Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) updog válasza Oppenheimer (#11098) üzenetére


updog
senior tag

Nem teljesen értem a kérdést.... igazából ugyanannyi hátrányt bármikor felsorolok a téglalakásokról, ez egy tök fölösleges vagdalkozás hogy panel vs. polgári lakás :) Nem az általános (kb. rendszerváltás előtti :U ) megítélésre kell hagyatkozni. Meg kell nézni, ha nem tetszik valami, nem kell odaköltözni, ha meg tetszik, tenni kell más véleményére (lutri meg úgyis van mindig).

Szerintem a lakóközösségen múlik sokminden, az meg talán az elhelyezkedéstől függ leginkább. Itt a zuglói Füredi utcai ltp.-n kifejezetten sok a gyermekes család, és a haladó szellemű idős akik a kezdetek óta itt laknak, úgyhogy van gazdája az épületeknek, a legtöbb már átesett a szigetelésen errefelé. Amúgy nyáron klíma nélkül kb. 0 hatása volt a szigetelésnek és a műanyag ablaknak. Télen majd kiderül (nekünk idén csinálták).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11102) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Köszi a válaszokat. Ezek alapján nem sok oka lenne egy panel lakásnak olcsóbbnak a téglánál, mégis olcsóbb. Persze, a rezsi magasabb, de panelprogram pont ezen segít, és mégis, a panelprogramosok is észrevehetően olcsóbbak a téglánál.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11103) A Zéé válasza Oppenheimer (#11102) üzenetére


A Zéé
addikt

lakni sosem laktam panelben, de a szerkezete alapján az alábbiakat gondolom róluk:
Mivel teljesen beton szerkezet, ami nincs sehol sem elválasztva, dilatálva egymástól, így ha valaki babrál valamit a falon, padlón, mennyezeten akkor az nem csak alatta-felette hallatszik, hanem sokkal messzebb is. Szóval, a steptáncot tanul a gyerek a 4-en, te azt valamennyire hallani fogod a 6-on is. Ugyanakkor a léghang gátlása valamivel jobb lehet, tehát a normális hangú beszéd, tv kevésbé jön át.
Az átalakíthatósága szinte minimális, amit lehet az is kompromisszumos. Falban elvezetni semmit nem lehet, szóval maradnak a vezetékek, csövek, minden falon kívül, vagy egy gipszkarton előtétfal mögött, ami meg a térből vesz el falanként minimum 8 cm-t.
Ami viszont előnye, hogy annó eléggé ki lett találva a szükséges minimum helyigénye minden helyiségnek, szóval ha nem is nagyvonalúan, de minden helyiség pont elegendő arra, amire szánva van, és nincsenek felesleges, kihasználhatatlan m2-k.

Just a simple Lineman...

(#11104) Mercutio_ válasza RexpecT (#11100) üzenetére


Mercutio_
félisten

Normálisabb új építésű lakásoknál a lakásokat elválasztó falakat direkt léghang elleni téglával szokták felhúzni, illetve lépéshang szigeteléssel látják el a födémeket
Az utóbbi 4-5 évben (hol) épült ilyen lakás pesten? :U

Újépítésűben még az szokott a gond lenni, hogy hiába vastagabbak a falak, ha a légelvezető rendszer össze van kötve és viszi a hangot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11105) A Zéé válasza Mercutio_ (#11104) üzenetére


A Zéé
addikt

Mi ilyent építettünk!
Lakáselválasztók 25-ös Porotherm SSZ téglából vannak, vésni is csak ahol muszáj volt, és maximum az elektromos kötődoboznyit véstük, de ahol lehetett, minden Ytong előtétfalba ment, pl. a gépészet teljesen. A padló meg sztem mindenhol úsztatott kell legyen. Gépészet tényleg tudja vinni a hangot, ott annyit tudtunk csinálni, hogy a csatorna csövek be vannak borítva közetgyapottal, hogy csökkentsék a hangot. Konyhákból minden lakás külön csövet kapott. Fürdő elszívó van csak strangonként közös gerincen, de ott meg úgyis te is zajt csinálsz, amikor benn vagy.

Just a simple Lineman...

(#11106) RexpecT válasza Mercutio_ (#11104) üzenetére


RexpecT
addikt

Passz, vidéken itt van egy most átadásra kerülő társasház, mindkettő megtalálható benne(lépéshang ellen 2 réteg is).
Feltételeztem, hogy ha itt belefér a 330e/nm-es árba ez, akkor pesten is megoldható, de akkor ezek szerint nem, pedig nem hiszem, hogy negyzetméterre vetítve ez nagyon megdobná a lakás árát.

[ Szerkesztve ]

(#11107) Mercutio_ válasza RexpecT (#11106) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem csak a költség, az ezzel elltöltött idő ami miatt sz*rnak bele (már azon túl, hogy van aki a technológiákat se követi szerintem) mivel kevés a szakember és a kedvezményes ÁFA-iőszak rohamosan közeleg.
No meg, most úgy vannak vele, hogy "mindent" e lehet adni.

Azért is kérdeztem, mert sok esetben már egy normális belső elrendezés, jó kihasználtságú belső terek megléte is felüdülés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11108) Ijk válasza golfvariant (#11075) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jobb lett volna ha be sem hozzák ezt a CSOK-ot. Szerintem, de lehet hogy tévedek, szinte egy az egyben benyelte az ingatlanpiac, talán 20-30% jó esetben az egészből amit nyertek akik beleugrottak. Most meg jöhet az újabb drágulás, bár az ÁFA szinte jó hogy ha visszamegy mert szerintem annak a nagy részét is benyelték. Az ingatlanosok szépen gazdagodtak az elmúlt 2-3 évben, akik meg építkeznek szépen eladósodtak. Meg az állam is eladósodott, amit természetesen az adófizetőknek kell kifizetni, mert ugye azt a pénzt amit kifizettek CSOK-ra azt valahonnan el is kell venni.
Kíváncsi vagyok mennyi hitelt adtak ki a bankok, és az majd hogy lesz visszafizetve ha jön a válság.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11109) darksamu válasza Mercutio_ (#11104) üzenetére


darksamu
csendes tag

"Az utóbbi 4-5 évben (hol) épült ilyen lakás pesten?"

Például a Metrodom által épített lakások nagy része (elvileg) ilyen. Lakások közötti válaszfalakhoz 30cm-es Silka mészhomoktéglát használnak, illetve a födémnél is alkalmaznak hangszigetelő tulajdonságú réteget...

részletekért katt ide

(#11110) skristof


skristof
tag

Budapesten épülő, kisebb (<20 lakásos) társasházi projektekre hol lehet rátalálni?

ezeknek nyilván nincs akkora médiacirkuszuk, mint a 400 lakásos nagyhalaknak

az eltinga lakásriportot ismerem, de az 2017 év végi térképet ad, ami már irreleváns...

(#11111) hurenzon válasza skristof (#11110) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ingatlan.com

(#11112) sapizee válasza skristof (#11110) üzenetére


sapizee
csendes tag

Szia!
Van valami konkrét, amit keresel?

(#11113) skristof válasza sapizee (#11112) üzenetére


skristof
tag

mármint konkrét projekt? az nincs

N+2 elosztást keresünk, megfizethető áron, élhető környéken. ebből a mostani piacon 3 tényező is szűk keresztmetszet :DDD

(#11114) golfvariant válasza skristof (#11113) üzenetére


golfvariant
aktív tag

<20 lakásos társasházat keresel, élhető környéken, megfizethető áron? ;]

Mi is ebben a cipőben voltunk/vagyunk és be kell látni, a kisebb társasházakban található lakások drágábbak...

Az N+2-es lakásokkal is vigyázni kell. Mert inkább a m2 és az elosztás számít :)
Mi pl úgy indultunk neki, hogy legyen 3 szoba, 80 nm körül. Ki is néztünk egy br 85nm-es lakást, tervrajzon nagyon jól néz ki stb. Aztán amikor felmentünk, akkor döbbentünk rá, hogy az amerikai konyhás nappali nem is olyan nagy (4nm a konyha + 20nm a nappali).
Ebbe belepakolsz egy konyhát, 6 személyes asztalt, nappali bútort, egy kanapét és már is csak lapjával fér el az ember :Y

Egy 75nm lakásra fizettünk be, N+2 szobás. 1 fürdő, 1 mosdó, 1 kis kamra és nem mondanám azt hogy majd pár év múlva a két gyerekkel is nagyon tágas lesz :U

Tervrajzokról semmiképp se vegyél lakást :) Ismerősöm is elment megnézni a Metrodomhoz a mintalakást. kb 45nm, de ő is 75-80nm-st tervezett venni. Erre azt mondták neki, hogy az is ilyen csak nagyobb, plusz 1 szobával, +1 mosdóval és fürdővel :W

[ Szerkesztve ]

(#11115) skristof válasza golfvariant (#11114) üzenetére


skristof
tag

igen, ezért is írtam, hogy a 3ból 3 tényező szűk :DDD

ti végül hol vásároltatok?

(#11116) golfvariant válasza skristof (#11115) üzenetére


golfvariant
aktív tag

ment egy pü

(#11117) Mercutio_ válasza darksamu (#11109) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

golfvariant:

"azt mondták neki, hogy az is ilyen csak nagyobb, plusz 1 szobával, +1 mosdóval és fürdővel :W"
Akkor az a szoba tippre ~20nm és a fürdő+WC is emberi méretű, ami azért nemmindegy :N amikor már serdülnek a gyerekek +1 WC is piszok praktikus tud lenni :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11118) golfvariant válasza Mercutio_ (#11117) üzenetére


golfvariant
aktív tag

A tervrajzon nem volt 20nm-es egyik szoba sem :)

Gondolj bele:
Konyha 5nm
Különálló WC 1,5nm
2 fürdő: 2x5nm
2 háló: 2x15nm
Nappali: 25nm
Előtér: 2nm
Kis kamra: 2nm
Nappali és Háló+Fürdők közti "közlekedő": 2nm

Ez már 77,5 nm :)

Egyik sem olyan bődületesen nagy tér, hogy elvesszél benne és erre jön még a bruttó/nettó m2 játék :)

[ Szerkesztve ]

(#11119) Mercutio_ válasza golfvariant (#11118) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt értem, de akkor mit tartalmazott a 45nm-es?:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11120) attiati válasza A Zéé (#11103) üzenetére


attiati
veterán

Hát igen, a léghangok. Épp most kaptam egy ilyet hírlevélben:

Lőtér hangszigetelése
Simán megoldják ezeket.
És a társasházakban kialakított koncertszobákat is.
Viszont a testhangokat már nehezebb, vagy nem lehet megoldani utólag. Panelben és téglában sem.

[ Szerkesztve ]

(#11121) darksamu válasza golfvariant (#11114) üzenetére


darksamu
csendes tag

"Tervrajzokról semmiképp se vegyél lakást"

Pedig pont az a jó benne, hogy az elején még alakíthatod, mozgathatod a belső falakat úgy, hogy az elrendezés az igényeidnek megfelelő legyen (nyilván vannak megkötések, strangok általában nem módosíthatók).

(#11122) golfvariant válasza darksamu (#11121) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Persze vannak előnyei is, de mi is N+3 szobás lakást néztünk ki elsőre 77m2-re, aztán jött a meglepődés, hogy még sem akkora. Pedig egy 1,5 szobás 45m2 lakásból költöznénk, ahol le volt választva a konyha a nappalitól :U

Papíron jól néz ki, élőben mégsem:

(#11123) darksamu válasza golfvariant (#11122) üzenetére


darksamu
csendes tag

Nekem papíron sem szimpatikus jelen formájában, a nappali kicsinek tűnik, a szobák meg túl nagynak. De ha élőben is meg tudtátok nézni, akkor ott már nem lehet változtatni sem, úgyhogy ennyi...

(#11124) Csabroncka válasza golfvariant (#11122) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem divat aludni a félszoba mostanság, sajnos! Pedig a legtöbben kiegyeznének azzal ha hálószoba egy lyuk, de a nappali-étkező-konyha kombó szép világos tágas netán nagy terasszal.

A linkelt képen a háló mérte kis eltéréssel de akkora mint a nappali+étkező.

"in medias res"

(#11125) inferno88


inferno88
őstag

Kaptam egy ilyen privát üzit egy két napos regtől. WTF?

Lakásvásárlásban vagyunk és ehhez kellene még 2M Ft.
Ezt a 2M Ft-ot 12 hónap alatt tudnánk visszatörleszteni Neked,
havi 200e Ft. részlettel;
tehát a 2M Ft-ból 2,4M Ft. keletkezik egy év alatt:
ez 400e Ft. profitot jelent, ami 20%-os növekedés.
(Banki lekötéstől, Állampapír hozamtól jóval magasabb hozam.)

Gondolom csalásnak érzed a megkeresést,
pedig nem vagyok csaló.
Közalkalmazott vagyok 2009. óta; nekem a tiszta erkölcsi alapfeltétel a munkámhoz.
Nem állok sem felmondás, sem próbaidő alatt, külföldre se szándékozom menni.

Amennyiben bizalmat szavazol nekem és üzletet kötünk;
természetesen az összes személyes
dokumentumom, igazolványom és okmányom a rendelkezésedre bocsájtom.

Mielőtt valaki beleugrik, csípje meg magát!

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#11126) albiosz válasza inferno88 (#11125) üzenetére


albiosz
őstag

Nekem is megjött. Mulattam. :)

(#11127) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jelentsétek a moderációs topicban, nehogy valami naív arcot rászedjen. nem ez az első regje....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11128) hurenzon válasza inferno88 (#11125) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ha havi 200 e ftot ki tud fizetni, akkor vegyen fel személyi kölcsönt.

(#11129) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

lakasvasarlason gondolkozok.

Az arsav 20-29 millio.

Kozlekedes, infrastruktura fontos, legyen metro a kozelben. Gyerek nem befolyasolo tenyezo, nincs tervben se. 1.5 szoba, elso lakas lenne.

A kinezett kornyek Ors vezer ter kornyeke, furedi lakotelep, panel.

Ujbudat neztem meg, de itt ugyanazon az aron sokkal rosszabb alapotu panelokat talaltam.

Aki hasonlo adottsagu lakasokat nez, milyen kornyekeket ajanlotok meg? :)

(#11130) Csabroncka válasza Nerd (#11129) üzenetére


Csabroncka
addikt

Buda bizonyos szempontból mindig drágább. Azt nézd, hogy neked mi a jó közlekedés szempontjából!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11131) Stanlee válasza Nerd (#11129) üzenetére


Stanlee
őstag

Szemely szerint Zuglonak azt a reszet en kedvelem, ill. a Bosnyak terig a hetes vonala az nem rossz. Nekem anno amikor vettem a lakast az volt a szempont, hogy kozel legyen egy fobb tomegkozlekedesi vonal (ez a 7-es busz lett), ne legyen se a belvaros, de ne is valami elerhetetlen kertvarosi resz, ill. legalabb egy autopalya elerheto kozelsegben legyen, a nullasra ne legyen kesz szenvedes kimenni.

En eleg sokat utaztam autoval a munkam miatt, igy a teljes keleti regiot Zuglobol jol el tudtam erni, a tobbi resz meg nem egy orulet amiota a nullas elkeszult. Ami meg szoba johetne ekem az a XIII kerulet metrotol nem messze levo reszei, igaz ott az autopalya kapcsolat nem tul pozitiv.

Most amikor nezegettem lakasokat, nekem is az altalad emlitett paneles resz volt az egyik legszimpatikusabb.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11132) Nerd válasza Stanlee (#11131) üzenetére


Nerd
aktív tag

Koszi! :R

(#11133) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Urbanizacio is szepen hajtja fel a belso keruleteket arait

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11134) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nagyon fura kérdés lesz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Megörököltük öreganyám házát, anyámék viszont azt tervezik, hogy eladják, én viszont elgondolkodtam, hogy átvenném tőlük. Ha jól tudom ~1.8m forintért van meghirdetve. Gondolom nekem azért jóval jobb áron lenne átadva.

A ház egy félig vályog, félig téglaház, eléggé lepusztult állapotban, nagy telekkel [link]

BP-től ~60km-re egy kis faluban van az említett ház.

Nem tudom, hogy mi alapján dönti el egy ember, aki nem ingatlanokkal foglalkozik, hogy egy adott épület+telek, jó vétel e, vagy egyáltalán van e értelme befektetni ilyenbe.
30-30km-re található 1-1 nagyobb város is. Iskola, bolt, orvos stb... vannak. Fiataloknak "élet" alig.
Arra gondoltam, hogy a házat ledózerolni, és a helyére egy kis házat építeni, a telket felhasználnám.
Tűfenyő ültetvényesnek, egy kis magán autóbontónak (ezek csak tervek/ötletek)

Megérheti belevágni? Fogalmam sincs, hogy ilyen esetben kihez mehetnék tanácsért, így tőletek kérdezek, hátha van 1-2 jó tanácsotok.

Köszönöm a válaszokat előre is.
Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11135) hurenzon


hurenzon
senior tag

Ingatlan.com

(#11136) Csabroncka válasza Predator2 (#11134) üzenetére


Csabroncka
addikt

1 fontos dolog van! A szüleid örökölték, tehát Ők azt csinálnak vele amit akarnak.
A másik, hogy sajnos bizonyos generációkban nem azon elven gondolkoznak, hogy a javakat a családban megőrizzék és hozzátegyenek, hanem rengetegen felélik azt hovatovább ha nem kapcsol időben az Örökös még egy jó adag hitelt is kaphat a nyakába.
Nem kell messze menni és sajnos egyre több a tapasztalat ha körbenézek pl a munkahelyemen. Az is szembetűnik, hogy valamiért ez a 70-90-s években született fiatalokat sújtja inkább, talán a sok bedőlt hitel... egyebek miatt a fiatal segíti szüleit anyagilag, a lakásának az önerejét pedig tíz körömmel kaparja ki.

Szerintem a pénzt jobban tudnád a későbbiekben megfontoltan felhasználni, önerőbe forgatni, a telket pedig elengedni...stb

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11137) updog válasza Predator2 (#11134) üzenetére


updog
senior tag

Én is hasonló dilemmában voltam nagyapám házával, sőt, szüleim is filóztak hogy ők megcsinálják vendégháznak, vagy saját maguknak, de végül csak eladták.

Engem nagyon eltántorított hogy a bontás, tereprendezés kapásból +1-1.5M (csak amit előre láttunk) és a végén még csak ott tartasz, hogy van egy üres telked (mondjuk nekünk komolyabb beépítés volt).

Amúgy nem is az anyagiak, hanem a belefeccölendő idő és energia, valamint stressz volt a fő gát (két éve újítottuk fel a lakást, azóta semmi nem lett olcsóbb, és szakemberből se lett több).

Pedig nagy kaland lett volna, gyönyörű helyen, egy patakparti telek volt, egy csendes kis hegyvidéki faluban. De gyerek és munka mellett, 120 km-re ezt nem tudtuk volna menedzselni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11138) Predator2 válasza Csabroncka (#11136) üzenetére


Predator2
addikt

Nem az örökség "elszórása" miatt aggódom. Rengeteg hitel/adósság volt rajta, amit ők fizettek ki, és szeretnék ha az a pénz visszajönne.

A mai ingatlan/telek árakat figyelembe véve, meg azt hogy Pesthez közelebb egyre drágább minden, gondolkodom, hogy jó vétel lenne e. A szavaidból az jón le, hogy engedjem el.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11139) Csabroncka válasza updog (#11137) üzenetére


Csabroncka
addikt

A GPS koordináta a lényeg! (120 km nem távolság, gyorsforgalmi út esetén)

Predator2: hány éves vagy?
- mennyire közel van Pestre vezető gyorsforgalmi út?
- új m0 szakasz?
- Budapest 30KM -es vonzáskörzete egy körben, utána nem esnek az árak, hanem hullanak bizonyos régiókban.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11140) updog válasza Csabroncka (#11139) üzenetére


updog
senior tag

M3-ason valóban kicsit több mint egy óra (lett volna) az út oda. Viszont ott volt a tapasztalat a saját lakásunk felújításáról, ami 15 percre volt az akkori albérletünktől, majd fél évig még a felújítás alatt lévő lakásban laktunk, ennél közelebb nem nagyon lehetett volna :)

Na, erre a telekre háromszoros szorzót tippeltem az felmerülhető (szép szó) problémákra, és mivel az előző ilyen körünket sem volt már túl felemelő átélni, nem mentünk bele.

Pedig kb. egy teljesen új életet is elképzeltünk már, hogy lesz egy saját vendégházunk (nagyon népszerű, és egyre fejlődő környék), amit majd a szomszédban lévő saját házunkból menedzselünk, a gyerekek szaladgálhatnak a patakparton, ahol én is felnőttem stb... majd kihúztam a biliből a kezem :)

(#11141) Csabroncka anyáméknak nagyon jól jött az a kp. most. Ha nem is optimálisan használták (f)el, azért most már látszik, hogy valamennyit segített a jelenlegi helyzetükön (van, amikor sajnos nem opció a jövőbeni lehetőségeken filózni).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11141) Csabroncka válasza updog (#11140) üzenetére


Csabroncka
addikt

nagyon népszerű, és egyre fejlődő környék? azért ilyet érdemes talonba hagyni...

:R elismerésem a türelmedért

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11142) Kobe


Kobe
veterán

Napi csavar : 2023ig marad a lakasafa

Kedvenc mondatom: valoszinu azok az ertekesitesi fazisban levo lakasok, amelyeknel a beruhazo eddig 2020-2021-es atadassal szamolt (vagyis mar visszaemelt afaval kalkulalt), kicsit olcsobbak lehetnek.

Ami tetszik a megfogalmazasban, a 22%-ra rahuzni a "kicsit" jelzot, illetve az a vegtelen naivitas hogy az ingatlanfejleszto majd onkent es dalolva lemond 22% extraprofitrol, hiszen a CSOK sem emelte az arakat :D

(#11143) Mercutio_ válasza Kobe (#11142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyértelmű, hogy rájöttek túl sok folyamatban lévő projekt megborulna, ha maradna a 2019-es határidő, aminek már komoly következményei lennének (bedőlt cégek, körbetartozás, utcán maradó tulajdonosok, stb.)
+ ez még ad egy kis löketet a lassuló piacnak.

Ez az Eltingás interaktív felület is hasznos, linkelem

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11144) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ingatlan amelyet megörököltünk hárman: apám élettársa 1/2 részben, a féltestvérem 1/4 részben és én 1/4 részben. El szeretném adni és elmondása szerint apám élettársa is. A probléma az, hogy a féltestvérem még csak 16 éves, így korlátozottan cselekvőképes. Amennyire az utánaolvasásokból megtudtam, számára eseti gyámot kell kirendelni, aki a nevében eljár, mivel az édesanyja és ő a jog szerint érdekellentétben állnak.
Én úgy gondolom, az egész procedúra elindításához szükség van egy ügyvédre, aki intézi a gyám, az értékbecslés és az adásvételi részeit a történetnek - meg mindent ami ezzel jár.
Vannak érdeklődők az ingatlanra és az élettárs már meg is mutatta nekik, de azt mondja árat nem tudott mondani, mert nem tudja mennyit érhet. Fel akarja becsültetni ingatlanos ismerősével és utána azon az áron hirdetni. Én úgy tudom, ahogy fent is írtam, hogy ez nem így működik. A gyámügy fogja felbecsültetni az ingatlan értékét a kiskorú érdekei miatt.
Az élettárs ezt nem akarja megérteni, végig sem hallgatja amit mondok, hanem azt mondja a gyámügyet majd ő intézi, ügyvéd majd csak az adásvételhez kell.

Ha valaki volt már hasonló helyzetben, hogy kiskorú volt az egyik tulajdonos és úgy adtak el ingatlan, informálhatna kicsit, mi volt ennek a pontos menete. Mik a kihagyhatatlan lépések, milyen sorrendben kell intézni az ügyeket, hogy eljussunk a hirdethetőségig.
Köszi!

(#11145) axioma válasza Csabroncka (#11124) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kerdes, mi nalad a felszoba. Merthogy elvileg mar nem letezik a 12m2 korlat, 8-tol minden 1 szoba. Masreszt meg attol fugg: ha gyerekszoba, akkor ott kell azert iroasztal es pakolohely, ha szuloi halo, akkor meg a dupla agy mellett - ilyen lakasokban nincs gardrob legtobbszor, vagy max. szezonidegen cuccokra eleg - ruhatarolas is normalis meretben, meg szemelyes cuccok. Es valahol ki kell alakitani helyet arra (lehet a nappalibol is, ha olyan a csalad, de tudok olyat ahol nem), ahol lehet szamitogepezni, mert ma mar ezt eleg sokan napi szinten csinaljak vagy kell csinalniuk, ha nem is otthon dolgoznak.
Csak azert mondom, mert mi beterveztunk felszobakat, es van ami nem jott be, van ami igen (de azok 10+ m2 kategoriabol).

(#11146) attiati válasza Kobe (#11142) üzenetére


attiati
veterán

"amelyek 2018. november 1-én végleges építési engedéllyel rendelkeztek - ezt jelentette be a pénzügyminiszter szerdán. "

A metrodom májusra tervezte a projektek indítását.
Majd a kedvezményes áfa visszavonásának bejelentése előtt 2-3 héttel eltolták a tervezett indítást..... mintha kaptak volna infót és újra kellett tervezniük.
És az ősszel magabiztosan el is indították az áfaemelés ellenére.

A törvénymódosítást úgy értelmezem, hogy aki most indítana új projektet, az már nem esik bele a 23-ig tartó kedvezményes áfába. A meglévő projekteket meg nem fogják olcsóbban odaadni éppen azért, mert ez lesz az extra profitjuk, amiért ők "látatlanban" el merték indítani a vállaltan 2020 utánra nyúló projekteket.

Ez a variálás meg mutyizás biztos nem növeli a kiszámíthatóságot.

[ Szerkesztve ]

(#11147) axioma válasza attiati (#11146) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kerdes, hanyan tudtak errol, mennyire marad leterhetve az epitoipar. En mar vartam mint a messiast az 5% afa veget, hogy felujitasra lehessen embert talalni...

(#11148) astorre19


astorre19
aktív tag

[link]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#11149) updog


updog
senior tag

"Azt üzente a tévé, hogy mindenki hitelt vesz fel, hülye, aki nem. Azt mondták erősödik az ország [...]"

Mindeközben: A jegybank friss adatai alapján harmadával több lakáshitelt és csaknem másfélszer annyi személyi kölcsönt vesznek fel a magyarok, mint egy éve. A Nemzeti Bank igazgatója Híradónknak azt mondta, nincs miért aggódni, mert sokkal kevesebb az eladósodott család nálunk, mint az Európai Unió többi tagállamában átlagosan.

Nem tanulunk.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11150) Oppenheimer válasza updog (#11149) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miert? Tenyleg sokkal kisebb itthon a lakossag eladosodottsaga, mint a regioban es nyugat europaban.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.