Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91301) Brandynew válasza Lackooo84 (#91300) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm! Közben felhívtam a DHL-t is, mondták, hogy az ÁFA esetemben pont 10 EUR alatt lesz, így semmilyen költségem nem lesz, de a kért adatokat azért küldjem el.

(#91302) -FreaK- válasza Brandynew (#91301) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én is pont így voltam, épp tegnap :) nekem mondjuk bőven az érték határ fölött volt, így kell vámot is fizessek. Mivel nekem Ali-s, kártyás vásárlás volt így nem volt mit küldeni, felhívtam őket és azt mondták, hogy fényképezzem le az internetbank felületén a tranzakciót.
Aztán este hívott egy csávó, hogy mi is ez pontosan, mert fogalma sincs, mondtam, hogy ez egy audio DAC, ez se volt meg neki, de egy-két perc alatt körül írtam, és úgy már tudta, hogy melyik kategória. :)

Viszont arról nem jött semmi, hogy mennyit is kell fizessek, pedig már a futárnál van, ma hozza. Ezt nem tudom valahogy kideríteni?

Ez az a rendelésem egyébként, amiről írtam itt pár napja, hogy "shipment canceled" a feladó által. Utána jött sms, hogy a DHL express csomagot fog kézbesíteni. Gondolom, a feladó a késlekedés miatt rendelt inkább egy DHL express fuvart, hogy ne reklamáljak többet, így viszont esély nem volt rá, hogy megúszom a vámot..

(#91303) Brandynew válasza -FreaK- (#91302) üzenetére


Brandynew
őstag

Amit küldtek e-mailt, abban van egy ügyféltájékoztató nevű PDF. Abban le van írva, hogy milyen összegig hány százalék VÁM-ot, ÁFÁ-t kell fizess, és a DHL-nek ezt a kezelési költségét hány EUR-tól kell fizetni.

Számomra tanulság, hogy többé nem rendelek semmit DHL-lel külföldről, most először volt, hogy nem a posta, hanem DHL hozza, és egyből jött is a vámos téma. Pedig már pár száz külföldi rendelésen túl vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#91304) -FreaK- válasza Brandynew (#91303) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az így kb. semmi. Azt tudtam, hogy kell vám-ot és áfá-t is fizetni, de még egyéb költség is jön rá, kezelési költség úgy tudom. Nincs időm utána nézni, és kiszámolgatni, hogy mennyi is lesz ez így. Küldhettek volna egy email-t, hogy a futárnál mennyit is kell fizetni, vagy az sms-be beleírhatták volna, az jött több is.

(#91305) -FreaK- válasza -FreaK- (#91304) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na ezt rakjátok össze: megjött a csomagom, aminek a vámkezeléséhez tegnap elküldtem a DHL-nek a fényképeket a fizetésről. Az összeg egyértelműen az értékhatár fölött volt ($419), tovább ment a vámon, de a futár simán kézbesítette, és nem kellett fizetnem érte semmit. Direkt megkérdeztem a futárt, hogy tuti-e, megnézte ő is a fizetős listájában és semmi. Azt mondja ez ma már a második ilyen, de volt korábban olyanja, hogy másnap ki kellett menjen újra a címre "beszedni" a pénzt.

Szerintetek? Ha nem jön érte később sem, akkor lehet ebből bajom? Nyilván nem vagyok a saját pénztárcám ellensége..

(#91306) bl4ze válasza -FreaK- (#91305) üzenetére


bl4ze
veterán

Elmaradt bevétel címen bármikor beszedhetik.
Én szólnék a helyedben, úgy korrekt.

.:. bl4ze .:.

(#91307) fjudors válasza bl4ze (#91306) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem csak beszedhetik, be is kéne vallania, mert egy esetleges ellenőrzésnél még meg is bírságolják.
A kérdés, mekkora az esélye, hogy egy ellenőrzésnél kibukik nála, a banknál vagy a dhl-nél

(#91308) -FreaK- válasza bl4ze (#91306) üzenetére


-FreaK-
veterán

Felhívtam a DHL vámkezelési osztályt, azt mondta a hölgy, hogy mivel a csomagon lévő számla $25-ról szól, ezért Lipcsében átment a vámon minden további nélkül, így ők sem számolták fel. Azt mondta hogy mivel magán személy vagyok, így hagyjam is nyugodtan a dolgot :)
Akkor ezek szerint ha DHL-el jön csomag, nem 100%, hogy vámolva lesz, mint szt eddig itt olvastam.

(#91309) bl4ze válasza -FreaK- (#91308) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon nagy mázlid van, mert ez nem így szokott lenni. DHL nem "kajálja" be az USD 25 értékeket, főleg nem egy USD 400+ csomagnál.
Baromi nagy mázlid van.

.:. bl4ze .:.

(#91310) -FreaK- válasza bl4ze (#91309) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, úgy tudtam én is. Úgy látszik, van kivétel :)
Azt mondta még hogy Lipcsében valami gyűjtő vám alá került és úgy ment át, ezt mondjuk nem értettem, de nem is akartam már firtarni.

(#91311) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali, ezt nem tudom értelmezni:

16 Júl 2019
17:10
Küldemény előkészítése szállításhoz HUNGARIAN POST
MALMO UTRIKES, TULL, Svédország

16 Júl 2019
10:05
Item departed from sorting hub
Malmö
16 Júl 2019
10:05

Kimenő küldemény beérkezése a kicserélőbe HUNGARIAN POST
11 Júl 2019
14:36

Item departed on flight from origin
China
09 Júl 2019
16:55

Item received for processing
Dongguan Pt
09 Júl 2019
11:55

Item pre-advice received

Most akkor hol van ez a csomag, Svédországban, úton idefelé?

[ Szerkesztve ]

(#91312) wintikek válasza Fitzgerald (#91311) üzenetére


wintikek
tag

Pontosan. :DD

(#91313) agroman


agroman
senior tag

Kézbesítés helyett lenyúlta a csomagokat egy vecsési futár

vecsesi futar mean DHL...csak gondolom a dhl fizetett a 24hunak, hogy ne azt irjak :DDD

------

(#91314) bl4ze válasza agroman (#91313) üzenetére


bl4ze
veterán

UPS is lehet, nekik is Vecsés a HUB, illetve akár FedEx....

.:. bl4ze .:.

(#91315) pulutodurumo válasza agroman (#91313) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A UPS is Vecsésen van, meg kb. minden nagy futárcég, mivel közel a reptér.
Miért fizettek volna? :U

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91316) BabMester válasza agroman (#91313) üzenetére


BabMester
senior tag

Nagyon megharagudtam a DHL-re, 2 csomagomat vártam hiába múlthéten, ránézek a trackingre es irja, hogy sorry megsérült a csomag, megy vissza a feladónak..

(#91317) agroman válasza bl4ze (#91314) üzenetére


agroman
senior tag

ups, fedex draga..megfizetik a dolgozoikat..

------

(#91318) Mr.Pentele


Mr.Pentele
tag

Sziasztok!

Valóban ennyire lassú lenne a posta? Az alábbi két csomagot várom, eltérő napon érkeztek be a kicserélőbe.

Szerintetek mi a fene tarthat ennyi ideig? Elsősorban a 17-ire gondolok. Mindkettő idejét felülmúlva beért napok alatt Ferihegyre, itt pedig csak a parkoltatás, szöszölés megy velük. :(((

(#91319) cof válasza Mr.Pentele (#91318) üzenetére


cof
veterán

Két napos... lol Futárral kell rendelni és elsőbbségivel ha nagyon sürgős. Nem csak a te csomagod van ott, aztán a nyári szabadságok, emberhiány... :O

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91320) Mr.Pentele válasza cof (#91319) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Az addig rendben is van, csak mikor az ügyfélszolgálatot megkérdeztem ők azt mondták nagyon sajnálják nem látják Magyarországon ezt a csomagot! Ezzel le is ráztak és letették a telefont. Pontosabban mindkét szóban forgó küldeményre.

(#91321) cof válasza Mr.Pentele (#91320) üzenetére


cof
veterán

Innen rászámolhatsz nagyon jó esetben még egy hetet, de inkább 2-3-t, ha vámolni is kell a csomagodat 40 USD feletti, akkor küldheted is az adatokat előre, ezzel is felgyorsítod a folyamatot.

Az, hogy a ÜSZ. nem akar ezzel foglalkozni és leráznak, az már egy másik dolog...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91322) Mr.Pentele válasza cof (#91321) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Ezek közelében sincsenek a vámnak. 5-6 dollár értékű rendelés mindkettő. Isten őrizz, hogy olyat vegyek amit vámolni kell!

Kíváncsi leszek, mert egy korábbi hozzászólásban valaki írta, hogy másnap már bontották is azt a bizonyos egységképzőt!

(#91323) Ance válasza Mr.Pentele (#91318) üzenetére


Ance
őstag

Nekem 13-ika óta van a kicserélőben egy csomag. Ami meg 17-én érkezett oda, a mai napon továbbjött. Szóval nem kell aggódni, majd jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#91324) Mr.Pentele válasza Ance (#91323) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Köszönöm szépen a válaszod! Normálisan látszanak a státuszok is?

Egységképző érkeztetése
Egységképző felbontása
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Bejövő küldemény belföldi továbbküldése

Ilyen sorrendben?

(#91325) cof válasza Mr.Pentele (#91324) üzenetére


cof
veterán

Jövő héten megkapod ha van már ez a sorod Bejövő küldemény belföldi továbbküldése a nyomkövetésbe.

Relax, :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91326) Mr.Pentele válasza cof (#91325) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Az még nincsen. Viszont már felbontás van az egyiknél!

(#91327) fjudors


fjudors
aktív tag

én nem tudom, mit csinálnak mostanában, de kezd vicces lenni..
most egy nap telt el a bontás és továbbítás között..persze, ez azt jelenti, hogy a csütörtökön hozzájuk érkezett csomag csak hétfőn lesz kiértesítve, amire ráírja, hogy aznap nem átvehető...emiatt, szerintük csak kedden kaphatom meg...
már arra se tudnak értelmes választ adni, hogyha eleve ki se hozza a kézbesítő, akkor aznap miért nem vehető át..mertugye, eleve a rendszer úgy működik, hogy délután, amikor elszámol a kézbesítő, akkor már ott a csomag..tehát,ha berögzül a rendszerbe, hogy sikertelen kézbesítés, postán átvehető, akkor már ott van a postán a csomag. De felénk akkor sem adják ki aznap a levélküldeményt, „mert még kézbesítőnél van".
de amikor ki se hozza? akkor se adják oda, mertcsak.mert ez a szokás..
A múltkor nyomkövetőből láttam pénteken a sikertelen kézbesítést.szombaton átvettem.hétfőn meg bedobták az értesítőt, pénteki dátummal..és kb 50 méterre vagyok a postától..évekig nem volt gond, aztán lelépett a postásunk..azóta, akik vannak, azok kritikán aluliak.A régi brigádnak is voltak furcsaságai, de akiket az utóbbi időbe alkalmaznak..központilag megtanítják, hogy bármit megtehetnek, és meg is teszik
ja, ez nem kínai,hanem európai küldemény..de már itt is csúsznak..nem elég, hogy a kicsi kínai átb..tt, egy hetemet elvesztegette, rendelhettem meg mástól, aki tényleg euból küldi, és fel is adja pár napon belül, még ez is..

[ Szerkesztve ]

(#91328) agroman válasza fjudors (#91327) üzenetére


agroman
senior tag

az a legrosszabb, hogy minden posta maskepp ertelmezi a sajat szabalyait, rendeleteit.
sot, attol fuggoen milyen labbal keltek fel meg ugyanaz a posta is egyik esetben igy maskor meg ugy csinalja.
kaptam en is sajtcetlit UK-bol erkezo kis,vekony levelre is postai atvetelre.
de az rendszeres, hogy amikor helyettesites van(marpedig rengetegszer hianyzik ember) akkor osszegyujtik ezeket es heti 1-2x dobaljak be ezeket az ertesitoket. multkor is 4 napos ertesitot dobtak be pentek delutan.

------

(#91329) fjudors válasza agroman (#91328) üzenetére


fjudors
aktív tag

általában együtt élek a hülyeségeikkel, de most azért zavar, mert direkt, gyorsan szeretem volna vásárolni..felárral európából rendeltem..A kicsi kínai adott egy követési számot, ami napokig nem mozdult..kérdésekre meg halandzsázott, szabadságról, meg türelemről..gatt nap volt, mire beismerte, hogy cakk kikérte a számot, de nemhogy nem adott fel semmit, de azt is kínából tervezi..
úgyhogy megrendelem máshonnan, ott fel is adták rendben, Lengyelországból..az első hét nem a posta sara, de összességében így is nyolc nap lessz ez a második kör, amiből a postánál öt napot tölt...vicc.
hogy minek ültek egy napot a kicserélőben a felbontás és a továbbítás között...

2019-07-19 22:38
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Forwarding to domestic delivery network
2019-07-18 21:29
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Receive item at office of exchange
2019-07-17 17:12
PL63410, Receive item from customer
2019-07-16 10:50
PLWAWA, Send item abroad
2019-07-16 07:55
International office of exchange, Consignment departure
2019-07-16 04:44
PLWAWA, Insert item into bag
2019-07-16 04:44
PLWAWA, Receive export item at office of exchange
Feladás - Nyomon követési lekérdezés ideje: 1588 ms
2019-07-18 21:29
BUDAPEST 1005, Accepted in the destination country
2019-07-17 18:00
Package in transportation
2019-07-17 17:12
UP Ostrów Wielkopolski 2, Posted
2019-07-16 04:44
WER Warszawa, Item arrived
2019-07-16 04:44
WER Warszawa, Sent from Poland

Szállítás

Kimenő küldemény beérkezése a kicserélőbe

2019.07.16. | 04:44

PLWAWA

Szállítás

Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra

2019.07.16. | 04:44

PLWAWA

Szállítás

Küldemény átadása nemzetközi szállításra

2019.07.16. | 07:55

Külföldi postai kicserélő üzem

Szállítás

Küldemény előkészítése szállításhoz

2019.07.16. | 10:50

PLWAWA

Felvétel

Felvétel a feladótól

2019.07.17. | 17:12

PL63410

Szállítás

Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben

2019.07.18. | 21:29

Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Szállítás

Bejövő küldemény belföldi továbbküldése

2019.07.19. | 22:38

Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

[ Szerkesztve ]

(#91330) Mr.Pentele válasza fjudors (#91327) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

Nálunk itt Egerben az 1-es postán úgy működik, hogy amit ki sem hoz a kézbesítő, arról már alapból olyan értesítőt hagy, amire rá van írva: tárgynapon átvehető. Ezekért akár már rögtön indulhatok, amint a kezemben van a cédula.

Azoknál, amiket viszont nem tud átadni (sikertelen kézbesítés), még szintén aznap délután, de inkább az esti órákban 18 körül megyek, minden további nélkül kiadja a hölgy a küldemény kiadó ablaknál. Persze lehet, hogy ez csak amolyan "helyi sajátosság", viszont eddig egyszer sem jöttem haza csomag nélkül, nem kezdtek előállni mondvacsinált indokkal.

Ettől függetlenül, az viszont valóban tény, hogy hivatalosan a sikertelen kézbesítést vagyis az értesítő keltét követő munkanaptól vehető át a küldemény. Valószínűleg vannak olyan helyek, ahol ehhez foggal-körömmel ragaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#91331) BaLee válasza Mr.Pentele (#91318) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ne parázz, nekem van csomagom ugyanezzel a státusszal 07.10-vel szóval ráérsz még aggódni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#91332) Mr.Pentele válasza BaLee (#91331) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Az egyiket még hétvégén továbbították, most jelzett az app, hogy kézbesítésre átadva.

A másik viszont még mindig érkeztetése állapotban van, valószínűleg hozzá sem nyúltak a zsákhoz.

Köszönöm szépen a válaszokat! :))

(#91333) bl4ze válasza Mr.Pentele (#91332) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez ilyen sport..... türelem

LXxxxxxxxxxxNL

Szállítás Egységképző érkeztetése
2019.07.19. | 13:25Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

Szállítás Egységképző felbontása
2019.07.20. | 10:33Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

Szállítás Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2019.07.20. | 10:35Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Szállítás Vámkezelés vége
2019.07.21. | 17:07Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Szállítás Bejövő küldemény belföldi továbbküldése
2019.07.21. | 17:07Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

...ha szerencsém van holnap megkapom. (Budapest)

.:. bl4ze .:.

(#91334) nyisziati válasza bl4ze (#91333) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem onnan két nap szokott lenni (szintén Bp).
Szerintem a szerda valószínűbb. Majd írd meg, mi lett a vége.

(#91335) Ance válasza Mr.Pentele (#91332) üzenetére


Ance
őstag

Biztos hozzányúltak. Valószínű a vámra került, akik most nagyon lassúak.

Nekem végül a 13-án beérkezett csomagomra 20-án küldték az sms-t, hogy vámolják. 40,3 $ úgyhogy hehehe, de belassította rendesen. A 17-én odaérkezettet ma kézbesítették Pécsen.

(#91336) Watcher45


Watcher45
tag

Kollégák! A Magyar Posta milyen e-mail felhasználásával küldi a VÁM elé állításról az adatbekérőt. Múltkoriban a szemétgyűjtő e-mail címemre (az Alis rendelések is ehhez vannak sajnos társítva) jött egy nem éppen irodalmi magyarsággal megfogalmazott üzenet az MP fejlécével. A tárgyban is fel volt tüntetve valami gyanút keltő összeg és a feladó e-mail címe sem tűnt eredetinek, így töröltem anélkül, hogy a csatolmányokat megnyitottam volna. Azóta egy pár dolcsis tárcának kezd letelni a 60 napja az eladó éppen most terjesztette ki a védelmet. Azon agyalok, hogy talán ehhez akartak bekérni adatot a postások, SMS, vagy postai küldemény azonban azóta sem jött ebben a tárgyban.

(#91337) bl4ze válasza nyisziati (#91334) üzenetére


bl4ze
veterán

Az lett a vége, hogy tracking frissülés nélkül a postás a kezembe nyomta ma délelőtt :)

Majd rá fél óra múlva jött értesítés is :)

22.07.2019 11:30
PostNL
Item delivered.
Hungary (HU15xx)
HUNGARY

.:. bl4ze .:.

(#91338) pulutodurumo válasza Watcher45 (#91336) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az adatbekérőt ajánlott levélben küldik, és ha van tel.szám a csomagon, akkor kaphatsz SMS-t is. Nem tudok róla, hogy emailben kérnének bármit, hiszen honnan tudnák a mailcímedet?

Bár logikus lenne, főleg ha van ügyfélkapuja az embernek, akár azon keresztül is lehetne intézni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91339) Mr.Pentele válasza Ance (#91335) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Ma bontották fel azt a bizonyos egységképzőt 18-a óta. Várom majd a fejleményeket, pontosabban a továbbítást.

(#91340) Watcher45 válasza pulutodurumo (#91338) üzenetére


Watcher45
tag

Köszi! Eddig elkerült az adatbekérő. Szinte minden nap van legalább egy adathalász levél a freemail címen a sajátosságai miatt ez is annak tűnt ezért is töröltem. Komolyabb web helyek regisztrációját más e-mail címre vezetem, de a kínai webshopok itt tanyáznak. Akkor megnyugodtam ha akarnak valamit majd elérnek SMS-ben vagy levélben.

(#91341) nyisziati válasza bl4ze (#91337) üzenetére


nyisziati
veterán

A mázlista... :DDD

(#91342) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Csak egy kis dünnyögés:
Tegnap reggel csenget a postás, hozott egy ajánlott küldeményt (kis doboz). Dél tájban a "rendes" leveles postás hagyott egy értesítőt, majd délután egy harmadik hozott még egy aláíróst (nagy nylonban).

Nem csodálom b+ hogy nem bírják a munkát, ha egy nap, egy címre három embert küldenek... :O :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91343) Txmxs


Txmxs
újonc

Sziasztok!

Egy olyanban érdekelne a véleményetek, hogy kaptam egy értesítést egy csomagról, amit mint kiderült egy külföldi barátom intézett, ő küldte nekem. Ebben megrendelt a számomra egy grado fejhallgatót 150 dollárért, az USA-ból. Az egészet ő intézte Csehországból, én csak a címzett vagyok, nem régen kaptam értesítést a vámeljárásról, az egyetlen amit be tudok mutatni az egy e-mail értesítés a küldeményről amit a Gradotól kaptam (ebben szerepel a 150 dolláros ár és a 24 dolláros szállítási díj), illetve egy e-mail váltás szerint arról tájékoztattak, hogy a csomagra egyébként 50 dollárt írtak, mint a csomag értéke. A kérdésem, ilyen esetben, ha én a vámkezelési megbízáson az 50 dollárt jelölöm meg ami a dobozon is szerepel és a 24 dolláros szállítási díjat, akkor mire számíthatok? Nem tudok nekik sem átutalási megbízást, sem paypall igazolást mutatni, hiszen nem én rendeltem a csomagot. Illetve az által, hogy egyébként ez egy külföldi barátom ajándéka (bár nem a szó szoros értelmében, hiszen nem tőle jött ide, hanem a gyártótól általa), ez milyen hatással van tulajdonképpen a vámeljárásra? Elfogadják szerintetek ezt így?

[ Szerkesztve ]

(#91344) pulutodurumo válasza Txmxs (#91343) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Magánszemélytől kapott ajándék (még ha le is van papírozva) csak 45€-ig mentesül. Szóval el kell kérni tőle a fizetési igazolást, majd befizetni utána a terheket (ÁFA + 3500 a postának).

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91345) Txmxs válasza pulutodurumo (#91344) üzenetére


Txmxs
újonc

Az ok, nem is a mentesülés miatt kérdem, hanem hogy ha a csomagra ennyit írtak, akkor inkább fizetnék áfát annyi után ami rajta szerepel 50+24 dollár, mint annyi után amennyiért ő amúgy ezt vette. Ráadásul nem tudom mit szólnak ahhoz ha egy ilyen vámáru nyilatkozathoz egy külföldi befizetési igazolást csatolok (bár szerinte erre semmi szükség, és elégnek kell lenni az e-mailnek is, legalábbis amikor magának rendelt hasonlót, akkor nála elfogadták a visszaigazolást, igaz más ország, más szabályok, mégha elvileg az eu-s vámszabályok közösek....). Meg nekem következetesebbnek is tűnik, hogy ha a csomagon 50 dollár van, és 24 dolláros szállítási díj, én ugyanezt nyilatkozom csatolva az e-mailt, mint az hogy nyilatkozom hogy ugyan 50 dolláár szerepel a csomagon, de az valójában 150, és xy ekkor és ekkor utalt amúgy ennek a cégnek ennyi meg ennyi dollárt, ami a bankszámláján ennyi meg ennyi korona minuszt jelentett, és a végén nem stimmel sem az összeg, sem a név, sem a pénznem semmi...

[ Szerkesztve ]

(#91346) davenport válasza pulutodurumo (#91342) üzenetére


davenport
aktív tag

Amazonos nyomkövetett cuccot a melóhelyre kértem, tegnap vártam, figyeltem, a portán is szóltam, hogy posta fogja hozni..Aztán otthon látom, hogy 16.41-re van egy sikertelen kézbesítés bejegyezve, és ügyféllel, azaz velem megbeszélve, hogy postán lerakható, értsd ezalatt a Verseny utca 3-at. Szintén itt dolgozó kollégának meg ott figyelt a tegnap érkezett szintén posta által hozott csomagja, amit délelőtt ki is hoztak neki. Azaz van egy csomagos, aki legalább a portáig elhozta a cuccost, és vanegy másik, aki kamu bejegyzéseket gyárt.

No money, no honey.

(#91347) pulutodurumo válasza Txmxs (#91345) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha az érdekelné őket, hogy mi van a csomagon, már vámolták volna az alapján. De legalább 6 éve (ekkor került fel a tájékoztató a NAV oldalára), igazolni kell, a termékért kifizetett összeget. Az igaz, hogy a feladó vámáru nyilatkozata (CN 2X címke a csomagon) is hiteles magánokirat, de mivel sok-sok éve minden külföldi csomag gift - 5$ ezért a vámosokat hidegen hagyja.

Szóval kell egy dokumentum, amin látszik hogy ezért a számú csomagért ki mennyit fizetett. E nélkül nem fogod megkapni.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91348) Watcher45 válasza pulutodurumo (#91347) üzenetére


Watcher45
tag

Vagy esetleg az is szóba jöhet, hogy a hiányos bevallás esetében a vámhatóság meghatározza a vámértéket [link]

(#91349) Ance válasza Txmxs (#91345) üzenetére


Ance
őstag

Idemásolom, hátha oldalt nem látod:

Vám- vagy adócsalással kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a topicban (és a fórum egész területén)!

És mielőtt visszakérdezel, igen, ez az.

(#91350) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!

Észt postával (EE) valakinek van esetleg mostanában tapasztalata? egy csomagom ezzel érkezne, 11-én elvileg feladták, de nincs semmilyen infó róla...ennyi idő alatt azért szokott mozogni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.