Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) TedThomas válasza Harpoon13 (#41248) üzenetére


TedThomas
aktív tag

To2c-ről tapasztalat.
Igaz nekem nem teljes árat hanem 50$ kellett visszautalniuk amit e-mailben rengetegszer megígértek.
"Megegyeztünk refund lesz" "várjál még pár napot a számládon lesz" ...

Másfél hét után meguntam paypal dispute-ot nyitottam, leírtam mennyit kérek vissza, miért, és hogy x napja csak ígérgetnek, bemásoltam a levelet is.

3 nap múlva egyszer jön a levél, hogy refund.Ott már nem próbálkoztak semmivel.
Szerintem azért ha tudják, hogy bukták az üzletet, mert nincs igazuk akkor már paypalon nem fognak kardoskodni.

A dhl.to2c.com pedig free shipping van szóval te "elméletileg" nem fizettél a szállításért.
A paypal számlán is csak a telefon szerepel szövegében (DHL Free shipping).

[ Szerkesztve ]

(#41252) atala válasza janaman01 (#41214) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Egy idő után csak törlődni fog. Persze jobb lenne kitörölni őket manuálisan, mert kicsit zavaró. Az ebay, és a vatera is kitörli a régi aukciókat. Nincs az a tárhely amin elférne ennyi aukció.

(#41253) Harpoon13 válasza TedThomas (#41251) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

A kardoskodás most már csak a szállítási díjon van, de tudtommal kutya kötelességük a szállítási díjat is visszaküldeni ha hibás termékről van szó. Most megírtam nekik hogy kapnak egy hetet a full refund-ra (még mindig azzal védekeznek hogy a gyárban van a telefon amit már 2 hete odaküldtek bevizsgálásra), utána escale. Remélem azért végre feladják és refundolnak, gyanítom egy Paypal-es kivizsgálás nem 2 nap...

[ Szerkesztve ]

(#41254) RVR400 válasza atala (#41252) üzenetére


RVR400
veterán

Van az a tárhely... ;) Nem fog törlődni, nekem ott van mind a 22 oldalnyi rendelésem 1.5 évre visszamenőleg.

[ Szerkesztve ]

(#41255) Dominó85 válasza RVR400 (#41254) üzenetére


Dominó85
veterán

Én még csak 3 oldalnyi rendelésnél tartok. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#41256) Szabie93 válasza rszabolcs75 (#41203) üzenetére


Szabie93
tag

NL postát miért vámkezelik??? :Y :Y

(#41257) 426os válasza Szabie93 (#41256) üzenetére


426os
őstag

Nem az a lényeg, hogy milyen posta küldi, hanem, hogy honnan jön.

.

(#41258) Szabie93 válasza 426os (#41257) üzenetére


Szabie93
tag

Én most abból indulok ki, hogy amikor a kínaiak svéd vagy svájci postával küldik akkor olyan országbeli cím van ráírva, szóval nem értem.... Most rendelnék két kamerát, elméletileg holland postával jönne, és azt mondta az eladó, hogy ő elküldi hollandiába ott átcsomagolják és úgy jön nekem.

(#41259) 426os válasza Szabie93 (#41258) üzenetére


426os
őstag

Az más. Általában az egyéb posták (pl svéd) tudtommal csak annyiban különböznek a HK, SG, CN post-tól, hogy Kínán belül ők gyűjtik be, de ugyanúgy EU-n kívülről érkező küldeménynek számítanak itthon. Hogy a te esetedben mit művel a kínai azt nem tudom.

.

(#41260) Szabie93 válasza 426os (#41259) üzenetére


Szabie93
tag

Hát így még én se rendeltem, de nem igazán szeretném, hogy EU-n kivülinek számítson mert nincs kedvem ÁFA-t fizetni.

Ez a holland posta nekem új, még semmi nem jött vele, de kiváncsi vagyok mennyi idő alatt ér ide, és nagyon remélem, hogy valóban átcsomagolás lesz. :U

(#41261) SUPREME7 válasza Szabie93 (#41260) üzenetére


SUPREME7
őstag

Komolyabb összeget tennék rá, hogy nem lesz ott semmiféle átcsomagolás. Utána meg aztán reklamálhatsz, hogy de neked megígérték, hogy megkerülik az áfafizetésedet ... csak lekoptatott a kínai. Szerintem.

(#41262) Szabie93 válasza SUPREME7 (#41261) üzenetére


Szabie93
tag

Én is ettől félek, de máskülönben mi értelme lenne ha van mellette svéd meg svájci posta lehetőség is?

(#41263) SUPREME7 válasza Szabie93 (#41262) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az előbb írták. Ezek a svéd, svájci, és holland "postapontok" is jelen vannak kínában, csak más irányból, gondolom az adott országba tartó járatokon intézik a szállítást, és ez sokszor tovább is tart emiatt. De majd az okosok kijavítanak. Viszont ezek nem fogják a kis csomagodat felbontani, újracsomagolni, hogy neked ne kelljen áfát fizetned. Ráadásul Hollandiában is magas, 21% az áfa, ezt se fogja helyetted benyelni senki.

[ Szerkesztve ]

(#41264) Szabie93 válasza SUPREME7 (#41263) üzenetére


Szabie93
tag

De gondolom a küldeményen a feladási cím számít. Ami nekem eddig pl svéd postával jött azokon mind egy Malmö-i cím volt, és tudom jól hogy kínából jött. Szóval ha EU-s cím van rajta akkor miből állapítja meg a kedves vámos, hogy ez most honnan jött?

(#41265) Palomar válasza janaman01 (#41246) üzenetére


Palomar
csendes tag

igen

lásd itt

Üdv: Palomar

(#41266) Zeki válasza Szabie93 (#41264) üzenetére


Zeki
nagyúr

van a tracking number nevű csoda, ami a hülyénekis megmondja honnan jött és hova megy a csomag....
Lehet holland a posta, de a tracking number szépen megmutatja, hogy KÍNÁBÓL JÖN!

(#41267) Aucor válasza Zeki (#41266) üzenetére


Aucor
senior tag

És mi van akkor, ha svédpostás cuccra a 17track azt írja, hogy Origin: Sweden?

(#41268) potrohosjoco


potrohosjoco
csendes tag

A WESTERN UNIOS fizetés hogyan működik? lehet netem fizetni kártyáról van refund stb?

LeTv X600

(#41269) Palomar válasza potrohosjoco (#41268) üzenetére


Palomar
csendes tag

Western Unionos úgy működik,hogy NEM FIZETÜNK SENKINEK WU-val és nemzetközi banki utalással!
Csalók kedvelt fizetési módja.
Sosem fogod sem a pénzed, sem a megrendelt terméket látni.
Csak PayPal, vagy Aliexpress/DHGate saját fizetési rendszerén keresztüli fizetés!

Üdv: Palomar

(#41270) potrohosjoco válasza Palomar (#41269) üzenetére


potrohosjoco
csendes tag

Én is így gondolom és a felsoroltaknál szoktam vásárolni

LeTv X600

(#41271) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

Indiából rendelt már valaki? ott milyen boltokból érdemes?

thx!

(#41272) b0bcat válasza Szabie93 (#41260) üzenetére


b0bcat
addikt

"nincs kedvem ÁFA-t fizetni"

Ez aranyos volt. Szerinted másnak van? Szerinted akik fizetnek, azok önszántukból pengetik ki az áfát? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#41273) GIJoe válasza Dominó85 (#41090) üzenetére


GIJoe
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem 2 db 32 GBos Sandisk micro SDm döglött be, olyan 1, és 1,5 év után.
Mymemoryról volt mind2ő...

(#41274) aytukabozs válasza Szabie93 (#41264) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nézegessed hátha közelebb jutsz a megoldáshoz :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#41275) Zeki válasza Aucor (#41267) üzenetére


Zeki
nagyúr

Melyik bolt az? Mert akkor az úgy értendő, hogy nem kínából jön.

(#41276) Szabie93 válasza b0bcat (#41272) üzenetére


Szabie93
tag

Gondolom senki, poénnak szántam, amúgy azt vettem észre, hogy amikor tudják azt hogy ki akarom kerülni, de nem tudnak vele megfogni akkor direkt szemétkednek azzal, hogy 2-3 hétig bent tartják raktárba a csomagot és mindenféle papírokat kérnek be, azon felül amit ált szoktak.

Legutolsó story az volt, hogy 2 gps-t rendeltem külön csomagolásban, az eladó 1 hét késéssel adta fel őket, a királyi posta természetesen bevárta a két csomagot (szerencsére nem fogták össze őket), és kérték az ilyenkor szokásos doksikat. Én meg ugye küldtem nekik a paypal számlát ami eddig mindig elegendő volt. Most az történt, hogy valamiért nem tetszett nekik a számla, és mindenféle visszaigazolásokat, meg számlakivonatot akartak, és ezt addig húzták halasztották, hogy végül 2 és fél hetet állt a raktárban a csomag

[ Szerkesztve ]

(#41277) Aucor válasza Zeki (#41275) üzenetére


Aucor
senior tag

Shenzhenből jön. Ebay.

(#41278) Zeki válasza Aucor (#41277) üzenetére


Zeki
nagyúr

HA Shenzenből adják fel, akkor úgyis kiderül a tracking numberből.
Kivéve ha Svédországba megy, ott levámolják, és onnan küldik tovább. Ha nem vámolják le, csak keresztül megy rajtuk, akkor bambi.

(#41279) Aucor válasza Zeki (#41278) üzenetére


Aucor
senior tag

(#41280) Zeki válasza Aucor (#41279) üzenetére


Zeki
nagyúr

Érdekes, de várnék vele amíg több infó is lesz, és elkezdődik a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#41281) hevizms


hevizms
addikt

CineDOG1!

Az előjelekből úgy tűnik tökéletesen igazad volt a lightinthebox.com postázásával kapcsolatban. :R :R :R
Szemét hazug cég ők is.
Sőt talán még rosszabb is mint a többi.
Adtak egy eddig még mindig nem élő tracking számot :W

A webshopjukban a standard szállitásra 5-8 munkanapot írnak,erre nem hogy nem jön meg addigra,hanem még el sem indul.

Mondjuk kiváncsiságból rendeltem,szóval nem annyira egetverő a dolog.
Ha nem jön meg 8 munkanapra,akkor ibnditom a dispute-t a paypalnál.
Kiváncsi vagyok mi lesz akkor.
Nem nehéz bizonyitanom hogy az igért szállitást nemhogy nem tartották be,hanem még a tracking is kamu.

[ Szerkesztve ]

(#41282) 426os válasza Aucor (#41279) üzenetére


426os
őstag

Mondjuk nem biztos, hogy jó ötlet publikálni a TN-edet, főleg miután szépen beharangoztad, hogy kamu EU-eredetű..

.

(#41283) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Ez a TN vajon milyen postához/futárhoz tartozik:

YC207383398YW

:F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#41284) Laza... válasza Gergosz2 (#41283) üzenetére


Laza...
addikt

YANWEN International Express :D

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#41285) Gergosz2 válasza Laza... (#41284) üzenetére


Gergosz2
veterán

ajajj :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#41286) Zeki válasza hevizms (#41281) üzenetére


Zeki
nagyúr

Dehogy... ugyanolyan webshop mint a többi. Te ringattad magad valami mesébe, hogy mert náluk nem ingyé van a posta, akkor biztos gyorsabb mint a többi.
Meg azt is mondtuk már sokszor, hogy a raktárkészletről MIND kamuzik. Nem tudhatod hogy tényleg mi van náluk raktáron, és ami van, az elfogy-e mire te a vásárláson végigmész, és kifizeted.
Ez az összes kínaira igaz. Meg nagyon sok nem kínaira is.

(#41287) Aucor válasza 426os (#41282) üzenetére


Aucor
senior tag

Az eladó küldte így, én teljesen normálisan megvettem egy free shippinges cuccot. És nem mondtam, hogy kamu EU eredetű, csak arra akartam célozni, hogy nem biztos, hogy a TN-ből kiderül hol adták fel.

[ Szerkesztve ]

(#41288) hevizms válasza Zeki (#41286) üzenetére


hevizms
addikt

Azért mesébe nem ringattam magam,csak kipróbáltam mennyire tartják a weboldalukon leírt,igért határidőket.
Mivel senki nem irta itt hogy próbálta-e már.
Kipróbáltam,nem igaz amit írnak.Ennyi.
Nem vagyok kezdő kinai rendelésekből,szóval van tapasztalatom,
Pont ezért tartottam érdekesnek hogy a lassú posta mellett ajánlják a standard postázási formát,ami a leirtak szerint gyorsabb(plusz pénzért).Akár még igaz is lehetett volna.

Amúgy pld a minideal nekem eddig még mindig útnak inditotta amit vettem tőlük 2-3 napon belül.
Szóval vannak kivételek szerintem.

(#41289) mmat3


mmat3
tag

Sziasztok!
Haladt a valamit az ügyintézésem a coolicool-al, azt írták ha kitöltöm a dokumentumentumot akkor újraküldik a csomagot. Egyébként végig angolul beszéltünk, erre elküldik ezt a német valamit...

(#41290) Zeki válasza hevizms (#41288) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam a minideal 1 hét után adta fel a telefont, a szomszédomnak szintén. Pedig dhl posta volt.

(#41291) KamuMazsola válasza DJGABI (#41063) üzenetére


KamuMazsola
őstag

DJGABI!
Látom te rendeltél a Coolicool-tól vámbiztosítással. Ha jól értelmezem a történteket, akkor itthon mégis ki kellett fizetned a vámot, azaz áfát, amit neked később visszatérítettek. Nem olvastam végig a történeted de szeretném megkérdezni, hogy kb 200 dolláros telóra mennyi lenne a biztosítás és ezt hogyan kell intézni, mi a menete? Ha jól gondolom, akkor majdnem jobban jönnék ki, mint csoportos rendelés esetén. Ebben meg tudsz erősíteni, vagy cáfolni?
Köszi!

Üdv.: KamuMazsola

(#41292) janaman01 válasza Zeki (#41290) üzenetére


janaman01
addikt

mondjuk nekem a minivel eddig jó tapasztalataim vannak, fizetéstől 1hét és kezemben a motyó( dhl) volt már amire rákérdeztem ( in stock) de cseten a "hölgyike" az igazat mondta hogy nincs....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#41293) llaszlo válasza KamuMazsola (#41291) üzenetére


llaszlo
veterán

Volt már szó róla, hogy erre azért ne építs, hogy tutira vissza kapod a pénzed. Mert bármikor mondhatják, hogy bocsesz, de nem kapsz vissza semmit sem.

(#41294) gghrtz


gghrtz
őstag

Tud valaki olyan EU-s webshopot, ahonnan cipőket tudnék rendelni? :R (sportsdirectet néztem, de ott nem volt magas szárú londsdale edzőcipő)

(#41295) trebrona válasza gghrtz (#41294) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#41296) hevizms válasza Zeki (#41290) üzenetére


hevizms
addikt

12 rendelésem volt eddig a minidealtol,mind sima postaval és kivétel nélkül 3-4 napon belül feladva status volt.Lehet csak szerencsém volt?

[ Szerkesztve ]

(#41297) LantosBerry8 válasza hevizms (#41296) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Nekem eddog az összes csomagomat 1 napon belül feladták...

(#41298) KamuMazsola válasza llaszlo (#41293) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Gondolom ilyen esetben viszont a pp-n keresztül legalább a biztosításra fizetett összeget vissza lehet kérni! Azért köszönöm a figyelmeztetést, még új nekem a külföldről vásárlás.

Üdv.: KamuMazsola

(#41299) aytukabozs válasza KamuMazsola (#41298) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem lehet, csak akkor refundoltat a PP ha nem kapod meg, vagy hibás, stb...
Kérdezd Lazát...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#41300) Laza... válasza KamuMazsola (#41298) üzenetére


Laza...
addikt

Ilyesmire semmit nem kapsz vissza, csípőből nem neked adnak igazat. 3 alkalommal "tesztelve"

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.