Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) RVR400


RVR400
veterán

Nah, most jött meg a levél 22-én kelt bélyegzővel:

2014-08-18 10:41, Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-08-12 19:50, NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-08-12 10:06, NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad

A poén, hogy van még egy aznapi érkezésű csomagom, arról még semmi, 19-én beérkezett cuccokról ugyanígy semmi. Eddig legalább csak a NAV regisztráció utáni dolgok nem látszottak a posta nyomkövetőjében... :W

(#42402) szmyky


szmyky
aktív tag

Ma küldtem vissza Kínába egy telefont, levélként fel bírtan adni, mert 500g alatt volt a súlya.
Két lehetőség közül választhattam, ajánlva vagy simán adhatom fel.
Ha ajánlva adom fel akkor 2950.- Ft - ekkor látom a csomagom.
Ha simán adom fel, akkor 2050.- Ft - ekkor semmit nem látni és csak bízhatom abban, hogy megérkezik.
A költői kérdésem csupán annyi, hogy miért van az, hogy kifizetünk, megrendelünk egy szolgáltatást és átadunk a munka elvégzés reményében 2000 Ft-ot. Majd ha ne adj isten, mégsem ér célba a küldeményem, tehát nem hajtották végre a feladatot, amiért pénzt fogadtak el.
Én ezek után semmilyen követeléssel, kárpótlási igénnyel nem fordulhatok feléjük!!!???
Akkor hogy maradhat életben ez a szolgáltatás???

Ti, hogy külditek vissza, ha van egy ilyen problémátok?
Az értéknyilvántartás csak ajánlott küldeményeknél vehető igénybe? (ezt a postán elfelejtettem megkérdezni!)

(#42403) szili.tamas1 válasza szmyky (#42402) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Onnan hogy a leveledet felpakoljak a repulore, szerinted mennyi koze van a magyar postanak hogy ki hol es miert lopja el? (Szinten koltoi a kerdes...)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42404) szmyky válasza szili.tamas1 (#42403) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ez most vicc volt ugye?Ő kötelezettséget vállalt, hogy elviszi! Ilyen alapon minden kamion eltűnne az utakról!
Miért, ha ajánlva adom, akkor mi köze van hozzá????
A posták között nyilván van egy együttműködési forma és azon belül szabályok...

[ Szerkesztve ]

(#42405) szili.tamas1 válasza szmyky (#42404) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nemvolt vicc. Ajanlott leveleknel van valami biztositas dolog hogy ha eltunik a feladasi dij valahanyszorosat teritik...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42406) szmyky válasza szili.tamas1 (#42405) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem értjük egymást...ezt a szolgáltatást nem árulhatnák, mert nem biztos, hogy teljesíteni tudják!
Illetve árulhatnák, ha a be nem teljesülés esetén kárpótolnák az ügyfelet!

(#42407) szili.tamas1 válasza szmyky (#42406) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Es hogyan tudod bizonyitani hogy nem teljesult? Feladsz valamit, rairod hogy 30ezer forint, majd megdumalod a cimzettel hogy mondja azt hogy nem kapta meg? Made my day :D
Az ajanlottnal azert nagyjabol latszik hogy kit kell allbaverni ha elveszik (nem szokott amugy)

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42408) szmyky válasza szili.tamas1 (#42407) üzenetére


szmyky
aktív tag

Tudod mit? Sok kifizetett szolgáltatást kívánok neked, ami teljesítetlenül marad...

(#42409) RVR400 válasza szmyky (#42408) üzenetére


RVR400
veterán

Hol volt az az okos postás, aki átvette volna Tőled a cuccot sima postával?

(#42410) szmyky válasza RVR400 (#42409) üzenetére


szmyky
aktív tag

Sima levelet lehet feladni értéknyilvántartással?
Köszi!

(#42411) szili.tamas1 válasza szmyky (#42408) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Hat nezd, ha neked 900 forintot (egy doboz cigi ara) nem er meg hogy elvesztes eseten kifizetik a telefonodat akkor az a te dolgod. En a jatekszabalyok szerint jatszom. Olyan valamiert aminek a postan nincs nyoma, azonositoszam nelkul, nem is ertem hogy hogyan varsz karpotlast.
Edit: ha a sima levelre rairod hogy 40ezres telefon van benne szerinted mennyi az eselye hogy odaer ahova szanod? Nemkell valaszolni.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42412) szmyky válasza szili.tamas1 (#42411) üzenetére


szmyky
aktív tag

És ők, hogyan várnak érte pénzt?
Egyszerűen nem értelek én se Téged!
Hogyan lehet postai dolgokat végezni pontos regisztrációs folyamatok nélkül???

(#42413) RVR400 válasza szmyky (#42412) üzenetére


RVR400
veterán

Nem értem, hogy mit hőbörögsz. Ez mindig is így volt. Van sima posta, meg reges posta. Ugyanígy kintről is, nyilván nem mindenhez kapsz nyomkövetési számot. De elméleted szerint, ha a szolgáltatás ingyen lenne, akkor minden rendben, nyugodtan elveszhet bármi. :)

(#42414) szmyky válasza RVR400 (#42413) üzenetére


szmyky
aktív tag

Tényleg igazatok van, hagyjuk...
A lényeg az, hogy nem ingyen, hanem nem szabadna léteznie, ilyen alapon a pilótajátékok is szabályosak, mert van akit majd kifizetnek, de sajnos lesznek vesztesek is...

De én lezártam, a kapitalizmus felzabálja az agyakat!

[ Szerkesztve ]

(#42415) Gépötty válasza szmyky (#42402) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nézd fordítva a dolgot!
Van egy szolgáltatás, ami követhető szállítást tartalmaz, és 2.950Ft az ára.
Emellett viszont igény van egy olcsóbb küldési lehetőségre, akár a követhetőség és a felelősségvállalás feláldozásával, ez a butított verzió kerül 2050-be. Jusson eszedbe, hogy nem mindenki küld mások számára értékes dolgokat, lehet magánlevél is, amit nincs értelme lopni. Vagy csak egyszerűen vállalja a kockázatot a feladó/vevő, hogy nem érkezik meg.
Mi ezzel a probléma?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#42416) szmyky válasza Gépötty (#42415) üzenetére


szmyky
aktív tag

semmi... :)

(#42417) MihaTomi


MihaTomi
csendes tag

Sziasztok!Kérdésem a következő lenne.Valakinek van tapasztalata a comebuy.com oldalról?Telefont rendelnék az olasz raktárukból.Ha jól tudom így vám és áfamentes a készülék? A szállítás ingyenes.Gondolom az benne van az árban.

(#42418) zol71


zol71
tag

Üdv egy kis segitsèg kellene,ezt írja a posta tracking:2014.08.18
14:09
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
Ez ugye 18.-ai dàtum es azóta nem jött semmi!! Mit kell tennem most?

(#42419) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Gyors segítségre lenne szükségem. Van egy telefon, amit az én Paypal számlámmal fizetnénk viszont a csomagra más név lenne írva. Más nevére érkezne a csomag. DHL-el rendelnénk a tinydealről. Nem fog a vámos ezen fennakadni, hogy más név szerepel?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#42420) szmyky válasza zol71 (#42418) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én a helyedbe bemennék a postára és megkérdezném, hogy mi a rajz, mert ők elvileg többet látnak, mint a nyomkövetők!

(#42421) szmyky válasza forrest85 (#42419) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem fog, mert a Tracking Number mutatja, hogy mi van a csomagban...
Neked elvileg azt el kell majd juttasd nekik!

(#42422) szili.tamas1 válasza forrest85 (#42419) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

A cimzettel fognak kommunikalni. Hogy ki fizette az teljesen mindegy.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42423) Dominó85


Dominó85
veterán

Közérdekű információ:

Hi friend,
Thanks for your purchase on our store!
Your package was shipped out within 24 hours after your payment by china post direct line, it is a new shipping offered by shipping company. Maybe post office did not update the shipping information so fast online, so you can track it after 3 days on this website: http://17postservice.com/. Thank you for your understanding.
In fact, it is on the way now, the expected shipping time is 15-30 days, please kindly await it, thanks!
if you can't receive it within expected time, please kindly inform us, i'm here to resolve every problem for you!
Have a nice day!

A TN formulája ez: 2100xxx32995 (az x-ek helyén is számok vannak)

* Péter - 06302461862 *

(#42424) szili.tamas1 válasza Dominó85 (#42423) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Magyarul ezt is tn nelkul adjak fel mint a wedo expresses csetreszeket.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42425) motocoder válasza zol71 (#42418) üzenetére


motocoder
aktív tag

Valoszinüleg megfogta a vám! Nekem is igy van 18.-a óta!

(#42426) Laza... válasza Dominó85 (#42423) üzenetére


Laza...
addikt

Kínai postára semmi (még a magyar posta oldalán is van róla infó)
Svájci postára semmi (még a magyar posta oldalán is van róla infó)
Fedexre semmi infót nem dob. Biztos jó ;]

Never give up!

(#42427) Dominó85 válasza szili.tamas1 (#42424) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem teljesen. Inkább másféle a TN, nem olyan mint az eddig megszokottak. De 2 csomagom is így jön majd, szóval lesz róla kevéske tapasztalat. ;)

Laza...
Ez most jót, vagy rosszat jelent? :))

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#42428) Laza... válasza Dominó85 (#42427) üzenetére


Laza...
addikt

Attól hogy az oldal egy rakás fosch a csomag még haladhat :D ;]

Never give up!

(#42429) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tmart US Warehouse-ból rendeltem egy RC motort. Ugyebár US végződésű Trackinget kaptam. Szerintetek 17track.net-en kapok frissebb nyomonkövetési adatokat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#42430) zol71 válasza motocoder (#42425) üzenetére


zol71
tag

Most akkor van valami tennivaló vagy csak vàrni kell?

(#42431) Zeki válasza MihaTomi (#42417) üzenetére


Zeki
nagyúr

A garis ügyintézésük szar, meg valakinél az ajándékba kapott SD kártya hamis volt.

(#42432) Dominó85 válasza Laza... (#42428) üzenetére


Dominó85
veterán

:C Remélem is, mert az egyik ilyen csomi bizony nem nekem lesz, hanem egy másik PH fórumtársnak. :K

* Péter - 06302461862 *

(#42433) 426os


426os
őstag

Aliexpress-en jelenleg két rendelésem van, ami már megérkezett, ezt tudtam is konfirmálni, de amikor a feedback-et el akarom készíteni, megírom a szöveget, adok csillagokat is, majd leokézom kiírja, hogy x feedback még hátravan. Erre rákattintva kidobja az eddigi két rendelésemet, amik feedback-re várnak (annak ellenére, hogy már leadtam, többször is) Tehát: Hiába adok feedback-et, egyszerűen nem menti el. Másnak nincs ilyen gondja? Mit csinálok rosszul?

.

(#42434) Timre válasza Zeki (#42431) üzenetére


Timre
csendes tag

Azt honnan lehet tudni hogy hamis az SD?
Milyen eltérések vannak?

JIAYU G4S/L

(#42435) Zeki válasza Timre (#42434) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem igazi a kapacitása. A h2testw progival ellenőrizhető, hogy az valóban 16 gigás, vagy csak 8. Esetleg kevesebb.

(#42436) Anonymus23 válasza Timre (#42434) üzenetére


Anonymus23
veterán

h2testw nevű programot végigfuttatod rajta, és megmondja, hogy az adott SD kártya/pendrive, valóban a néveleges méretű-e, vagy hibás. Egyrészt a sebességet is látni fogod, másrészt a valós elérhető tárhelyet.

Szerk:
hehe, más és kapott már kamu cuccost ;)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#42437) Upo válasza 426os (#42433) üzenetére


Upo
addikt

Adblock? Esetleg java-t frissíteni? (régi verziókat hajlamosak a böngészők letiltani)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#42438) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Mit jelent ez a NULL ? Egy cipőt rendeltem

RI080954485CN 2014 Departure from outward office of exchange 51003100 HU 20140824 1142
RI080954485CN 2014 Opening 51003100 HU 20140824 1240
RI080954485CN 2014 NULL CAN HU 20140825 2055

[ Szerkesztve ]

(#42439) beg válasza .: JuSzT :. (#42438) üzenetére


beg
veterán

EZT.

Kereső nem az ördögtől való ;)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#42440) apalaci


apalaci
csendes tag

Sziasztok!
egy jó tapasztalat, Aliról 3 $ os kütyü Belga postával 19-én rendeltem ma hozta a postás :C

ZY.........BE

2014-08-25 01:19, Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
2014-08-23 07:06, Your shipment has been sorted and has been shipped to the country of destination.
2014-08-21 13:00, Your shipment has arrived at the airport of the country of departure.
2014-08-21 00:01, Your shipment has left the sender.
2014-08-20 10:33, Your shipment was announced by the shipper for shipment.

Mi8 lite

(#42441) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Komolyan frászt kapok, a 13 napja rendelt Cn Postos csomagom már az országban van, a 38 napja rendelt telefonom SG Posttal még mindig Dispatched to overseas státuszban van. Ezek után a CN Post sokkal gyorsabb, mint az SGPost.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#42442) .: JuSzT :. válasza apalaci (#42440) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mutatsz hozzá egy eladót ? Köszi

(#42443) timarcell


timarcell
tag

The shipment item is under transportation, The item has been sorted at the international terminal in the destination country for onward transport in the destination country

HUNGARY, The item has been sorted at the international terminal in the destination country for onward transport in the destination country

Order customs cleared and lodged with local delivery agent

HUNGARY, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.e

Ha jól értelmezem akkor vámkezelve, és szállítás alatt van a csomagom? Jővő hét keddre mindenképp szükségem lenne rá... :K

[ Szerkesztve ]

(#42444) Robyka


Robyka
aktív tag

Halo,

Meghozta a postás a vámkezelt csomagot. A csomaghoz volt ragasztva a készpénzátutalási megbízás (sárga csekk) amin már a kis letéphető rész nincs rajta. Régebben a postán kellett fizetni a vámot és utána adták oda a csomagot. Hol a hiba? :)

[ Szerkesztve ]

(#42445) beg válasza Robyka (#42444) üzenetére


beg
veterán

Ott, hogy jó ideje a postásnak fizetsz. Csak akkor kell bemenned a lokál fiókba és ott fizetned, ha nem talált otthon.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#42446) zol71


zol71
tag

Üdv. A postànàl èrdeklődtema csomagom utàn ès ezt írtàkKöszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

A rendelkezésünkre álló információ szerint az Ön által keresett küldemény jelenleg a Nemzetközi Posta Kicserélő Központ kezelésében találéható. A küldeményt központ küldeményforgalmát ellenőrző Vámhivatal vámköteles küldeményként regisztrálta, amelyről a tájékoztató levél kiküldése folyamatban van.

Az értesítés átvételét követően kérjük, hogy az abban foglaltaknak megfelelően legyen szíves eljárni.

Az értesít
és megérkezésig türelmét kérjük.
A levèl mèg nem èrkezett meg,megtudom gyorsítani a folyamatot?

(#42447) .: JuSzT :. válasza zol71 (#42446) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

meg

[ Szerkesztve ]

(#42448) zol71 válasza .: JuSzT :. (#42447) üzenetére


zol71
tag

:) Bocs de a kèp egy kicsit kèsőbb jelent még.

[ Szerkesztve ]

(#42449) Laza... válasza zol71 (#42448) üzenetére


Laza...
addikt

Miért, lusta vagy olvasni? :U

Never give up!

(#42450) zol71 válasza Laza... (#42449) üzenetére


zol71
tag

Nem,nem vagyok lusta ólvasni!!! Köszönöm a segítsèget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.