen hogy aki benne van az se lát előre egy évet . Pont az ilyen dolgok miatt

[ Szerkesztve ]

(#11798) RexpecT


RexpecT
addikt

(#11799) axioma


axioma
Topikgazda

Aki mar felvett regen szocpolt, annak most ugye semmi nem jar 2 db 18 alattival ettol sem? En mar nem tudom kovetni a dolgot, foleg a mierteket, de azt sejtem az osszes eddigi kommunikaciobol, hogy mi mar nem vagyunk biologiai okokbol uj gyerekre radumalhatoak, hat akkor mar ne is ugraljunk, foleg ha van fedel a fejunk felett.

(#11800) vg válasza RexpecT (#11798) üzenetére


vg
addikt

Ennek lesz valami hatása az árakra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.