Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58477) imibogyo válasza Iginotus (#58475) üzenetére


imibogyo
veterán

Vettem 12-es (114 mm-es) és 14-es (127 mm-es) ventihez való bimetál körkivágót. Mivel elég sok ilyen, vagy hasonló munkám van (sokszor saját célra), így megérte beszerezni.

Jobb szeretem esztergán készíteni az ilyen kivágásokat, mert szebb munkát végez, de a Metis teteje nem fért fel a gépre. :B

Amúgy ma még újrafestettem az egészet. Egyrészt a képeken látható, hogy az oldallap elütött az alsó és felső elemtől. Másrészt eredetileg meg akartam menteni a fejhallgató és mikrofon ikonokat a tetőn, ezért kimaszkoltam őket, de nem lett szép a végeredmény, ezért is szükségesnek éreztem újrafesteni. Harmadrészt pedig, bár eredetileg nem kellett volna festeni ezt a kuckót, mert nagyon jól sikerült a kivágás maga, de aztán sajnos valahogy mégis megsértettem a tetőt munka és pakolgatás közben, hiába volt kimaszkolva az egész. Amikor levettem a maszkolást, akkor láttam meg. Egyszóval elkerülhetetlen volt a festés. Majd lövök új képeket. ;)

Apropó új kedvenc festékem van számítógépházakhoz (Pinty akril zománc a neve és 15 perc alatt megszárad).

Venti méreteket találhatsz a neten rengeteget, itt pedig vannak kinyomtatható sablonok is. De én 120-as ventihez 105 mm x 105 mm-es csavar lyukközéppont távolságot és 115 mm-es körátmérőt használok (a kivágóm 114 mm-es). :K

Anno nekiálltam megtervezni én is CNC marómhoz a kivágásokat, de feladtam. Mire megterveztem volna, addigra ki is vágtam. Egyedül a faházamhoz vettem a fáradtságot...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.