Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) vendingo válasza gababoy (#66550) üzenetére


vendingo
veterán

Írjál árat, mert kapásból ajánlanak pár map, preston botot. :)
Delphin nem rossz márka, jó botokat csinál, youtubeon akad róluk videó is.
Dam márkát ne akarj, kínai tömegcucc dam felirattal.
Shimanot én beastmaster alatt nem vennék.
Mivardit bem ismerem, erre nem tudok mit mondani.
Döme nem rossz, sokan kedvelik a termékeit, az összes botjáról van beszámoló meg rengeteg videó, könnyen tudsz kedvedre valót választani.
Walter botokat is vedd számításba, ár/érték arányban nagyon jók.
Manta is nyerő lehet vagy akár a nevis.
Én az utóbbi 4 márkából szemeznék.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66552) sasa311


sasa311
veterán

Amikor mi azon "vergődünk", hogy mennyire legyen finom a szerelék, 12-es vagy 14-es legyen az előke meg 20 vagy 50 centi legyen akkor szembejön a youtube-on India:
[link]
"spiccbot" (értsd, egy gyűrűs bot soró nélkül), olyan 50-es zsinór, egy csukázó úszó ólom nélkül és a bokáig érő vízben fogja a halat :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#66553) Daidalosz válasza zolee0307 (#66544) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Miért jobbak ezek az úszók spiccbotra, mint a hagyományos kétpontos?

(#66554) Sungoo válasza freelanced (#66548) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezzel már neki indulhatsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#66555) faragojof válasza sasa311 (#66552) üzenetére


faragojof
senior tag

Kereső horgászat mininál felszereléssel!
Kapásszám növeléshez ajánlom a "fluo-ananász lebegő pelletet"! :))

"Formicate Under Command of the King,,

(#66556) fess válasza sasa311 (#66552) üzenetére


fess
őstag

Ha a törpék helyett ekkorák lennének...

(#66557) KunEmber válasza freelanced (#66548) üzenetére


KunEmber
senior tag

Az én ízlésemnek egy kicsit túl van töltve, de ha dobás közben nem fog gubancolódni és leugrani a dobról, akkor semmi para. (Tippem: nem fog leugrani.)

Elsőre (mármint használhatóan elsőre) ez teljesen rendben van, következő kép már a halakról legyen!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#66558) gababoy válasza sasa311 (#66552) üzenetére


gababoy
újonc

Úgy képzeltem, hogy olyan 60 ezerig raknék össze egy jó feeder botot, nyeletőfékes orsóval.
Azóta láttam jó kis Daiwa botokat is. Akkora már a választék, hogy bődület. Igazából Nevist nem szeretnék, meg akkor ezek után DAM-ot sem. Jöttek velem szembe Benzar botok is, csak hogy még jobban összekavarjanak :D

(#66559) gababoy válasza vendingo (#66551) üzenetére


gababoy
újonc

Úgy képzeltem, hogy olyan 60 ezerig raknék össze egy jó feeder botot, nyeletőfékes orsóval.

Azóta láttam jó kis Daiwa botokat is. Akkora már a választék, hogy bődület. Igazából Nevist nem szeretnék, meg akkor ezek után DAM-ot sem. Jöttek velem szembe Benzar botok is, csak hogy még jobban összekavarjanak

(#66560) vendingo válasza gababoy (#66559) üzenetére


vendingo
veterán

60 ezerért az említett márkákból válogatnék, ha orsó is kell hozzá. Daiwa is csak egy név az alsó kategóriában.
Benzár botokat nem ismerem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66561) Zoli bácsi válasza gababoy (#66558) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Egyetértek, hogy hatalmas a választék.
Viszont a DAM, meg a Nevis is gyárt nagyon jó cuccokat, persze olcsóbb termékeikkel kiszolgálják a "proli" horgászokat....Emiatt cseng rosszabbul a nevük. De úgy gondolom 20+ ezer ft sávban mindegyik használható holmikat ad.
Megkockáztatom azt a kijelentést is, hogy néha azokra a blankokra építenek botokat, amiket más matricával kétszeres áron vehetünk meg.......
Nehéz döntés, a bőség zavarában......
Olyan botot vegyél, amihez tudsz tartalék spiccet, tagot beszerezni, ha esetleg szükség lenne rá (Döme, Walter). Illetve olyat válassz, amit kézbe veszel, és tetszik. Szerintem.....
Én ekkora keretből egy Royal feedert vennék, hatezres Fine Carp orsóval. Jó egy kicsit ki kellene tolni a keretet... nem sokkal. :)

(#66562) Horvi válasza gg72 (#66533) üzenetére


Horvi
őstag

Végül én is a Zebco mellett döntöttem igaz volt vele egy kis gondom, de sajnos pecával még nem sikerült felavatni :(

Hello darkness, my old friend...

(#66563) smokiii1 válasza gababoy (#66550) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Shimanot és Delphint én gondolkodás nélkül vennék a felsorolt márkák közül. Igaz nekem lágyabb feeder botom van Shimanoból, Delphinből pedig match botom de 20 ezer alatti árával mindkettő nagyon jó választás volt. Illetve a 2 orsóm is Shimano. Az egyik nyeletőfékes a másik első fékes. 20-25 ezer között mozog az ára a 4000es méreteknek.
Egyik cimborám viszont nagyon ráállt a Nevis cuccokra. Ő nem panazkodott rájuk. Szereti őket, bár volt 1-2 gyári hibás orsója, de gond nélkül kicserélték.

(#66564) vendingo válasza smokiii1 (#66563) üzenetére


vendingo
veterán

A nevis szintet ugrott minőségben és dizájnban. Régen rühelltem, mert az alja kategóriát képviselte. Most nagyon jó botjaik, annak gazdaságos áron.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66565) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Hurokkötővel és horogkötővel kapcsolatban lenne kérdésem. Melyiket lenne érdemes venni? Horogkötőnél sima kézit néztem ki. Hurokkötőből meg talán ezt, bár nem tudom, hogy mennyire jó ez. Nem sorjás vagy ilyesmi mert mintha itt fórumon olvastam volna valamelyik kötővel kapcsolatban ilyen problémát.
Kinek melyikkel van jó/rossz tapasztalata?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#66566) vendingo válasza Horvi (#66565) üzenetére


vendingo
veterán

Legolcsóbb kamasaki hurokkötőt hasuználom, nekem bevált. Sorjásnak sorjás, de a damilba nem vág bele, illetve le lehet csiszolni róla.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66567) Zoli bácsi válasza Horvi (#66565) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Horogkötőből vettem azt hiszem Kamasakit, hasonlóan néz ki mint amit linkeltél, de semmire nem való. Egy téli délutánt küzdöttem vele, úgy vágtam ki a kukába, csak úgy zörgött....Nem tudtam vele egy horgot sem megkötni, kevesebb kézügyesség kell hagyományosan megkötni, mint ezzel. Aztán vettem elektromos Carp Zoom horogkötőt, a kis horgokat ezzel sem tudtam megkötni, a kis horog lapkát nem lehetett rendesen befogatni...
Jelenleg jó szemüveggel 14-es méretű horgot megkötöm simán, ami ennél kisebb, ahányszor használok..Megveszem Daiwa előkötöttben.....

Hurokkötőim vannak Nevis, és Carp Zoomos, kissé sorjásak lehetnek...Kis gyengült rész van kötés után a hurok csomójától kb 2cm-re. Úgy nézem érdemes vízbe mártani a hurokkötő fejét kötés előtt, szerintem jobb lesz a kötés. :)

(#66568) bercsi válasza Horvi (#66565) üzenetére


bercsi
aktív tag

Én is pont ezeket használom, részemről ajánlottak. A drennanhoz ajánlom a gyári videót ahol bemutatják hogy kell használni, utánna gyerekjáték.

(#66569) Horvi válasza bercsi (#66568) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, még annyi, hogy az ilyen 14-nél kisebb horgokat is simán lehet kötni vele?

#66566 vendingo Köszi neked is, na igen akkor max le kell reszelni :)

#66567 Zoli bácsi Köszi szépen neked is. Ez a nedvesítés jó tipp :)

Hello darkness, my old friend...

(#66570) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Egyik webshopban sincs készleten 2 vagy 3 12' botos Prologic táska. Hihetetlen. :W

(#66571) bercsi válasza Horvi (#66569) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ez a legkisebb horog amit kötök vele, nekem nincs vele gondom. Létezik még a stonfonak kimondottan kis horgokhoz való kötője, esetleg erre is vethetsz egy pillantást. Én nem használtam de sokan mondják hogy ez is nagyon jó. [link]

(#66572) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok
Érdeklődnék hogy tud-e bárki infoval szolgálni a Sneci horgászboltal kapcsolatban?
Köszi előre is

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#66573) Horvi válasza bercsi (#66571) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi megnézem akkor a stonfot is. Mert elsiklottam a walter oldalán afelett, hogy már kifutott termék az a drennan horogkötő :(

Bár itt most találtam.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#66574) @mriya@ válasza bercsi (#66571) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#66575) miska17 válasza BogyóBP (#66538) üzenetére


miska17
tag

Szia, hány grammos úszót kívánhat a a PowerCarpMatch ? (ráírt dobósúlytól függetlenül);
Nevis Whisper Match 3,90m 5-25g amit most használok , 6 grammos úszó már jól eldobható;
Igaz a fenti linken a leírás , miszerint nagyobb gyűrűk-gerincesebb bot ?; -kapanyelet nem szeretnék vásárolni ;

(#66576) BogyóBP válasza miska17 (#66575) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szerintem bár mekkorát eldob bármelyik matchbot a dobosuly csak egy optimális dobosuly nem szent írás. Attól is függ milyen messzire horgaszol. Én a 40-50m es match távolságot már viccesnek tartom, akkor már inkább feeder vagy hosszú elokes beülő peca értem én hogy van hogy csak így fogható meg a vizkozti hal ilyen távolságba de lehet már az úszót se látnám :

kicsit aggódom az Orsó választás miatt hogy a 14000 es shimanot ratettem a Heavy feederre majd meglátjuk hogy működik lehet hogy kicsit ormótlanul nagy de hat ez van. Az 5500 as ultegraval meg nem lettem volna beljebb mint a mostani 6000 es dome gold al azt mondtak. De ha az 5500 as is olyan zsinor képet rak mint ez a nagy akkor mindenképp fogok venni egyet a kisebb 360’as feederre.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#66577) csababarca


csababarca
őstag

holnap kipróbálom a pva-zást, ha reggel nem esik kimegyek.
abba a sima aqua pelletet fogom betölteni.

másik bottal methodozok, még nem döntöttem az etetőanyaggal kapcsolatban, hogy ananász, csoki-narancs vagy piros gyümölcsös legyen :D
tipp esetleg?

illetve PVA-zásnál mire figyeljek?
Korda pva-t vettem, kíváncsi leszek mennyire jön be.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#66578) saen válasza csababarca (#66577) üzenetére


saen
veterán

Arra figyelj, hogy ne vizes kézzel fogd meg :D Egyébként nagyon nem kell semmire se figyelni, működik az magától. Nagyon pörgős pecára azért jobb a kosár az oldódási idő miatt.

(#66579) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Van ilyen dovit magic method pelletem beleöntöttem a kivánt mennyiséget a kis edényembe majd felöntöttem hogy éppen ellepje vizzel amit fél perc ázás után leöntöttem. A gondom az volt hogy 15 perc pihentetés után úgy nézett ki az egész cucc mintha tarhonyát főztem volna túl, nem volt olyan tök jó pörgős mint a maros mix dobozos pellett box..Mit ronthattam el? :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#66580) sasa311


sasa311
veterán

Másnak nem tudom hogyan ment ma de nekem a minősíthetetlen időn kívül az idei év legjobb pecaja jött össze. 3 óra alatt 6 ponty és egy lapát dévér, összesen 43 kiló... És ami gyönyörű, hogy végre nem pöckölték a botot, minden ponty szó szerint tépte :C olyan igazi húzós YouTube videós kapasok.

A sporik hasonlóan jártak, bár bevallom most láttam életemben először olyat, hogy a hal elviszi az egész rakós botot, majd a gazdája pánikba evez utána egy szakadt ladikkal, aztán miután olyan makja volt, hogy a bot fennakadt egy nád szigeten a 13-as rakossal csónakból fáraszt :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#66581) csababarca válasza saen (#66578) üzenetére


csababarca
őstag

jaja, nem célom eláztatni, mert akkor még a parton leolvad :D

majd methoddal pörgetem, ezt csak ki akarom próbálni, régóta tervezem :)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#66582) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#66579) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Elvileg ahány mm-es a pellet, addig kell áztatni, tehát a 2mm-es pelletet 2 percig.
Én úgy csinálom, hogy öntök ki dobozba szárazon pelletet. Öntök rá locsolót, érzésre, meg kevés vizet. Ráteszem a doboz tetejét, megrázom. Leteszem, pár percenként megrázom. 15-20 perc után már nem igazán rázható össze, megdagad, jól tapad...Ilyenkor már használható. Ha túl száraz, teszek hozzá vizet. Ha túl nedves, akkor teszek még pelletet hozzá, vagy fél marok sima etetőanyagot.
Nekem jól működik, eddig csak methoddal fogtam halat..Kukoricára rá sem.....őőőőő fütyülnek a halak. :D

(#66583) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#66582) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én is így csinálom. Szinezőt probaltad már? Elvileg az étel festék is jó. De csak a por állagú. Van tuti erre a célra horgaszboltba is kapható festék 3x os árért.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#66584) KunEmber


KunEmber
senior tag

Közel 4 kg-s jószág az RSDből. Hosszú előke, aqua, giliszta. Ha nincs itt szgzuri, nem tudom, hogy veszem ki, csinálta itt a fesztivált rendesen.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#66585) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#66583) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem, soha nem színeztem etetőanyagot, mikropelletet.
Egyedül arra ügyelek, hogy feltűnő színű legyen a method csali, kitűnjön az etetőanyagból.
Emlékezetes nekem, hogy egy Kék Fúzió fantázianevű method kajából vettem egy zacskóval, és egy hétig kékek voltak a kezeim..... :D .

(#66586) galervin93 válasza Zoli bácsi (#66585) üzenetére


galervin93
őstag

"Egyedül arra ügyelek, hogy feltűnő színű legyen a method csali, kitűnjön az etetőanyagból."

Pedig amikor finnyásak, akkor előfordul, hogy csak az apró, kajához hasonló vagy azzal egyező színű csalival lehet fogni. Nekem van egy pici, 6-os csokibarna pelletem. Ritkán ad halat, mert amikor esznek, akkor nem ezt használom, hanem ahogy te is írod a feltűnőeket is elhúzzák. De amikor csend van, akkor ezt a pici csalit feltéve csodákat lehet tenni. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#66587) zolee0307 válasza Daidalosz (#66553) üzenetére


zolee0307
őstag

A hagyományos kétpontos úszókhóz képest jobban jelzik a kapást + a feltolóst is. Meg besúlyozni, beállítani is egyszerübb, legalábbis a cralusso állitható úszóival (nem kell az ólommal annyit vacakolni). Szélben, áramló vízben is jobban használható szerintem.

Tavaly vettem egypontos feltolós úszókaz is kipróbálni, de meguntam, hogy ugyanúgy sok ólom kell, meg nem tudom olyan pontosan besúlyozni. Tavaly kipróbáltam, hogy milyenek spiccbottal, jól működtek, úgyhogy idén úgy csináltam meg, hogy a szereléken cserélhető a főólmozás, az úszó + a cralusso match úszóival lehet finomítani a súlyozást is, meg cserélhető a karbonszála és a kis jelző bizbasz is, így a szerelék könnyen variálható. És tetszik, igaz még csak egyszer horgásztam így az iden, de jól működött. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kétpontos úszók nem jók (5 méteresen azok vannak), de nekem ez match úszós megoldás jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#66588) Daidalosz válasza zolee0307 (#66587) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Érdekes, amit a kapás jelzéséről, annak finomságáról írsz, nekem pont fordítottak a tapasztalataim. A szél esetében egészen biztosan jobban működnek az általad használt úszók, az áramlásnál megint csak a kétpontost tartom jobbnak, még viszonylag gyors folyású vizeken is egészen jól vezethetők, amit egy klasszikus match úszóról nem nagyon tudok elképzelni. Persze biztosan befolyásolnak a beidegződéseim is, jó rég volt, amikor megtanultam a spiccezést, akkoriban álló vízen még hetes boton sem nagyon használtunk 2gr-nál nagyobb úszót, akár hármas víznél sem. Ha nem kell túl messze horgászni, a mai napig is teszek fel matchre is kétpontost. :)

(#66589) Zoli bácsi válasza galervin93 (#66586) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Tényleg ki kell próbálnom, hogy csak egy kicsi horgot teszek, csali nélkül a method kajába. :D Amúgy azért használok élénk színű csalit, mert azt tapasztaltam, hogy működik. Van a Dovitnak direkt hideg vízi, fekete waftersa.....Erőltettem hideg víznél.....Semmit nem fogtam. Most a kicsi, feltűnő csalik mőködnek nálam. Hogy reklám nélkül, de nevén nevezzem, a Tornádó 7mm-es wafters, mangós, ami nagyon működik. Pláne hogy vettem hozzá ugyanilyen ízesítésű gélt. Nem értem miért, a nagyobb, 10mm-es csalikhoz hozzá sem nyúlnak, ezzel a feltűnő színű pöttöm csalival fogtam idén az összes tavi pontyomat. A tavalyi favorit, a Dovit fokhagymás wafters is gazdátlan maradt...Na, majd ha melegebb lesz a víz...! :D

(#66590) KunEmber válasza KunEmber (#66584) üzenetére


KunEmber
senior tag

Szgzuri élménybeszámolóját is várjuk, mert jól megtámadtak minket a folyami dögök az éjjel! Hiába no, az Aqua pellett mindent visz. (3,8 és ~3 kg a képen)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#66591) WarninShotZ válasza KunEmber (#66590) üzenetére


WarninShotZ
tag

Szép, nem unatkoztatok akkor! :C

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#66592) csababarca


csababarca
őstag

Jó cucc ez a pva, könnyű bánni vele, de tényleg full szárazon kell mindent csinálni, mert egyből olvad.
azon gondolkoztam, hogy ha a parton kis nedesség hatására olvasni kezd, akkor becsapódáskor leér e egyáltalán a fenékre, vagy már felül széthullik a cucc.?!
Jó kérdés.

nem fogtam mondjuk a módszerrel semmit, csak methoddal két 3kilós pontyot.

viszont olyankor mi történik, amikor elemi erővel a kapásjelző felcsapódik, akár kétszer is egymás után, mire odaérek, már visszaáll a pozícióba.? beleúszás a zsinórba? de tényleg egymás után többször is volt, de bevágásra semmi, és nem is "kapás"szerű mozgás volt, tényleg mint valami hatalmas rángatás, aztán semmi. 1-1 ilyen mindössze.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#66593) galervin93 válasza KunEmber (#66590) üzenetére


galervin93
őstag

Grat!

csababarca
Valszeg csak a csalit fogta a hal, de a horog még nem volt a szájában. Kisebb halak, keszeg, kárász szokott ilyesmit csinálni.
PVA oldódás - ha mély a víz, vagy korainak érzed az oltást, akkor tedd duplába a kaját, az már leér. De amúgy tesztelheted egy vödörben, hogy mennyi idő alatt oldódik a zacsi. Minél melegebb a víz, annál gyorsabb lesz amúgy. Én kis Aqua helyett vagy ugyanezt magyobb méretben, vagy tört bojlit, használnék, valszeg jobban szelektál. Továbbá nyugodtan bejt maradhat több órát is, mert ez a módszer lényege.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#66594) szgzuri válasza KunEmber (#66590) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Életemben először horgásztam tegnap az RSD-n, KunEmberhez csatlakoztam éjszakai pecára.
A főnök ismertette a tervet: pontyot és nagy dévért fogunk fogni, így is történt.
A Duna áradása az RSD-t is megnyomta kissé, a 30 grammos alagút kosaram a parttól 15 méterre állt meg.
Került bele minden jó: őrölt TTX, pörkölt etetőnyag, aqua, csemegekukorica, fagyasztott csonti.
Csalikat váltogattam, mindenre volt kapás, csontira karikakeszeg, gilisztára dévér, waftersre kisponty, fokhagymás kukoricára 3-as körüli potyka.
Nem volt túl sok kapás, de beszélgetve jól telt az este, amikor már kezdtünk kissé kókadozni, hirtelen szinte a semmiből jött egy-egy új hal, ami egyből felrázott minket. Pár jobb hal fárasztás közben leakadt, de ez nem szegte kedvünket.
A halakon kívül meglátogattak minket a kacsák, hattyúk, denevérek, patkányok, és egy vidrának tippelt jószág is.
Hajnal 5-re haza is értem, halpucolás (idén először), elpakololás, reggel hétkor már ágyban voltam.

(#66595) csababarca válasza galervin93 (#66593) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi a tippeket!
Jaja lehet akkor ez volt, bár pici csalikat használtam, máskor a nagyot is beveszik még a kis keszegek is :D

kipróbálom, bár azért nem olcsó cucc, de párat beáldozok.
a duplázás lehet majd akkor a megoldás.

Bojlin gondolkoztam, de még nem szántam rá magam, most aqua unit használtam 2mm-est, meg raktam hozzá kukoricát is, néha. kb 1-1,5 órát hagytam bent a szereléket, de csak ezek a fals mozdítások voltak.

szerencsére a method megmentett, pár keszeg is bejött a két ponty mellé.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#66596) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Tudtok esetleg olyan helyet ajánlani ami hétvégén is vállalható, nincs tömegnyomor, Budapest környékén (kosaras és method feeder módszerrel)?

Akár 30km is belefér, de ha közelebb van az sem gond, sőt.

Avagy ilyenkor hétvégente, főleg ha nem korán reggel megy az ember akkor nem is érdemes nekiindulni, nem lesz hely, nyugalom? Nekem egyébként akár a kései órák is jók, ameddig még világos van, három - négy óránál többet szerintem úgysem leszek lenn az első pár alkalommal, de aztán mondjuk ki tudja.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#66597) Steady74 válasza freelanced (#66596) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Olyan helyet keress, ahol tudsz helyet foglalni, és akkor tuti lesz helyed. A nyugalmat persze semmi sem garantálja.

(#66598) sasa311 válasza freelanced (#66596) üzenetére


sasa311
veterán

Budapest környéki tavak amiket mostanában próbáltam:

- Ordas: Hétvégéken általában tömegnyomor van. Helyfoglalás csak a VIP tóra lehetséges de igazából ott nem is érdemes horgászni ha tele van, mert kicsi a tó és akkora böhöm állatok vannak benne, hogy lehetetlen megfogni őket, mennek amerre látnak... Illetve az csak úszó. Van feederes tó de ott jó helyre csak akkor ülsz le, ha az első 5 ember között vagy aki jegyet vesz - ahhoz viszont 6:30-ra kell menned, hogy első legyél a sorban. Bár az igazság része az is, hogy amikor megy a hal akkor a rossz helyen is fogsz 10-et.
- Sós-tó: Csak számozott hely van ami mind foglalható. Tudsz jó helyet foglalni de a tógazda elmondása szerint hétvégére min. egy de inkább 2 hétre előre... :U
- Moby dick: A nagyhalas tavon lehet házas helyet foglalni, a többi tavon érkezési sorrend van. Viszont brutál méretű az egész, hely biztosan mindig lesz, max nem a legjobb.
- Péteri horgásztó: Csak számozott helyek vannak, lehet foglalni. Tömeget ott még sosem láttam. Ennek oka leginkább az, hogy maga tó és a park gyönyörű, de a halállomány hagy némi kivetnivalót maga után és van törpeharcsa is...
- Carplove horgásztó: A nagyhalas tóra lehet állás foglalni, illetve a többi tóra akkor, ha min. 4-en pecáztok.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#66599) freelanced válasza Steady74 (#66597) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Neked mi vált be eddig, hova szoktál járni ha szabad érdeklődni, mivel van tapasztalatod?

Azt olvastam, hogy többször is voltál Dunakeszin a bánytavon de ahogy visszaolvasgattam az elvetettem.

Nem szeretnék feltétlenül hatalmas halakat fogni így az elején, inkább legyen kisebb de több kapás.

sasa311

Köszönöm a részletes leírást, hasznos, megnézem őket! :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#66600) galervin93 válasza sasa311 (#66598) üzenetére


galervin93
őstag

Füzespart, Dunavarsány:
Helyfoglalás van (érdemes!), egyik oldal part, másik stéges. Van tér, 20 méter van kb. két hely között, ahol legfeljebb 3 ember horgászhat helyenként (de csak ha egy csoportban megy az a 3 ember, tehát ha teltház van, de te egyedül ülsz egy helyen, akkor elvileg nem ülhet melléd vadidegen). Hal van, segítőkészek a halőrök, én szeretem, ha kockatóra vágyok.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.