Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) Mercutio_ válasza axioma (#11799) üzenetére


Mercutio_
félisten

Zeki írt erről, elvileg a most elérhető és a felvett közti különbséget megkaphatod, de nagyon körül kell járni és mindenféle igazolást tisztázni előre, hogy kitől tudod beszerezni. Elég macerás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11802) Nerd válasza vg (#11800) üzenetére


Nerd
aktív tag

Jo lenne tudni, szerintem csokkenest nem fog eredmenyezni... :)

Nekem szerintem felgyorsitja a lakasvasarlast, julius 1 elott szerintem vennem kell, mert felek, hogy utana meg tovabb dragulnak.

Azt lenne jo tudni hogy:
- csak a varva vart stagnalast fogja kitolni kesobbre
- vagy idenre is sikerult egy hatalmas arnovekedest generalniuk

[ Szerkesztve ]

(#11803) Kobe válasza RexpecT (#11798) üzenetére


Kobe
veterán

Ez azert befektetesnek sem lesz utolso, eljen megint a magyar virtus a penzpiacon.

Felveszek 10M hitelt, amire 20 ev alatt max 12M et fizetek vissza (ez joval 2% alatti eves kamatot jelent ugye), majd fogom bek*rom a penzt valami befektetesbe - hacsak az allampapirt nezem, mint tuti biztonsagos, mar ott most is 3% kamatkulonbseget lehet realizalni (1.5%-on ketyeg a kamat, 4.2 felett az allampapir)

Biztos hogy ezt igy gondoltak? :)

(#11804) axioma válasza Mercutio_ (#11801) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat az gondolom most se eget vero egy Bp-en levo cs.haz arahoz... akkor legalabb nem izgatom magam vele. Amugy az igazolasokkal nincs gondom, plane hogy meg mindig ugyanott vagyunk es el a melle felvett hitel, szoval velhetoen nem lenne tul specko.

(#11805) RexpecT válasza Kobe (#11803) üzenetére


RexpecT
addikt

Tuti lesznek ilyenek, de szerintem ezzel a lehetőséggel tömegesen nem fognak élni. Én jobban tartok attól, hogy mivel szabad felhasználású az összeg, ezért sokan olyan dolgokra költik majd el, ami nem viszi az életben előrébb őket.

[ Szerkesztve ]

(#11806) Kobe válasza RexpecT (#11805) üzenetére


Kobe
veterán

Csinaltam egy gyors nagysagrendi szamitast. Eves kamata max osszeg eseten valahol 0.915% korul lesz....ezzel azert lehet majd hozamvadaszkodni boven

(#11807) axioma válasza RexpecT (#11805) üzenetére


axioma
Topikgazda

Erre gondoltam en is, hogz nem biztos hogy veletlen hagytak meg a kiskaput, tovabbi vasarloerot ontenek a piac tobbi reszere is...

(#11808) Novics


Novics
senior tag

Nekünk mondjuk arra pont jó lenne, hogy családi kölcsönből meg tudnánk tolni most a házvásárlást, és azt nyáron vissza is tudnánk fizetni.
Ha még szerencsénk is lenne, akkor a gyerek előtt fel tudnánk venni, és egyből mehetne a 3 év halasztás, addigra meg úgyis jön a második. Be szép is lenne...
De aztán persze kifene tudja, hogy mi lesz ebből az egészből nyárig...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11809) Kobe válasza Kobe (#11806) üzenetére


Kobe
veterán

Na beneztem, most elvileg kamatmentesnek irjak.... Azert az sem rossz, illetve meg jobb.
Kerdes a piac hogyan arazza. A CSOK ugye egyertelmu, van gyerek, vagy nincs, de hazas - nem hazas statuszra hogyan epit arazasi politikst egy elado?

(#11810) Tombi válasza Kobe (#11809) üzenetére


Tombi
senior tag

Ha házas, akkor könnyeben lesz házas :D

(#11811) concret_hp


concret_hp
addikt

full visszajutunk oda, hogy tanacsi lakast kell igenyelni, aztan majd kiutaljak...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11812) adalbert1 válasza concret_hp (#11811) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, én is ettől félek - igazából mindig azt hiszem, hogy nem mennek már feljebb az árak, erre mindig van valami olyan hatás, ami további keresletet generál, és most már eljutottunk oda, hogy kb. úgy nem látom reális esélyét a következő pár évben nagyobb lakásba költözésnek, hogy már van egy lakásom.
Most szétnéztem a környéken, és 1 olyan használt hirdetést látok, ami érdekes lehetne, de ez kb. olyan 20 millióval drágább, mint a saját lakásom és ezért csak +20nm-t és +1 szobát kapnék cserébe (illetve ami még agyrém szerintem, az a mélygarázs hely, irányár: 3,8 millió). Igaz, 10nm-el kisebb lakások vannak kb. 5 millióval olcsóbban is a metrodom szobor utcai projektjében, de az is olyan +15 millió lenne +1 szobáért (ha jó áron eladnám a saját lakásomat), kicsivel rosszabb helyen, mint a mostani lakásom (szerintem ott már kicsit közel van a váci út, illetve nem szimpi a szcientológusok közelsége sem) - és akkor még mindig csak ott tartunk, hogy egy 2,5-3 szobás lakásban lakunk hárman (ami így pont élhető lenne, gyerekszoba, nappali, háló), de ha már még egy gyerekben gondolkoznánk, akkor ez is kicsi lenne pár éven belül, a 3,5 szobások pedig inkább olyan 62 milliótól kezdődnek.

(#11813) attiati válasza axioma (#11799) üzenetére


attiati
veterán

A szocppol részét még értem, hogy csak a felette levő összeget lehet igénybe venni.

De hogy a 40 feletti nők miért nem játszanak? Főleg akkor, ha mondjuk már nem első gyerek.
És azt írják, hogy a férfi lehet elvált. A nő nem?
Hivatalosan is kiáraztuk a 40 feletti és/vagy elvált nőket a partiképes listáról?

Finnyásak, pedig azt hittem, hogy most tényleg bemondják az all in-t. Látva, hogy nem sikerül feltornászni a kívánt szintre a gyerekszámot.

Pedig csak pár nőt (és szakértőt) kellett volna megkérdezni, hogy mi segítené a gyerekvállalást?

A pénz már nem ér el további eredményt.
Állami juttatásokban a toplista felső részében vagyunk a világon (GDP 3-4%). És ebben még benne sincs a lakhatási támogatás.

Ellenben az önérvényesítés, szabadság, kiszámíthatóság, versenyképes bér hiányzik.
Ehhez pedig sajnos a multik nyakörvén kellene lazítani. És majd a multik adják oda az anyukáknak.
Akár több szabadság, akár jobb fizetés keretében.
És az ellenzéki és liberális érzelmű embereket egyenrangúnak kellene tekinteni.
stb...

Csak hát erre nem lehetne azt mondani, hogy lásd szavazó, ezt csakis tőlem kapod, nem mástól.
Illetve az ellenségnek is adni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#11814) attiati válasza Kobe (#11803) üzenetére


attiati
veterán

Ha ezt ebben a formában megcsinálják, akkor pénzosztás lesz. A csoknál sokkal erősebb.

Arra is kíváncsi leszek, hogy az ukrán, román határ közelében mekkora változást indít.

3 év munkaviszony kell és 3 évig tart a program júliustól kezdve. Gyorsan el kell kezdeni dolgozni Mo-on júliusig.

Érdekes, hogy a Fidesz háza táján elkezdtek ciklusokban gondolkodni.
áfa a választási év végéig
ingyenpénz a következő választási évig

A falusi csok még csak ezután jön.
7-8 milliós falusi házaknál már a kétgyerekes 3-4 millió is torzít.

Egyébként most marad a csok?
Két gyerekre, használt lakásra:
csok 1,4 misi
+ 3,3 misi tőke elengedés
+ 1 misi átvállalás
= 5,7 misi?

(#11815) Kobe válasza attiati (#11814) üzenetére


Kobe
veterán

A munkaviszony nem tudom mit takar. Folyamatos, egy helyen eltoltott munkaviszonyt, vagy lehet tobb helyen is, csak folyamatos legyen

(#11816) attiati válasza Kobe (#11815) üzenetére


attiati
veterán

Majd megtudjuk. Ilyen szempontból a leglényegesebb, hogy magyaro-i munkaviszony kell e.
Némi fantáziával el tudom képzelni, hogy a kevés feltétel a határon túli magyarok költöztetését is megcélozza.
Tényleg nagy a baj demográfiai vonalon.

mondjuk ha azt nézzük, hogy 2004-ben két gyerek után 2 misi volt a támogatás és akkoriban 220e/nm áron mentek az új építésű lakások, akkor a mostani megemelt támogatás kb ugyanott van (2 gyerekre).

más kérdés, hogy melyiktől jön meg jobban a gyerekvállalási kedv:
a) 7-8 évi munkával veszek magamnak lakást, ahogy és amikor akarok.
b) 12-14 évig gürizek érte, de majd az államtól visszakapom a multik leadózott pénzét ilyen meg olyan feltételekkel. És melyik évben változik meg teljesen az egész.

A fenti cikkben külön vicces mai szemmel az akkori közbeszéd hangneme és stílusa. Minden szava egy kincs.

Fidesz: ez nem új hír

A Fidesz üdvözöli, hogy a jövő hónaptól emelkedik a szociálpolitikai kedvezmény. Halász János frakcióvezető azonban emlékeztetett arra, hogy ez nem új hír, mert már fél évvel ezelőtt is bejelentette a kormány. Az ellenzéki politikus szerint a kabinet kormányzás helyett csak régi dolgokat ismétel.

ellenzékből
üdvözli...
meg ilyen enyhe szóhasználat, hogy "régi dolgokat ismétel"

A másik, hogy az ezredforduló környékén pont a fidesz bőkezű lakástámogatási rendszere (adókedvezmények, stb..) vált tarthatatlanná és amikor eltűntek a piacról... akkor találták meg az emberek az új támogatást, a svájci frank hitelt.

[ Szerkesztve ]

(#11817) Kobe


Kobe
veterán

Ingatlanosoknal mar megy a bling-bling, porognek a dollarjelek a szemekben mint dagobert bacsinal

Imadom a koncepciojat is annak, hogy egy napja (sem) jott ki barminemu informacio az egesz hajcihorol, DH, Balla es Ingatlan.com mar lehozta a reszletes tanulmanyat arrol, hogy fog itt arak tekinteteben barmi alakulni :D

Piacbefolyasolas eloben

[ Szerkesztve ]

(#11818) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Sziasztok!

Ez most így érdekes kezd lenni. Pont most vennék asszonnyal családi házat vidéken (Zala). Persze úgy, hogy a közeli városban van egy saját lakásunk. A picur már a pociban, azért döntöttünk a költözés mellett (mégsem 50m2-en kell ökörködni). Most akkor érdemes lehet várni nyárig?

(#11819) Revolit válasza ktr_lala (#11818) üzenetére


Revolit
senior tag

Marmint a szulessel? :DDD

<troll mode off>

(#11820) ktr_lala válasza Revolit (#11819) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Nice!!! :DD

(#11821) OPiiPO válasza Revolit (#11819) üzenetére


OPiiPO
addikt

troll level 10+ :D :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11822) Revolit válasza ktr_lala (#11818) üzenetére


Revolit
senior tag

Bocs, ertelmes valasz nem erkezett, de leginkabb szerintem azert, mert senki nem tud semmit. Mar egy nappal a bejelentes utan is jelentek meg pontositasok. Es meg szerintem fognak is.

Ugyhogy ezt nektek kell tudni, en szemely szerint ha meg tudom oldani, varnek egy kicsit. Videken nem hinnem, hogy jelentosen emelkednek az arak. Fovarosban mar nem tudom mennyire jo otlet varni... :(

(#11823) codec


codec
senior tag

Ez a lufi ezek szerint sose pukkan ki.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#11824) Oppenheimer válasza codec (#11823) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem fog, árak nem csökkennek majd, hanem a bérek érik majd utol őket a 20-as években. Közben a tranzakciószám csökken majd.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11825) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

LTP kérdés: 2017 novemberében rendkívüli felmondással megszüntettem egy Erste LTP-t, hogy kössek egy OTP-set, mert a társasház szigeteléséhez összehoztak egy olyan konstrukciót, hogy a lakók a szövetkezetre engedményezik a megtakarítást, így a 30%-os állami támogatással csökkentett összeget fizetjük csak be, annyival olcsóbban jön ki a szigetelés lakásonként.

Az Erstesre épp akkor telt le a 4 év, így már pont megkaptam maradéktalanul az áll.tám.ot is. És amúgy ~60.000-mbe került, illetve következő év májusára zárult le a process, és kb. hatszor jártam az Ersteben :o .

A csavar: nemrég jött egy levél az OTP-től, hogy az első évben állami támogatásra nem vagyok jogosult, mert 2017.11.01-11.30 között átfedés volt a szerződések között.

Ez a probléma felmerült már az elején is, az Erstes és OTP-s tanácsadó is - egyrészt szabadkozott, hogy nem biztos benne, másrészt arra jutottak, hogy legfeljebb 1-2 hónapra nem adnak áll.tám-ot majd az új szerződésre, de működhet a dolog, másrészt ha nem fizetem már novemberre a régire, akkor nem fog járni az áll.tám. se arra a hónapra, tehát nincs gond.

Ehhez képest most konkrétan felszólítottak hogy fáradjak be egy közeli hozzáatartozó adószámával az OTP-be, mert ez így nem fog működni.

A kérdésem: egy hónap ütközés miatt kötelező vagyok-e tényleg átíratni a szerződést, vagy lemondhatok-e pl. az egy havi áll.tám.ról, cserébe ha nem kell módosítanom a kedvezményezettet (magamat)?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11826) savoo válasza Oppenheimer (#11824) üzenetére


savoo
addikt

A 3020-asban? :D

(#11827) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy júliustól élnek majd csak az új lehetőségek, de azt egyébként jól értem, hogy a nők 10 milliós hitele és a CSOK kedvezményes 10 milliós hitele mehet párhuzamosan is?

Így tehát az alábbi járnak 1 meglévő gyerek és 1 vállalt gyerek esetén, ha használt lakást veszünk:
- 1,430,000 HUF CSOK
- 10,000,000 HUF CSOK hitel -> második gyereknél 1,000,000 HUF-ot elengednek
- 10,000,000 HUF nőknek -> második gyereknél 3,000,000 HUF-ot elengednek

(#11828) golfvariant válasza albiosz (#11827) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hát Lőrinc, téged nem.avattak be? :))
Elnezest, de a profilkepedrol mindig ő ugrik be, lehet nem veletlen?

[ Szerkesztve ]

(#11829) albiosz válasza golfvariant (#11828) üzenetére


albiosz
őstag

Akkor nem 4 szobás pesti panel/ sorház aggloban lenne a terv. :D

Egyébként meg Csenegtett, Mylord nem ismerős?

(#11830) Novics válasza albiosz (#11827) üzenetére


Novics
senior tag

Ha jól értelmezem a minapi pontosítást, akkor csak a július 1. után született gyerekek játszanak, tehát ha már van egy kölök, akkor olyan, mintha nem is lenne, és addig nem is jön a nők 10 misije, amíg nincsen gyerek július 1 után. (Nálunk július 2-re van kiírva a gólya, hát remélem nem jön előbb egy nappal sem. :D Ha meg igen, akkor majd a második purdénál vesszük igénybe.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11831) albiosz válasza Novics (#11830) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, ezt most nem teljesen értem. Ez egy ,,életkezdési támogatás". A gyerek nem is feltétel, csak felfüggesztik a törlesztést, ha érkezik, a második-harmadiknál meg elengedik egy részét a tartozásnak.

,,A 10 millió forintos szabad felhasználású kamatmentes hitelt 18 és 40 év közötti nők tudják fölvenni, aminek a törlesztését az első baba születése után három évre felfüggesztik. A második gyerek érkezése után már nemcsak a törlesztést függesztik fel újabb három évre, de a tartozás 30 százalékát el is törlik, a harmadik gyermek után pedig az egész tőketartozást eltörlik."

Mondjuk az simán lehet, hogy a 30%-os elengedést bukják azok, akiknek már van 1 gyerek. De a 10 milla szerintem jár, meg a másodiknál a felfüggesztés is.

(#11832) Gombinyó válasza albiosz (#11831) üzenetére


Gombinyó
őstag

A gyerek nem is feltétel

Annyit pontosítottak már azért, hogy ha 5 éven belül nem jön a gyerek, akkor keményen felszámolják a kamatokat. Túl szép lett volna...

(#11833) albiosz válasza Gombinyó (#11832) üzenetére


albiosz
őstag

Mondjuk nálunk ez nem probléma. Gondolom, ha egészségügyi, igazolható okból nem jön, akkor hasonló, mint a csokinál.

Egyébként hol találtatok pontosítást?

(#11834) Kobe válasza albiosz (#11833) üzenetére


Kobe
veterán

5 even belul kell gyerek (tegnapi info)
5 even belul nincs gyerek akkor onnantol kezdve kamatostul fizeted a maradek reszt (tegnap delutani info)
5 even belul nincs gyerek akkor kamatostul fizeted a maradek toket is, illetve visszamenolegesen is visszaterittetik a kamattamogatast (ma delelotti info)

Lehet egy keveset meg varnek a pontositasra.... Mondjuk ugy juni 301ig. Eddig 3 nap alatt 4 valtozat jott ki az otletelesbol....

(#11835) axioma válasza updog (#11825) üzenetére


axioma
Topikgazda

OTP-ben nekunk siman datumra pontosan (adott honap elso napjatol utolso ho utolso napjaig) lemondassal rendben lettek a szerzodesek. Nalunk forditva volt, csaladi okokbol torolni kellett kedvezmenyezettet, es akie lett, annak me'g volt egy keves atfedese (igaz akkor meg befizetesunk nem nagyon volt, penzugyileg sztem nulla forint mozgott, de akkor is le kellett papirozni).

(#11836) axioma válasza Kobe (#11834) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ha jegybanki alapkamattal, akkor meg igy is buli. Kar hogy nem 39 hanem 46 eves leszek juliusban...

(#11837) Kobe válasza axioma (#11836) üzenetére


Kobe
veterán

Maskepp ertelmezzuk a bulit. Nyilvan husz evre beugrani valamibe, ami 3 nap alatt 4x valtozott, ott lehet akarmilyen az alapkamat, az minden csak nem buli :) (ki tudja felidoben nem nyogik e be hogy alapkamat + 8%,vagy valami hasonlo agymenes..... Vagy..... A kovetkezo kormany valtozo politikajaban nem epp a sokatkapott csaladosok lesznek a fekete barany ezert verik le rajtuk az alapkamat 6x osat...) barmi lehet meg annak az ellenkezoje is

(#11838) Novics válasza albiosz (#11831) üzenetére


Novics
senior tag

Yo, tegnapi hírben még az volt, hogy:
A 2019. július 1-je utáni 3 éven belül gyermeket szülő 40 év alatti házas nők igényelhetik csak a 10 millió forintos kamatmentes hitelt - vált egyértelművé Novák Katalin államtitkár szavaiból. Kiderült az is, hogy az idei második félévben 75 milliárd, jövőre pedig 150 milliárd forintot szán a kormány az Orbán Viktor miniszterelnök által vasárnap bejelentett 7 pontos családvédelmi akcióterv végrehajtására.
Portfolio

De most látom, hogy a cikk is frissült, és van benne, hogy este pontosítottak. Akkor én már végképpen nem tudom, hogy mik is lesznek a feltételek... :F

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11839) adalbert1 válasza Novics (#11838) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem az egészben az irritál, hogy mivel értékesebb az a gyerek, aki július 1 után születik, mint aki mondjuk előtte pár nappal? Nagyon zavar, hogy a különböző családtámogatásokat össze-vissza variálják, ráadásul úgy, hogy egy gyerekünk van, kb. semmi értelmeset nem lehet igénybe venni, amit esetleg mégis, azt valami minimális szinten a 3 gyerekesekhez képest (mondjuk a CSOK szerintem amúgy sem kellene a röghöz kötés miatt, pont tegnap gondolkoztam, hogy 10 évet még egy helyen sem laktam egyhuzamban).

(#11840) golfvariant válasza adalbert1 (#11839) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Én úgy tudom CSOK-os lakásnál is van válthatsz, csak át kell vinni a támogatást az új ingatlanra...

(#11841) axioma válasza Kobe (#11837) üzenetére


axioma
Topikgazda

Na jo de ha a hitelt azt nem elveri az ember hanem befekteti, akkor siman egy olyan lepesnel ami az alapkamatnal fentebb emeli akkor vegtorleszt. Ha durva az emeles akkro barmilyen mas hitelbol is, ha illikvid helyre tette. En siman felvennem ha engednek akar most is ugy, hogy beigerem a gyereket es tudom hogy nem vallalom, ha ez - jelen szerzodes szerint, es modositasi lehetosegeiket is figyelembe veve - nekem elonyos marad.

[ Szerkesztve ]

(#11842) Kobe válasza axioma (#11841) üzenetére


Kobe
veterán

Aha, mert magyarorszag pont ilyen penzugyileg tudatos emberekbol all (szerintem mar a hitelt nem elveri.... Resznel bukott a mondat... A masik resze meg ott, hogy kormanyzati oldalon epiteni barmire)

(#11843) Incubus válasza Kobe (#11837) üzenetére


Incubus
tag

Meg kell várni a Magyar Közlönyben való megjelenését.
Ezt nem tudom Mikorra várható, de addig gondolom rugalmasan alakítják.

(#11844) petyametyo válasza adalbert1 (#11839) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Engem meg az zavar hogy aki egyedül álló vagy nincs gyerek és nem akarnak azoknak ló...sz van :W

(#11845) Csabroncka válasza adalbert1 (#11839) üzenetére


Csabroncka
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11846) Csabroncka válasza adalbert1 (#11839) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itt nem arról van szó, hogy egy gyerek kevesebbet ér, csak az ösztönzés, hogy ahol egyáltalán gondolkoztak 2. 3... tesón ott nehogy emiatt ne legyen (azért nem kevesen vannak ilyen szülők, inkább úgy mondom neked, hogy túl nagy falat lenne nagyobb ingatlanba menni és nem a három gyerek eltartásáról van szó)

Nem vagyok elvakult vér fideszes, abban sem vagyok 100%-ig biztos, hogy csak pénzzel lehet (ebben a formában) a középréteg gyerekvállalását ösztönözni.

Abban az egyben viszont abszolút egyetértek és azonosulok, hogy azokat támogassa az állam, akik a gyerekeikért akarnak élni (és az anyagi jólétüket ebben a szellemben használják fel) és ne azokat akik a gyerekeikből akarnak megélni.

A szegénység felszámolása (ami ilyenkor állandó vita, hogy azok nem kapnak akiknek túl kevés van) pedig, nem azzal kezdődik, hogy adsz 10 millát a zsebébe..... (abba ne menjünk bele, hogy ez MO-n hogy van jelenleg kezelve), de valóban azzal kezdődik, hogy apuka és anyuka hétköznap reggel tisztességes munkába indul.

petyametyo: "nem akarnak azoknak ló...sz van" - valamit, valamiért elv. a társadalmunk ezen alapul (humánerőforrás), lehetne kutya szám alapján is adni a támogatást, de azzal sokra nem mennénk...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11847) concret_hp válasza Csabroncka (#11846) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem ott van elszúrva a sztori, hogy anyagiakkal akarnak megoldani valamit, ami csak részben anyagi természetű. nincs gyerekem még, de nem az a bajom, hogy mennyibe fog kerülni, hanem hogy qrvasok szívás, hogy normális helyre tudjon járni bölcsödétől egyetemig. hogy ha beteg, ami azért kisgyerekekkel megesik, akkor ne csapjon szét az ellátás milyenségétől. hogy az anyja vagy valamelyik szülője mondjuk tudjon részmunkaidőben dolgozni. stbstb...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11848) Chal válasza Csabroncka (#11846) üzenetére


Chal
addikt

petyametyo: "nem akarnak azoknak ló...sz van" - valamit, valamiért elv. a társadalmunk ezen alapul (humánerőforrás), lehetne kutya szám alapján is adni a támogatást, de azzal sokra nem mennénk...

+1

Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, a társadalomnak mindig is az lesz a nagy közös érdeke, hogy 20-30 év múlva is legyen aki vezeti a mentőt, megszereli a csőtörést, stb. stb... Hogy aztán ezt az aktuális politika hogy forgatja ki, meg hogy éppen most is alig van pár ember aki vezeti azt a rohadt mentőt, az is megérne egy misét, de ettől még az előbbi áll.

A kutya dolog amúgy néha teljes agyrém is valahol, múltkor teljesen komolyan előkerült valahol, hogy táppénzzel kéne támogatni azt, akinek beteg a kutyája/macskája, és ápolnia kell. Teljesen komolyan gondolták azt is, és azzal jöttek, hogy bezzeg ha a gyerek beteg az más, és neki ugyanolyan a kutya mint másnak a gyerek... Amúgy tök megértem, és lefogadom, mint érzelmet. De hogy ezt beilleszteni a gazdasági meg fenntarthatóségi big picture-be, na az odaver.

[ Szerkesztve ]

(#11849) petyametyo válasza Chal (#11848) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Engem ez a lakás dolog már nem érint , van egy kicsi meg egy közepes,de rajtam kívül vannak még egyedül állok

(#11850) Chal válasza petyametyo (#11849) üzenetére


Chal
addikt

Persze, nem is rád gondoltam. Hanem általánosan arra, hogy ez a csoport semmilyen országban nem kapna (persze mindig a helyi mércével nézve) ilyen jellegű támogatást a közösből, mert a világ egyszerűen nem így működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.