Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vásároltam egy házat, kijött az illeték. Természetesen hiába kértük az illeték-részletfizetést, nem adták meg, újra kellett volna kérni egy kérelemmel, ahol ugye részletesen le kell írni, hogy milyen bevételek-kiadások vannak, amitől én dobtam egy hátast. Én ezt nem is akarom kiszámolgatni, beadni, stb. (kamut nem akarok beadni, utánanézni mindennek meg túl sok idő).

Létezik viszont a NAV-nál az automatikus részletfizetés ADÓ tartozásra, aminél egy évben egyszer 500.000 alatt egyszerű kéréssel, bármi adat nélkül lehet részletfizetést kérni. Igen, de az adó nem illeték, az ügyvédem is azt mondta, hogy az nem arra van.

Én viszont az 500.000 ft feletti részt befizettem, majd a FAM01-en kértem az automatikus részletfizetési engedélyt és megadták 12 hónapra az illeték-részletfizetést.

Másnak is megadták ezt az automatikusat illetékre vagy ez valami új szabály vagy tévedhetett az ügyintéző?

(#12852) Novics válasza mgoogyi (#12850) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi. Ez nekem most nem játszik, mert lejárt a 4 éves - annyi eszem volt, hogy a legrövidebbet kössem, hogy a legnagyobb legyen a hozam, csak arra nem gondoltam, hogy ha 5ezerre kötöm, de 20ezret fizetek be, akkor is megkapom a befizetés után a támogatást, de kevesebb lesz az indulóköltség - szerződésem, és már nem kapok egy fillér állami támogatást sem a további befizetésekre. Amint lehet tolom bele a lakáshitelbe. A kérdés majd csak az lesz, hogy a hitel részét is érdemes lesz kihasználni, vagy sem. De ezt majd akkor tudom, ha megkapom az elbocsájtó szép üzenetet tőlük, amibe - remélhetőleg - leírják, hogy pontosan milyen feltételekkel vehetem fel a hitelt náluk.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#12853) emvy válasza Kalandor (#12851) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy ismerosom ugy csinalta, mint a nyuszika meg a medve. Kerelmezte, hogy inkabb huzzak le a listarol engedjek el az illeteket.

Elengedtek.

while (!sleep) sheep++;

(#12854) astorre19 válasza Kalandor (#12851) üzenetére


astorre19
aktív tag

Nekem is megadták az automatikust, szintén kifizettem az 500ezer feletti részt. Annyi a trükk hogy meg kell várni amíg az illetékbefizetés határideje lejár és utána beadni, mert míg nem jár le valóban elutasítják, hogy nincs adótartozásod. Én is így jártam, másodjára sima volt:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#12855) mgoogyi válasza Novics (#12852) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Azzal vigyázz, hogy a fundamenta által megadott kamat 1%-kal jobbnak látszódik, mint a valóság.
Annó mikor 3.9-es kamattal lehetett kötni náluk, az valójában ~5%-os kamat volt. Valami kezelési költség van ügyesen elbújtatva náluk.
Ha kell egy excel számolgatáshoz, abban tudok segíteni.

(#12856) Oppenheimer válasza emvy (#12853) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Erről tudsz részletesebben írni? Melyik hivatalnak írt, s mit?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12857) emvy válasza Oppenheimer (#12856) üzenetére


emvy
nagyúr

NAV, es kb. azt, hogy 'legyszi, nehez sorsu vagyok [lol], hadd ne fizessek'.

while (!sleep) sheep++;

(#12858) bugizozi válasza emvy (#12857) üzenetére


bugizozi
őstag

Ilyen van?! Veszek egy ingatlant, be kéne fizetni az illetéket, írok a NAV-nak h lszi had ne kelljen már befizetnem és ők írják, hogy OK?! :Y

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12859) Oppenheimer válasza emvy (#12857) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi! :R

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12860) astorre19 válasza emvy (#12857) üzenetére


astorre19
aktív tag

Ennyi biztosan nem elég. Nézd meg egyszer a formanyomtatványt mi mindent kell megadni....

Vagy tényleg a templom egerének kell lenni kb hogy elengedjék,de azt sem hiszem hogy beondásra elfogadnák csak úgy.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#12861) emvy válasza bugizozi (#12858) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, legalabb ket ilyet mar lattam :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#12862) amargo válasza Kalandor (#12851) üzenetére


amargo
addikt

Pont kb 1-2 hónapja voltam hasonló cipőben, FAM01-en kértem és megkaptam. Ha nincs adótartozásod, akkor 1 évben 1x megkapod, max 500e-ig.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12863) axioma válasza Sztenly (#12842) üzenetére


axioma
Topikgazda

Vagy neveztesd ki magad helyettem mint jobban hozzaerto topikgazdanak vagy legy szives tartsd be az altalam kert jatekszabalyokat: helytelen (vagy laikus olvaso altal annak ertelmezett) infot nem irunk le - foleg szakmabelisegre hivatkozva - mint tenyt.
A devizas "trukk" az a mai piachoz hogy jon? Es a thm jogszabalyi (nem elvbeli!) kezdeti hibaibol hogyan jon az hogy hiba a thm-szerinti osszehasonlitas? Nekem abbol az kovetkezik, hogy sajat magad kell thm-et szamolj ill. ellenorizz (pontosabban az excel szamoljon). Ezerszer jobb meg mindig, mint a korabbi bevett gyakorlat, hogy az elso havi dijat vettek csak figyelembe, mas adat nem leven.

(#12864) Kalandor válasza astorre19 (#12860) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár hónapja írt a logouton erről valaki, és nem kapta meg azért, mert van egy régi autója, amit a NAV szerint eladhatna és lenne pénze illetékre... Erről ennyit. Aki vakmerő, bekamuzhatja, hogy ő mennyire szegény, de ha egyszer kiderül a dolog, az szívás, mert ezeket a papírokat büntetőjogi felelősség tudatában írja alá.
Én még a részletet se mertem kitölteni, miután elolvastam a tájékoztatót, hogy milyen részletes költségvetést várnak el, véletlen kifelejtek valamit és kész :(

[ Szerkesztve ]

(#12865) odrif válasza Kalandor (#12864) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Gondolom akkor hogy a bruttó 600K-ra bejelentett állami alkalmazott ezt a kiskaput nem nagyon tudja megjátszani. ;]

20 éve a Prohardveren

(#12866) Mercutio_ válasza Sztenly (#12842) üzenetére


Mercutio_
félisten

10 évvel ezelőtti cikket ebben a témában felhozni kb olyan mint 10 évvel ezelőtti hozamokra hivatkozva részvényt javasolni :DDD

Független tanácsadóként ennél kicsit több szakmaiságot please :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12867) attiati válasza emvy (#12861) üzenetére


attiati
veterán

NAV válaszát / eredményt is megírod? :D

[ Szerkesztve ]

(#12868) Patrick


Patrick
addikt

Én azt a 170 000 Ft illetéket inkább kifizetem, nem kockáztatok, szeretek nyugodtan aludni. :D :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12869) amargo válasza Patrick (#12868) üzenetére


amargo
addikt

170e illetéket szerintem mindenki nyugodtan kifizet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12870) Ursache válasza amargo (#12869) üzenetére


Ursache
senior tag

attól mert mondvacsinált szabályokat "teljesítek", attól nem fogok békében aludni :N

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12872) Sztenly válasza Ursache (#12870) üzenetére


Sztenly
tag

Minden szabály mondvacsinált ha jobban belegondolunk. Nem? ;]

(#12874) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, befektetési szándékkal nézegetek Bp-en lakásokat, kellemesnek tűnő 45nm köürüli szép, szinte új lakások vannak a XI. kerületben. Egy különösen megtetszett az Aliz utcában (2 éve epült, nappali+konyha, háló, értelmezhető méretű szép terasz, mélygarázs). Mit gondoltok, befektetési célzattal mennyire jó ötlet az a környék? 15 éve ismerős voltam a környéken mint műegyetemista, de az nem ma volt. Köszönök minden véleményt (kb 4% körüli éves hozamot számolgattam rá...nem tudom mennyire reális..)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12883) #41635072 válasza sasa134 (#12874) üzenetére


#41635072
törölt tag

Évi 4%-ert miért érné meg lakásba fektetni? Ismerem a projektet, itt lakom mellette kb egy masik ujepitesuben, ha tudnad hogy ezek a lakasok mennyiert mentek ket eve nagyon hulyenek erezned magad a megvasarlasaval... De hajrá 😂👌
Egyébként ezen a környéken nem igazán vannak bérlők mert már messze van mindentől. Itt a tulajdonlás a jellemző. Persze most még mindent ki lehet adni, csak nem fetétlen azon az áron amennyiért most látsz próbálkozásokat a népszerű oldalakon... Én is majdnem belefutottam ilyesmibe egy újépítésű projektnél aztan az ott lakók felvilágosítottak hogy a hirdetett bérlési díjak csak álmokat tükröznek, nem a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#12884) #41635072 válasza #41635072 (#12883) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ja es amit en neztem meg 3 honapja annak 7,5% lett volna a hozama ha az erteknovekedest nem szamolom bele, igaz az illetekeket es egyebeket sem. Hogy miert? Mert kiszamoltam egy kevesbe szerencses szcenariot is (nem teljes kihasznaltaag, amortizacio, problemak, raforditott ido, idegeskedes, plusz a bizonytalan piaci jovo), es az jott ki hogy inkabb allampapir egy kicsit kevesebb hozamert. Persze elsodleges cel a pozi szerzese lett volna de anyi mindenben megkotott volna, illetve en nem hiszek csak felfele mindorokke mantraban (en bajom) inkabb kihagytam. Inkabb berlek magam szamara is kozeptavon egy jo minosegu ingatlant. De szerintem ez egyeni preferencia es vilagnezet kerdese. Egyelore nem a jozan esz uralkodik a piacokon mert a palyakezdok is rohannak a hitelert meg a gyerekert, msot hirtelen mindenhol nagy lett a szerelem es mindenkinek nagyon kell a budapesti sajat (de legalabb tragya) lakas barmiaron. Majd lecseng... Addig meg az “ablakon dobom ki a penzt” :D

(#12885) petyametyo válasza sasa134 (#12874) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Azt esetleg lehet tudni hogy hitelt vagy Kp vásárlás? Esetleg is is ?

(#12886) sasa134 válasza #41635072 (#12883) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi a részletes választ.. Igen, nagyon meg kell nézni, tudom h X éve kb milyen árak voltak a fővárosban. Ha mindenki abban bízna, hogy mérséklődnek az árak,akkor nem épülne ennyi új. Ebből a szempontból rajtam most nem segít, hogy X éve mennyi volt az ár. Külföldön élek és dolgozok, itt kb reménytelen egy lakás, mármint amit meg lehet fizetni az olyan is, 45-50nm nem nagyon van 250-300k Eur alatt, ezért gondolkoztam a hazai befektetésen.

@petyametyo
Teljesen kp.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12887) concret_hp válasza sasa134 (#12886) üzenetére


concret_hp
addikt

és külföldről tényleg egy lakás bérbeadásával akarsz szívni? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12888) sasa134 válasza concret_hp (#12887) üzenetére


sasa134
addikt

Nyilván nem, de van család Bp-en, nem a világ végen élek, járok haza pár havonta stb. Sztem nem olyan lehetetlen. "Csak" normális bérlő kell. :)

Avanti Roma

(#12889) Oppenheimer válasza sasa134 (#12888) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha ez a lakás nem kell neked sosem majd saját lakhatásra, én más módon fialtatnám a pénzed a helyedben.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12890) mrhero válasza sasa134 (#12886) üzenetére


mrhero
tag

"Ha mindenki abban bízna, hogy mérséklődnek az árak,akkor nem épülne ennyi új."
Azért erre nem vennék mérget. Ennyi erővel soha nem léteznének hatalmas felfújt buborékok.

(#12891) odrif válasza Oppenheimer (#12889) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Oké, de mégis akkor hogyan?
Én is pont ebben a cipőben járok.

20 éve a Prohardveren

(#12892) Brandynew válasza mrhero (#12890) üzenetére


Brandynew
őstag

Az árak szerintem sem fognak mérséklődni, hiszen egyelőre nem látszik, hogy megállna a bérek növekedése. Ha meg nőnek a bérek, az árak nem fognak csökkenni.

(#12893) sasa134 válasza mrhero (#12890) üzenetére


sasa134
addikt

Ez igaz, mint ahogy az ellenkezője is: hány éve halljuk ezt a buborékosdit? Vagy 7-8 biztosan. Nem vagyok gazdasági szakember, így nem akarok gazdaságpolitikai okoskodásba kezdeni, én így látom.

Avanti Roma

(#12894) Oppenheimer válasza odrif (#12891) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ETF-ek. Nincs vele semmi dolgod, csak megveszed és dől a lé. Persze volatilisebb, mint a lakás, de a lakás poziból se ugrálsz ki-be évente, hanem 10+ évig tartod. Ezt is úgy kell. Ha meg a havi cashflow számít, vegyél 15-20 osztalékfizető részvényt, és élvezd a pénzesőt kemény devizában. Viszont figyelmeztetlek: a genetikus ETF várható hozama jobb ennél.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12895) petyametyo válasza sasa134 (#12886) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Ez teljesen magán vélemény : Én biztos megvenném

(#12896) Mercutio_ válasza Brandynew (#12892) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amint érdemi gazdasági lassulás történik (mivel a németektől függ nagyrészt a nyitott gazdaságunk erre van esély) és nadrágszíjat kell húznia a cégeknek nem lesz ami pörgesse a gazdaságot, beszűkül a piac, befagynak az árak. Ha ezt megfejeled egy jó kis emelkedő inflával reálértéken csökken az ingatlan értéke.

Aztán, hogy fentiek milyen hatással lesznek az albérleti piacra már egy másik része mindennek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12897) RexpecT


RexpecT
addikt

Ezt az indexes cikket érdemes elolvasni: [link]

Az utóbbi évek brutális ingatlanár-emelkedése kapcsán a konferencia előadói egyetértettek abban, hogy nincs szó buborékról a szó 2008-as értelmében, viszont többen felvetették, hogy pár éven belül beállhat egy plafon, vagy akár egy kis visszaesés is bekövetkezhet.

(#12898) concret_hp válasza RexpecT (#12897) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk egy jó bérlakás programból még többet lehetne lopni, mint a stadionokból :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12899) RexpecT válasza concret_hp (#12898) üzenetére


RexpecT
addikt

Inkább abból lopják el a pénzt mint a stadionokból.

(#12900) Stanlee válasza sasa134 (#12893) üzenetére


Stanlee
őstag

Befektetesi jelleggel, KP-ra en biztosan nem vennek ingatlant. Persze ha mindenaron be akarsz fektetni es a bp-i lakas tunik szamodra az erre legalkalmasabb eszkoznek, akkor miert ne?

Amiert en nem tennek egy ingatlanra 70-100 ezer eurot, azok a kovetkezo okok:

- nem mobilis a penzem, tehat ha szukseg lesz valamilyen okbol a lakasban allo penz egy reszere, akkor nem tudsz hozzajutni gyorsan;
- a mai arak mellett nem egy kimagaslo a hozama, ha kifogsz egy rossz alberlot, a nagyjabol eves 4-6% kozotti hozamod minden egyes honap nem fizetes es uresen allas utan csak csokken;
- rokonsag elvegzi a lakas manageleset, jo alberlovel nem gond, ha nagy a fluktuacio, akkor azzal is foglalkozni kell es penzbe kerul;
- arra szamitani, hogy mindig csak noni fognak az ingatlan arak, az nem jo beallitottsag. 2004-2006-ban is azt gondolta mindenki, hogy nem lesz baj, es lett. Most is mindenki azt hiszi, hogy nem lesz korrektura a gazdasagban, pedig lesz. Mikor? Nem tudom, de akkor is tartanod kell a lakast es mi van ha pont akkor kell a penz, amikor nem vesz senki mert nincs penz?

Nekem ma ha lenne ennyi penzem, akkor:

- allamkincstarnal szamlanyitas es a penz egy reszet PEMAP-ba raknam,
- fennmarado egy reszet, ha folyamatos bevetelt akarok, akkor vagy jo par osztalekfizeto reszvenybe tennem vagy osztalekfizeto ETF-be
- tovabbi reszeket MSCI Wolrd ETF-be
- ha nagyon ingatlant akarok, akkor vannak 6-8% kozotti kamatot fizeto crowdfundig oldalak (exporo, bergfürst, stb.) ahova 10 ezer euroig projektenkent lehet penzt betenni.

De ez csak egy a sok velemeny kozul :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.