Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53664) imibogyo válasza orion1025 (#53657) üzenetére


imibogyo
veterán

Én már vagy 80 gép moddolásán vagyok túl az Einhell-el és kb. 40-50 korongom bánta eddig az egészet, és egy 11.000 Ft-os gépről beszélünk. A csapágyak cseréjét követően 0,07 mm a tengely kifutása a gépemen a gyári 0,16-hoz képest, ami hatalmas javulás, de előtte sem volt használhatatlan és mindez 2700 Ft-omba került. Akkor ez most kompromisszum?

És hogy van-e különbség egy olcsóbb és egy drágább gép között? Evidens hogy van, mégis több-százezret behúztam már munkában az olcsóbb gépeimmel is. Tehát a "használhatatlan" és "van jobb is" között, azért van bőven különbség...

És hogy 15.000 alatt van kompromisszum??? Egy ismerősöm nem épp a társadalom aljának készít egyedi ékszereket (egyedi gyémánt gravírozás és hasonlók), ahol egy-egy fej többe kerül, mint itt legtöbbünk gépe és ahol sokszor még a cirka 100.000 Ft-os gépe is kompromisszumos. Szóval a kompromisszum, mint olyan nem összeghez köthető, hanem felhasználási jelleghez és igényhez. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.