Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176351) Gsx-rr válasza radi8tor (#176347) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egyaltalan nem. De nem erted a lenyeget.
Tenyleg csak az sziv aki nem dolgozhat mas meg bulizik, fel se fogja az egesz intezkedes lenyeget!
Mit nem lehet azon nem erteni, hogy ne menj sehova,csak ha muszaj?
Nemetorszagban meg vigyazban ullnek otthon, fel is lazitjak a korlatozasokat hamarosan.
Nalunk ebbol tenyleg nyar vege lesz

[ Szerkesztve ]

(#176352) radi8tor válasza Gsx-rr (#176351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te sem érted, ha ennél jobban ellaposítják a fertőzési görbét, akkor karácsonyra se megy le a járvány. Ezért nem szigorítanak - még.

⭐ Stella

(#176353) icecave válasza Gsx-rr (#176351) üzenetére


icecave
nagyúr

"Mit nem lehet azon nem erteni, hogy ne menj sehova,csak ha muszaj?"

Hát ezt nem tudom felfogni én sem, hogy ezen mit nem lehet érteni? :U

Az a baj, hogy az emberek még a home office dolgot is úgy fogják fel, mint valami fizetett szabadságot, hogy akkor "most majd mindent elinzétek, amire nem volt időm, mikor bejártam dolgozni". Mondjuk jó hülye az a vezetés, aki nem ellenőriz ilyenkor mégjobban,hogy az adott munka elkészül-e, de na, a lényeget értitek... :(

(#176355) radi8tor válasza #20749568 (#176354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fotót, hogy Gsx-rr is elhiggye.

⭐ Stella

(#176357) radi8tor válasza #20749568 (#176356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem én állítottam az ellenkezőjét. :R

⭐ Stella

(#176359) Cyberpunk válasza radi8tor (#176350) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A főutak is, én ma a Balaton déli partján tekertem egy darabig, nem volt tele, talán ha az ilyenkor megszokottnak jó ha a 20%-ka volt csak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176360) Gsx-rr válasza Cyberpunk (#176359) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezen ne csodalkozzunk,mivel 7 balatoni varost is lezartak.
Ha nem tettek volna akkor telthaz lenne.

(#176361) Cyberpunk válasza Gsx-rr (#176360) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az lehet, Budapesten is zártak le helyeket. Ki lehet mozdulni, de sokan annyira fantáziátlanok, hogy a szokásos helyekre mennek, aztán lesz a csoportosulás.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176362) Lall


Lall
veterán

Én azon vagyok kiakadva, hogy büntetik az álhír és pánikkeltést, de az ország miniszterelnöke besétál a Kossuth rádióba és azt meri mondani, hogy 8000!!! lélegeztetőgépre lesz szükségünk.

A járvány tetőpontján a 60 milliós, elöregedett lakosú full fertőzött Olaszországnak nem kellett ennyi. Most a 83 milliós Németországnak - aki betegeket is vesz át más országból - kb 4500 kell.

Miért csinál ilyet? Mire jó ez? Mindezt úgy kérdezem, hogy nem vagyok hithű pártkatona, de ellenük sem vagyok.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176363) icecave válasza Lall (#176362) üzenetére


icecave
nagyúr

A protokoll minden ilyen helyzetben azt írja elő, hogy a legrosszabb eshetőségre kell berendezkedni. Tehát ha a legrosszabb forgatókönyv szerint 8000 kell, akkor annyi, akkor is,ha végül csak töredéke lesz használva. Ennyire egyszerű.

(#176364) Lall válasza icecave (#176363) üzenetére


Lall
veterán

Ez mind szép és jó, de ha a 60 milliós Olaszországnak és a 83 milliós Németországnak nem kell/kellett ennyi, akkor ez egész egyszerűen nem lehet a legroszabb forgatókönyv. A legroszabb forgatókönyv az, hogy ennek harmada kell. Az ország miniszterelnökének pedig pláne nem kell riogatni az embereket és tippelgetni.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176365) icecave válasza Lall (#176364) üzenetére


icecave
nagyúr

Az, hogy kinek mi a legrosszbb, azt országa válogatja. Nem mindenki ugyanazon szempontok alapján állítja fel ezeket.

(#176366) Gergőke88 válasza Lall (#176362) üzenetére


Gergőke88
addikt

[link]
A cikk pont arról szól, hogy nincs elég hely/gép...
Akkor milyen pánikkeltésről beszélsz? :U

(#176367) B-L-A-C-K válasza Lall (#176364) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miről beszèlsz, olaszban pont azért halnak meg ennyien mert nincs elég gép...

(#176368) Lall


Lall
veterán

Egyezzünk meg abban, hogy Magyarországon soha! nem fog kelleni 8000 lélegeztető gép!

Leírtam 83 milliós Németország 4500, ha a 60 milliós olaszoknak lett volna 8000 gépe most nem így állnának. Maximum 2-3 ezer gép kellhet. De ezt el is mondta két hete ugyan az az ember, aki most a négyszeresét mondta (blöffre) vagy nem tudom milyen szándékkal.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176369) Gsx-rr válasza Lall (#176362) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Papiron lehet meglesz. Most annyit lehet elkolteni a koltsegvetesbol amennyit akarnak.
Valoszinu a vegeredmeny 5-10x annyi lesz mint a valos raforditott osszeg.

(#176370) Gergőke88 válasza Lall (#176368) üzenetére


Gergőke88
addikt

:F
szerintem nyugodtan engedd el ezt a topikot....
van ahol majd megmondják neked a tutit ;)

(#176371) Lall válasza Gergőke88 (#176370) üzenetére


Lall
veterán

Leírtam a véleményem, ami egyébként sok orvos véleménye is (néha a blikken kívül mást is lehet olvasni), ami nem egyezik a te véleményeddel. Ha te hiszel a nyócezrrben, akkor higgy, nincs tragédia, de te nekem ne mondd meg mit csináljak.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176372) Gergőke88 válasza Lall (#176371) üzenetére


Gergőke88
addikt

Oké főnök.
igaz, hogy amit írsz az F..zsag, de legyen úgy.
Igaz, hogy index cikk volt...

[ Szerkesztve ]

(#176373) nord_ válasza Lall (#176362) üzenetére


nord_
veterán

A járvány tetőpontján a 60 milliós, elöregedett lakosú full fertőzött Olaszországnak nem kellett ennyi.

Forrás?
Mert az ellenkezőjére van:
A Hamilton cég New York Times-nak nyilatkozó képviselője azt mondta, korlátlan mennyiséget el tudnának adni a gépekből, de fizikai képtelenség többet gyártaniuk, mint ahol tartanak. "Az olasz kormány 4000 darabot kért, örülünk, ha 400-at tudunk adni nekik."
és ez csak az egyik cég, az olasz gyártóról nem is beszéltünk: "Olaszország az egyetlen hazai gyártójától, a bolognai Siare Engineeringtől rendelt, ám a cég hiába négyszerezte (!) meg a gyártást, így sem tud elég gépet szállítani, pedig az összes külföldi megrendelését törölte és az olasz hadsereg is küldött technikusokat a gyárba."

(#176374) Lall válasza Gergőke88 (#176372) üzenetére


Lall
veterán

Szeretem ha főnöknek hívnak. ;)

Akkor cseréljük eszmét, mint értelmes emberek. Mi benne a fasság? 8000 lélegeztetőgéphez kellene nagyjából 200ezer igazolt fertőzött. Olaszországban most van 147ezer (spanyol 155, német 122) és ha minden igaz túl vannak a csúcsponton.

Nem holokauszt tagadó vagyok és azt mondom, hogy nincs is járvány, nem is kell gép, stb... hanem csak annyit állítok, hogy ha óriási gebasz van, akkor ennek maximum a fele, de inkább 2-3ezer kellhet. Erre bemegy a mi miniszterelnökünk is a Kossuth rádióba és ezzel riogatja az embereket. Nem hogy azt mantrázná amit szokott, hogy ők felkészültek, mindent megtesznek, mindenki maradjon a seggén, minden rendben lesz.

Nem tudom, te jártál e mostanában kórházban? Mi a 'srácokkal' adományt viszünk minden héten mióta ez van. Szívesen tesszük, de látjuk, hogy kong az ürességtől a kórház. Minden osztály a sebészettől az onkológiáig áll. Várják, hogy megérkezzen a dráma. Remélem soha nem fog.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176375) radi8tor válasza Lall (#176374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja malmoznak, mert még nem durrant be, de lassan be fog. Lásd: elvittek az idősek otthonából több száz embert, 150 felett van az igazolt fertőzöttek száma. Azok szegények 99% hogy nem élik túl.

⭐ Stella

(#176376) Lall válasza nord_ (#176373) üzenetére


Lall
veterán

Egyet beszélünk. Erre mondam, hogy ha lett volna 8000 gépük, akkor nem itt tartanának halálálozásban. Egyébként nőtt az olasz halálozási mutató, de nem drámaian.

Link: érdemes ezt is olvasgatni. Nem hülyegyerekek nyilatkoznak. Hosszú, napra lebontott, jól osszeszedett anyag.

"A teljes európai halandóságot figyelő, legfrissebb, március 26-i monitoring-jelentés az összes országban és az összes korcsoportban továbbra is normál vagy átlag alatti értékeket mutat, mindössze egy kivétellel: Olaszországban a 65 év fölöttiek körében jeleznek előre magasabb halandóságot (ún. delay-adjusted z-score), de még ez is a 2016/2017. és 2017/2018. évi influenza-járvány értékei alatt van.".

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176377) Lall válasza radi8tor (#176375) üzenetére


Lall
veterán

Igen, sajnos malmoznak. Kívánom, hogy maradjon is így. Az még egy érdekes stat lenne, hogy hányan halnak meg amiatt, mert "nem dolgoznak" az osztályok. Pl. feleségem kollégája daganatos, de nem tudja felvenni a kezelést. És van ilyenből több ezer.

Sajnálom is őket. Valahogy az időseket kéne megóvni.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176378) radi8tor válasza Lall (#176376) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olaszoknál az volt a fő probléma, hogy a járvány előtt is 70-80%-on telített volt az intenzív az influenzás betegekkel (ahogyan ez minden évben van), és nem bírták a rohamot.
Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy hazaküldtek mindenkit (sajnos sokakat idősek otthonába tesztelés nélkül), hogy legyen hely az osztályokon.
A 8000 gép miatt meg nem tudom miért fáj a fejed. Ha nem kell nekünk annyi tuti eladják valamelyik országnak akinek szüksége lehet rá (Anglia, Németország, stb).

⭐ Stella

(#176379) nord_ válasza radi8tor (#176378) üzenetére


nord_
veterán

A linkelt cikket amúgy érdemes végigolvasni a kínai csodamasinákról...

(#176380) Lall válasza radi8tor (#176378) üzenetére


Lall
veterán

Igen. Észak-Olaszországban az intenzív ágyak kihasználtsága alapból is 60-70% az elöregedett lakosság, a szennyezett levegő és a népsűrűség miatt. Így nagyon megkapták.

Azért bosszant, mert ez egy olyan totális fikció, ami szinte biztos, hogy nem következik be. Minek mond ilyet egy miniszterelnök? "Kinyitod" az újságot és rz fogad. Ha egy random orvos mondaná az oké, de ne ijesztgesse már a lakosságot az 1/1.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176381) B-L-A-C-K válasza Lall (#176368) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom honnan informálódsz, hogy honnan jött a 4500 lélegeztetőgép németeknél. Most 1 másodperc alatt ezt találtam neten:

"Az utóbbi hetekben 28 ezerről 40 ezerre emelték az intenzív ellátásra alkalmas ágyak számát, ezek közül nagyjából 30 ezer ágyhoz tartozik lélegeztetőgép"...

(#176382) Lall válasza B-L-A-C-K (#176381) üzenetére


Lall
veterán

Nem azt írtam, hogy 4500 lélegeztető gép van Németországban, hanem azt, hogy jelenleg kb. 4500-an szurulnak lélegeztető gépre a koronavírus miatt. Ehhez tartozik 122 ezer regisztrált fertőzött. Mindez úgy, hogy nem csak német koronavírusos betegeket látnak el.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#176383) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nézegessetek 6 nappal ezelőtt frissített Google mobility reportot.
Összes többi ország adatai itt.

⭐ Stella

(#176384) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Gondolkodom azon, hogy beállok futárnak biciklis, de oda kéne egyéni vállalkozói is. Viszont ilyen adózási ügyekben nem vagyok képben valami nagyon. Az tiszta, hogy az igénylés ingyenes, de van ahova kártyát is kének, de az meg ha jól olvastam nem létezik idén januártól. :U Szóval van képzavar rendesen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176385) nord_ válasza Cyberpunk (#176384) üzenetére


nord_
veterán

Nincs könyvelő ismerős? Neked gondolom KATA-snak kellene lenned.

(#176386) radi8tor válasza Cyberpunk (#176384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#176387) Cyberpunk válasza nord_ (#176385) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja aszem kata, nincs sajnos. Ezt is meg kell tanulni, időm van rá, vagy is nincs, de mindegy. :)

radi8tor: kösz megnézem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176388) Sukta 95


Sukta 95
tag

Így van, ha Netpincér/Wolt vonalon mozognál, akkor jó eséllyel alanyi mentes KATA-nak kell lenned. Ügyfélkapu segítségével fél perc alatt kiváltható, néhány óra után már vállalkozó is vagy. Vállalkozói igazolvány már nincs. Minden hó 12-ig elutalod a jó eséllyel 50 eFt-ot, a helyi iparűzési adót (bár, az megoldható, hogy nullára jöjjön ki, ha fel tudsz mutatni elszámolható ktg-eket az önkormányzat felé) és a kamarai tagságot, ami 5 eFt. Könyvelő segít amúgy, felénk KATA-sokat általában 8 eFt/hó környékén könyvelnek. Ha meg tudod oldani máshogy, én lehet várnék a vállalkozás indítással, plánae ha amúgy van vállalkozás ötleted és 30 alatti vagy. Mert a GINOP keretében van/volt egy 4,5 milliós támogatás kezdő vállalkozóknak, ami októberben fut ki, bár a jelenlegi helyzetben fel van függesztve, nem tom mi a helyzet.

Nem vagyok könyvelő, csak utána kellett már járnom egy néhányszor ezeknek a közelmúltban. :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#176389) szekra válasza Sukta 95 (#176388) üzenetére


szekra
őstag

Most nem kell KATA-t se fizetni júniusig.

(#176390) Sukta 95 válasza szekra (#176389) üzenetére


Sukta 95
tag

Tevékenységi kötől függ.Szinte csak a végzettséghez kötött TEÁOR/ÖVTJ esetében nem kell és ott is csak néhánynál. Pl, fodrászoknak nem kell, amikor nekik nem kötelező bezárni. Nekem marketingesként kell fizetnem, amikor az ügyfeleim felelős módon bezárták a bizniszt. :)

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#176391) szekra válasza Sukta 95 (#176390) üzenetére


szekra
őstag

Futarkodni szeretne Cyber ahogy olvasom, az bele tartozik azt hiszem TEAOr szam alapjan.

(#176392) radi8tor válasza Sukta 95 (#176390) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most lehet nálad akciós csomagokat kapni? :D

⭐ Stella

(#176393) Sukta 95 válasza radi8tor (#176392) üzenetére


Sukta 95
tag

szekra: ezt nem tudom. :)

radi: a legtöbb ügyfelem átállt az online-ra, így azért stabil a működésünk, szerencsére. :D De, fórumtagoknak mindig jár kedvezmény, mással is dolgozom együtt a fórumról. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#176394) radi8tor válasza Sukta 95 (#176393) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Google Shopping kampány elég jól teljesít most, ezt 1 kattintás volt aktiválni Olcsobbat.hu-n keresztül. Tudom lehetne olcsóbb is, ha én managelem, de nincs felesleges kidobni való pénz. :D
Márciusban voltak napok, amikor 5 Ft alatt volt a CPC. :DD

⭐ Stella

(#176395) agabe


agabe
addikt

Airpods szervizbe kuldesekor mit kell beadni ?
Bal oldali zajong ha be van kapcsolva a zajszures vagy az atereszto mod (ezeket kikapcsolva nincs zaj)
Eleg azt kuldeni ami konkretan hibas a fuldugo nelkul ?
Most csak ilyen futaros megoldassal lehet kuldeni ugy nezem.
Meg melyik lehet gyorsabb most ...istyle, almarium pro, icentre ?

[ Szerkesztve ]

(#176396) Sukta 95 válasza radi8tor (#176394) üzenetére


Sukta 95
tag

Az szép szám. :D Egyelőre még nem érzékelem kb semmilyen bizniszben, hogy csökkenne a vásárlókedv, kivéve az a 4 étterem, akivel dolgozunk. Majd ha jobban begyűrűzik a munkanélküliség.

Ha aktuális, keress majd bátran. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#176397) r3dsnake válasza Cyberpunk (#176384) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

KATA-sként a bevételed max 50%-a származhat egy forrásból. Ami ebben az esetben a Netpincér lenne. Honnan jönne a másik 50%?

(#176398) nord_ válasza r3dsnake (#176397) üzenetére


nord_
veterán

(#176399) r3dsnake válasza nord_ (#176398) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mindenképp lecsekkolnak, ha 50%-ot meghaladó az egy cégnek való számlázás. Meg a céget is. Könyvelővel beszéltem erről.

[link]

(#176400) radi8tor válasza r3dsnake (#176399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja mert az bújtatott foglalkoztatás.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.