Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) Cyberpunk válasza manchester85 (#61799) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:N nem cáfolnálak most, mert mennem kell fodrászhoz. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61802) vadászcsiga válasza manchester85 (#61799) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi lenne ha nem zavarnál össze? He?
:DDD

(#61803) manchester85 válasza vadászcsiga (#61802) üzenetére


manchester85
addikt

Mer? :DDD

i6 Silver

(#61804) Cyberpunk válasza Cyberpunk (#61801) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az idő érdekes egy fogalom, de hogy kitaláció lenne az erős. A váltoás mértéke így fogalmaznék, ha definialnom kéne.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61805) vadászcsiga válasza manchester85 (#61803) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Világűr, univerzum. Ugyanaz :K

(#61806) válasza Cyberpunk (#61794) üzenetére



őstag

Távcsövekkel vagyunk képes 28 milliárd fényévre látni. Azóta a mikrohullámú háttérsugárzásból ki tudjuk számolni, hogy 78 milliárd a világegyetem átmérője. Ezzel megdőlt az önmagába forduló kis univerzum feltevése. Fontos megjegyezni, hogy a 78 milliárd sem végleges adat. WMAP szonda méréseivel előreláthatóan 90 milliárdra fogják kitolni.

(#61807) Cyberpunk válasza (#61806) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pont a WMAP miatt írtam 90-et. 28 az ismert, látható fogalmazzunk így. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61808) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

A tudós urak a kérdésre válaszoljanak. Nem mindegy hogy 25 vagy 90? :DDD

(#61809) Bling95 válasza vadászcsiga (#61808) üzenetére


Bling95
őstag

Beszallok. Nem :D a 25-t erzekelni tudjuk mar a mai tudasunkkal . A 90-t meg feltetelezzuk hogy van

Cyberpunk : nincs lehetetlen. Bar szerintem teljesen sosem fogjuk megerteni ezeket a dolgokat. Minel tobbet tudunk, annal tobb ujabb kerdes merul fel

[ Szerkesztve ]

(#61810) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#61808) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mondjunk 90-et. :D Utána meg a fikció kezdődik. Valószínűleg nem tudjuk meg sosem mi van utána. Hiszen ahhoz el kene hagynunk, ami nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61811) manchester85 válasza vadászcsiga (#61805) üzenetére


manchester85
addikt

Miert lenne ugyanaz? Az univerzum a csillagok es bolygók által határolt, nagyjából összefüggő tér, a világűr meg a nagy semmi, amiben ezek jelen vannak. Legalábbis maga az űr es az univerzum két külön dolog. Az univerzum keletkezese ismert, a nagy semmi meg mindig is létezett. :)

Csiga!

Mit? :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61812) vadászcsiga válasza manchester85 (#61811) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tehát senki nem tudja :(

(#61813) Bling95 válasza manchester85 (#61811) üzenetére


Bling95
őstag

Csak gond az hogy a semmit nem tudjuk definialni :D

[ Szerkesztve ]

(#61814) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Fodrászra várni olyan, mint orvosra. Idegtépő. :U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61815) manchester85 válasza Bling95 (#61813) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem onnantól hogy nincs semmi (tenyleg semmi) nincs ertelme se térről, se időről beszelni. Magyarul a számoknak onnantól van jelentősége, es az idot is onnantol van értelme számítani, hogy megszületett az univerzum, ami ugyebár folyamatosan tágul. De a tér es az idő ettől függetlenül létezik, végtelen vagy 0, nézőpont kérdése, hisz semmilyen viszonyítási alap nincs, amihez mérni lehetne. Egy fizikailag nem létező semmiben se az időnek se a térnek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61816) vadászcsiga válasza Cyberpunk (#61814) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vasárnap fodrász? Valami pláza?

(#61817) Cyberpunk válasza manchester85 (#61815) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 jó gondolatok. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61818) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#61816) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Maszek. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61819) vadászcsiga válasza manchester85 (#61815) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na akkor leegyszerűsítem, elindulunk a földről egy járművel merolegesen a talajhoz képest, es távolodunk távolodunk. Már mentünk x miiliard fényévet. Ott mit találunk?

(#61820) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#61819) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gyorsulva tágul sosem érsz a végére. :D Képzeljük el mint egy szingularitást. Információ nincs mi van mögötte, vagy utánna. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61821) manchester85 válasza vadászcsiga (#61819) üzenetére


manchester85
addikt

A nagy üres semmit. Es minél jobban tavolodsz, ugy válik egyre értelmetlenebbé a távolság es az idő is, tekintve, hogy nem lesz mihez viszonyítani. :) Nyilvan amig van valami, addig van ertelme foglalkozni a kérdéssel, onnantol hogy nincs, tök fölösleges is. Szerintem egy bizonyos távolság utan a tér mint fogalom is megszűnik, értelmet veszti. Ha megis talál valamit X milliárd fényévnyire a tudomány, azt majd definiálják a fizikusok, es megpróbálják beleilleszteni a világmindenség létezésebe, onnantol fogva mar van is ertelme a dolognak. Ezért mondtam, hogy a világűr végtelen, de az univerzum nem, mi pedig csak a mi univerzumunk szerint tudunk létezni. Olyan ez, mint a számok. Végtelen az is mindkét irányban, de kár is a végét keresni, ha semmire nem tudod használni. Addig van ertelme, amig meg tudsz vele határozni valamit. Mindennemű számításának addig van ertelme, amig az univerzum tart, de az is tágul. :DDD

"Ott mit találunk?"

Istent :DDD A sötétben fog ulni egy petroleum lámpaval a kezében az univerzumunk tetején. :D

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61822) vadászcsiga válasza manchester85 (#61821) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ó bakker de földhöz ragadtak vagytok

(#61823) Cyberpunk válasza manchester85 (#61821) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Engem, bár még csak félisten vagyok. :DDD ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61824) Bling95


Bling95
őstag

Mily gyonyoru a modern fizika :D

(#61825) Cyberpunk válasza Bling95 (#61824) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Végre valaki, aki értékeli. :DDD Mondjuk elég nagy a sötétben tapogatózás, de pont ez a szép benne, hogy annyiféle magyarázat van, mármint ami a világegyetemünket illeti.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61826) manchester85 válasza vadászcsiga (#61822) üzenetére


manchester85
addikt

Te vagy földhöz ragadt, szo szerint, :) . Olyan magyarázatot vársz a kérdésedre a szubjektív enedbol fakadóan, amit földi szabályszerűsegekre alapozol. Ez olyan, mint hogy felfelé, lefelé, balra, jobbra. Bakker Kínában meg fejjel lefelé vannak az emberek. :U Azt nehéz megérteni az embereknek, hogy az általunk felfoghatatlan kérdésekre nem lehet a mi általunk tapasztalt fizikai szabályokkal magyarázatot adni. Hogy definiálod a tért vagy az idot? Mindenhez anyagi létezés szükséges, amiből mi is vagyunk, az ezen kívüli dolgok magyarázatát nem lehet anyagi, térbeli dolgokkal meghatározni. Ha nincs semmi, akkor nincs semmi, egy végtelenbe nyúló tér van, amit értelmezni se lehet, esetleg multiverzumok, amik mar mas fizikai szabályok szerint léteznek, mondhatni mas dimenziók.

Cyberpunk!

Ez jo. :DDD Teged félbevagva. :D

Ja, es nem szeretnem, ha sötétben tapogatóznal :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61827) r3dsnake válasza Cyberpunk (#61814) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem szerdára van időpnt, ráadásul most kipróbálok valami újat. Kíváncsi leszek. :)

(#61828) Cyberpunk válasza manchester85 (#61826) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mért? :DDD

r3dsnake: én már meg is vagyok vele. Natúr rövid, semmi extra. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61829) vadászcsiga válasza manchester85 (#61826) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát milyet várjak itt elek a földön. Annak amit mondtok ugyanakkora a valószínűsége mint hogy ott ül valaki es forgatja a bolygókat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61830) manchester85 válasza vadászcsiga (#61829) üzenetére


manchester85
addikt

De a Föld egy behatárolt tér, amit akár körbe is tudsz utazni, egy evolúciós csoda, tele erzekekkel, tapasztalható anyagokkal (ismerünk ugye 5-öt: hallás, szaglás, tapintás,ízleles, látás, ki tudja még hány van, ami a mi világunk, fizikank szerint nem tapasztalható). Eldöntöttük, hogy mindennek van eleje meg vege, csak azert, mert mi is megszülettünk es egyszer meg is fogunk halni. Borzasztó nehéz olyanban hinni, mint végtelen tér, nem létező idő, egészen addig, amig minden, ami körülvesz minket, eszerint a szabály szerint működik.

Most pl. egyre több tudományos bizonyíték szólt arrol, hogy a világegyetem csupán egy hologram, minden eleme két dimenzióban is meghatározható. Szerintem egyszerűen azert lehetetlenség megérteni ezt az egeszet, mert a saját fizikai korlátunkon sose tudunk túllépni. Olyan ez, mint egy hal egy akváriumban, akivel meg akarjak értetni, hogy az akváriumon túl is van valami. Na nekünk az egesz univerzum az akvárium, es minden anyag, amit definiálni, értelmezni tudunk, az ezen belul van.

Vadaszcsiga!

"ugyanakkora a valószínűsége mint hogy ott ül valaki es forgatja a bolygókat"

Es ha igy is van, ő hogyan számol majd el mindezzel? :DDD Annyi a különbség, hogy az a valami vagy valaki ugyanúgy adhat majd neked még egy magyarázatot, csak akkor a tudományba egy csodát is becsempesztel. Mondanom se kell, ott fog megállni a fejlődés, amint kiderul, hogy isteni beavatkozás van, hisz az mindent felrúgna, teljesen visszavetné a tudományt.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61831) Bling95


Bling95
őstag

no meg ugye végtelen és végtelen között is van különbség :D

komolyan egy iphone off topikban vitatunk meg elméleti fizikai kérdéseket ? ;]

(#61832) Cyberpunk válasza Bling95 (#61831) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megfér ez itt a többi mellett. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61833) Bling95 válasza Cyberpunk (#61832) üzenetére


Bling95
őstag

jobb mint a napizene rovat :D

(#61834) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#61829) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Biztos, hogy nem ül ott senki. És ki teremtette azt a valakit ugye? Nem akarom senkinek a hitét megsérteni, de ez egy paradoxon. Isten mindenható? Akkor tud olyan követ teremteni, amit nem tud felemelni, de ha nem tudja felemelni, akkor nem mindenható ugye.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61835) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Azért szeretem az OFF topikot, mert amikor látom, hogy vannak új hozzászólások akkor nem tudom előre azok miről fognak szólni, de a legjobb hogy már olvasás után se tudom miről szóltak. Csak azt tudom ki írta egyiket, másikat ;]

[ Szerkesztve ]

(#61836) Bling95 válasza Cyberpunk (#61834) üzenetére


Bling95
őstag

Isten nem szopatja magát ilyesmivel :D

(#61837) Cyberpunk válasza Bling95 (#61836) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Rafinált az öreg. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61838) Bling95 válasza Cyberpunk (#61837) üzenetére


Bling95
őstag

van már pár év tapasztalata:D

(#61839) manchester85 válasza Cyberpunk (#61834) üzenetére


manchester85
addikt

"Biztos, hogy nem ül ott senki"

En mondjuk ezt azert nem állítanám. Ezért is all inkabb közelebb hozzam az agnosztikus nézet. Kijelenteni biztosra, hogy isteni (vagy vegyük ugy inkabb, hogy fölöttünk álló, tőlünk magasabb rendű lény nem létezik vagy létezett, az butaság lenne.) Nem feltétlenül kell erre csodaként tekinteni, induljunk csak ki pl. a matrixbol amiben egy agyi szimulació, ha ugy vesszük egy holografikus világ minden, amit robotok irányítanak. Az is nevezhető valamilyen szinten "teremtő" módon, hisz az emberiség fejlesztett ki olyan robotokat amik végül egy mesterséges virtuális világot teremtettek az ember szamara. Magunknak teremtettunk egy saját világot. :DDD Szerintem semmiképp nem zárható ki, hogy valami létrehozott minket, ami esetleg egy magasabb civilizáció része, gondoljunk csak bele, milyen sebességgel fejlodunk, es mi zajlodhatott le egy masik bolygón, ahol esetleg hamarabb kezdődött. Mi van ha az élet csiraja tudatosan lett valahogy ideküldve egy kipusztulo naprendszerbol? Van itt bőven forgatókönyv. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61840) Cyberpunk válasza manchester85 (#61839) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez már szerintem a valóságtól nagyon elrugaszkodott dolog. És a teremtőket ki teremtette ugye.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61841) manchester85 válasza Cyberpunk (#61840) üzenetére


manchester85
addikt

Most mondom: en egy szóval nem mondtam, hogy ők nem az evolúció részesei, csak azt, hogy nem mi vagyunk a legmagasabb civilizáció. Pl. ők is a túlélésért harcoltak, és így maradhatott fenn az élet. Egyszer nekünk is eljön az idő, mikor mennünk kell, es lehet, hogy el tudunk juttatni olyan életformákat, amikből ismét kialakulhat az élet. Ha ez így lesz, nekik mar mi leszünk a teremtői.

Vagy ha költözünk a Marsra, lehet ott egy primitív civilizáció lesz, mert nem lesznek adottak a feltételek. Azok a leszármazottak gondolhatnak szinte isteni teremtesre is, a földi őseiktol, akik repülni tudtak, es elhozták oseiket oda. Ez viszont mar teljesen életszerű.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#61842) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Vanisten/nincsisten témára: KÉP

(#61843) Cyberpunk válasza manchester85 (#61841) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az nem zárható ki,

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61844) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Na jól van csak sikerült titeket elmozdítanom kicsit a földről, Manchaster és Cyberpunk érvelése is tetszik. Már azt hittem nem fog menni ezért bánatomban elmentem asszonnyal megnézni a Megdönteni Hajnal Timeat es kva jó volt, ajánlom mindenkinek aki röhögni akar :D

(#61845) Blaise válasza Tibee86 (#61786) üzenetére


Blaise
veterán

A fekete tényleg nem kopik és bírja a strapát?

(#61846) #51177472


#51177472
törölt tag

Voltam tudoszuron, viszont nem tudok elmenni a papirokert igy edesanyam ugrik be erte.
Sosem tudta h dohanyzom, bar kulonosebben nem zavarna ha megtudna.
A kerdes az, h azokon a papirokon van valami ami kimutatja a dohanyzast, stb.?

(#61847) Blaise válasza #51177472 (#61846) üzenetére


Blaise
veterán

Nem mutat semmit ilyesmit, ha a sima röntgenfelvételen látszik valami, az már régen rossz kategória.

(#61848) #51177472 válasza Blaise (#61847) üzenetére


#51177472
törölt tag

Ja, azt hittem mas adatokat is kapunk ilyenkor, mint pl. vervetelkor.

(#61849) Blaise válasza #51177472 (#61848) üzenetére


Blaise
veterán

Dehogy, alapvetően eléggé elavult technológia, ha mutat valamit akkor nagy a baj.

Komolyabb tüdő vizsgálatnál inkább spirál CT-t csinálnak,

(#61850) Tibee86 válasza Blaise (#61845) üzenetére


Tibee86
veterán

Kopik a sarkainál ez is, de mivel fekete nem látszik rajta egyáltalán. Én nem bántam meg, hogy ezt vettem, igaz 12 helyett csak 8 volt, de újra megvenném, ha arról lenne szó. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.