Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92101) Silent77 válasza szimla65 (#92097) üzenetére


Silent77
veterán

Megérkezett az országba, nézd meg a magyar posta követőjén.
[link]

Litta08: Ne aggódj még, az enyém szeptember 8 óta nem változik.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92102) Pocak89 válasza bl4ze (#92100) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nagyon jó... :( Az a súly még stimmelhet is. Nézem közben azt a dokumentumot amit ki kell tölteni. Fogalmam sincs mit kéne jelölni. Rendelt termék vagy ajándék. Kínából eddigi cuccaimon mindig az ajándék volt feltüntetve. Ezt az LX-es számot sms-ben írták.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#92103) Silent77 válasza Pocak89 (#92102) üzenetére


Silent77
veterán

Rendelt termék. Mindegy mit írnak a borítékra, fizettél érte, tehát rendelted.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92104) szimla65 válasza Silent77 (#92101) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a választ.Nem talál semmit.
LX753729634NL A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot.

(#92105) Silent77 válasza szimla65 (#92104) üzenetére


Silent77
veterán

Igaz, nem figyeltem milyen bejegyzés.
Majd akkor fog változni ha Hollandiába ért. Ez még 2-4 hét is lehet mire megkapod.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92106) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Anyomkövetés szerint a csomag már belföldön van, Vecsésen.
Jelenleg ezt írja ki:

Szerintetek mekkora az esélye annak, hogy a héten megkapom?

(#92107) Silent77 válasza SI-ZO (#92106) üzenetére


Silent77
veterán

Elég nagy. Nekem 90%-ban másnap.
Nem látszik az időpont, de ha 22 óra előtti, akkor már lehet holnap.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92108) parkr válasza SI-ZO (#92106) üzenetére


parkr
őstag

utána az következik hogy "Feldolgozás/szállítás alatt"
ha az is látszik, onnantól szerintem max 24 óra.

(#92109) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Elméleti kérdés szintjén: mi van akkor, ha rendelek valamit, kifizetem, majd ugyanattól az eladótól rendelek még egyszer ugyanazt, ugyanannyiért pár nappal később? A két vásárlás között nem adta fel az első terméket, majd úgy dönt, hogy egyszerre adja fel a kettőt egyszerre. A kettő együttes értéke már túl van az ÁFAmentesség határán és tegyük fel, hogy meg is találják a csomagot, tehát bekérik a papírokat. Mit kell akkor beküldeni? az egyik rendelés papírját elég, vagy mindkettőt kell?

A kérdés azért született, mert szeretnék 3 dolgot rendelni, darabja ÁFA határ alatt van, de a 2 már túllépi. Sajnos az első feladást elhúzta 14 napig, ha a másodiknál is eljátssza, akkor a harmadikat mire megrendelném, addigra már a karácsony előtti érkezés sem biztos.

(#92110) ANOka válasza -ZeeZee- (#92109) üzenetére


ANOka
őstag

Ha külön küldeményként teszi, akkor nincs baj.
Ha egybecsomagolja, akkor van!

(#92111) -ZeeZee- válasza ANOka (#92110) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

De miért az én "hibám" ha egybe küldi? Én külön rendeltem, akár pár nap különbséggel. Ilyenkor nem elég, hogy az egyik fizetési bizonylatot küldöm be?

(#92112) ANOka válasza -ZeeZee- (#92111) üzenetére


ANOka
őstag

Nem mondtam, hogy a te hibád, csak azt, hogy te szívod meg!
Nem elég, mert az adócsalásnak minősül.

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval és írd meg neki, hogy "véletlenül" se küldje egyben a külön leadott megrendeléseket!

(#92113) -ZeeZee- válasza ANOka (#92112) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, jelenleg mint említettem elméleti síkon van a kérdés, mert várok, hátha a másodikat hamarabb adja fel. Ha nem, akkor januárban is lesz mivel szórakoznom... :R

(#92114) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy Gearbest-ről rendelt termék esetén, ha a Priority Line szállítást választom, akkor az regisztrált, nyomkövetéssel ellátott csomag lesz? Az értéke - kb. 25 USD - kicsivel meghaladja a vámmentes határt. Gondolom így vámot sem kell rá fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#92115) SI-ZO válasza parkr (#92108) üzenetére


SI-ZO
csendes tag

Nem lenne rossz ha megkapnám a héten. Előző hét szerdán adták fel Volgográdban, ha ideért a héten, akkor a posta eléggé gyorsan dolgozik :)

(#92116) cof válasza -ZeeZee- (#92113) üzenetére


cof
veterán

Ilyenkor jó ha nem egyedül laksz, és tudod más névre rendelni. Akkor már nem adhassa fel egybe a rendeléseket.

A vámolás nem rendelésre, hanem küldeményekre szól. Ha egybe fizetünk több tételt vásárláskor, akkor sem az összevont fizetési adatokat küldjük be.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92117) -ZeeZee- válasza cof (#92116) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ha egybe fizetünk több tételt vásárláskor, akkor sem az összevont fizetési adatokat küldjük be.

Hanem mit?

(#92118) cof válasza -ZeeZee- (#92117) üzenetére


cof
veterán

Úgy értem, ha több terméket is beteszek a kosárba, de különböző eladóktól, egy csomagba nyilván nem jöhet.

Ha meg ilyen van mint nálad, hogy kettő csomag már vám-os, akkor mindenképpen meg kell várni amíg az elsőt feladja, és csak utána rendelni a másikat, ha nem tudod megoldani a postáztatást más névre/címre.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92119) -ZeeZee- válasza cof (#92118) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Értem. Várni fogok, bár ha a feladásra ennyit kell várni, akkor megőszülök, mire ideér...

(#92120) ecaddsell válasza -ZeeZee- (#92113) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nem tudod mástól megvenni?

Nálam azt megjátszotta az (e)gyik eladó, hogy aug. 27.-én rendeltem és szept. 20.-án adta fel. Mindezt úgy, hogy a leírásban 2 munkanap a fizetés után szerepelt. A mostani postai időkkel még az se biztos, hogy felbontják a konténert mire lejár az ebay-en a 2 hónap. Erre tuti dispute-ot fogok indítani. Legalább szólt volna, hogy késve tudja küldeni, kérem-e még vagy valami.

(#92121) Corleone33


Corleone33
aktív tag

jól sejtem hogy jelenlegi körülmények között Hong Kong-ból csomagot megkapni kb a lehetetlenséggel egyenlő?

mert csomagom szeptember 3 óta vmilyen postNL warehouse-ben csücsül és azóta semmi hír

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#92122) vasi89


vasi89
addikt

Van egy csomagom, az világos, hogy még Kínában rostokol de semmi egyéb bejegyzés nincs 3 hete csak az hogy, "Handed over to airline". Ha bármi gond van azt is látnom kellene de ilyennel még nem találkoztam. Most ez is az a helyzet mint a magyarpostánál, hogy beragadt valamelyik doboz aljára?

(#92123) Litta08 válasza Silent77 (#92101) üzenetére


Litta08
csendes tag

Köszönöm, hát ez nem túl biztató :(
Egyébként ilyenkor mi történik? Valahol Kínában akadhatott még meg a csomag, vagy már itt van az országban, csak a kedves Magyar Posta b*szik foglalkozni vele? :(((

(#92124) azbest válasza vasi89 (#92122) üzenetére


azbest
félisten

valsz pesten még nem vették nyilvántartásba, hanem ott várja a sorsát a betonon a több ezer egyéb küldemény mellett.

Egyébként az a minden egyben kereső teljes zavar. Az egyik tűnik normálisabbnak, a fordítással fura kicsit a szöveg, de máshol rákeresve az utolsó bejegyzés az, hogy gépre tették. Ezért tippelek arra, hogy már a mi oldalunkon vár a senki földjén a feldolgozásra.

(#92125) vasi89 válasza azbest (#92124) üzenetére


vasi89
addikt

track17 szerint is repülőn van de az utóbbi időben ezt a parcellsappot ajánlották többen is itt a csoportban.

(#92126) -ZeeZee- válasza ecaddsell (#92120) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

"Kifutó" termékről van szó (S905X-es TV box), az igényeimnek elég, és viszonylag jó áron van. Lehet kapni máshol, de jóval drágábban.

(#92127) fairi válasza cof (#92118) üzenetére


fairi
addikt

Ám ha így csinálod akkor egy bankszámla kivonaton a rendelés ára lesz. Ám bajos lehet, mert hogyan magyarázod el bankszámla kivonaton más van mint a "számlán". kínaiak nem adnak hivatalosnak mondható számlát.
Csomagod 5 dolláros, de bankszámla kivonat mondjuk 43 dollár, ezt a különbséget hogy tárgyalod le a vámmal?

(#92128) cof válasza fairi (#92127) üzenetére


cof
veterán

Nálam a bank külön tételnek veszi mindig, SMS is külön jön, csak egyszerre fizetek. Számlakivonatot még nem küldtem be, csak a vásárlásról egy bizonylatot adott oldalról, ahol látszik a név/cím, érték, eddig elég volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92129) fairi válasza cof (#92128) üzenetére


fairi
addikt

Hogy veszi külön?
ha mind külön-külön rendeled akkor persze külön tétel lesz, de ha egy rendelés (az sok tételt tartalmaz), akkor kínai oldal egy összegben kéri a banktól a pénzt, főleg ha még couponokkal is játszol.
Persze gondolom bolt függő is , Aliexpress couponok esetén egy összegbe kéri a pénzt az tuti.

(#92130) cof válasza fairi (#92129) üzenetére


cof
veterán

Alin még nem vásároltam így csak ebayen, itt a paypal is már eleve külön veszi, és a netbankon számla történetnél is.

Mindegy, hogy használsz-e kupont, áfa megállapításnál az számít mennyit fizettél, a kuponnak is van nyoma alin details-financial résznél.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92131) fairi válasza cof (#92130) üzenetére


fairi
addikt

Ebay külön kéri a pénzt minden termék után egy rendelésen belül is. Ott nincs összevonás. Paypalnek sok köze nincs hozzá.
"kuponnak is van nyoma alin details-financial résznél"'
ez igaz, de nem hivatalos a számla. Vagyis kérhetik a bankszámla kivonatot. :((

[ Szerkesztve ]

(#92132) gulliver123


gulliver123
csendes tag

Sziasztok,

Berendeltem az "https://obd2-shop.eu/"-ról egy autó diagnosztika kábelt, rákérdeztem a németre, hogy van e készleten, mert utalom a pénzt. Megírta hogy van.

Elutaltuk most már két napja. Nem reagál semmit. Van valami amit tehetek?

Köszi az infót: Gulliver

" Never underestimate the power of stupid people in large groups." Mark Twain

(#92133) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Pár nappal ezelőtti erdeklodeemmel kapcsolatban újabb kérdés merült fel. Röviden, aug 31-en rendeltem egy egeret a Geekbuyingrol. Kaptam egy fake követési számot. Szeptember 30-an írtam nekik, illetve ticketet inditottam. Az ottani ünnepek után kaptam választ. Felveszik a kapcsolatot az eladóval és értesítenek. Legyek türelemmel hátha megjön. Kérjek a postatol igazolást, hogy nem jött meg, küldjem el nekik. Ez a 3 variáció... Azóta sem történt semmi. Akkor válaszolta itt valaki, hogy ez hülyeség és csak hülyére vesznek! Indithatom a paypalnel a visszatérítést? Kell valamit a nyitott tickettel csinálni? Első (és úgy néz ki utolsó rendelesem innen), nem tudom mi a helyes eljárás? Köszönöm a segítséget!

(#92134) kcsa válasza gulliver123 (#92132) üzenetére


kcsa
veterán

Várni, írogatni. Csak utalásos webshop ezért kizárt nálam. Ráadásul elég gyanús is nekem...

[ Szerkesztve ]

(#92135) TBT válasza Silent77 (#92095) üzenetére


TBT
addikt

Wow...
Lehet, hogy ma már meg is érkezik?

Egész gyorsan tűnik ez így.
Kíváncsi vagyok mennyit kell fizetni, mert arról még nem jött értesítés...
150 USD-s csomag, remélem, hogy 30 000 Ft elegendő lesz.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#92136) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Tegnap rendeltem a Gearbest-ről egy terméket 7500 HUF értékben.Az igazsághoz hozzátartozik, hogy három alkalommal elrontottam valamit - szállítási mód stb. - így mindig visszaléptem megrendeléskor és kezdeményeztem egy újabb vásárlást. Így sikerült negyedszerre megrendelnem, akkor a fizetést is jóváhagytam, első három alkalommal természetesen nem. Kaptam visszaigazoló emailt, a paypal oldalán látszik a tranzakció -7500 HUF vásárlás, viszont a webkártyámról nem került levonásra az összeg. A vásárlásaimnál látszódik a három jóváhagyás nélküli megrendelés a gearbest oldalán, azokat még a vásárlás után töröltem. Azóta semmi értesítést nem kaptam. Szerintetek mi történhetett én rontottam el valamit?

(#92137) agroman válasza herrká (#92133) üzenetére


agroman
senior tag

oktober vegeig kar elinditani barmit is..mostanaban 1.5-2 honap amig megerkeznek a dolgok kinabol

------

(#92138) herrká válasza agroman (#92137) üzenetére


herrká
senior tag

Akkor várok még! Köszönöm szépen! A ticketet kell zárni vagy valami, ha addig sem jön meg, vagy csak inditsam majd a paypalnel a pénz visszafizetést?

(#92139) TBT válasza TBT (#92135) üzenetére


TBT
addikt

Megérkezett. 16200 Ft volt az áfa + vámkezelési díj. Rosszabbra számítottam, egész gyorsan lezavarta a Posta.

Hálásan köszönöm a segítségeket és tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#92140) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Érdeklődni szeretnék laikusként, hogy mit jelent ez, az általam rendelt termék mellett a szállításnál: Shipping:FREE SHIPPING to Hungary Via Unregistered Air Mail
Ship between: Nov 06 - Nov 08, Estimated Shipping Time: 15-28 business days

Köszönöm előre is a segítséget.

(#92141) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
aliexpresszen rendelt spanyol warehausbol érkezett okosórát visszaküldtem.
eladó mélyen hallgat postaköltség megtérítéséről.
ilyenkor az oldal visszautalja azt is?
köszi

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#92142) pot63


pot63
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót és viszonylag sok kommentet erről, és érteni vélem a helyzetet, de azért a biztonság kedvéért megkérdezem. (EU-n kívüli rendelésekről lesz szó, az összegben az esetleges szállítási és biztosítási díjak is benne vannak.)

0-22 euró: nincs áfa, de bekérhetik a rendelést és fizetést igazoló dokumentumokat.

22-37 euró: elvileg szintén nincs áfa, de itt esetleg udvariasan elő kell húzni a kalapból a 10 eurós jogszabályi hivatkozást is. Ugyanakkor nem a hatóság jóindulatán múlik, hogy elengedik-e az áfát ilyen esetekben, hanem mindenképpen el kell engedniük. És ha elengedik, márpedig kénytelenek, egyéb költséget sem számolhatnak fel.

Tehát 37 euró alatt ugyanolyan "biztonságos" a rendelés , mint 22 euró alatt, csak esetleg futni kell plusz egy bürokratikus kört – de az időveszteségen kívül nincs egyéb kockázat. Jól értem?

Köszi előre is!

(#92143) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Az még belefér, hogy egy PostNL által szállított csomagot, ami elvileg már szeptember 28-án az országba érkezett, még nem szállítottak ki?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#92144) fairi válasza WayneGace (#92143) üzenetére


fairi
addikt

Két opció van: annyit írnak, hogy az egységképző megérkezett. ilyenkor semmit nem tudsz tenni, mert hivatalosan nem fogják elismerni hogy megérkezett a csomag. Másik hogy már átvették. Ekkor felhívhatod őket hogy mi a fene van vagy írhatsz e-mailt és kérhetsz nyomozást vagy legalábbis reagálásra késztetheted őket. postNl csomagok kb 3-4 napot szoktak bent lenni, persze szélsőséges esetben többet is.

(#92145) bombibmw válasza WayneGace (#92143) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Nálam ugyanez van, szintén 28-ai beérkezés.
Mostanában késések vannak a PostNL-nél sajnos.
Én is rákérdezek, hogy mi van már.

(#92146) Occon adom válasza bombibmw (#92145) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Eddig 5-7 nap alatt a Hollandiába érkezett cuccot megkaptam, nem tudom mi a fenét csinál a posta itthon.

(#92147) Occon adom válasza fairi (#92144) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Bocs, de a Kínai- ISZTAMBULI- Magyar járat meddig szokott bent lenni?
UH674624530TR
2019-09-22 09:10
Célország, elem érkezett a célországba.
2019-09-22 00:05
Törökország, Isztambul, pont volt felemelt a repülés a rendeltetési országba.
2019-09-21 12:32
Isztambul (AVR), BAŞAKŞEHIR, a cikk továbbítása a rendeltetési országba

[ Szerkesztve ]

(#92148) cof válasza Occon adom (#92147) üzenetére


cof
veterán

UH......TR

Nem lesz több bejegyzés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92149) skyrush7 válasza pulutodurumo (#92032) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Lehet, de jogilag én úgy tudom addig az eladó tulajdonában van a csomag, amíg a vevő kézhez nem kapja.
Sajnos támadható, bár ez a mi (vevők) szempontunkból jó.
Szerk.: Később már láttam, hogy hivatkoztak erre, megint előbb írtam, minthogy továbbgörgettem volna. :DDD Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#92150) dchard


dchard
veterán

Pénteken délután kettőkor jött a frissítés, hogy "A NAV a beküldött vámáru nyilatkozatot elfogadta".

Vajon ilyenkor mennyi idő, mire kihozzák? BP --> BP. Gondolom a hétfő az esélytelen.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.