Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Aliról rendeltem kis összegben terméket és tracking számként egy 14 karakterű számsorozatot kaptam (tehát nincs előtte betű). Ilyenkor hogyan tudnám követni a csomagot? 17track azt írja csomag nem található.

Üdv. Johnny

(#92352) Krogoth válasza jonnyjoker01 (#92351) üzenetére


Krogoth
senior tag

Sehogy.
Egyszer csak hozza a postás bácsi.

(#92353) kmarci25


kmarci25
veterán

Aliról rendeltem, kaptam is tracking számot. A mai nappal azt látom a tracking-ben, hogy "Shipment cancelled". Ilyenkor mi van? Írjak az eladónak, vagy várjak és megoldódik? Volt már ilyen valakinek?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92354) pulutodurumo válasza kmarci25 (#92353) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Írj az eladónak. Oldja meg. Vagy visszament hozzá, vagy valami.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92355) kmarci25 válasza pulutodurumo (#92354) üzenetére


kmarci25
veterán

Oks, köszi.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92356) margithid válasza margithid (#92346) üzenetére


margithid
veterán

Spemallról valakinek infó?

(#92357) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!

Banggoodról rendeltem egy cuccot 41,2 dollárért + EU Prioity Line + Insurance = összesen 48,61 dollárért. A Magyar Posta oldalán még csak ennyi van:

2019.10.23. | 22:14GBASMASzállításKüldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2019.10.23. | 22:14GBASMASzállításKüldemény előkészítése szállításhoz
2019.10.24. | 22:35GBASMASzállításKimenő küldemény beérkezése a kicserélőbe

Viszont a 17Track ezt írja (kezdjek aggódni, hogy ÁFA-t nyomnak rá?):

2019-10-24 22:35
GBASMA, Send item abroad
2019-10-23 22:14
GBASMA, Insert item into bag
2019-10-23 22:14
GBASMA, Receive export item at office of exchange
Feladás - Gyorsítótárazás ideje: 2019-10-30 07:59:36 (GMT+01:00)2019-10-30 01:20
The item is being processed by customs
2019-10-30 01:20
The item is at customs
2019-10-30 01:20
The item has been processed in the country of destination
2019-10-29 10:49
The consignment has arrived in the country of destination
2019-10-29 10:49
The item has arrived in the country of destination
2019-10-24 16:31
The item is on transport to the country of destination
2019-10-23 22:15
The item is at the PostNL sorting center
2019-10-23 22:15
The item is received by PostNL
2019-10-23 22:15
The item is processed at the PostNL sorting center
2019-10-21 03:08
The item is pre-advised

[ Szerkesztve ]

(#92358) pulutodurumo válasza ufonauta (#92357) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem értem miért kérdezed.
1) A követésben is látszik, hogy a vámos rész után már tovább ment.
2) Minden export - import keresztül megy a küldő- és a fogadó ország(ok) vámhatóságain. Ha nem így lenne, lehetne levélben feladni az ekit. Ezért mindig van vámkezelési állomás, az hogy fizetni kell-e, majd itthon derül ki. De valószínűleg nem kell majd.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92359) ufonauta válasza pulutodurumo (#92358) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!
Csak nem emlékszem, hogy eddig bármikor írt volna ilyet "The item is being processed by customs", de logikus amit írsz. Nem is az ÁFA miatt aggódom, csak az még meghosszabbítaná a procedúrát.

(#92360) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
Az Aliexpressről(Aliexpress standart shipping) rendeltem valamit RO.....EE számon. Ezt a számot kéne megtudni biztosra, hogy nemzetközi nyomkövetési szám?
Azaz a postás kihozza és alá kell írnom?
Mert a postások mindent ellopnak, ha nem aláírós!
(Sajnos még mindig nem látom a posta.hun. A parcelsapp.com-on természetesen látható!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#92361) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Hmmm na ilyet se pipáltam még ~10+ évnyi külföldi rendelgetéseim alatt, hogy EE - észt postával Kínából Pick Pack Pontra jött volna csomag... (aliexpress fotós cucc 30$ alatti) és amúgy viszonylag tök gyors volt ~3hét a rendelés pillanatától

Jött SMS értesítő / e-mail (DPD futártól), hogy PickPackPontra jött csomagom és 0Ft-os mondom ez mifene, nem rémlik semmi hogy rendeltem volna ugyebár belföldről... meg ha rendelek is nem ehhez a pickpackpontra szoktam... mert a közelembe ugyebár van vagy 5db! Hmmm....

ROxxxxxxxxxEE formátumú
AliExpress Standard Shipping - Free shipping volt kiválasztva

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#92362) Aygo57


Aygo57
újonc

Sziasztok! A New Chic online áruházól vásárolt már valaki? Vélemény?

(#92363) bl4ze


bl4ze
veterán

Posta megint nagyon remekel... :(

Múlt hét óta még hozzá sem nyúltak, lassan egy hete, regisztrált küldemény RP.....CN
2019.10.26. | 02:38 Nemzetközi Posta Kicserélö Közp. Szállítás Egységképző érkeztetése

Regisztrált BE küldemény, posta.hu még nem is látja miközben már be is érkezett :
A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot.
Ténylegesen :
Nov 1, 2019 07:08 Bpost International Arrival from abroad Hungary

:W

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#92364) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Gearbest-ről rendeltem okos órát 10.10-én. Annak rendje és módja szerint ki is fizettem. Szállításnak 11.01-03. volt megjelölve. Kezdtem örülni, hogy rövidesen feladják, erre ma ránézek a rendelésemre és már 11.07-09. közötti feladás szerepel náluk. Aggódjak szerintetek? Lehet, hogy meg sem kapom a terméket? Vagy ez a tologatás általános gyakorlat a Gearbestnél?
Pár héttel korábban is rendeltem tőlük, azt két napon belül feladták és 2,5 hét alatt rendben meg is érkezett.

(#92365) Mr.Pentele válasza bl4ze (#92363) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Ehhez csak csatlakozni tudok. Nekem hasonló kínai regisztrált levelem áll ugyanebben a státuszban. Annyi különbséggel, hogy 3 nappal ez előtt (10.23). Fogalmam sincs miért csinálják ezt? Ez már a karácsonyi leterheltségük lenne?

(#92366) fairi válasza Mr.Pentele (#92365) üzenetére


fairi
addikt

Regisztráltatok a magyar postán???. ha van fiókod és úgy kérsz nyomkövetést akkor megjelenik az "egységképző érkeztetése" információ is. Ez mutatja hogy lerakták-e repülőből a konténereket Budapesten- Ám ez az adat nincs elismerve hivatalos bejegyzésként. Külföldi postánál megjelenik hogy igen ők kirakodtak, magyar posta még akár 4 hetet is várhat míg felbontja és feldolgozza a konténert.

(#92367) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a német Hermes-nek ki a magyar partnere?

Köszi!

(#92368) bl4ze válasza fairi (#92366) üzenetére


bl4ze
veterán

Én igen, úgy sejtem Ő is.
Ha megnézed a bejegyzést látod is:
2019.10.26. | 02:38 Nemzetközi Posta Kicserélö Közp. Szállítás Egységképző érkeztetése

Sajnos 1 hét alatt nem sikerült még a konténerből kivenni :( Kiba+%//tt bagázs :W

.:. bl4ze .:.

(#92369) sellerBP


sellerBP
tag

Csak egy off

Szidhatjátok a postát, de tényleg nincs ember Nemzetközi Posta kicserélőbe van egy ismerősöm, aki ott dolgozott legalább 8 - 9 emberre lenne szükség, voltak kb 4-en a nagyon egyszerű embereket is akit semmire nem lehet használni felvesznek.
Nagy frusztráció, mert csak nyomják, nyomják konténert, és persze,hogy nem haladnak...

Én is amikor egyszer helyi postán véletlenül jogosítvánnyal vettem át a csomagot rögtön felajánlottak egy gépkocsis kihordós állást.
Poénból megkérdeztem mennyi lenne a bér és bruttó 240-et akartak adni :DDD
Mondtam hölgynek,hogy most jóval többet keresek, és ebből simán éhen is lehet halni, nemhogy megélni.
Csak azt nem értem miért ilyen szarok a bérek, ha például feladtam egy csomagot Amerikába az volt kb 22 eft vagy Kanadába is kb annyi volt.
Mivel ebay-zek és szoktam is küldeni is kapok is csomagokat ezért nézek,hogy mi franc kerül ennyibe!?
Rohadt drága a posta.
Németbe 8e csomagküldés kb, mire én DHL paket-el onnan amit a magyar posta hoz megkapom 6-ért kb.
Jah és még annyi azt mondák,hogy ez már a megemelt bér ami adni akartak volna...
Akkor milyen lehetett amikor nem volt megemelve!? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92370) Marzocchi96 válasza fairi (#92366) üzenetére


Marzocchi96
csendes tag

Na nekem van regisztrációm, és ha belépve keresek rá a csomagomra, azt írja nincs ilyen számú csomag a rendszerben. Ha kilépek, szépen mutatja, illetve az appban is látom. (Azt hogy szeptember 18 óta nem mozdul...)

(#92371) Pomcsi


Pomcsi
újonc

Nem tudják kihozni a csomagomat pedig pesten van a küldő központban cím stimmel írtam a Joom- nak adtak új követőt de nem Png- s hanem csak számok és azt kérte vegyem fel a kapcsolatot a kiszállítóval, azt se tudom melyik cég hozza kihez forduljak?

(#92372) fairi válasza Pomcsi (#92371) üzenetére


fairi
addikt

ennél több info kéne.
Mi a szám? Milyen néven fut a cég? mennyi volt a termék ára? mi a neve pesti küldő központnak?
sok futárcég használ számsort, ez önmagában nem infó.

legvalószínűbb a magyar posta lesz, valami kínai futáscég neki adja át. sunyou logisztik számsort alkalmaz
másik eset a GLS, ők is kezelnek üzleti csomagokat jó áron, vagyis sok bolt használja, és számsort használnak, ő a tippem.

[ Szerkesztve ]

(#92373) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello a kérdésem konkrétan ezzel az Ali-s Nov.11-ei akcióval és kuponnal kapcsolatos, ill. hogy hogyan szokott ez lenni általában.

Spanyol raktár és a "sima" 4G/32G-s változat az én opcióm.
Tehát a végösszeg a kalkulációm szerint: nov. 11-én 66-6+16=76$

Tehát a kérdésem az, hogy az ilyen egyszeri akciók esetén is be tudom e váltani pluszba még azt a -6%-os kupont is amit ír?

Köszi!

(#92374) bl4ze


bl4ze
veterán

Érdekes fejlemény, van egy regisztrált küldeményem ami már 8 napja a vámon dekkol "egységképző érkeztetése" 10.26.
Erre ma ilyen infókat, értesítést kapok :
2019-11-03 07:24 Budapest, reached the place of arrival
Nov 3, 2019 07:24 Arrival at inward office of exchange BUDAPEST
Nov 3, 2019 07:24Aliexpress-CainiaoAirline arrive at destination country

Magyar Posta oldalán (amikor bejön) és az APP-ban semmi új bejegyzés, "csak" október 26 érkeztetés (egységképző)
WTF :Y :F

.:. bl4ze .:.

(#92375) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Singapore post / Aliexpress standard van bármi különbség? :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#92376) fairi válasza Micsurin (#92375) üzenetére


fairi
addikt

Igen van.
Aliexpress standard az egy gyűjtő név, többféle postával küldhetik, lehet szingapúr, vagy észt posta, sőt egy ideje van kamu észt posta ami sprinter futárt takar.

(#92377) Micsurin válasza fairi (#92376) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi akkor gondolom a Singapore jobb választás?!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#92378) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Ezzel szerintetek mi történik?

2019.10.25. | 21:11 Felvétel Felvétel a feladótól
2019.10.25. | 21:11 Szállítás Kimenő küldemény beérkezése a kicserélőbe
2019.10.26. | 06:05 CNSZXA Szállítás Kimenő küldemény vám elé állítása
2019.10.27. | 23:54 YZSZGJYJHHJ Szállítás Kimenő küldemény vám elé állítása
2019.10.30. | 21:33 YZSZGJYJHHJ Szállítás Kimenő küldemény vám elé állítása
2019.11.02. | 05:08 YZSZGJYJHHJ Szállítás Kimenő küldemény vám elé állítása
2019.11.03. | 23:55Y ZSZGJYJHHJ Szállítás Kimenő küldemény vám elé állítása

(#92379) fairi válasza Micsurin (#92377) üzenetére


fairi
addikt

ha free szállitási módot takar akkor mindegy. legtöbbször free-nél végül azzal küldi amivel akarja, mindegy mit jelölsz be.

(#92380) SunMount3r válasza SunMount3r (#92373) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre valaki, pls?!

(#92381) fairi válasza SunMount3r (#92380) üzenetére


fairi
addikt

Select Coupons can be combined with other discounts and coupons on AliExpress.
Redemptions will be processed in the following order:
- Item-specific Discounts
- Store Discounts
- Store Coupons
- Select Coupons
- AliExpress Coupons
- AliExpress Discounts

Így van a sorrend, vagyis igen először jön a bolt diszkontja, majd a bolt kuponja és majd a szelekt kupon.
ha bolt kedvezménye miatt 65 alá esik az összeg onnantól select kupon nem lesz aktív.

Ám ha jól tudom selectet ár és szállítási költség összegéből vonják le.

(#92382) SunMount3r válasza fairi (#92381) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, köszi. Megpróbálom most addig elvinni a vásárlást, amíg még nem kell fizetni, hogy lecsekkoljam.

(#92383) rob2174


rob2174
tag

Sziasztok!
Érdemes Seller's Shipping Method-ot választani (Delivered before 12/13 or full refund)
vagy inkább ePacket (ez követhető is, a másik nem)

ez lenne a termék, [link]

[ Szerkesztve ]

(#92384) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A Gearbesten nem lehet már PP-el fizetni? Korábban azzal fizettem, illetve most is ott a lehetőség, csak visszautasítja valamiért.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#92385) fairi válasza rob2174 (#92383) üzenetére


fairi
addikt

valójában mindegy az eladó fog úgyis választani. beikszelek valamit mégis mással küldi.

(#92386) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Ez a tracking-szám szerintetek követhető? UT3*****096CN
Ali-ról rendelt termék, a részleteknél China Post Registered Air Mail / Free Shipping van.
Szeptember 25-én vásároltam, de még midig Shipment ready for dispatch fázisban van.
:R

(#92387) bl4ze válasza _stick_ (#92386) üzenetére


bl4ze
veterán

Követhető formátum, igen.
parcelninja
parcelmonitor
parcelsapp
17track
ezeken az oldalokon próbáld meg talán 1tracking.net

.:. bl4ze .:.

(#92388) _stick_ válasza bl4ze (#92387) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi!
17track felismerte és 10.22 óta "megérkezett a rendeltetési helyre", viszont a posta oldlán még nem lehet látni. Csak kíváncsiságból ez gyakorlatilag mit jelent? Dekkol a repülőtéren és várja, hogy kézbe kerüljön?

(#92389) embe válasza embe (#92384) üzenetére


embe
nagyúr

Mondjuk a PP-be sem tudok bejelentkezni. Ti betudtok?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#92390) fairi válasza _stick_ (#92388) üzenetére


fairi
addikt

nem is fogja, mert nevében is benne van Untracked. magyar posta sima levélküldeményként kezeli, ha levél méret feletti akkor majd egy cetlit adnak amivel átveheted.

(#92391) Lackooo84 válasza fairi (#92390) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát megértem már pár évet meg pár ilyen értesítőt, de még életemben nem láttam olyat, amire ilyen olvashatóan lett volna írva. :DDD

The Truth is out there...

(#92392) fairi válasza Lackooo84 (#92391) üzenetére


fairi
addikt

Azért tettem fel, olyan szépen írták a nevem hogy még nekem se megy az.
Valójában csak a két felső szám a fontos, melyik rekeszbe hányat keressenek.

(#92393) embe válasza embe (#92384) üzenetére


embe
nagyúr

Itthonról sikerült a vásárlás, és be is tudtam lépni a PP fiókba. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#92394) Makifeju


Makifeju
tag

Pár nappal ezelőtti beszélgetésünk után,most hogy olvasgatom itt a dolgokat,láthatóan országosan emelkedett a kínából pick-pack pontra érkező csomagok száma. :DD Nálam speciel ma 1 postai szállítás,és 5 boltban átvevős csomi volt,de már jött újabb 3 értesítés a "parcel from china"-tól hogy a napokban fáradjak majd be újra a coopba.
Pontos okot vagy magyarázatot még nem tudok,de holnap találkozom egy postai fejessel,kíváncsi leszek mit fog mondani ezzel kapcsolatban. :D
Az infót természetesen holnap d.u. megosztom!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#92395) embe válasza Makifeju (#92394) üzenetére


embe
nagyúr

Kínából Pickpack pontra? Ezt meg hogy? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#92396) bl4ze


bl4ze
veterán

ezt nem kapkodták el, és még azt sem tudni mikor van "vége" :(
2019.10.26. | 02:38 Nemzetközi Posta Kicserélö Közp. Szállítás Egységképző érkeztetése
2019.11.03. | 07:24Nemzetközi Posta Kicserélő Központ Szállítás Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
5 nap alatt itt van a fél világot megjárva, itt meg 9 nap amire kinyitják a dobozt.... :Y

A másik sem villámgyorsan mozog :((
2019.10.31. | 23:38 Nemzetközi Posta Kicserélö Közp. SzállításEgységképző érkeztetése
2019.11.01. | 07:08 Nemzetközi Posta Kicserélö Közp. SzállításEgységképző felbontása
2019.11.01. | 07:08 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ SzállításBejövő küldemény átvétele a kicserélőben

:W

.:. bl4ze .:.

(#92397) fairi válasza embe (#92395) üzenetére


fairi
addikt

elküldik németbe postával és ott átadják a sprinter cégnek. ez valami újdonság, talán vám kicselezése áll háttérben nem tudom.

(#92398) fairi válasza bl4ze (#92396) üzenetére


fairi
addikt

Ne kell a dráma.
Volt két ünnepnap is az elmúlt 2 hétben,és csökkentett műszak nem jelentette azt hogy kevesebb repülő érkezett Kínából.
Készülj lelkileg amit mostantól rendelsz könnyen lehet csak jövőre kapod meg.

ha panaszra aztán nekem lesz igazán okom, mert 5 csomag nem akar megérkezni, egyik 79 nap, tutim elveszett csak az eladó mindig hosszabbít, ezenkivül 3 darab 47 napos yanwenes, és 1 registered air mail ami 31 napja ragadt Kínában, szortírozót valamiért képtelen elhagyni és mindig visszatér a kiindulási pontba. ez 5 dispute kb egyszerre. rendelhetem újra őket és majd januárba megkapom. :W

(#92399) Lackooo84 válasza fairi (#92398) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom mit szarakodtok pl. alin minden eladó 60 napot vállal, nem ér ide feladástól 60. napon a cucc, dispute, refund. Ennyi. Meg is kapom mindig lóvét. Én már nem várok senkire, elég volt.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#92400) embe válasza fairi (#92397) üzenetére


embe
nagyúr

De ezt melyik webshop csinálja? Vagy mi ennek a szállítási módnak a neve?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.