Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91851) gabro0 válasza kcsa (#91823) üzenetére


gabro0
őstag

Megjött már a csomagod? Nekem 13. óta áll Feuchtban. Korábban max. 2 nap volt, aztán már megjelent a Posta követőjében, most meg semmi :F

[ Szerkesztve ]

(#91852) ANOka válasza Zozzant (#91850) üzenetére


ANOka
őstag

:R
Akkor majd a BG újraküldi, vagy visszatéríti a zsét!
Nem ez az első rendelésem tőlük.
Szerintem az irányítószám utolsó számjegye mosódhatott el, különben miért ment volna rossz településre?

(#91853) kcsa válasza gabro0 (#91851) üzenetére


kcsa
veterán

Nem, pont most néztem a nyomkövetést én is.
Múlt hétfő óta semmi...

(#91854) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok Tomtop-ról rendeltem egy Honor band5-ős “okosórát”. 09.06-án fizettem, másnap került be a rendszerbe. Hogy lehet hogy meg mindig Kínában van? Direkt kijelöltem a 7-15 munkanapon belüli szállítást. :F

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#91855) kcsa válasza Keni21 (#91854) üzenetére


kcsa
veterán

09.12. óta úton van, valószínűleg már nem Kínában. Ha nem DHL Express-ért, UPS-ért vagy hasonló gyorspostáért fizettél, gyakorlatilag teljesen kizárt a 7-15 nap szállítás.

(#91856) Keni21 válasza kcsa (#91855) üzenetére


Keni21
tag

Magyar posta fogja majd hozni.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#91857) -=Jam=- válasza Keni21 (#91854) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Egyrészt 27-én jár le a 15 munkanap, úgyhogy nem tudom hova vagy még felháborodva, másrészt hogyha ilyen sürgős, akkor futárral kell rendelni nem a postával. Ezek a Direct Priority mail rendelések amúgy hiába írnak 7-15 munkanapot, nem fog annyi idő alatt ideérni. Az amúgy is csak egy becslés, nem szentírás, főleg ha a magyar postán múlik :DDD

(#91858) ANOka válasza ANOka (#91841) üzenetére


ANOka
őstag

Megpróbálják visszafordítani, ha sikerül, akkor 925 Ft.

Az ügyintéző által mondott adatok alapján (a címzésen) az irányítószám jó volt, viszont a településnév rossz. Mégis a településnév győzött: arra a postára került.
Sztem a GB is rá szokta írni a telefonszámot a küldeményre. 1x sem kerestek telefonon ez ügyben!

(#91859) kcsa válasza Keni21 (#91856) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy fentebb már írták, még épp hogy 7 munkanap telt el. Ezzel együtt ne számíts a 15 napra se, jellemzően 30-45 lesz az.

(#91860) Keni21 válasza -=Jam=- (#91857) üzenetére


Keni21
tag

Köszi. Nem vagyok felháborodva csak nem értem mit csinál meg Kínában a csomag.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#91861) cubix válasza Keni21 (#91860) üzenetére


cubix
tag

Ha repülőn jött(márpedig ez valószínű) akkor ez már nem a Kínai Népköztársaságban van hanem itthon, a Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtéren, ahol egy konténerben várja a sorát, hogy a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban felbontsák a konténert és a vámon keresztül továbbítsák az OLK-ba. Ha szerencséd van pár nap, ha nem akkor pár héten belül sorrakerül. A postát kérdezni nincs értelme mert azt fogják mondani, hogy még nincs az ő kezelésükben a küldemény(ami _technikailag_ igaz, bár ennek az időnek ideális esetben max 30p-nek kellene lennie, de ez bizony magyarország...)

「시작이 반이다」

(#91862) ANOka válasza cubix (#91861) üzenetére


ANOka
őstag

Sőt, még "a zorrodat is tisztíccsa"! :U

(#91863) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Gondolom nem számít kirívó esetnek itthon, hogy Banggood-os termék 1 hét alatt ideért Magyarországra, szeptember 5-én már: "Bejövő küldemény belföldi továbbküldése", és azóta semmi változás.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#91864) -=Jam=- válasza lostprophet (#91863) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem, sajnos a magyar posta ül rajta mindig a legtöbbet, bosszantó, de nincs mit tenni :(

(#91865) pulutodurumo válasza lostprophet (#91863) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez így nem okés. Ez után 1-2 nap és kézbesítik (megyeszékhelyen legalábbis). Ez már az a helyzet, amikor érdemes felhívni a postát.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91866) gyulazsolti válasza lostprophet (#91863) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem vigasztalásképp, de ez a csomagom 3 hétig kóválygott az országban.
Így lett belőle 63 nap mire ma megérkezett.

[ Szerkesztve ]

(#91867) lostprophet válasza pulutodurumo (#91865) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Budapest, 13. ker. Nagyjából egy időben érkezett egy aliexpress-es hátizsákkal, ami 2 nap alatt bekerült az illetékes postára, hogy átvehetem.

Priority Direct Mail-lel jött, ami elvileg 6 -14 munkanap, erre meg itthon elqrják az időt.

Tudnak vajon erre bármit mondani a postánál?

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#91868) pulutodurumo válasza lostprophet (#91867) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Lakossági ügyfeleinknek: 06-1-767-8282
Hétfőtől szerdáig és pénteken 08:00-17:00
Csütörtökön 08:00-20:00 óráig.

Számot megmond, ügyintéző rákeres, profit. Vagy csak elkezd hümmögni, hogy hát igen, ennek már rég itt meg ott kéne lennie. De mindenképp itt érdemes kezdeni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91869) envagyok


envagyok
veterán

Nem tudom, idetartozik-e,
Ausztriából, Németországból szeretnék magánemberektől postázni pár dolgot.
Sajnos kb 5000 forintos lehetőségről tudok csak. (2kg alatt) Tud valaki infót, hogy magyarországra feladni melyik céggel a legolcsóbb?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#91870) Keni21 válasza cubix (#91861) üzenetére


Keni21
tag

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszod. Akkor nincs más hatra mint a várakozás. :))

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#91871) fairi válasza pulutodurumo (#91865) üzenetére


fairi
addikt

Egy ideje elég rossz. Bejövő küldemény belföldi továbbküldése üzenet után egyre gyakrabban van az hogy 2-3 vagy több nap míg tényleg postás kezébe kerül. Lassan a totális összeomlás szélén táncol a magyar posta.

Még belföldi levelek is eltűnnek,rokonnak elküldte a bank a bankkártyáját,és az a levél sose érkezett meg. letiltás után újabbat küldenek.

(#91872) bl4ze válasza envagyok (#91869) üzenetére


bl4ze
veterán

Ecoparcel.eu

.:. bl4ze .:.

(#91873) Sallylla


Sallylla
csendes tag

Olvasom, hogy nagy a gáz a postán. Korábban nálam is előfordult, hogy hosszú napokig, vagy akár hetekig várakozott “Bejövő küldemény belföldi továbbküldése” státuszban a csomagom, ami bosszantónak bosszantó, de ma már fel sem veszem.

Nem így a mostani küldeményem esetében, amit egy hétvége alatt sikerült a kicserélőből a megyeszékhelyi lakhelyem logisztikai üzemébe küldeni, ami teljesen korrekt, ám az örömöm korai volt, lévén már hétfő hajnal óta (09.16-tól) itt dekkol “Feldolgozás/szállítás alatt” státuszban.

Erre azóta kétszer is ráfrissítettek, egyszer még hétfőn, egyszer pedig ma kedden hajnalban, azaz már három “Feldolgozás/szállítás alatt” sor szerepel közvetlenül egymás alatt a nyomkövetésben, három különböző időponttal, illetve dátummal, anélkül, hogy átadták volna kézbesítésre, vagy akár bármit is módosult volna a csomag állapota.

FeldolgozásFeldolgozás/szállítás alatt
2019.09.16. | 03:45Kecskeméti Logisztikai ÜzemFeldolgozásFeldolgozás/szállítás alatt
2019.09.16. | 04:39Kecskeméti Logisztikai ÜzemFeldolgozásFeldolgozás/szállítás alatt
2019.09.17. | 04:43Kecskeméti Logisztikai Üzem

Ez mi? Lassan többet áll a helyi postai feldolgozóban, mint Budapesten a kicserélőben.

Bárhogy is gondolkodom, nem fér a fejembe, hogy ha már helyben vagyunk, miért ülnek rajta napokig? Ennyire nincs kézbesítő?

Már azon vagyok, hogy begyek érte személyesen, ha kell, de mivel nem adták át kézbesítére, sem pedig kézbesítő postának, ezért gondolom felesleges kört futnék, elvégre logisztikai üzemből nem nagyon szoktak magánszemélynek kiadni csomagot, vagy tévedek?

Egyáltalán járt már valaki így, hogy a céltelepülésen, ergo kvázi a “végállomáson” állt látszólag indokolatlanul napokig a csomag, mindezt hétköznap, csúcsidőn kívül?

Ha a vámon és/vagy a pesti elosztóban lenne nem aggódnék, ilyet viszont még sosem tapasztaltam korábban, pedig rendelgetek már egy ideje. :(

[ Szerkesztve ]

(#91874) SATO98


SATO98
csendes tag

Ez így rendben van ha Budakalászra várnám a csomagom? Csak mert eddig sose jött ilyen hülye útvonalon. Mindig Szentendre 1 posta-tól jött hozzám.

A másik hogy elvileg a várt csomagom usából, leveles UA43.........US formájú a kódja, de mivel nem dobozos, hanem levélként van feladva nem lehet lekövetni. Akkor csak várok, és várok, hogy mikor érkezik meg?

[ Szerkesztve ]

(#91875) lostprophet válasza pulutodurumo (#91868) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Tegnap felhívtam a számot, jól kikérdeztek, hogy utána fognak nézni, és mára a postán elő is került a cucc.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#91876) bl4ze


bl4ze
veterán

UF................SE pakkom 11 napja, 0907-e óta a reptéren áll "Egységképző érkeztetése"
A telefonos droid megpróbálta letagadni, hogy ez nem is nyomkövethető
Mikor szembesítettem vele, hogy 11 napja beért a reptérre és ott áll akkor is csak habogott
Mondtam, hogy az "egyégképző felbontása" és a további lépések hiányoznak, és 11 nap után sincsen itt a pakk
Telefonon felvett egy panaszt...
:W :Y

.:. bl4ze .:.

(#91877) cof válasza bl4ze (#91876) üzenetére


cof
veterán

Igaza van a "droidnak", nem is lesz több bejegyzés. Az UF kezdetű nem aláírós, könyvelt küldemény.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91878) SATO98


SATO98
csendes tag

Ja végül a csomag megjött. :D
De akkor gondolom a leveles usa csomagot rendesen a postás hozza ki, nem a mpl futár?

(#91879) bl4ze válasza cof (#91877) üzenetére


bl4ze
veterán

De annyi szokott látszani, hogy "egységképző felbontása"
Itt már az sincsen, és a pakk sem érkezett meg 11 nap után sem. (irodába, üzleti címre jön)

.:. bl4ze .:.

(#91880) cubix válasza bl4ze (#91876) üzenetére


cubix
tag

Az UPU-S10 szabvány szerint az U-val kezdődő kódok egyszerű azonosítók, nem könyvelt küldemények se a Posta se a szabvány szempontjából.

A Magyar Posta ÁSZF értelmében:
levélpostai küldemény esetében: RA-RZ tartomány
csomag esetében: CA-CZ tartomány
gyorsposta küldemény esetében: EA-EZ tartomány.
Illetve a posta a külföldi postaszolgálatokra való tekintettel az LA-LZ tartományt is könyvelt küldeménynek tekinti.

「시작이 반이다」

(#91881) envagyok válasza bl4ze (#91872) üzenetére


envagyok
veterán

Ez nem tűnik olcsónak

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#91882) gabro0 válasza gabro0 (#91851) üzenetére


gabro0
őstag

Na várjunk, a követési kódom csak számokból áll, levélküldemény lenne? A DHL és a Posta követője látja Feuchtig, utána semmi és a postán azt mondták ezt nem lehet követni. Már tegnapelőtt itt kellett volna lennie.

(#91883) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Gearbest/Bangood-nak mennyire szokasa kamubol TN-t adni/dispatch-elni?

Par napja csesztettem mind a kettot, hogy 2 hetes megrendeleseim sem indultak meg el, erre masnap mindkettonek lett TN-je, illetve dispatched lett... (egyik Deutsche Post, a masik GLS futaros, mindketto EU priority line)

Azt mutatja minda ketto, hogy a TN meg lett igenyelve, de mozgas meg nem volt egyiken sem.

[ Szerkesztve ]

(#91884) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Üdv.
Szlovákiába mivel érdemes csomagot küldeni. Kicsi, max 20-30dkg.
Köszi

(#91885) Dronte válasza Dronte (#91819) üzenetére


Dronte
aktív tag

Korábban feldobtam a Speedpakos kérdést, időközben majdnem mindegyik megérkezett. A tracking number tényleg full kamu, azóta se frissült egyik sem. Szállítási idő ilyen 30-40 nap körül volt mindegyiknél (ami lényegesen lassabb mint általában a sima alis rendelések). Országon belül már esélytelen trackelni sajnos.

(#91886) kcsa válasza gabro0 (#91851) üzenetére


kcsa
veterán

Feuchti csomagot hogy áll? Én már elengedtem, a webshop hétfőig kért türelmet

(#91887) gabro0 válasza kcsa (#91886) üzenetére


gabro0
őstag

Írtam az eladónak nézzen utána, mert én nem tudok (csak Németországon belül működik a TN szám, amit adott). Azt mondta utánakérdez a DHL-nél, de lassan már ennek is 1 napja. Kezdem én is elengedni... :(((

Miért nem használják a DPD-t? Velük még semmi gondom nem volt, a futár elnézést kért, amikor egyszer 5 percet késett. Ráadásul kiszállítás napján még azt is látom merre jár a városban az autó.

(#91888) vesir válasza bl4ze (#91876) üzenetére


vesir
tag

Nyugi, az én hasonló küldeményem egységképzőjét 07.27. óta érkeztetik...

(#91889) bl4ze válasza vesir (#91888) üzenetére


bl4ze
veterán

És megkaptad??? valaha? Szintén UxxxxxxxxxxSE?

.:. bl4ze .:.

(#91890) Szaboocs


Szaboocs
csendes tag

Sziasztok,

09.03-án redneltem GB-ről EUPRIORITYDPD-vel. A trackingnál ez normális ennyi idő alatt?

(#91891) Krogoth válasza Szaboocs (#91890) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ez csak annyit jelent, hogy elküldték a DPD-nek a szállítási infókat. Innét még hetek/hónapok is lehetnek, mire megkapod.

(#91892) ANOka


ANOka
őstag

Akinek sikeresen visszafordították a csomagját Ferihegyről, annak a visszafordításról volt nyomkövetési bejegyzése?
Ha igen, a ügyfélszolgálattal történő kapcsolatfelvétel után kb. hány nappal?

[ Szerkesztve ]

(#91893) Szaboocs válasza Krogoth (#91891) üzenetére


Szaboocs
csendes tag

Ez a bajom nekem is.... Azt írták Szeptember 4-8 között indítják.....

(#91894) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Asszem meg van az új egyéni rekordom...
Aliexpress - kábel 2019.Május.13.-án feladva... tegnap jött meg! :D Ez akárhogy számolom ~4hónap! :D (amúgy máj.06.-ai rendelés volt)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#91895) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

nem tudom, hoyg van e valakinek gyakorlata a témában, de a wish-en a "Kedvezmény korlátozott mennyiségben" hirdetésekkel érdemes próbálkozni?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#91896) gabro0 válasza kcsa (#91886) üzenetére


gabro0
őstag

Fejlemény, elindult a csomag! :D Magától kapott CXxxxxxxxxxHU struktúrájú tracker számot (nem tudom hogy) és most a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban dekkol. Úgy tűnik mégis van remény.

(#91897) Aurél64


Aurél64
csendes tag

Miért van a none a sorok végén? Előre is köszi a választ!
2019. szept. 22, None.
2019. szept. 21.Arrive at [Shanghai International Mail Exchange Station] (transfer),None
2019. szept. 21.Leave [International Mail Processing Center], next stop [Shanghai International Mail Exchange Station] (transfer), None
.2019. szept. 21.Insert item into bag, None.
2019. szept. 20.Receive export item at office of exchange, None.
2019. szept. 20.Arrive at [International Mail Processing Center] (transfer), None.

(#91898) ANOka válasza marec1122 (#91895) üzenetére


ANOka
őstag

Én a Wish-el sem próbálkoznék...
(1x rendeltem onnan kezdő koromban.)

(#91899) kcsa válasza gabro0 (#91896) üzenetére


kcsa
veterán

Az én csomagom "rendes" német küldemény, gondolom lenyúlták. Kívánom hogy használja majd kórházban.

(#91900) vesir válasza bl4ze (#91889) üzenetére


vesir
tag

Az enyém UAxxxxxxxxxUS és még nem kaptam meg :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.