Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) codec


codec
senior tag

Nagyon kellene már az a lufi pukk.. Senkinek nem jók ezek az irreális árak, sem eladóként, sem vevőként nem lehet nyertes az ember. A bankok járnak a legjobban, mivel még és még hitelt kell felvenned, hogy tudjál valamit venni. De onnantól aztán nincs se munkanélküliség, se betegség, semmi... mert a bank csúnyán és nagyot tud ütni a szegény kis hitelesre.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#12252) #41635072 válasza codec (#12251) üzenetére


#41635072
törölt tag

Le fog ez csengeni csak sajnos meg ugy also hamgon egy 6 evet ki kene birni...

(#12253) Revolit válasza codec (#12251) üzenetére


Revolit
senior tag

Melyik mutato alapjan irrealisak a lakasarak? Mi lenne szerinted a realis ar? Osszehasonlithato varosokban olcsobb? Praga, Pozsony?

(#12254) #41635072 válasza Revolit (#12253) üzenetére


#41635072
törölt tag

Es ott miota ilyen magasak az arak? Ott nem ciklikus a piac?
Illetve nem csak fovaros letezik..

[ Szerkesztve ]

(#12255) Oppenheimer válasza codec (#12251) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ne számíts árak realizálódására amíg nem jön totális pénzügyi összeomlás. Ez most a reális ár. FED már nem tud tovább kamatot emelni (sőt jövőre még csökkentésre is számítanak), EKB-nál meg szóba se jöhet a kamatemelés, annyira szar az eurózóna gazdasága. Fejlett világ országai mind úsznak az adósságban, nem lehetnek már magas kamatszintek emiatt. Quantative tighteninggel is leálltak a nagy jegybankok, mert ha folytatnák, a likviditáshiány még jobban betenne a gazdaságnak. Egy dolog maradt amit tehetnek: teljes gázzal a fal felé. Nullkamat korszaka még nem ér véget. Ez a mostani fiat dollaros pénzügyi korszak utolsó állomása, de nem tudjuk meddig fog tartani. De addig is míg tart, azok az eszközök amiknek reálértékük van, tovább fognak emelkedni. Ha valaki csak kp-t tart, annak a pénze el fog értéktelenedni totálisan. Aztán mikor ez az egész helyzet véget ér (nem tudjuk hogyan és mikor), akkor ez a pénz valószínűleg nem lesz átmenekíthető se az új rendszerbe.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12256) codec válasza Revolit (#12253) üzenetére


codec
senior tag

Átlag ember, átlag fizetéssel irreálisnak tartja a mostani árakat, és lesz@rja a mutatókat, plusz hogy más országban mi mennyi, itt akar élni és boldogulni. Tisztában vagyok vele, az hogy kinek mi irreális az szubjektív. Nekem pl 1 kiló almáért 900 Ft. irreális, másnak 9000 Ft se sok.
Az meg hogy ki mire, mennyi hitelt kapott a bankjától, és azzal dobálódzik, szíve-joga, csak ne magyarázza meg, hogy minden a legnagyobb rendben, és az árak így jók ahogy vannak, sőt még mehetnek jóval feljebb is.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#12257) Oppenheimer válasza codec (#12256) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Átlagember átlagfizetéssel már nem fog tudni lakást venni egy könnyen - gazdaságilag aktív területeken. Nem csak Budapesten, máshol se. Én sem örülök neki, de ez van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12258) #41635072 válasza Oppenheimer (#12255) üzenetére


#41635072
törölt tag

Terjunk erre vissza szeptemberben vagy max 2 ev mulva :D
Fel evente valtozik a kozgazdasagi kozizles h eppen mindmeghalunk vagy hatar a csillagos eg :D

[ Szerkesztve ]

(#12259) A Zéé válasza Oppenheimer (#12257) üzenetére


A Zéé
addikt

pláne, hogy mindenki elkezdett a használt lakás csok-ra játszani. Más magyarázatot nem találok arra, hogy Zalaegerszegen mi másért drágultak a 2 szobás 50-55m2 körüli lakások tavaly év végéhez képest jó 2 millió forintot. Az átlagos m2 ár szépen felment a 240-250k-ról a 280-300k-s sávba.

Just a simple Lineman...

(#12260) codec válasza Oppenheimer (#12255) üzenetére


codec
senior tag

Köszi, ez részletes kifejtés. Csak az nem világos, aki pl a pénzügyi összeomlástól tart miért nem mondjuk aranyba pakolja a tőkéjét, miért ingatlanba? Ha semmivé válik a pénz értéke, nem fogja tudni eladni az ingatlanját sem(helyhez kötött, ilyen szempontból nem a legjobb, aranyat meg viheti.). Bár ezt csak Én gondolom így..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#12261) Oppenheimer válasza codec (#12260) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem pénzügyi összeomlástól tart a befektető, hanem egyszerűen hozamot akar. Amikor 0 a kamat és ingyen van a pénz, kevés hozamért is sokat kockáztat. Mert a nullánál a kicsi is végtelenszer több. Ezért drága a lakás, mindenki veszi akinek van pénze. Ezért drága a részvény is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12262) Stanlee válasza Oppenheimer (#12261) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem az is baj, hogy aki valamit is meg akar takaritani, annak ha "egyszeru" es "ertheto" befektetest es megtakaritast akar, annak nincs mas valasztasi lehetosege, mint az ingatlan.

A regi jol bevalt bankbetetben csak elinflalodik az ember penze. Nekunk meg szerencsenk van azzal, hogy a magyar allam adja a PMAK-ot es tarsait, de egy nyugat-europainak meg csak hasonlora sincs lehetosesge, mert az eurozona tagallamai csak profitalnak a nulla kozeli kamatokbol es eszuk agaban sincs a sajat allampolgaraik megtakaritasat magas allampapir kamatokkal tamogatni.

A reszveny az mar a vodoo kategoria a tobbsegnek, de az olyan egyszeru megtakaritasi forma is mar rocektscience, mint az ETF.

Nem kell ide egy totalis osszeomlas, eleg lesz egy a 2008-as idoszakhoz hasonlo zavar a penzugyi rendszerben es akkor minden fog szepen lefele menni, az ingatlanarak is.

Nem tudom, hogy itt mennyien emlekeznek arra, hogy 2008 elott hasonlo volt a helyzet az ingatlanpiacon, minst most, akkor is azt hitte mindenki, hogy ennel fentebb mar nincs, es azota majd duplazodtak az arak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12263) #42520576


#42520576
törölt tag

Sziasztok!

Lakást vásároltam 15 millió forintért, 600 ezer forint illetéket kéne fizetnem rá.
Ebből a kölcsön 8 millió forint volt, az önerő 7 millió forint.

Nem lehetséges, hogy csak a kölcsön, azaz a 8 millió forint után kell -e illetéket fizetnem (tehát a fele összeget), vagy jól állapították meg a 600 ezer forintot?

Köszönöm!

(#12264) skristof válasza #42520576 (#12263) üzenetére


skristof
tag

az illetéket a lakás után fizeted, nem a kölcsön után.

kérheted viszont a 12 havi kamatmentes részletet

(#12265) #42520576 válasza skristof (#12264) üzenetére


#42520576
törölt tag

Köszönöm!

(#12266) Mercutio_ válasza #42520576 (#12265) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak nézz még utána, hogy (ha fennáll) első lakáshoz jutóként kerheted-e a részleges vagy teljes elengedést.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12267) #42520576 válasza Mercutio_ (#12266) üzenetére


#42520576
törölt tag

Ez már nem az első lakásom! Utánaolvastam, ez esetben elvileg nem is lehet részletfizetést kérni, igaz?

(#12268) golfvariant válasza #42520576 (#12267) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Úgy tudom részletfizetést mindig lehet igényelni és meg is szokták adni.

(#12269) Fandango válasza Mercutio_ (#12266) üzenetére


Fandango
veterán

Ha már ez felmerült, akkor egy kérdés, nem feltétlen neked címezve csak.

Ha veszek a párommal közösen egy lakást, de az ő nevén már van egy, de nekem az első saját lenne, akkor kérhető az elengedés?

(#12270) Novics válasza Fandango (#12269) üzenetére


Novics
senior tag

Elvileg a te tulajdonrészed után fizetendő részre, ha a lakás teljes értéke nem éri el a 15 misit, és első lakás, és 35 év alatti vagy, akkor 50%-os kedvezményt kérhetsz. Ha ezek közül egyik nem stimmel, akkor buktad a mutatványt.
(Nálunk sajnos 26 misi a ház, és hiába 35 év alattiak vagyunk első lakással, fizetjük a teljes 4%-ot... )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#12271) Fandango válasza Novics (#12270) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor bukó, mert biztos, hogy több lesz mint 15 misi, én meg már 35 felett vagyok.

(#12272) amargo válasza golfvariant (#12268) üzenetére


amargo
addikt

Nem teljesen. Vannak korlátok. Viszont ebben az esetben lehet kérni a FAM01-en.

ToAll: FAM01-et ebben az esetben is lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12273) kiszi07 válasza #42520576 (#12267) üzenetére


kiszi07
senior tag

Próbáld meg. Én 21 évesen első lakástulajdonosként csak kétszeri fizetési lehetőséget kaptam, a szerződésben benne volt, hogy igénylem a 12 hónapra bontva.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#12274) HoTDoG


HoTDoG
tag

A csökkenő (?) budapesti tranzakciószámhoz egy újabb gyöngyszem. Pár hete írtam, hogy egy KÁP II-es 60nm panel fél nap alatt ment el 32,5-ért.
Tegnap a XII-ben egy 60-as években épült, full északi fekvésű első emeleti 67 nm-es lakás, amit bár jó állapotúnak hirdettek 58.5-ért, de inkább a kell rá költeni 10 milliót kategória, parkolási lehetőség nélkül, rengeteg kompromisszummal. Este sorbanállás volt a lakásban, annyian tekintették meg. Ma reggelre 6 ajánlatot kapott a tulaj, az egyiket el is fogadta. Értem én, hogy örök panoráma, bár a nap sosem süt be, de azért ennyire nem nagy deal a lakás. És ezt a csok-ra sem lehet fogni ugye.
Már tényleg nem értem mi történik itt. "Ingatlenbefektetők" szerint még mindig olcsók a lakások, mert jön a nyugati mentalitás, amikor már a saját lakás nem lesz általános és mindenki bérelni fog.

(#12275) #41635072 válasza HoTDoG (#12274) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ők még azt hiszik, hogy mekkora üzletet kötöttek... :DDD
Nem is értem ogy aki 60 misiket költ egy laksára, az nem igényli, hogy tudjon parkolni is? Vagy ő a 60-as kecó meleltt felül a buszra? (semmi bejoratív tartalom nincs a tömegközlekedés mögött, csak azért na)

(#12276) updog válasza HoTDoG (#12274) üzenetére


updog
senior tag

Novemberben söröztünk haverokkal, emlegettük, hogy a zuglói 70m2-es panelemet fel kéne tolni eladóként 40M környékén (akkor 25-30 környékén mentek ezek, agyrém volt), ha lenne olyan hülye aki mondjuk lealkudja 38-ra, még akkor is WTF lenne.

Na, most ott tartunk, hogy lassan ennyi az alapár itt :Y :W

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12277) vg válasza #41635072 (#12275) üzenetére


vg
addikt

Erre lehetne azt reagálni, hogy aki önkormányzati lakásban lakik, vagy csak arra telik, az meg mercivel közlekedik... ;)

(#12278) golfvariant válasza #41635072 (#12275) üzenetére


golfvariant
aktív tag

"Nem is értem ogy aki 60 misiket költ egy laksára, az nem igényli, hogy tudjon parkolni is? Vagy ő a 60-as kecó meleltt felül a buszra?"

Fogalmam sincs mi történik a városban, de kb 1-2 éve látványosan megnőtt a forgalom a XIII kerületben Röppentyű és a Pap Károly utcában. Reggel 7:30-9 között indulok, de csak a végtelen autósort látom általában. A teljes Pap Károly utcában állnak az autók, míg 1-2 éve a lámpánál kb csak 8-10 autó ontotta a füstöt.
Ez még nem is nagyon a belváros, majd ha felépül az Agora és az Államkincstár melletti "felhőkarcoló", akkor még zsúfoltabb lesz. Hétköznapokra a városban mi csak BKV-zunk, pedig van garázs is és autó is, de egyszerűen felesleges stressz és időpazarlás csúcsidőben a Róbert Károlyon, majd a Hungárián közlekedni, belvárosról nem is beszélve.

Lehet megveszik a 50-60 millás lakást az emberek, de nem akarnak 4-5 milliót kifizetni egy k**va parkolóhelyért. Valahol annyiért már új autót lehet venni.
Lakni muszáj valahol, közlekedni lehet BKV-val is. Kinek mi a fontos.

(#12279) #41635072 válasza golfvariant (#12278) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jó de nem csak budapesten belül közlekedik az ember... egy autó kell ha akar menni jobbra-balra az országban. Szerintem 60M meleltt egy 5M-os parkolóhely nem tétel... a kocsinak is laknia kell valahol.
Ha az 5M-is beállót nem találod reálisnak, akkor egy szúkös lakásért a 60 az? Ne vicceljünk már, ezt munkabérnől nem lehet kifizetni. Most az örököltem / korábbanról hozok egy értéktartó lakást ne vegyük már bele a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#12280) vg válasza #41635072 (#12279) üzenetére


vg
addikt

De miért akarna ide oda menni egy pesti lakos, aki pesten dolgozik? Amúgy, bár nem leszek ezzel népszerű, én örülök, hogy egy bizonyos réteg kiszorul a belvárosból. Én évtizedek óta egy idősebb alkoholista házaspár mellett lakom, és marhára örülnék, ha egy normálisabb szomszédom lehetne, és nem kellene két naponta az éjjeli óbégatásukat hallgatni.

(#12281) Stanlee válasza HoTDoG (#12274) üzenetére


Stanlee
őstag

Megyei jogu varosban ami 1 evvel ezelott 16 misiert volt hirdetve, most nagyjabol 24-26 kozott kerul meghirdetesre. Oszinten nem tudom megmondani, hogy ki az, aki ennyit es ott, hajlando es kepes kiadni egy lakasert.

Nem egy silicon valley, olyan sok munkalehetoseg nincs, aki meg olyasmibol el meg, ami teljesen mas beveteli szintet tud neki biztositani, az nem biztos, hogy egy 3. emeleti 10 eves lakasra akar elkolteni ennyi penzt. Kiadni sem lehet jol, mert ha a panelban veszek masik 2-3 lakast ennyi penzert, abbol is tobb jon be havonta, szoval meg csak "befektetesnek" sem eri meg.

Amugy abban az epuletben van olyan lakas, ami az atadas ota ures, meg senki nem lakott benne, az ujkori m2 arat meg most sem kapjak meg erte, szoval total megerte megvenni es hagyni 10 evig elinflalodni a penzt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12282) golfvariant válasza #41635072 (#12279) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Lakhatásra nem sok alternatíva van, míg közlekedésre ott a BKV, green go, mol limo vagy ha hosszabb távra kell az autó akkor bérlés. Kinek mi a fontos :)
Van olyan ismerősöm is aki kb 1-2 éves mercivel parkol a panel parkolójába. A lakás természetesen nem az övé :)

[ Szerkesztve ]

(#12283) #41635072 válasza vg (#12280) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mert mondjuk hétvégén ki akar mozdulniu, kirándulni, wellnesselni, stb? Nem mindenkinek léeleme a romkocsmázás stb...
Hahaha, látom te még nem találkoztál az új réteggel aki be og költözni melléd. Ők nem ám a 20 diplomás értelmiségiek, nekik nincs ennyi pénzük. :DDD

golfvariant: jó hát nekem a 60 misis lakás mellé nem lenne oopció a volánnal megyek arborétumozni meg strandolni stb. Valahogy nem fér össze nálam a kettő. De ok. :D

[ Szerkesztve ]

(#12284) vg válasza #41635072 (#12283) üzenetére


vg
addikt

Romkocsma... jólvan. Nem találkoztam az új réteggel, de gyanítom, hogy a te észjárásod szerint, akinek van 60 milliója, az nem óbégat egész éjjel, mert másnap azért mondjuk dolgozik. Szóval igen, remélem 20 diplomás pár fog egyszer ide költözni. Amúgy a házban albérlőkkel sincs baj, az airbnb-t meg tiltja a társasház. A probléma azokkal van, akik nem dolgoznak, nem fizetnek közös költséget, leszarják az együttélés szabályait stb...itt most nem az indiánokra gondolok, és ez a réteg egyáltalán nem baj, ha nem jut lakáshoz Pest belvárosában.

(#12285) #41635072 válasza vg (#12284) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jah, mert BP-n olyan rengeteg kikapcsolódási lehetőség van... Ja addig, amíg új és megvan a varázsa, pár év után elég unalmas. Tudom, itt élek 9 éve...
Ezt a a nem kell kocsi, mert minden helyben van mentalitást én is nyomtam, amíg lett egy kocsim. Utána kinyílt a világ..
Figyelj, szerezz tapasztalatot. Menj el bármelyik újépítésű utcájába, és lesd meg a lakóközösséget. Meg fogsz lepődni... De már megszoktam, hogy te napellenzővel nézed a világot.

[ Szerkesztve ]

(#12286) vg válasza #41635072 (#12285) üzenetére


vg
addikt

Jó. Addig is, írhatnál valamit erről, természetesen úgy, hogy van tapasztalatod. Úgy mint tulajdonos egy új építésű házban, ahol 60 millió egy 50nm lakás. Köszi.

(#12287) #41635072 válasza vg (#12286) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kérlek szépen van, 3 éve lakom újépítésűben, itt 60 misiért már csak 40nm-t kapsz.
Itt nem tanult, művelt, normális családok laknak, tehetős tinik... A viselkedésüket szerintem kitalálod magadtól is. Egy biztos, nem a nyugalom szigete, és nem kell meglepődni azon sem ha nehezükre esik visszaköszönni, mert már abban el elfáradnak (vicc nélkül)... Ismeretségi körömből is látom kik költöznek 5 kerbe. Hát ők sem az eszükkel szerezték a pénzt, hajj de jó lesz neked velük, csak nehogy eltörjék az orrod az első okoskodásnál. :D

(#12288) vg válasza #41635072 (#12287) üzenetére


vg
addikt

Ha van 60 milliós ingatlanod, akkor miért keresel önkormányzati lakást?

(#12289) #41635072 válasza vg (#12288) üzenetére


#41635072
törölt tag

Beszélgess inkább a tűkörrel de tényleg. Ez komolyan nem értem hogy jön ide, de gondolom csak simán nem tudod foyltatni a beszélgetést. Te amúgy még mindig májkérmen élsz a belvárosi lakásban, csak hogy stílszerű legyen az egész?

[ Szerkesztve ]

(#12290) Chal válasza golfvariant (#12278) üzenetére


Chal
addikt

Fogalmam sincs mi történik a városban, de kb 1-2 éve látványosan megnőtt a forgalom a XIII kerületben Röppentyű és a Pap Károly utcában.

Én is onnét jártam mi ki minden reggel (Center ház) az Árpád híd felé, de aztán eladtam a lakást 2-3 hónapja (10 év után). Szerintem amúgy Sidi Angel dobta meg, egyértelműen utána kezdett el növekedni a forgalom. Lehet hogy egy része a Tevén jár ki, de a másik meg a Röppentyű felé, és az már bőven elég (az alatt is van vagy 400-500 autó). Aztán ott lesz ugye most még Porsche-val szembeni új ház is (fejből meg nem mondom a nevét), szintén lesz benne vagy 500 garázs. Lehet, hogy reggelente annyi idő lesz kijutni a Röppentyűből, mint amennyi idő alatt most beérek az aggloból amire cseréltem a lakást :D

[ Szerkesztve ]

(#12291) vg válasza #41635072 (#12289) üzenetére


vg
addikt

Nézd, te írod ide gyakorlatilag minden hónapban, hogy "már majdnem vettem lakást, de mégse, inkább várok". Aztán arrogáns leszel, ha valaki nem úgy gondolkozik ahogy te. Most kiderült, hogy önkormányzati lakást keresel, miközben van 60 milliós lakásod... mégis,mi az igaz ebből az egészből? Mindegy, annyira nem is érdekel.

(#12292) #41635072 válasza vg (#12291) üzenetére


#41635072
törölt tag

De mi köze a tulajdonlásnak a tpsztalathoz? Csak szimplán köteketni akarsz mert valaki nem ért veled egyet és elfogynak az érveid.Egyébként meg szerinted csak egy lakása lehet valakinek? Egyaltalan ki állította, hogy van? Ne haragudj, de ez már az a szint ami alá nem megyek..

(#12293) vg válasza #41635072 (#12292) üzenetére


vg
addikt

Rendben.

(#12294) skiny83 válasza Kobe (#12187) üzenetére


skiny83
aktív tag

Mostanában nem volt időm olvasni ezt a topikot, most egyben elolvastam az elmúlt pár hét termését.

Csak kíváncsiságból: A linkelt hirdetés már nem él. Csak felrakták újból vagy pont elvitték az elmúlt két hétben? (ráadásul 0,4 millióval drágábban?)

Köszi! :R

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#12295) Mercutio_ válasza vg (#12288) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha bérlőként lakik abban a 60 millás ingatlanban ugyanolyan tapasztalata van, mintha a sajátja lenne, szerintem erre próbált utalni....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12296) Ursache válasza #41635072 (#12275) üzenetére


Ursache
senior tag

En "szerencsere" tavaly kotottem eletem biznicet... Iden mar ugyanarra a lakasra nem mernem megkotni... szerintem par even belul az emberek vonyitva fognak mutogatni, hogy basszameg mindenki. Ilyen ez, na!

Kabaré az egesz!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12297) Mercutio_ válasza Ursache (#12296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd őket is megmentjük....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12298) Kobe válasza skiny83 (#12294) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom, 25.9 ert meg fent van a hirdetes de azt regen frissitettek

(#12299) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.
A kérdés annyi lenne, hogy ki mit választana? Pesten garzon, vagy ugyanannyi pénzért 30-40 km-rel arrébb jobb családi ház? Kocsi van, így az nem érdekes, bejárás megoldott lehet.

(#12300) DigitXT válasza neophyte79 (#12299) üzenetére


DigitXT
félisten

Én az utóbbit, bár tuti szívás lenne kocsival ingázni: így is brutál dugók vannak.
De mondjuk én motorozok, szóval el tudok menni a sorok közt, úgy nem rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.