Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) imibogyo válasza creation (#50550) üzenetére


imibogyo
veterán

Anno én is készítettem egyet (érdemes megfigyelni az abszolút topik-on, gyerektől ellopott fémépítővel megoldott tápfelfogatást :DDD ), meg itt van a feszültség-szabályozható példányom is. Ami még hátra van az a kettő összeházasítása, de ez idő hiányában már vagy egy éve várat magára (vagy több).... :B

[ Szerkesztve ]

(#50552) creation válasza imibogyo (#50551) üzenetére


creation
senior tag

Igazából tőled (is) loptam az öteletet :)

A megvalósítás okát és lehetőségét pedig a z új táp érkezése a gépbe adta.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50553) Kernel válasza #90933760 (#50547) üzenetére


Kernel
nagyúr

Maga a számolás jó, csak a szokásos hiba van itt is, amiben laikusok nem tesznek különbséget. Tehát helyesen fogalmazva:

2 kW teljesítményű fogyasztó negyedóra alatt 0,5 kWh villamos energiamennyiséget vesz fel.

Pedig igen egyszerű: watt szorozva órával = Wh.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50554) #90933760 válasza Kernel (#50553) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én is tudom, de ha valamit gyorsan gépelek nem szoktam mértékegységet se írni sokszor.

Már csak egy bajom van ezzel, hogy a 2kW megrántja eléggé a drótot, vagyis inkább az hogy ha valaki mikróz vagy mos a konyhában akkor levágja a biztit. Sajnos ezen még nincs kapcsoló két fokozattal, mint legtöbbön. 10 éves lehet kb. Arra gondoltam, hogy valószínű több tekercs van benne körbe párhuzamosan, ha ki van belőle szedve a fele akkor már csak 1kW lesz a teljesítmény. Persze ehhez 2x annyi ideig kell járatni, bár lehet nem.

(#50555) KillHates válasza Ed3r_X_ (#50545) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogyis! Ez már annyira okosbigyó, hogy magától a kezedbe ugrik fogója amikor el akarod rakni :D Vagy annyira utál dolgozni, hogyha nem figyelsz akkor elcsomagolja magát! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50556) KillHates válasza imibogyo (#50551) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arra érdemes odafigyelni, hogy a PC tápegységek az aszimmetrikus terhelést hosszú távon rosszul viselik... Pl akkumulátort ne tölts vele egy hétvégén keresztül, vagy ne erről hajts meg halogén lámpát!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50558) creation válasza Ribi (#50557) üzenetére


creation
senior tag

? ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50559) imibogyo válasza KillHates (#50556) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, nem is használom ilyen dolgokra.
És igen, érdemes megemlíteni. :K

(#50560) Kernel válasza #90933760 (#50554) üzenetére


Kernel
nagyúr

Inkább maradnék az alaposságnál, meg nyilván nem is akarnám lejáratni magam, szakmailag sem.

Ha lenne párhuzamos fűtőszál, azt ki lehetne iktatni, vagy a kettőt sorosan kötni, ahogy a gyárilag fokozatkapcsolós megoldásnál is szokták. De ahol nincs, azt nem nagyon szokták ilyenre felkészíteni, gazdaságosabb egyben gyártani.

SSR-t, vagyis félvezetős relét lehetne használni, ami eleve tartalmaz nullátmeneti kapcsolót, így kizárható az a kellemetlenség, amikor bekapcsolás pillanatában pont a szinusz csúcsát kapod el, a vele járó csúcsárammal, amit tovább fokoz a hidegellenállás. 230 V effektív értéknél a csúcs (gyök2 szorzat) 325 V. Például ez szokta lenyomni a biztosítékot.

De megfigyelhető az is, hogy máskor nem ránt akkorát, időpillanat függvényében.

eBay-en lehet találni SSR-t, többség DC-bemenetű de van AC is, erre utal a típusjelzés:

SSR-25 AA (25 A terhelhetőség, bemenet AC, kimenet AC).

Főleg ohmos terhelésre ideális, fűtőtestnél nem kell foglalkozni az induktív hatás kivédésével sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50561) Ribi válasza creation (#50558) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak későn láttam, hogy már többen is hozzászóltak, aztán nagyrésze már benne volt mondandómnak.
Minek szeded szét a tápot ha egyszer abban van megfelelő hűtés és venti?
Ha nem akarod jobban megmahinálni a dolgokat akkor teljesen felesleges szétbombázni.
Ha fesz mérőd az magában egy boost konverter, csak mellékesen mutatja a kimeneti feszt.
Több v kevesebb feszt akarsz mint 12V? Vagy mind2?
Nem lm317-et raknék, hanem ugyanúgy egy konvertert (step down v boost) mint a "fesz mérő".

Van a neten egy pár projekt ahol tápokat átalakítanak ilyen célra, azokat nézd meg szerintem.

(#50562) creation válasza Ribi (#50561) üzenetére


creation
senior tag

Legalább 1db nem fix, hanem állítható kimeneti feszültségű és áramerősségű részt szeretnék bele tenni, többek közt LED teszteléshez. Ezért kelleni fog majd fesz emelő holmi, de az sem kizárt, hogy egy adott egységen belül lesz még egy táp erre a célra, nagyobb kimeneti fesz.-el.

Azért szedtem szét, mert nem akarom kompletten benne látni. A kábeldzsungelt le szeretném redukálni. Valamint ha a borda házon kívül van, akkor a hűtése is jobb szerintem. (Bár lehet hogy érintésvédelmileg jobb helye lenne bent, de akkor sem a gyári méretben.)

Tudnál adni pár linket? Mert amiket én találtam azok kb az a szint amit most tervezek... Hátha van Level999 :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50563) Ribi válasza creation (#50562) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hiszem, hogy van lvl999-es. Én is csak néztem guglit valamikor régen.
Atx bench/labor supply keres aztán ami van.
Kábeldzsungelt szerintem nem tudod nagyon leredukálni belül, max szépen egybe vezeted a ház oldaláig.
Nekem tulképp mind1.

(#50564) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van két kis számítógép hangfalam ami sejnos mágnesesen nincs árnyékolva (telefon nagyon zavarja néha). Hogyan tudnám a mágneseit leárnyékolni? Egyáltalán lehetséges?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50565) donmackó válasza dewil666 (#50564) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem a kábeleket kelleni inkább árnyékolni, nem a mágneseket. ;]

Release the cable hounds!

(#50566) Kernel válasza dewil666 (#50564) üzenetére


Kernel
nagyúr

A mágnest hiába árnyékolod, annak nincs köze a telefon okozta zúgáshoz.

A hangszórómágnest szokták ellátni lágyvas burkolattal, de az főleg arra jó, hogy például képcsöves TV-be építve, vagy CRT monitor/TV közelébe helyezve, a hangszóró ne húzza el a színeket a képernyőn (lényegében az elektronnyalábot), illetve ne tudja tartósan felmágnesezni az árnyékmaszkot.

A telefon okozta zavarok teljesen más téma. Létrejöhet a telefon elektromágneses sugárzása által földhurokban, vezetékekben indukált feszültség miatt, illetve az egyszerűbb PC-hangszórók belső erősítője önmagában is lehet erre érzékeny, az olcsó felépítés, szűrések kispórolása miatt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50567) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Panelben lakok, és minden erősen vízkövesedik. A csapokat, lefolyókat még csak-csak tisztán tartom, de a mosógépért már aggódom. Mi a legajánlottabb módszer ennek vízkőtelenítésére?

A Calgon túl kézenfekvő megoldás, és nem is hallottam róla jókat...
Ti mit használtok?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50568) KillHates válasza AxBattler (#50567) üzenetére


KillHates
nagyúr

Flodravin-t!

Egy magyar találmány. Nem is értem, hogy miért nem milliomos már a feltalálója. Valami elképesztő cucc!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50569) AxBattler válasza KillHates (#50568) üzenetére


AxBattler
félisten

Bámulatos készülék! Köszi! :R
Bár 20k-ért kicsit drága... :B

És a meglévő vízkövet hogyan távolítanád el?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50570) KillHates válasza AxBattler (#50569) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vedd közvetlen a gyártótól ott 19.950,- Ft
Ez nem pénz érte. Egy bagósnak egy havi füstölni valója...
Mondj egy olcsóbb megoldást? ennyi pénzből kb 20-25 liter vízkőoldót tudsz venni ami csak az akut problémát hárítja el.
Ez eltávolítja kb egy év alatt a már meglévő lerakódásokat is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50571) AxBattler válasza KillHates (#50570) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, meggyőztél! Beadom az államkasszának a tervezetet. :D

De addig is kellene valami gyorssegély... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50572) spanglee001 válasza Kernel (#50560) üzenetére


spanglee001
addikt

nekem is ugyanez a gondom mint baltonak :O
viszont itt 2 db hősugárzó megy meg plusz egyéb kisebb dolgok, de a mikro az szinte sosem :DDD viszont a mosógép ha megy és a hűtő is ha kapcsol akkor előfordul hogy lecsapja a biztit, ezért 1xre csak egy hősugárzó megy, a linkelt bigyó rajtam is segít? vagy a villanyszerelővel szereltessünk nagyobb cuccost?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#50573) radi8tor válasza AxBattler (#50571) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fabatkát sem ér a cucc. :(
Olvass utána a tapasztalatoknak, mielőtt kiadsz rá ennyi pénzt.

De ez a topik nem a PC barkácsolásról szól?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#50574) #33253120 válasza radi8tor (#50573) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van másik barkács topic? :)
Azt mondod lehet át kellene rakatni valami általánosabb fórumba?

(#50575) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#50568) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem is értem, hogy miért nem milliomos már a feltalálója.

Mert több helyen is bizonyították, hogy kamu. Aztán persze lehet ezek is olyan laborok, mint ami a Nestlé megbízásából készített egy tanulmányt, miszerint a csapvíz nem hidratál...

(#50573) radi8tor1 De ez a topik nem a PC barkácsolásról szól?

Nem csak. Olvasd el a címet, a gépek csak a legutolsó a felsorolásból, előtte van a barkács a tákolás megy a gányolás. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50576) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#50575) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha így van, akkor viszont nem itt van a helye, mert egy PC témakör alatt van (Hűtés, házak, tápok, modding).

⭐ Stella

(#50577) #33253120 válasza TESCO-Zsömle (#50575) üzenetére


#33253120
törölt tag

Helló.
Izé. Félisten úr legyen szives... És melyik fórumrészben is vagyunk?

;]

(#50578) shteer válasza dewil666 (#50564) üzenetére


shteer
titán

Ellenmágnessel. Szóval hagyd a francba és tedd messzebb a telefont :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#50579) shteer válasza radi8tor (#50576) üzenetére


shteer
titán

Off-ba elférne, nem?

..szerintem jónak tűnik

(#50580) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Ilyesmit keresek, ha van neked fölösben, csak szólj!

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#50581) donmackó


donmackó
őstag

Tudja valaki hogy hol lehet venni normális minőségű, szerelhető molex anyát? Egy tápegység moduláris átalakítása lenne a cél.

Release the cable hounds!

(#50582) creation válasza donmackó (#50581) üzenetére


creation
senior tag

Én Ajkán a Mentawill-ban szereztettem be katalógusból rendelve. Gondolom az a katalógus minden hasonló boltban megtalálható. Menj be és lapozgattass. :R

Egyébként próbáltad már a HESTORE vagy a LOMEX oldalát?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50583) #90933760 válasza shteer (#50579) üzenetére


#90933760
törölt tag

Évek óta ilyen a topik, lehet hogy anno ház barkácsolósnak indult, de most ilyen és hatalmas hiba lenne szétzülleszteni az Off dologgal, hogy nem engednek írni. Úgyhogy jobb megoldás, amit javasoltam is befelé már, hogy inkább legyen áttéve Logoutra és maradjon minden így, a megszokott barkács topik.

[ Szerkesztve ]

(#50584) AxBattler válasza radi8tor (#50573) üzenetére


AxBattler
félisten

Upsz, az más! Akkor keresek tovább.

Esetleg valami tipp mosógép vízkőmentesítésére?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50585) macko20 válasza donmackó (#50581) üzenetére


macko20
őstag

írtam privit

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#50586) KillHates válasza radi8tor (#50573) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem arról szól a GVH-s idézet, hogy a készülék nem ér semmit, hanem arról, hogy a dobozán lévő információk megtévesztőek.
-az vizes helyiségekbe megkövetelt érintésvédelme valóban botrányos! Érdemes olyat venni amelyik külső táppal üzemel ami valóban fröccsenés védett és törpe feszültség jön ki belőle
-nem vízkőteleníti a vizet. Ez oké, mert akkor hetente egy pohárnyi homokot kellene ellapátolni a szerkezetből/alól :D
-természetesen mivel a vízben benne marad a vízkő ezért az nem lesz lágyabb, bióbb, nem lesz benne csí, meg kiskutyaf@sza
-valóban "örök akciós" a cucc :DDD

DE! a vízkő lerakódását valóban megakadályozza. Én, mivel mérnök ember vagyok 100%-osan szkeptikus vagyok az humbuggal kapcsolatban, de ennek a készüléknek van létjogosultsága mert egy barátom vett kb 3 éve egy ilyet annak ellenére, hogy én nem igazán javasoltam neki, de már teljesen el volt keseredve mert náluk (Szadán) olyan vízköves a víz, hogy Calgon-t raknak a fürdővízbe is, ha ki akarnak szállni a kádból :DDD Aztán megvette felrakta és eléggé radikálisan megváltozott a vizük minősége. Nem kellett a vízforralóból hetente egy talicska vízkövet kibányászni, nem lett ezután lerakódás a WC-n a kádon.

Egyébként lehet házilag is összerakni egy ilyen cuccot valószínűleg majd építek egyet és megnézem mire jutok vele. Az már ontopic lesz rendesen! :D Ha nem jelentkezem, akkor agyonvágott az áram! :U Pereljétek be helyettem is a szélhámosokat! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50587) Kernel válasza spanglee001 (#50572) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ott az automatát kellene kicseréltetni villanyszerelővel, mivel nem tudsz minden egyes készülékekbe nullátmenetes félvezetős relét építeni. (Lehetne, de az olyan konstrukciós módosítással jár, amihez szakértelem szükséges.)

Nekem az erősítőben van egy nagy darab trafó, ami ugyan nem vágta le az automatát, csak zavaró volt, hogy néha nagy zörrenéssel indul, a világítás is pislogott tőle. Máskor meg normálisan, attól függően, mikor kapta el a szinuszhullámot.

Most az SSR nem is kattan (mint a gyári relé), indulás is lágy. Csak a hangszóróvédő relé kattanása hallatszik, ami késleltetve húz meg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50588) Kernel válasza spanglee001 (#50572) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerkeszteni akartam az elírást (készülékekbe --> készülékbe), csak már későn, duplázott a fórummotor.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50589) imibogyo válasza #90933760 (#50583) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen nekem is ez a bajom. Mindig amikor kialakul egy jó topik és egy közösség, akkor jön valaki aki szét akarja bombázni. Agyon van már szabályozva minden.... De ha ennyire zavar bárkit is, akkor tényleg inkább legyen áttéve ez a topik a logout alá, vagy mit tudom én, de ne kezdjük el megreformálni ezt a topikot is. A legtöbb jó topiknak ez a halála, amikor agyon akarják szabályozni és szép lassan mindenki otthagyja... :(

(#50586) KillHates: én meg hobbi-asztaloskodom, szólj ha kezded a projektet. 50% kedvezményt adok neked koporsóra. Lehet az is on-topik munka lesz, de mind a ketten jól járunk vele. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#50590) KillHates válasza imibogyo (#50589) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látom Neked sem kell a szomszédban menni a hülyeségért! :D :DDD

Néztem a marógéped fotóit!!! Állat jól néz ki, irigyellek érte :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50591) imibogyo válasza KillHates (#50590) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Remélhetőleg hamarosan az új gazdájánál lesz és akkor kezdem a nagyobb-jobb-szebb (és persze sokkal-sokkal drágábbat) CNC masinát...

Az új műhelybe március-április környékén már az új géppel szeretnék menni, vagy már oda építeni. Most még egyelőre atombombázás utáni állapotban van a műhely (meg az ujjam is). Múlt hétvégén kezdtem a tető bontását, az ajtó kiszedést stb.(mondjuk már a "mosdós" fal is lebontásra került, tehát csak az "U-alak" maradt meg, a sittet pedig majd szépen elnyeli a beton) és még gyorsan a fagyok előtt a most következő hétvégén kezdem az aljzat betonozást, falazást, ács munkát (van még egy hét szabim és ugye most még mond egy kis jó időt, megpróbálom befejezni, ide jön a kazán is majd, épp ezért bontottam le az elválasztó falat, hogy legyen fűtésem). Ez egy parasztház vége volt, az eleje lebontásra került és oda épült az új ház. Mégis csak 25 négyzetméterem lesz garázdálkodni a mostani 1 négyzetméteres spejz-műhelyem helyett. Persze ott van faterral közös műhelyem amit láthattál a képeken, de azért az nem ugyanaz, ott nem alakíthatok mindent úgy, ahogy én akarok. Itt végre a magam ura leszek. :K

Hát igen, néha nem vagyok normális, de erről mindig ez jut eszembe: "Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!". :D

[ Szerkesztve ]

(#50592) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jól van, akkor maradjon. ;)

⭐ Stella

(#50593) creation válasza imibogyo (#50591) üzenetére


creation
senior tag

Detto ugyanez a pákám van nekem is jelenleg... Nem tudod esetleg, hogy honnan lehetne kisebb hegyeket hozzá beszerezni? (SMD-re egyáltalán használható ez?)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50594) dewil666 válasza shteer (#50578) üzenetére


dewil666
őstag

Köszi mindenkinek a hozzászólást!
Hagyom a francba az egészet :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#50595) imibogyo válasza creation (#50593) üzenetére


imibogyo
veterán

Sokáig nézegettem én is hozzá más hegyeket, de nem nagyon találtam (nem is nagy erőket fektettem bele). Hestore-nál van hozzá néhány típusú póthegy, de még azt sem vettem anno (most viszont már aktuális lenne nekem is(közben rendeltem is gyorsan pár darabot :DDD )).

Itt van pár darab: 1, 2, 3, 4 ;)

Amúgy a látszattal ellentétben hülye vagyok az elektronikához és a forrasztáshoz is, szóval nem azért van ilyen felszerelésem elektronikai cuccokból mert értek hozzá csak úgy van. Pár dolgot meg tudok vele oldani, de ezzel ki is merül a "tudásom"... Szóval az SMD-s kérdésedre nem tudok válaszolni... :N

[ Szerkesztve ]

(#50596) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#50576) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+ T_chris: Nem én raktam ide... :P ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50597) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Egy barátom TV-t szeretne falra szerelni:

Egy 12 cm vastagságú üreges téglafalra (2 szoba közti válaszfal) szeretne egy viszonylag nehéz plazma TV-t felrakni konzollal. Szerintetek bírni fogja? A TV a konzollal kb 40 kiló. 6 darab, 8 centi hosszú csavar tartaná.
Ugyanez a TV, ugyanezzel a konzollal már volt fent téglafalon, nem volt semmi probléma, de az egy vastag főfal volt, ez az új fal meg csak 12 cm széles. Valami speciális ragasztóanyagot is vett a speckó tiplihez.

Mit gondoltok, bírni fogja a fal?

(#50598) creation válasza imibogyo (#50595) üzenetére


creation
senior tag

Ohhh...

Be is rendeltem mindegyikből 2-2 darabot, bár az egyik típus most nem rendelhető, így 6db pákahegy jön... Jó ha van készleten :)

Köszönöm az infót (bár igazából pont itt vettem a pákát is, mert itt volt bazi olcsó)...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50599) #90933760 válasza imibogyo (#50589) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nyugi, erről szó sincs, csak aki régen volt itt annak furcsa lehet hogy multifunkcionálisabbá vált a topik azóta (előnyére), mint amiről eredetileg szólt, ez volt fura a cicusnak is, ezért szóltam hogy ez már régóta így megy itt és nincs is vele baj. De ha mégis probléma akkor menjen át Logoutra, de semmiképp se legyen szétzüllesztve. De mint látható nem probléma, marad minden ahogy van, nem lesz átrakva se.

Egyébként elég sok a gépházas téma a topikban még mindig, úgyhogy bőven jól van.

(#50600) imibogyo válasza creation (#50598) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont ugyanígy rendeltem én is. :K

(#50599) Baltoafarkas: igaz, csak mostanában azt érzem, hogy annyira agyon akarják szabályozni a topikokat. De pont egy ilyen témánál, mint a barkácsolás elég sok felé el lehet menni, és én úgy gondolom, hogy egyrészt amíg ez érinti az alaptémát (és azért szerintem még mindig túlsúlyban vannak a pc-s bejegyzések) és másrészt amíg az ott lakókat ez nem zavarja, addig egy (már bocsánat) kívülről nézelődőt se zavarjon már. Majd ha problémánk lesz vele, akkor úgyis szólunk egy moderátornak. A PH-nak meg egészen addig amíg szabályzatot sértő dolog nem kerül be a levesbe, addig szerintem amúgy is mindegy kellene, hogy legyen, hiszen itt vagyunk, jól érezzük magunkat, gyarapítjuk a hozzászólásokat, meg növeljük a kattintások számát, szép számokat lehet elkönyvelni év végén. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.