Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) CFD


CFD
újonc

Sziasztok Atmos-tapasztalt emberek véleményére lennék kíváncsi, szeretném kiegészíteni a mostani 5.1-es rendszeremet, magassági sugárzókkal (a nem plafonba építhető fajtával). A kérdés, ami felmerült bennem, hogy milyen "atmos hangfalat" vegyek. Magnat Monitor Supreme családból a 2002-1002-252 hangfalaim vannak így felmerült bennem, hogy a márkánál maradva ATM 202-t veszek, ami egyébként a signature család tagja nem a monitor supreme-é. Azonban a specifikációját megnézve azért hagy némi kívánnivalót maga után. Arra is gondoltam, hogy vennék egy Magnat Monitor Supreme 202-est (kvázi féláron) jobb az érzékenységgel , szélesebb a frekvencia tartománnyal nagyobb a teljesítménnyel (plusz a mostani hangfalaim közé is illeszkedne) stb. csak éppen a kialakítása nem "Atmos hangfal" hanem polcsugárzó... Vajon ha ezt úgy állítom be, hogy a plafon fele néz, akkor elérhetem ezzel is ugyanazt a hatást mint a drágább de szerényebb tudású Atmos hangfallal? Köszi a válaszokat!

(#62852) Dorian válasza CFD (#62851) üzenetére


Dorian
félisten

Mindegyik plafonról pattintós megoldás gagyi, felejtsd el. Vagy rendes, mennyezeti atmos kiépítést csinálj, vagy semmilyent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62853) Rp526 válasza VoidXs (#62844) üzenetére


Rp526
aktív tag

Akkor ennyi volt a kánaán. :( Reggel még 1290 volt a Star 500 méteres am.. de jaja már ki van javítva, 489 900.

#62849sarasota123
Ha forgatható kell, ez erős. Már többet is vettem. De a simájuk is vszínüleg nagyon egyben van. Igényes darabok.

[ Szerkesztve ]

(#62854) VoidXs válasza Dorian (#62847) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Előfordulhat, de nekem van egy használt 15 éves modellem, ami napi 12 órát megy (igaz, nagyon halkan, háttérzenéhez), még fel is van oldva a teljesítménykorlát, és él.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62855) a347 válasza VoidXs (#62840) üzenetére


a347
aktív tag

Én úgy értettem egyébként, hogy az Y-kábel egyes vége megy az erősítőbe és a kábel dupla csatija pedig a mélynyomóba.
A SUB láda hátulján van egy L/LFE illetve R végpont.

(#62856) VoidXs válasza a347 (#62855) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen. Ebben az esetben van két 10 kOhm-os csati, amit az előfok meghajt. Az előfok impedanciát hajt, csak az erősítő működik feszültséggenerátorként bármi áron. Mivel fele akkora lesz az eredő impedancia, ezért az előfok lefelezi a feszültségét, amint bekötöd a másodikat. Próbáld csak ki működés közben bekötni és kihúzni a másik felét, semmit nem fog változni a hangerő.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62857) a347 válasza VoidXs (#62856) üzenetére


a347
aktív tag

nekem nem is a hangerő lenne fontos, hanem, hogy alacsonyabb jelszinten is bekapcsoljon a SUB

(#62858) VoidXs válasza a347 (#62857) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor az Y csak ront. A forrást kell feljebb tolni, míg a subot lejjebb, de szerintem ezt már kimaxoltad.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62859) SPEA válasza VoidXs (#62844) üzenetére


SPEA
aktív tag

Na így legalább nagyobb az esélye, hogy jó a kábel és nem valami gyártási selejt ami mondjuk 182 és fél centinként szakadt. Tűzjelző rendszerhez való hőkábellel már jártam így. Igaz, nem akciós volt, csak szimplán szar - kb 2.5 méterenként zárlatos volt :D :O Azóta húzás előtt is ráméretek a srácokkal..

(#62860) VoidXs válasza SPEA (#62859) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha 2 forint métere, akkor csak vágsz újabb szakaszt belőle, nem gáz. :D Én drága LED-csíkkal jártam úgy, hogy 3 méteren két rövidzár volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62861) b. válasza VoidXs (#62844) üzenetére


b.
félisten

Nekem is ugyan ez. Visszautaltak a pénzt is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62862) VoidXs válasza b. (#62861) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hol látod? Nekem még a fizetés is csak zárolt tétel, addig se jutott el a bank.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62863) bnorci71 válasza VoidXs (#62862) üzenetére


bnorci71
addikt

mert amíg a bank nem kapja meg az eldótól mit is és kinek fizettél addig nem tudja bekönyvelni a számládon pontosan. Gondolom itt mivel nem is történik tényleges fizetés az eladó majd olyan üzenetet küld a banknak oldja a zárolást a számlán lévő összegről.
Vagy valami ilyesmi józan paraszti ésszel nem vagyok se könyvelő se bankos.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62864) b. válasza VoidXs (#62862) üzenetére


b.
félisten

Meg a másik hely kérdéses,onnan nem jött semmi még,csak a számla. De valószínűleg ugyan ez lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62865) tibcsi0407 válasza VoidXs (#62843) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aham, akkor az sem gond, ha úgy marad. Köszi az infót!

https://utdetailing.hu/

(#62866) SPEA


SPEA
aktív tag

Erről lecsúsztam... Ha valakinek jutott a premium silverből 2.5 vagy 4-es méretben, 9 métert megvennék próba gyanánt :D
Vagy ha esetleg volt valami referenz szériás.

úgy indult, hogy átadják a futárnak,

Aztán

(#62867) Teal'C válasza SPEA (#62866) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez jó kifogás

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#62868) dobobazsy válasza SPEA (#62866) üzenetére


dobobazsy
őstag

sajna nekem sem küldik a premium silvert :( hamar örültem.. az excellenzből én is átvennék 4-8 métert ha valakinek maradna esetleg. vagy a premium silverből

(#62869) b. válasza SPEA (#62866) üzenetére


b.
félisten

Szintén : Első helyről ez :
Tájékoztatni szeretnénk, hogy egy sajnálatos informatikai hibára derült fény a mai napon a forgalmazó partnerünk részéről. A rendelésében szereplő hangszórókábelek a feltüntetett jellemzőkkel a hiba miatt tévedésből kerültek be az adatbázisunkba, a termékek ebben a formában nem léteznek, így sajnos nem tudunk rá rendelést teljesíteni.
A kifizetett összeg visszafizetését elindítottuk, az teljes végösszeg visszafizetése 1-2 napon belül bank részéről teljesülni fog az eredetileg használt bankkártyás fizetési móddal megegyezően.
Az okozott kellemetlenségért elnézését kérjük!

Második :

Tisztelt Ügyfelünk!

Az ön által rendelt kábel ára tévesen került fel honlapunkra.
A visszaigazolt áron rendelését sajnos nem tudjuk teljesíteni.

Az okozott kellemetlenségért szíves elnézését kérjük.

Üdvözlettel;

Innen még a pénz sem jött vissza.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62870) dobobazsy válasza b. (#62869) üzenetére


dobobazsy
őstag

ahhoz képest, hogy rápihentek a hétvégén, elég felemás magyarázatokat kaptunk :C de nem lepődtem meg. jobban meglepődtem volna, ha egyszer szerencsés lettem volna :DDD

(#62871) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok van valakinek onkyo tx-sr494 erősítője? Jelenleg egy alap pioneer vsx 323 van és a kérdezett onkyo-ra cserélném a hangfal szettem jbl arena : [link] Szerintetek megéri lecserélni ezt az erősítőt és ezekkel a hangalakkal érződne lényeges különbség atmos vagy dts x hangzásban? Főleg filmezni szoktunk meg néha zenét hallgatok.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#62872) BBéci válasza sarasota123 (#62849) üzenetére


BBéci
titán

A téma topikja.

#62871Kiskutya
Érdemes a VSX-323-ról feljebb lépni, de nem arra az Onkyóra, mert egyik kutya, a másik eb. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62873) b. válasza dobobazsy (#62870) üzenetére


b.
félisten

Ah ,nem tragédia ez :DDD
Én nem tudom hogy kihallottam volna e amúgy a különbséget a mostani kábelhez képest az én rendszeremmel, főleg hogy a Pioneer hangzása most sem jön be a kész Dali rendszerrel.
Olyan mint egy életlen kés. :(
szerintem nem várom meg az őszt a cserével, de sajnos most nagyon nincs erősítő a boltokban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62874) Kiskutya válasza BBéci (#62872) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mit tudnál ajánlani? Ezt az onkyot most 100ba tudnám megvenni a hálózati funkciók nem érdekelnek csak a hangzás a lényeg. Van még 110be pioneer vsx 933 ha nem veszik meg előlem.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#62875) BBéci válasza Kiskutya (#62874) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétan semmit, mert fogalmam sincs arról, hogy éppen mi kapható használtan.
Egy biztos, az Onkyo 4xx sorozat ugyanolyan belépő, mint a VSX-323. A 933 lényegesen jobb választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62876) VoidXs válasza b. (#62873) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A megváltást ne a kábelben keresd, nem ér meg +0.01 dB emelést, megy az kézzel is. Inkább ess neki a szobakorrekciónak, mert attól függ, hogy a hang áll vagy bukik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62877) Kiskutya válasza BBéci (#62875) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tudnál abban segíteni hogy pl miben jobb a vsx-933 azt tudom hogy a hálózati funkciói jobbak wifi chromecast stb de ezeket nem hiányoltam a mostaniból sem. Egyértelmű hogy 933 venném viszont feltűnt egy funkció ami az onkyoban van a pioneerban meg nincs. Ez pedig:
Dolby Atmos magasság virtualizáció
DTS virtuális: X

Mivel nem speciális atmos hangsugárzóim vannak ezek nem jelentenének előnyt ha tudja az erősítő?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#62878) VoidXs válasza Kiskutya (#62877) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon kevés beszámoló alapján működnek ezek. Nálam minimálisan, de ahhoz az kell, hogy a füled formája egyezzen a gyártók átlagos alanyával, illetve akusztikailag tökéletesen szimmetrikus szoba közepén legyél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62879) Kiskutya válasza VoidXs (#62878) üzenetére


Kiskutya
veterán

A mikrofonos bemérés nem oldja meg hogy ne legyen kötelező középről hallgatni?

hmm...

(#62880) b. válasza VoidXs (#62876) üzenetére


b.
félisten

Ah én nem abban keresem. Kizárólag a fenti lehetőség miatt cseréltem volna kábelt. :N
A bemérést többször megcsináltam már, manuálisan is beállítottam szerintem 10 x már, minden hogyan. EZ ilyen, így szól .Mozisan, dögösen, meg zenében is sajnos ugyan így. A Yamaha visszakötve, mindenféle állítgatást nélkül tisztább és csilingelőbb, efektessebb, vagy nem is tudom hogy mondjam, kevésbé brummogós mozis. Valaki( pl. a fiam) szerint ez a jobb hangzás bár ő sem biztos ebben, nekem nem.
Mint ha maszk nélkül vennél levegőt, mikor a Yamaha szól, valami ilyesmi. :DDD Többen írtak, hogy az Onkyo is ebben a kategóriában ilyesmi, gondolom mert egy cég már házimoziban, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62881) Kiskutya válasza BBéci (#62875) üzenetére


Kiskutya
veterán

Közben most jött üzenet hogy a vsx 933 elkelt. :( Kérdés érdemes e 100at befektetni az onkyo tx sr494be van még ra több mint egy év garancia.

hmm...

(#62882) hunaqua válasza b. (#62880) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,más az Onkyo-Pioneer páros és a Denon-Marantz. Az előbbi igazi mozi,az utóbbiak pedig sokkal muzikálisabbak. Viszont az utóbbinál többen is panaszkodtak a mozinál,hogy túl lágy és semleges. Neked kell azt tudni,hogy melyik elvezzen főleg prioritást.

Pioneer -ből is jobb lenne hozzá az LX vagy Onkyo RZ széria.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#62883) BBéci válasza Kiskutya (#62877) üzenetére


BBéci
titán

Hangminőségben egyértelműen jobb és a teljesítményét tekintve erősebb.
A virtualizáció nettó mókusvakítás, felejtsd el!

Mi a fontosabb, a garancia vagy a hangminőség? Utóbbiból a 494 nagyon keveset ad.

#62882hunaqua
Aki szerint a Marantz SR8015/7015 vagy a Denon AVC-X8500H/X7200W/X6700H lágy, annak súlyos ízlésficama van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62884) bnorci71 válasza dobobazsy (#62870) üzenetére


bnorci71
addikt

annyira, hogy nekem az egyik rendelésre 2 lemondó levél is jött :Y

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62885) VoidXs válasza Kiskutya (#62879) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szinte csak az oldja meg, de természetesen van az a bitang drága előtétfal, ami vetélkedik szoftverrel.

#62880 b.: Az AVR-es bemérőkben ennyi van. Próbáld ki PC-vel, az a végletekig korrigálja. Vannak jobb és rosszabb erősítők, de egy árkategóriában sosem láttam akkora változást, amit leírsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62886) hunaqua válasza BBéci (#62883) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik árkategóriában gondolkozik? Marantz sr8015 ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#62887) Zigi válasza hunaqua (#62886) üzenetére


Zigi
senior tag

Melyik a jobb autó az astra vagy a golf? Az AMG SLR Merci....kb. ez a válasz jött :)
Nemrég kötöttünk be egy Denon x2500-at egy régi Marantz 4400-as helyére. Hogy is fogalmazzak, hogy ne sértsek meg senkit. Száraz lelketlen hangzással "töltötte" be a szobát... sokkal kellemesebben szól a Marantz zenén. Az én fülem nem denonos az már kiderült az évek során. Legalábbis az alsó középkat. nekem fátyolos.

[ Szerkesztve ]

(#62888) CFD


CFD
újonc

Sziasztok, van egy HK AVR 130-asom, ezt szeretném lecserélni valami komolyabb Atmos 5.1.2-re képes erősítőre. A HK-t mindenesként használom, filmre is zenére is, én elégedett vagyok vele, de nem igazán tudom, hogy mire cseréljem le úgy, hogy max. 300-ba beleférjen (újonnan) és azért legyen értékelhető zenei teljesítménye is. Ebben az árkategóriában ti mit választanátok?

(#62889) jambiyya válasza CFD (#62888) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha csak új lehet és 300k a keret, akkor az én denonos szívem a 2700 felé húzna.
Ha nem lenne a limit, akkor inkább 3700. Ha használt is lehetne, akkor meg Vikthor 4520-asa. :)

Zigi: nem értek egyet, de nem sértesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#62890) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Ezt az olcsó kábel témát folytassátok privátban, nem kapcsolódik a topik témájához.
Túl sok az off...

a347: hol írtam én decibel emelkedésről? Melyik cikkben?

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#62891) Zigi válasza jambiyya (#62889) üzenetére


Zigi
senior tag

Az X2500-as ban van hűtőventillátor? A hétvégi "teszten" a lányok addig addig tekerték a hangerőt amíg bekapcsolt a hővédelem. A malac bírta azzal sosem volt ilyen gond :D Raktam rá ideiglenesen egy laptop hűtőt, azzal a bulit kibírta, de nem néz ki rajta túl jól. Van aktív hűtése az X2500nak? Lehet hogy rossz?

(#62892) CFD válasza jambiyya (#62889) üzenetére


CFD
újonc

Igen, én is a Denon x2700-ra gondoltam, de alternatívaként felmerült a Yamaha Rx-v6 vagy az Onkyo 696. Több helyen olvastam, hogy az Onkyo inkább mozizásra van az ember fülének úgymond elég hiányosak rajta a zenék, ezt többek közt itt is olvastam, meg gondolom nem véletlen van rajtuk a THX logó sem egy ilyen nem túl drága készüléken... Yamahám volt már korábban azt cseréltem le HK-ra, nekem jobban tetszik a hangzása... Viszont Denonom még nem volt, így kicsit félek kiadni érte a pénzt mert nem tudom mire számíthatok.
Egyébként amit ajánlottál 4520-as az komoly cucc de nem ismeri az Atmos-t.

(#62893) BBéci válasza hunaqua (#62886) üzenetére


BBéci
titán

Azokat soroltam fel, amiket közelről ismerek.
Te nem írtad, hogy konkrétan mely Denonokra, Marantzokra panaszkodtak. :N

#62887Zigi
Az a lényeg, hogy nem szabad általánosítani!
Ha valaki azt állítja, hogy a Denonoknak és Marantzoknak lágy a hangja, akkor azt belépőtől a csúcskategóriára egyaránt érti az ember. Hozzá kellett volna tenni, hogy a belépőké olyan, arra semmit nem reagáltam volna. A hangjuk számomra és szerintem gyengécske. Ám a többi gyártóé is ugyanolyan, a jó hangot manapság irreálisan drágán adják. Tehát semmi meglepő nincs abban, amit leírtál. Egy Denon X2500/2600/2700 nagyon erős kompromisszumokkal alkalmas sztereó zene hallgatására.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62894) BBéci válasza Zigi (#62887) üzenetére


BBéci
titán

Azt elfogadom, hogy az alsó-középkategóriás Denonok hangja számodra fátyolos. Ezen a hangdobozok és kábelek megfelelő párosításával jelentősen lehet változtatni, javítani. Azt is elfogadom, hogy a Marantzok hangját jobban szereted, ugyanis pár éve én is pontosan erre a megállapításra jutottam. De ez döntő részben szubjektív.
Hozzá kell tenni, hogy az igazán színezetlen, valósághű hangot sokan nevezik száraznak, lelketlennek. Mint amikor valaki loudnesshez szokott és amikor kikapcsolják, hiányérzete támad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62895) BBéci válasza CFD (#62892) üzenetére


BBéci
titán

A 4520 Atmos nélkül mérföldekkel jobb házimozi hangot és élményt ad, mint az X2700 és fényévekkel jobb a sztereó zenei hangja, valamint összehasonlíthatatlanul erősebb, dinamikusabb.
Ezekben a mostani új X6700H szintjén van, ami kerekítve 1 millióba kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62896) I'am Dony válasza CFD (#62888) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem vennék most újat. 300 körül sokkal jobb vétel egy 1-2 eves még garis 4es sorozatú Denon vagy 20as Yamaha. Nálam az utóbbi működött jobban, szebben zenén és mozin is.

[ Szerkesztve ]

(#62897) jambiyya válasza CFD (#62892) üzenetére


jambiyya
őstag

A 4520-as flagship volt. Megfelelő dobozokkal pont nem érdekelne az atmos. :D

(#62898) Zigi válasza BBéci (#62894) üzenetére


Zigi
senior tag

Nem használok loudnesst, de a denon nagyon flat. Ez az öreg malac körben járt már párunknál (barátok), ha éppen avr csere volt és még nem jött meg a másik addig szolgált. Különböző hangfalakkal más helyiségekben, de valahogy mindig elismerően bólogattunk és hiányérzet támad ha kikerül. Lehet hogy érzelmileg is kötődik az ember és az is lehet hogy színezi a hangot, de nekem kedvesen színezi és ez a lényeg sztem. ,hogy a végén azt halljuk ami 120 adjára is úgy megsimogat mint elsőre. Jelenleg az X2500 ezt nem hozza.

(#62899) bnorci71


bnorci71
addikt

Urak valaki elmagyarázza nekem miért lehet az, hogy ugyan azon a rendszeren HD Master Music Demot hallgatva a sztereó -csak front+sub- egyik számnál jó a másiknál katasztrofális.
Sztereóba kezdtem el hallgatni és azt hittem a rendszer szar mert a Geniuson HT5.1-en ugyan az a szám sokkal jobban szólt, aztán áttettem Movie-ra és hopp megjöttek a falszaggató mélyek. Más számoknál is próbálgattam, de a térhatáson kívül sokszor nem nagyon van különbség. Sőt van ahol sztereóba is volt, hogy hátra fordultam és néztem az erősítőt hová van állítva.
A forrás lenne rosszul kódolva? Mert másra nem tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62900) CFD válasza jambiyya (#62897) üzenetére


CFD
újonc

Ezt úgy mindenkinek írom most mert többen is reagáltatok írásomra, és érdekel a véleményetek. Elgondolkodtam most ezen a 4520-ason, meg azon, hogy jambiyya azt mondta, hogy "megfelelő dobozokkal". Sajnos nem vagyok biztos abban, hogy az én dobozaim megfelelőek lennének ehhez az avr-hez. Volt olyan hely ahol azt olvastam, hogy csatornánként 200w, végül a manualjában megtaláltam, hogy még a center is 150 - 190w függően attól, hogy 8 vagy 6 ohmos impedanciájú hangfalat tesz rá az ember. Nekem ehhez képest jóval szerényebb rendszerem van itthon, a centerem Magnat MS. 252 ami 75w(RMS). Vagy pl a surround hangfalam is kicsi ehhez, ami Magnat MS 1002 csak 180w (RMS). Szerintem ezek kicsik egy ilyen erősítőhöz, de mint mondtam kíváncsi vagyok a véleményetekre. Illetve még az, hogy ezek a hangfalak legalábbis a frontom Magnat 2002 és a surround is 4-8Ohm impedanciájúak. Ez nem gáz az erősítőnek ha arra max 6 Ohmosat szabad tenni?
Köszi a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.