Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Ragadozó válasza hcs57 (#62497) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ne legyen offolás, azt kértem. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#62502) hunaqua válasza b. (#62500) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez is mindenkinél más. Nekem egy Pioneer hajtotta a Dali-kat,igaz nagyobb kategória ( LX) és nagyon szerettem a hangját. Most egy RZ-s Onkyo,és ezt hallom kicsit fátyolosabbnak.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#62503) jambiyya válasza b. (#62500) üzenetére


jambiyya
őstag

Hallgattam Denont és Yamahát is, és az én fülemnek két határozottan megkülönböztethető hangzásvilág volt. Talán csak neked nem jön be a pio hangja (mint ahogy nekem pl. a yamaha).

(#62504) Pitti11


Pitti11
tag

Gyerekek a forrasztás témán már végképp szakadok a röhögéstől. :D :DD
A végfok tranzisztorok lábai is sajtolva vannak a nyákban? Valamint a hangfalkimenetek az erősítőben szintén sajtolva? Látom egyedül Mikika látott belülről erősítőt. :))
De tegye fel a kezét akit zavar a borzaszó hangminőség a leforrasztott érvégek miatt. Ja nem inkább az tegye fel aki tényleg bármi különbséget észlel a fülével.
Gyerekek ez komolyan a belépő szint? Ne essetek már át könyörgöm. :DD

(#62505) mpo válasza Pitti11 (#62504) üzenetére


mpo
veterán

Ha a haladóban olvasnád, akkor nem röhögnél?

Ha érted, akkor már elavult.

(#62506) Pitti11 válasza mpo (#62505) üzenetére


Pitti11
tag

Dehogynem, de itt még viccesebb :)

(#62507) jambiyya válasza Pitti11 (#62504) üzenetére


jambiyya
őstag

Mintha nem tudnád, hogy miről is szól ez...

(#62508) Mikisys válasza b. (#62482) üzenetére


Mikisys
őstag

Milyen az a "HD hang"?

Üdv!

(#62509) Mikisys válasza spe88 (#62492) üzenetére


Mikisys
őstag

Az a jó megoldás, hogy a képet a TV-be HDMI- csatlakozáson bekötöd. A hangot pedig a Philips-TV "By-pass" módon a digitális kimenetére továbbítja, ahonnan (S/P-DIF Koax, vagy optikai) kábellel kell a házi mozi erősítőbe vinni a hangot.
Mi itthon egy Philips LCD-42PFL5406-os TV-vel úgy oldottuk meg a hangot, hogy a TV-be bemegy a HDMI kábel a médialejátszóból és a TV-ből a digitális hang kijön az S/P-DIF csatlakozón és megy a házi mozi erősítőbe a digitális hang. Nincs csúszás, a DTS és a DD hang is kitűnően szól, és a TV-műsorok hangja is így élvezetesebb, mint a TV beépített hangszóróin keresztül hallgatva.

Üdv!

(#62510) Rp526 válasza Mikisys (#62508) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ez lenne: "High-resolution audio (High-definition audio or HD audio) is a term for audio files with greater than 44.1 kHz sample rate or higher than 16-bit audio bit depth. It commonly refers to 96 or 192 kHz sample rates."
Szerintem ő a DTHD és a DTS HD Master-ra gondolt filmek esetében. :)

(#62511) b. válasza Mikisys (#62508) üzenetére


b.
félisten

HD Audio.
Dolby TrueHD és DTS-HD van altalaban a BR lemezeken, legalább is eredeti hanggal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62512) Mikika válasza Pitti11 (#62504) üzenetére


Mikika
aktív tag

Köszönöm :DD

Forever Apple

(#62513) Mikisys válasza Rp526 (#62510) üzenetére


Mikisys
őstag

Értem, köszönöm.
Ez olyasmi, mint kb. 50-évvel ezelőtt az analóg csúcs a "HI-FI". :D
Akkor az a HD, a magasabb felbontásra utal, nem csak 14-16bit, hanem mondjuk 18-24bit lehetséges.

Üdv!

(#62514) BBéci válasza Mikisys (#62509) üzenetére


BBéci
titán

" a TV-be bemegy a HDMI kábel a médialejátszóból és a TV-ből a digitális hang kijön az S/P-DIF csatlakozón és megy a házi mozi erősítőbe a digitális hang"
Ez a lehető legrosszabb megoldás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62515) Dorian válasza Mikisys (#62513) üzenetére


Dorian
félisten

Nem csak a felbontás a különbsèg, a HD hangok nem vesztesègesen tömörìtettek, jobbak dinamikában ès sávszèlekben is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62516) guppy_83 válasza BBéci (#62514) üzenetére


guppy_83
tag

Kíváncsian várjuk a jobb megoldást - sajnos ugyan ezzel szenvedek én is csak ARC-n tudom vissza vinni a hangot a TV-ből amibe a MediaBoxból megy HDMI-n... Az AVR-em a spec szerint tudja azaz átengedi a 4K HDR-t a valóságban pedig nem, így most ez a megoldás van, amis sajnos rosszabb hangban is és egyéb funkciók sincsenek... Szóval várjuk a megoldást - nincsen felesleges 2-3-4 száz ezrem új/használt erősítőre...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#62517) mpo válasza spe88 (#62492) üzenetére


mpo
veterán

Médialejátszó (nem Android, hanem Coreelec+Kodi megy SD CARD-ról)
Topikja: [link]
Médialejátszó->HDMI->AVR->HDMI->tévé.
A HDMI az Premium High Speed vagy Ultra High Speed legyen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62518) mpo válasza guppy_83 (#62516) üzenetére


mpo
veterán

Az AVR-em a spec szerint tudja azaz átengedi a 4K HDR-t a valóságban pedig nem,
Nem lehet rossz beállítás vagy nem megfelelő kábel az oka?

Ha érted, akkor már elavult.

(#62519) BBéci válasza guppy_83 (#62516) üzenetére


BBéci
titán

A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás egy HDMI elosztó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62520) spe88 válasza mpo (#62517) üzenetére


spe88
senior tag

Nekem azt javasolták az előző kommentekben, hogy elég a HDD-rack-USB megoldás, mivel csak ripelt filmeket nézünk. Minőség nem számít, a ripelt film adatátvitelét meg egy USB is viszi. Nem ez enyém a TV én ilyenre nem vettem volna 4K tévét :D Az volt leakciózva azt vették meg :D Mert nagy volt :D

Szóval nem költöttek házimozi rendszerre meg semmi ilyen, nézhető formátumban akarnak rajta filmet nézni, de nem kell nekik nagyon spéci Blu-Ray stb

Szóval akkor elég lehet az USB-n keresztül egy külső HDD. Nem igaz?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#62521) mpo válasza spe88 (#62520) üzenetére


mpo
veterán

Javasoltam volna a Serviio-t vagy a Plexet (ezt nem használtam), de kiderült, hogy a tévében nincs internetcsatlakozási képesség.
Itt egy review:
[link]
Ha van router, akkor a médialejátszó elérné a PC megosztott mappáit és mindent lejátszana, így nem kellene plusz HDD és másolgatni sem kellene.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62522) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Komám szeretné a meglévő 2.0-ját egy szubbal kiegészíteni.(zebe-film).
CA axr100 és taga harmony platinum b-40 v3 a felállás.
A kettő közül melyik az ajánlottabb?
Klipsch r12sw
Jamo c 910
Ezekkel nincs tapasztalatom.
Annyi még, hogy elvileg a CA-n ha aktív a szb pre out, akkor fix 200hz-en vág🤔

(#62523) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

az erősítőnél van hátul az antenna bemenet.
amit gyárilag adnak hozzá, az sajnos nálam nagyon rossz vételt biztosit.
van mellette egy 75ohmos antenna csatlakozó is.
Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy oda létezik jobb / erősebb minőségű antenna kábel, vagy a legolcsóbb legegyszerűbb tökéletes?

(#62524) Teal'C válasza Nyugis (#62523) üzenetére


Teal'C
addikt

FM re eleve a 75ohm os bemenet kell, nekem 1db vezetéket adtak gyárilag egy csatival. De ha van kábel tv-d azt is beledughatod.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#62525) Mikisys válasza BBéci (#62514) üzenetére


Mikisys
őstag

Ugyan miért?

Üdv!

(#62526) Gino20 válasza Mikisys (#62525) üzenetére


Gino20
őstag

Mert a TV jó eséllyel ,,belepiszkál" a hangba vagy akár lehet szimplán nem támogatja pl a DTS-t (ilyen sok éve a samsung, de az új LG-kből is már kimaradt a DTS) vagyis audio passthrough alapvetően úgy érhető el, ahogy írták szóval HDMI-vel összekötve: lejátszó -> AVR és AVR -> TV, így a TV szimplán csak egy megjelenítő.
Persze ha a TV 4K-s, de az AVR nem támogatja vagy spec alapján tudja, de mégsem megy a HDR (ahogy fentebb írták), akkor maradnak az egyéb megoldások.
TV-kben az eARC elterjedése (ha jól gondolom) már változtathatna ezen, de Én valószínűleg, akkor is az AVR-be kötném a lejátszót.

(#62527) Mikisys válasza Gino20 (#62526) üzenetére


Mikisys
őstag

Értem, de ez nem igaz, hogy a TV belepiszkál a hangjelbe, ugyanígy az AVR is belepiszkál a képbe (ez a rosszabb).
Isten őrizzen engem attól, hogy az erősítőbe bevigyem a képjelet!
Tökéletes DTS és DD hangot kapok, nem volt gondom ezzel.

Üdv!

(#62528) mpo válasza Mikisys (#62527) üzenetére


mpo
veterán

Az AVR nem piszkál bele a képbe, ha azt állítom be.
A tökéletes hangot meg nem viszi át az optikai kábel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62529) ada19 válasza Mikisys (#62527) üzenetére


ada19
senior tag

Dehogynem igaz. Eleve HD hangsávok át sem mennek így, ahogy írta Gino sok esetben HDCP/DTS licenszhiány miatt is bele fog szólni. A jó megoldás, ha az eszközök az AVR-re vannak felfűzve és a TV-vel csak HDMI ARC-on beszél. Alternatívaként HDMI splitter a lejátszóból, egyik HDMI AVR-be másik a TV-be.

Mégsenem

(#62530) Gino20 válasza Mikisys (#62527) üzenetére


Gino20
őstag

Sok dolog vitatható HM témában, például a napokban / hetekben is olvasott forrasztás, tápszűrő, hangfalkábel, placebo, stb, viszont ez nem tartozik közéjük, de természetesen szíved joga ;)

(#62531) Teal'C


Teal'C
addikt

Kérdés
Ha választanotok kellene csak ebből a két hangfalból melyik lenne?
Klipsch R-820f
Klipsch Rp-280f
Kb egyformák specifikációban viszont hangzásban lehet eltérés, arra vagyok kiváncsi melyik jobb.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#62532) Rp526 válasza Teal'C (#62531) üzenetére


Rp526
aktív tag

Az rp sorozat eleve magasabb széria. Nem hallottam még, de fura lenne ha egy szinten lennének. Mindenki RP sorozatra vált aki klipschen belül feljebb lép a belépőről, ez sem lehet véletlen. De vannak itt rp-sek, biztos megerősítenek majd.

(#62533) mettek válasza ada19 (#62529) üzenetére


mettek
addikt

Ja az meg nem számít hogy a splitter beleszól a hangba ha azon küldöd át az avr felé. :))
Mindenki ugy hasznalja ezeket ahogy akarja. Én pl mindent az avr-re kötök, semmi különbséget nem észleltem még késésben sem pedig a konzol is átmegy rajta.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#62534) Teal'C válasza Rp526 (#62532) üzenetére


Teal'C
addikt

Az nekem is világos hogy pl a 280 ban titánium magas van az aluval szemben de az rp sorozatban is lehet gyengébb sorozat. Az Rp-8000 is kb ua mégis sokkal drágább.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#62535) ada19 válasza Teal'C (#62534) üzenetére


ada19
senior tag

Csak azért drágább mert kifutó a régi. Sok teszt szerint szinte ugyanaz hangzásban az új és a régi széria. Egyetértek, RP szerintem ezerszer hallgathatóbb, nekem is RP az 5.0. Én saját részre R szériát sosem vennék, arra valóban jellemző a Klipsches harsány hang - bár EQ lehet helyrepofozza bizonyos szintig.

#62533 mettek: jó minőségűnek nem kellene, de nincs velük tapasztalatom. Haladóban is használják többen, azt hiszem a Marmitek márkájút.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#62536) mettek válasza ada19 (#62535) üzenetére


mettek
addikt

Hát ha egy jo minőségű splitter nem szol bele akkor egy jó minőségű avr miért tenné ha bypass-on van a kép átengedése? Nem értem a logikát. Mindegy. Sztem mindenki magának tesztelgesse hogy mit lát vagy hall adott megoldással.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#62537) Rp526 válasza Teal'C (#62534) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ahogy ada19 írja.
A 280 is 430 volt 2020 októberig. A 8000 bevezető ára meg 470 volt.

(#62538) ada19 válasza mettek (#62536) üzenetére


ada19
senior tag

Nem én írtam hogy beleszól a képbe, csak a tisztánlátás miatt.

De ha már beszélünk róla, az OSD miatt beleszól, azt viszont nem tudom hogy ront-e bármit í]y.

Mégsenem

(#62539) Teal'C válasza Rp526 (#62537) üzenetére


Teal'C
addikt

280as 240e ért lenne most új. Nem saját részre kell hanem ajándék lenna Apósnak stereo zenére.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#62540) Rp526 válasza Teal'C (#62539) üzenetére


Rp526
aktív tag

Az elég nagy vételnek tűnik.. főleg hogy 820-at árulnak használtan most 280-ért. Nem tudom milyen füle van apósodnak.. de csodálkoznék ha csalódna benne sőt ha jól emlékszem neked is 620 vagy 820 van.. te is sírni fogsz érte :D .

(#62541) Teal'C válasza Rp526 (#62540) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem 620 van. 25nm re elég és nekem bejön a harsány hangja. Nyilván jobb az RP majd egyszer lecserélem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#62542) Mikisys válasza ada19 (#62529) üzenetére


Mikisys
őstag

Rendben, ezt tegyük félre.
Azt nem tartom jónak, hogy egy nagy sávszélességű (digitális-video) jelet viszünk be egy hangprocesszorba, ahol ennek a jelnek semmi keresnivalója nincs egyébként.
Persze, valahogy el kell adni az AVR készülékeket, ezért még rádiótunert is beléjük raknak, amit az emberek 98%-a nem használ. Annak a hangminőségéről meg ne is beszéljünk.
-
Gino20:
Szóval, belépőszinten a normál működés elérésével elégedjünk meg, ha ez forrasztással ad jó eredményt, akkor azzal, ha segít a tápszűrő, az is jó. Hangfal, hangsugárzó-kábelnek pedig az MCu1,5mm-es a legjobb, mert ez a legolcsóbb és megfelel a jó minőséghez.
A többi placebó, maszlag, etetés, reklám. (Én így látom, hallom, ne üss nagyot e-miatt.)

Üdv!

(#62543) ada19 válasza Mikisys (#62542) üzenetére


ada19
senior tag

Oké hogy nem tartod jónak, de milyen más megoldás van több eszköz esetén (játékkonzol, PC, médialejátszó, bluray lejátszó stb..) képet és hangot is a megfelelő helyre juttatni a lehető legkevesebb minőségromlással? TV-n keresztül egyértelmű hátránya van ennek, talán eARC lehet megoldás de elég sok panaszt látok rá.

Mégsenem

(#62544) BBéci válasza ada19 (#62543) üzenetére


BBéci
titán

Az eARC hasznos fejlesztés, de hangminőségben nem jelent előrelépést a régi ARC-hez képest. Ne vegyük ide a veszteségmentes formátumok által adott pluszt!
Ahogy már "elhangzott", a tévén átvezetés egyértelműen rontja a jel hangminőségét. Aki ezt nem veszi észre, az szerencsés ember, annak tök mindegy, hogy mit hallgat, olcsón megússza az egészet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62545) bnorci71


bnorci71
addikt

napok óta gondolkodok némelyik sub ládában a hangszorót miért a padló felé fordítják a reflex csővel együtt?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62546) Gino20 válasza Mikisys (#62542) üzenetére


Gino20
őstag

Ahogy írtam ezen témák vitathatóak és csak példaként hoztam fel őket, szóval nem is foglalnék bennük állást :), de az eredeti téma szerintem vitathatatlan hang és kép szempontjából is. Igen, kép szempontjából is, mert az AVR-en csak átengedem és az nem piszkál bele, míg a TV-n átengedett hang meg nem tud veszteségmentes lenni (lásd pl korábban csatolt táblázat), de mindenki azt csinál amit akar :) csak talán nem kellene olyan javasolni, hogy ez a jó megoldás (Lejátszó -> TV, TV -> AVR), mikor sajnos nyomokban sem az.

(#62547) BBéci válasza Gino20 (#62546) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és hozzáteszem, hogy sajnos létezik olyan AVR, ami rontja a rajta átmenő képjel minőségét. De az a ritka kivétel.

#62545bnorci71
Azért, hogy legyen választási lehetősége a különböző ízlésű és igényű házimozisoknak.
Van egy jelentős hátrányuk az olyanoknak: a hangzás erősen függ a szubláda alatti felület milyenségétől, minőségétől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62548) hcs57


hcs57
őstag

A digitális tecnikában hogyan lehet a jelet - úgy, hogy nem konvertáljuk át - azt lerontva továbbítani,?

Ha a jel, pl. audiojel az igényelt sávszélességgel továbbítható, akkor mi romlik el rajta?
Van egy 55XE8505 Sony tv-m, kodi fut rajta, a hangot HDMI kábelen továbbítja a leválasztott digitális adatcsomagot (DTS hang), mitől lesz más a hang??

A HD hangok nagyobb sávszélességet igényelnek, de pl. a DTS?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#62549) bnorci71 válasza BBéci (#62547) üzenetére


bnorci71
addikt

én is ennyire jutottam magamtól hogy nagyon nem mindegy mi van alatta parketta járólap padlószőnyeg.
Miben másabb a hangzása egy lefelé fordítottnak mint egy oldalra?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62550) ada19 válasza hcs57 (#62548) üzenetére


ada19
senior tag

A rontás ebben az esetben nem úgy értendő hogy mindig minden esetben rosszabb lesz. Pontosan azt jelenti, hogy bizonyos esetekben konvertálni fog (DTS licensz hiány TV-n) vagy pl. a HD hangokról lemondhatsz ergó. minőségromlásról is beszélhetünk.

Mégsenem

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.