Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92751) azbest válasza futizoli (#92750) üzenetére


azbest
félisten

Emlékeim szerint a saját szabályzatuk szerint is vagy nyilatkozat vagy tulajdon igazolás, nem mindkettő. Azért mondom, mert nekem is vesztett el a magyar posta küldeményt és intéztem már ilyet. Viszont a postai dolgozók egy része a saját szabályaikat sem ismeri, hanem szokásjog alapján mond vagy csinál valamit.

(#92752) kmarci25


kmarci25
veterán

Lehet, hogy ezt Hollandiából átvitték Angliába, és úgy hozzák ide? :Y

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92753) bl4ze válasza kmarci25 (#92752) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem átvitték, hanem oda érkezik.
Majd UK-ból megy NL és onnan HU. Ez az útvonal.
Gondolom EU Priority shipping.

.:. bl4ze .:.

(#92754) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Be tudnátok linkelni azt az oldalt, ahol ellenőrizni lehet a webes boltokat? :R :R

(#92755) kmarci25 válasza bl4ze (#92753) üzenetére


kmarci25
veterán

Sima priority air mail. Szóval a holland posta angliai kicserélőjéről/elosztójáról van szó?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92756) vasi89


vasi89
addikt

Tegnap jött egy ilyen nyomon követési szám. Lehetséges, hogy a Zavvi küld osztrák postával? :D mert az biztosh semmit nem rendeltem osztrákoktól, sem ebayről, illetve eu prioritys megrendelésem sincs. Aliról van elég sok függőben de gyanítom ők nem adják át az osztrákoknak. Viszont a zavvi meg nem angol postával küld?

(#92757) kmarci25 válasza vasi89 (#92756) üzenetére


kmarci25
veterán

Angliából jön ez, csak az osztrák postával.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92758) vasi89 válasza kmarci25 (#92757) üzenetére


vasi89
addikt

Jah valóban a trakpak oldalán ott is van h GB. Csak én vagyok vak. A parcelsappon azért nem néztem mert nálam az elég hektikusan működött, track 17 meg nem látja a felado országot. Köszi! Akkor ez a zavvis rendelés, nem valami kósza kokain vagy ilyesmi :DDD

(#92759) ogreee


ogreee
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék Kanadából rendelni.olyan kérdésem volna hogy ott is van valami maximális pénügyi határ, ami után Vámot ill. ÁFÁT kellene fizetnem?
Köszi a segítséget

(#92760) agroman válasza ogreee (#92759) üzenetére


agroman
senior tag

a vamot, afat a hazai torvenyek alapjan kell fizetned..akar Tuvalubol akar Kinabol rendelsz.

------

(#92761) parkr válasza ogreee (#92759) üzenetére


parkr
őstag

ott is van, de az téged akkor érint ha kanadai címre rendelsz külföldről :D

[ Szerkesztve ]

(#92762) C. s. válasza Lackooo84 (#92749) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
És azt megrendelés előtt honnan tudhatom, hogy melyik cég végzi majd? A posta kb. a felét kéri érte. Milyenek? Kerüljem el nagy ívben őket? Megéri a dupla költség egy futárcégnél?

[ Szerkesztve ]

(#92763) Lackooo84 válasza C. s. (#92762) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ha kifejezetten DHL expressel kéred, akkor ők, egy esetekben a posta fogja vámolni. Hát ha nagyon gyorsan kell valami akkor megéri, egyéb esetekben nem hiszem.

The Truth is out there...

(#92764) C. s. válasza Lackooo84 (#92763) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Semmi égető, csak amiatt kérdeztem, mert a postát általában nem dicsérik agyon Magyarországon. A lényeg, hogy ebben a dologban nem kell kerülni őket.

Még valami:
Érdemes inkább a fizetős szállítást választani, hogy legyen nyomkövetési számom?

(#92765) futizoli válasza azbest (#92751) üzenetére


futizoli
tag

Köszönöm az információt, remélem kártalanítanak... nyilatkozattal vagy nélküle. :)

(#92766) Lackooo84 válasza C. s. (#92764) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát igazából szerintem mindegy, mert ha akarják akkor a könyvelt küldeményt is lelkiismeret nélkül ellopják. :D

The Truth is out there...

(#92767) kmarci25 válasza C. s. (#92764) üzenetére


kmarci25
veterán

Én nagyobb értéknél (értsd: 20$ fölött) választom mindenképp azt a szállítási módot, ahol van valós(!) nyomkövetés (pl. YanWen nem az). Ez alatt az összeg alatt, ha elveszik, akkor így jártam.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92768) Lackooo84 válasza kmarci25 (#92767) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Afölött is. :DDD

The Truth is out there...

(#92769) kmarci25 válasza Lackooo84 (#92768) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor azért küzdök érte, és általában (sőt, eddig kivétel nélkül) visszakapom a pénzem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#92770) Lackooo84 válasza kmarci25 (#92769) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azt visszakapod ígyis-úgyis legalábbis én alin visszakapom 60 nap után.

The Truth is out there...

(#92771) ANOka válasza kmarci25 (#92767) üzenetére


ANOka
őstag

Nálam az a limit 10 USD körül van. :K

[ Szerkesztve ]

(#92772) bl4ze


bl4ze
veterán

Úgy látom munkanap ide vagy oda, DPD nem dolgozik úgy döntött :(

07.12.2019 09:36 Budapest (HU)A kiszállítást végző kirendeltségen.Nincs áruátvétel vagy felvétel.
07.12.2019 06:00 Budapest (HU)A kiszállítást végző kirendeltségen.
07.12.2019 01:26 Budapest (HU)A küldemény beérkezett a feladó depóba.

.:. bl4ze .:.

(#92773) Lackooo84 válasza bl4ze (#92772) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem is ez volt múlt hétvégén, pedig dolgozott minden depo, azt mondták. Tatabányai depo fele "elakadt a kamion", de pl. Debrecen okés volt.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#92774) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

ePacket-tel rendeltem 4 csomagot 3 különböző helyről, több hetes eltérésekkel. ebből 3 Export cancellation, egy pedig örök loop-ba került október 30-a óta. kb hetente jön 2 státusz frissítés, miszerint "Küldemény előkészítése szállításhoz CNBJSD, Küldemény átadása nemzetközi szállításra Külföldi postai kicserélő üzem"
évek óta rendelek, de eddig mindig minden megjött. most meg semmi. felmerül a kérdés, hogy mégis mi a franc?
másik kérdés hogy szerintetek mennyi idő után illik írni a webshopnak a loopos csomag miatt?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#92775) fairi válasza JoeCockBill (#92774) üzenetére


fairi
addikt

Jó kérdés. Nekem is van 3 loopos csomagom, igaz már leállt a loopolás, vagyis talán egyszer hazánkba ér. dec 3-a óta nem jött egységképző Kínából, pedig 8 várakozik Kínába szállításra 10+ napja.
Magyar posta jól szerepel eddig nálam, hamar kidobják a kicserélőből csak egy ragadt be 6 napra, és kézbesítő posta is 3 naponta kihoz többet mikor összegyűlik.

(#92776) Mr.Pentele válasza bl4ze (#92772) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Érdekes, mert a saját oldalukon (dpd.com/hu/home/szallitas) a következőt írják:
Ünnepi nyitva tartás:

December 7., szombat: Munkanap

December 14., szombat: Munkanap

December 21-22.: Zárva

December 23.: Munkanap

December 24-29.: Zárva

December 30.: Munkanap

December 31.: Zárva

Január 1.: Zárva

Január 2-3: Munkanap

Bár lehet, ahogy mondod ez a kiszállításra nem vonatkozna? :F

(#92777) Krogoth válasza Mr.Pentele (#92776) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ma is munkanap van, csak ilyenkor kevesebb csomaggal mennek ki.

(#92778) Igric


Igric
tag

Sziasztok! BG rendelés eu priroty-vel.
Ezt [kép] kihozza a posta? (Levélküldeménynek van jelölve.)Vagy értesítőt fogok kapni? Én értesítőre számítok mert egy tablet van a csomagban, de ma meg tegnap sem volt semmi a ládákban.
Ajándéknak számom és jó lenne nem a célszemély venné át. :DD

[ Szerkesztve ]

(#92779) Krogoth válasza Igric (#92778) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ki kéne vinnie, hisz a kézbesítőnél van.

(#92780) Igric válasza Krogoth (#92779) üzenetére


Igric
tag

Csak akkor meg furcsa, hogy tegnap sem jött senki meg egyelőre ma se. :F
Ha nem tudja kézbesíteni akkor meddig őrzik?

(#92781) C. s. válasza Lackooo84 (#92766) üzenetére


C. s.
addikt

Lackooo84, kmarci25, ANOka:

Biztató a helyzet! :D Köszönöm a válaszokat, majd megpróbálok ügyesen vásárolni.

Van valahol lista arról, hogy hol van valós nyomkövetés? Vagy hogyan tudom ellenőrizni vásárlás előtt?

[ Szerkesztve ]

(#92782) Krogoth válasza Igric (#92780) üzenetére


Krogoth
senior tag

Bocs benéztem a dátumot, valóban tegnap volt kézbesítőnél. Érdekes, hogy az infó alapján még mindig nála tegnap óta.

(#92783) Igric válasza Krogoth (#92782) üzenetére


Igric
tag

Hát igen engem is ez aggaszt. :F

(#92784) bl4ze válasza Mr.Pentele (#92776) üzenetére


bl4ze
veterán

Hát ez az!
Ezért lepett meg nagyon a bejegyzés.
Minden más futár jött az irodába : GLS, FedEx stb....
Nem értem ezt a DPD-t komolyan :(

09:36 Budapest (HU)A kiszállítást végző kirendeltségen. Nincs áruátvétel vagy felvétel.

.:. bl4ze .:.

(#92785) KutyiHU


KutyiHU
tag

Annyira kiváncsi vagyok, hogy hol a túróba volt eddig?Kínában ültek rajta, vagy hozzánk már 1 hónapja megérkezett, csak nem foglalkoztak vele?! :))

(#92786) skyrush7 válasza KutyiHU (#92785) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Valószínűleg utóbbi. Budapestre 1 hét alatt simán ideér.

(#92787) therealbasst


therealbasst
csendes tag

Üdvözlet,

Évek óta nem rendeltem kínából, de most Black friday alatt elcsábultam, 2x is.

A egyik csomag China EMS LO531928385CN , 11.29-ig egész szépen ment minden minden, akkor el lett küldve célországba, és azóta semmi hír róla. :F

A másik csomag az érdekesebb (legalábbis nekem), checkoutnál ExpressEMS-t választottam itt is (kb 2e ft felár), de az eladó csak egy csupaszám kódot adott , amit egyik tracking site sem értett/talált. Mikor jeleztem, megadta a wanbexpress.com oldalt, hogy ott lehet nézni. Közben megjelent más tracking oldalkon is, de mint DPD csomag ugyanezzel a számmal. Ezzel a Wanb Express szolgáltatóval kapcsolatban van valakinek bármi tapasztalata? Próbáltam a topikon belül rákeresni, de nem leltem smmit.

https://www.trackingmore.com/en/LO531928385CN
https://www.trackingmore.com/wanbexpress-tracking.html?number=16408022570852

kezdjek aggódni, vagy még ne?
előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#92788) bl4ze válasza therealbasst (#92787) üzenetére


bl4ze
veterán

Első úton van : várj.
Második is, de az dpd lesz eu-ból ha átadták nekik.
Ott nézd majd dpd oldalán : 16408022570852

.:. bl4ze .:.

(#92789) gyulazsolti válasza bl4ze (#92788) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Első posta, itt látod. [link]
Második DPD, itt látod. [link]
Itt meg mind a kettőt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#92790) therealbasst


therealbasst
csendes tag

köszönöm :R

(#92791) therealbasst válasza gyulazsolti (#92789) üzenetére


therealbasst
csendes tag

a magyar postás trackinget én is néztem már, azzal az a bajom, hogy az a lényeges infó hiányzik belőle, hogy elküldték 29-én, mintha az az ő rendszerük szerint az meg sem történt volna...

[ Szerkesztve ]

(#92792) gyulazsolti válasza therealbasst (#92791) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Mert még biztos nem telt meg a konténer.
Elő van készítve szállításhoz. [kép]
Meg ügye itt is ezt írja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#92793) therealbasst


therealbasst
csendes tag

köszi, így már világos. akkor már tényleg csak a drukkolás maradt, hogy teljen az a konténer kicsit gyorsabban ;]

(#92794) fairi válasza therealbasst (#92787) üzenetére


fairi
addikt

Tévedsz az a csomag nem EMS hanem sima Prime levél. Kb azt jelenti hogy semmi se garantálja a gyors küldést akár hetekig, sőt hónapig ülhet a reptér raktárában míg feladják. Egyik Prime levelem 22 napja (szó szerint) rohad a kínai reptéren (puerh tea, rosszul tárolva romlik a minőség), és pont ugyanazon amin a tied. :DDD :DDD :DDD 11.11 kor rendeltem és nem indult el, vagyis enyém a tied közelében várja a csodát. :DD

Másikkal semmi különös, a DPD várja türelmetlenül hogy a kínai partner átadja neki. Ez is még lehet jó pár nap. De az valszeg karácsony előtt tuti megtörténik, és gyorsan megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#92795) therealbasst válasza fairi (#92794) üzenetére


therealbasst
csendes tag

Uh, köszi! Akkor viszont tuti, hogy reklamálni fogok, mert én direkt Expressz EMS-ért fizettem felárat mindkét esetben. Ezentúl viszont csak DHL-el rendelek, mint régen...

[ Szerkesztve ]

(#92796) fairi válasza therealbasst (#92795) üzenetére


fairi
addikt

????
Pontosan mivel fizettél? epacket vagy EMS? árban is nagy a különbség és sebességben is.

2. csomagodnál a wanbexpress és DPD kombó sebességével nem lesz baj, nem lesz lassabb a EMS-nél összeségében. időben meg kell kapnod.

Az első csomagnál ha tényleg az EMS választottad akkor nagyon átvert.
ha epacketet választottad akkor te éltél tévedésben.

(#92797) therealbasst válasza fairi (#92796) üzenetére


therealbasst
csendes tag

Paypal-lal fizettem, de nem értem, ez miért számítana - refund miatt?
EMS by China Post - ez volt a neve.

és itt úgy is látszik hogy az... na mindegy, akkor ez majd jövőre megérkezik talán, ma is tanultam valamit :(

[ Szerkesztve ]

(#92798) therealbasst válasza fairi (#92796) üzenetére


therealbasst
csendes tag

nekem ez alapján is EMS-nek tűnik, egyre inkább nem értem...

(#92799) fairi válasza therealbasst (#92797) üzenetére


fairi
addikt

Igen Refund miatt.Ha külön fizettél az opcióért akkor visszakérheted azt a pénzösszeget. de ha free opcióként volt az EMS akkor nincs mit visszakérni, az eladó másképp döntött és EMS helyett epacket lett.

Honnan rendeltél? Sok trehányabb oldal simán megtéveszt: EMS ír és ezalatt Prime levelet ért. Simán összekeverik.

Jó eséllyel valamennyit vissza tudsz kérni mivel PP fizettél. Ha karácsonyig beragad akkor bepróbálkozást megéri :)

Ragszám különböző EMS: Ex123456789CN, addig az epacket Lx123456789CN. és teljes mértékbe máshogy kezelik.

(#92800) UzziVp válasza KutyiHU (#92785) üzenetére


UzziVp
tag

Ha adnál csomagszámot vagy regisztráltan néznéd az Én Postában akkor azt is látnád hogy mikor jött be az országba... pl ilyet: [kép] így csak találgattok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.