Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) Csabroncka válasza Stanlee (#11700) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Persze vannak nalunk jobban keresok, ok meg ki tudjak fizetni." Azért hidd el, hogy a legtöbben fiatalon <35 év alatt elsősorban örökségből (vagy pénzel segítik a szülők) tudnak venni, még akkor is ha a bruttó eléri a 7. számjegyet :K

"in medias res"

(#11702) darksamu válasza Csabroncka (#11699) üzenetére


darksamu
csendes tag

Én még a lokációt hozzátenném, mert sztem az is sokat számít:

- méret

- építőanyag (panel, tégla)

- típus: lakás, társas, családi

- pénz

- lokáció

(#11703) Mercutio_ válasza Csabroncka (#11701) üzenetére


Mercutio_
félisten

Stanlee ha jól tudom nem itthon el.

2015-ig jóval kevesebb kellett egy saját lakáshoz...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11704) Oppenheimer válasza Stanlee (#11700) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Franc se tudja mi legyen, nem tudom mi a jó döntés most. Akarni akarnék lakást, de nem ezeken az árakon. Most még vehetnék a 20. kerület északi részén korrekt lakást, de a lokáció kompromisszumos. Vagy nem foglalkozok vele, a lakástakarékokat felmondom, és majd veszek egyszer a távoli jövőben. De ez is kockázatos, lehet egyszercsak bécsi árakkal találom magam szemben, és örökké bérelni fogok. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11705) petyametyo válasza Oppenheimer (#11704) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Ez is benne van a pakliban

(#11706) Stanlee válasza Mercutio_ (#11703) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, mar nem Mo-on elek.

En a bp-i lakasom 2006-ban 14,9-ert vettem, ehhez 3 misi onero kellett. Nem nagy, 44 m2 plusz 5 m2 terasz. A lenyeg, hogy 20% onerovel ment a vasarlas.

Oszinten, nekem ma Bp-en egy hasonlo kaliberu uj lakas onerejenek a kifizetese sokkal nehezebben menne, mint akkoriban. A 2006-os fizetesembol csak kb. 3 evig kellett volna felretennem, hogy meglegyen az onero. Ma ugyanazert a munkaert ha 400 nettot kapnek, az mar jonak lenne mondhato, de legalabb ketszer annyi ideig kellene sporolnom, hogy meglegyen az onero.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a 2000-es evekben konnyebb volt bp-en lakashoz jutni, mint ma, es sajnalom is a fiatalokat miatta.

A helyzetuket meg azert tudom aterezni, mert hasonlo a helyzetunk, csak eppen kulfoldon...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11707) Nordik válasza Stanlee (#11706) üzenetére


Nordik
őstag

Most se kell több 20%nal. Vagy rosszul tudom? Persze nem mindegy mennyinek a 20%a kell. :)

(#11708) Csabroncka válasza Mercutio_ (#11703) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát igen, de előbb utóbb normalizálódik, mondjuk azt valóban felesleges gondolni, hogy frekventált településen lejjebb megy.

"in medias res"

(#11709) attiati válasza Stanlee (#11706) üzenetére


attiati
veterán

és mi az oka, hogy a lakásárak elszakadtak a fizetésektől?

(#11710) Csabroncka válasza attiati (#11709) üzenetére


Csabroncka
addikt

CSOK, alacsony kamatkörnyezet, + kevés, drága szakképzett munkaerő (elég összetett szerintem)

"in medias res"

(#11711) Stanlee válasza Nordik (#11707) üzenetére


Stanlee
őstag

Ma 30% a minimum onero, a bankok jobban szeretnenek ennel tobbet latni. Amikor a hitelt felvettem bemondasra elfogadtak, hogy mennyit keresek.

@attiati: mindenhol elszakadtak egymastol az ingatlan arak es a fizetesek novekedese. A Handelsblatt-ban volt ma tema a nemet ingatlanpiac. Ott elsosorban a ECB nullaszazalek poitikajat hibaztatjak, mivel mindenki ingatlanba akarja tenni a penzet, mert az az egyetlen valamilyen minimalis hozamot ado befektetesi forma. De ugyanigy irtak arrol is, hogy sok nagyvarosban tularazottsag van.

A lenyegen nem valtoztat, sokaknak sokkal nehezebb ingatlant venniuk, mint 10-15 evvel ezelott.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11712) Mercutio_ válasza Stanlee (#11706) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak, hogy sokszor már 20% önerővel adtak hitelt meg is lett a következménye...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11713) petyametyo válasza Stanlee (#11711) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Igen most már gyakorlatban 30%-ot kérnek

[ Szerkesztve ]

(#11714) petyametyo


petyametyo
aktív tag

"A Duna House a lakáscélú hitelek volumenének 20-30 százalékos mértékű bővülését, és az ügyletek értékének további növekedését várja 2019-ben."

[ Szerkesztve ]

(#11715) Kobe válasza petyametyo (#11714) üzenetére


Kobe
veterán

Te most komolyan azt gondoltad, hogy egy jutalekokbol elo ingatlanos ceg ugy kb barmikor majd a sajat biznisze ellen fog szonokolni? :DDD

DH kommunikacios strategia

(#11716) Stanlee válasza Mercutio_ (#11712) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnalatos, ha az emberek nem tudnak elni a lehetosegekkel.

Itt Nemetorszagban ma szerintem rosszabb a helyzet, mint ami nalunk a devizahiteles idoszakban volt. Az egyetlen, amit nem futnak, az az arfolyamvaltozas miatti kockazat. De helyette 5-10 evre van a kb. 2%-os kamat rogzitve, a tobbseg azt se tudja, hogy mi lesz, ha 1%-kal megemelkedik a hitelkamat. A hitel hossza sokszor 30-35 ev, 20% onerovel is adnak hitelt minden kerdes nelkul. Sokszor meg ennyi ido alatt sem fizetik vissza a hitelt, hanem vagy ismet hitelt kell felvenni vagy eladni a vegtorlesztesre. Senki nem szamit ingatlan arcsokkensere. Marpedig ha jon a kovetkezo gazdasagi valsag (jaj de nem szeretem ezt irni/olvasni), akkor lesznek, akik elvesztik a munkajukat, nem fogjak tudni fizetni a hitelt es jonnek a bedolt hitelek. Vagy eleg, ha az ingatlan erteke 10-20%-ot csokken, a bank rogton keri moge az uj fedezet - ja az nincs -, mert mindenki a vegletekig eladosodott, csak legyen lakas/haz.

Mi lattuk, mi lett az eredmenye a fek es szabalyozas nelkuli ingatlan hiteleknek nalunk. A nemetek ezt nem eltek meg, nekik nem fajt annyira a 2008 utani idoszak, nekik igazan rossz tapasztalataik nem voltak. Es ez gondolom sok mas orszagra is igaz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11717) Patrick válasza Stanlee (#11711) üzenetére


Patrick
addikt

Van, ahol 20%. Bank válogatja.

Az jó rég lehetett nem?:D Ma ez már nem így működik.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#11718) petyametyo válasza Kobe (#11715) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Te tudod hogy az idéző jel mit jelent ?? Szerintem nem.Nem saját vélemény,nem gondolok semmit.
Szerintem tényleg maradj a partvonalon

(#11719) Nerd válasza petyametyo (#11718) üzenetére


Nerd
aktív tag

idezni, linkelni viszont nem feltetlen jo ugy, hogy ha a sajat velemenyed nem irod oda.

amugy ha beirsz valamit egy forumra miert baj hogy reagalnak ra? ;)

(#11720) petyametyo válasza Nerd (#11719) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Azt már leírtam,de szívesen kifejtem újra ha kell

Egyáltalán nem baj,de mivel nem véleményt írtam csak idéztem valahonnan azért azt nem kell úgy beállítani mint ha saját vélemény lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#11721) attiati válasza Csabroncka (#11710) üzenetére


attiati
veterán

+ mert több tőke áramlik ebbe az eszközosztályba, mint máshova.
+ mert olyan tőke jelenik meg a helyi piacon, ami nem a helyi bérektől függ

Ezt nem neked:

Szerintem minden leendő lakásvásárló azért szurkol, hogy ez a tőke most eltűnjön... aztán tudjanak lakást venni.... ÉS ez a tőke újra visszajöjjön, hogy emelkedjen a saját lakás ára.
Akkor ez ugyanolyan spekuláció, mint ami most zajlik.

Sokan szurkolnak egy 2008-hoz hasonló ármozgásért, de sztem nem olyan lesz a következő.
Durva reálhozam kockázatmentesen + alacsony infláció + beeső ingatlanárak + évekig ráérnek a vevők a vásárlással + gazdasági növekedés (infláció nélkül) + duplázódó árak. Utólag olyan, mint a mesében.

Ha ebből csak az egyik nincs meg, akkor hiába esnek az ingatlan árak, attól az még nem lesz jó vétel.
Sokkal kevésbé lesznek egyértelműek a döntési helyzetek.
Egy 10 változós egyenletben az egyik paraméter mozgásáról megy a vita :)

A magyar betéti kamatok 5 év alatt egyenletesen lejöttek évtizedes csúcsról történelmi mélypontra.
(13%-ról 0%-ig). Ebben az emberöltőben valószínűleg nem lesz még egy ilyen mozgás.

+ támogató nemzetközi politikai környezet (EU) (volt)
+ erős globalizáció (volt)

Na ezeket akarjuk mi itt megtippelni :)

(#11722) Csabroncka válasza attiati (#11721) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan, ezért is írtam a több tényezőt, és igazából ez a probléma forrása, hogy a sok tényező mind egy irányba hat!

"in medias res"

(#11723) attiati válasza Csabroncka (#11722) üzenetére


attiati
veterán

Igen, de ebből még nem lehet döntést hozni.

Meddig megy még egy irányba a sok tényező?
Ha a tényezők harmada elromlik, akkor az milyen mértékű és mennyi ideig tartó áresést okoz?
Csak hogy tudjam, hogy hány % esés után vegyek és kell e kapkodnom?
Egyáltalán melyik az a harmad, ami elromlik?

Legalább 10 forgatókönyvet fel tudnék rajzolni.

Szóval ez így szerintem iszonyatosan kevés.

Mert tegyük fel elromlik. Beleveszek az ingatlanpiacba.
Na de ha utána éveken át kétszámjegyű veszteséget érek el a lemondott betéti kamaton? (túlzok)

Vagy ha éppen a támogató politikai környezet szűnik meg és kifelé haladunk az EU-ból? (túlzok)
Akkor a leesett ingatlanárak nem gumilabdát játszanak, hanem tojást?
stb...

El kellene találni, hogy:
1. tényleg kimegy a tőke, úgyhogy addig nem veszek. De addig se bukjak sokat.
2. majd egyszer vissza is fog jönni a tőke erre a piacra, úgyhogy veszek mindenképpen.
3. eltalálni az időzítést, amikor a pénzügyi kondíciók is olyanok, hogy már nem éri meg pénz tartani ingatlan helyett
4. és venni
5. és akkor legyen is mit venni az ízlésnek / élethelyzetnek megfelelően. (Mert mondjuk pár hónap halogatással és lakásnézegetéssel 15%-ot megy nélkülem az ingatlanpiac. Pár hónapról beszélünk). Ha akkor éppen nincs ideje az embernek, akkor az éveken át jól felépített modell egy része bukta. Vagy vesz valamit, ami nem az igazi, de legalább van lakás). És akkor vissza a kiinduló ponthoz, hogy egyáltalán sietnem kell és milyen esés az az esés?
Sima ügynek tűnik, csak már essenek az árak :)

[ Szerkesztve ]

(#11724) Csabroncka válasza attiati (#11723) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért részben ennyire nem nehéz a helyzet, ha a kamat elindul felfelé rögtön be fog stagnálni az ár...

"in medias res"

(#11725) Stanlee válasza attiati (#11721) üzenetére


Stanlee
őstag

Az atlag ember szetnez a piacon es alig van lehetosege a penzet valamilyen modon ertelmes hozam mellett megtakaritani.

Az atlag altal ertelmezheto megtakaritasi forma a bankbetet (inflacio alatti kamattal), jobb esetben allampapir (Mo-n), esetleg az advanced userek valami alapot valasztanak es vege. A lehuzos UL-t es tarsait meg hagyjuk. A tozsde mar annyira scifi a tobbsegnek, hogy nem is erdemes rola beszelni.

Ekkor jon a kepbe az ingatlan. Az mindig jo volt megtakaritasra a nephiedelem szerint, igy abba az iranyba fog elmenni a tobbseg, aki nem akar a bankban parkolo penzen veszteni, esetleg az allampapir nem eleg biztonsagos neki, a bef. alapok, tozsde meg tul rizikos. Es gyorsan osszejonnek a milliardok, amik keresik a helyuket, aminek a mostani helyzet lesz a vege.

(Az egyik nemet ingatlanos p2p hiteles oldalon volt nemreg fent egy projekt, 7%-os kamatot igert, egy nappal a jegyzes elott kaptam ertesito mailt, hogy masnap reggel 7tol lehet jegyezni. reggel 8-kor mar le volt zarva, mert meglett a 2 millio euro.)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11726) attiati válasza Csabroncka (#11724) üzenetére


attiati
veterán

Biztos, hogy van ez az osszefugges?
És egyébként fog emelkedni? (Nem 1 evig... És mennyit fog emelkedni?
És hány %pont emelkedés kell a stagnáláshoz?
És mennyi az eseshez?
És inflaciovezerelt lesz a kamatemelkedes?
Vagy GDP növekedéssel együtt megy a hozamemelkedés?

Én ezekre sem tudom a választ.
És ez a döntési sorozat első mozzanata.

[ Szerkesztve ]

(#11727) attiati válasza Stanlee (#11725) üzenetére


attiati
veterán

Teljesen igazad van.
De nem csak az bukhat, akit teljesen kitömnek.
Jól felkészülve is lehet bukni.

"aminek a mostani helyzet lesz a vege."
Tudta valaki előre?
Közhely, de egy 30-40 millió forintos döntéssel (vagy nem döntéssel) a jövőre fogadok. Nem a múltra.

Pár valószínűtlennek tűnő esemény a közelmúltból:
* A 10 éves német kötvény hozama átfordul negatívba. (2016-ban páran csődbe is mentek miatta)

*2014 után további 4 évig 1% alatt lesz a német 10 éves (és még ki tudja meddig)....

*Vagy hogy még életszerűbbet mondjak:
2015-ben 5,5 - 6%-on befixált 10 éves forint hitel nem érte meg! Akárhova mennek most már a kamatok, legjobb esetben is 0-ra jön ki a teljes futamidőre vetítve a változó kamatozású hitelhez képest. De inkább bukó lesz.
Ki gondolta volna?

* 2017 után még tovább száguldanak a lakásárak.

Két tök ellentétes forgatókönyv:
a) Benne van a pakliban, hogy a várva várt válság 1-2 év múlva csak a 2017-es árakig engedi esni a piacot.
2020-ban gondolhatom, hogy miért nem vettem lakást a 2017-es őrült árakon?

b) De benne van az is, hogy egy jelentősebb esés után 10 évig semmit sem emelkednek az árak. Ellenben mondjuk a betéti hozamok magasan maradnak = totál bukó a lakásvétel az áresés ellenére is.
Mondjuk 20% esés után lakást veszek, mert megvan a tuti recept.
Esik még 10 %-ot és a rá következő 5 évben sem éri el a vásárláskori értéket. Majd csak 10 év múlva.
És évente 2-3%-ot bukok (mert annyival magasabb lesz a betéti kamat, mint az albérleti költség. Minek vettem lakást?

Tetszőleges 10 éves időszakokat ki lehet választani. Simán lehet egy nullás 10 év.
Ezek reál árak:

Ez meg nominál:

Az, hogy mi a racionális és meddig, az nem sokat számít.

Mondjuk a sok paraméterből ki tudja megtippelni a 10 éves usa hozam alakulását és a 10 éves magyart?

Ha erre az egyre sem tudok előrejelzést adni, akkor hogyan akarok lakást venni?
Bónusz kérdés: ha erre tudok előrejelzést adni, akkor azt lakásvételen keresztül tudom a legkönnyebben letrédelni?

A többi tényezőt most hagyjuk is, mert megtippelhetetlen, hogy 5 év múlva (vagy idén május után) például hogyan fog kinézni az európai parlament összetétele (liberálisok vs. populisták) és ez mekkora földindulást okozna. Pedig komoly országkitettséget is felveszek a lakás vétellel.

Olyan érzésem van most a kivárókkal kapcsolatban, hogy várják az esést ÉS a múltból kiindulva azt gondolják, hogy gumilabda szerű felpattanás jön utána, ezért gyerekjáték, mert csak ki kell várni az esést, bevásárolni és utána lehet számolni a pénzt.
Pedig azt sem tudjuk, hogy lesz e esés vagy utána lesz e emelkedés.
Szerintem bármi lehet és mindegyik külön stratégiát igényel.
És az idegek kímélésre érdekében nem az ingatlanszáguldás (közepén? végén?) kellene várni és készülni a következő száguldás elejére. (ingatlan short pozit meg nem lehet felvenni direktben)

Jöhetnek a fogadások például arra, hogy mi lesz a 35 éve csökkenő trendben mozgó USD hozammal a következő 10 évben?

Tartósan negatív vagy kétszámjegyű?

Azt se gondolta volna senki, hogy 2015-ben nem érdemes EUR-t vagy USD-t venni HUF helyett. (5 éves kötvénybe fektetve, lejáratig tartva
Itt volt egy játékszerű tipp, jövőre lejár.
Eddig bukóra áll, aki devizát tartott.

[ Szerkesztve ]

(#11728) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

[link]

Budapesten Q3-ban az eves novekedesi utem 23.5%-ra gyorsult az elozo negyedeves 20.8% utan!
Brutalis. Ilyen arszinten ilyen novekedesnel felmerul bennem a kerdes, hogy mar bitcoin szeru maniarol van szo, es mindenki azert vesz, hogy ki ne maradjon?

Jo lenne ha lenne valodi adat Budapest lakossagarol... Akkor talan el lehetne gondolkodni, hogy mikor szakad el a fundamentumoktol az emelkedes.

Az is teny, hogy az irodakat csak epitik es epitik, egyre nagyobb a kihasznaltsaguk, es nagyon sok munkahely terem. Videki fiatalok pedig omlenek a varosba. De ezekrol mar nincsenek megbizhato statisztikak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11729) BigBlackDog válasza Oppenheimer (#11728) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért növekedés ide, vagy oda... Én Budapest nyugati és déli agglójában szoktam többnyire figyelni kapásokat (kisebb kertes ház/lakás). Tavaly tavasszal-nyáron nem egyszer volt olyan, hogy egy-egy hirdetés csak néhány hetet élt, aztán le is került, vagy felkerülés után 3-4 nappal már kb. el volt adva (telefonálás után derült ki). És nem túl reális áron(=olcsón) hirdették őket. Viszont most csomó olyan lakást, házat látok még mindig fent, ami nyár végén, ősszel került fel, de még mindig változatlan áron próbálják eladni. Persze ez nem Budapest, hanem attól már 20-40 kilométer távolságra lévő "világvége".

(#11730) golfvariant válasza Kobe (#11643) üzenetére


golfvariant
aktív tag

A rejtett redőnyös témához csak egy hozzáfűzni valóm lenne. Igen, nagyon jó és szép.
A héten kezdték el felszerelni az egyik hozzánk közeli építkezésen a "beépített" redőnyöket. Mindezt szigetelés nélkül ;]
Majd kívülről tuti eltakarják kőzetgyapottal/hungarocellel a tokot, de a redőnytok belsejébe akkor is bejut a hideg. Míg a nem rejtett tokosnál azért mindenhol megtörténik a szigetelés.

Mi is rejtett redőnytokos lakásban lakunk (amit már eladtunk) és kicsit rossz szájízzel vágtunk bele egy nem rejtett redőnytokos lakásvételbe. Viszont ha lehet választani, akkor inkább lépjünk vissza az esztétikában 15 évet, minthogy szigetelés nélkül pakolják majd fel a redőnytokot :) Aminek azért lehetnek kellemetlen hatásai.
Hőhíd miatt páralecsapódás, penészedés...

(#11731) axioma válasza golfvariant (#11730) üzenetére


axioma
Topikgazda

A rejtettet is lehet jol beepiteni... megjegyzem mar ugy 15 eve letezik az a megoldas amikor a redonytok az athidaloba van epitve es mar elore hoszigetelve (anno ugy hivtak, hogy B-Record, most nem tudom hogy el-e me'g ez a nev), de kicsit elaraztak, nem terjedt el (na persze mert a munkaerot anno olcson vettek figyelembe, ma meg hiaba lenne megtakaritas mar csak az is hogy nem kell... de a szarufak feletti es tetolecekkel egybeepitett hoszigetelest se latom pedig jol indult.

(#11732) Kobe válasza golfvariant (#11730) üzenetére


Kobe
veterán

Az, hogy most hogy epotik be a koklerek, az mas tortenes....mert mostanaban inkabb ez van, hogy a jo alapanyagot, ha be is tudjak szerezni, odaadjak a hozza nem erto szakmunlasnak aki 3 eve meg kubikos seged se lebetett volna

Mas: az eltorles ota szerzett mar valaki kezkozeli tapasztalatot lejaro fundarol, amkt nem tervezett felhasznalni? Mukodik a gyakorlatban az a torvenyi kiskapu, ami papiron elvileg jatszhato? Ha szo nelkul fizeted tovabb jar ra az alltam?

(#11733) concret_hp válasza Oppenheimer (#11728) üzenetére


concret_hp
addikt

a videki fiatalok omlenek bp-re, de az emberek osszessegeben meg ki az orszagbol, szoval siman lehet, hogy bp 0 korul van osszesen.

a sok irodarol meg annyit, hogy van am ahol egesz szintek allnak uresen :-)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11734) Oppenheimer válasza concret_hp (#11733) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezert kene normalis statisztika, csak talalgatni tudunk.

Az irodak kihasznaltsagarol szolo hirekrol akkor mi a velemenyed? Olyanokat olvasni, hogy 3-4% ures.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11735) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#11734) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott van még a 15 ezer letelepedési kötvényes kínai tetemes része is mint vásárló (jobbmódú réteg eleve) valamint a ruszkik, arabok akik Londok, Prága és a Spanyol (bel)városok után lehet, hogy elkezdenek itt is vásárolni :U tehát nem tudni korlátos-e és mennyire a piac.

(pl. ismerős araboknál jól kereső csemetéje (szakmérnök, nem Dubajozó vagy portás:DDD) csinált egy itteni céget ami 1,5-3M/nm kategóriájú lakások eladására állt rá, gondolom nem ő az egyetlen)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11736) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#11735) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jaja, erről volt szó az alapblogon, globalizálva van a lakáspiac is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11737) concret_hp válasza Oppenheimer (#11734) üzenetére


concret_hp
addikt

az a munkaerő aki irodai munkát tud végezni, az el van fogyva szvsz, szóval én nem tudom ki fog az új irodákban ülni... ok, pár régit majd lebontanak meg stb.
de valahogy nem látom, hogy az irodaházakat nagyon sietnének befejezni. de ami tuti biztos, hogy új irodaház építésbe nem fognék bele mostanában bp-n.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11738) Oppenheimer válasza concret_hp (#11737) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A piac nem így gondolja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11739) Mercutio_ válasza concret_hp (#11737) üzenetére


Mercutio_
félisten

SSC-kben sok a droid meló amit bár sokszor (cél nélküli*) diplomások végeznek, de valójában már egy felsőfokú OKJ (pü/számviteli, banki szakügyintéző) is elegendő hozzá. Ez a réteg még nem fogyott el.

* mamahoteles és/vagy többen egy albiban lakó, Y/Z generáció, akinek a napi igényeit fedezi a nettó 2-300k+cafi és kitartás és/vagy hosszabb távú célok hiányában (jelenleg) nincs igénye többre.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11740) updog válasza Oppenheimer (#11738) üzenetére


updog
senior tag

Váci úton dolgozom, a Dózsa felőli részen, itt (is) épül rengeteg új irodaház. Én is egy nemrég épültben vagyok, az fullon van (brutális árakkal), azt tudom hogy két szomszédos most épülőben már előre el vannak adva a mélygarázs helyek, és reggelente amikor végigjövök erre, nem nagyon látom sehol kitéve, hogy "irodák kiadók".

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11741) concret_hp válasza updog (#11740) üzenetére


concret_hp
addikt

amiket én látok, azokat valahogy nem nagyon kapkodnak befejezni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11742) Stanlee válasza Mercutio_ (#11739) üzenetére


Stanlee
őstag

Hasonloan latom en is ezt az irodai munka dolgot. A nyaron kerestunk a cegnek embereket, paran jelentkeztek az ilyen multik altal outsourcingolt poziciokbol is. Az elmondasaik alapjan minimalis volt a sajat gondolataik kibontakozasara a lehetoseg, tobbsegeben olyan munkakat csinaltak, amiert a multinak mondjuk UK-ban vagy Nemetorszagban mar tul sokba kerult volna az elo munkaero. Korban tipikusan 30 alatt voltak, minimum angol nyelvtudassal. Egyik-masiknak elegge el volt szaladva a berigenye.

Irodat is talaltunk, csak hogy a topichoz is picit hozzaszoljak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11743) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Olyan létezik, hogy egy bank (helyi K&H fiók) nem ad lakáshitelt, ha a vásárolni kívánt ház Vályogból épült? :o

Mert általánosságban úgy tudom, hogy "Lakásvásárlási hitel felvételekor a bankoknak a vásárolandó ingatlanra vonatkozóan nincsen szerkezeti megkötésük"

Mégis akkor lehet, hogy van, vagy ez fiókfüggő? Lehet elmegyek ugyanezen bank másik fiókjába és ott nem óckodnának tőle?

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#11744) hurenzon válasza RootRulez (#11743) üzenetére


hurenzon
senior tag

Nem fiók függő, hanem Bank. Keresned kell más bankot, aki ad hitelt vályog házra. Valóban több bank nem ad.
Üdv

(#11745) Kobe válasza RootRulez (#11743) üzenetére


Kobe
veterán

Ez szerintem hulyeseg, mmint hogy nincs megkotes, es valoszinu a bank is joggal el kitetelekkel
Jelzalognal ugye az ingatlan a fedezet, valoszinuleg rizikpsnak iteltek egy szerkezetileg rizikos ingatlanra hotelt adni ugy, hogy eselyes hogy a hitel kifutasa alatt gallyra megy a haz

Ez sajna ilyen, valyognal benne van a pakliban, hogy felazik, kidol bedol, lakhatatlan lesz (akarhogy szepitjuk, statikailag ilyen) - foleg most hogy a futamidot toljak ki a reszletek csokkentese vegett, en se vennek merget 15-25 eves tavon a valyogra

Emiatt nehezebb lesz sztem finanszirozot talalni ra, nem fiok hanem bankfuggo

[ Szerkesztve ]

(#11746) vg


vg
addikt

Egy előtörlesztés ingyenes, ha a kevesebb mint a tőke fele? Erről hol találok információkat?

(#11747) Kobe válasza vg (#11746) üzenetére


Kobe
veterán

A hitel szerződésedben :)
Ez tipikusan ahany bank annyi szokas

(#11748) dave118 válasza vg (#11746) üzenetére


dave118
senior tag

Sok banknál attól függ hol tartasz a törlesztési futamidőddel, több hitelintézetnél láttam pl. 5 év után ingyenes előtörlesztést.

... Ami ami, az az.

(#11749) vg válasza Kobe (#11747) üzenetére


vg
addikt

Hirdetményre hivatkoznak, amikor megkötöttem abban még ingyenes volt, a legújabban nem. Ilyenkor?

(#11750) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi az infót, akkor ebből bankváltás lehet (a kamatkedvezmény miatt)...

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.