Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) Steady74 válasza hermanyi (#67400) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha jó rá a Daiwa, akkor a Serie Walter toppok is jók rá. Nem a powercarp vagy a silver/gold carp, hanem a Daiwa rakói.

(#67402) hermanyi válasza Steady74 (#67401) üzenetére


hermanyi
őstag

első 2 tag a powernél is ugyan az ha jól tudom .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#67403) Steady74 válasza hermanyi (#67402) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem, mas, kb 1mm a difi

(#67404) frozy válasza Steady74 (#67403) üzenetére


frozy
csendes tag

Rakós csoport szerint kb. esélytelen eredeti topsetet találni a Milora. A Daiwa Walter meg 36e Ft, az már úgy kicsit drága lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#67405) hermanyi válasza frozy (#67404) üzenetére


hermanyi
őstag

Milo legyártja én már futottam erre pár kört :D Olasz viszonteladótól berendeled Milo legyártja és boldog vagy :D és szegény :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#67406) -secret- válasza jansky1 (#67390) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Sajna nem volt nagyon kapás. 3 kis tenyérnyi kárász, keszeg jött. Ennyi. Televolt a tó, mellettünk sem nagyon fogdoztak. Majd következőre.

(#67407) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! PVA zacsihoz milyen ólmot ajánlotok? SBS-nek néztem, aminek van szára is és rá lehet tekerni a zacsit. Nevisnek találtam még erre alkalmas ólmot, de az nincs kissebb méretben. Max 50gr kellene. Vagy nem is feltétlen fontos, hogy legyen szára az ólomnak?

(#67408) sasa311 válasza Mexbacsi (#67407) üzenetére


sasa311
veterán

Én simán használok pva zacskót sima szár nélküli olommal. Csak a zacskóban érdemes szépen elhelyezni etetoanyag réteget az ólom és az élőke között, hogy ne legyen gubanc. A megkötés abszolút nem gond a szár hiányában sem.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67409) vendingo


vendingo
veterán

1 hónap kihagyás után kimentem horgászni. 10-15 centis pontyokkal rakták tele a tavat, mást nem is nagyon lehet fogni, olyanok, mint a törpeharcsák. 1 keszegre jutott 5-10 ponty. Lebegő csalit nem vették fel, de szinte azonnal úszóba akasztották magukat. Idei szezonnak annyi, olyan kicsik ezek a pontyok, hogy a nyuggerek is visszaszórták. Harcsázni se érdemes kimenni, mert bőven van mit enniük.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67410) Zoli bácsi válasza vendingo (#67409) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nálunk meg azon sírnak, hogy 5+-os pontyokat telepítettek. :D
Zsírosak, panaszolják...(Arról szót sem ejtek hogy tilos elvinni 5 kg fölött).
Raktak bele 8kg felettieket is, múltkor gyanítom abból akasztottam, ami 10 perc után leakadt....
Nyugi, nálunk a dévérektől nem lehet pecázni, azonnal eltörölnek minden csalit, 20mm-es bojlival is azt fogok, fejbe-kopoltyúba akadt horoggal...... :D

Ezért jó a megyei folyóvízi jegy...Mennyi helyre mehet az ember.....Ahol nincs ilyen gond hogy mi veszi fel a csalit......Örül az ember ha valami fölveszi...... :DDD

(#67411) cool13 válasza Mexbacsi (#67407) üzenetére


cool13
őstag

Én sem használok száras ólmot. Berakom a horgot a csalival, szórok rá cuccot, majd az ólom. Bevágom a zacskót kicsit, és az így keletkezett két fület összesodorva megkötöm a zsinór körül. Remélem érthető.

(#67412) Mexbacsi válasza cool13 (#67411) üzenetére


Mexbacsi
tag

Tökéletesen. Köszi a válaszokat. :) Újradobásnál meg gondolom le kell törölni a vizes szereléket. :D

Más: Galgahévízi Bikatóról van valakinek infója? Halott minden, pedig elvileg lehet menni oda pecázni.
(írtam pm-et Grillonak. Ahogy látom korábban ő ment oda)

Egyébként én is tudok ajánlani egy tavat, ha valakinek még ismeretlen lenne. Petőfibányai horgásztó. Szép halak vannak benne, sportjegy 2000 Ft (csak hétköznap van). Sokan szoktak lenni, így korán kell menni (7-re kint). A halőrök is normálisak. Szép tó, szép a víz is, nem szemetes a part. Nem nagy a tó, de legalább nem kell 100m dobni. :))

[ Szerkesztve ]

(#67413) BogyóBP válasza Mexbacsi (#67412) üzenetére


BogyóBP
addikt

Miért kéne? annyira gyorsan nem oldódik azért.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67414) Mexbacsi válasza BogyóBP (#67413) üzenetére


Mexbacsi
tag

nem tudom, még nem használtam.

(#67415) sasa311 válasza Mexbacsi (#67414) üzenetére


sasa311
veterán

Dehogynem, le kell törölni. Iszonyú gyorsan elkezd ragadni, gyk már attól ha vizes kézzel hozzaersz. Én így szoktam lezárni, nedves kézzel megcsavarod a tetejét és ezzel kvázi össze is ragadt, le van zárva. Csak jól ki kell nyomni belőle a levegőt.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67416) cool13 válasza BogyóBP (#67413) üzenetére


cool13
őstag

Csak a szokásos. Látszik nem volt még a kezedben. Vizes kezet, szereléket, bizonyos locsolókat, aromákat felejtsd el. Különben mire dobni akarsz, tiszta pellet leszel, vagy mögötted kiszóródik már. :)

Mexbacsi.
Bika régen jó volt, mostanság nincsenek jó hírek.
Petőfibánya jó kis tó tényleg. Ha nem felejtem el, előszedem az infókat róla hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#67417) galervin93 válasza Mexbacsi (#67412) üzenetére


galervin93
őstag

3-4 éve voltam Galgahévízen. Szép nagy víz, lehet dobálni, de nem szükségszerű. Az erdős (dél, délnyugati?) oldalt ajánlják inkább a nagyobb halakra. Kagylós az alja, érdemes készülni erre. Sok volt benne a hal, kisebb keszegfélékből jó sok, meg persze a pontyok. Hogy most mi a helyzet nem tudom. A napijegy igen húzós volt már akkor is, gyanítom nem lett olcsóbb...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#67418) Mexbacsi válasza cool13 (#67416) üzenetére


Mexbacsi
tag

Azt megköszönném, ha majd lenne némi infód a P.bánya tóról, voltunk kint kb 4x-er, de nem ismerjük még annyira. :)

(#67419) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Beszabadultam a pecaboltba, eszembe jutott hogy a 10-40gr-os pergető botomra valamilyen Berkley fonottat tettem tavaly, de nem vagyok elégedett vele. Vastagnak érzem, visszafogja a dobás lendületét, durvának érzem vele a pergetést.
Tettem ma a kosárba egy Daiwa J-braid X8-as fonottból 0,13-as méretben egy 150m-es tekercset. Ha pergetni nem, máshova jó lesz..... :D [link]
Ránézésre fele olyan vastag mint a fent lévő Berkley, pedig az is 0,14-es, emlékeim szerint.....

Kérdezném a pergető sporttársakat, jó lehet ez pergetni, vagy vegyek kifejezetten pergetéshez fejlesztett zsinórt...?
Erre menne, ha számít...
Cormoran Black Master 2,4m 10-40gr
Shimano Sienna 2500FG orsó
Csukázós pergetéshez, közepes műcsalikhoz lenne... :)

(#67420) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Megörülök már :W , 3 részes merev botzsákot nem találok, ha bolt azt írja van akkor is értesítenek hogy nem tudják beszerezni :(((

tudok szép kártyás helyet ahol van is elméletileg :B

web fishing, rácvárosi horgászbolt, és a kék marlin kilőve már

(#67421) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#67420) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mért olyan ismerős ez a szitu :D

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67422) saen válasza Zoli bácsi (#67419) üzenetére


saen
veterán

Szerinted ezt mihez fejlesztették? ;] :P

Ezt konkrétan nem próbáltam, de állítólag ugyanaz a technológia, mint egy másik Daiwa zsinór amit már nem lehet kapni, de én használom. Ha ez igaz akkor jó lesz.

(#67423) 4Grider válasza Zoli bácsi (#67419) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokan használják pergetésre, főleg a még vékonyabb verzióit. Berkley után minőségi ugrás, de attól sokkal kevésbé tartós (jobban kopik).

(#67424) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszi!
Vékonyabbat nem mertem, 0,10-es fonottat keszeges feederezéshez használok, az lett volna a következő méret lefele, ami kapható....
:R

(#67425) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#67419) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem ehhez a pergető cucchoz a 0,10-es fonott jobban passzolna. :F

Én 0,16-ossal balinoztam, de 40 grammos ólmot dobáltam.

(éppen ma adtam el a pergető cuccomat)

Nálunk már nem tudom használni, máshová pedig nem járok. :O

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#67426) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#67425) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi, azért kérdem, mert a pergetést messziről ugatom..... :D
Eszembe jutott, közben, feederezni az X4-est vettem, 0,10-es méretben. :)

(#67427) Horvi válasza BlackmMmDog (#67420) üzenetére


Horvi
őstag

Esetleg ez? Tőlük vettem én is a merev falú botzsákomat. Igaz az csak két részes.
Vagy még ez? Halcaponét szokták itt dícsérni.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#67428) Aflamin válasza Zoli bácsi (#67424) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
[innen vettem 0.10, 0.13, 019-es méretben] UL és MH bothoz.
Másnapra itt volt.

(#67429) vendingo válasza Zoli bácsi (#67419) üzenetére


vendingo
veterán

Jó pergetni, én is j braid-et használok. Alin olcsó, onnan érdemes venni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67430) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszi. Akkor ne tegyem fel a 0,13-ast, vegyek 0,10-es méretet?
Vagy esetleg venni sem kell, holnap kicseréltetem, bontatlan még...... :U

(#67431) saen válasza Zoli bácsi (#67430) üzenetére


saen
veterán

Akadós terepen simán kellhet a 13-as. Ha nyílt terep van és semmi olyan ami elvághatja a zsinórt akkor mehet a 0.06-os is, ahogy durvul a szuti, kell a vastagság, hogy ne szakadj. Alapvetően egy 13-as minőségi zsinór nem vastag.

(#67432) horcsog válasza Zoli bácsi (#67419) üzenetére


horcsog
tag

Nem ismerem ezt a botot de 40 grammos botra 13-as alá ne menj. Elég pattanós ha egy kicsit nyúzva van ez a daiwa j braid . De ilyen vékony méretben ez mindegyik fonottnál igaz vsz. 10-eset én semmiképp nem raknék rá 40 grammos botra még könnyebben járhatsz vele úgy megütsz egy jó csukát és bevágásnál vége is a zsinórnak. Ha nagyon finomkodni akarsz akkor a botot is lefinomítani és ahhoz vékonyabb zsinórt. Mondjuk csuka vsz nem az a hal aminél annyira értelme lenne tovább finomítani. :) De hozzáteszem én 20-50 grammos bot és 19 -es power pro alatt nem nagyon használok pergetőfelszerelést. Sőt megkockáztatom sügerezésen kívül sok mindenre értelme sincsen , esetleg balinozáshoz , vagy kősüllőzéshez még. De már süllőzni ezek az Ul cuccok játszadozni igen, de komoly helyen ahol sérülhet a zsinór és jó hal is jöhet , és harcsa is jöhet sok tetejét nem látom. De ez vitatéma lehet, másoknak lehetnek más tapasztalatai ebben. :)

[ Szerkesztve ]

(#67433) horcsog válasza Zoli bácsi (#67430) üzenetére


horcsog
tag

Szóval szerintem 10-40-es bot és 13 j braid csukára egy finom cucc, egy ul cuccnak lehet nevezni csukázáshoz az én tapasztalatom alapján. Ennél finomabbal nem is indulnék el csukázni, hacsak nem az a célod magukkal vigyék a műcsalikat. :) Akkor hagytam fel az ilyen 13-15-16-os fonott kísérletezésekkel mikor a Dunán gumihalazásnál egyetlen nap 2 jó halam elment úgy bevágásnál szakadt a zsinór 50 grammos boton. Lehet megsérült valahol ami könnyen előfordulhat köveken, kagylón akármin ezeknek a 10-15-ös fonottaknak nem kell sok bevágásnál ráfeszül egy kőre és pattan is ha rendes hal van a másik végén. Esetleg ha nagyon finom felszíni wobblerekkel egy süllőzés ott még lehet valami értelme a zsinórt finomítani, de gumihalazásnál már necces. De csukázásnál ez bőven finom cucc szerintem amit összeraktál. Meg lehet közelíteni más szempontból is de én ezt szűrtem le a saját tapasztalatokból. Csuka egyébként se egy nagyon finomkodó jószág legdurvább cuccra is odaver ha jó a csali és a hely.

[ Szerkesztve ]

(#67434) Grillo válasza Mexbacsi (#67412) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, fogalmam sincs, mennyi volt a napijegy, de a halőrházban lehet venni, a parkoló mellett. Most is fogtunk azért, kárászt, dévért, meg egy ponty jött emlékeim szerint, de 3 éve igazán fasza volt.
Csali helyben nem volt, régebben működött büfé is, akkor nem, amikor voltunk, talán most a feloldások miatt kinyitnak. De készülj arra, hogy minden legyen nálad.
Mi jól éreztük magunk, szép környezet, tömeg sem volt az erdős részen, gyerek tudott mászkálni, ha épp semmi nem volt.

(#67435) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#67424) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ha nem nagyon akadós a terep, a 0.10-es süllőre, csukára, balinra egyaránt bőven elegendő. A vastagabb sem a halak ereje, hanem az elakadt műcsalik "kitépése" miatt kell, ahol kell

[ Szerkesztve ]

(#67436) @mriya@ válasza horcsog (#67432) üzenetére


@mriya@
őstag

25-öst használtam busára (bojlis bottal) :Y ,
16-ost balinra 30-80 grammos pergető bottal.
De mikor süllőre-csukára pegettem, akkor 10-es fonottat tekertem fel, és sokkal nagyobbat tudtam dobni így a könnyebb műcsalikkal. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#67437) jansky1 válasza BlackmMmDog (#67420) üzenetére


jansky1
senior tag

Halcapone?

(#67438) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm az okosságokat a zsinór vastagság témában. :)
Mivel pergetni a Rábán és vízrendszerében szeretnék, legtöbbet talán a Kis-Rábán (Itt folyik pár háznyira) azt hiszem mégis csak felrakom ezt a 0,13-ast, nem veszek vékonyabbat.
:R

(#67439) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#67438) üzenetére


Spoon16
tag

Szerintem nyugodtan felrakhatod,nem lesz vele baj.

(#67440) 4Grider válasza Zoli bácsi (#67438) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha kötsz elé egy méter fluorocarbont (és arra teszed a kapcsot), akkor max. a dobás távolságában és a kicsit nagyobb sodrásérzékenységben lehet hátrányos a használata egy 0.06-0.08-assal szemben. De nem te leszel az egyedüli pergető, aki ilyen vastagságot használ (bár a többség ma már 0.10 vagy az alattit, illetve pont 0.16-tól fölfelé nagyobb halakra).

(#67441) lbandi777 válasza Zoli bácsi (#67438) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Én ygk- t használok,bátran mondom hogy amit eddig használtam fonott zsinórok mind vastagabbak voltak mint ami rá van írva,ebből most 0.20- as- t süllőzni ( be esik néha harcsa is) 0.33- ast harcsázni.

(#67442) horcsog válasza @mriya@ (#67436) üzenetére


horcsog
tag

Előnye a finom cuccnak , könnyű kézben tartani, nagyobbat tudsz dobni kis csalival, a víz nem kap bele annyira folyón , jász , domolykó, sügér , kősüllő kis csalik , balinnál a dobástáv. De már süllőnél kijönnek a hátrányai, nagyon véleményes szerintem . A bevágás ereje, a zsinór kopásállósága, mennyire sérülékeny, mennyire lehet a botot lefinomítani . Pl én idén legtöbbet az 50-100-as boton 23-as power prot nyúztam. Májusban ahányszor kint voltam minimum 3 süllőkapásom volt, egyszer sem szakadt bevágásnál és legközelebb is nyugodtan megyek vele horgászni. Ha ezeket a pecákat ami kb 3-4 horgászat volt 0,10-es fonottal csinálom végig félő lenne, hogy a zsinórnak vége is lenne minden 2. bevágásnál szakadna néhány horgászat után. De új korában se lenne egy nagy biztonság akkor lehet, hogy csak minden 10.-nél pattanna el. :) 23-as powerrel ezt a szezon végignyomatom nyugodtan úgy nem nagyon kell tartani tőle szakadozni fog és lekopik a dobról. Oké én nem használok fluorocarbon előtétet azzal valamennyire a sérüléseket vékonyabb főzsinórnál is védeni lehet. Nem extra akadós helyek voltak ezek, nem egy erdő a víz alatt. Medertörések amit szeret a süllő, harcsa, ilyen helyen mindig van kagyló, kő.

[ Szerkesztve ]

(#67443) sasa311


sasa311
veterán

15.000 pénz körül mi a legjobb match / feeder (piciker botra) vétel manapság?
Kastking sharky III-t néztem, de ha szép kártyával tudok itthon venni hasonló minőséget az jobb lenne :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67444) Koncipappa válasza BlackmMmDog (#67420) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Csak nem te is a 3 részes Nevis botzsákra vadászol? :D Én nagyon rég kinéztem már, de mire megvenném, közlik, hogy nem tudják beszerezni. :W

Walteréknál még megpróbáltam, most várom, hogy van-e vagy nincs...

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#67445) BlackmMmDog válasza Koncipappa (#67444) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Igen :)) Stég név alatt is fut

(#67446) Sungoo válasza Koncipappa (#67444) üzenetére


Sungoo
addikt

Még tavaly sikerült lőni. :)

(#67447) Koncipappa válasza BlackmMmDog (#67445) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Király! Akkor ha Walteréknél no, akkor ezt keresem. Köszi!

@Sungoo Nagyon tetszik a design-ja. Te amúgy elégedett vagy vele?

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#67448) Daidalosz válasza horcsog (#67442) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Függ azért ez a csalitól (az meg az év- és napszaktól) is. Felszíni, vagy ott vezetett kisnyelvű wobblerhez (Original 7, 9, 11, Team Esko7, stb.) még a Dunán, a kő utáni sodrásban is elég a 0.10, és a 20-40g-os bot. Ezzel még nagyon jól érezni, mi történik a csalival, és egy ötös, vagy akár nagyobb süllő is teljes biztonsággal fárasztható. Ami miatt azonban hajlok a Te véleményed felé, az a wobblerrel a szájukban mégiscsak elszabaduló halak sorsa: a két hármashorog jó akadásnál (ha csak az egyik is fog) sajnos túlélhetetlen szerintem.
(A gumizás persze más téma.)

[ Szerkesztve ]

(#67449) Sungoo válasza Koncipappa (#67447) üzenetére


Sungoo
addikt

Szerintem nagyon jó találmány. Két szélén egy-egy feeder, középen egy match, mindhárom orsóstól.

(#67450) Spoon16 válasza sasa311 (#67443) üzenetére


Spoon16
tag

Tsurinoya NA, akár itthonról az easyfeeder.hu-tól.
Nekem 270-es csónakos feederen egy 5000-es van, szerintem az jó lehet egy matchbotra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.