Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109701) Blaise válasza icecave (#109693) üzenetére


Blaise
veterán

Én tavaly vettem ugyanezt a hangfalat Edigitálnál 20% engedménnyel, a gépre van rákötve, teljesen korrekt.

Most ez van kinézve:
Harman Kardon Aura

(#109702) DanielK válasza Blaise (#109701) üzenetére


DanielK
addikt

Ez miért jó? Mit tud?

(#109703) Blaise válasza DanielK (#109702) üzenetére


Blaise
veterán

Egyrészt dísz az asztalon, betölti a szobát zenével, meg lehet hajtani ezer módon (BT, AirPlay, kábel), ráadásul baromi jól szól.

(#109704) kali válasza icecave (#109699) üzenetére


kali
legenda

mihez, milyen felhasználásra vetted?

B-L-A-C-K; eleve fenntartásokkal kezelem a külföldi székhelyű cégeket, az ország külön nem kedveltem, illetve elég sok panaszos ügyükről tudok.

[ Szerkesztve ]

(#109705) radi8tor válasza Blaise (#109701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magas és mély hangokat is rendes minőségben adja?
Csak mert emellé szoktak még magassugárzót is tenni.

⭐ Stella

(#109706) icecave válasza kali (#109704) üzenetére


icecave
nagyúr

Semmi extra. Melózás alatt általában rádiót hallgatok (Spotify, vagy épp MR2, stb), esetleg film, youtube videók, ha nem akarom a fejhallgatót használni. Jórészt azonban, főleg este,ha asszony hazaér, már fejhallgató figyel be.

(#109707) kali válasza icecave (#109706) üzenetére


kali
legenda

arra tökéletes.
én akkor is inkább fejhallgatózok, ha egyedül vagyok itthon, mert amilyen hangerőt és mélyet igazán szeretek, az nem panelba való.
van egy hifi, néha az nyomja a noti hangját, ha például takarítok, illetve ha youtube vagy netes rádió, akkor néha a házimozi, de mindegyiknél figyelnem kell rá, hogy ami nekem még nem túl hangos, az az alsó szomszédnak már rezgős a mély tekintetében.
erről jut eszembe, hogy egy ideje nem ébredek mulatósra és jimmy számaira - le is kopogtam gyorsan -, így pláne tekintettel vagyok másokra is.

(#109708) DanielK


DanielK
addikt

Tudtok olyan zenét vagy zenészt ami/aki csak szaxofon only? Az a szép nyugodt aláfestő zene? Mint pl. A szárnyas fejvadászban

(#109709) madgie válasza DanielK (#109708) üzenetére


madgie
titán

:D

(#109710) catroot


catroot
veterán

Mivel pár fórumlakóról tudom, hogy szoktak fotózni, így tanácsot szeretnék kérni:

Milc vagy dslr?

Kinéztem a Sony Alpha 5000-et, de ott van még a Nikon D3200 is (mindkettő alap kit-el)...

Eddig csak bridge gépem volt, abszolút amatőr lennék (ami a kinézett kategóriát illeti).

Az áraik és a gépek közötti méretkülönbség annyira nem számít. Az objektívek választéka sem olyan fontos, ha nincs egetverően nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#109711) r3dsnake válasza madgie (#109709) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:C

(#109712) madgie válasza catroot (#109710) üzenetére


madgie
titán

5000 helyett 5100, ha Sony.

De amúgy meg azt ,amelyik szimpi :) Ha meg nem fontos a kereső (Sony 5000/5100-ban sincs, csak LCD), akkor ezt is meggondolnám.

(#109713) DanielK válasza madgie (#109709) üzenetére


DanielK
addikt

Haha... :DDD
Most komolyan kérdem. Tud valaki?

(#109714) -secret- válasza DanielK (#109713) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ez nem jön be? ;]

Vagy csuvi szájában az nem szaxi?

[ Szerkesztve ]

(#109715) DanielK


DanielK
addikt

Én is feltennék egy fotós kérdést. Hogyan valósítható meg, hogy egy fényképező egy adott helyre kitéve automatikusan fotózzon? Mindig ugyanott lenne elhelyezve és ugyanazokkal a beállításokkal fotózna, fixen. Az elkészített képre meg 1-2 percen belül szükségünk lenne, anélkül, hogy oda kelljen menni. Tehát távolról. A képre jó minőségben lenne szükségünk, hogy bögrére, pólra ki lehessen nyomtatni. :B :F
A fényképező kint lenne a természetben.

[ Szerkesztve ]

(#109716) madgie válasza DanielK (#109715) üzenetére


madgie
titán

Gépfüggő, az újabbakba beleteszik time lapse, vagy interval shooting néven, programozhatóan.

(#109717) válasza B-L-A-C-K (#109697) üzenetére



őstag

Ez rosszabb lesz mint a házimozid. Nem tudom mire kell, de ha zene hallgatásra, akkor érdemes komolyabb akár használt cuccot venni. Sub kizárva, nem hogy vezeték nélküli :D egyszerűen nem lehet illeszteni. Ráadásul a fő sugárzó le sem adja a teljes spektrumot. Ja, azért van a mèlynyomò? :D Kocsiba igen, de...

(#109718) r3dsnake válasza madgie (#109716) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vagy kábeles távkioldó időzítővel 2-3 ezerért ebayről. Vagy infra modul iPhone-hoz és időzített expo.

[ Szerkesztve ]

(#109719) B-L-A-C-K válasza (#109717) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy rosszabb lesz mint a házimozi az egyértelmű, hiszen annak az ára a többszöröse is, nagyobb teljesítményű, 5.1..stb. De előtte volt ilyenem csak az elődje, megvoltam vele elégedve nagyon, szóval nem lövök mellé ezzel szerintem, mert nekem bőven elég...;) De gondolom még nem hallottál ilyet szólni, bár én is hasonló véleménnyel voltam előtte...

[ Szerkesztve ]

(#109720) lacy86 válasza B-L-A-C-K (#109697) üzenetére


lacy86
addikt

Milyen ez a hangprojector?! 😧
( nem is hallottam meg ilyenrol 😚 )

(#109721) Blaise válasza lacy86 (#109720) üzenetére


Blaise
veterán

A hithű házimozisok magasról lenézik, mert még soha nem hallottak magasabb árkategóriásat szólni ;]

Nekem is a Sony CT380 van, nem azt mondom, hogy ugyanazt tudja, mint egy épített, félmilliós vagy milliós házimozi rendszer, de egy 20-30nm-es nappaliba teljesen jó mozihangulatot csinál, ráadásul a mélynyomó vezeték nélküli, így bárhova rakható, nem kell kábelekkel szórakozni. Van rajta NFC és BT, telefonról is pillanatok alatt ki lehet rá tolni a zenét. Szerintem panellakásba így is sok tud lenni néha :)

[ Szerkesztve ]

(#109722) madgie válasza Blaise (#109721) üzenetére


madgie
titán

A Focal Dimension-től a hirhű házimozisok is elájulnak :)

r3dsnake: jogos, van ilyen táv is :U

(#109723) B-L-A-C-K válasza lacy86 (#109720) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#109724) kali válasza B-L-A-C-K (#109723) üzenetére


kali
legenda

nem értem ugyan, csak a specifikációs szavakat, de azt biztos láttad a videóban, hogy csak sony telefont lehet a közelébe tenni, szóval csak óvatosan! :DD

(#109725) -secret- válasza B-L-A-C-K (#109723) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S ezt tölteni kell? Vagy mi hajtja? :D

(#109726) Blaise válasza -secret- (#109725) üzenetére


Blaise
veterán

Szted? Konnektor ;]

(#109727) B-L-A-C-K válasza -secret- (#109725) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Becsapós kicsit, mert először azt hittem én is full vezeték nélküli, de valójában csak a 2 eszközt nem köti össze semmi, ezt a mélyt attól be kell dugni a konnektorba.

(#109724) kali: NFC része amúgy sem vonz, sőt a brútúúsz sem.

[ Szerkesztve ]

(#109728) -secret- válasza Blaise (#109726) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja aszittem' valami vezeték nélküli cucc ez.

B-L-A-C-K: Ja, így már vágom. :))

[ Szerkesztve ]

(#109729) DanielK válasza madgie (#109716) üzenetére


DanielK
addikt

A képet fix helyen, fix beállításokkal csinálnánk, de az időzítés más. Egy elmozdulásra kellene lőnie, vagy egy relé ami ez elmenő tárgyat érzékelné. Ez megoldható szerintetek? :F :R

(#109730) kali válasza B-L-A-C-K (#109727) üzenetére


kali
legenda

amíg a note 4 volt, azzal sem sűrűn használtam - annak pedig nem korlátozott az nfc sem - az nfc, bt...stb. képes sony házimozit, szóval annyira engem sem.

(#109731) madgie válasza DanielK (#109729) üzenetére


madgie
titán

Minen megoldható, kérdés, mennyiért :D

(#109732) Hunt3r22 válasza kali (#109730) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Melyik a jobb Note 4 vagy a plus? ;]

Xr

(#109733) kali válasza Hunt3r22 (#109732) üzenetére


kali
legenda

a 950 xl ;]

(#109734) legiaap válasza kali (#109733) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az egy kalap kaki lesz. Mindenhol lehúzták rendesen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#109735) kali válasza legiaap (#109734) üzenetére


kali
legenda

pont azért lesz jó.
az xl-ről nem sok lehúzást láttam/olvastam amúgy eddig.

(#109736) Hunt3r22 válasza kali (#109733) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Note 4-gyel amúgy volt valami bajod? Mert olvasni róla jót/rosszat, csak az a fránya Tw. :o

Xr

(#109737) DanielK válasza madgie (#109731) üzenetére


DanielK
addikt

Elméletben lesz rá keret. Van ötleted? Milyen megoldás lehet? :R

(#109738) kali válasza Hunt3r22 (#109736) üzenetére


kali
legenda

semmi bajom sem volt vele, szerettem, de a legjobb telefon sem bírja nálam egy évig sem az utóbbi időben, mert egyszerűen megunom, ráadásul nem csak a gyártót, hanem az oprendszert is.
a tw sem rossz, funkcionalitásban pláne, a ram kezelése is jobb volt, mint például a problémásabb s6-nak.
örülni fogok, ha a 6s plus annyit kibír majd nálam, mint a note 4.
nem rossz a 6s plus kijelzője, de szívesen látnám benne például a note 4-ét.
egyedül az ujjlenyomat-olvasóra mondom azt, hogy nyűgösebb volt a note 4 lehúzósa, mint most a 6s plus-é, amihez alig érek hozzá és már be is olvasta.

(#109739) r3dsnake válasza DanielK (#109729) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jobb dSLR-en tudsz fókusz-trapet használni. Akkor exponál automatikusan, ha az előre beállított manuális fókuszba beleesik egy éles tárgy. Főleg állatokhoz szokták használni, én próbáltam már, de nekem jött be.

(#109740) radi8tor válasza DanielK (#109715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlom a Chasing Ice film megnézését.
Ők mondjuk hardcore változatot csinálták (Grönland, Izland, stb helyre telepítettek DSLR-eket).
Ők mini-PC-t használtak hozzá.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#109741) madgie válasza DanielK (#109737) üzenetére


madgie
titán

Látod, r3dsnake jobban benne van a témában :))

(#109742) legiaap válasza kali (#109735) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mert miért is?
Appok még mindig problémásak. Volt róla szó, hogy lehet majd droid vagy ios appokat portolni, amit legutolsó pillanatban lefújták, de ha lenne is lehetőség szarnának a fejlesztők rá.
Akku amilyen nagy benne olyan gatya. Több tesztben olvastam, hogy f@szán tud merülni, ergo optimalizálás problémák vannak.
A frissítések elég szarul jönnek, nem úgy mint itt.
Az hogy a telefon rádigva tv-re, monitorra pc-t varázsol jópofa, de 3rd appok totál nem támogatják így kuka az egész és ismerve a fejlesztőket nem fogják elsietni, hogy ezt megoldják.
Egyedül ahogy néztem kamerában fog ütni, de ott pics@ nagyot.
Kurv@ jó lehetőségek vannak a rendszerben meg az egész microsoft vonalban csak fejlesztők nincsenek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#109743) kali válasza legiaap (#109742) üzenetére


kali
legenda

korábban is leírtam már., hogy a külsős alkalmazások engem nem érdekelnek, ahogy más rendszerek esetén sem.
az xl akkumulátora és akkumulátoros üzemideje is jó, ott is az van/lesz, mint a 6/6s kontra 6 plus/6s plus esetén, a nagyobbik a jobbak közé tartozik.
a frissítések sem izgatnak, csak az elején fogok kicsit kivárni, mint minden új típus és főverzió esetén.

(#109744) r3dsnake válasza kali (#109743) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezeket a szempontokat mondjuk egy Nokia 3310 is hozza.

(#109745) kali válasza r3dsnake (#109744) üzenetére


kali
legenda

számomra ezek nem szempontok, elégszer leírtam már.
a 3310 is alkalmaz azonosan netezésre, fényképezésre, zenehallgatásra, levelezésre, rendelkezik navigációval...stb? ja, hogy nem... akkor hagyjuk már ezt a butaságot!

(#109746) r3dsnake válasza kali (#109745) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem, de barmelyik lumia igen. 20e-ert is. Nem ertem ezt a 950-et, dragabb mint az iPhone es semmivel se ad tobbet, de legalabb alkalmazas sincs ra.

(#109747) kali válasza r3dsnake (#109746) üzenetére


kali
legenda

ez sem igaz így, az olcsóbb kategória minden gyártónál sokkal kevesebbet ad a csúcskategóriánál, kompromisszumokat pedig pont azokban nem akarok kötni, számomra más szempontok fontosak, a 20 e ft-os lumia sosem fog olyan minőségű fényképet készíteni - de még a középkategória sem -, mint a csúcskategória, de sok más funkcióra és szolgáltatásra is igaz ez.
a megfelelő kategóriát kell összehasonlítani, 950 kontra 6s és 950 xl kontra 6s plus, így nem drágább a lumia, cserébe dupla jótállási idő, dupla és bővíthető tár, nem korlátozott nfc - az fm rádiót nekem nem szempont, de sokaknak még az is az -, és még sorolhatnám az apróságokat.
a (csúcs) lumia is alapban képes minden olyanra, amire bármilyen más készüléket használok, viszont alapban a legjobbat adja, nem kell kompromisszumot kötnöm akkumulátoros üzemidőben, a készített fényképek és videók minőségében, hangban, kijelzőben, vagy bármilyen más használati élményben.
nagyon rossz ez az irány, amit erőltetni próbálsz, hogy valaki nem használ extra külsős alkalmazásokat...stb., akkor jó neki az olcsó telefon is, mert már alapfelállásban is húzós különbségek jönnek ki - gyártón belül is - a különböző kategóriák között.
akinek elég az olcsóbb kategóriás készülék is, mert a kevesebb tudás, szerényebb hardver...stb. nem gond, a pukizós alkalmazások hiánya viszont az - túlzok kicsit, de volt lumia tulaj is leírta itt ezzel kapcsolatban a véleményét -, az vegyen csak olcsóbb, vagy középkategóriás készüléket és használja azt.
hajlandó vagyok többet kiadni a minőségért, illetve olyan tulajdonságokért is akár, amiket nem sűrűn használok, de bármikor jól jöhetnek, így nem árt, ha tudja a telefon.
a logikádat követve; miért vesznek akkor az emberek drágább gépjárműveket, lakásokat...stb., hiszen az olcsóbb is használható az alapokra, összetörni sem akarják direkt a járművet, hogy érezhessék a sokkal jobb védelmet és biztonságot, elég a tudat, hogy szükség esetén rendelkezésre áll, de a lakásra, vagy bármi másra is lehetne ilyen példákat írni.

[ Szerkesztve ]

(#109748) r3dsnake válasza kali (#109747) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Oke, szukseg eseten rendelkezesre all. De minek a csucshardver, ha nem tudod mivel kihasznalni? Minek a bivaly proci, ha csak a stock alkalmazasok mennek majd?
Miben tobb, mint egy Lumia 1020, ami mar regota piacon van es annak a kamerajat ugysem mulja felul? Minek a bovitheto tarhely, ha nem tudsz mit tenni ra?

Meg instagrambol is csak egy elavult beta van WP-re. Fotos appok nuku. Tok jo, hogy ott a fasza cam, csak nem tudsz mit kezdeni a kepekkel.

[ Szerkesztve ]

(#109749) kali válasza r3dsnake (#109748) üzenetére


kali
legenda

nem csak külsős alkalmazásokkal lehet kihasználni a jobb hardvert és tudást.
sokat netezek és húzósabb oldalak esetén a sok megnyitott oldallal is elfektetem akár a gyengébb hardvert - már egy 6/6 plus kontra 6s/6s plus különbözete is simán kijön, ha például a router ajánlós téma miatt megnyitok néhány router összehasonlításához sok oldalt, amik egy része nem csak szöveges wiki és társai - és ez csak egy a sok használati mód közül.
1020? az nekem alapban nem jönne most be; gyengusz kijelző és akkumulátoros üzemidő, nincs ac wifi, csak cat3 4g/lte modul - utóbbiak már az 5s-nél is szűk keresztmetszetet jelentettek a végén, pedig az nem mostanság volt már -, ezeket pedig ha megkérdőjeleznéd, hogy minek kell a jobb; én kihasználom, különböző felhasználói támogatásokhoz szükségem van rá - viszont akkor vissza is kérdeznék rögtön, hogy minek kerékpározol, minek neked ahhoz ilyen vagy olyan külsős alkalmazás...stb.
miért ne tudnék mit tenni a memóriakártyára? most is van itthon micro sd, tele zenével - töménytelen mennyiségben kapok hivatalos forrásból, csak győzzem letölteni -, viszem néha bizonyos helyekre, jobban elfér a zsebben, mint a pendrive, sok dj és multimédia lejásztó kezeli, az iphone-om most ha nem is, de itthon is több eszközöm igen.
az instagram nem érdekel, nem azért fényképezek, nem netes közönségnek, de ne mondd már, hogy anélkül nem lehet mit kezdeni a fényképekkel, mert ez erősen szélsőséges vélemény...
magamnak, a családnak, rokonoknak és ismerősöknek fényképezek, akik nem instán fogják nézegetni a képeket, viszont adott sok felhős vagy hordozható táras megoldás, szóval nagyon is lehet mit kezdeni a jó kamerás telefonokkal.
megpróbálhatnád elfogadni, hogy más felhasználói módok, szokások és elvárások is léteznek, mint a tiéd...

[ Szerkesztve ]

(#109750) GALARDO válasza kali (#109749) üzenetére


GALARDO
addikt

Drága kali, engedd el...

;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.