Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86251) horcsog válasza galervin93 (#86240) üzenetére


horcsog
tag

[link]

Ezt próbáld ki. Ősi dunai módszert. Azt hittem ezt a Tiszán is használják vagy a Körösökön is, meglepődtem mikor néztem a videót , hogy arrafelé ez nem divat. Bírom ennek a Szilvásinak a videóit , mindegyikben van valami horgászat főleg az úszós videói nagyon jók szerintem. Múltkor megnéztem egy spiccbotos videóját, és mutatott egy olyan trükköt amire soha nem gondoltam volna. A létra hosszát megmérve szerelékkészítésnél a fordulatokat számolja és nem kell kinyitni a botot . Már ezért érdemes volt megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#86252) @mriya@ válasza dik (#86249) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezt kaptam a melóhelyen.
A saját Dacia most lesz 10 éves. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#86253) @mriya@ válasza galervin93 (#86247) üzenetére


@mriya@
őstag

Fék szerviz mitől lenne garanciás? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#86254) galervin93 válasza horcsog (#86251) üzenetére


galervin93
őstag

Ha ilyesmi pecát művelek, akkor drótszák és abba tépett kenyér, mindez erős zsinegen.
A létrás dolgot már vagy 10 éve úgy csinálom ahogy írod. :DDD
Ha már technika, a tegnapi pecán sok hakat hozott egy olyan finomítás, amit az egyik videójában említett. A fő csúszó ólmot felvittem egészen sz úszóig, talán egy arasznyi távolság ha volt közte. A főólmozás maradékát bő fél méteren osztottam el úgy láncólmotás formájában, hogy az utolsó ólom és a jelző közötti távolság is közel fél méter volt. Ezután következett csak az előke, ami először még 30, később 50 centi volt. A horog méret és a zsinór vastagsága nem számított, simán felvették a 12-es Gama 2260B-t. Viszont még egy érdekesség, haverom nem is akarta elhinni, de direkt mutattam neki: feltettem 5 szem csontit, semmi. Levettem egyet, megint semmi. Levettem még egyet, azaz 3 maradt a horgon - első úsztatás márna. Mivel többször is megcsináltam csontra ugyanezzel az eredménnyel, így egyértelmű a válasz - 3 szem csonti kellett nekik. Egész nap csak ezzel fogtam.

@mriya@
EGR szelep csere volt garanciális, fent a harmadik pontban látod. A többi apróság meg volt pár óra alatt, de a szelep garanciálisan ment vissza, azt meg a központi Toyota intézte.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86255) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Nagy Martin Dunakeszi kavicsbányató verseny beszámolója [link]

(#86256) Steady74 válasza BlackmMmDog (#86255) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem vagyok tag. kimásolnád lsz?

(#86257) dik válasza @mriya@ (#86252) üzenetére


dik
őstag

Akkor az már öreg 10 évével eladó? ;] Duster igaz jól láttam?
Amúgy ja kur.a jó cég ha ad pecás gépet.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#86258) BlackmMmDog válasza Steady74 (#86256) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

🐳 Eddigi legnagyobb halam verseny körülmények között! 🐳

A hétvégi egyesületi versenyen sikerült horogvégre keríteni az eddigi legnagyobb pontyom verseny körülmények között, ami 21.52kg volt.Nyugodtan állíthatom, hogy az elmúlt 10 év alatt a Dunakeszi kavicsbányató összes 20kg feletti lakóját sikerült megfognom. Viszont egy hal hiányzott a bakancslistámról, amit hétvégén sikerült kipipálnom.

A tó szép számmal rejteget 10kg feletti példányokat és nem ritka a 15-20kg-os egyedek sem, viszont a nagytestű halakat ezen a vízen nagyon nehéz megfogni. Nem a fárasztásukban, hanem a kapásra bírásukban van a nehézség. 20 hektáron nagyon sok olyan területe van a tónak, ahol szívesen tanyáznak ezek az öreg halak és bizony, ha az adott időszakban rossz helyen keressük őket, akkor könnyen árnyékra vetődhetünk.

A fogás különlegessége, hogy a verseny kezdetét követően 10 perccel már egy 18.2kg-os pontyot szákolhatott az egyik versenyző, amivel szinte borítékolható volt a nagy hal díj. Viszont egy kalandos fárasztást követően a verseny utolsó órájában sikerült őt megszákolnom, a maga 21.52kg-os súlyával és ezzel a legnagyobb halért járó díj hozzám került.

A versenyen alapvetően 2 etetést csináltam. Az egyik egy kisebb “átlag” pontyos etetés volt rövidebb távon, míg a másik etetést úgy állítottam össze, hogy ha jár arra nagyobb testű hal is, akkor ezek a méretű példányok is találjanak a kedvükre valót.

Mindez olyan jól működött, hogy a verseny végéig sikerült 4db 5kg feletti halat szákba terelnem és volt még a horgomon nem is egy, ami elköszönt idő előtt.

A tavaszi versenyek során sokan beskatulyázták a tavat egy negatív irányban és rengeteg helyről jött vissza, hogy itt bizony nem lehet halat fogni. Megmondom őszintén, hogy nem terveztem elindulni ezen a versenyen, de páran felpiszkáltak, és hirtelen felindulásból beneveztem. A versenyre készülve pedig egyre inkább csak az járt a fejemben, hogy szeretném megmutatni, hogy mit is tud a tó valójában versenyen. Bár a versenyzők zömét a helyi tagság adta ki, akik inkább a hagyományos fenekezős módszer hívei, azért csak összegyűlt 35 versenyző.

Az ilyen eredményhez, mint minden jó eredményhez legtöbbször, most is kellett a jó hely és az, hogy minden csillag összeálljon a fejem felett, illetve az is, hogy a 14-es horog bírja a 25-30perces fárasztást, de úgy gondolom sikerült jól szemléltetni, hogy mennyi is van a tóban versenyzés szempontjából.

És mint tudhatjátok, szeretek kicsit a számokkal is foglalkozni. A verseny ideje 8 óra volt, a 8 óra alatt 11db pontyot és egy amurt illetve 5db kárászt tudtam szákba terelni úgy, hogy ezek mellett volt még saját hibából mellé szákolt 5+ amur, és 9 idő előtt elköszönő kisebb ponty, illetve 2 nagyobb testű hal is. 8 órára levetítve egy egyesületi tavon szerintem teljesen vállalható számok ezek.

Bízom benne, hogy a jövő szezonban is bizalmat szavaz a MOHOSZ a tónak és otthont adhatunk egy újabb method selejtezőnek, ezúttal kicsit későbbi időpontban, ideálisabb időjárási feltételek mellett.

Gyertek le pecázzunk egyet még idén együtt itt Dunakeszin!😉🎣

(#86259) Grillo válasza BlackmMmDog (#86258) üzenetére


Grillo
senior tag

Fasza.

De hogy dévér van-e benne? :DDD

(#86260) jansky1 válasza Grillo (#86259) üzenetére


jansky1
senior tag

Pmre rápillantanál? :R

(#86261) @mriya@ válasza dik (#86257) üzenetére


@mriya@
őstag

0Nem eladó a Duster! :N

A munkakörömhöz jár a kocsi. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#86262) PpenoO válasza BlackmMmDog (#86258) üzenetére


PpenoO
őstag

Amíg nem jutottam a végére a hozzászólásodnak és pillantottam meg a képet, azt hittem saját élménybeszámoló :DDD

(#86263) BlackmMmDog válasza Grillo (#86259) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nem tudom, te vagy a helyierő ott :DDD

#86262PpenoO
:DDD
DKeszin még nem jártam pecázni, fórum pecát odakéne szervezni. ;]

(#86264) hermanyi válasza BlackmMmDog (#86263) üzenetére


hermanyi
őstag

akkor én botot nem viszek

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#86265) jjohn válasza BlackmMmDog (#86258) üzenetére


jjohn
aktív tag

Hatalmas gratuláció!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#86266) BlackmMmDog válasza hermanyi (#86264) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Mi a gond vele?

Fórumpecán akartam is mondani, ha Kecskeméti volnál, a Szabadidő 25 ezeres éves sportbérlete érné meg. Szepi keszeg állományát hozza ,méretben is (pontyban nagyon nem :DDD ).

#86265jjohn
De szeretnek így pecázni... :R :R
Nagy Martin beszámolóját raktam fel

[ Szerkesztve ]

(#86267) galervin93 válasza hermanyi (#86264) üzenetére


galervin93
őstag

;] ;]
Mondtam már, ott száradjon le a kezem, ha napijegyet veszek oda. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86268) BlackmMmDog válasza galervin93 (#86267) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

fb oldalukat nézem most, amit ide telepítek pontyot 2 hónap alatt, az a Szabadidőben 2 év alatt rakják be :(

ui. ha meg egyszer kiváltom évest , kérlek nyírjatok ki :W

[ Szerkesztve ]

(#86269) galervin93 válasza BlackmMmDog (#86268) üzenetére


galervin93
őstag

A sok telepítgetés helyett inkább ráznák gatyába a vizet, iszapos mint a kummaisten, döglenek is nyáron. Ragadozó állománya gyenge, szisztematikus telepítéssel lehetne erősíteni, hogy egy valamennyire önszabályozó rendszer alakuljon ki. A kíméleti területet feltölteni jó sekélyre, vízinövényzetet elhelyezni benne, hogy akár ívásra is alkalmas legyen.
Ott van Pest mellett, irdatlan nagy potenciális bázissal, jó a kialakítása... ...csak egy iszapos mély gödör az egész.

Az a baj az éves bérlettel, hogy egy helyhez vagy kötve. Én három hét után megunnám. Országos jegy tök faja, persze ha van megfelelő víz a környéken.
De szívem szerint az egész hazai horgásztatást alapjaitól írnám újra, meg persze valami gépezettel az emberek fejében is rendet kéne rakni, ne akarják szétlopni a mindent is.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86270) BlackmMmDog válasza galervin93 (#86269) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Már csak 3 hetente elmegyek egyszer ide (bőven elég :( ).

Tavalyelőtt kezdődött a vaddisznóval 9 hónapig nem tudták megoldani (Pilis parkerdő vadásza végül 1 nap alatt megoldotta ), ezért horgászok fele nem váltott évest/ napai jegyet. Tavaszi telepítést átraktak őszre (2,5 x több lett a hal árak), mindenki mondta emeljék az árakat, de nem. Február 1. meglépték csak a halakból nem maradt szinte semmi, júliusban került be több mint 15 máza (60-90dkg közötti) ponty.
3 éve még 7-15 db ponty meg volt félnap alatt , most meg legjobb esetben 2-3 darab jön.
:(

(#86271) Sungoo válasza BlackmMmDog (#86270) üzenetére


Sungoo
addikt

“3 éve még 7-15 db ponty meg volt félnap alatt , most meg legjobb esetben 2-3 darab jön.
:(
Hol vannak azok a régi idők, amikor napokig lejártam egy etetett helyre, hogy végre fogjak rajta halat. :) Tömegcikk lett az a horgászat is, már nem arról szól, mint 20-30 éve.

(#86272) diablo1984


diablo1984
veterán

Megvolt a horogteszt, a carp zoom horoggal 12 pontyot fogtam, egy halat sem vesztettem horogról, csak előkét 3at, mert a horog fülénél annyira sorjás, hogy a monofil zsinórt elvágja. 3 volt kötve, mint leszakadt. A guru horoggal mai nap 6 halat vesztettem horogról, 42 pontyot, 1 amúrt és 2db kárászt fogtam, a legnagyobb ponty 8,2kg volt. Jó ez a Családi horgásztó Nagycsécsen, van hal gazdagon.

(#86273) Gyok2 válasza Sungoo (#86271) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ez inkább halfogás már, nem horgászat.

Tiszta Windows rendes ház

(#86274) atok666 válasza diablo1984 (#86272) üzenetére


atok666
őstag

Nem kezd uncsi lenni a 27. ponty utan?

Atok

(#86275) hermanyi válasza diablo1984 (#86272) üzenetére


hermanyi
őstag

melyik Guru horog ? Te kötötted vagy gyári előke?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#86276) Steady74 válasza hermanyi (#86275) üzenetére


Steady74
Topikgazda

szerintem a QM1 re gondol

(#86277) PpenoO válasza atok666 (#86274) üzenetére


PpenoO
őstag

Gondolj bele abba amikor 8 másodpercenként fogsz egy keszeget nyolc órán keresztül.. @hermanyi @steady74 :))

#86276: lehet nem jól kötötte meg. Qm1el nem vesztettem halat amióta 15öt rácsavarok és gumival leszorítom a csalitüskét.

[ Szerkesztve ]

(#86278) dik válasza @mriya@ (#86261) üzenetére


dik
őstag

Akkor erre még majd vissza térünk... ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#86279) Steady74 válasza PpenoO (#86277) üzenetére


Steady74
Topikgazda

[link] ne tömjénezze magát :D

(#86280) @mriya@ válasza dik (#86278) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#86281) jansky1 válasza atok666 (#86274) üzenetére


jansky1
senior tag

Szerintem attól függ, milyen pecára készülsz. Ha kimész egy halastóra, számítva rá, hogy fogsz 30 pontyot akkor nem. Ugyanígy nem uncsi gondolom kimenni vmi csatornára, holtágra, hogy megfogd azt az egy halat, ami egész nap elúszik előtted, ha erre szántad a napod.

(#86282) galervin93 válasza jansky1 (#86281) üzenetére


galervin93
őstag

Amúgy tök "nehéz" kérdés ez.
Alapvetően ott van az amit te írsz.
Aztán valakinek a technikai kihívás is hiányzik. Tegyük a szívünkre a kezünket, egy agyontelspített vízen a faék egyszerűségű method cuccal leülni és fogni pár halat, hát nem nagy kunszt. Ehhez képest már egy hosszú előkés feeder is komolyabb munka, pedig az is egy hulla egyszerű valami. Keszegezzen az ember rakóval, tologatni a botot, ott tartani szélben stb. És a match? 2 percenként jó helyre lőni a gombócot? Azt a gombócot, amit mindig ugyanúgy gyúrsz meg, mert ugyanott kell bontania? Feltűzni a 18-as horogra a két szem szunyit, és nem összegubancolni minden második dobásnál a 0.09-es előkét...
Na és ott van a versenyzés. Az megint egy teljesen más világ. A felkészülés, az edzések, minden időre megy, semmi más nem számít csak a fogott hal súlya. Az egész peca e köré épül.

Szóval sok szempontból lehet ezt nézni, kinek mi unalmas, vagy mi az ami megüti az ingerküszöbét.
Nekem mindegy ki mit csinál, csak nekem ne származzon belőle hátrányom, éljünk meg egymás mellett békésen. Kivéve a bojlisokat, azokat utálom... ;] ;] ;] #justjoke

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86283) jansky1 válasza galervin93 (#86282) üzenetére


jansky1
senior tag

Persze, bejönnek az egyéni szükségletek is a képbe. Valaki arra vágyik, hogy fogjon egy mázsa halat egy nap egy kockatóból, más meg a horgászatot, mint egy egyenletet kívánja megoldani, technikai kihívásokkal, megoldáskereséssel stb.

(#86284) horcsog válasza galervin93 (#86254) üzenetére


horcsog
tag

Mindig a kinyitott bothoz mértem, nekem ez egy nagyon hasznos infó volt. Mindig tanul valamit az ember. Ez egy mindennapokban nekem hasznosítható trükk , jobban mint a hogyan fogjunk halastóból pontyot a legújabb csodacsalival történetek. :)

Ha szeretsz bolognaizni a Dunán amit én még semmilyen videóban nem láttam etetésnél áztatott búza. Olyan helyeken ahol nem kell messzire horgászni és nincs akkora vízmélység és sodrás, hogy 1 km -el lejjebb áll meg. Felénk sokan használják úgy egy vödör áztatott búza etetőlapát ennyi az etetéshez ami kell. Nagyon sok halat lehet vele fogni a Dunán és szelektálja a méretet is. Kenyér is nagyon jó adalék az biztos a dunai kajákban amit mond a videóban. Csak nagy mennyiség kellene belőle , drága már a kenyér csak hegyekben álljon a száraz kenyér. :) Régen még lehetett azt boltban nem vitték vissza a maradékot ha volt ismerős hozzá lehetett férni száraz kenyérhez, most már arannyal egyenértékű lassan.

[ Szerkesztve ]

(#86285) diablo1984 válasza hermanyi (#86275) üzenetére


diablo1984
veterán

Guru MWG. A Czero Quantum F1 után próbáltam más formájú horgokat, mert azzal is sok volt a halvesztésem, majd a carp zoom-ot próbálom valahogy megutómunkázni, hogy ne vágja el a zsinórt, mert az eléggé időzített bomba.

(#86274) atok666 : nem, a teszt lelke a nagy számok, abból lehet statisztizázni. Itt volt nagy szám, ha egész nap 5 halat fogtam volna, na akkor bajba lennék.

[ Szerkesztve ]

(#86286) galervin93 válasza jansky1 (#86283) üzenetére


galervin93
őstag

Yup. A a lényeg, hogy mindenki megtalálja benne a maga örömét. :)

horcsog
Természetesen jó a szemes, de egyrészt nehéz pontosan használni, legalábbis így "terítve" nagyon pontatlan, másrészt ahogy írod is, csak gyenge-közepes áramlásig jó, felette elviszi a víz. Önmagában sosem használom, ellenben kajába mindig rakok magot, most kender, búza és csemege keveréke ment be, sőt ahogy láttam még tigrismogyoró is volt benne (fogalmam sincs honnan, nagyon régi erjesztett keverék, aztán mindig dobok bele maradékokat, vagy felfrissítem pár csomag búzával, mirelit kukival stb. :D). Meg persze kaja soook földdel (olyan 30-70 arányban). Illetve ragasztott csonti, 1 liter, de nem használtam el mindet. A gombócok közepébe, minden másodikba ment csonti. Tenyerembe fektetek egy fél gombócnyi etetőt, bele egy jó csipet csonti, rá a kaja másik fele, és így gyúrom. Ahogy leérd egyből bont, nem kell külön szenvedni a ragasztós csontival, gyorsabb, egyszerűbb a peca. :) Egykezes, narancs méretű gombócok mentek be.

Két ilyen vödör volt, olyan 16-17 litert dobáltam el a bő 4 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#86287) horcsog válasza galervin93 (#86286) üzenetére


horcsog
tag

Olcsó etetés és eredményes, főleg ha jászos pályán használod, azok imádják a búzát. De minden fehérhal a Dunán . Tavon is jó csak ott általában a pontyok hamar megtalálják és akkor elvernek onnan mindent vagy az amurok.

Múltkor este csalihalaztam tavon konzervkukorica 1-2 marok bodorkás kaja már lement a nap sietnem kellett gyorsan kellett volna pár combos bodri. Csak ne jöjjön be a ponty gondoltam nem véletlenül . Kettőt fogtam pontosabban az egyiket csak megakasztottam és fárasztottam vagy 3-4 percig míg végre leakadt eltépni nem tudta de próbálkozott vele . :) Nem lehet horgászni a pontytól pedig ez nem is egy igazi halastó csak van azért benne rendesen ponty.

Bolognaizásnál Dunán leforrázott kukoricadara olyan adalék még ami olcsó de nagyon fogós ha jól használod. Akár csak magában is nem gyári kajákhoz keverve. Mikor vödörszámra etetsz és sokat mész az jóval olcsóbb mint ezek a gyári cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#86288) lbandi777


lbandi777
aktív tag

1 óra peca eredménye az aliexpress- es tsurinoya vib botrányos hogyan eszik a halak ,volt olyan hogy dobás után még süllyedés közben [kép]

[ Szerkesztve ]

(#86289) lbandi777 válasza lbandi777 (#86288) üzenetére


lbandi777
aktív tag

(#86290) lbandi777 válasza lbandi777 (#86289) üzenetére


lbandi777
aktív tag

(#86291) lbandi777 válasza lbandi777 (#86290) üzenetére


lbandi777
aktív tag

(#86292) lbandi777 válasza lbandi777 (#86291) üzenetére


lbandi777
aktív tag

(#86293) lbandi777 válasza lbandi777 (#86292) üzenetére


lbandi777
aktív tag

(#86294) lbandi777 válasza lbandi777 (#86293) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Ha tudnám kezelni a képfeltöltést sokkal több lenne.

(#86295) saen válasza lbandi777 (#86288) üzenetére


saen
veterán

Ez egy másolat, de akkor ezek szerint jól sikerült: eredeti

(#86296) iceQ! válasza lbandi777 (#86293) üzenetére


iceQ!
addikt

Egyszerre több képet is fel tudsz tölteni :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#86297) jansky1 válasza lbandi777 (#86288) üzenetére


jansky1
senior tag

Grat a halakhoz.
A linket meg majd a fogtündér hozza? :D
Ez lenne az? Az alis ára sem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#86298) lbandi777 válasza jansky1 (#86297) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Az az.

(#86299) lbandi777 válasza jansky1 (#86297) üzenetére


lbandi777
aktív tag

https://a.aliexpress.com/_mrwNsqe
Így jobban megéri [ set g]
Én még egyetlen csalival sem tudtam 1.5 óra alatt ennyi kapást elérni.
Úgy képzeljétek el hogy 1.5 órán keresztül max.3 dobásból valami mindig megette.

(#86300) jansky1 válasza lbandi777 (#86298) üzenetére


jansky1
senior tag

Módosítottál rajta valamit? Horgok, kulcskarikák?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.