Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) Johnny194 válasza Silent77 (#91650) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Köszi szépem a választ! Átszámoltam, és 37 euro alatt vagyok. Ez esetben mit kell tennem/mondanom a postának?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#91652) fairi válasza Johnny194 (#91651) üzenetére


fairi
addikt

Boldognak lenni, odaadni nekik a bizonyítékokat hogy határ alatt vagy, kitölteni amit ki kell, és ezt egy szép levélbe csomagolni.

"Tisztelt Magyar Posta Zrt. Nemzetközi Kicserélő Központ!
Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.
A fentiek alapján kérem, hogy a Rx999999999CN postai azonosítószámú csomag vámkezelését, vámteher felszámítását mellőzni szíveskedjenek, mivel a küldemény értéke .... $, amely után fizetendő közteher nem éri el a 10 €-t.
Dátum, aláírás"

(#91653) tatomi92 válasza Occon adom (#91647) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Köszi, ez tényleg mindent mutat!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#91654) Occon adom válasza tatomi92 (#91653) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Sajnos néha sokat is, pl a címzettet is kiírja :(

(#91655) futizoli válasza futizoli (#91538) üzenetére


futizoli
tag

Úgy látszik mindig van remény... a már elveszettnek nyilvánított küldeményem, -amely belföldi továbbításra küldve státuszban volt lassan egy hónapja- , ma váratlanul megérkezett..

[ Szerkesztve ]

(#91656) Sinu


Sinu
senior tag

Ez a rész mennyi idő szokott lenni?

Postai vámeljárás, National Tax and Customs Administration accepted the submitted customs clearance order
2019.08.26 10:46

No Future

(#91657) szabi__memo válasza Sinu (#91656) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

3 hét

(#91658) Sinu válasza szabi__memo (#91657) üzenetére


Sinu
senior tag

Csak nem, hiszen a vámáru nyilatkozatot elfogadták. Mennék is szívesen adót fizetni, de nem akarok lyukra futni. Várható még egy értesítő vagy valami jelzés hogy mehetek?

No Future

(#91659) ecaddsell válasza Norby86 (#91629) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Volt valami gixer azokon a napokon mert nekem is pont az alis rendelésem valahogy furcsán köröz a sorting centernél, de még nem küldték vissza se (mondjuk pont olyan cucc ami annyira nem sürgős, és akkor se gond, ha refund lesz belőle).

Más
Korábban írtam az elveszett ajánlott küldeményről.
A posta villámgyorsan kártérített miután elküldtem nekik, hogy miről van szó illetve az eladóval is megegyeztem, hogy lemond a kártérítési jogáról (ez természetesen angolul, bár a vásárlás mivel a német e-bay-en regisztráltam németül volt).
Azaz a posta korrekt módon tette a dolgát, nem akadtak fent semmin.

Viszont így tudtam meg, hogy a posta kb. 10kHUF-ig (vagy pontosabban 30 DTS-ig amit ma sem tudom mi) kártalanít ami nagyságrendileg kb. a VÁMmentesség határa is.

Azaz, ha valaki e felett rendel és az ajánlott küldemény elvész akkor ahhoz, hogy ne bukjunk rajta az kell, hogy az eladó vállalja a refundot...

(#91660) mályva


mályva
aktív tag

Azt tudja esetleg valaki hogy a GEARVITA miért nem válaszol?

14 napja vettem tölük valamit és processing alatt van. 2 napja felvettem velük a contact-ot semmi válasz.
Járt valaki így?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#91661) cubix válasza ecaddsell (#91659) üzenetére


cubix
tag

DTS-re:
Posta ÁSZF 9.2.1 (4)
4) A Posta a kártérítés összegét –az értéknyilvánítás többletszolgáltatással feladott postai küldemények kivételével –DTS-ben (SDR) állapítja meg. A DTS (SDR) a Nemzetközi Valuta Alap elszámolási egysége, melynek forintra történő átszámítási kulcsa időközönként változik. A DTS (SDR) aktuális értékérőlaPosta honlapján közzétett POSTAI SZOLGÁLTATÁSOKHOZ KAPCSOLÓDÓ EGYÉB DÍJAK dokumentumból lehet tájékozódni.
7.2.9(1): 9. DTS árfolyam1) A Posta a nemzetközi küldeményekhez kapcsolódó értéknyilvánítási összegek, illetve kár-térítések meghatározásakor a következőDTS átszámítási kulcsátlagértéket alkalmazza: 1 DTS= 388forint

[ Szerkesztve ]

「시작이 반이다」

(#91662) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Aliexpressről, és ebayről lehet rendelni MOL csomagpontra?

(#91663) pulutodurumo válasza SI-ZO (#91662) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha elbábozod a kínainak, hogy regisztráljon a Magyar Postánál, majd megkéred a Postát, hogy változtassa meg az üzletszabályzatát, akkor lehet. Egyébként nem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91664) NeverGone válasza Occon adom (#91647) üzenetére


NeverGone
tag

Köszi a linket, szuper!

Eszerint az én csomagom is megérkezett a Banggoodhoz, remélem nem kamu. Írtam is a parcelsappnak, hogy nem jelez mindent a weboldalt.

(#91665) bl4ze válasza SI-ZO (#91662) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem.

.:. bl4ze .:.

(#91666) vesir


vesir
tag

Batorkodtam rakerdezni az ugyfelszolgalaton, hogy mikorra varhato a julius 26-a ota az orszagban levo, UAxxxxxxxxxUS ragszamu kuldemenyem. Az alabbi valaszt kaptam. Hatha valaki okul belole. Egy valamit nem ertek, ha olyan az azonositom, aminek “belföldi hálózatban kezelésük nem könyvelt küldeményként történik”, akkor miert latom azt, hogy 07.26-an erkezett az orszagba es 27-en megkezdtek az egysegkepzo felbontasat?

“Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

Elektronikus nyilvántartásunk alapján a megadott azonosítószámú küldeményről nem rendelkezünk információval, mivel az nem postai azonosító.

A postai szabvány azonosítószámok első két betűjele:

postacsomag esetén: CA-CZ tartomány
könyvelt levélpostai küldemény esetén: RA-RZ tartomány
EMS gyorsposta küldemény esetén: EA-EZ tartomány
ezt követi 9 számjegy, majd a végén ismét két betűjel, mely a feladó országot azonosítja.

Amennyiben a feladáskor a küldemény nem kapott a fenti szerkezetű postai azonosítót, úgy a Magyar Posta nyilvántartásba vétel nélkül kezeli és az életútjáról sem rendelkezik információval.

Az "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál. Az ilyen azonosítóval rendelkező küldemények áru tartalmúak, a belföldi hálózatban kezelésük nem könyvelt küldeményként történik, a nemzetközi előírásoknak megfelelően. Ezen levélpostai küldeményeket a postaigazgatások a feladást követően a szállítás során nem veszik nyilvántartásba.

Az egységképző a küldemény szállítására szolgáló eszköz, melyben egyidejűleg több küldemény kerül szállításra.

A nemzetközi viszonylatban feladott küldemények esetén gyakran tapasztaljuk, hogy a küldemény nem kap külön azonosítószámot ami részletesen mutatná a szállítási információkat.

Észrevételét az illetékes szakterület részére továbbítottuk.

A küldemény esetleges megérkezéséről javasoljuk a helyi kézbesítő postán érdeklődjön.

A témával kapcsolatban a honlapunkon található tájékoztatás a következő linken: https://posta.hu/tudta-e_on_azonosito_20181116

Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítettünk Önnek.”

(#91667) fairi válasza vesir (#91666) üzenetére


fairi
addikt

Ok egyszerű, csomagok nem egyedül érkeznek hanem nagy zsákokban, konténerekben. Mikor egy ilyen egységképző megérkezik akkor érkező gép visszajelez kiindulási országnak így látják konténer le lett adva minden ok. Közben a magyar posta ezt nem teszi meg, mivel nem ajánlott csomag, átveszik és rendszerükbe nem viszik fel. Mivel ez egy sima levélküldemény így kézbesítésért kb jelképes összeget kap csak az amerikai postától. Pont úgy ahogy a te levélküldeményedért az amerikai posta is csak jelképes összeget kapna a maygartól.
Innentől remélem érted a hozzállásukat, kb a szemétnél eggyel jobb kategóriába van sorolva a küldeményed.
Visszajelzés után kb 10-25 napon belül kapod meg ha minden jól megy, de ritkán simán elhagyják és nem fogja őket érdekelni.
ha dolog fontos akkor ajánlottan kérd, mivel azt regisztrálják, és nyomoznak is utána eltűnés esetén.

(#91668) skyrush7 válasza -FreaK- (#91610) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Feucht után nekem 3 nappal később hozták is a csomagot.

(#91669) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Kínából jön Hollandia- Magyarországba a vásárlásom.

Hollandiából hány nap alatt ér ide egy kis csomag?

[ Szerkesztve ]

(#91670) fairi válasza Occon adom (#91669) üzenetére


fairi
addikt

U-val kezdödik? Akkor akár 30 nap is lehet.

(#91671) vesir válasza fairi (#91667) üzenetére


vesir
tag

Pedig priority mail. Hasonlo ragszammal jott egy masik is, nem priority-kent, kb. 1 het alatt nalam volt. Ugy tunik lutri...

(#91672) fairi válasza vesir (#91671) üzenetére


fairi
addikt

Ez nem lutri, hanem átvertek. Lehet az U-jelűt USA-n belül prioritynak kezelik, de nemzetközi szinten sima közönséges levélküldeményként fognak vele bánni.
nemzetközi prime levél L-lel kezdődik, vagy még annál is gyorsabb EMS, pedig E-vel. Könyvelt ajánlott levél ami hasonlóan gyors R-rel kezdődik.
Ezt szépen leírták neked a levélben.

Az U-s csomagok érkezése kiszámíthatatlan (jósolhatatlan), lehet 1 hét vagy 1 hónap, sőt még több. Égvilágon posta semmiféle kötelezettséget nem vállal értük. Akár a postás zsebre is teheti annak sincs következménye U-s csomag esetén. ha értékes csomag akkor imádkozz. Más segítség nem várható, írhatsz akárhányszor a postának akkor is mindig ugyanazt fogják mondani.

(#91673) -FreaK- válasza skyrush7 (#91668) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem meg még azóta is (08.23.) ott áll, szóval úgy néz ki, hogy megszívtam. Már írtam a Massdrop supportnak.

(#91674) -FreaK- válasza -FreaK- (#91673) üzenetére


-FreaK-
veterán

Némi levél váltás után most arra jutottak, hogy ez még mindig úton van hozzám... Kis ékszer teknősök húzzák vajon, vagy mire gondoltak?
Most küldtem neki a kolléga képet a trackingjéről, amin látszik hogy az ő csomagja később érkezett Feucht-ba, és azóta már meg is kapta, kb. egy napot volt ott..

(#91675) skyrush7 válasza -FreaK- (#91674) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Ott valami probléma lesz, helyedben nem érném be az "úton van hozzád" kifogással.

(#91676) -FreaK- válasza skyrush7 (#91675) üzenetére


-FreaK-
veterán

Utána azt írták, hogy a szállítás 3-6 hét szokott lenni, tehát még nincs gond. Az igaz, csak nem ott szokott ennyit várakozni, hanem már itthon a vámeljárás alatt. Majd pénteken írok nekik újra, hogy még mindig semmi, addig is a DHL-nél lehet kérni kivizsgálást, ha már 6 munkanapja nem mozdul a csomag, ezt holnap megteszem.

(#91677) -FreaK- válasza -FreaK- (#91676) üzenetére


-FreaK-
veterán

Természetesen annak rendje és módja szerint ma reggel megérkezett a csomag MO.-ra és vámkezelésre... Kicsit túlaggódtam úgy látszik, bár azért volt némi alapja :)

(#91678) asturel


asturel
őstag

Direkt vártam pár napot a rendelések között, illetve azt is megvártam míg lesz tracking, mégis 4-ből 2 csomagom lett alis rendelésnél (kifizettem a majd 10$ shippingeket külön-külön és még az eladónak is írtam, hogy nehogy egybe küldje..), ha a posta bekéri a doksikat gondolom az adott trackinghez tartozó összes rendelést el kell küldenem, de 2-3 nap különbség van köztük, ez nem lesz gond, vagy mi ilyenkor a teendő?
Illetve Ali-n tudok valamit csinálni ilyenkor (nem azért fizettem pluszban ~ 20$-t a szállításért, hogy tutira fent akadjon a vámon..)?

(#91679) Xes válasza futizoli (#91655) üzenetére


Xes
csendes tag

Remélem nálam is így alakul..

Szállítás
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2019.08.02. | 15:19
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

azóta semmi hír erről

Szállítás
Bejövő küldemény belföldi továbbküldése
2019.08.27. | 20:36
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Ez se nagyon akar mozdulni.

(#91680) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,

Lehet tudni már, hogy mennyi a 2019 szeptemberi vásárlásnál a sarcmentes határ?
Vennék valamit ami éppen necces árban, így pontosan szeretném látni, hogy ne legyem vámkezelve :)
Köszi :) :R

.:. bl4ze .:.

(#91681) fairi válasza bl4ze (#91680) üzenetére


fairi
addikt

2019. szeptember: 41,1 USD

(#91682) bl4ze válasza fairi (#91681) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi szépen. USD 39 lenne postával : benne vagyok :)

.:. bl4ze .:.

(#91683) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Meglepően gyors volt a Kína-Magyar posta ebay-en augusztus 16-án az összefoglalóban ajánlott eladótól rendelt adathordozót sima levélküldeményként, mai nappal kézbesítették.

Volna itt egy érdekesség.
Igaz belföldi viszonylatú, de már regisztrált levélküldeményről van szó, amit a nyomkövető oldalon tegnap kézbesítettek, ellenben pénteken jelzett a címzett telón a küldeménnyel kapcsolatban, hogy megérkezett.
nyomkövető oldalnak van ilyesfajta anomáliái?

(#91684) jozsi252 válasza fairi (#91681) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezt hol szokták közzétenni?

iPhone 13 Pro Max

(#91685) fjudors


fjudors
aktív tag

na, hozom a kukoricát...

(#91686) fairi válasza jozsi252 (#91684) üzenetére


fairi
addikt

https://mobilarena.hu/tema/aliexpress_tapasztalatok/hsz_1-200.html

összefoglalóba a topic gazda mindig kiírja.

(#91687) ecaddsell válasza fairi (#91686) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ezt jó, hogy linkelted, újabb csomagom van eltűnőben (az alis határidő meg lejáróban): RP655634993CN
2019-07-25 10:30
CNBJSA, Send item abroad

2019-07-25 10:00
International office of exchange, Consignment departure

2019-07-24 12:29
CNBJSA, Insert item into bag

2019-07-24 10:02
CNBJSA, Receive export item at office of exchange

2019-07-20 21:02
Receive item from customer

Ez most hol járhat?
Jó pár éve rendelek apróságokat, de soha ilyen lassan még nem jöttek csomagok és soha ennyi még nem tűnt el...
Régebben kb. 1 hónap volt az átlag, most inkább 1.5 és van ami soha nem jön meg. Az eladók lassan Braziliával fogják egy kategóriába rakni az országot.

(#91688) ANOka válasza ecaddsell (#91687) üzenetére


ANOka
őstag

Ez elmúlt napokban vagy 3 nyomkövetetlen Alis küldemény védelmi határidejét hosszabíttattam 30 nappal.
De még lesz...
Abból 2-re még nem reagált az eladó.

(#91689) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

A hetekben lettem figyelmes arra, hogy a drága Magyar postánál valami nem stimmel, ugyanis vannak csomagjaim amik már 2 hónapja nem érkeztek meg, de akad 3 hónapos is (ezeket már eltűntnek nyilvánítottam).
Némelyik rendeléshez még trackingnumbert is kaptam, ami alapján már hónapok óta magyarországon van (arrive final destination; official post exchange; stb...) de persze amikor ezt a postán szóvá teszem, netán megis mutatom a trackinget, ők közlik velem, hogy sajnos ebben nem tudnak segíteni.

A kérdésem az lenne felétek, hogy mostanában ti is tapasztaltatok hasonlót, illetve ezt kitudom valahogy védeni?
Gondolok itt pl. arra, hogy az ebay-en tudom jelezni hogy ajánlott csomagként küldjék ki nekem, mert azok mind megérkeznek...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#91690) Ixion77 válasza tomszli11 (#91689) üzenetére


Ixion77
őstag

"A hetekben lettem figyelmes arra, hogy a drága Magyar postánál valami nem stimmel,"

Üdv a csapatban! Jobb későn mint soha :))

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#91691) ecaddsell válasza ANOka (#91688) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Korábban csak 1x vásároltam az alin, inkább az e-bay-en vettem cuccokat ill. mostanában még néhányszor a bangoodon (az a regisztrált küldeményem ami kb. 3 hónapja elveszett és kifizetta a posta is ebay-es volt).
Szóval eddig nem nagyon voltam képben mi hogy megy az alin.

Viszont ebben az esetben is úgy tűnik ugyanott tűnt el mint a másik, miután az alis topikban javasolt regisztrációt megcsináltam a postánál további infót lehetett kinyerni arról hol tart a csomag.
Kérdés persze ilyenkor, hogy az "egységképző"-be be sem rakják vagy onnan tűnik el.
Mindenesetre mostanában (utóbbi 3 hónap) elég katasztrófa ami történik. A csomagok nagy része késve vagy sehogyse jönnek meg...

(#91692) Turbobacsi válasza tomszli11 (#91689) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem, nekem nem veszett el idén semmi (volt ami 2 hónapra jött meg, kiextendeltem a purchase protectiont és épp megjött a zárásig)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#91693) ecaddsell válasza Ixion77 (#91690) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Gondolok itt pl. arra, hogy az ebay-en tudom jelezni hogy ajánlott csomagként küldjék ki nekem, mert azok mind megérkeznek...

Nem segít. Mivel a feladó reklamálhat, kihullik a hajad mire felfogja és megírja neked a lemondó nyilatkozatot még azután is, hogy kijártad, hogy kaptál egy igazolást, hogy tényleg elveszett. Addig meg arra fog mutogatni, hogy tessék ő regisztrálva adta fel, nem tehet róla, ha nem kaptad meg, nézd meg a helyi postán biztos ott van csak át kell venned.
Én legutóbb végigjártam, kemény 2015 forint ütötte a markomat a végén...

A refund kérése ettől gyorsabb és egyszerűbb, de ha egy országból sok ilyen érkezik, akkor esetleg oda nem fognak szállítani vagy csak extra magas felárért...pl. sok eladó így tesz braziliával.

(#91694) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Emberek, csoda történt, tovább lépett a csomagom így több mint 1 hónap után.
Vsz. valaki a postáról olvassa a fórumot...

(#91695) jozsi252 válasza fairi (#91686) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! :R

(#91694) ecaddsell

Általában nálam is akkor szokott előrelépés lenni mikor elkezdek itt ott panaszkodni, írok a feladónak, és láss csodát az addig 1 hónapig mozdulatlan csomag egyszer csak beér az országba.

iPhone 13 Pro Max

(#91696) ecaddsell válasza jozsi252 (#91695) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azért simán lehet véletlen egybeesés is, megszűnt a kánikula/véget értek a szabadságolások aztán elkezdték kibontani a konténereket.

(#91697) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Ebay rendelés Franciaországból,ezt a követési számot kaptam: LD062050829FR
17track és trackitonline szerint Törökországba ment.Kezdjek aggódni?

(#91698) tupacamaru válasza hevizms (#91697) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehet hogy csak más tracking-jét kaptad meg, írj az eladónak.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#91699) Sinu


Sinu
senior tag

Posta app azt mondja az értesítőn szereplő dátumtól átvehető a csomagom. Na de a postás nem hagyott ott értesítőt. Oda fogják így adni?

No Future

(#91700) davenport válasza Sinu (#91699) üzenetére


davenport
aktív tag

hasonló szituban kiadták. Csomagnál egyébként van, hogy, az értesítőt másnap a normál postás hozza ki.

No money, no honey.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.