Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) Stanlee válasza Mercutio_ (#11947) üzenetére


Stanlee
őstag

Engem annyira nem erdekel, hogy ki hany m2-en el, ill. nem is akarom megmondani, hogy ki mekkora alapteruletu lakasba koltozzon.

Csak arra reagaltam, hogy manapsag nagyon sok egy fos haztartas el olyan ingatlanokban, ahol korabban tobb, mint egy ember elt. Itt a nemeteknel egyre tobb a fiatal es oreg egy fos haztartas. Ertsd a szulok miutan kikoltozott a szaporulat, maradnak a nagy alapteruletu lakasban, hazban, ha egyedul maradnak akkor is sokan ottmaradnak tobb szaz m2-en is.

A fiatalok meg inkabb elnek egyedul kisebb-nagyobb alapteruleten, mert egy bizonyos kor utan tobbedmagaddal alberletben mar nem olyan kenyelmes, de mivel nincs csaladod, igy megengedheted magadnak azt, hogy egy fos haztartast tartsal fenn.

Van a kozeli rokonsagban egy buksza, az a kutyajaval el egy 140 m2-es kerteshazban - abban a videki varosban ahol most el nem volt akkor eppen masik berelheto ingatlan amikor koltozott, ugyhogy elvan a bazinagy hazban egyedul, igaz mindig panaszkodik, hogy milyen sokba kerul, de nem keres mas megoldast. Kiragadott pelda, nem altalanos ervenyu, de attol meg a jelenseg fennall, hogy az egy fore juto lakoterulet folyamatosan novekszik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11952) concret_hp válasza goccer (#11950) üzenetére


concret_hp
addikt

ha en bank lennek, nekem nem kene a merlegembe fedezetlen hitel semmilyen formaban :U raadasul mivel kamatmentes, max egy folyositasi jutalekot tudnak beszedni... aztan kuldozgetni az ertesitoket, a szerencsetlen ugyfel nyilvan igenybe veszi az ugyintezoket / ugyfelszolgalatot, ami end of the day penzbe kerul, aztan adhatod el koveteleskezelonek diszkont aron, vagy varhatsz eveket mire tenyleg fizet az allam ... ev bizniszenek tunik banki oldalrol :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11953) updog válasza Stanlee (#11951) üzenetére


updog
senior tag

Mondjuk az itthon is évtizedes probléma, hogy a csemeték nem világvége-alsón képzelik el az életüket, és elköltöznek a szülőktől, ők meg csakazértis fenntartják a nyolc főnek épített, kétszintes, hatszobás, 180m2-es életükmunkáját, ha félévente egyszer hazamennek az unokák, akkor legyen hol aludni. Ahelyett hogy beköltöznének egy 40 m2-es panelba....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11954) Mercutio_ válasza Stanlee (#11951) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem német-specifikus, és nem is annyira új dolog.
A drágább környékeken (IS) ugyanez van itthon, anyósék, (és még sokan a korosztályukból) nem megy kisebbe, mert nem hajlandó változtatni a megszokott kis világán, nem hajlandó új bolto(s)t/orvost/fodrászt és szomszédokat megszokni. (Nem mintha ezek nagyrésze nem cserélődne ki fokozatosan a jelenlegi lakhelyén is és nem mintha nem szidná mindet;] )

Talán annyi változott, hogy itthon korábban a fiatalabb generációból alig volt aki annyit keresett, hogy nagyobb lakást tartson fenn, manapság ez a réteg és az öregedő korosztály is nő.

doeeg: Jaja, az meg a másik véglet, bár vidéken nagyon nem is tudnak váltani, mert a legtöbb házért annyit nem kap, amiből egy panellal is rendelkező méretű településen lakást kapna.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11955) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Májusban lejár 2 fundamentánk, és azokkal együtt szeretnénk végtörleszteni a lakáshitelünket, amit 2,5 éve vettünk fel.
A hitel felvételekor a kezdeti költségeket, ~100e Ft-ot elengedték, cserébe benne van a szerződésben, hogy vissza kell ezt az összeget fizetni, ha 5 éven belül végtörlesztünk. (Gondolom ez több banknál bevett szokás.)

Az mennyire járható út, hogy hagyunk tőketartozásnak mondjuk 10e Ft-ot, és azt törlesztgetjük havonta addig, amíg el nem érjük az 5 évet? Így nem kellene visszafizetni a kezdeti költségeket.
Úgy sejtem, azért a bank annyira nem díjazná. :))

(#11956) hurenzon válasza nandow (#11955) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ezt azért gondold át. :)
10.000 Ft 2,5 évre :)
Szerintem az előtörlesztésre is vonatkozó a kezdeti költség visszafizetése.

(#11957) nandow válasza hurenzon (#11956) üzenetére


nandow
aktív tag

Előtörlesztésre nem vonatkozik, csak végtörlesztésre szerződés szerint.
Törlesztettem már elő, nem kellett visszafizetni.
Mit gondoljak át? :) Szeretném megspórolni azt a 100e Ft-ot.

(#11958) goccer válasza concret_hp (#11952) üzenetére


goccer
aktív tag

persze hogy nem az év biznisze a banknak, de akkor se lenne az, ha hitelbírálat is kellene

(#11959) codec


codec
senior tag

[Akkor most erre lehet számítani?]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#11960) Stanlee válasza updog (#11953) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalunk is eleg nehezen ment ez a "meg kell szabadulni a haztol" tortenet, de szerencsere meg egyetemista koromban rajott anyukam, hogy kicist nagy lenne neki egyedul a 100 m2-es haz, plusz az ugyanekkora mellekepulet es meg kb. 600 m2 kert.

Szerencsere mar azon is tulvan, hogy de az orvos meg a fodrasza ott van es nem fog tudni tobbe hozzajuk jarni, jaj mi lesz velunk? :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11961) Gombinyó válasza codec (#11959) üzenetére


Gombinyó
őstag

Lehet, hogy igazuk lesz, de azért én fenntartásokkal kezelném amit a DH mond. Nekik érdekük, hogy felfelé tartsanak az árak, mert ebből dőzsölnek. Felénk pl az általuk árult ingatlanok a legdrágábbak. Kicsit azt érzem, hogy ezzel ők is próbálják befolyásolni az árakat.

(#11962) golfvariant válasza Gombinyó (#11961) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Egy ingatlanosnak mindig ár felett kell árulnia a lakást. Ha átlag árban adná akkor mivel győzné meg a tulajdonost, hogy érdemes rajta keresztül eladni. Miközben 4%-ot legombol róla?
Persze van akinek a pénz nem számít, mert neki nagyobb probléma az eladás, mint pénzbeli veszteség.

[ Szerkesztve ]

(#11963) skristof válasza hurenzon (#11956) üzenetére


skristof
tag

mit gondoljon át rajta?

cimborám ugyanezt húzta meg az OTP-nél. jelenleg 18Ft a havi törlesztője :R

(#11964) attiati válasza nandow (#11955) üzenetére


attiati
veterán

nincs ott valami apróbetű, hogy az eredeti tőketartozás x %-a alá nem mehetsz?
(általában ez a bevett szokás). Az lehet még buktató, ha csak a futamidő rövidülhet, a törlesztő nem mehet x ft alá.

(#11965) mrhero válasza concret_hp (#11952) üzenetére


mrhero
tag

Egyelőre nem ismertek a részletek. Jelenlegi CSOK hitel sem 3% fix a futamidő végéig. Maximum 5 évig lehet fixálni. Ezután az állam állja a különbözetet garantálva a futamidő végéig a 3%-ot a hitel felvevőjének. Lehet, hogy hasonló lesz a felállás. Valójában lesz kamat, de az állam átvállalja. Ettől függetlenül valóban nem túl nagy biznisz a banknak, ahogy a CSOK-os hitel sem, mert túl sok a megkötés, nem lehet ész nélkül sápolni a népet, csak bizonyos keretek között.

(#11966) amargo válasza nandow (#11955) üzenetére


amargo
addikt

Nekem benne van a szerződésbe, ha bizonyos összeg alá csökken a tőke 5 éven belül akkor a bank azt végtörlesztésnek minősíti. Bizony a kedvezményt ekkor vissza kell fizetni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11967) updog válasza amargo (#11966) üzenetére


updog
senior tag

Ki kell számolni, de valószínűleg még akkor is jobban megéri végtörleszteni, mint még x évig fizetni a kamatokat. Én is kaptam kb. 200e kedvezményt a hitel felvételekor, de nem kérdés hogy ha kifut feleségem LTP-je, akkor hozzácsapjuk a fennmaradó összeget, és végtörlesztünk.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11968) amargo válasza updog (#11967) üzenetére


amargo
addikt

Ezt nem írtam bele, de természetesen ez így igaz. A matekon múlik minden.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11969) concret_hp válasza mrhero (#11965) üzenetére


concret_hp
addikt

nem az a fo gond, hogy ki fizeti a kamatot, hanem hogy ki fut a fedezetlen hitel utan nem fizetes eseten.

borsod alson ahol 1M-ert barmelyik hazat megkapod az utcaban 2 szomszed azt mondja, hogy megveszik egymas hazat 10-10 millaert, elmulatjak a 10 millat, aztan kozlik h nem tudnak fizetni...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11970) Oppenheimer válasza concret_hp (#11969) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem baj, serkenti a fogyasztást, nő az infláció, visszakapjuk pmápban. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11971) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ma részt vettem egy tájékoztatón melyet a Takarékbank tartott.
Lakás lízingről volt szó.
Az ajánlatuk 5 éves kamatperiódusra szólt 6,13% kamattal.
Az ügyintéző közölte hogy 5 év után nem tudja mennyi lesz a kamat, de lehet több és kevesebb is. ;]
A 2%-os vagyonosodási illetéket, szerződés kötési díjként nevezte meg, de közölte hogy ez sem kell megfizetni, mert ezt is beépítik a hitelbe.
Az előadó arról is elfelejtett szót ejteni, hogy a futamidő végén, ami akár 20 év is lehet, a jelenlegi szabályok szerint a szintén 4%-os vagyonosodási illetéket kell fizetni a 20 év múltán újra felbecsült ingatlan értékéből számítva, amikor is az ember nevére kerül az vásárolt lakás.
Érdekes előadás volt.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#11972) Mercutio_ válasza odrif (#11971) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek után abban se lennék biztos, hogy aki a tájékoztatót tartotta a Takarékban munkavállalója volt:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11973) hurenzon válasza odrif (#11971) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szabad tudni, hogy ez hol volt?

(#11974) mrhero válasza concret_hp (#11969) üzenetére


mrhero
tag

ja, sorry, feluletesen olvastam nem a kamatrol volt szo hanem a fedezetrol. hat igen, az a gond hogy siman eletszeru.. :(

(#11975) concret_hp válasza concret_hp (#11969) üzenetére


concret_hp
addikt

tulajdonképpen azt is lehet hogy a következő hónapban vagy mikor a papírmunka kész, megveszi a következő ember, ha esetleg van 3-4 lány a családban + anyuka jó korán nekiállt szülni, akkor jópárszor 10M kijöhet pár év alatt. mondjuk egy anyuka 39 évesen, 21, 19, 17 éves lányokkal :C + még tán egy kör 10M csokot is lehet okosítani hozzá.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11976) #41635072


#41635072
törölt tag

Lakáspiac hűtése

Kíváncsi vagyok, hogy ezekből lessz-e valami, és ha igen mikor.
Már majnem vettem lakást pozíció szerzés céljából a bejelentett plusz CSOK és egyebek miatt, de valahogy kezdem úgy érezni,hogy azon az árszínvonalon amin most be lehet lépni nagyon könnyenmeg lehet szívni ezt az egészet már.. PErsze tudom bármi lehet és igazából senki sem tud semmit, főleg ha 5 percenként változik a szabályozó környezet. :W

(#11977) Stanlee válasza #41635072 (#11976) üzenetére


Stanlee
őstag

"A lakásárak emelkedését mindezek mellett a lakossági megtakarítások ingatlanpiacon kívülre való terelésével is lehetne hűteni." Mar a heten filozofaltunk itt rola, de ha jo a bankbetet vagy allampapir kamata, akkor kevesebben valasztjak az ingatlant, mint megtakaritasi format.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11978) Patrick válasza Stanlee (#11977) üzenetére


Patrick
addikt

Egy céges faszi eladta a cégét és megvette a C épületet egészben egy csendes helyen a város szélén.
6 lakás, 4 a földszinten, 2 nagyobb az 1. emeleten. 43+8 m2 20 milla, a 70 és 80 m2-es nem tudom mennyibe kerül, de a 6 lakás biztos 150 millán felül van. Mind a 6-ot ki fogja adni. Havi szinten, minimum 600 jön neki tisztán, miután leadózott. Ugyan ezt csináltam volna.

A panelok eddig 53-58 m2-esek 20 milla alatt voltak Sopronban, kb. 18 volt a legdrágább. Most már 21-22-23.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11979) goccer válasza Patrick (#11978) üzenetére


goccer
aktív tag

Lehet soknak hangzik a havi 600, de ha kiszámolod ez csak egy 4-5%-os éves hozam, ha az értéknövekedéssel nem számolunk, így azért nem akkora biznisz, hogy ész nélkül beleugorjak.

(#11980) Patrick válasza goccer (#11979) üzenetére


Patrick
addikt

5% feletti. A PMÁP 5 évre 4,5%.
5 év alatt azért emelhetsz az albérlet árán, akár kétszer is.

Én ezzel úgy vagyok, hogy még mindig jobb ingatlanba fektetni, mint odaadni az államnak azt a 150 millát. Jó, igen, eladta a cégét, így sikerült megvennie mind a 6 lakást, de van akinek csak 20 millája van, vagy annyi sem.
Persze, nem mindegy hol fektet az ember ingatlanba!

Vajon a kormány hozhat olyan döntést, hogy ha "gebasz" van, lenyúlja?

Persze, biztos van az a tényező vagy határ, amikor már nem éri meg ingatlanba fektetni, de még mindig megéri.

De ez csak az én véleményem. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11981) Fandango válasza goccer (#11979) üzenetére


Fandango
veterán

De ha azt nézed, hogy azt a 600-at minden hónapban megkapja, és nem a TBSZ számlán gyűlik, amihez nem tud hozzáférni büntetlenül 5 éven belül, akkor már mindjárt más a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11982) Kobe válasza Fandango (#11981) üzenetére


Kobe
veterán

600at manapsag egy kozepes kepessegu munkavallalo, vallalkozo is osszekapar havonta.

Havi 600ert eladni egy ceget es beforgatni 150 millat, na az sem vol egy gazdasagi csodalepes, maradjunk annyiban

(#11983) Mercutio_ válasza Kobe (#11982) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ mennyit hozott a cég, mennyi meló volt vele, és milyen volt a várható (termék)életciklusa, jövedelmezősége. Ja és, hogy mennyivel a beletett érték fölött tudta eladni.
De ha pl. épp bornout vagy midtime crysis van a "munkával is megkeresek havi nettó 600-at" nem is lehet alternatíva :N

Az már egy másik kérdés, hogy az ingatlan vétel volt-e a legjobb amit a 150 millával kezdhetett, az nagyon soktényezős.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11984) Stanlee válasza Patrick (#11980) üzenetére


Stanlee
őstag

Ahogy az ingatlant is megadoztathatjak olyan mertekben, hogy mar nem eri meg kiadni, a PMAP-ot vagy barmilyen mas megtakaritasi format is adoztathatjak addig, hogy ne erje meg betenni oda a penzt.

A PMAP-ban tartott penzt is lenyulhatja az allam, de akkor az ingatlanokat is allamosithatjak.

Az a bajom az erveleseddel, hogy mig az egyik "megtakaritasi format" biztonsagosnak es az allam altal erinthetetlennek mutatod be, addig a masikat egy bizonytalan es elveheto modozatunak tartod.

Az ingatlanarak es az alberlet iranti kereslet csokkenhet is am, ott van mondjuk 2010 kornyeke, ahol az ingatlanertekek felezodtek es nem emelte a berbeado a kecok berleti dijat, hanem csokkentette. Egy ilyen szituacio ma is elofordulhat, ahogy persze tovabb novekedhetnek az egig az ingatlan es berelti dijak is.

Nem azt mondom, hogy ne fektess ingatlanba, de csak ingatlan iranyaba vinni a megtakaritasi portfoliot nem jo dontes.

Ez az en szubjektiv velemenyem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11985) Mercutio_ válasza Patrick (#11980) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vajon a kormány hozhat olyan döntést, hogy ha "gebasz" van, lenyúlja?

Ha azt nem is, a "nem első" ingatlanokra kivethet olyan adót, ami fáj.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11986) golfvariant válasza Kobe (#11982) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nettó 600at egy közepes munkavállaló? Ha jól tudom a KSH adatai szerint közel nincs az átlagfizetés a 600hoz ;]

Az meg megint más kérdés, hogy a 600 mellé elment-e még dolgozni 4-6-8 órába? Lehet túl sok volt neki a cég (időben és stresszben). Így is haza viszi a nettó 1 millát, de fix 6-8 órában dolgozik mellette, mindenféle felelősség nélkül.

(#11987) Patrick válasza Kobe (#11982) üzenetére


Patrick
addikt

Nem tudom miért adhatta el a céget, nem tudjuk az okát, én sem kérdeztem, nem is tartozik rám. Lehet, hogy tele lett a töke az egésszel, belefáradt, lehet, hogy kezdett veszteséges lenni, vagy egyszerűen megunta és inkább vett egy egész épületet 6 lakással, kiadja és kész.

Vállalkozó össze, havonta, többet is, ne viccelj, nyilván függ a vállalkozás nagyságától is.

A munkavállaló a 300-at nem tudja összeszedni, nem hogy a 600-at.

A 600-on felül pedig a 15%-ot szépen félreteszi majd minden hónapban, mint személyi jövedelemadót. Gondolom én.

Semmi dolga nem lesz, csak élvezni az életet.

Mibe rakná a 150-et vajon? Mibe fektessen be? Tőzsdézzen? Tegye be a bankba? Állampapír? Építtessen egy társasházat, az macerás...

A legegyszerűbbet választotta.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11988) updog válasza golfvariant (#11986) üzenetére


updog
senior tag

Az átlag munkavállaló sincs közel a közepeshez sem...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11989) Ursache válasza Kobe (#11982) üzenetére


Ursache
senior tag

csak marad havi 168 órád, ha te ezzel semmit nem tudsz kezdeni... :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11990) Patrick válasza Stanlee (#11984) üzenetére


Patrick
addikt

Értelek, csak azt nem, hogy ha én a saját pénzemből veszek egy lakást, vagy valaki vesz egy egész társasházat, és mondjuk hitelem van rá, vagy nincs, az én nevemen van, az enyém, minden szabályos, stb, akkor a kormány, hogy és milyen jogon államosíthatja az én ingatlanomat? Semmi köze nincs hozzá, illeték befizetve, stb.

Mert a földemet még megértem, mert épül szépül, kell a bmw-nek a gyár, vagy a szántómon keresztül átvezet az autópálya. De egy lakást? Ezt elképzelhetetlennek tartom, na meg mi okból? Kell a katonaságnak vagy a TEKnek? Na nem kötekedésből, csak kérdezem, jó a téma tárgya, úgy érzem. :D

Pár éve még kellett személyi jövedelemadón kívül fizetni 14% eho-t? Az 29% volt, most csak 15%, naná sokan, feketén adták ki.

Inkább úgy fogalmaznék, csak biztonságosabb, nem biztonságos, mint pl. az állampapír.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11991) Patrick válasza Mercutio_ (#11985) üzenetére


Patrick
addikt

Nem első ingatlanokra? Tehát, ha valakinek van két lakása, akkor a 2-ra kivethet olyan adót? Ezt nem is tudtam.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11992) JayZ


JayZ
tag

Br 600 azért nem a világ pénze, értem, nem átlag, de nem lehetetlen, ha úgy nézzük, hogy emberünk szépen adózgat az albi díjakból.. :)
Nettóban már karcosabb sztori.

(#11993) Patrick válasza JayZ (#11992) üzenetére


Patrick
addikt

Nettó 600 marad meg kb, az itteni albérlet árakkal számolva, szerintem az nagyon is jó, ahhoz képest, hogy havonta 1-szer jön 6 sms-t, hogy Önnek X Ft érkezett a számlájára. :D Vagy elmegy személyesen és beszedi a pénzt, számlát adva.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11994) Revolit válasza Patrick (#11991) üzenetére


Revolit
senior tag

Miert ne lehetne egy ilyen adonem? Tobb olyan szitu van, amikor figyelembe veszik, hogy hanyadik ingatlan van valakinek a neven, pl illetekkedvezmeny.

(#11995) Patrick válasza Revolit (#11994) üzenetére


Patrick
addikt

Miért gondolnék ilyen adónemre? Az elsőt tervezem megvenni, nem a másodikat. Majd, amikor jön a második, utánanézek. :)) Jelen pillanatban nincsen ilyen adónem.

Első lakásnál van illetékmentesség, ha ez új és nem éri el a 15 millát, akkor nem kell fizetni illetéket, ha túllépi, akkor 4%, de a 15 millát nem kell beleszámolni, csak a fennmaradót.

Ha első lakást veszel, de nem vagy még 35, akkor 50% illetékkedvezményt kapsz, ha 15 milla alatt vagy. A többinél mind 4%. Vagy is, ha veszel 2., 3. lakást, akkor mindegyikre 4% a vagyonszerzési illeték, na meg ott a kommunális adó, legyen ennyi elég nekik. :)

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11996) Stanlee válasza Patrick (#11990) üzenetére


Stanlee
őstag

Termeszetes szemely eseten a masodik lakoingatlantol kezdve velelmezik, hogy kiadod az ingatlant, igy azokat az atlagos piaci ertekenek 12,5%-val (itt barmilyen x szam allhat, ami kelloen fajdalmasan magas) minden evben ingatlanado cimen megadoztatjak. Ha ez az ingatlanado kelloen magas ertek, akkor dalolva szabadulsz meg az allamosithatatlannak hitt befektetesedtol.

Ez ellen a nagy tomeg nem fog fellazadni, mert akinek egy ingatlana van, annak nem kell fizetnie, sot, szerintem kelloen nagy tamogatottsagot is kapna a kormany, hogy a gazdagokat jol megadoztatja.

Bonuszkent az allam felajanlja, hogy a magas ingatlanadoval megadoztatott lakas/haz utan, amig eladod, ha vallalod, hogy az altaluk kijelolt berloket raksz bele, az altaluk kiszabott berleti dijert, akkor nem kell adot fizetned utana.

Sot, allambacsi nulla%-os onerovel barkinek tamogatna ezen ingatlanok megvasarlasat elso ingatlanszerzes cimszo alatt.

Szerintem lehet ezt tovabb is ragozni, de felesleges :)) Eleg nagy a tarhaz, nagy allamositas nelkul is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11997) Patrick válasza Stanlee (#11996) üzenetére


Patrick
addikt

Bonuszkent az allam felajanlja, hogy a magas ingatlanadoval megadoztatott lakas/haz utan, amig eladod, ha vallalod, hogy az altaluk kijelolt berloket raksz bele, az altaluk kiszabott berleti dijert, akkor nem kell adot fizetned utana.

Hát ez jó. :C Ne is "ássunk mélyebbre", veszélyes vizekre evezünk. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11998) Kobe válasza Ursache (#11989) üzenetére


Kobe
veterán

Aha, mert az invatlan annyira passziv befektetes hogy az egy munkaorat sem igenyel havonta :)

Azert szamoljunk a netto 600 melle egy amprtizacios koltseget is ennyi lalasra.... 150 millanal inkabb jo ha 500, max 550 korul van az, az annyira nem fenyes hozam
Konlretan szarabb mint a PMAP es meg szaladgalni is kell miatya

[ Szerkesztve ]

(#11999) attiati válasza Stanlee (#11996) üzenetére


attiati
veterán

A fidesz mindig a felső es kozepretegnek kedvezett.
Nem volt jellemző az szocialista mottó, hogy fizessenek a gazdagok.

Inkább a fizessenek a multik es spekulánsok.
Ez jobban illik egy nacionalista vonalba.

Persze ha europaszerte valóban új erőre kap a baloldal, akkor a fidesz barmilyen eszmét képes átvenni.

(#12000) Patrick válasza Kobe (#11998) üzenetére


Patrick
addikt

6 lakásra, kiadja albérletnek, lehet, hogy van aki, 1 év után költözik, vagy több, utána odamegy kifesti, amit kell kicserél, bár pár év után ha valami tönkremegy akkor, az vagy kivitelezési hiba, vagy a kedves lakok nem vigyáztak annyira, nem mellesleg azért bele lehet írni sok mindent abba az albérleti szerződésbe. Ha valami olyan történik, ott a kaució, azért is van, meg másért is.

A festés, takarítás a következő albérlőig, hát abba nem fog belerokkanni, valamikor X év után. Addig amíg ezeket nem kell megcsinálnia, éldegél, szépen nyugodtan. :)
Maximum havonta az albérletpénzért kéne odamennie, persze lehet más egyéb ok, de hát azt meg pláne kibírja, a maradék 28-30 napon, meg azt csinál amit akar. Havonta jön szépen a pénz.

Akkor Te havonta 50k-t számolsz amortizációs költségre? Legyen mondjuk akkor lakásonként 10k havonta és akkor legyen 60k. Az elég erős szerintem.

Én 4 évig laktam albérletben. Egy konyhai csaptelepet cseréltem ki, megvettem, számlát odaadtam a főbérlőnek és kifizette és ennyi. A nagytakarítást, miután otthagytam őket, ők megcsinálták és max kifestettek, mielőtt jött az új albérlő. Pedig akkor már egy 8 éves lakás volt, nagyon jó állapotban.
Nyilván nem mindegy kik az albérlők és mennyire tudnak vigyázni a lakásra, azért én vigyáztam... mert tudtam, hogy nem az enyém.

„Aki barátot talál, kincset talál."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.