Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) BlackmMmDog válasza iceQ! (#86700) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

1-3 csalit szoktam venni, nekem jobb emiatt a kiállítások + kézbe lehet venni, megbeszélni tényleg fogós-e a termék

Wave is eltűnt kiállításokról, ők is egy közvetlen csapat volt :(

[ Szerkesztve ]

(#86702) iceQ! válasza BlackmMmDog (#86701) üzenetére


iceQ!
addikt

C2, C1 ami nálam bevált. Ebből veszek idén is vagy 10-10 kilót és ennyi. :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#86703) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Nekem C1, M4 . 20-20g elég ;]

(#86704) iceQ! válasza BlackmMmDog (#86703) üzenetére


iceQ!
addikt

Persze mivel te nem etetsz vele, én meg hülye vagyok és igen. :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#86705) Szirtimorc válasza iceQ! (#86702) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ez nem SBS?
Wave C1-t nem lelek.

[ Szerkesztve ]

(#86706) iceQ! válasza Szirtimorc (#86705) üzenetére


iceQ!
addikt

De, SBS! Wave C1 sose volt :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#86707) Szirtimorc válasza iceQ! (#86706) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Csak egy wave-sre válaszoltál, és hirtelen arra gondoltam. :)
Köszi

(#86708) iceQ! válasza Szirtimorc (#86707) üzenetére


iceQ!
addikt

Volt ott sbs-s is amire írtam :P

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#86709) galervin93


galervin93
őstag

Elszaladtam ma a Dunára úsztatni, szórtam a kaját becsülettel, csonti is ment be, de egy árva kapást nem sikerült úsztatva kicsikarnom... Asszem idénre elengedem a bolos pecát.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86710) mdav88 válasza galervin93 (#86709) üzenetére


mdav88
senior tag

Én ma kimentem egy minimál 3órás methodra a helyi tóra, parádés kapókedv fogadott. legalább 10 tok, 1 ponty, kárász és dévér is jött. Egy rontott kapás, és egy láb alatti lemaradás volt, de ez utóbbi is úgy, hogy már mindenem össze volt pakolva, fel volt akadva rá a hal, csak ki akartam húzni :)
4mm uni pelletet öröltem durvára, és felhúztam 4mm egész szemekkel+ 2.5mm classiccal, hogy legyen benne ropogós is, meglocsolva halolajjal, és édes, rikító csalik mentek leginkább.
OFC ez nem vadvízi bolo.... :) :DDD

(#86711) mdav88 válasza BlackmMmDog (#86699) üzenetére


mdav88
senior tag

Tavaly nekünk mondhatni segítség volt, hogy egyben láttuk a kínálatot, bár akkorra már elég jól felszerelkeztünk. Venni nem vettünk kint semmit, mert az árakkal képben voltam, és nem estem hanyatt a kedvezményektől. (hazudok, a gyerek kikönyörgött magának egy BaitMaker faeper csalit)

Idén nem tudom, hogy van-e értelme kimenni... a kedvezmények ott vannak nagyjából az oldalon, így mindenki eldöntheti. Nekem a család "kapókedvén" múlik.

(#86712) andrew911 válasza mdav88 (#86711) üzenetére


andrew911
tag

Én így vettem meg a Daiwa BW telefeedert, kint jól megtapogattam, aztán valami zugwebshop meg kihozta olcsón. Valami ott tört el, amikor bojlis botot mutattak feederbotként: csak nem cserélhető a fekete spicc, de vidd el akciósan.

(#86713) galervin93 válasza mdav88 (#86710) üzenetére


galervin93
őstag

Ilyenkor már minden pecáa meg kell becsülni, bár ma kifejezetten szép idő volt.
Nem gondolnám amúgy hogy "eltűntek" volna a halak a Dunából, valszeg a helyválasztás nem volt szerencsés.
Lesz még peca a héten, még az is lehet hogy haza tudok ugrani vidékre, jó lenele egy klasszik úszós/élőhalas csukázást nyomatni faterral. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86714) eisento


eisento
addikt

Skacok a smartfishing.hu oldallal van valakinek tapasztalata? gyanusan olcson van egy cucc fent.... :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86715) hermanyi válasza galervin93 (#86691) üzenetére


hermanyi
őstag

Katus Gyulabácsi is és Bokor Karcsi is tanította az országot. Gyulabá pecázni ,Karcsi meg ,hogy hogyan kell leszedni a harcsát a feszkéről .
Gyulabával pecáztam 1x2x . Már akkor azt szerettem volna ha annyit tudok a finom szerelékről amennyit Ő már elfelejtett anno .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#86716) mdav88 válasza eisento (#86714) üzenetére


mdav88
senior tag

Nemreg rendeltem toluk egy salmo orsot, meg egy kulso keszleten levo okumat. A kulso keszlet nem letezett, de a salmo megerkezett. Jol esett volna, ha azt mondjak, hogy akkor fele posta, vagy valami, de ez nem tortent meg.

(#86717) galervin93 válasza hermanyi (#86715) üzenetére


galervin93
őstag

:DDD :DDD
Gyerekként nem tűnt fel a harcsázás, az biztos hogy valami csukás pergető kérdéssel fordultam Karcsihoz. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86718) saen válasza eisento (#86714) üzenetére


saen
veterán

Szarvas Zoli boltja, legit. Persze a küslő raktár az nem valós készlet.

(#86719) eisento válasza mdav88 (#86716) üzenetére


eisento
addikt

Na bakker :D pont egy okuma ak 5000-et rendeltem (2db) kulso raktarrol. remelem azert nem egy het mulva szolnak hogy nincs... :U

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86720) Grillo válasza galervin93 (#86717) üzenetére


Grillo
senior tag

Én a süllős könyvét vettem meg, sokszor elolvastam. Sajnos fogalamam sincs, hol van, bár azóta is csak gilisztára fogtam süllőt, rá horgászva soha...

(#86721) Lapeca


Lapeca
újonc

Sziasztok Sporik! Mi a véleményetek light feederrekkel kapcsolatban? Én úgy látom egyre merevebbek, nehezen találok olyan, ami tetszene....

(#86722) andrew911 válasza Lapeca (#86721) üzenetére


andrew911
tag

Ez nekem is feltűnt, lassan érdemes lesz pickert venni ;-).

(#86723) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha valakit érdekel, LIDL-ben vettem kempingfőzőt 1999 ft: [link]
Van már az a másik fajta, de ennyiért nem hagytam ott. :B
1L szúnyogriasztós lámpaolaj 499 ft, azt is vettem, de majd kell hozzá fáklya, vagy valami.
Nem tudom regionális akciók-e, vagy országos.
A kempingfőzőhöz hasonló, gázzal működő lámpás is volt, azt nem vettem, szerintem gazdaságosabb az akkumulátoros lámpa :U

(#86724) PpenoO válasza Lapeca (#86721) üzenetére


PpenoO
őstag

Tubertini EA Trinity Feeder botok lágy kategória.

(#86725) Spoon16 válasza Lapeca (#86721) üzenetére


Spoon16
tag

Kettő van, mindkettő egy csoda - nekem.
Leeda 10ft Bomb [link]
Korum Allrounder Quiver [link]

Mindkettőnél már élmény a keszeg-kárász is, de nagyon szépen utánanyúlnak bárminek. Ezek alatt van egy Manta Smart Pickerem, annak a spicce nagyon finom,de maga a blank sokkal merevebb. A fenti kettő valóban nyélből hajlik.
Ami még szintén jó, a Decathlon 3 méteres light feedere [link] ez is nagyon kis finom cucc.

(#86726) sasa311 válasza Lapeca (#86721) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem csak Browning light feedereim vannak, azokkal nincs ilyen gond.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#86727) eisento válasza saen (#86718) üzenetére


eisento
addikt

Az elobb hivott egy, hogy mivel kulso raktaros a cucc igy nem tudjak teljesiteni a megrendelest... Azert meg annyit kerdeztem a holgytol, hogy akkor a kulso raktaras termekek minek vannak fent az oldalon? :U

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86728) PpenoO


PpenoO
őstag

Még mindig megy nálam a pergető/fenekező bot dilemma. Amiket meg tudtam tapogatni, azok közül a Shimano Sedona 710mh jött be a legjobban. A kérdés már csak az, hogy 2,13 vagy a 2,4m bot lenne az ideális. Csuka/süllő a célpont.

(#86729) Alg válasza PpenoO (#86728) üzenetére


Alg
veterán

Kicsit kilépek a readonlyból: Mivel viszonylag kevés a csukás-süllős, bozótos keskeny csatona Magyarországon, viszont annál több olyan van ahol a partszéli nádason, hínáron kell átnyúlni, én a hosszabbat venném.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#86730) PpenoO válasza Alg (#86729) üzenetére


PpenoO
őstag

Felénk a duna-tisza csatorna van amin ki is próbálnám de többet lenne használva az rsd felső szakaszán. Emiatt én is a nagyobbikkal szimpatizálok, de ott motoszkál a fejembe a kisebbik bot előnyei is :) Mindenestre köszi a megerősítést.

(#86731) jansky1 válasza Lapeca (#86721) üzenetére


jansky1
senior tag

Majd Steady74 meg hermanyi segítenek :K

(#86732) Spoon16 válasza PpenoO (#86728) üzenetére


Spoon16
tag

Én is a hosszabbikat venném, csukára-süllőre szerintem előnyösebb a hosszabb bot, jobban tud dolgozni, plusz ezzel a távolabbi balinokat is könnyebben eléred alkalomadtán.

(#86733) SODIMM válasza Lapeca (#86721) üzenetére


SODIMM
újonc

Fiam kezében az egy 70g dobósúlyú bot, nagyon jó és nem kerül egy vagyonba. [link]

(#86734) PpenoO válasza Spoon16 (#86732) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, meg is rendeltem.
Halcatraznál most akciós ez a méret, igaz sose volt 52e forint :DDD, de 29ért is csak náluk kapható jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#86735) Steady74 válasza Lapeca (#86721) üzenetére


Steady74
Topikgazda

MAP Bomb feeder, annál lágyabb bot már nem kell, az kb olyan, mint ha fél colos slagcsővel pecáznál. Vagy a MAP Black Parabolix 3.0 feeder. Ezek lágy botok. Italica Feeder 2 3m 30gr szintén lágy, bár egy fokkal merevebb a közepe mint a MAP.

Én ezeket ismerem, ezek tuti lágy botok. Kérdés mi a keret. ByDöme botok között is vannak lágyak a Gold Series egy jó bot, de az sem olcsó.

(#86736) galervin93 válasza Lapeca (#86721) üzenetére


galervin93
őstag

Nem örök igazság ez sem, de egy bot súlya jellemzően árulkodó szokott lenni. Pl. egy 360-as feeder ha 160-180 gramm, jó eséllyel finom cucc.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86737) sasa311


sasa311
veterán

Na megjöttek a Hirisi horgok. Pár megfigyelés még próba nélkül:

- Látszólag jó minőségűek
- Élük is olyan egész jó. Nem annyira hegyes, mint egy Korda de hegyesebb, mint a kommersz energofishes horgok
- Anyaga vastag, erős és nagyon minőséginek tűnik. Meglátjuk mennyire lesz tartós
- Tök szép csomagolásban vannak :))
- És ami a legérdekesebb - MPL üzleti csomagként érkezett ( :Y ) egy budapesti címről postázva. A kínaiak már a spájzban vannak! :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#86738) iceQ! válasza sasa311 (#86737) üzenetére


iceQ!
addikt

Én igaz nem horgot de más Hiris terméket rendeltem ma, kíváncsi vagyok hogy milyen a minősége.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#86739) mdav88 válasza sasa311 (#86737) üzenetére


mdav88
senior tag

JA, vámolást egy kínai-magyar zrt végzi és további költségek nélkül az mpl hozza express one helyett. Ma jöttek meg pergetős cuccaim, meg tegnap is...
Hirisi is van úton, én feederhez rendeltem, meglátjuk. (kár hogy nincs jobb szakáll nélküli kínálat)

(#86740) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Olcsó tipp lágy botra: [link]
Én a szállítási hossz miatt vettem, igazából meglepő volt vele horgászni. Könnyű, vékony, lágy, a valós dobósúlyt inkább 20-60gr-nak gondolnám, valótlannak érzem a 100gr-ot. Fárasztáskor light botként viselkedett. Nem is nagyon vettem elő, bár néha a Rába kis sodrású részein elég lenne a dobósúly, de egy termetesebb márnát esélytelen lenne vele visszafordítani, ha beugrik a sodrásba. Tóra, nyílt vízre kiváló lehet. Ha a vízparton valakinek felszerelve a kezébe nyomnám, nem hiszem, hogy egyszerre kiszúrná, hogy teleszkópos bottal horgászik. :D

(#86741) hermanyi válasza Zoli bácsi (#86740) üzenetére


hermanyi
őstag

Pecáztam vele , majdnem elsírtam magam annyira .@. bot . Amit steady írt, Parabolix vagy a Bomb , Nem a suv mert az más kategória . Nekem volt mind a 2 sőt Italicska is volt és amit írt a kolléga az teljes mértékben igaz. Olasz botok is lágyak ,de gerincesebbek ami jól jön a dobás pontosságnál. Fárasztási élményben a MAP botok viszont szerintem utol érhetetlenek .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#86742) Lapeca


Lapeca
újonc

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Amiket használtam már... Pl. Tubertini trinity 3m-ig megfelelő, fölötte szállítási hossz miatt nekem felejtős. Amiket általánosan, szinte minden horgászboltban árusítanak, Walter szuper-hypernova nem rossz, kicsit merevek, de használhatók, spiccei lehet ének színesebbé... orsótartónál könnyen forog a felső orsórögzítő, néha bosszantó fárasztásnál. Ilyenekre nem ügyel a gyártó... Túl vékony fogású nyél, sem a leg optimálisabb szerintem. Döme botok fine max nem lenne rossz, az új 330-350 light, csak nem a leg frankóbb a bot íve, bár ez a kettő elég taknyos bot a többihez képest. Gold széria kissé túl árazott, bár a sok olcsóbb árából amit már eladtam, vehettem volna vagy 2-3 - at, de nem biztos hogy bejönne. Daiwa sajnos az új n zon, superslim botok, 3,3-3,6m és változatai már szintén 2 részesek, akár a Guru feederek. Pedig egy n gaugét bevállalnék, tudom 2 részes, szebb ív. Amiket pedig sajnos nem tudok kézbe venni, megnézni pl. Map, preston botok, browing, stb. Bár egy preston ascension tervben volt, de itt az utolsó darabot elvitték. Esetleg Walter racer LQ., ami szóba jöhet még, igaz a 330 as nem jött be, 360 talán, de a fehér spicc, meg az említett "laza" orsórögzítő, elég zavaró. Vagy csak az én elvárásaim magasak... :) Egyébként, ami valaha legjobb volt szerintem az első Walter "sima" Nova Light!

[ Szerkesztve ]

(#86743) hermanyi válasza Lapeca (#86742) üzenetére


hermanyi
őstag

ha 3 részes kell akkor Italica , ne keresgélj megtaláltad . Jobbat nem kapsz .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#86744) Lapeca válasza hermanyi (#86743) üzenetére


Lapeca
újonc

Köszi, karácsonyig meglátjuk, hogy fér bele a keretbe. :)

(#86745) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Valaki használ Delphin Hypnoosa 30-60 gr 2.40m pergető botot?
Az egyik haveromnak van, nagyon szereti. A Tiszán használnám pergetni. Attól kisebb dobó súlyú botot nem szeretnék. Sokszor kell a balinokhoz 40 grammos vertikális csali hosszú dobásokhoz.
10.000 Ft alatt szerintem egész jó bot

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#86746) Steady74 válasza Lapeca (#86744) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha lesz Matchfishing napok, akkor lesz kedvezmény is. A héten megyek Sziszihez, rákérdezek.

(#86747) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Milo borokat is nézd meg ;)

Ma keszegek mellett ez a ponty jött a Szabadidőparkból. 14-es horgot kellett használni, ha kapást akartam elérni.

(#86748) galervin93 válasza Steady74 (#86746) üzenetére


galervin93
őstag

Ú, ezért előre is köszönet, 360-ban tervezek egy lágyabb keszeges feedert, aztán lehet 390 is lesz belőle... Ugyanitt Benzar Competition Feederek hasonló hosszban hamarosan eladók. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86749) Steady74 válasza galervin93 (#86748) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ph-s akciót kérek majd tőle, aki bemondja majd neki az itten topikgazda nevét, az kap kedvezményt :)

(#86750) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Pecapláza VIP BF. regisztráció: [link]

"Regisztrálj a Black Friday kampányra és már indulás előtt vásárolhatsz a teljes akciós kínálatból! Sőt, most a regisztráció mellé ajándék 1.000 Ft-os kupont is adunk!
Regisztráció: 2023. november 22. 15:00-ig.
Black Friday hétvége: november 24 - 26-ig.
VIP: november 23-tól!"

Hát, idén azt hiszem én kihagyom. Azt akciózzák nagyjából, ami év közben a napi akcióban volt, esetleg kicsit nagyobb a kedvezmény. A keresett cuccaikat SOHA nem akciózzák.
Többre tartom, mikor egy bolt minden termékre ad mondjuk 20% kedvezményt.
Amennyit idén pecáztam, azt hiszem zsinórt sem cserélek, egyik boton sem. :U
Etetőanyagom is van, 1 évre való. (Idei lelkesedéssel számolva inkább 3 évre való)
Tegnap tankoltunk az OMV kútnál, asszony mondta, vesz pecás újságot nekem. Egy motoros újságot (Motorrevü) vettem le. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.