Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) big-J válasza Lackooo84 (#92048) üzenetére


big-J
őstag

Mi jelent a ''munkaerő piaci válság"?

(#92052) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!

Ti találkoztatok már olyan DPD-s szállítási móddal, ahol nem lehet követni a csomag útját?
Hamarosan akarok rendelni, és ott ezzel találkoztam (Aliexpress, lengyel raktár):

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#92053) parkr válasza big-J (#92051) üzenetére


parkr
őstag

azt hogy nem fizetik meg az embereket, ezért azok elmennek oda ahol jobb a helyzet

(#92054) Lackooo84 válasza szabi__memo (#92049) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

4 napja.

The Truth is out there...

(#92055) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!

A csomagomról jelenleg ennyi információ található a nyomkövetési oldalon.
Ez jónak mondható kiszállítás szempontjából?

(#92056) dchard


dchard
veterán

Olvasom itt a kommenteket a Feucht-ban elakadó/eltűnő csomagokkal kapcsolatban.

Arról érdeklődnék, hogy volt-e már bárki, akinek itt több napra beragadt a csomagja, aztán megkerült?

Nekem Október 1-én kiscannelték itt a csomagomat és átadták a magyar postának, aztóta nincs róla hír. Nem különösebben értékes, és nem is könnyen lenyúlható/eladható holmi van benne, amire mondjuk egy postai szarka rárepülne. Előtte 1, maximum 2 naponta frissült a tracking. Néztem a posta és a DHL oldalát is, a kettő ugyanazt mutatja. Nem vámos küldemény, de persze nem kizárt, hogy azért áttolják a vámellenőrzésen.

Szóval a kérdés az, hogy van-e értelme bizakodni? Magánembertől jön a cucc amerikából (USPS --> DHL --> Magyar posta a szolgáltatói sor).

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#92057) dchard válasza dchard (#92056) üzenetére


dchard
veterán

Annyit kihagytam, hogy nem levélpostai küldemény, rendes dobozos csomag, elvileg aláírós átvétellel.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#92058) JenoL


JenoL
újonc

Nah az EMS-l tényleg van annyi elsőbbség,hogy ma (Október 5. szombat) délután az MPL kihozta a csomagot. :C :DD

(#92059) Occon adom válasza JenoL (#92058) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Szombaton? Nálunk a politikai szórólapokat dobálták :)
Munkanap van?

(#92060) szmyky válasza dchard (#92056) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ha Magyar Posta is benne van a láncban, akkor szerintem teljesen normális, hogy még nem scannalték be itt Magyarországon.
Szerintem még nem kell aggódj, egyrészt mert éppen hétvége van, másrészt mire eldöntik, hogy be kérjék a papírjait vagy ne kérjék be, (mármint a vámolás miatt) lehet eltelik még két hét is...🙁

(#92061) szabi__memo válasza Lackooo84 (#92054) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És egy hónapja is. Akkor még nem volt 999 a minimum. Vagy keverem a kistesóval?!

[ Szerkesztve ]

(#92062) Lackooo84 válasza szabi__memo (#92061) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom, 3 hete küldtem velük cuccot akkor még 699 volt.

The Truth is out there...

(#92063) ANOka válasza ANOka (#91858) üzenetére


ANOka
őstag

Tegnap megérkezett a visszafordított küldemény.
Voltak róla bejegyzések, de sztem nem LisztFerihegyről jött vissza, hanem repült még egy kört, vagy ha mégis, akkor 7 napot ott dekkolt.

Kézzel ráírták a kézbesítési címemet, viszont a matrica alatt egyértelműen látszik, hogy az eredeti cím is az volt. Vagyis nem a GB "nyomtatta félre" a címzést, hanem vki, aki bepögyögte (?) a rendszerbe, az írt be rossz helységet. (Ott meg az erősebb prioritású, mint az irányítószám!)

Ennek ellenére beszedték a 925 Ft ismételt kézbesítés díját, pedig ők voltak a hunyók! :((

(#92064) JenoL válasza Occon adom (#92059) üzenetére


JenoL
újonc

Elvileg nem volt. Én is csak lestem, hogy Szombaton kézbesítőnél státuszban van, gondoltam előre berakták a teherautóba ami hétfőn hozza, erre szombaton napközben kaputelefon, mondja csomagot hoztam XY-nak Kínából ettől a cégtől. A srác közölte,hogy EMS csomagot szombaton is megpróbálnak kihozni,hogy minél gyorsabban kikerüljön a posta kezéből.

[ Szerkesztve ]

(#92065) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!

A Gearbest-ről rendelt csomagom már látszik a Magyar Posta nyomkövetési rendszerében.
Kezdhetek reménykedni szerintetek?

(#92066) bl4ze válasza JenoL (#92064) üzenetére


bl4ze
veterán

EMS-t mindig is hoztak szombaton is. EMS express-nek minősül, így szombati kézbesítés is "jár" neki...

.:. bl4ze .:.

(#92067) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Geekbuying rendeléssel kapcsolatban kérnék segítséget! Lassan másfél hónapja, hogy rendeltem egy gamer egeret. Kaptam egy nem létező követési számot! Legalábbis minden nyomkövető oldal ezt írja! Írtam a supportnak egy hete. Türelmet kértek az ünnepek miatt, majd ma jött egy válasz. 1. Felveszik a kapcsolatot az eladóval, majd értesítenek. 2. Legyek türelemmel, hátha megjön. 3. Addig is menjek be a postára, kérjek valami igazolást, amit a posta le is pecsétel és küldjem el nekik, mert ez meggyorsítja az eljárást! Ebben kérnék segítséget, hogy mi ez a "pecsétes papír"? Köszi!

(#92068) cof válasza madagaszkar (#92065) üzenetére


cof
veterán

Miben kell reménykedni? :F

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92069) kcsa válasza herrká (#92067) üzenetére


kcsa
veterán

Ilyen nem létezik, a feladónak kell kerestetnie a csomagot. Szeretik ezzel húzni az időt és etetni a vásárlókat...

(#92070) herrká válasza kcsa (#92069) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi!

(#92071) Zeki válasza herrká (#92067) üzenetére


Zeki
nagyúr

A geekbuyingon nem a geekbuying az eladó? Már az is egy piactér? Paypal dispute nyitás. Hülyére vesznek téged.

(#92072) madagaszkar válasza cof (#92068) üzenetére


madagaszkar
tag

Abban, hogy rövidesen megkapom-e.

(#92073) herrká válasza Zeki (#92071) üzenetére


herrká
senior tag

Nem tudom... Első rendelésem onnan. Lehet. :((

(#92074) cof válasza madagaszkar (#92072) üzenetére


cof
veterán

Most adták fel Hollandiából, ha kedvez a csillagok állása, 1-2 héten belül megkapod.

Ez 5 nap alatt ért hozzám, csak még azóta sem frissítették, hogy kézbesítésre átadva és átvettem 1-én.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#92075) madagaszkar válasza cof (#92074) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszi a segítséget, akkor várok türelemmel.

(#92076) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Külföldön lévő 20-as számra küldtem sms-t eu-ba. A telóm azt írta elküldve ebben a formátumban küldtem el: 0620.....
Szerintetek megkapta a címzett, vagy ha, nem más formátumban kell beírnom?

Hupsz most nézem az üzenet részleteiben, hogy Hibakód: 65536
Ez mit jelent szerintetek? Ki sem jelezte a telefon ezt, csak mikor külön rámentem az info gombra. :W

[ Szerkesztve ]

(#92077) Corsair90 válasza Corsair90 (#92076) üzenetére


Corsair90
tag

Még egy dolog, úgy látom a névjegyben 0620.....-ként van megjelenítve, de az üzenet részleteinél pedig +3620.... -ként írja, ahol a hiba kód is látható.

(#92078) dchard válasza szmyky (#92060) üzenetére


dchard
veterán

Köszi, akkor még nem vágok eret.

Az is érdekes egyébként, hogy két tracking szám van:

1. A DHL-esen ez látszik (utolsó két bejegyzés):

2019-10-01 04:21 -- DE, Feucht, DEPARTED FROM LOCAL DISTRIBUTION CENTER
2019-09-30 02:05 -- DE, Feucht, PROCESSED AT LOCAL DISTRIBUTION CENTER

2. A Magyar postáson meg ez:

2019-10-01 08:00 -- International office of exchange, Consignment departure
2019-10-01 08:00 -- DENUEB, Send item abroad
2019-10-01 04:21 -- DENUEB, Insert item into bag

Szóval a MP szerint berakták a "zsákba". Persze, hogy abba rakták-e amit a műszak végén hazavisznek, vagy abba ami megérkezik az országba, az majd csak a jövő héten derül ki :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#92079) Corsair90 válasza Corsair90 (#92077) üzenetére


Corsair90
tag

Telefonomban lévő többi üzenetet is megnéztem és szinte az összesnél kiírja ezt a hibakódot, de ennek ellenére látták a címzettek, mert jött rá üzenet, ahogy visszanéztem. :)
Persze a mostani annyiban más, hogy külföldön lévő 20-as számra küldtem. De továbbra sem tudom biztosra megkaphatta-e, ebben a formátumban. :F

(#92080) bl4ze


bl4ze
veterán

Gearvita-ról szoktatok rendelni?
Van ott is sarc nélküli szállítás? Régen úgy volt nincsen, de most látok EU Prio-t ott is, működik?
Illetve Gearvita kuponokat hol érdemes nézni ? Xiaomi Redmi airdots TWS 5.0 füles kellene, volt náluk már 15,50 USD is....
Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#92081) kcsa válasza Corsair90 (#92079) üzenetére


kcsa
veterán

Megkaphatta, ha be van kapcsolva, van térerő, stb.

Ha belegondolsz, műszak, hogy megkapja, elvégre honnan kellene tudnod, hogy ő külföldön van?

(#92082) Silent77 válasza bl4ze (#92080) üzenetére


Silent77
veterán

Nincs náluk áfamentes.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92083) bl4ze válasza Silent77 (#92082) üzenetére


bl4ze
veterán

Oks, köszönöm.

.:. bl4ze .:.

(#92084) dchard válasza dchard (#92078) üzenetére


dchard
veterán

2 órája frissült a tracking, 6 nap alatt eljutott Feucht, DE -ből a nemzetközi posta kicserélőbe. Vasárnap este 10-kor scannelték be. (összehasonlítás képpen ennyi idő alatt jutott el a csomag Idaho-ból Németországba...)

Korábban többen írták a topikban, hogy ha 1-2 nap alatt nem frissül a tracking Feucht-ból, akkor jó eséllyel keresztet vethetünk rá. Úgy tűnik, hogy a 6-7 nap még belefér.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#92085) kcsa válasza dchard (#92084) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem három hét volt. És teljesen biztos vagyok benne, hogy itthon parkolt.

(#92086) dchard válasza kcsa (#92085) üzenetére


dchard
veterán

Félre ne érts, nekem is parkolt 3 hétig csomagom ferihegyen (nem elvámolós), kollégámnak közel 5 hétig (augusztus volt a mélypont érzésre). De ezeknél legalább időben be volt scannelve a cucc, nem pedig az volt, hogy már napok óta kiscannelték valahol, de sehol nem scannelték be. Nálad ez utóbbi volt, vagy láttad tracking-ből, hogy itthon dekkol?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#92087) gabro0 válasza dchard (#92084) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem 8 naptári nap volt szeptemberben, a 6 ehhez képest előrelépés... Lehet lovaskocsival szállítják, ki tudja :U

(#92088) kcsa válasza dchard (#92086) üzenetére


kcsa
veterán

Sehol nem scannelték be, csak odáig, hogy elhagyta Feuchtot.

Itt szokott eltűnni is a csomag, már én is fel voltam rá készülve, de három hét után előkerült.

Már korábban is volt rá példa, hogy egyes postai szolgáltatók trackerein látszik, hogy beért az országba, de M.kir.cs.Posta nem csippantotta le (okkal ugye), ezért gyanítom hogy itt is ez történt.

(#92089) TBT


TBT
addikt

Ebay-ről rendeltem (Japánból jön a csomag), vámügyes cucc. Értesítést nem kaptam még, így előre kitöltöttem a Posta oldalán lévő formanyomtatványokat és elküldtem nekik e-mailben.
Na most jött 1 db levél, ami az értesítés, mellette egy kitöltendő formanyomtatvány, amit korábban már kitöltöttem. Ki kell ezt még töltenem vagy már nem?

És elvileg akkor már csak várnom kell (illetve majd pengetni a pénzt)? Vagy van még más teendőm?

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#92090) Silent77 válasza TBT (#92089) üzenetére


Silent77
veterán

Nincs semmi hátra, csak várni. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92091) TBT válasza Silent77 (#92090) üzenetére


TBT
addikt

Azért aggódtam, mert én csak az eladó (magánszemély 100%-os megbízhatósággal) Ebay-es/PayPal-os nevét tudtam a feladó nevéhez írni, de amit ők küldtek nekem formanyomtatványként azon a valódi neve szerepel (valószínűleg). Minden más adat megegyezik. :)

De akkor marad a várakozás! Köszönöm a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#92092) Silent77 válasza TBT (#92091) üzenetére


Silent77
veterán

Nem lényeges, tökéletes az is.
Szívesen! :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92093) big-J válasza TBT (#92089) üzenetére


big-J
őstag

Az hogy van hogy nekem most masodszor 18 perccel elobb kezdtek feldolgozni, es azota is varok az elfogadasra? Ems csomag. Mi az istent csinalnak 3 hete?

[ Szerkesztve ]

(#92094) TBT válasza Silent77 (#92092) üzenetére


TBT
addikt

Most lett egy ilyen is:
Feldolgozás A küldeményt a letéti raktárból kitárolták
2019.10.08. | 13:07 Postai vámeljárás
Ilyen ütemben talán Karácsonyig ideér.

Eléggé körülményes ez.
150 dolláros csomagról van szó (nem 150 eurós), amikor USA-ból rendeltem és a FedEx intézett mindent, sokkal gördülékenyebben ment a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#92095) Silent77 válasza TBT (#92094) üzenetére


Silent77
veterán

Futár mindig jóval gyorsabban dolgozik, a posta idén nagyon belassult.
Nem regisztrált csomagok 3-4 hónapra jönnek, ha megjönnek egyáltalán.
Innen már elég gyors lesz ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92096) big-J válasza TBT (#92094) üzenetére


big-J
őstag

Ez meg gyorsnak szamit. Ha ez lassu akkor nezd meg az enyemet, jovore se lesz itt.

(#92097) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Van egy rendelésem a Bangood-ról követési számmal,de Én nem értek hozzá annyira.Rá néznétek,hogy mi a helyzet,hol lehet a csomagom,mikor várhatom.

(#92098) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok! Olyan létezik, hogy megváltozik a tracking number a szállítás során? Van egy rendelésem Aliról EQTWL9092352454YQ szállítási számmal. Most jött sms a vámról, hogy LX007607775US számmal érkezett küldemény. Na most ez amerikai szám... Nem tudom, hogy ez most vmi téves dolog vagy a kínai rendelésem lenne csak épp másik irányba indult el és átváltozott?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#92099) Litta08


Litta08
csendes tag

Sziasztok!

Szeptember 20-i TomTop rendelés, 26-a óta a képen látható állapotban. Ezek szerint Kínából már elküldték de még mindig nem érkezett be az országba?
Ilyenkor mi történt, hol lehet? Aggódnom kéne, vagy korai még? :(

[ Szerkesztve ]

(#92100) bl4ze válasza Pocak89 (#92098) üzenetére


bl4ze
veterán

Vélhetően az lesz, noha nekem más US számot mutat, de szerintem stimmelni fog:

Tracking number:EQTWL9092352454YQ
Alternative numbers:LY315248582US
Shipment type:EQT
To address:HunGary
Weight:0.828 kg

A 0,8 kg súly stimmel ?

A Te LX trackingodra ezt hozza :
Oct 8, 2019 13:33 USPS Held in Customs BUDAPEST 1005, HUNGARY
--
2019.10.06. | 04:00Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.Szállítás Egységképző érkeztetése
2019.10.06. | 15:16Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.Szállítás Egységképző felbontása
2019.10.06. | 15:16 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2019.10.08. | 13:33Nemzetközi Posta Kicserélő Központ Szállítás Vám elé állítás

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.