Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Gergosz2 válasza Tamás9x (#41100) üzenetére


Gergosz2
veterán

hidd el nem ő az első akinek trágya sd karit küldenek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#41102) SUPREME7 válasza Dominó85 (#41096) üzenetére


SUPREME7
őstag

Már többször lett említve, szerintem neked is, hogy ebay + sinceritytrading, és nem lesz gondod, de te leginkább szereted szívatni magad az ali-s szarokkal. (alin egy valós noname C4-es kártya árából, vagy max 2-300 forint ráfizetéssel ST-nél C10-es márkás kártyát kapsz.)

(#41103) Dominó85 válasza SUPREME7 (#41102) üzenetére


Dominó85
veterán

Ezt most nem az Alin vettem... :U
Tinydeal volt a hunyó, ahol is írták rengetegen, hogy tökéletes a kártya (még itt magyarok is). Ha visszakapom a pénzem, akkor pont nem fog érdekelni, hogy már "megint" ez történt, csak most Ali-n kívül. :K

* Péter - 06302461862 *

(#41104) Anonymus23 válasza SUPREME7 (#41102) üzenetére


Anonymus23
veterán

Rágooglizva a sinceritytrading + fake-re nagyon sok fórumot és leírást hoz elő, szóval nem lettem én sem meggyőzve a sincerity által.

Nekem már volt több SD kártya USB is az ebayről (nem sincerity), de eddig még egyik sem volt jó, mind fake, nem is veszek onnan többet ilyet, bár volt olyan eladó aki 2x is visszaküldte a refundot (+11000 Ft), így kvázi pozitív lett a szaldója a dolgoknak, de nem éri meg a kínlódás.

;) - The Power of the Light Side

(#41105) SUPREME7 válasza Anonymus23 (#41104) üzenetére


SUPREME7
őstag

Rendben. Én is már legalább 50-60 pendrive-ot, memóriakártyát rendeltem tőle, mind hibátlan eredeti, gyári csomagolásban. De az ebay topikban vagy itt ha rákeresel lesz még többtíz fórumtárs szerintem ilyen tapasztalatokkal.

(#41106) RVR400 válasza Anonymus23 (#41104) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem eddig a máshonnan rendelt kártyákból (nem gyanúsan olcsóakat rendeltem) 10-ből 8 teljesen kamu volt (16 GB helyett 500 MB írható, stb). A sinceritytrading-féle kártyák pedig 10-ből 10 hibátlan, és gyors is, ahogy a mymemory-tól rendelt kártyák is jók, viszont árérzékenység van. :)

(#41107) Huroq válasza SUPREME7 (#41105) üzenetére


Huroq
senior tag

Ez így van. Én is rendeltem már jó párat tőle és eddig minden hibátlan volt és eredeti.

(#41108) GZoli7 válasza SUPREME7 (#41105) üzenetére


GZoli7
senior tag

+1. Kb. 20 pendrive és SD kártya rendelés után mondom, hogy mind tökéletes volt. Alap a H2testw.
Legutóbb haverom a buyincoinstól kapott fake 32gb-os kingstont. Ráadásul pont úgy játszák a hülyét, mint a többi Kínai.

(#41109) Anonymus23 válasza RVR400 (#41106) üzenetére


Anonymus23
veterán

Értem, és nincs is vele gond, mármint, hogy ti jól jártatok vele.
Megnéztem, van kb 5-600 Ft különbség az Ebay Sincerity és a Mymemory között... (Transcend 32GB)

;) - The Power of the Light Side

(#41110) RVR400 válasza Anonymus23 (#41109) üzenetére


RVR400
veterán

957 Ft a különbség (OTP deviza eladási árfolyammal számolva) a 32 GB-os U1-es Transcend kártyák között, mire megkapod. Ez kb 20-25 % árkülönbség. Más kérdés, hogy a mymemoryn ez pont akciós, amott meg alapból ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#41111) spy14 válasza Anonymus23 (#41109) üzenetére


spy14
tag

Nekem sem volt még sosem problémám, sinceritytrading-től és extremeprocessor-tól eddig még mind jó volt.

(#41112) trémobil


trémobil
tag

Sziasztok!
Most rendeltem először EU-n kívülről. Meg tudjátok mondani, hogy ez mit jelent?:

"Thu 31.07.2014 17:17 Mailed Asendia Asia
Thu 31.07.2014 17:17 Arrival at border point of origin country Asendia Asia
Thu 31.07.2014 17:17 Departure from border point of origin country Asendia Asia
Wed 06.08.2014 13:19 Arrival at border point of destination country HUBUDA
Wed 06.08.2014 13:41 Handed to customs HUBUDA"

Kicsit vám értékhatár felett van, de az eladó biztosított róla, hogy 46$ és GIFT felirat lesz rajta. Van tapasztalat azügyben, hogy átcsusszanhat-e?

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#41113) Zeki válasza trémobil (#41112) üzenetére


Zeki
nagyúr

A vámosoknál van a cuccod. Mindegy mit ír rá az eladó, a vámosok bekérik a vásárlási igazolást.
Icipici esély van az átcsúszásra.

(#41114) trémobil válasza Zeki (#41113) üzenetére


trémobil
tag

Akkor drukkolunk! Köszi! :)

Egyébként valahol azt olvastam, ha magánszemély adja fel, és Gift feliratú a csomag, akkor azt nem basztatják, ezért is vettem meg... Ez akkor gondolom nem igaz!?

Még valami: ha ez a csomag történetesen egy 320 dolláros telefon akkor honnan tudom meg mennyi rá a vám?

[ Szerkesztve ]

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#41115) aytukabozs válasza Zeki (#41113) üzenetére


aytukabozs
addikt

*félrement a válaszgomb, (#41114) trémobil -nak szól hogy;

van olyan teória hogy 'szüz' címekre könnyebben 'csúszik át'

(#41116) bl4ze
Másrészről viszont a 10 euro alatti értékű vámterheket gyakran elengedik, nekem is nemrégiben a 49,99$-os csodafonra nem kértek manit :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#41116) bl4ze válasza trémobil (#41112) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha csak kicsit van felette akkor megúszhatod, de ha tényleg csak kicsit.

Viszont a $46 viszont már sarcolható, szóval necces a vámolás. (11 E Ft)

.:. bl4ze .:.

(#41117) RVR400 válasza bl4ze (#41116) üzenetére


RVR400
veterán

46 USD még nem sarcos (továbbra sem kell megfizetni a 10 EUR alatti vámösszeget), és az írás továbbra sem jelent semmit. ;) Ha a pakk külsőre telefonnak tűnik, akkor bekérik az adatokat.

(#41115) aytukabozs: Jól mondod, teória. A valósághoz viszont semmi köze. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41118) trémobil válasza aytukabozs (#41115) üzenetére


trémobil
tag

A címem még extra szűz, eddig összesen 2 cucc jött ide kínából, azok mint értékhatár alattiak voltak, ez HongKongból jön. Mennyi idő általában ez a státusz, mikor kezdjek el szentségelni? :DDD

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#41119) RVR400 válasza trémobil (#41118) üzenetére


RVR400
veterán

Ha holnap sem kézbesítik, akkor valószínűleg hétfőn már az adatbekérés szöveg lesz látható a magyar posta nyomkövetésében.

(#41120) harrie


harrie
csendes tag

Azt vágjátok, hogy miért van az, hogy a kínai telefon úgy jelenik meg a trackinben, hogy dániában adták fel? De mondjuk ez nem zavarna, de akkor miért kell rá áfát fizetni?

(#41121) beg válasza harrie (#41120) üzenetére


beg
veterán

Mert nem az a lényeg, hogy ki hozza, milyen országokat érint, hanem hogy hol lett feladva eredetileg és az eu-ba érkezéskor valaki fizetett-e utána áfát. Ha nem, akkor te nyered a fizetést és ez így természetes.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41122) erikjoee


erikjoee
tag

Sziasztok.

Trackchecker van a telefonomon és azon követem a china post által feladott csomagom. Még harmadikán kaptam egy olyat,hogy NULL, 交航, CAN, HU ez mit jelent?

Előre köszönöm a segítséget.

(#41123) beg válasza erikjoee (#41122) üzenetére


beg
veterán

Azt, hogy még mindig ott vergődik kínában a cucc.
Trackchecker droidos változata nemrég szólt, hogy mostantól a trackchecker2 fog csak frissülni és fejlesztődni, erre figyelj. Érdemes az appon belül a 17track és a 4px szolgáltatókat is felvenned elsődlegesnek, azok informatívabbak, mint ez a tyúklábas :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41124) erikjoee válasza beg (#41123) üzenetére


erikjoee
tag

Köszönöm. Minden képpen felveszem. Nem tudod meddig szokott ez tartani míg fel rakják a gépre? Mert gondolom mar ott válna repülő téren. Applen a sima is jó nem?

(#41125) beg válasza erikjoee (#41124) üzenetére


beg
veterán

Általában pár nap, de nem ritka az 1-2 hét sem. De amúgy igen.

"CAN refers to Guangzhou Baiyun International Airport. NULL refers to the state of "Delivery to the Airport". Due to the flaw of the tracking system, it cannot well show the state when translating from Chinese to English, so you get NULL"

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41126) harrie válasza beg (#41121) üzenetére


harrie
csendes tag

Igen, de pont ez az, hogy feladóként, kiindulópontként szerepel Dánia. Vagy lehet, hogy megadták, hogy ez nem adozótt dániában, tehát ahova megy, ott tessék sarcolni?

(#41127) beg válasza harrie (#41126) üzenetére


beg
veterán

Honnan rendeltél, kitől és mit? Mert az még nem hangzott el, addig meg csak a levegőbe durrogtatok. Az is lehet, hogy rossz TN-t kaptál vagy összecserélték.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41128) stefyY


stefyY
őstag

Na 1.5 hónapos garanciális ügyintéztetésemnek megvan az eredménye..

"We would like to inform you that we have already received your package and we are now processing the shipping of the replacement."

:))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#41129) trémobil válasza RVR400 (#41119) üzenetére


trémobil
tag

Released by customs-ra változott a státusza, ez azt jelenti, hogy átment a vámon?

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#41130) RVR400 válasza trémobil (#41129) üzenetére


RVR400
veterán

Igen. És most utálunk is érte. :DDD

(#41128) stefyY: Mixeshophoz május elején ment vissza egy teló. Június 16-án írták (természetesen nem maguktól, hanem érdeklődés után), hogy a javítás kész másnap feladják. 1 hónap múlva kérdeztem rá, hogy mi a helyzet. Akkor azt írták, hogy holnap feladják (kb majdnem szó szerint ugyanaz volt az üzenet, és semmi elnézéskérés, hogy 1 hónapig tárolták a szervizes polcon, ahelyett, hogy úton lett volna). :W
Viszont azon a holnapon fel is adták, tegnap meg is érkezett. És igen, a teló továbbra is szar. Nem annyira, mint előtte, mert akkor már be sem kapcsolt, meg flashelni sem lehetett. Most bekapcsol, kb 2 percig működik is, aztán újraindul, aztán megint, aztán már a bootnál újraindul 5-ször, aztán lefagy, majd 5 perc múlva megint újraindul fagyott állapotból, aztán megint megy egy kicsit, aztán kezdődik elölről.

[ Szerkesztve ]

(#41131) aytukabozs válasza RVR400 (#41130) üzenetére


aytukabozs
addikt

:D
+1
:P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#41132) beg válasza trémobil (#41129) üzenetére


beg
veterán

Ja, semmi, félrenéztem. Szűz cím szerencséje :P

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41133) trémobil válasza RVR400 (#41130) üzenetére


trémobil
tag

Köszönöm a segítséget srácok! Megnyugtattatok! :C
Az utálatról majd később, ha tényleg egy eredeti, új HTC ONE lesz a csomagban! :DDD :DD

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#41134) RVR400 válasza beg (#41132) üzenetére


RVR400
veterán

Ez azért legenda, mert több ember szűz címe nem jelentett eddig semmit az ismeretségi körömben... ;) Viszont erre a garis telóra nem kértek semmi papírt, mert nagyobb dobozba rakták, és nem pont telós doboz kinézetű volt.

(#41135) beg: Ha Marcipán százezredes nem érez rajta semmi szagot, akkor nem sok értelme van bontogatni.

[ Szerkesztve ]

(#41135) beg válasza RVR400 (#41134) üzenetére


beg
veterán

Mondjuk olyan legendát már én is hallottam, hogy csak a szabvány szürke/fekete nejlonba volt behajítva 4 km pukifóliába tekerve (doboz nélkül) és azt sem szedték ki kockázatelemzés céljából :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41136) harrie válasza beg (#41127) üzenetére


harrie
csendes tag

Minideal. Azt írták, hogy a dán postával küldik, de azt gondoltam, hogy attól még a feladóország kína lesz. Hát nem, az is dánia. Ennek ellenére már érkezik a papír a vámkötelességről. Na mindegy, csak nem értem a logikát.

(#41137) Laza... válasza harrie (#41136) üzenetére


Laza...
addikt

Kap egy sárga cetlit a dobozra, hogy a célországban kell megfizetni a vámot/áfát. Majd nézd meg ;) Nekem egy ilyen cetlis tréfa 200k volt majdnem (mixeshop)

Never give up!

(#41138) tboy93 válasza Laza... (#41137) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyorsba fejtsd már ki ezt a mixeshopos sztoridat, kíváncsi vagyok.

(#41139) Laza... válasza tboy93 (#41138) üzenetére


Laza...
addikt

Jó része a blogban. Még nincs befejezve, de a végkifejlet az megvan.

Never give up!

(#41140) harrie válasza Laza... (#41137) üzenetére


harrie
csendes tag

Kösz, ez lehet akkor a magyarázat. És azon a sárga cetlin mi szerepel, az ár/termék is? Vagy arról továbbra sincs semmi fogalmuk?

[ Szerkesztve ]

(#41141) gkawka


gkawka
tag

Annyira idegesítő, hogy most már olyan értékhatáros küldeményeket (4-10 USD) is a kamu tracking szentségével (WS) küldenek, ami eddig legalább részben valós trackinggel érkezett :W :((( :(

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#41142) XmoD


XmoD
aktív tag

(#41143) szmyky


szmyky
aktív tag

Ez jó kis időt futott...Egy 45 dolcsis telefon van benne(Ancinak egy kis ajándék) :)

RWxxxxxxxxSG

Dátum Információk

2014.07.30
19:38 - Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.31
23:50 - Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.08.06
07:36 - Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#41144) Romvr


Romvr
őstag

Mégsem lesz Voyo Winpad A1 Minim az AliExpress-től:

"Your order has been cancelled for security reasons. The fund for this order hasn't been deducted by AliExpress. However, some banks may hold this payment, and the bank will reverse the payment for up to 7-30 working days before releasing back to the card holder. To avoid order cancellation in the future, please submit a claim for payment verification."

Ilyenkor szerintetek mi van? A pénz már levonódott a számlámról, visszautalják? Ez mennyi idő?

Egy biztos: Soha többen nem rendelek tőlük semmit ha visszakapom a pénzem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#41145) beg válasza Romvr (#41144) üzenetére


beg
veterán

Mármint attól az eladótól, hiszen egy piactérről beszélünk. De itt valami más gond lehet, mert nem azt írták, hogy az eladóval van gubanc, hanem a rendelésedet törölték. A pénzt visszakapod.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41146) szmyky válasza Romvr (#41144) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nekem nemrég volt ilyen, hogy befagyasztottak egy rendelést, mert az eladó nem tudta bizonyítani, hogy rendelkezik a kínált termékkel!

Sajnos 10-20 nap el fog telni mire látod a pénzt a számládon - nálam legalábbis 12 nap volt!

[ Szerkesztve ]

(#41147) RVR400 válasza Romvr (#41144) üzenetére


RVR400
veterán

Vagy a bankod szarakodott valamiért. Új felhasználó vagy az alin? Akkor előfordulhat az, hogy a pénzed a banknál áll, de ezt tudod ellenőrizni webes felületen.

(#41148) szmyky válasza RVR400 (#41147) üzenetére


szmyky
aktív tag

De nincs itt semmi baj, hiszen csak tegnap fizette(2014.08.06)...vissza fogja kapni pár napon belül!

Ja...bocs lehet, hogy még át sem ment az Alinak, hiszen egyből zárták a boltot!
Lehet, hogy holnap már újra látod a pénzed, de ha nem, akkor sem fog elveszni!

[ Szerkesztve ]

(#41149) Romvr


Romvr
őstag

(#41145) beg: Igen, lehettek volna kicsit konkrétabbak ami a "security reasons"-t illeti. Mert így most nem tudom mi volt a gond ami miatt tuti hogy kerülöm az oldalt mint a pestist.

(#41146) szmyky: A lényeg hogy viszont lássam a pénzemet még ebben a hónapban.

(#41147) RVR400: Új felhasználó vagyok, ez lett volna az első dolog amit rendelek tőlük. A bankom oldalán is megnéztem és ott látom hogy levonták az összeget. Megjelent kártyás vásárlás címen az összeg forintosítva. Az értelmezésemben most az történt hogy nincs nálam a pénz, de nem érkezett meg a célhoz sem, tehát lebeg az éterben.
Kár hogy nem lehet náluk PayPal-al fizetni, azzal még sehol nem volt problémám.

(#41148) szmyky : Hát ez az hogy ma fizettem kb 9 óra felé. Csak gondolom az ő idejük szerint volt még tegnap vagy én nem tudom miként mennek itt a dolgok.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#41150) RVR400 válasza szmyky (#41148) üzenetére


RVR400
veterán

Letelt a 24 óra (bár már ennél hamarabb szokott lenni, régebben kellet az 1 nap, most már csak néhány óra), és nem kapta meg az ali a pénzt. Ez új felhasználóknál előfordul, 1-2 hét múlva viszont már simán megy minden. 14 napig a bank zárolja az összeget általában (OTP).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.