Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) philoxenia válasza xlife11 (#11750) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sebességről volt szó... Ha a fiamat a hátadra veszed, simán megelőzlek, hiába vagyok 47 éves.... Ugyanolyan megjelenítésről volt szó.. Operaminivel egy androidos tablet minden ájpednél gyorsabb....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11752) xlife11 válasza philoxenia (#11751) üzenetére


xlife11
senior tag

Erről viszont megnéznék videót, nekem az a tapasztalatom hogy az opera mini egy szutyok, nem is használom.

(#11753) Ragnar95 válasza philoxenia (#11751) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ezt én megnézném a valóságban is :U
Hogy lenne egy 1 magos 1 GHz-es procis androidos tablet gyorsabb, mint egy iPad2 úgy,h a Safari az (egyik) leggyorsabb mobil böngésző? :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11754) philoxenia válasza Ragnar95 (#11753) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézd meg ezt például:[link]

Egyébként a megjelenítés sebessége alapvetően két dologtól függ. Az adatmennyiségtől és a megjelenítendő elemek bonyolultságától. Az adatmennyiségnél pedig legtöbbször a fogadó, vagy a küldő oldali sebességgel van leginkább baj...
Azt pedig még mindig fenntartom, hogy az olvasás sebessége meg sem közelíti a görgetés/megjelenítés sebességét. Nyitok egy új fület/tabot és amíg azt tölti, bármilyen eszköz, addig a másikat olvasom, nézem....
Ezt asztali gépen gyakran csinálom olyan videóknál, amelyeknél gyenge a feltöltés a küldő oldalon...
Ennél gagyibb tablet nemigen van, de betöltés után görög ezen is...
Pedig ez már árban messze van a 250 $-tól...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11755) Ragnar95 válasza philoxenia (#11754) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De szerepet játszik a betöltés sebességében a processzor és a böngésző sebessége is, nem véletlenül gyorsabb az oldalak betöltése egy i4S-en, mint egy i4-en :)
Ok, az Opera Mini gyorsabban betölti az oldalakat, mivel tömöríti őket,de ettől még elég fapados és bugos a Safarihoz képest (legalábbis iPhone-on)

"Azt pedig még mindig fenntartom, hogy az olvasás sebessége meg sem közelíti a görgetés/megjelenítés sebességét."
Ettőlmég várnod kell, mire betölt az oldal, bár ha közben mást olvasol, az megoldás lehet rá :DD

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11756) philoxenia válasza Ragnar95 (#11755) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te sem gondolod komolyan, hogy a procisebességtől függ a betöltés...
Van olyan oldal, ami ezen a gépen is lassan töltődik, amin írok....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11757) xlife11 válasza philoxenia (#11756) üzenetére


xlife11
senior tag

De amúgy érdekes, hogy nem volt még olyan tesztelő aki azt mondta volna bármelyik droidos tabre, hogy na, igen, ez jobb lett mint az iPad. :U

(#11758) gzbotii válasza Ragnar95 (#11753) üzenetére


gzbotii
veterán

Safari az egzik leggzorsabb mobil bongeszo :DDD uff..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11759) Ragnar95 válasza gzbotii (#11758) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Te láttál már teszteket vagy csak úgy a levegőbe cáfolod a dolgokat? :U
philoxenia: de igenis függ, olvass pár mobil tesztet, jópárban írják :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11760) gzbotii válasza Ragnar95 (#11759) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, en egy K800i-rol beszelek. En azon hasznalom :W

Volt nekem i4, Omnia 7, Optimus Sol, Desire stb..Dehogy, a safari az egyikk leglassab bongeszo mobilba..szinte biztos. A Sol gyorsabb volt. Hogy a WP7.5-osoket ne is emlitsem..
(persze lehet i4s jobb, de ott mar masabb a HW is ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11761) Tibee86 válasza Ragnar95 (#11759) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak szeret trollkodni ;] :DDD
#11762: Nem vitatkozom vele, de mellette érdekes meglátásaid is vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#11762) gzbotii válasza Tibee86 (#11761) üzenetére


gzbotii
veterán

..vagy van tapasztalatom ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11763) Ragnar95 válasza gzbotii (#11760) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rakd már egymás mellé a telókat, majd ugyanazt a netet és gyári böngészőt használva egyszerre kezdve nézd meg, melyik tölti be először az oldalakat van egy olyan érzésem,h nyerni fog az i4... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11764) gzbotii válasza Tibee86 (#11761) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy dolgot ertsunk meg. En szeretek, amennyire lehet, realista es objektiv lenni, ha komoly dolgokrol beszelunk.

Es szerintem a Safari nem a mobil bongeszok kiralya... Ami biztos, hogy az iOS a legkiforrodtabb rendszer, az i4/i4s meg a legkomolyabban osszerakott keszulek, minoseg meg minden. Az is biztos, az iPadek a legjobb tabletek.
A masik ami biztos, hogy az iTunes egy adag kaki, a Zune veri (hasznalhatosag), ha mar errol van szo. Hiaba, az a hu de nagy szolgaltatas az iTunes hata mogott..
Az is biztos, a Safarinak van par nagyon jo megoldas, de az is biztos, hogy nem a legjobb bongeszo mi van mobilra.

Nekem nincs bajom az alma termekeivel, de azt nem szeretem, ha valaki nem lat ki mogule, mert elvakult es minden mast lenez. Akarcsak egy Samsung forumban ;]

Ragnar95: aha, megvolt. Ne tudd meg, melyik nyert :P

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11765) philoxenia válasza Ragnar95 (#11759) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11766) Tibee86 válasza gzbotii (#11764) üzenetére


Tibee86
veterán

Sok mindenben egyet értek most veled :)
Safaris témához sokat nem tudok hozzáfűzni, én azt használom, nekem tökéletesen megfelel, lehet az Opera fel annyi adatforgalmat generál, de arra meg nagy ívben teszek.
Az iTunes-t az elején nagyon utáltam, de szerintem csak az is megszokás kérdése, persze egyszerűbb TC-ben csak átdobálni a dolgokat, de az pl. tetszik benne, hogy valamennyire rákényszerít, hogy rendet tartsak. És ha az ember tényleg kitapasztalja/megtanulja használni, akkor nincs vele gond. Zune passz, életemben nem használtam :)
Hidd el, használtam az iPhone előtt elég sokat droidos telefont, de úgy látom, hogy az iOS-hoz képest nagyon "gagyi". Persze, aki arra vágyik, hogy mindenféle romokat, meg minden mindenhogyan tudjon hackelni, annak az a jó választás, de az iOS-nál nem is érzek rá nagyon késztetést, hogy bármit nagyon megváltoztassak, ha meg igen, ott a JB.
Kilátok mögüle, de egyelőre az android nagyon messze van attól, hogy csak elgondolkozzak azon, hogy visszatérjek rá.Szerintem nem is fog odáig eljutni még egy darabig. Innentől kezdve, csinálhat a Samsung akármit :D Másfelől meg amit még délután beszéltünk, amit Handrás írt, teljes mértékben egyet kell értsek vele, mert nekem még mindig szempont, hogy telefonként tudjam használni, és ne egy féltéglát kelljen zsebre vágnom nap mint nap.

(#11767) xlife11 válasza Tibee86 (#11766) üzenetére


xlife11
senior tag

Én már 6 éve iTunest használok, szeretem, zenei része nagyon jó, a syncnél meg be van állítva minden, csak bedugom és tölti rá az új tartalmat, így nem sokat kell vele törődnöm.

(#11768) nggabi


nggabi
nagyúr

"szenyor dzsíííí"

(#11769) gzbotii válasza Tibee86 (#11766) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem, meg Zune atlathatobb..arra jo nagyon jo amire kell (media tartalom szinkroznizalasa).

Droidos telefonokat en sem preferealom, idaig az Optimus Sol volt, ami bejott, de..de.
Ha lehet iOS vagy WP kozul valasztok.

Osszel uj telefont fogok venni, ha minden ok lessz akkor egy i4/i4s (meg meglasuk, a new ajfon mennyire nyomja le az arat) Vagy esetleg MeeGo..de a kiforatlan rendszerekbol kicsit elegem lett.

A meretnovekedes dologra visszaterve: az biztos, ha lessz is minimalis. Nem fog jonni 4,5" telefon almatol.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11770) máyköl válasza philoxenia (#11751) üzenetére


máyköl
veterán

"Operaminivel egy androidos tablet minden ájpednél gyorsabb...."
Rég hangzott el tőled ekkora marhaság...

(#11771) b4zsi- válasza gzbotii (#11764) üzenetére


b4zsi-
őstag

+1 az Itunest úgy rühellem ahogy van. Az iphone mindenben nagyon tetszik néha hiányzik az Fm rádió( én hibám ez se a telefoné) , de az Itunes ott nincs választás kötelező azt használni. Én szerettem a total commandert. Attól még lehet rend a telefonodon, mert nem Itunest használsz.

(#11772) nggabi


nggabi
nagyúr

ti most komolyan ezen veszekedtetek egész nap h melyik tölt be gyorsabban? nem mind1 h 0,9 vagy 0,87 s??? :U

sárkány te meg belemész ilyenbe... :N

"szenyor dzsíííí"

(#11773) gzbotii válasza nggabi (#11772) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem, mar mindeki abbahagyta. Vagy most epp ezert, mert unatkozol?

b4zsi-: valoban nem artana a mass storage, en is kerulnem szivesen az iTunest.
néha hiányzik az Fm rádió( én hibám ez se a telefoné) -na ezt fejtsd ki, mert nem ertem, hogy miert a te hibad, ha a telefonban nincs FM radio :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11774) Tibee86 válasza b4zsi- (#11771) üzenetére


Tibee86
veterán

Én se szerettem, de már már jó haverok vagyunk, nincs vele gondom :D
Na a rádió az igen, az lehetne. Bár amennyit rádiót hallgatok, belefér, hogy zabálja a mobilnetet.

(#11775) b4zsi- válasza gzbotii (#11773) üzenetére


b4zsi-
őstag

Hát a vásárlásnál tudja már az ember, hogy nincsen benne ezért később csak magadat okolhatod , ha esetleg hiányzik:)

(#11776) nggabi válasza gzbotii (#11773) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah h már vége? :D májkül is tudja? :U

a francé voltam ennyire elfoglalva ma... lemaradtam... :(

"szenyor dzsíííí"

(#11777) máyköl válasza nggabi (#11776) üzenetére


máyköl
veterán

Nem tudtam, hogy vége, szóljatok... :DDD

(#11778) gzbotii válasza b4zsi- (#11775) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja. Nem volna egyszerubb, ha beleraknak? :DDD
Bar valoszinu, az utobbi 3 evben egyszer sem hasznaltam radiot telefonon..max kocsiban (amig volt)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11779) nggabi válasza máyköl (#11777) üzenetére


nggabi
nagyúr

én se tudtam :DDD ezt lekéstük, ennyi...

ki akart itt nótot venni? pénteken nagy akció lesz (ha lesz) a telenorvégoknál...

"szenyor dzsíííí"

(#11780) Tibee86 válasza nggabi (#11779) üzenetére


Tibee86
veterán

Mindenképpen, köszi, hogy szóltál :DDD

(#11781) gzbotii válasza nggabi (#11779) üzenetére


gzbotii
veterán

Azert engem erdekelne egy Note - kovezetek meg.

Ma lattam epp egy csaj kezebe. Tipikus csajtelefon, az mar 100% ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11782) nggabi válasza gzbotii (#11781) üzenetére


nggabi
nagyúr

pink volt legalább? ;]

Tibee86: nincs mit :DDD

de valaki tényleg fontolgatta. 130 praktikumban. alap előfizuval is kijönne 96k-ra. azért az már nem rossz...

"szenyor dzsíííí"

(#11783) gzbotii válasza nggabi (#11782) üzenetére


gzbotii
veterán

Feher volt es valami szines folia volt a hatan.
Szegenynek a kezben ugy nezett ki mint egy tablet..Szegenyke szerintem laptop helyett vette. Gondolom a baratja rakott ra egy warezolt Office-t es akkor teljes kihasznaltsaga ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11784) b4zsi- válasza gzbotii (#11783) üzenetére


b4zsi-
őstag

Vagy csak a facbookot. Ekkora képernyőn jobban megy a kapálás...

(#11785) nggabi válasza b4zsi- (#11784) üzenetére


nggabi
nagyúr

de megy ám ;] jól viszi a flesst. bár ezt a kertészkedést sose értettem...

gzbotii: icipici fail h alapból van rajta thinkfree office ;] de sebaj... majd máskor... :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#11786) gzbotii válasza nggabi (#11785) üzenetére


gzbotii
veterán

Es lehet vele szerkeszteni/letrehozni uj doc-ot?
Meglehet, leven sosem volt Samsungom droidal.WP-ben meg alapbol benne van.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11787) b4zsi- válasza gzbotii (#11786) üzenetére


b4zsi-
őstag

Droiddal mindent lehet szerintem csak a bátorságod szab határt. Wpnél meg szép is lett volna, ha nem tudod szerkeszteni.

(#11788) nggabi válasza gzbotii (#11786) üzenetére


nggabi
nagyúr

polaris office van, bocs. és lehet szerkeszteni és létrehozni office 2003 és 2007 dokumentumokat.

b4zsi-: jellemzően az ingynes verziókkal (pl doc2go free) nem lehet szerkeszteni. van ilyen...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#11789) gzbotii válasza nggabi (#11788) üzenetére


gzbotii
veterán

Ertem, es orulok. Nem tudtam, elnezest.

b4zsi-: azt tortentesen hasznaltam :DDD tudom, hogy megy a droidal..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11790) nggabi válasza gzbotii (#11789) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem gond. maga a poén jó volt. tetszik a hozzáállásod ;] járjá' ide többet :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#11791) gzbotii válasza nggabi (#11790) üzenetére


gzbotii
veterán

Miert is? ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11792) whitezo88 válasza b4zsi- (#11784) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ugyan...

most a Smurfville a menő! ;]
bár abban is lehet kapálni

[ Szerkesztve ]

(#11793) nggabi válasza gzbotii (#11791) üzenetére


nggabi
nagyúr

mert trollkodni jó :D látom te is érzed a lényeget :))

whitezo88: linket :DDD én még nem láttam...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#11794) gzbotii válasza whitezo88 (#11792) üzenetére


gzbotii
veterán

Baratnom is jatsza hacsak szertehet a telefonomra :)) (persze ha a The Smurf village nevu jatekrol beszelunk mindketten)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11795) gzbotii válasza nggabi (#11793) üzenetére


gzbotii
veterán

Parancsolj

Trollkodni mindig elvezet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#11796) Xero válasza philoxenia (#11733) üzenetére


Xero
nagyúr

"Eddig azonban nemigen emlékszem, hogy Mac-et láttam volna vonaton..."

2005-ben Miskolc-Budapest viszonylaton heti 2x tudtam volna iBookot prezentálni. :P

Egyébként hülye dolog, de én magyar vonaton nem is szívesen húznék elő ilyesmit. Viszont egy Railjeten minden gond nélkül. Legutóbb novemberben voltam vonattal München mellett, és az oda vissza út során Apple termékekből a következő volt a felhozatal: iPhone 4db, iPad 2db, MacBook 1db, MacBook Air 1db.

Szóval ez nagyban függ attól ki merre mozog.

(#11797) nggabi válasza gzbotii (#11795) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#11798) ittakary válasza Xero (#11796) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az a vicces amikor metron beulok a szerelveny ket vegeben talalhato 4es ulesekhez es mind a negyunknek iphoneja van :D

(#11799) icecave válasza ittakary (#11798) üzenetére


icecave
nagyúr

Ilyen kövér vagy, vagy mi? Az ott 2x3-as ülés, nem 2x2-es :D :D

(#11800) ittakary válasza icecave (#11799) üzenetére


ittakary
nagyúr

Gyululom ha egy harmadik ember is le akar ulni, inkabb felallok.... De en idegen ember seggeben nem fogok ulni :) ezert mondom kettesnek :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.