Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Mostanában Földrajzilag EU, de unión kívüli vámkezeléses áruk mennyi idő alatt rágják át magukat a vámon? Tegnap beért az országba a csomag, ma kaptam sms-t, hogy küldjem el a szükséges dokumentumokat, ezt meg is tettem. Bizakodhatok abban, hogy pár nap alatt lezongorázható, vagy inkább hetekben számoljak? Lehet ezen valahogy "lökni" egyet?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#91252) Pcgamers


Pcgamers
tag

Sziasztok!
Valakinek mostanság jött csomagja belga LVS-ses csomagszámmal? Az utolsó felirat ami ilyenkor van (Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.) már 15 napja volt és azóta semmi hír róla. Szeretnék érdeklődni, hogy ha valakinek jött ilyen csomagja, mennyi nap volt mostanság az utolsó bejegyzéstől.
Segítségeteket előre is köszönöm

(#91253) Dealer95 válasza Mosqu!to (#91251) üzenetére


Dealer95
őstag

Szerintem olyan átlag ~4 munkanap, amíg kiviszik a papírok elküldése után.

(#91254) Lackooo84 válasza Pcgamers (#91252) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na nekem ezután a felirat után jött meg másfél hónappal a cucc, szóval nyugi... :DDD

The Truth is out there...

(#91255) fairi válasza Pcgamers (#91252) üzenetére


fairi
addikt

ezek az untracked csomagok ilyenek. írnak valamit hogy megjött, de hetek valójában míg kézhez kapod. könnyen lehet még mindig a belga reptér raktárába van és várja hogy feltegyék, de a megjegyzést már megelőlegezték a csomagnak.

(#91256) 0xmilan


0xmilan
addikt

banggood-os kupont hol kellene megadni?
- sztorno, megvan. A "buy now" ugy latszik atugorja ezt a reszt az "add to cart"-tal ellentetben.

[ Szerkesztve ]

(#91257) Silent77 válasza 0xmilan (#91256) üzenetére


Silent77
veterán

Kosárba legalul, mielőtt még átmész a postázási oldalra.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#91258) skyrush7 válasza Mr.Pentele (#91243) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem van hogy meg sem jelenik, de az esetek 90%-ában a belföldi továbbküldés esemény után már aznap, vagy másnap ki is hozzák (vidék, nagyon kis település).
Mondjuk most van 2 csomagom, ami külön eladótól jött, de gondolom ugyanoda futott be, mert egyszerre frissülnek ugyanazzal az eseménnyel. :D
Már 12 napja elhagyta Kínát, hihetetlen mennyit tudnak szórakozni vele itthon.

(#91259) Mr.Pentele válasza skyrush7 (#91258) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Én most két csomagot várok registered-el. Állítólag hétvégén frissül majd a posta.hu-n lévő oldal, ma mondta a telefonos ügyintező! Nem lehet 100%-ig bízni már a nyomkövetésben sem. De legalább ezek nem tűnnek el az untracked társaikkal ellentétben.

(#91260) skyrush7 válasza Mr.Pentele (#91259) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Meglepő, hogy egy ügyintézőtől meg lehet tudni, mikor frissül a rendszer. Eddig úgy képzeltem el, hogy a feldolgozással egyidőben kerül be a rendszerbe az újabb információ.
Ezek után legalább már nem lepődök meg semmin. :R

(#91261) Mr.Pentele válasza skyrush7 (#91260) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Teljesen igazad van. Mindenki így gondolja, hiszen az lenne a normális. Egyébként ha minden rendben menne a nyomkövetéssel, akkor sem jelenne meg csak 1-2 óra elteltével számítva az adott esemény valós idejéhez képest. Ezt a normál időszakokból szűrtem le, saját tapasztalat.
Magát a vonalkódot az ajánlott küldeményeknél leolvassák a kicserélőben, hiszen a belső rendszerükbe is csak azáltal tud frissülni az infó. A probléma onnan indul, hogy nem szinkronizálnak a posta.hu-val, illetve az alkalmazással sem.

Jó éjszakát!

(#91262) llaszlo


llaszlo
veterán

Aliról jött egy sérült csomagom. Olyan, mintha megtaposták volna.
Az eladó kérte, hogy írjam össze a sérült alkatrészeket és elküldi. A shopban valóban árul ilyen alkatrészeket.
Hogyha nem jelölöm be az áru megérkezését, akkor az még 41 napig ketyeg? A trackingben nyilván látható. Ha az eladó valóban elküldi ezeket, akkor a 41 napba bele kellene férni. Utána még van 15 nap vitát indítani?
Tehát pl, hogyha számol vissza, akkor teszem azt a 40. napon bejelölöm, hogy megkaptam és utána még 15 nap, hogy vitát nyissak?
Persze, hogyha megérkeznek az alkatrészek 40 napon belül, akkor leokézom, hogy megjött és kész.

(#91263) skyrush7 válasza llaszlo (#91262) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Az eladótól lehet kérvényezni, hogy hosszabbítsa meg a Buyer Protection-t. Semmiképpen ne jelöld be, hogy megkaptad, mert a 15 nap után valóban nem fogsz tudni Dispute-ot nyitni és az eladó jóindulatán fog múlni az egész.

(#91264) sgabor


sgabor
csendes tag

Mivel a többség nagyon helyesen a paypal védettségében vásárol, megosztom, hogy ismét (illetve hát folyamatosan) vannak próbálkozók, akik adathalász levéllel megpróbálják kicsikarni az óvatlan felhasználóktól a paypal felhasználónevüket, jelszavukat, hogy azzal utána visszaéljenek. Ma is kaptam egy ilyet. Jóindulatú figyelmeztetésként paypal logoval ellátott emailben arról értesít, hogy volt egy gyanús paypal tranzakcióm 2 nappal ezelőtt, és hogy a megadott linken jelezzem, hogy ha ezt a 35 $-os tranzakciómat nem engedélyezem, és adjam meg a szükséges adatokat. Még meg is fenyegetnek, hogy különben nem fizetik vissza a pénzem, és a fiókomat is zárolják. A kék link egyébként egy orosz oldalra mutat, ott próbálják paypal logos oldalon kicsikarni a belépési adatokat Mondjuk a Paypalra beállított 2 lépcsős (jelszó+ SMS egyszeri kód) belépés védelmet nyújt, és gondolom e fórum tagjai nem dőlnek be egy ilyen adathalász email próbálkozásnak, de esetleg érdemes figyelmeztetni erre a veszélyre az óvatlanabb ismerősöket!

(#91265) duckymusic04


duckymusic04
csendes tag

Sziasztok!

Van egy par dollaros, csomagom, szerintetek mi lehet vele? Amiket kesobb rendeltem, regisztralt postaval, mar uton vannak ide, de ez 10 napja all, a tracking szerint. a posta is csak annyit lat, hogy felveve.
RV104834524CN

(#91266) arfer válasza sgabor (#91264) üzenetére


arfer
aktív tag

Ezt én is megkaptam, és azon csodálkoztam, hogy a gmail spam szűrőjén hogy jutott át, amikor a feladóból látszik, hogy paypal nevében valaki más írkál. Ezt azért észrevehetné a gugli :( ...

(#91267) skyrush7 válasza duckymusic04 (#91265) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Tracking-ben nem lehet bízni.
Elvileg úton van, egyelőre nem kell aggódni.
Nekem van egy rendelésem jún. 27-ről, arra 4-én jelzett, hogy elhagyta Kínát. Tegnap (07.13.) jelzett, hogy megérkezett Mo.-ra (bár a posta rendszerében még nincs bent).
Szerk.: a posta rendszerében csak a felvétel van, de a China Post oldaláról más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#91268) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

E-bay-ről vásároltam és a rendelés összesítőben ezt a szöveget írja a vásárolt termékre:

Estimated delivery Jul 31, 2019 - Sep 11, 2019

Tracking number LL476001139CN

We removed this listing from the site. For more information and next steps go to Messages. For information about delivery, view your order details.

This user is no longer registered on eBay.

This item has been shipped.

Valamint ezt az üzenetet kaptam:

We're writing to let you know that we've removed an item you recently won: ........

Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html

If you're unable to open a case on eBay, contact your payment service provider to verify the status of the payment and to request a refund or cancellation if needed.

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Help & Contact" at the top of most eBay pages.

If you have already filed an eBay Money Back Guarantee case for this item, the case has been decided in your favor and your payment has been refunded.

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.com to shop. We hope to see you soon.

Thanks,
eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.

Reménykedjek és várjak, hogy megjön vagy indítsak refundot? A vásárlást követő napon jöttek ezek az üzenetek.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#91269) eron009


eron009
tag

Sziasztok

Aliról rendeltem egy analóg kilóméterórát, szerintetek van rá esély, hogy megkapom még?

2019-07-15 10:19, Yiwu International mail vissza, Megjegyzés: a biztonsági visszatérés
2019-07-14 06:35, Érkezés a Hangzhou International mail (Via transzfer)
2019-07-13 12:48, Hagyjuk a nemzetközi mail Processing Center, a következő megálló, Hangzhou International mail (Via át)
2019-07-13 02:13, Megérkezik a nemzetközi felad feldolgozás központ (keresztül átvitel)
2019-07-12 21:15, Szabadság Yiwu International mail, következő megálló, International mail Processing Center
2019-07-11 18:25, Megérkezett a Yiwu International mail
2019-07-11 14:11, Yiwu International mail vissza, Megjegyzés: a biztonsági visszatérés
2019-07-09 09:46, Érkezés a Hangzhou International mail (Via transzfer)
2019-07-09 04:40, Hagyjuk a nemzetközi mail Processing Center, a következő megálló, Hangzhou International mail (Via át)
2019-07-09 02:06, Megérkezik a nemzetközi felad feldolgozás központ (keresztül átvitel)
2019-07-08 21:17, Szabadság Yiwu International mail, következő megálló, International mail Processing Center
2019-07-05 13:13, Yiwu International mail vissza, Megjegyzés: a biztonsági visszatérés
2019-07-03 08:37, Megérkezett a Yiwu International mail
2019-07-03 01:19, Leave Hangzhou International mail, következő megálló, Yiwu International mail (Via Transfer)
2019-07-02 07:16, Érkezés a Hangzhou International mail (Via transzfer)
2019-07-01 19:26, Hagyjuk a nemzetközi mail Processing Center, a következő megálló, Hangzhou International mail (Via át)
2019-06-30 02:44, Megérkezik a nemzetközi felad feldolgozás központ (keresztül átvitel)
2019-06-29 21:26, Szabadság Yiwu International mail, következő megálló, International mail Processing Center
2019-06-28 08:11, Megérkezett Jinhua gazdasági transzfer irodájához
2019-06-27 18:21, Leave Jinhua nemzetközi kis csomag gyűjtemény Center, következő megálló, Yiwu nemzetközi
2019-06-27 14:35, Jinhua nemzetközi kis csomag gyűjtemény Center kapott, Agent: Chen Xuzhong

(#91270) csakzolcs


csakzolcs
tag

Nálam is beragadt 5napja egy holland postával érkező cucc :U :(((

(#91271) -FreaK- válasza Lackooo84 (#91240) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ma reggel írt az eladó, ezt a választ kaptam:
"A happy day, I am very sorry because some of the previous operations have caused some changes in your logistics update. Now update the new logistics tracking number: LP..."

Szóval új tracking számot kapott a csomagom, ami még csak annyit mutat a parcelsapp.com-on, hogy Shipment information received.

Kérdeztem tőle, hogy azért úton van a csomagom? Erre ezt írta:
Of course it will be effective to use the courier to occur for 10-15 days.

Az angolja borzalmas, alig lehet vele kommunikálni. Ebből azt hámoztam ki hogy az új tracking szám majd 10-15 nap múlva lesz használható, de ez csak tipp. Viszont akkora már rég ide kellett volna érjen az egész így másfél hónap után. Aztán mire átjut a vámon és a Magyar Postán..

Szerintem simán csak kamuzott és nem küldte el a cuccot, csak megrendelte a szállítást. Az meg egy idő után cancel lett, mert a szállító nem kapott csomagot. Így most rendelt egy újat..

[ Szerkesztve ]

(#91272) Mr.Pentele válasza csakzolcs (#91270) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

Sajnos a posta nyomkövetése nagyon rosszul frissül. Előfordulhat, hogy már réges régen új státuszt kapott, viszont az csak a belső rendszerben látszik. Amit mi használunk, abban nem szinkronizálják le az infókat. Ezért szerintem hívd az ügyfélszolgálatot 061-7678282, 3-as gombot nyomd majd meg. Nekem is ők mondtak meg olyan eseményeket, amiket én egyáltalán nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#91273) Xes válasza bluuzia (#91268) üzenetére


Xes
csendes tag

Nekem is volt sok hasonló, ebay levette mert vagy márkavédelem szólt nekik, vagy hamis volt szerintük bla bla.. ettől függetlenül nekem mindig megérkezett az összes amit ebay leszedett. Védelem ugyanúgy van ha paypal-al fizettél úgyhogy nyugodtan várhatsz.

(#91274) skyrush7 válasza Mr.Pentele (#91272) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Alátámasztom: a posta még mindig július 4-nél tart, akkor került repülőre. China Post szerint a csomagom pénteken Mo-ra érkezett. Ma reggel hozta a postás, a csomagkövetés azóta se frissült. (nemzetközi ajánlott) :W
Tanulság: ha a posta szerint fel se lett még adva, holnap reggel simán hozhatja attól még a postás. :K

[ Szerkesztve ]

(#91275) Xes válasza csakzolcs (#91270) üzenetére


Xes
csendes tag

5 nap? az még egész jó... :U

2019.07.06. | 09:08
Szállítás
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Azóta nincs frissítés.

De ez se rossz:

2019.07.10. | 11:16
Szállítás
Bejövő küldemény belföldi továbbküldése
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

[ Szerkesztve ]

(#91276) Pcm válasza skyrush7 (#91274) üzenetére


Pcm
tag

+1
Ez hihetetlen.
A halálra fejlesztett postai nyomkövetés szerint a küldemény 11-én megérkezett a kicserélőbe, azóta semmi.
Ehhez képest ma átvettem.
Kicsit még kellene fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#91277) nyisziati válasza Pcm (#91276) üzenetére


nyisziati
veterán

Biztos csak a kiherélőig fejlesztették, a helyi postán még tintaceruzát használnak... :DDD

(#91278) bluuzia válasza Xes (#91273) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Köszönöm szépen a választ. Akkor nyugodtan várok, mivel csak pár napos a történet. :)

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#91279) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A posta nyomó követési oldala teljesen megbízhatatlan lett. Nemzetközi regisztrált csomagomra külföldi oldalon azt írja, hogy sent tó hungary, magyar posta oldala nem is ismeri a számot, közben tegnap megkaptam...

(#91280) kmarci25 válasza BaLee (#91279) üzenetére


kmarci25
veterán

Megkaptad, vagy alá kellett írnod a postán/postásnál? Mert ha nem kellett aláírnod, akkor nem volt regisztrált csomag.
Egyébként tényleg van valami, bár nekem csak pár napos késések vannak az eseményeknél.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#91281) gador válasza agroman (#91225) üzenetére


gador
csendes tag

Ez k.rva jó mert nekem is van egy ilyen ASxxxCN számú küldeményem de már ki vagyok akadva hogy 2 hete Taiyuan és Peking között megy csomag minden nap. Hiába irtam az Alin az eladóak hogy mi ez a baromság igy soha nem ér ide. Nem válaszol. Én nem szoktam sokat xarozni open dispute fake track number. Vissza lovét

Nem az a tapló aki utolsó pillanatban közli még sem kell, hanem aki még közölni sem képes! Ha megtisztellek egy levéllel illik válaszolni is.

(#91282) BaLee válasza kmarci25 (#91280) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Alá kellett írnom.

(#91283) kmarci25 válasza BaLee (#91282) üzenetére


kmarci25
veterán

És egyáltalán nem látni a potsa nyomkövető oldalán? Az nagyon fura, ilyennel még nem találkoztam... :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#91284) BaLee válasza kmarci25 (#91283) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Korábban én sem. Ez a tracking: RR886330414IL

Mellesleg 1 hete is kaptam úgy csomagot, hogy még 3 napra rá is azt írta, hogy utánküldve a címzettnek, miközben már megkaptam. Mondjuk ott nem tudom alá lett-e írva mert azt nem én vettem át. De mivel nemzetközi regisztrált küldemény volt az is így gondolom biztos.

(#91285) kmarci25 válasza BaLee (#91284) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, azt nem tudom, hogy tegnap mi volt, de ma megtalálható a posta nyomkövetési oldalán: RR886330414ILBezárás
KÜLDEMÉNYNAPLÓ
IdőpontokSzakaszokEseményekHelyszínek
SzállításBejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2019.07.13. | 11:32Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
SzállításBejövő küldemény belföldi továbbküldése
2019.07.13. | 18:36Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
FeldolgozásFeldolgozás/szállítás alatt
2019.07.15. | 01:39Veszprémi Logisztikai Üzem
FeldolgozásFeldolgozás/szállítás alatt
2019.07.15. | 03:10Veszprémi Logisztikai Üzem

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#91286) BaLee válasza kmarci25 (#91285) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

És tényleg! Tegnap még nem talált a számra semmit, ránéztem mielőtt beírtam ide.

De ma is volt egy érdekesség, egy másik csomagnál a posta.hu-n még olyan státusz van, hogy küldemény átadása nemzetközi szállításra, a 17track.net oldalon viszont az a státusz, hogy sikertelen kézbesítés.

Felhívom a postát, mondják, hogy ez postán átvehető, mert ez nagy alakú küldemény (!??? egy 20ml-es csavarrögzítő azaz max 3x6cm-es kis valami egy dobozban). Ergo ott is többet látnak mint mi a nyomon-követésen. Letettem a telefont, pár mp múlva visszahív, hogy nem ez a gond, hanem munkahelyi címre kértem a csomagot és nem tudtam átvenni. Mondom neki biztos nem, mert ugyanarra a címre kérek minden csomagot és mindig van otthon valaki. Adott egy számot, hogy érdeklődjek a helyi postán, ott kaptam egy másik számot ami vagy foglalt vagy nem veszik fel...

Komolyan mondom olyan problémák vannak most a postánál ami eddig soha nem volt jellemző.

(#91287) BaLee válasza BaLee (#91286) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Közben elértem a "valakit" a megadott számon aki mondta, hogy ez még nincs is náluk, be sem érkezett. Várjak pár napot jövő hétfőig meg kell, hogy érkezzen. Szóval teljes a káosz. :)

(#91288) kmarci25 válasza BaLee (#91287) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha android-os telefonod van, akkor telepítsd: TrackChecker
Fel tudod venni a nyomkövetési számokat, és több szállítót is be tudsz állítani, hogy ellenőrizze. Így több forrásból is megkapod az adatokat, nemcsak a Magyar Postától.
Egy csomagomnál pl. a posta oldalán:
KézbesítésKüldemény postán átvehető
2019.07.10. | 18:35Budapest - Pestszentimre 1 posta
KézbesítésKüldemény postán átvehető
2019.07.10. | 18:36Budapest - Pestszentimre 1 posta
KézbesítésKézbesítésre átadva
2019.07.11. | 06:50Budapest - Pestszentimre 1 posta
KézbesítésKézbesítés sikertelen, értesítő bedobva
2019.07.11. | 14:17Budapest - Pestszentimre 1 posta
KézbesítésAz értesítőn szereplő dátumtól a küldemény postán átvehető
2019.07.11. | 15:31Budapest - Pestszentimre 1 posta

:DDD Valami van... És a 11-ei bejegyzés csak ma jelent meg.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#91289) bl4ze


bl4ze
veterán

Meglátjuk most nyáron mennyire lassú a VÁM a reptéren :U

16.07.2019 18:41
China post Handed over to Airline/Transporter
Shanghai Pudong

2019.07.16. | 22:24Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.
Egységképző érkeztetése

Egységképző felbontása
2019.07.17. | 12:30Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

.:. bl4ze .:.

(#91290) nyisziati válasza bl4ze (#91289) üzenetére


nyisziati
veterán

Vámmal sose szokott gond lenni (nekem legalábbis nem), inkább az OLK-ban meg a helyi hivatalban "pihentetik" a csomagot, ha olyan a helyzet (1-2 hét is előfordult már). :Y

(#91291) csakzolcs válasza Mr.Pentele (#91272) üzenetére


csakzolcs
tag

Megérkezett már, viszont nagyon érdekes,hogy az MPL csomagkövetés ma küldte hogy kézbesítik, pedig már kézhezvétel után eltelt 3 nap :) Track17 sem írt semmit, pedig már a kezemben volt a csomag. Na mindegy, ez most így jött össze :)

(#91292) Mr.Pentele válasza bl4ze (#91289) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Mennyivel később jelent meg neked ez a státusz?

Nekem még csak az érkeztetése állapotban van.

(#91293) bl4ze válasza Mr.Pentele (#91292) üzenetére


bl4ze
veterán

Másnapra váltott a "bontott" státuszra...

.:. bl4ze .:.

(#91294) Mr.Pentele válasza bl4ze (#91293) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Köszi!

(#91295) ittakary


ittakary
nagyúr

jelenthetem hogy ellopták? szerintem ennek már rég itt kellene lennie :W most vettem észre hogy ehhez a rendeléshez kaptam rendes tracking számot

(#91296) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Sajnos vámolják a csomagom. A legutóbbinál több mint 3 hetet állt kishazánkban míg sikerült vámolni, kézbesíteni. A posta által küldött import vámkezelési megbízásnál valaki választotta a "B" lehetőséget, Címzett általi vámkezelést? Igy gyorsabb lenne szerintetek ha nem a posta vámkezeli?

Köszi.

Már a jövő sem a régi...

(#91297) Lackooo84 válasza ittakary (#91295) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ó az még nagyon friss nyugalom... :D

The Truth is out there...

(#91298) Mr.Pentele válasza ittakary (#91295) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Szia!

Az is megeshet, hogy már megérkezett a kicserélőbe, de mivel a nyomkövetés nem frissül ezért nem látod az újabb eseményeket. Nekem pontosan innen indult el egy csomagom július 8-án és tegnap délután jelezte a posta app, hogy Egységképző érkeztetése. 061-7678282 3-as gomb ügyfélszolgálatot hívnám a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#91299) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok!

Túl vagyok már nagyon sok külföldi rendelésen, eddig soha nem került szóba VÁM, ÁFA.

Most viszont kaptam egy ilyen e-mailt a DHL-től:

Tájékoztatjuk, hogy a DHL Express Magyarország Kft. forgalmában küldeménye érkezett, vagy érkezni fog, melyet vámkezelni kell. Mellékelten megküldjük a küldeményhez tartozó okmányok másolatait.

Tájékoztatjuk, hogy közteher kiszabás esetén a DHL vámjogi engedélyeinek felhasználásával a közteher megfizetése előtti árukiadásért a közteher 2,5%-a, de minimum 5.990,-Ft + ÁFA szolgáltatási díj kerül kiszámlázásra a NAV által kiszabott vám és/vagy ÁFA összegén felül!

Fehívjuk figyelmét, hogy a küldemény az érkezést követő 3. naptári naptól raktárdíj köteles. A raktárdíj összege 4.600,-Ft + 30,-Ft/naptári nap/kg + ÁFA. Válasz hiányában a küldemény a 14. nap után visszafordításra kerül!

A csomag közteher fizetés mellett vámkezelhető, melyet futárunknál készpénzben-, illetve bankkártyával rendezhet a kiszállításkor. Kérjük, hogy ezen a linken (kattintson rá) elérhető nyilatkozatot kitöltve, aláírva adja át a futárnak a küldemény átvételekor. Amennyiben nem a küldemény címzettje veszi át a csomagot, kérjük, hogy ezen a linken (kattintson rá) elérhető meghatalmazást kitöltve adják át a futárnak a csomag átvételekor.

Kérjük jelezze, amennyiben az árut kereskedelmi forgalomban cég részére, vagy egyéni vállalkozóként kívánja vámkezeltetni!

A küldemény mielőbbi kézbesítése érdekében kérjük, hogy az alábbi információkat és/vagy okmányokat küldje meg részünkre a vammagan@dhl.com e-mail címre

A kérdésem, hogy most mi a teendőm? Ilyen összegeket én nem szeretnék kifizetni egy 9500 Ft-os Mi Band 4-re. Olyat lehet, hogy visszaküldetem a DHL-lel, és az eladótól visszakérem a pénzt?

(#91300) Lackooo84 válasza Brandynew (#91299) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tisztelt DHL!

A …………………… azonosítószámú, …………….. névre szóló ………………… országból rendelt csomag értéke szállítási költséggel együtt ……………., mely összeget a csatoltan megküldött PayPal/ banki igazolással igazolok.

Ez az összeg alatta marad a 2017 évi CLII. törvény az uniós vámjog végrehajtásáról szóló törvény alapján számított vámteher mentességi határnak, mely 2019 júliusban jelenleg: 45,69 USD

A hivatkozott jogszabály 162.§. (5) bekezdése kimondja:

“(5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét – kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket – nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság.”

A fentiek alapján kérem, hogy a …………………… postai azonosítószámú csomag vámkezelését, vámteher felszámítását mellőzni szíveskedjenek.

Tisztelettel, dátum, aláírás

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.