Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109751) kali válasza GALARDO (#109750) üzenetére


kali
legenda

zenében közel mindenevő vagyok, de ez nekem már majdnem a kínzás kategória... :O
elengedem ... a notit és az egeret, megyek és edzek kicsit, addig az ab generator szarvait fogom. :DD
akik a 90-es években jártak már bulizni, azokat ezzel a feldolgozással boldogítom, álmodozzunk; link :C

(#109752) GALARDO válasza kali (#109751) üzenetére


GALARDO
addikt

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#109753) r3dsnake válasza kali (#109749) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az ac wifi meg jobb lte is kb. majdnem mindegy egy telefonon. 50 mbit igyis/ugyis atmegy. A wp-ken meg legendasan szar a bongeszo, raadasul nincs ertelmes alternativa a store-ban.

(#109754) kali válasza r3dsnake (#109753) üzenetére


kali
legenda

neked majdnem mindegy, de nem baj, hogy én járok ki különböző helyekre wifi hálózatot beállítani és külön öröm, ha nem kell más/nagyobb eszközt is vinnem, mert a telefonom kezel minden szükséges szabványt? amiatt meg pláne jó, mert így bárhonnan direktben mehetek, ha nagyon sürgős a dolog, hiszen a telefon mindenhol nálam van, de ha a mobil nem tudná, akkor másik eszközért rohangálhatnék haza, ami időben...stb. kiesés.
az sem baj, hogy 4g/lte sebességeket is szoktam tesztelni - nem csak a magam szórakoztatására - és bizonyos helyeken még az iphone 6 és társai cat4 150/50 Mbps modulja is kevés, mert valahol 200 Mbps felett is tud a hálózat és annak a kiméréséhez kell a cat6 300/50 Mbps képes modul?
ahol csak 2.4 GHz képes router van, ott az 50 Mbps sem megy át azokon a telefonokon, amik adott frekvencián nem 40 MHz képesek, márpedig kevés telefon van, ami ezt tudja.
ezért vannak nekem adott igényeim - bár nem is értem, hogy miért magyarázkodom, nem engem minősít, hiszen te nem tudod/akarod elfogadni, hogy a tiédtől eltérő elvárások és felhasználói szokások is léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#109755) r3dsnake válasza kali (#109754) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lefogadom droidbol is van, ami ezekkel a modulokkal rendelkezik. Halozati beallitashoz mar ott elverzik a WP, hogy nincs ra egy ertelmes IP range scanner sem.

(#109756) kali válasza r3dsnake (#109755) üzenetére


kali
legenda

igen, ezeket már a note 4-em is tudta egy éve - nem samsung kapcsán viszont nagyon szűkös a kínálat, sok más gyártó lemaradásban van, az iphone is csak most a két 6s képében lépett fel az általam várt szintre -, meg most a 6s plus is, illetve a következő telefonom is jó lenne, ha tudná, minél kevesebb kompromisszumot akarok kötni az elvárásaim tekintetében.
azt viszont nem értem, hogy miért gyártasz olyan elvárásokat is, amik esetemben nem adottak, ha meg neked fontosak, akkor miért ellenem hozd fel, ennek így nem sok értelme van.

(#109757) Gergőke88 válasza kali (#109756) üzenetére


Gergőke88
addikt

Most komolyan mit varsz tole?

(#109758) r3dsnake válasza kali (#109756) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tehat lenyegeben semmivel nem adna tobbet a lumia.

(#109759) kali válasza r3dsnake (#109758) üzenetére


kali
legenda

többet/mást is adna, leírtam már korábban, nem teszem meg ismét.

Gergőke88; reménykedtem egy ideig...

[ Szerkesztve ]

(#109760) DanielK válasza r3dsnake (#109739) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi! És hogy lesz a gépen 1-2 perc múlva. Erre valami ötlet? A gép kb 50-100 méterre lesz.

(#109761) r3dsnake válasza DanielK (#109760) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

USB kabel -> Lightroom -> Studio session

Vagy Nikon Camera Control Pro, szinten USB kabel, es abbol tudsz idozitett expo-t is X idokozonkent. En Timestamphez hasznaltam laptoppal, egybol beesik a PC-re a RAW.

(#109762) Gergőke88 válasza kali (#109759) üzenetére


Gergőke88
addikt

Csak hogy ne legyen teljesen off. Ahogy latom mar elorendelheto a sima a T-nel, az xl mikorra varhato?
Lassan lecserelnem a 6+-t, erosen gondolkodok az xl-en.

(#109763) kali válasza Gergőke88 (#109762) üzenetére


kali
legenda

nem tudom, de bízom benne, hogy a későbbiekben lesz xl is, bár nekem nem annyira sürgős, a 6s plus még csak egy bő hónapja van meg.

(#109764) madgie válasza r3dsnake (#109761) üzenetére


madgie
titán

Nekem meg ennyi, felqrom az állványra a világ végén, beállítom, oszt se kábel, se kioldó, se PC nem kell hozzá :))

(#109765) r3dsnake válasza madgie (#109764) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na jo, de ez nem tolti at PC-re egybol, itt meg az volt a szempont/kerdes.

(#109766) madgie válasza r3dsnake (#109765) üzenetére


madgie
titán

Wifis a vázam, tehát PC-re, telefonra, akármire áttölthetem.

Persze WP-n nem :DD

(#109767) r3dsnake válasza madgie (#109766) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igy mar mas. Mondjuk vicces, hogy milcen meg alsobb kategoriaban dslr-en alap a wifi, komolyabb vazhoz meg 100e folotti osszeget is elkernek.

WP-re persze, hogy nem. Ez nem kell kulon kiemelni, nem is felteteleztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#109768) icecave


icecave
nagyúr

Hol vegyek téligumit és milyet? Most 185/60R14-es 82H nyáriak vannak rajta. Felni nem kell egyelőre, átrakatom azokra, amin most a nyári van. Ha már itt tartunk, jöhet nyári gumi ajánlat is, mert a mostaniakat is le akarom cserélni jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#109769) B-L-A-C-K válasza icecave (#109768) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pl téli, szerintem felesleges drágábbat venni...

(#109770) Hunt3r22 válasza Gergőke88 (#109762) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Meguntad az iOS-t? :B

Xr

(#109771) lacy86 válasza icecave (#109768) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem Pirelli van.
Anno kaptuk a kocsihoz "winter edition csomagban"

Am, most megyek ki lecserlni ugy is! 🙃

(#109772) w333 válasza icecave (#109768) üzenetére


w333
félisten

Hankook W452 (icept RS2) a 2015 gumitesztben a Top 2 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#109773) legiaap válasza Hunt3r22 (#109770) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én is kurvára unom már az IOS-t meg hiányolom a testreszabhatóságot meg a jobb kamerát, de aztán rájövök ha váltanék is, legyen ez droid, blacky vagy wp sokkal nagyobb kompromiszumokat kéne kötnöm. Így maradok a seggemen.:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#109774) Tibee86 válasza icecave (#109768) üzenetére


Tibee86
veterán

Én idén kihagyom a téli gumit, nálunk tél(hó) csak hírből szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#109775) Gsx-rr válasza Tibee86 (#109774) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ajjajjjj!!!! Mar ha Magyarorszagon laksz.

[ Szerkesztve ]

(#109776) icecave


icecave
nagyúr

Amiket ajánlottatok, akkor az tuti jólesznek az acélfelnire? Amin most az van, amit írtam? Itt egy kép: [link] Bár a dísztárcsa takarja, de gondolom a gumi adataiból kideríthető, milyen megy rá. Nem röhög, az új kocsihoz jártak 15 éve a dísztárcsák, ahhoz képest nem sok sérülés ez rajta. :D

(#109777) Tibee86 válasza Gsx-rr (#109775) üzenetére


Tibee86
veterán

Ráadásul a fővárosban, itt nem nagyon van hó.

(#109778) radi8tor válasza icecave (#109776) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bár az enyém is így nézne ki, de lelopták róla pár hónap után.

B-L-A-C-K: felújított is meg noname is. :(
Remélem nem jön ilyen gumival szerelt autó mögöttem jégen.
Komolyan. Magyarországon nincs kultúrája a téli guminak. Pedig életet menthet. És nem csak a sajátodat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#109779) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#109774) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha olyan helyen laksz ahol még véletlenül se szokott lenne fagy sem, akkor azt mondom oké, de ha nem így van elég nagy felelőtlenség nem lecserélni.

radi8tor1: Tesztek alapján dicsérték, azért mertem ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#109780) Gsx-rr válasza Tibee86 (#109777) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem a ho miatt kell teli gumi, de te tudod! Eleg csak 1 veszhelyzet!
Mas eletevel jatszol nem csak a tieddel!
Remelem itt is kotelezove teszik majd!
Volt ,hogy en is kihagytam a teli gumit kb 7-8 eve. Nem tudtam a Vaci uton hazamenni a Nyugatitol.

Tegnap volt a tvben a biztositok megtagadhatjak a kar kifizeteset teli gumi hianya miatt!

[ Szerkesztve ]

(#109781) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#109779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos nem egyszer kiderült ADAC tesztekről is, hogy csak pénz kérdése ki kerül előre. Na jó ez nem a TOP márkat érinti, mert azok minőségi darabok.

Eközben a Plitvicei-tavaknál:

⭐ Stella

(#109782) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#109779) üzenetére


Tibee86
veterán

A nagy felelőtlenség szerintem az, hogy minden jött mentnek jogosítványt adnak aki kifizeti. Életveszélyesek az emberek már egy kis esőben is, nem hogy esetleg 1,5cm hóban, hidd el ezeken nem segít a téli gumi se. Elég kicsi tényező a gumi a biztonságos vezetésben. Én magamtól nem félek, inkább a forgalom többi résztvevőjétől tartok, korábbi munkáim miatt elég sok km van már mögöttem.
Nyilván ha nem csak városban napi ~10km-re használnám ezt a kocsit akkor vennék, már csak a biztosító végett is.

[ Szerkesztve ]

(#109783) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#109781) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezek tesztek voltak, meg értékelések, de lényegtelen. Vegyen akkor ebből télit/nyárit, máskár és ez se drága...

[ Szerkesztve ]

(#109784) Gsx-rr válasza Tibee86 (#109782) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
Hogy a gumi nem lenyeges tenyezo!?!

Amugy ugy gondolkozom, hogy egy atlagos autora kb 50.000 forint teli gumit rakni. Egy kis koccanas ha csak 2 elem serul is minimalisan akkor is tobbe kerul ennel az osszegnel!

[ Szerkesztve ]

(#109785) agabe válasza Tibee86 (#109777) üzenetére


agabe
addikt

Nem kell ho...ha csak par het, vagy akar par nap lesz csuszos az ut az kellemetlen meglepetest tud okozni eloszor meg teli gumival is, nyarival meg eletveszely.
Eleg egy rossz pillanat es 15km-es sebessegrol sem tudsz megallni tobb meterrol sem ha hirtelen kellene es ha ott all egy masik kocsi elotted akkor mar keso a gumik cserejen gondolkodni.

(#109782) Tibee86 :
Teljesen mas kerdes az altalanos vezetesi kepesseg / tudas, de nezzuk akkor ugy, hogy nem te vagy a hibas. Lehetsz te a vilag legjobb soforje ha eled vagodik egy kocsi aminek soforje nem megfeleloen valasztotta meg az adott pillanatban mit / hogyan kellett volna csinalni a biztonsagot is figyelembe veve...siman beleszallhatsz nyari gumival mikozben a telivel megallsz vagy ki tudod kerulni, vagy csak csokkenti a karambol erosseget.
Baromira nem mindegy amellett, hogy a biztosito mit szol hozza egyszeruen eletveszelyes.

[ Szerkesztve ]

(#109786) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#109782) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kötekedés véget, de elég hülyén látod ezt az egészet. Lehetsz te forma 1-es pilóta, mi van akkor ha városba vagy valahol, leteszed a kocsit, 2 óra múlva jön a fagy a hó akármi, nem tudsz közlekedni a nyárival. Egy ráfékezés is métereket számít téli nyári között. Szóval az ilyen felfogás felelőtlenség, mert oké te tudsz f@száúl vezetni, de ilyen alapon b@szhatod, és mint írták mások életét is kockáztatod ezáltal.

[ Szerkesztve ]

(#109787) Tibee86


Tibee86
veterán

Úgy tudtam, hogy ez lesz ha beírom, hogy én idén nem teszek fel. :D
Dobjatok össze nekem 4 új gumira és eskü felrakatom, csóró vagyok ezért nincs téli gumim. :(
Kicsit túl benyaltátok a téli gumi körüli marketinget. ;)

[ Szerkesztve ]

(#109788) Hunt3r22 válasza Tibee86 (#109782) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Csak ugye nem mindegy, hogy hány méteren belül tudsz megállni, vezethetsz te 20 éve baleset nélkül akkor sem tudod a fizikát felülírni. Persze mindenkinek szíve joga. :B

Xr

(#109789) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#109783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez legalább Made in Hungary. :D

⭐ Stella

(#109790) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#109787) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mikor még otthon laktam apámnak egy Audi A6 Quattroja volt, és kitalálta hogy nem rak fel télit mert úgyis 4 kerék meghajtású, na miután majdnem belement 1 nap két kocsiba mindjárt meggondolta magát.

Szóval ez nem átverés, meg nem a marketing áldozata aki felrak 4 téli gumit, hanem van annyi agya hogy tudja ez nem játék.

[ Szerkesztve ]

(#109791) Gsx-rr válasza Tibee86 (#109787) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezzel nem meno vagy,mert te sajat elkepzelesed szerint szuper sofor vagy, hanem sajnos egy felelotlen ember!
Igen! Kar volt ilyen hulyeseget irnod!
Tenyleg szabalyozni kellene torvenyileg ezt a dolgot is!
Mit csinalsz ha fektavon belul kilep valaki eled a nagy Budapesten!
Ahol teli gumival siman megallsz?

Az utolso mondatodra reagalva: te milyen buta ember vagy!!!

[ Szerkesztve ]

(#109792) whitezo88 válasza Tibee86 (#109787) üzenetére


whitezo88
nagyúr

használtan is lehet venni, 1 éveseket nagyon olcsón már, és azok tényleg alig kopottak.

a téli gumi körüli marketing pedig nem kamu, ezer és egy (független) teszt van ahol látszik a különbség. Nyári gumi nem télre, hóba való. Ez nem benyalás kérdése.

Nem ártana valóban törvényileg előírni jobban, mert ha jól tudom barázdamélységre van szabályozás, de azt se ellenőrzik.. Ausztriában téli hónapokban kötelező hóláncot tartani, akkor is ha te csak totál sík területen autózol.

[ Szerkesztve ]

(#109793) Gsx-rr válasza whitezo88 (#109792) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem kell fekut teszt!
Eleg csak egy elindulas teszt!
Tapasztalatbol tudom! Tavaly kialltam a garazsbol nyari gumival ,es alig tudtam visszaallni!

Meg annyit,hogy egy tobb eves teli gumi se er semmit!
Hiaba jo a barazdamelyseg!
Tehat arra is erdemes odafigyelni!

[ Szerkesztve ]

(#109794) agabe válasza Tibee86 (#109787) üzenetére


agabe
addikt

Merketing ? Ugye ezt nem mondod komolyan?
Sosem volt meg teli gumid ugyanazon a kocsin amin nyari is egyforma hideg (3fok alatti) napon amikor a korulmenyek nem voltak idealisak ? Kodos nyalkas ido pl. Autopalyan sem mentel meg total kodben latyakos uton hoeses utan amikor teli gumival is 60-70 max amit be lehet vallalni mikozben a nyari gumisok 20-30-al csuszkalnak a kulso savban?
Ha nincs ra penz az nem jo dolog, de akkor kerulni kell a kocsi hasznalatat akar a mai napon is amikor kint 4-5 fok van es esik az eso.

(#109793) Gsx-rr:
Jaja..ha tul regi a gumi es megkemenyedett akkor mar nem hozza azt a tapadast amit kellene, bar nyari guminal talan valamicskevel jobb meg nehany esetben, de osszesegeben majdnem ugyanaz, viszont egy 1 eves hasznaltal (vagy legyen akar 2eves) csak nem lehet oriasi problema, es ha nincs ujra penz akkor 1000-szer inkabb olyan mint nyari.

[ Szerkesztve ]

(#109795) B-L-A-C-K válasza agabe (#109794) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használtan szerintem ~5 ezerért is talál jó állapotút...

(#109796) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Na vegre nem en vagyok csesztetve. :D

(#109797) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#109795) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dobjuk mar ossze neki!!!! Kibirunk 1-2000-et! :)

(#109798) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#109797) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hülye vagy, te veszel poorsét, fizesd ki te...:D Amúgy lenne rá pénze szerintem, csak sajnálja rá...:) Vagyis nem tudom 4 használt téli gumira ne lenne 20 ezre.

(#109799) Tibee86 válasza agabe (#109794) üzenetére


Tibee86
veterán

Már korábban írtam, hogy napi ~10km-re használom ezt az autót melóba bejárni.
"Nyilván ha nem csak városban napi ~10km-re használnám ezt a kocsit akkor vennék, már csak a biztosító végett is."
r3dsnake: De amúgy ez tényleg buli, hogy mennyire kiszámíthatóak itt az emberek. :D

Gsx-rr: Úgy is csilliárdos vagy aki ezt szereti is mindig hangoztatni, megszánhatnál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#109800) agabe válasza Gsx-rr (#109797) üzenetére


agabe
addikt

+1
En benne vagyok...es nem sajnalat vagy alamizsna, de ha csak ez hianyzik hozza es tudunk tenni erte, hogy jobb legyen a helyzet akkor ilyen aprosagok is sokat szamitanak.

(#109799) Tibee86:
Az meg hagyjan ha csak mondjuk autoban keletkezik kar es nincs serules, de egy ido utan (szinte mindig kell hozza sajat erintettseg vagy tapasztalat) mar atlatja az ember, hogy akar ezen is mulhat egy-egy nagyobb serulessel jaro vagy halalos kimenetelu baleset elkerulese.
Gondolj bele mit ereznel ha emiatt a hulye gumi miatt utnel el barkit, vagy lenne egy baleset amiben a resztvevok kozott barki lebenulna.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.