Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) aytukabozs válasza Istyu74 (#42549) üzenetére


aytukabozs
addikt

http://posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes

(#42550) Dluinet
Úgy értettem hogy tuti hogy ott is emberek dolgoznak? (..és persze vicceltem) :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#42552) Dluinet válasza Istyu74 (#42549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

magyar posta oldalán Nyomkövetés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42553) Zuri válasza Norcsaaa (#42504) üzenetére


Zuri
tag

Nekem is 19.-e óta ezt írja a posta, itt azt mondták simán 2-3 hetet is várhatok, de már írhatnának valamit ahogy telnek a napok úgy vagyok nyugtalanabb. Szerintem pénteken bemegyek a postára ha nem változik és utánakérdezek ilyenkor mi van hátha tudnak valami használható információt mondani.

(#42554) Zuri


Zuri
tag

Comebuynál mennyi a német raktárból az átlagos szállítási idő?

(#42555) maj-viktor válasza Zuri (#42553) üzenetére


maj-viktor
őstag

A "vámolás" simán eltarthat 1-2hétig...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#42556) Zuri válasza maj-viktor (#42555) üzenetére


Zuri
tag

De akkor nem kellene átváltania hogy: "vám elé állítva" vagy valami hasonló szövegre?

(#42557) Mr.Csizmás válasza Jofi81 (#42538) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

funny, reflexből jobbklikkes google keresést toltam a kijelölt TN-re, és megcsinálta :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42558) maj-viktor válasza Zuri (#42556) üzenetére


maj-viktor
őstag

Amióta átálltak új rendszerre (kb. 2-3hónapja), kimaradnak ezek az infók... ahogy már nem Vám elé állítva van, hanem NAV regisztráció státusz!
Ha 2hét után se frissül - mindenképp írj rájuk / küldd be az adatokat!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#42559) Zuri válasza maj-viktor (#42558) üzenetére


Zuri
tag

köszi az infót, bár remélem megúszom a vámot :D De hát ez van, mindenesetre valami használható dolgot kitalálhatnának, hogy a paraszt azért tudja mi van.

(#42560) Laza... válasza Zuri (#42559) üzenetére


Laza...
addikt

Ki van találva. Ha nem előzöd meg őket, akkor jó sokára kapsz egy ajánlott levelet. Ha megelőzöd őket, spórolsz nekik a nyomtatás és a kiküldés költségével, de Te ezt akkor is megfizeted (1500 pénz).

Csak 1 dolog a biztos: az hogy xopatnak

Never give up!

(#42561) Zeki válasza Zuri (#42554) üzenetére


Zeki
nagyúr

Onnantól hogy feladták, 3-4 nap.

(#42562) Anonymus23 válasza Zuri (#42559) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az a baj, hogy a legtöbb ilyen rendszert nem azokkal csináltatják, akik a másik (is) oldalon vannak, hanem azokkal akiknek sokszor lövésük sincs, hogy mit is szeretne látni egy ÜGYFÉL, csaka rendszer igényeit és elvárásait látják, de az ügyfél csak sokad rangú dolog. Mint az átkosban, amikor 1-1 ünnepnap vagy hosszú hétvége előtt órákat kellett sorban állni kenyérért, mert a sok szerencsétlen ingyenélő naplopót mindig hatalmas meglepetésként érte, hogy az emberek kenyeret akarnak venni több napra. (bár ahogy sejtem az itteni fórumtöbbség még nem is élt akkor)
Így aztán esélytelen, hogy felhasználóbarát felületen a megfelelő információkat kaphassuk meg.
És ezért még fizetünk is nem kevés lóvét ;]

Sok minden megmaradt ebben az országban a régi rendszerből, de lehet ez nem is az, hanem csak magyar sajátosság...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#42563) maj-viktor válasza Jofi81 (#42538) üzenetére


maj-viktor
őstag

Volt / van ez már mindenhol...
Feladták JACKSON-ba, onnan ment MIAMI-ba... majd innen NewYork-ba... innen ment NASHVILLE-be, majd vissza MIAMI-ba és újra NEW YORK-ba... most épp NY-be van... :DDD

EZ tényleg a bermuda háromszögbe került... SZÓSZERINT! Hissz nézd meg... ott van jobbra mellette a Bermuda! xDDDDDDDDDDDDDDD

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#42564) szmyky válasza maj-viktor (#42563) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ezt nagyon jó érzés lesz kibontani, ha rendben megérkezik majd!
:))

(#42565) szmyky


szmyky
aktív tag

Egy kis segítséget kérhetek?
Az Aliexpressen visszaküldtem egy egy gagyi telefont, mert hibás volt, az eladóval levelezek és mondta, ahogy visszaért a telefon hozzá ő teljes visszatérítést ad nekem.
A vevővédelemből még van 3nap, úgyhogy hamarosan indítom a disputot, hogy legyen védelmem míg odaér.
A kérdésem annyi, hogy milyen úton fog ez visszatérítés megtörténni?
Ő fog intézkedni az Ali felé, hogy küldjék vissza a pénzt?

Köszi!

(#42566) Gépötty válasza Mr.Csizmás (#42557) üzenetére


Gépötty
senior tag

Érdekes, nálam csak ezt a topikot találja meg. Lehet, amikor te rákerestél, még nem látták a robotok. Vagy nemtom.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#42567) Jofi81 válasza Jofi81 (#42538) üzenetére


Jofi81
őstag

Valahogy sejtettem, hogy ti sem látjátok a logikát ebben a kis körutazásban... :DDD Szóljak esetleg az eladónak, hogy nézzen utána, vagy írjak a USPS-nek?

(#42568) aytukabozs válasza Jofi81 (#42567) üzenetére


aytukabozs
addikt

Szólhatsz, de mivel újra a JFK-n van a csomagelosztóBan, sztem már jön.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#42569) Jofi81 válasza aytukabozs (#42568) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor még várok egy kicsit, hátha már tényleg úgy gondolják, eleget látott és útjára bocsátják.

(#42570) Mr.Csizmás válasza Gépötty (#42566) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

chrome -> TN szám kijelöl -> jobbklikk -> google keresés ezzel

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42571) szili.tamas1 válasza szmyky (#42565) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mindenkepp nyiss vitat.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42572) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Érdekes ez a mostani szállítás.
A TN-es csomagok még mindig 2 hetes futással megérkeznek (ma jött meg a második ilyen csomagom is, pont 2 hétre, a nyomkövetésben még csak a MO-ra érkezett státusz látszik), míg a többieknél van ami 3 heten is túl van már.
El van kapatva az ember, mert régebben 4 hétig még csak rá sem néztem a dolgokra, mert szinte minden 4-6 hét között jött meg. Most meg már ha 2 hét után nincs itt akkor már izgalom van ;]

;) - The Power of the Light Side

(#42573) pomphl


pomphl
csendes tag

Adódott nekem is egy kis galiba. A kínaiva jó haverságban vagyunk, sokat rendeltem már tőle. Most összevártam több ismerősöm rendelését. Ez kb 400usd-ra rúgott.Egyértelmű volt, hogy DHL-lel hozatom. Amikor a kínaihoz megérkezett egy csomag akkor mindig küldött róla fotókat, nem beszélve a becsomagolás előtti és utáni állapotról. Ez a pakk 45*50*50-es volt. Azt tudni kell, hogy amíg eljut a DHL-hez a cucc addig sok kezen halad át... Néha eltűnik egy két dolog.. Én pont így jártam. Mire megérkezett, teljesen át lett rendezve a belseje. Eltűnt egy sd kártya és az egyik telefon akkuja. Megkérdeztem a kínait, hogy mi a l0fsz van. Kiderült, hogy ha nincs minden rendesen feltüntetve egy papiron akkor a vámon/futárszolgálatnál azt nem kötelességük visszatenni.. Legalábbis az ottani vámosok azt hiszik. Csatolmányként kaptam egy köteg papirt, zopo akkukról meg sok minden másról... A kár nem nagy de pont ajándékba lett véve a teló. Így meg kell várnom amíg megérkezik. A kínai korrekt volt, csak a felét kell kifizetnem. Szóval aki most tervez DHL-lel rendeli akkor mondja meg az eladónak, hogy ne ezt a futárszolgálatot használja kínán belül:
DGYTT Peak (ZJ)Intl Trading Co. Ltd

[ Szerkesztve ]

(#42574) lazlogogola


lazlogogola
tag

Most kaptam én is levelet a NAV-tól,fenn akadt a Tinydeal-s csomagom.
Power bank is van benne és 9000ft értékű a csomag.
Az asszony olvasta a levelet és vmi olyasmit kérdeznek,hogy igazoljam hogy céges vásárlás?!

Ti tudjátok miről van szó?
Én még nem láttam a levelet.

(#42575) nagim válasza lazlogogola (#42574) üzenetére


nagim
tag

Nekem akkor szoktak ilyet írni, ha a melóhelyre küldöm a csomagot.
Az első ilyennél nekem is kiküldték a meghatalmazást meg minden.
Írtam nekik e-mailt, hogy magáncélúként kezeljék és rövidesen kaptam egy válasz e-mail-t, hogy mit küldjek.
De lehet, hogy csak annyit írtak, hogy jelezd, amennyiben nem magáncélú, hanem céges rendelés.

(#42576) lazlogogola válasza nagim (#42575) üzenetére


lazlogogola
tag

Mert másképpen VÁM-ják vagy miért kellene jeleznem?
Amúgy,persze magáncélra,de vállalkozó vagyok.
Persze,nem ilyen terület,tehát nem hozható összefüggésbe a vállakozói tevékenységemmel.

(#42577) aytukabozs válasza lazlogogola (#42576) üzenetére


aytukabozs
addikt

teljesen mindegy mi vagy, 9000 Ft az ígyis-úgyis vámmentes, de ezt ők kell hogy kimondják,
elküldöd a fizetési dokumentumokat, vársz aztán majd kapsz egy határozatot hogy vámmentes és annyi.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#42578) nagim válasza lazlogogola (#42576) üzenetére


nagim
tag

Igen, cégeknek szoktak küldeni egy vámkezelési meghatalmazást, hogy a posta (kb. 10 ezer Ft-ért cserébe) a jövőben intézi a vámkezelést.

(#42579) lazlogogola válasza aytukabozs (#42577) üzenetére


lazlogogola
tag

És utána automatikusan küldik a csomagot?

(#42580) nagim válasza lazlogogola (#42579) üzenetére


nagim
tag

:K

(#42581) lazlogogola válasza nagim (#42580) üzenetére


lazlogogola
tag

:R

(#42582) timarcell


timarcell
tag

Ebay-en vásároltam egy Dell Venue 8 pro tabletet a kijelzője 2 helyen pixelhibás (nem zavaró). az eladó felajánlott 20$-t, a garit sikerült átiratnom a nevemre. Érdemes Paypal vitát nyitni vagy inkább fogadjam el, és itthon próbáljam legariztatni?

(#42583) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Még nyár elején küldtem vissza javítani egy Vowney V5-öt a Minidealnek, most írtak vissza, hogy valóban az a baja, amit írtam, ellenben nem tudják javítani, szóval alkudozni kezdtek.
Első lehetőség, hogy 50 dolcsit fizessek még és küldik vissza a V5-öt hibásan meg egy új Lenovo A680-at mellé.
A második, hogy fizessek 10 dolcsit és visszaküldik a hibás V5-öt.

Na most ez nekem sehogy sem tetszik, egyszer már kifizettem, nem vagyok hajlandó ismét, illetve ha netán ráfizetnék és kapnám a Lenovo-t mellé, akkor tuti a vámon megakad és még nagyobb szívás...

Mit lehetne tenni? Mit válaszoljak erre? :F

Üdv, Balázs

(#42584) Gépötty válasza Mr.Csizmás (#42570) üzenetére


Gépötty
senior tag

Pontosan így csináltam. Ezért nem értem, miért nem működik ugyanígy.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#42585) szmyky válasza gooool (#42583) üzenetére


szmyky
aktív tag

Írd meg nekik, hogy nem kívánsz venni semmiféle másik telefont, hanem adják vissza a pénzed...

(#42586) section9 válasza aytukabozs (#42577) üzenetére


section9
őstag

9000 forint miért vámmentes? Nem 22 euró fölött kell ÁFA-t fizetni?

(#42587) Dluinet válasza section9 (#42586) üzenetére


Dluinet
nagyúr

magánszemély - magánszemély között 45€ a határ

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42588) section9 válasza Dluinet (#42587) üzenetére


section9
őstag

De a Tinydeal az nem magánszemély. Vagy tévedek?

(#42589) aytukabozs válasza section9 (#42586) üzenetére


aytukabozs
addikt

EZÉRT

(#42585) szmyky

Ha 30 napnál régebben kapta kézhez akkor ez nemigen fog menni (a pénz vissza), ellenben
(#42583) gooool idézd be nekik a saját policy-jüket;
"Customer pay for the shipping send to us and we will pay to return it back to you"

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#42590) section9 válasza aytukabozs (#42589) üzenetére


section9
őstag

Köszi, akkor ezentúl nem fogok rettegni, ha picivel 30 dollár fölött rendelek.

(#42591) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Sztem ez rekord, most hívott a dhl hogy hol vagyok, sajnos melóban. :(

A számom az adatlapomon. ;)

(#42592) szili.tamas1 válasza KukkSteve (#42591) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Aztaqrva ez igen :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42593) n@p@lm válasza n@p@lm (#41612) üzenetére


n@p@lm
őstag

tádámmm!
megékezett a telótok, 12 napra a rendelés leadása után.
meglepődtem milyen gyorsan :)

(#42594) Anonymus23 válasza n@p@lm (#42593) üzenetére


Anonymus23
veterán

A miénk? De jóóó ;]

;) - The Power of the Light Side

(#42595) Dominó85 válasza n@p@lm (#42593) üzenetére


Dominó85
veterán

Az enyémet is ma hozta ki a postás... Apám vette át. :))

* Péter - 06302461862 *

(#42596) section9 válasza Dominó85 (#42595) üzenetére


section9
őstag

Lesz róla blogpost? Mondd, hogy igen! :DD

(#42597) Dominó85 válasza section9 (#42596) üzenetére


Dominó85
veterán

Fenébe, pedig tervben volt... :)) A Simtelep N9-ről egy logoutos bejegyzés lesz csupán, mert többet a telefon nem ér!

* Péter - 06302461862 *

(#42598) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
A csomagom egy hónap alatt jutott el "Departure from outward office of exchange" állapotba.
Egy értéktelen kis vacak, de nekem fontos lenne. Jól gondolom, hogy ez nem fog egyáltalán megérkezni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#42599) graf65


graf65
csendes tag

Augusztus 21-én érkezett a csomagom az országba (nyomkövető szerint)Azóta sem mozdult semmi információ nem változott.Ma délben kaptam postai nyomtatványokat a vám elé állításról (27-ei keltezéssel ).Most 3-kor küldtem el emailben a papírokat a postaimport@posta.hu ra ahonnan azonnal egy visszaigazoló email érkezett.

(#42600) maj-viktor válasza graf65 (#42599) üzenetére


maj-viktor
őstag

EZ most kérdés... vagy csak "tájékoztatás a többiek felé"!? O.o :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.